Stačil den…

Vidlák a.a.

Původně jsem chtěl dneska už psát o zemědělství… máme tu jaro, práce začínají, Norové přesouvají poslední žalostné zbytky výroby okurek Znojmia kamsi do háje a já k tomu mám tak pěkný komentář… Navíc nám Nekula slíbil, že ceny potravin klesnou… že by si poslechl můj projev…? Asi ne, ale nejspíš zjistil, že až se budou hledat obětní beránci, tak půjde první na řadu. Abych řekl pravdu, znám jen jediného zemědělce, který Nekulovi ještě fandí. Ale znám desítky ba stovky jiných, kteří ho nenávidí až za hrob.

Taková pěkná témata mám a je zapotřebí o nich mluvit, ale dnes to ještě nebude. Dnes si dáme onen médii hojně propíraný útok na Národní muzeum.

Já tam totiž taky byl…

Tedy, nebyl jsem v davu u Muzea, ale stál jsem na druhé straně silnice a s velkým zájmem jsem to pozoroval. A víte, co bylo z druhé strany silnice vidět? Nic. Jen byl slyšet policejní tlampač, ať se lidi rozejdou. A pak trocha neidentifikovatelného hluku a strkání.

Naštěstí máme naše pravdomluvné intervjuky, kteří o sto tisíc lidí pod koněm okem ani kamerou nezavadili, ale vynořili se přesně v pravou chvíli, kdy Slávek Popelka zavolal do tlampače, aby sundali hentu ukrajinskou vlajku z muzea. Slávkovi děkujeme a posíláme klíčenku. Líbí se mi, když někdo řeší věc, která je v pořadí důležitosti na sedmistém padesátém šestém místě, zatímco my jsme u položky číslo osm. Ještě jednoho takového disidenta a je s námi konec… Pyrhu, Pyrhu, vždycky si na tebe vzpomenu. Začnu přemýšlet, jestli byl blbej, nebo navedenej, ale fakt nevím, která možnost je pro nás horší.

A pak už došlo k tomu obludnému útoku na muzeum, kdy zlí demonstranti zranili dva policisty v kevlarovém brnění a provedli podlý a zákeřný útok na svatou instituci. Hned kolem toho byla celá řada článků, vyjadřovali se experti, jak jsme na náměstí vybičovali nenávist, kterou si pak lidi šli vybít na policajty. Vyjádřil se Vítek Rakušan, že s demonstranty nebude mít slitování a vůbec zazněla celá řada silných prohlášení. Celá řada intervjuků se zaklínala, jak viděli hajlování, jak demonstranti mlátili policajty…

A co bylo pak?

Pak se ukázalo, že dneska má každý v kapse kameru.

Trvalo to jeden den, než se příslušná videa dostala na internet.

A ejhle, najednou je to jinak. Najednou se ukázalo, že demonstranti stáli před policajty. Toť vše. To policie strkala do lidí. Ale přišel maskovaný velitel, jehož totožnost už je dneska také známá, vydal rozkaz…. a není to obr Koloděj, je to princ Jasoň. Byla to policie, která zaútočila. Jindra Rajchl má příslušná videa na profilu… a sdílely je tisíce a tisíce lidí, leckdo si je kopíroval, takže jsou k mání na tolika místech, že to už nelze ani vymlčet, ani vycemperovat. Lež v přímém přenosu…

Policie se to sice snažila torpédovat svými záběry, ale moc si nepomohli. Na vzdálených záběrech není nic vidět a na blízkých strkají do lidí oni. Navíc přišlo kouzlo nechtěného – policejní kamery míří demonstrantům do tváří, takže vidíte ty brutální proruské staroušky, třímající v ruce strašlivé zbraně – plastové tyčky s vlajkami a to je dneska největší nebezpečí pro vládní demokraturu a je zapotřebí obrněných bouchačů, aby je rozehnali.

Moc se mi taky líbilo, jak dva ozbrojenci vedli třetího, který si nejspíš vymknul kotník na schodech… Dost by mě zajímalo, jaká zranění si policajti odnesli. Kouknul jsem se na všechna videa a za nejpravděpodobnější bych viděl tenisový loket od důkladného leštění pendreků.

Záběry ukázaly další zajímavé věci… ukrajinskou vlajku s nápisem C 14, což odkazuje k pluku Karpatská Sič, což samozřejmě žádného orgána nezajímalo. A pak se také ukázali dva muži, kteří se procházeli ve stejných mikinách a stejných botách se zbrusu novými ruskými nášivkami, které museli koupit ještě ten samý den. Což je u nás samozřejmě strašně snadné koupit, každý e-shop s chutí riskuje popotahování za ruské symboly. Samozřejmě na suchý zip. To asi, aby přehazovali znaky podle toho, co je zrovna v kurzu a co je třeba zdiskreditovat.

A to nemluvím o tom, že postižených z policejního zásahu se ujali právníci, kteří se jen tak z něčeho neposerou. Myslím, že soudruh velitel brzy zjistí, že je od svých šéfů opuštěn, protože jak se začíná otřásat teplé křesílko, tak ať si Vašek pěkně zláme nohu sám.

Stačil jeden den a celá ta mediální konstrukce se sesypala jak domeček z karet. Proč? Protože každý má mobil. Protože každý natáčí videa. Protože každý je reportérem přímo na místě. A naopak… velká média sice mají své profi kameramany s hromadou techniky, ale jejich záběry jsou čím dál kratší a sestříhanější. Sice to mohou pustit ve zprávách, ale smůla, zjistit, jak to bylo doopravdy, je otázka hodin. Než lidi dojedou domů a dají to na internet. Technika za miliony, placení reportéři, koordinovaná provokace… a tohle všechno je v hajzlu během chvíle. Proč? Protože mobil a sociální sítě.

Takže Vítku Rakušane… děkujeme za tvůj pravdivý rozbor situace, děkujeme za tvou horlivost a přejeme příjemné křeče, až budeš vysvětlovat, jak to bylo. Ten výrok o tom, jak nebudeš mít slitování, ten se ti vrátí. Nabito jste měli jen do sobotního večera. V neděli se vaše konstrukce začala rozpadat a během pondělka už bylo k dispozici dost důkazů, že se u moci musíte držet stále okatějším lhaním. Přeju příjemné křeče také vyšetřovatelům, na které bude tlak, aby to nějak zamázli a Vítka z toho vysekali.

Já vím… lidi ještě pořád věří České televizi… Ale ubývá jich, ubývá. Sobotní záběry zase přesvědčí řadu z nich, aby přešli na naší stranu. Ještě pár takových pěkných článků o zlých demonstrantech, které budou vzápětí rozšmelcovány kamerou v mobilu za tři tácy… a zničíte se sami. Nejlepším spojencem je hloupost protistrany, jak říká Klára Samková.

Přitom stačilo mlčet. Nechat demonstranty a mluvit o pár tisících lidech. Bagatelizovat. Ale vy ne, vy jste potřebovali odstrašující příklad… Akorát vám to dělají amatéři, kteří zapomínají, že dneska je všechno a všude v záběru a všechno bude vzápětí odhaleno. Ostatně… kdo by taky chtěl pracovat pro našeho Vítka, že? Všechno, čeho se dotkne, to zavání průserem. Jaký šéf, takoví podřízení.

Vidíte, jak se nás bojí? Ne, nemávají nad námi rukou. Koušou si nehty a polívka ve sněmovní kantýně jim moc nechutná. Oni dobře vědí, že za pár týdnů bude hůř a budou muset přijít s dalšími jobovkami. Oni dobře vědí, že každý den ztrácejí voliče i důvěru. Ne, ještě nebylo plné náměstí, ale ti dezoláti se organizují čím dál lépe. Lídr zavelí, že na Václaváku budou jen české vlajky a musíte si přivést dva čučkaře přímo před reportéry, abyste vyrobili důkaz o ruské páté koloně. A ještě to moc dlouho nevydrželo.

Autor

Vidlák a.a.

sdíletj na

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
14. 3. 2023 10:16

Řeknu vám to takhle – stokrát raději bych viděl fialového pětizmrda poraženého v předčasných volbách než oběšeného na kandelábru. Ovšem pokud bude pětizmrd i nadále arogantní a bude preferovat ukrajinské Vasily a Vasilisy před českými občany, může se stát cokoli. Pětizmrd by měl projevit soudnost a podat demisi.

miroslavhlozek
14. 3. 2023 18:59
Odpovědět  Teuton

dotaz mimo diskusi…mám už dost toho bolševického seznamu pro svůj mail…může mi někdo doporučit,kde si mám založit nový mail?
děkuji

Boomer
14. 3. 2023 19:13
Odpovědět  miroslavhlozek

..tak zkuste Yandex Mail. Pokud vám nevadí, že je ruský . :-))
Má i mobilní aplikace pro Android a iOS.

Administrátor
P.A.Semi
17. 3. 2023 01:53
Odpovědět  Boomer

A dá se do kteréhokoliv Ruského mailu přihlašovat bez potvrzování telefonem a sms?
Rusové mají totiž velmi podivné mínění o ochraně soukromí uživatelů…!
A snad všechny veřejné mail-servery tam dělá jediná monopolní organizace mail.ru , ze spárů digi-totality není úniku…
A ovšem maily z Ruska sem jsou někde blokované, buď na Ruské nebo naší straně, bez přístupu k web-mailu v Rusku sem email nedostanu, takže jsem se tam ani nemohl registrovat ve fóru, protože mi nepřišel registrační email… :-((
(a to jsem potřeboval na takovou relativně triviální věc, jako zeptat se tam ve fóru v Nové Zemi na dalekém severu, kde se dají sehnat jejich meteorologické záznamy z 50-tých let, protože se mi zdá, že Americká NOAA ty data odtamtud zkresluje…)

πα½

Boomer
17. 3. 2023 07:46
Odpovědět  P.A.Semi

.. no já ho nepoužívám, ale slyšel jsem celkem příznivé reference od několika uživatelů. Mě osobně způsob takové komunikace nijak nepřitahuje, beru ho jen jako nezbytný v ojedinělých případech, jinak se mu vyhýbám..

stefan
16. 3. 2023 20:42
Odpovědět  Teuton

Uz si videl Fasistu podat demisi. Toho se nedozijez. S fasizmem se jenom bojuje na Viteze.

Aleš
14. 3. 2023 10:17

Policie bez diskuzí je na trestní stíhání za tento akt agrese a podvodu.

Pavel K
14. 3. 2023 10:39

Tak teď jsem zmaten a nevím jestli to zapíjení toho včerejšího, nebo kdyže to bylo Knžálu nenese ještě následky a vidím trojmo. Asi si půjdu radši lehnout. 😊😊🤦‍♂️🙋‍♂️

Pavel K
14. 3. 2023 11:01
Odpovědět  Pavel K

Tvl, teď si fakt budete myslet že jsem tralala. 🤣🤣🤣
Ale já to viděl fakt třikrát za sebou, žádný konentář jsem ještě taky zobrazen neměl, proto jsem napsal to co jsem uvedl. 🤦‍♂️🤦‍♂️🙄
Teď tedy nějaké to moudro, bedlivě to sleduji a mají hezky naděláno ve vlastním hnízdě a poliši ať jdou do kelu, když se takhle chovají. Jen pozor ať se to nezvrhne tam kam nemá. Ono to Vyvaldo bude pěkný kujón a zmetek vzteklej, tak bacha na něj. 🙋‍♂️

Pijack
14. 3. 2023 12:59
Odpovědět  Pavel K

Po některých výrocích členů vlády jsem na silných rozpacích, zda nejde o pomatené aktivisty nějaké neziskovky.

Gales
14. 3. 2023 10:41

Vidím to tak že Rakušan zakáže nosit na demonstrace mobily a záznamy z nich budou prohlášeny za neplatné a protiprávní.

Pavel z Moravy
14. 3. 2023 11:29
Odpovědět  Gales

Galesi, to by mohl zakázat cokoliv. Oni se odkopou sami. Jak začnou být škůdci zuřiví a nevrlí, tak se již vezou. Jak to zde dopadne, těžko soudit. Možná, že ta jejich vlastní sebestřednost probudí alespoň nějakou část národa. Jeden nikdy neví co přinesou následující dny.

Gales
14. 3. 2023 12:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pokud budeme jednotni a nebudeme se bát,tak padnou.Otázka je co bude potom.

PENNYS
17. 3. 2023 11:38
Odpovědět  Gales

Pokud budeme jednotni???? jen jednota občanum moc nepomuže!!!!
Nejdříve se musí od “nynějších majitelu českých médii” ODSTŘIHNOUT!!!
TAKTÉŽ ruzné, protilidovéBACALOVI A SÉÉÉROSOVI NEZISKOVKY.
TO JE JEN ZÁKLAD ABY SE VUBEC NĚCO ZMĚNILO V TOMTO “čechšmeidstánu”!!! Jinak souhlas 100%
(poslední dobou všechny mé příspěvky ,NĚKAM OKAMŽITĚ MIZÍ ,že by vykulenec???)

Standa
17. 3. 2023 11:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proto cvičíme Ukrfaš na Libavě!Těškood. se zatím cvičí na demonstrantech na legálních shromážděních.
Kdy nasadí ozbrojené UKR.k Nár. muzeu na ochranu jejich vlajky?

Jaroslav
14. 3. 2023 12:05
Odpovědět  Gales

No ono přímo pod tribunou stál zachmuřený starší muž v kapuci a bez jakékoli mimiky a vše natáčel na mobil. Takže některé mobily budou i nadále povoleny.
Co se týče možného hajlování, na druhé straně silnice u ?(České již zřejmě není) Muzea stáli příznivci zeleného panáčka a bandery. Video “útoku na cosi” jsem neviděl, ale zřejmě tam byl pokus o útok na svatý hadřík (metafora) zakrývající díry po kulkách otců a dědů příznivců onoho panáčka. Čili mně je to jasné. A ono ne všichni tzv. disidenti byli morálně na výši, někteří byli jenom extrémisti. Ne nadarmo jim to i dnes soudci dávají jako přitěžující okolnost když je soudí za jejich současné “přečiny”. Nevím proč, ale slovo disident mi zní jako nadávka (metafora, např u jména Benda a dědičný post v parlamentu), stejně jako slovo demokracie v ústech součastných světových (J)elit. A nakonec, došlo skutečně k porušení nařízení organizátorů demonstrace ohledně vlajek- byla tam skutečně “cizí” vlajka- slovenská. Mí rodní bratři tam byli také, za co jim děkuji

Autor
14. 3. 2023 12:45

Sice nesnáším mobily a vím že jsou to “hračky” na ovládání lidí, proto je nemám rád, protože debilizují, ale v tomto případě se použily – konečně – správně.
Pokud totiž se z mobilů – konečně by – stal nástroj pravdy a spravedlnosti, zhroutil by se nakonec celý ten humbuk se kterým se je snažily zavádět. Ne, vůbec jim nešlo o to, aby si člověk mohl zavolat pomoc, když je mu špatně, nešlo jim o to aby se zjišťovala realita. Pak a jedině v tom případě bych je vzal na milost, ale s tím, že by bylo naprosto zakázáno využívat je – chci slyšet řev mých opozičníků – finanční operace, protože i to pomáhá ovládání lidí. A také by se musely odstranit jakékoliv hry. (Nejspíš ve skutečnosti řev na druhou!)

Pan Tau.
14. 3. 2023 13:20

Lavrov se prý vyjádřil, že: ” Ti Češi tak už milují Ukrajinu, že se perou i jejich vlajku. Každý si chtěl urvat kus pro sebe;)

sergej
14. 3. 2023 16:04

Mimo pořadí. 🙂
comment image
Nemá hento vjetší hlavu? Kdo si hrál s fotošopem, zvířata.

Pavel K
14. 3. 2023 19:42
Odpovědět  sergej

Však ta taky dřela jako kobyla a ty mají veliké hlavy. Pak ještě starosta.🤣🙋‍♂️

katango
15. 3. 2023 14:03
Odpovědět  Pavel K

Spíš vypadá jako kudlanka nábožná.

Gales
15. 3. 2023 15:30
Odpovědět  katango

Tasemnice národa Českého.

katango
15. 3. 2023 16:47
Odpovědět  Gales

Tak hlavně nebejt za ní, až začne vypouštět články!

Standa
17. 3. 2023 11:08
Odpovědět  katango

Chicht!