Smazali mu web, žaluje vládu i aktivisty. A policie začala prošetřovat

3.8.2022 4:40 odp. | Ze sítí

Trestní oznámení na premiéra, několik ministrů, ale třeba i Bohumila Kartouse z Českých elfů nebo redaktora Seznam Zpráv v souvislosti s únorovým vypínáním webů bylo státním zastupitelstvím přijato a Policie ČR začala prověřovat. Případným dalším krokem je sdělení obvinění. Jde o případ webu Exanpro.cz a jeho provozovatele Jiřího Wagnera.

Jeho web Exanpro.cz byl jedním z osmi, které v pátek 25. 2., den po ruském útoku na Ukrajinu, byly vypnuty. Odpovědnost od té doby přehazují na sebe navzájem vláda a provozovatel CZ.NIC, v trestním oznámení od Jiřího Wagnera ovšem figurují společně a nerozdílně.

Trestní oznámení je podáno na vládu jako celek, s důrazem na premiéra Fialu a ministry Rakušana, Černochovou, Síkelu a Langšádlovou. Dále na zástupce Vojenského zpravodajství, kteří do zákazu také měli aktivně zasahovat, několik internetových asociací a jejich představitelů a trojici dalších politiků: poslance Jana Bartoška a Pavla Žáčka a senátorku Miroslavu Němcovou.

Nepůsobí jako ztělesněná představa…

Speciální větev kauzy představuje trestní oznámení na redaktora Seznam Zpráv Vojtěcha Blažka a duo aktivistů – Bohumila Kartouse, mluvčího Českých elfů, a Romana Mácu z Institutu pro politiku a společnost.

V této větvi jde o dehonestační mediální výstupy, které měly zrušení webu ospravedlnit. Jejich vrcholem byl text Vojtěcha Blažka na Seznam Zprávách. Roman Máca, odchovanec Evropských hodnot, momentálně působící v Institutu pro politiku a společnost, zde vystupoval jako expert.

„Příběh Jiřího Wagnera je v téhle souvislosti značně neobvyklý. Dal by se shrnout do anotace: Jak se z profesionálního vojáka a příslušníka tajné služby stal proruský aktivista,“ napsal redaktor Blažek, když Wagnerovi dokonce vytýkal, že „nepůsobí jako ztělesněná představa příslušníka tajných služeb – vždy klidného, soustředěného, bez emocí a tak trochu nečitelného“.

Web Exanpro.cz byl v článku představen tak, že „nevynechal jedinou příležitost, aby z každé negativní události obvinil Američany“.

Jiří Wagner opustil vojenské zpravodajství v roce 2014. Jedním z důvodů mělo být, že v naší zemi nekvete kvalitní zpravodajská práce.

Jako důkaz Wagnerovy proruské orientace jsou uváděna například i jeho slova v jakési debatě vysílané na YouTubu (podrobnosti redaktor Blažek neuvádí), že NATO by Českou republiku při jejím napadení neochránilo.

Mozaiku doplňuje Wagnerovo „důsledné napadání Bezpečnostní informační služby“ a „zpochybňování policejního vyšetřování“ výbuchu ve Vrběticích. To bylo nalezeno ve slovech, že v kauze nejsou relevantní důkazy, které by obstály.

Pak dal redaktor bez zřejmé souvislosti s Wagnerem prostor filozofování bývalého šéfa zpravodajství Karla Randáka, že „to musí v člověku probublávat už během služby. Ale většinou to nezjistíte“.

Roman Máca pak čtenářům Seznam Zpráv vysvětlil, že i odborný, kultivovaný a analytický přístup, kterým se web Exanpro.cz prezentoval, je taktikou, která má ale vždy zájem pomoci Rusku.

Není možné to odložit

Jiří Wagner reagoval žalobou, neboť mu podle jeho slov byla rozhodnutím vlády/internetového provozovatele znemožněna podnikatelská činnost. Součástí bylo mimo jiné i tvrzení vlády o tom, že blokované stránky budou opět zpřístupněny. Web Exanpro.cz totiž navzdory těmto slovům vlády zpřístupněn nebyl, naopak Wagner obdržel dopis, že celý jeho web byl odstraněn.

„Případ není možné odložit,“ uvádí Jiří Wagner. „Buď jsem vinen já, anebo jsou všechna obvinění z trestné činnosti předložená vládou, Vojenským zpravodajstvím a dalšími subjekty vůči mně křivým obviněním, a pak jsou vinny tyto subjekty. Není ani možné říct, že protiprávní zablokování a odstranění webu Exanpro.cz byla jenom taková státní taškařice,“ dodává.
https://bit.ly/3oWGpm4

kompletní dokument ke stažení zde: https://bit.ly/3OmSxap

2.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

2.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
3. 8. 2022 18:09
Ohodnotit příspěvek :
     

zkázu ČR způsobili politici a soudci,…..všichni jsou pořád beztrestní??? Tak se zbavme státních zrádců a grázlů dne 3.9.2022 == plný Václavák musí vyvolat Generální stávku,……jinak se zrádců nezbavíme!!!

Pavel K
3. 8. 2022 18:24
Odpovědět  ijn

V mém trvalém bydlišti mají možná stotisícové přimy na číslo. Ti stávkovat nepůjdou. Já kdybych byl zdráv a plný sil, tak mám ve své živnosti cca 40000, babča má 22ti. Kam bychom chodili. Se opakuji s řadou lidí ve městě debatuji a je to k pláči jaké oni mají názory.

VAL
3. 8. 2022 18:30
Odpovědět  Pavel K

To přešmyknutí z „oni“ na „já“ bude špatně pochopeno.

Pavel K
3. 8. 2022 19:08
Odpovědět  VAL

Ještě jednou prosím, dnes mám kritický den. Tak si sedím na kabelu.

Lev Prch
3. 8. 2022 19:49
Odpovědět  Pavel K

V tom vedru se i mistr tesař utne 🙂

VAL
3. 8. 2022 19:52
Odpovědět  Pavel K

Já to napsal ne abych na tebe machroval, ale kvůli mínusákům, aby se zamysleli a docvaklo jim to. Vlastně to nebylo vůbec určené tobě, proto jsem tě neoslovil.

Ladislav
3. 8. 2022 20:21
Odpovědět  Pavel K

💤 Stane se každému. Prkotina. 😀

Pavel K
3. 8. 2022 21:39
Odpovědět  Ladislav

Pánové klidně mě můžete oslovit a zeptat se na to chcete. Zůstávám otevřený k příznivým duším. Ale až zítra, dnes nejsem ve své kůži. Půjdu do peří nic mě nebaví. Dnes se vymluvím, že mě bolí hlava. 🤣🤣🙋‍♂️

VAL
3. 8. 2022 18:26
Odpovědět  ijn

Dávejte bacha jak nás ještě před koncem srpna napadnou všemožné, smrtelně nebezpečné, mutace covidu a oponešťovice a nemocnice budou přehlcené a bude nutno vyhlásit nouzový stav a uzavřít nejen okresy, ale i větší města – v Praze čtvrtě – a shromažďování nad 10 osob bude pod sankcí zakázané a budou proti nim použity silové složky. A pak to už bude jen o tom, nakolik má kdo odvahu a také vynalézavost, jak se dostat na Václavák. Slovem – neexistuje plán B proti zvůli. Ale pokročili jsme. Za Tatíčka se semo tamo střílelo ostrými, teď stačí vyhlásit nouzový stav.

ijn
3. 8. 2022 18:57
Odpovědět  VAL

referendum tzv žárovkové 2mil domácností chce uvařit čaj v 18.50h, konvici má téměř každá rodina == 2-3 GW už EPS rázově nezvládne, opakovat každý den

Ladislav
3. 8. 2022 20:25
Odpovědět  ijn

💤 Bingo! Skvělý nápad! A při hlavním „zpavodajství“ všechny fašistické TV ignorovat! Raději Prima-Zoom!

katango
4. 8. 2022 09:28
Odpovědět  Ladislav

My raději Mezzo. Tam se nemluví, a pokud ano, je to zřídka a francouzsky.

Markýza
3. 8. 2022 18:57
Odpovědět  VAL

Já myslím, že na tohle už moc lidí neskočí – leda skalní vyděšenci. A podle hesla „nejsou diváci = není divadlo“……………

VAL
3. 8. 2022 20:05
Odpovědět  Markýza

Jenže já myslím fyzické bránění silovými složkami. Na hranicích okresů polda + voják, to samé ve městech, ale a hlavně v Praze za bukem v pohotovosti silové složky s těžkou technikou, vodními děly, obuchy atakdále. Strašně rád bych aby toto byly zbytečné obavy. Hm… Dnes jsem se delší dobu nemohl ani z jednoho PC dostat na pokec. Žádné „Tento web atd.“ – prostě nahoře naskočila webadresa pokecu – a nic. Ani „načíst tuto stránku znovu“ nefungovalo – bílá plocha a šmitec.
Možná jen výpadek. Stejně tak ale možná zkouška nanečisto. Já vím, slyším trávu růst. Možná…

Markýza
3. 8. 2022 20:16
Odpovědět  VAL

Jo, zlobilo to. Možná nějací elfové, nebo kdo.
Ad ty silové složky a podobné – no to jsem právě myslela tím „není diváků – není divadla.“ Alespoň tak se mi to jeví a doufám, že šamaním a ne – jako to říkáte? Emaním?

Lev Prch
3. 8. 2022 19:50
Odpovědět  VAL

Sejdeme se covi nevíš ty jejich pětifyjalový pohádky jsou schopni poslouchat jen duševně nemocní lidé!

Honza
4. 8. 2022 08:36
Odpovědět  Lev Prch

A proč je Prchálku posloucháš?

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:21
Odpovědět  Honza

?????????????

milan h
3. 8. 2022 21:30
Odpovědět  VAL

Duchcov ale o tom se neuci kdyz to slysim jak prvni republika byla super no moje prababicka ostala po umrti pradedy na zeleznici sama s 5 deti detmi ta to opravdu moc nevychvalovala i kdyz do konce zivoa mela rezijku a deputat uhli a nikdo ji to neuprel umrala v 90 s manzelkou sme meli uz kluka takze byla prapra ja sem uni byl az do 6 let mel sem ju velice rad a furt na ni vzpominam i moje pani ju mela rada

VAL
3. 8. 2022 23:23
Odpovědět  milan h

To nebyl jen Duchcov. Také na Slovači a v Zakarpatí. Buď přes 140 nebo přes 240 obětí, včetně žen a dětí. Mám to uložené ale nechce se mi to dohledávat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
3. 8. 2022 21:56
Odpovědět  VAL

Teď jsem četl o drastickém nárůstu covidu na ukrajině,
tak jsem zvědav, kdy se to od těch opic přeleje k nám.

Lev Prchala
4. 8. 2022 07:42
Odpovědět  sizok

A v ČR se projevují výsledky nákazy.

Honza
4. 8. 2022 09:39
Odpovědět  sizok

Myslíte, že se to od Rusů na UA dostane k nám?

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:50
Odpovědět  Honza

v ČR covid a otevřenou tuberu šíří rusové?
Omyl trotle,leda pologramtní a věčně zlitý zavšivený bandrovci!

Per
4. 8. 2022 12:25
Odpovědět  Honza

Nevystupuj jako člen BIS, ty musíš psát takové nesmysly. K nám se UA migranti přišli zdarma vyléčit AIDS, kapavku a syfilis. Protože v takové zemi se nemůžeš živit ničím jiným, než prostitucí. A hérců a héreček tam mají plno. Už tak stejně jako Jakub Pornoherec s klukama, Bože, to umění? Jen pro zbohatlíky, co neví, co s majetkem.

václav
4. 8. 2022 08:44
Odpovědět  VAL

No to je přece ta demokratická humanita. Už nejsou tak blbí, aby vás vozili na výlety do Osvětimi, dnes vás klidně vykynoží doma v obýváku.(třeba vás nechají zmrznout)

Albi
3. 8. 2022 19:45
Odpovědět  ijn

Prosím o trochu kritického myšlení.
Slova „plný Václavák musí vyvolat Generální stávku“ jsou krásná, ale tu generákní stávku (dokonce i tu předchozí demonstraci) musí NĚKDO připravit a zorganizovat!
Myslíte, že bez toho se lidé zčista jasna sejdou na každém náměstí a návsi třeba v 17.30 v úterý? A příští týden v pátek ve 14200?
A jak by zařídili GENERÁLNÍ celorepublikovou stávku, to už je totální nesmysl.

Albi
3. 8. 2022 19:46
Odpovědět  Albi

Mně se např. líbí ten článek – Pan Wagner si zřejmě našel kvalitního právníka/právníky, možná z nově založené strany/hnutí pana Rajchla (PRO) a přechází se na jinou úroveň „boje“.
Oni ti elfové a podobné kreatury nejsou experti na právo, ať se tím ohánějí jak chtějí. Takhle se nakonec možná dají porazit jejich vlastní „zbraní“,

ijn
3. 8. 2022 22:35
Odpovědět  Albi

a co průtahy, ty umí PČR i SZ nekonečné, např. Švýcaři se dotazovali Rampála na VSZ na podezřelé prachy na účtu kolibříka, tak dlouho, až m dělá advokáta, a peníze 5 md. Kč propadlo kantonu St.Galen!!! a všichni jsou spokojený !!!

Albi
3. 8. 2022 22:54
Odpovědět  ijn

Zatím byli silnější a měli propracovanou taktiku.
Ale nemusí to tak být vždycky.
Pokaždé vytáhli § na laiky a právníky, kteří vystudovali buď za peníze, pomocí známostí, nebo si ten titul tzv. „vyseděli“, tj. časově v pořádku, všechny zkoušky složeny, kvalitu nikdo moc nekontroloval, znalosti taky nic moc a vycházelo jim to. Ovšem střetnou-li se se skutečnými odborníky, to bude jiná.To by mohla být jiná. A ještě když se jich ti právníci nebojí …..
Vypadá to nadějně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
4. 8. 2022 09:51
Odpovědět  Albi

viz.Paní Zwyrtek-Hamplová a pan Rajchl.

Ladislav
3. 8. 2022 20:20
Odpovědět  ijn

💤 1* ****************** naprostý souhlas!

prvni-obet-valky-450x350-1655592803.7128.jpg
Lev Prch
3. 8. 2022 20:28
Odpovědět  Ladislav

To sedí jako prdel na hrnec!!!!👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Pavel K
3. 8. 2022 21:41
Odpovědět  Ladislav

👍 👍 😥 😥 👍

milan h
3. 8. 2022 21:20
Odpovědět  ijn

plny Vaclavak nebude nemi ton milion darebaku neni to placene a neporada ten protest US ambasada vidim to cerne

Honza
4. 8. 2022 08:36
Odpovědět  milan h

Jo, jo, bláznů je málo, uvidíme.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:22
Odpovědět  Honza

Opět myslíš jen při chůzi,nechodící Pepku?

Pavel K
4. 8. 2022 10:02
Odpovědět  Lev Prchala

On prý nechodí bo jezdí autobusem. 🤣🤣🤣🤣

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:09
Odpovědět  Pavel K

No jo vlastně,on je to pan velkopodnikatel z Reichenbergu,ještě,žes mi připomněl.-)
Děkan.

Aleš
3. 8. 2022 18:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělá zpráva. Kriminální organizace SPOLU patří za mříže.
Navíc, jaký zákon definuje, že nemůže člověk být prorusky ?
A kdyby takový byl, jsme v totalitě.

Markýza
3. 8. 2022 19:05
Odpovědět  Aleš

Já občas na to jeho Exanpro chodila. Bylo absolutně profesionální – to jsem poznala i já – a hlavně naprosto, brilantně nezaujaté. A popravdě leckdy složité na čtení. Vůbec jsem nepochopila, co na něm vadilo, asi proto že naopak nečtu ani všechny ty Karousy, ani Seznam.
Je to ale síla a pevně doufám, že to pan Wagner vyhraje.
Budeme mu fest držet palce, jo?

Markýza
3. 8. 2022 19:06
Odpovědět  Markýza

Mmch ten „argument“ že „nepůsobí jako ztělesněná představa příslušníka tajných služeb – vždy klidného, soustředěného, bez emocí a tak trochu nečitelného“ je naprosto fascinující, co? Tomu říkám logika! No: a Putin nejenže je, ale taky i působí dle páně Blažkova požadavku – a taky se mu to nelíbí! Ten chlapec by si měl ujasnit, co vlastně od života chce.
(Musela jsem ten komentář rozpůlit – prý to mám příliš dlouhé 🙂 )

Pavel K
3. 8. 2022 19:11
Odpovědět  Markýza

Také už jsem chtěl napsat pevné nervy a mnoho štěstí. 🙋‍♂️

Daniel
3. 8. 2022 19:49
Odpovědět  Aleš

Přesně tuhle otázku jsem si taky kladl. Jen mě to ujišťuje v tom, že stojím na správné straně. Ale o tom vlastně ani nepochybuji, protože být na straně Fialy a podobných výjevů západu, tak asi sedím v blázinci.

Pavel
3. 8. 2022 20:09
Odpovědět  Aleš

Samozřejmě, žádný zákon mi nemůže zakázat abych měl rád národ, který chci. A když se jedná ještě o národ, jehož příslušníci osvobodili zemi od nacistů a umožnili našim rodičům, abychom přišli na svět, je to dvojnásobná síla se kterou považujeme se ženou slovanské bratry z Ruska za své přátele. Vím, že tu nenávist u těch mladých generací vyvolali z velké části zhrzení osmašedesátníci. Vždyť proboha ti dnešní třicátníci ani Rusa neviděli, natož aby jim nějak ublížil. Styďte se vy dospěláci, kteří hrajete s těmito dětmi takovou špinavou hru.

Markýza
3. 8. 2022 20:18
Odpovědět  Pavel

Já mám navrch ruské předky, mně už to vůbec nemůže nikdo zakázat.

Ladislav
3. 8. 2022 20:31
Odpovědět  Pavel

💤 Přesně, bez Ruska bychom tady nebyli! Jedna polovina by vylítla komínem a ta druhá by hajlovala! Smrt fašistům v celé Evropě!

IMG_20220802_141804.jpg
Josef
3. 8. 2022 21:09
Odpovědět  Ladislav

Lze to vidět i jinak.

4952.jpg
Lev Prch
3. 8. 2022 21:12
Odpovědět  Josef

Slepejši zalez do nory🤮

Per
4. 8. 2022 12:36
Odpovědět  Josef

Jako pracovník podřízené organizace BIS oragnizace CIA to vidíš správně, ale zde jsi v ČR (zatím), tak hovoř jako obyvatel ČR. Jinak budeš ČUKR, českoukrajina

Lev Prch
3. 8. 2022 21:12
Odpovědět  Ladislav

To sedí 👏🥳🥳🥳🥳🥳👏👏👏👏👏

Honza
4. 8. 2022 13:38
Odpovědět  Ladislav

Naši rodinu v západních Čechách osvobodili Američani. Škoda, že se pak dle dohody se Stalinem museli zastavit. Nemuseli jsme tady mít tolik let bolševika.

Lev Prch
4. 8. 2022 16:07
Odpovědět  Honza

Osvobodili jako DÁVNO OSVOBOZENOU Plzeň?????😀😀😀

Jiří
3. 8. 2022 19:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Po převratu v roce 1989 se k moci dostali tzv.osmašedesátníci s podporou západu.30let se projevuje skutečně osudově pro ČR ,Fiala a jeho ODS se drze směje všem vlastencům a ví ,že má moc politickou,soudní i finanční

ijn
3. 8. 2022 22:40
Odpovědět  Jiří

a podporu služeb,…… každý je prý vydíratelný, …..musíme nalézt činitele v nespokojených silových složkách,….. to přijde až pochopí i zelení a modří, jak ztrácí jejich úspory hodnotu!!!!!!!

Teuton
3. 8. 2022 19:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenom pro vaši informaci. Již se podařilo zjistit, proč má podpraporčík Michal Čoudelka, náčelník BIS, Bezpečnostní informační služby, mezi svými kolegy v centrále v pražské Nárožní ulici přezdívku Kokotek. Když byl na vojně u útvaru v Klecanech, měl poměr s jistým Tiborem. A ten po rozchodu uvedl, že ho má Čoudelka mimořádně malýho, skoro mikroskopickýho. Proto ten Kokotek.

Josef2
3. 8. 2022 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela mne překvapilo, že nebyl na blacklistu I pokec.

Markýza
3. 8. 2022 20:21
Odpovědět  Josef2

Vždyť byl – byl jeden čas nedostupnej. Nějak si to zařídili a přemiklikovali. Spousta jich to tak udělala, ale pan Wagner kdesi řekl, že ho ani nenapadne a vyrazil v boj 🙂 Nakonec – je dobré, když to někdo udělá a navrch někdo, kdo je zjevně pevný v kramflecích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
3. 8. 2022 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Právě skončila a již máme za sebou Noc Svaroga.
https://celostnivzdelavani.cz/pamet-nasich-predku-citu
https://celostnivzdelavani.cz/splnme-svuj-historicky-ukol

oldoo
4. 8. 2022 09:13
Odpovědět  jiří

„předkové vědomého lidu“,co to je za blábol?

Karel
4. 8. 2022 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Současná fialovo nacistická vláda se snaží umlčet lidi s jinými názory všemi, Goebbelsovou propagandou vyzkoušenými, prostředky. Mráz přichází z Bruselu ale i z Washingtonu.

Honza
4. 8. 2022 09:38
Odpovědět  Karel

Hlavně z Putlerovy Moskvy.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:52
Odpovědět  Honza

Je s podivem,že do tvé prázdně hlavy se toho vejde nejmíň!????

Per
4. 8. 2022 12:39
Odpovědět  Honza

Znova píši, nejsi zaměstnanec CIA, ale podle jména se domnívám, že jsi z ČR. A v tom případě si dej vlaječku UA, budeš hrdina. Ale sám proti všem.

václav
4. 8. 2022 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik takových zbytečných institutů(Institutu pro politiku a společnost) a prostitutů musíme v této ubohé zemi živit?

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:52
Odpovědět  václav

Stovky.

Per
4. 8. 2022 12:39
Odpovědět  Lev Prchala

Záměr CIA.

VAL
4. 8. 2022 13:40
Odpovědět  václav

Ju, nejlepší je Institut Václava Klause.

Lev Prch
4. 8. 2022 16:07
Odpovědět  VAL

V dnešní době určitě.