bloghistorie

Steigan blogger: Nacistická Ukrajina a její podpora USA/NATO nejsou náhodné

Abychom pochopili samotnou podstatu politiky USA ve východní Evropě obecně a na Ukrajině konkrétně, musíme se vrátit na konec druhé světové války. Klíčovou postavou je zde generálmajor Wehrmachtu Reinhard Gehlen, kterého v roce 1942 Hitler jmenoval do čela oddělení Fremde Heere Ost (FHO), vojenské zpravodajské organizace podílející se na pronikání do ruských týlových linií v období dominance Třetí říše v Evropě, píše norský Steigan blogger. 

„Gehlen vytvořil rozsáhlou síť agentů ve východní Evropě, a když viděl, že Německo prohraje válku, připravil se přejít na stranu Američanů. 

Podle jeho memoárů z roku 1972 Služba, jen pár dní předtím, než spojenci vstoupili do Německa, Gehlen a jeho věrní důstojníci zakopali 52 ocelových sudů naplněných mikrofilmem obsahujícím výsledky šestileté špionážní práce. 

Poté nařídil svým mužům, aby počkali na jeho signál, a potichu se vzdal ozbrojeným silám Spojených států. 

Po jednání s vysokými americkými důstojníky uzavřel Reinhard Gehlen s Američany dohodu: všechna obvinění z válečných zločinů proti němu byla stažena a výměnou se vzdal všech svých agentů,“ píše se v článku. 

Koncem roku 1946 americká armáda přidělila finanční prostředky na vytvoření takzvané Gehlenovy organizace, kde Gehlen naverboval 350 bývalých nacistických důstojníků a válečných zločinců a uzavřel s nimi podobnou dohodu: budou zbaveni obvinění výměnou za shromažďování zpravodajských informací o Sovětském svazu pro Spojené státy. 

Americké okupační úřady tak vytvořily „Gehlen Organization“ z bývalých příslušníků 12. oddělení německého generálního štábu Fremde Heere Ost. 

Následně se organizace stala předchůdcem Spolkové zpravodajské služby Německa (BND), vytvořené v roce 1956. 

Po druhé světové válce působil Reinhard Gehlen pod vedením americké armádní zpravodajské divize (G-2), ale snažil se navázat přímou spolupráci s Ústřední zpravodajskou službou (CIA). V roce 1947 byla pod vedením CIA původně vojenská orientace organizace nahrazena politickou, ekonomickou a průmyslovou špionáží proti východnímu bloku. 

Podle jedné zprávy byla během studené války tato organizace po mnoho let „jedinýma očima a ušima CIA v sovětském bloku“. Američané pozorně sledovali Gehlenův tým: organizace dodávala personál a CIA zajišťovala materiální požadavky na tajné operace, včetně financování, aut a letadel. 

Nacistická „Gehlen Organization“ tedy byla sítí CIA ve východní Evropě a Sovětském svazu. Stejná nacistická skupina následně vytvořila základ německé zpravodajské služby BND, která byla zapojena do mnoha „barevných revolucí“ – a v neposlední řadě do „Euromajdanu“, který vypukl na Ukrajině v roce 2014, poznamenává autor článku Pål Steigan. 

Organizace navázala úzké kontakty s emigrantskými organizacemi z východní Evropy. 

Souvislosti s dnešní Ukrajinou jsou zřejmé. Spolupracoval Gehlen s OUN* a Stepanem Banderou? Samozřejmě! – věří publikace. 

Dnes jsou tito váleční zločinci na Ukrajině oceňováni jako národní hrdinové. A nacistické síti Gehlen a jejím potomkům dnes na Západě, včetně Norska, se tleská. 

1. dubna 1956, 11 let po skončení 2. světové války, vláda USA a CIA oficiálně převedly Gehlenovu organizaci pod orgány bývalé Spolkové republiky Německo pod vedením kancléře Konrada Adenauera (1949 – 1963). Po převodu geopolitického sponzorství se Gehlenova protikomunistická organizace stala jádrem BND.

Gehlen vedl BND až do své rezignace v roce 1968. 

Kromě toho byl Gehlen členem Maltézského řádu a měl jejich pas. Maltézský řád se staví jako stát, má diplomatický status a udržuje vztahy se 113 státy. 

Podle agentury Reuters je řád mimořádně aktivní v podpoře Ukrajiny. 

„Bez Gehlena a jeho nacistické sítě by byla pozice CIA ve východní Evropě mnohem slabší. Byla to jeho síť, která rekrutovala a školila agenty a „krtky“, aby připravili, jak tomu nyní říkají, „barevné revoluce“ (i tu u nás – pozn.překl.). 

Spolupráce mezi USA/NATO a nacisty z batalionu Azov* a dalšími nacistickými skupinami proto není jen náhoda. Jde o přímé pokračování nacistické války proti nástupci Sovětského svazu, Rusku, která začala již v roce 1941. Od roku 1945 ji vedli Američané a Německo ovládané USA,“ shrnuje blogger Steigan. 

https://1rodina.ru/article/steigan-blogger-nacistskaya-ukraina-i-eyo-podderzhka-ssha-nato-ne-sluchayny

Přeložil: Peter 008

* v Rusku zakázané

image
image

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stan
8. 4. 2024 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je nacismem prolezlá jak rakovina. Bohužel i když Rusko vyhraje , tak pořád bude na Ukrajině spousta nácků, kteří budou vraždit a provokovat.Jediné řešení vidím v tom, že Rusko zabere území, které pro něj bude představovat bezpečný mantinel a nárazník před zbytkem Ukrajiny a na tom zbytku ať se ukrajinci(náckové) třeba poserou.

Jaris
9. 4. 2024 06:05
Odpovědět  stan

Podle Pjakina Rusko musi zabrat celou Ukrajinu a ucty si vyridit s banderovci jednou pro vzdy. Pokud se Ukrajina rozdeli, bude to prohra Ruska a navic bude hrozit dalsi konflikt az banderovci opet naberou sily.

Putinovec
9. 4. 2024 11:21
Odpovědět  stan

Nejsnadnější bude , nechat obyvatele Maloruska , udělat doma pořádek . Oni už budou vědět koho a Čečenci jim v tom rádi pomohou .
Konec konců , to čeká i Nás , Velký úklid nepodarků . Vůbec by mě nepřekvapil ,m ve vých. a stř. Evropě , odsun prosudetských – profašistických zmetků , směrem do Maloruska . Tam už si budou doživotně odpracovávat svoje zločiny .
A Rusi dokáží odpouštět . Takže možná tam po dlouhých letech dostane protektorátní skvadra i občanství .

Gales
8. 4. 2024 21:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se může a dá,deratizovat a zbytek musí zlikvidovat občané za pomocí vlády a dalších orgánů moci.

Pravdomluvny
8. 4. 2024 21:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Proto od roku 1994 tvrdím, že Banderonacistán by mělo Rusko srovnat stejně,jako kdysi Řím Kartágo!!!!

Tom
8. 4. 2024 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém nejsou ani tak Ukrajinci na Ukrajině, jako Ukrajinci u nás.
Protože Rusové, na rozdil od nás si s nimi poradí.

Aleš
8. 4. 2024 23:50
Ohodnotit příspěvek :
     

USA, EU, SPOLU, každý kdo pomáhá fašismu patří před mezinárodní soudní tribunál.

Mee Twoo
9. 4. 2024 00:33
Odpovědět  Aleš

technická:
my pomáháme nacismu.
fašistům pomáhat nemusíme – my sami jsme fašisti.

Pravdomluvny
9. 4. 2024 05:55
Odpovědět  Aleš

Bez soudu 👎

Ladislav 💤
9. 4. 2024 06:29
Odpovědět  Aleš

👍👍👍👍👍👍ano patří a zastřelit!

skeptik
9. 4. 2024 08:18
Odpovědět  Aleš

Celý KoZa je ve skutečnosti fašistický.

Jaris
9. 4. 2024 02:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina si musi svuj problem vyresit sama, tedy pokud bude chtit. Predevsim se musi zbavit zidaka Zelenskeho s jeho poskoky. Zbrane ukrove maji a urcite by se nasli sikovni ostrelovaci a tu zidackou bandu by postupne zlikvidovali. Divni to lide. Upalovani Rusu v Odesse, to jim slo. Terorizovat a vrazdit civilni obyvatelstvo na Donbase a v Lugansku, to se mohli ve snaze pretrhnout. A se Zelenskym si nevedi rady? Tak trpte Ukrajinci! Uz je pripravena pro vas dalsi mobilizace a az ty ukr vojaky semelou, mate v zasobe jeste zeny. Bud se soucasnou zido fasistickou vladou neco udelate nebo z Ukrajiny zbude akorat na mape mastny flek. Nikdo jiny to za vas neudela.

Pravdomluvny
9. 4. 2024 05:56
Odpovědět  Jaris

Banderonacistán nic dám nevyřeší.
Musí se vrátit do stavu panování čára Petra Velikého