blog

Šťastné Vánoce 2023 „nejen lidem v Praze“

Šťastné Vánoce 2023 „nejen lidem v Praze“

Chtěl bych popřát nejen obyvatelům Prahy, ale i všem lidem v ČR, šťastné, teplé a snad i ještě levné Vánoce v letošním roce 2023.  Nepředpokládám, že Vánoce v roku 2024 budou levné. Teplé snad ještě ano, ale levné určitě ne! A Vánoce 2025? Ty nebudou už ani teplé! Proč? Ke konci roku 2024 končí smlouva o tranzitu plynu mezi Ruskou federací a Ukrajinou.

Taková otázka pro zaměstnance podniků, kde se spotřebovává zemní plyn, pro zdravotníky, učitele, školáky, studenty, rodiče předškoláků i školáků, ministerské úředníky a jiné státní úředníky, policisty, žurnalisty, herce, majitele hotelů a restaurací, „utečence“ z Ukrajiny, lidi konzumující potraviny atd.: Jak jsou vytápěny nemocnice a zdravotnická zařízení ve vašem okolí? Jak jsou vytápěny byty, školky, školy (základní, střední i vysoké), kanceláře, divadla, restaurace, podniky v našem okolí? Jakým způsobem se připravují potraviny a pokrmy, včetně tepelného zpracování, které konzumujeme?

Proč píši daný článek v teplých letních měsících? V době, kdy žurnalisté, z vládou ČR tolerovaných médií, se opět snaží vyvolat děs, hrůzu, paniku a hysterii z „globálního oteplování“, tentokráte projevujícího se požáry v jižní Evropě? Za krátký čas bude mít jistá událost výročí 1 rok od zveřejnění a lidé snadno zapomínají. Už je to téměř rok, co Markéta Pekarová Adamová dostala v letních měsících roku 2022 za úkol ohlásit vizi na snižování životní úrovně, depopulaci a deindustrializaci v kolonii česko. A někteří to stále odmítají pochopit! Není nejvyšší čas začít samostatně přemýšlet a začít napravovat chyby? Pokud ne, tak M. Pekarová Adamová to jasně a srozumitelně ohlásila: „Vezmeme si druhý svetr“ a „Svetrem proti Putinovi“.

Svetrem proti Putinovi – YouTube

Jenže vzkazem „Svetrem proti Putinovi“ sama sebe usvědčila, že je lhářka (video, kde snižuje výkon ústředního topení, vydala v době, kdy se ještě netopí (tzn. snižovat výkon topení, které netopí, je absolutně bezvýznamné, či přímo nesmyslné). Takže lidé mohou i nadále slepě věřit těm co lžou a konají nesmyslně (tzn. svůj osud a život vkládat do rukou lhářů), nebo se začít snažit samostatně přemýšlet a uvažovat.

Pokud je někdo utvrzen v přesvědčení, že Ruská federace bude poražena vnitřní zradou a vojenskými prostředky a následně k nám poteče levný plyn, tak nechápe realitu a jak se lidově říká: „je mimo mísu“. Pokud někdo žije v iluzi, že v říjnu, nebo v listopadu 2024 začnou jednání s představiteli RF o prodloužení dodávek plynu do ČR ve stylu: „Co jsme si, to jsme si. Sice jsme uvalovali sankce, kradli ruské majetky, dodávali zbraně a podporovali zabíjení lidí žijících v RF, ale budeme dělat, že se to nestalo, že jsme nejlepší přátelé a vy nám budete i nadále dodávat levný plyn. Přes Ukrajinu, jižním potokem, nebo i přes Německo. To je jedno, ale budete nám dodávat plyn!“ Že vyšleme např. Fialu, Lipavského, Síkelu, atd., aby ujednali dodávky plynu do ČR (vyšleme členy vlády kolonie česko po tom, co „naši“ politici vůči RF podnikají za destruktivní kroky)? Tak takto asi ne! Mezinárodní partnerské vztahy (i obchodní vztahy) se budují jinak. Jestli si lidé myslí, že se řekne: „ABRAKA DABRA plyn“ a on sám o sobě bude, tak se pletou. A přeměna „zlého ruského“ plynu na „hodný americký“ plyn („hodný německý plyn“) není zadarmo. Přeměna „zlého“ plynu na „hodný“ je za pořádně „tučný“ poplatek. Kde lidé berou tu jistotu, že mezi Ruskou federací a Ukrajinou bude prodloužena smlouva o tranzitu plynu do Evropy, která končí v roce 2024?

Co lidé dělají pro to, aby se reklamní spot (vzkaz) o Vánocích v EU nestal realitou?

https://tv.idnes.cz/zahranicni/reklama-rusko-vanoce-evropa-valka-zkrajina.V221225_114634_idnestv_rejs

Jestli konají takovým způsobem, že kdykoliv ve volbách odevzdají svojí moc do rukou těm, kteří prosazují válku a EU s ideologii LGBT, tak ať už to lidé chápou či nikoliv, dělají vše pro to, aby se daný vzkaz stal realitou. Že nesouhlasí letopočty s daným spotem je nepodstatné. A z hlediska dlouhodobých procesů, jestli bude cíle dosaženo o 2, 3 roky, nebo 10 let později, nehraje žádný význam.  Podstatný je dosažený cíl. Lidé by se měli zamyslet, jaké procesy svými rozhodnutími a jednáními podporují! Pokud lidé volbou jistých procesů podporují destrukci společnosti, tak se destrukce dočkají. A pokud odmítají chápat co a jak, tak jim k pochopení (vystřízlivění) dopomůže třeba i mráz v bytech (nemocnicích, ordinacích, domovech důchodců, školkách, školách, obchodech, kancelářích, divadlech atd.) a snížení objemu a „kvality“ zpracovaných potravin a pokrmů. Vždyť nakonec si to sami přejí a sami svým jednáním dané procesy podporují.

I ten „návrat do středověku“ se nesmí uspěchat. Čím pozvolněji se bude snižovat životní úroveň lidí v ČR, tím řiditelnější bude daný proces, tzn. tím méně budou lidé danému procesu odporovat, tím více budou daný proces svojí nevědomostí (nepochopením) podporovat a tím snáze se dosáhne lepších výsledků (vytyčeného cíle). A proces „navracení do středověku“ v ČR započal nejpozději hned po „převratu“ 1989 (kdy se pozvolnými kroky přistupovalo ke změně mravnosti, bezduchovnosti, uvažování, chápání a chování lidí) a ze samostatně smýšlejících lidí se vychovávali konzumenti nejen TV, kde jim bylo předkládáno, co si mají myslet (hlavně ne samostatně myslet). Nemyslícím davem se snadněji manipuluje. S tím souvisí i snižováni kvality výuky a snižování poskytované úrovně vzdělání v ČR a neustálé strašení lidí (lidé, kteří mají strach, nedokáží správně uvažovat).

A proto užijme si šťastné, teplé a veselé Vánoce 2023.

Kdoví, jaké budou Vánoce v letech 2024, 2025, … Ale to především záleží na větší části obyvatelstva v ČR, jaké procesy budou podporovat a tolerovat.

Pavel Tyc

07/2023

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
tupý hulvát
27. 7. 2023 19:50

Že nebude plyn slyším už rok,že ho od Ruska nebereme také,že na něj nebudeme mít také rok.Podniky se zastaví,ve školách zima,Německé zásobníky jen pro Němce,na nás nezbude…..
A kde nic tu nic…..

Milan ze Zahrady Čech
27. 7. 2023 20:08
Odpovědět  tupý hulvát

A dobře nám tak !!!

tupý hulvát
27. 7. 2023 21:10

Nezasloužili bychom si dostat do huby víc,zatím velký problém s plynem nevidím?
Tak jsem to myslel.

Staník
27. 7. 2023 22:25
Odpovědět  tupý hulvát

Plyn máme, protože hlavně v Německu brutálně propadá průmysl. U nás to samé. Proto se plynu tolik nespotřebovalo z toho, kolik se ho nakoupilo. Zbylo i na domácnosti. Letos se průmysl v Evropě nadále propadá. Plynu bude zase dost. To málo, co sem od někud doleze stačí. Počítám, že pětikoalice to přednese jako jeden ze svých úspěchů, že zařídila domácnostem dostatek plynu…

Skeletor
28. 7. 2023 09:48
Odpovědět  Staník

Autor jasně píše, o smlouvě která končí v roce 2024, proto přes veškeré potíže plyn ještě je. Ovšem co bude potom to si asi nikdo nedokáže představit, on Ruský plyn bude, ale jak je psáno až po protažení Yankees polepšovnou a patřičně finančně obohacen, takže pětidemolice v čele s Fialenkem se bát nemusejí oni si navýšily platy dostatečně, no a co se týče plebsu, to je přece nikdy nezajímalo neb je tam dosadil jejich páníček nikoliv plebs, tak o co GO!

Milan ze Zahrady Čech
27. 7. 2023 22:29
Odpovědět  tupý hulvát

Aha.

sizok
27. 7. 2023 19:56

Hloupý národ, hloupá vláda.
Hloupý konec.

Gales
27. 7. 2023 20:04
Odpovědět  sizok

Z hloupé díry hloupej vítr fouká.

Milan ze Zahrady Čech
27. 7. 2023 20:09
Odpovědět  sizok

Tohle už není jen hloupý národ; tohle už je mimo mantinely hlouposti.

Staník
27. 7. 2023 22:27

A jak píše kdosi na diskuzi pod jiným článkem, tak jsou na svojí hloupost patřičně hrdí…

Milan ze Zahrady Čech
27. 7. 2023 22:32
Odpovědět  Staník

Však je to také jejich jediná komodita.

Lenka
28. 7. 2023 08:39

Evropa sama a ráda zaplatí rekonstrukci rozmlácené Ukrajiny. Rus ji časem spolkne, ale on ji znova ( jako po II.SV) opravovat nebude. Máme se na co těšit….

Pavel z Moravy
28. 7. 2023 10:09
Odpovědět  Lenka

To je přece plán, aby Evropa úplně zdegenerovala. Koukněme se pozorně na ty vytuněné sebestředné vládce tohoto kontinentu a jejich ovce, které jsou stříhány jak v ohradníku. Musíme pochopit, že tento plán globálního vychází přesně jak si to naplánovali. Vychovat zde omezené a tupé stádo, kterému předhodím všechny ty sr.ačky na kterých bude ten lid ujíždět. Všechny ty zvrácenosti ještě doplní výměnou obyvatel a matičko prostoto co zde potom bude? Ráj pro grázly, bída pro slušňáky. Nejsem věřící, ale zde se hodí říci silné Ámen.

Pavel z Moravy
28. 7. 2023 09:59

Vždyť tady vůbec nejde jenom o plyn. Souvislosti jsou přece jasné. Odnárodněná, kolonizovaná a bez průmyslu a zemědělství zemička jako naše se bude za chvíli nacházet na úrovni Haiti. Prozatím se ještě za odstranění slepého střeva a vytrhnutí zoubku nic neplatí, ale za chvíli to již tak být nemusí. Neb u moci jsou ti jak vtipně napsal v jedné knize Kálmán Mikszáth – Komu dá Bůh úřad, tomu dá i rozum a má- li dotyčný k tomu i peníze, i učennost si může koupit. Nu, nesedí to jako prd.el na hrnec s dnešními sebestřednými vládci? A tihle takzvaní chytrolínci, to je tedy parta vylulánků. Chovají se přesně podle přísloví, které jsme jako děti tak rádi říkali, – Co je tvoje, to je moje a co je moje po tom ti je hov.no.