blogpolitika

Slovenská nová vláda odmítá pomoc Ukrajině

The Washington Post 8. listopadu 2023

RIGA, Lotyšsko

Nová levicově-populistická vláda Slovenska, země sousedící s Ukrajinou, která bývala jedním z jejích nejzarytějších stoupenců, ve středu odmítla navrhovaný balík vojenské pomoci pro Kyjev, v souvislosti předvolebního slibu premiéra Roberta Fica, že zastaví pomoc ve válce proti Rusku.

Blokování balíčku pomoci ve výši zhruba 43 milionů dolarů, který měl zahrnovat rakety a munici, pravděpodobně ukrajinské bojiště výrazně nezmění. Nicméně rozhodnutí vlády, vydané na zasedání kabinetu, je však první konkrétní známkou rostoucí únavy kyjevských stoupenců v NATO, neboť ruská invaze se blíží k hranici dvou let.

Fico a jeho krajně levicová strana Smer vedla kampaň zaměřenou na sliby o ukončení vojenské pomoci, přičemž Fico tvrdil, že „lidé na Slovensku mají větší problémy“. Tento postoj zopakoval i maďarský premiér Viktor Orbán, který zůstal nejbližším spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina mezi vedoucími představiteli Evropské Unie.

“Budu podporovat nulovou vojenskou pomoc Ukrajině,” prohlásil Fico koncem října po vítězství své strany v celostátních volbách 30. září. “Okamžité zastavení vojenských operací je nejlepší řešení, které pro Ukrajinu máme. EU by se měla změnit z dodavatele zbraní na mírotvůrce.“

Balíček pomoci, navržený předchozí úřednickou vládou, zahrnoval podle slovenského ministerstva obrany rakety protivzdušné obrany a miliony kusů střeliva do ručních zbraní.

Slovensko až dosud patřilo k nejsilnějším podporovatelům Ukrajiny a dříve schválilo 13 balíčků pomoci v celkové výši přes 700 milionů dolarů.

Podle Kielského Institutu Pro Světovou Ekonomiku, think-tanku se sídlem v Německu, se Slovensko dostalo mezi největší stoupence Ukrajiny – dokonce před Spojené státy a Británii – měřeno hrubým domácím produktem dárcovských zemí.

Slovensko jako první stát NATO poskytnul Ukrajině stíhací letouny, vyslal do Kyjeva 13 letounů MiG-29 sovětské éry, aby pomohly ukrajinské armádě vyrovnat daleko větší vzdušnou převahu Ruska.

Rusko už dříve odmítlo dopad Slovenska na podporu Ukrajiny, když mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov prohlásil: „Slovensko nemělo nijak velký podíl na dodávkách zbraní, takže to stěží ovlivní celý proces.“

Vztahy Ukrajiny s dalším klíčovým podporovatelem, Polskem, v poslední době zhořkly kvůli sporu o vývoz obilí. Polský prezident Andrzej Duda v září přirovnal Ukrajinu k „tonoucímu, který se chytá všeho dostupného“.

Kyjevem otřásli také Republikáni ve Washingtonu, kteří začátkem října srazili 6 miliard dolarů z pomoci Ukrajině navrženou Bidenovou administrativou z krátkodobého rozpočtového zákona, což vyvolalo pochybnosti o trvalosti U.S. podpory ukrajinské obraně.

Vzhledem k tomu, že mezinárodní pozornost se z velké části upírá k izraelské válce v Gaze , v Kyjevě vzrostlo napětí a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij pracuje na posílení globální podpory. V úterý Demokraté v Senátu zablokovali Republikánský návrh na poskytnutí vojenské pomoci USA Izraeli odděleně od pomoci Ukrajině.

Pro Kyjev je to ale světlý bod, protože Evropská Komise ve středu doporučila zahájit jednání o formálním členství s Ukrajinou za předpokladu, že splní zbývající podmínky spojené s bojem proti korupci a omezování moci oligarchů. Návrh zaznamenal zásadní milník ve snaze Ukrajiny se stát členem Evropské Unie.

Očekává se, že 27 hlav států Evropské Unie učiní konečné rozhodnutí příští měsíc. Pokud oni nabídku podpoří, proces by mohl trvat ještě více než deset let, ale potvrdilo by to podporu Kyjevu v hlavních městech EU.

„Je to silný a historický krok, který dláždí cestu k silnější Evropské Unii, s Ukrajinou jako členem,“ uvedl Zelenskij na sociálních sítích. Komise rovněž doporučila zahájit jednání o členství s Moldavskem a udělit oficiální status kandidátské zemi Gruzii.

Přání Ukrajiny připojit se k Evropské Unii je základním jádrem války Kremlu. Koncem roku 2013 tehdejší ukrajinský prezident Viktor Janukovyč na naléhání Moskvy porušil slib, že s Evropskou Unií podepíše politické a ekonomické dohody, což vyvolalo revoluci na Majdanu. Janukovyč opustil své místo a uprchl do Ruska, což přimělo Moskvu k invazi a ilegální anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Ve středu také do Kyjeva překvapivě zavítal americký ministr dopravy Pete Buttigieg, aby prodiskutoval hospodářské oživení země. Zdůraznil, že Bidenova administrativa je nadále odhodlána pomáhat Ukrajině a usiluje o udržení další podpory od obou politckých stran.

“Pro zemi, jako jsou Spojené státy, bylo vždy nejen možné, ale i nezbytné, že věnuje pozornost mnoha věcem najednou, dělat mnoho věcí najednou,” řekl Buttigieg. “A všechny snahy, které USA vyvíjejí ve vztahu k Blízkému východu, jsou podle mého názoru součástí téhož příběhu globálního angažování a v žádném případě na úkor našeho pokračujícího pevného závazku vůči ukrajinskému úspěchu.”

Buttigieg prohlásil, že je v Kyjevě proto, aby „splnil vrcholnou úlohu“, jmenování poradce pro infrastrukturu země, který „poskytne technickou pomoc při realizaci v rámci obnovy země“.

“Je to jeden z nesčetných způsobů, jak Spojené státy i nadále stojí na dlouhé cestě s obyvateli Ukrajiny a zajišťují její spojení se světem,” tweetoval Buttigieg.

Zatímco Ukrajina bojuje o udržení podpory Západu, Putin pracuje na posílení svých vazeb se svým nejmocnějším spojencem, Čínou.

Při středečním setkání s vysokým čínským generálem ruský lídr vyzdvihl rostoucí vojenské vazby mezi oběma zeměmi. Peking se ukázal jako klíčové politické a ekonomické záchranné lano Moskvy, které pomáhá Rusku přečkat politickou izolaci a hospodářský dopad sankcí Západu.

“Naše kontakty ve vojenské a vojensko-technologické oblasti se stávají záležitostí nemalé důležitosti, otázkou stále většího významu,” řekl Putin generálu Čang Jü-siemu, který je rovněž místopředsedou pekingské Ústřední Vojenské Komise.

Putin v reakci na svou neustálou kritiku Západu trval na tom, že Rusko a Čína nebudují „žádná vojenská spojenectví založená na vzoru studené války“. Naopak, jejich spolupráce je podle něj „vážným faktorem ve stabilizaci mezinárodní situace“. Putin obvinil Washington a Západ, že se snaží „vytvořit napjatou situaci v asijsko-pacifickém regionu … vedenou jejich sobeckými zájmy“.

„To vše vidíme a spolu s našimi přáteli, včetně především těch z Čínské Lidové Republiky, na to reagujeme klidně, opatrně a posilujeme naše obranné kapacity prostřednictvím společných námořních a leteckých cvičení,“ řekl Putin.

Anastasie Galouchka v Kyjevě a Natalia Abbakumova v Rize přispěly k této zprávě.

JaM

sdíletj na

87 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
9. 11. 2023 11:29

Slovensko Maďarsko za 1.
EU do koše.

Ladislav 💤
9. 11. 2023 11:35
Odpovědět  Aleš

Bravo Fico, fašisti se nepodporuji!
Rychle pryč z hnědé zločinecké EU!

SilverGirl
9. 11. 2023 11:51
Odpovědět  Ladislav 💤

To je pravda, ale naco potrebuje take male Slovensko ministra obrany?! A ma sa este cim branit? NATO vojaci by ho urcite nebranili, keby bolo treba….

Ladislav 💤
9. 11. 2023 13:36
Odpovědět  SilverGirl

U nas máme jalové tele- ministra valky!

Aragonit
9. 11. 2023 23:33
Odpovědět  SilverGirl

A kto by nás napadol Rusko? Však nech cez nás prejdú Rusi ďalej na západ načo by sme s nimi bojovali nech len vyčistia ten Augiášou chliev na šialenom Západe
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Gales
10. 11. 2023 09:23
Odpovědět  SilverGirl

Zbraně nemáme,klepáky taky nemáme,tak proč neudělat z nouze ctnost že. Ale někde se začít musí.My máme taky h…o ale na pomoc Ukrajině si půjčíme. Ovce to zaplatí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Dulcinea1
11. 11. 2023 21:26
Odpovědět  Gales

No prave !

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:26
Odpovědět  SilverGirl

A tiez take farizeske vyhlasenie: statne slovenske zbrane na Ukrajinu nie! Ale privatne zo slovenskych zbrojnych zavodov ano! No fuj, hsnbim sa a je mi z toho na zvracanie !! Normalny alibizmus ako v 3. Triede ludovej !!!

Putinovec
9. 11. 2023 12:33
Odpovědět  Aleš

Slovensko – Maďarsko a brzy Rakousko , toť základ Rakousko Uherska 2 .
Dělá se to tak , že na jedné straně se vytvoří existenční problémy , které se nadále vyhrocují a když nastane ten správný okamžik , tak obyvatelé států vlastníma rukama zalámou krky dosazené škodné a s věřícím úsměvem , se vydají vstříc zářivé budoucnosti , pod vedením nasvícených předpřipravených kádrů .
Nasvícení probíhá tak , že v některé zemi kupodivu tyto existenční problémy místní kádr dokáže řešit . V zatajení zůstává informace o tom , že dělají pouze to , co je jim dovoleno .
Tím neříkám , že Fico a Orbán jsou lotři . Chápejte prosím , že mají funkci ledoborce , který má protlačit určitý proces , do jeho funkční fáze .
Potom je možné tyto “borce” odstranit jakýmkoliv způsobem a dosadit “borce” , jejichž nemorálka bude pro Majitele projektu potřebná .
Pokud se podíváte na nástup fašismu ve 30tých letech 20tého st. a to co tomu předcházelo , tak celý ten proces řízení budete mít jako na talíři .

Putinovec
9. 11. 2023 12:39
Odpovědět  Putinovec

To , že to Majitelům procesu nevyšlo podle jejich představ , je už jiný příběh .
A nevyjde jim dle jejich zadání ani teď .
Ovšem za jakou cenu , to se bude počítat v litrech prolité krve .
Jak říkává pan profesor Staněk , řízení lze hodnotit i z pohledu toho , zda při jeho působení , či přechodu do jiného stavu řízení , dochází jen k minimálním ztrátách , na litrech krve . A nebo zda je žádoucí , otevřít tepny naplno .

Radegast
9. 11. 2023 14:02
Odpovědět  Putinovec

Vy jste zcela nekonceptuální neputinovec. O to jim přece celou dobu jde! Pjakin o tom mluví 10 let, ale k Vašim uším se nic nedonese?

Zničit EU, rozbít eurozónu, rozbít společnou měnu euro, ze západu EU bude Evropský chalífát díky nízké porodnosti bělochů a odvést V4 do nové, chudší Unie Trojmoří čili Nového Izraele čili nového Rakouska-Uherska s císařem Karl von Habsburg a premiérem Orbánem. Orbán v 80. letech rozbíjel socialismus v Maďarsku, 21. srpna 1989 demonstroval proti socialismu na Václaváku v Praze, byl zaměstnanec Sorosovy nadace Open Society v Budapešti, nosí jarmulku a Orbánovy dcery se jmenují Sára a Ráchel!

Trojmoří čili nové R-U má být zeď, nárazníková zóna, klín mezi Německem a Ruskem, aby nemohly spolupracovat, technologie, suroviny, aby se běloši nemohli spojit.

Vrážet klín mezi Rusko a Evropu, Rusko a Japonsko je od 19. století stará doktrína nejprve britské politky, pak americké politiky. Klín mezi Rusko & Japonsko na začátku 20. století, klín mezi spolupracující sovětské Rusko & Německo Rapallská smlouva 1922-1932, klín mezi dnešní Rusko & EU. Britský geograf Halford Mackinder (1861-1947) v roce 1904 formuloval tzv. teorii Heartlandu.

Albi
9. 11. 2023 22:46
Odpovědět  Radegast

Omyl, Putinovec Koncepci zná! I Pjakinovy \nalýzy.

Jaris
10. 11. 2023 00:58
Odpovědět  Radegast

Me to spise pripada, a to cim dal vice, ze Evropu chteji znicit zidi. Vsak se mrknete do vlad, do neziskovek a do jinych politickych organizaci, ze jsou ovladany prave zidovskym etnikem. Znicit Evropu jim pomahaji muslimsti migranti z BV a Afriky. Zid ma strach z belosske konkurence, ktera vybudovala zapadni kulturu i s technickymi vymozenostmi. Bila rasa ma byt na co hrda! Zidi v Talmudu se netaji s tim, ze gojimove (v prekladu dobytek) musi byt zlikvidovani a nelegalni imigrace, primitivnich barevnych ras jim v tom pomaha.
Zidi uz dnes Evropu ovladaji politicky, financne, zprofanovanou kulturou, obchodne, ne/vzdelavacim skolstvim,soudnictvim atd. Chteji vladnout a ostatni narody jim maji slouzit a na ne pracovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
9. 11. 2023 11:40

Ti novinari jsou na vyfackovani..
Prvni facka za vyraz levicove-populistickou.
Druha facka za vyraz rostouci unava.
..
A dal uz radeji necist. Jednoho by pak bolela ruka.

ijn
9. 11. 2023 12:22
Odpovědět  unor 2022

ránu na solar si zaslouží pisálkové ze “jádrem války je Ukrajina do EU”……. zasraní manipulanti z WP, nikdo vás nebere vážně, 14 000 zabitých Rusů na Ukrajině Ukro-nacisty se zamlčuje, to je ten vývoz demokracie,….!!!

SilverGirl
9. 11. 2023 14:18
Odpovědět  ijn

josh-xy je kto??! Hore uvedeny zrejme ako autor clanku…?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
10. 11. 2023 09:41
Odpovědět  SilverGirl

Článek je převzatý z Washington Post a je tu jako dobrá ukázka propagandy, jakou jsou na Západě krmeni… S tím vědomím je potřeba ten článek číst…

Markýza
9. 11. 2023 14:56
Odpovědět  ijn

Ano, to je mimořádně idiotská věta. I já si pamatuju, že Rusku nikdy nevadila představa Ukrajiny v EU – Rusku vždy vadila představa NATO na prahu. A když si to pamatuju já, měli by si to pamatovat i novinářští blbečci z Lotyše, mají to snad v náplni páce, mít politický přehled.

Milan ze Zahrady Čech
9. 11. 2023 16:24
Odpovědět  Markýza

Mě nejvíc nadchlo zařazení Smeru mezi krajní levici. A teď dumám, kam, na kterou stranu, mám šoupnout anarchismus, když nalevo to už polithňupové ucpali až po okraj, takže se tam nic dalšího nevleze.

Albi
9. 11. 2023 17:36

Markýzo, Milane a ostatní dezoláti

omlouvám se, totálně mimo téma, ale abych nezapomněla, musím se s vámi rozdělit o novou přezdívku génia-premiéra, kterou jsem teď četla (v diskuzi kupodivu na Novinkách)::
UPOCENÁ NUTELLA ! 🙂 🙂 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-neco-uz-delejte-zada-vladu-vetsina-nespokojenych-obcanu-239545#

Propad důvěry začíná nabírat grády už konečně i u voličů pětidemolice..

Standa
9. 11. 2023 17:38
Odpovědět  Albi

Nová paní učitelka ve třídě: Dobrý den, děti, já se jmenuji Jana Mádlová a jsem Euroobčanka

Prosím, abyste se i vy představili

 jako já.“

„Já jsem Maruška Nováková a jsem Euroobčanka.“

„Já jsem Frantík Dvořák a jsem Euroobčan.“

  

„Já jsem Tomáš Novotný a jsem Čech.“ 

 

Učitelka: „A jak to?“

  

„Moji kamarádi jsou Češi, rodiče jsou Češi, sousedi jsou Češi, jsem tedy také Čech.“

  

Učitelka: „A kdyby kamarádi byli buzeranti, rodiče transvestiti a sousedé migranti?“

  

„Tak, to bych byl Euroobčan.” 

Albi
9. 11. 2023 19:55
Odpovědět  Standa

🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
10. 11. 2023 23:04
Odpovědět  Standa

+++++++++ 🙂

Milan ze Zahrady Čech
10. 11. 2023 22:47
Odpovědět  Albi

🙂 🙂 🙂 😀 😀

Ten živočich je fakt vtělená trapnost.

Markýza
9. 11. 2023 18:57

No sláva, už jsem myslela, že jste ulehl s nějakým škaredým moribundem.
Nojo, ona ta pravice – levice už neznamená vůbec nic. Budeme potřebovat nové dělení – něco, jako stupnici idiocie, nebo nevím.

Milan ze Zahrady Čech
10. 11. 2023 23:01
Odpovědět  Markýza

Neulehl, jen jsem si dávám, v zájmu zachování duševní hygieny, pauzu od žido-arabského slámomlácení. Obojí jsou stejní gauneři a ti propalestinští podporovatelé mají nedostatek obrazotvornosti na to, aby si představili, jak by to v reálu vypadalo, kdyby zbrojní síla účastníků byla v obráceném gardu. Navíc jim nějak nedochází, že skutečným cílem toho všeho je evropský chalífát. Takže si jen proletím články, pak diskuze, řeknu si “Ježišmarjá !!! Pryč odsud!” a jdu dělat něco užitečnějšího. Třeba si odskočím na TV Bureš, nebo na potrhlou Yvetu a tak. Jo, a taky se synci složili na jiný postrk (hyundai getz z druhé ruky, ale nechali na něm udělat málem generálku – říkám mu Julča, že mi přijde tak nějak žensky) namísto Dědka (ford mondeo – už je na vrakáči) a tak si ho přizpůsobuji – zrovna dneska jsem si tam dělal tvrdší plyn a renovoval světlomety. Zkrátka furt něco.
Takže tak. Mějte se, děvčata a hezké dny 😀 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
11. 11. 2023 09:03

Tak to gratuluju k Julče a ať dlouho a vesele jezdí.
S tím zachováním duševního zdraví máte pravdu. Mně ty nenávistné vášně nedělají dobře a nevím, proč bych se zkřiveným xichtem měla lézt na barikády…..za chvíli to bude jak na PP.
V zájmu zachování duševního zdraví jsem si tuhle říkala, že už nebudu číst lautr nic politického a poslouchat leda tak Druláka, nebo Štefce, kteří prozatím nepropadají vášním. Ale Kollera dejme tomu už nemůžu – ten už propadl. Bóže……

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:28
Odpovědět  ijn

Budte aktualni, prosim, pisalkom sa teraz hovori presstituti, myslim, ze opravnene…

Mike
9. 11. 2023 13:45
Odpovědět  unor 2022

Já to vidím tak, že se Ukrajinci především těší na evropské dotace, přestože celý svět vidí, kam mizí finanční podpora určená k porážce nejsilnější armády na planetě, navíc, i samotní ukrajinci přiznávají, že třetina dotací ani nedorazí, protože se cestou někam vypaří.

Přesto je přiměte! Ať se i na ně vztahují evropská nařízení a hodnoty: zákaz odebírat ropu a plyn z Ruska a naopak cokoliv do Ruska vyvézt, připojit se ke grýn dýlu, platit emisní povolenky, zákazat spalovací motory a uhelný elektrárny, povinně vysázet větrné elektrárny a solární panely, glorifikovat úchyly, nutit děti do změny pohlaví, navézt odpad ze západu a tvrdit, že jsou to potraviny (viz novej skandál v Polsku), pěstovat jen to, co eu dovolí, snížit chov dobytka, povinně přijmout dvě miliardy uprchlíků – však Ukrajina je dost velká, a především zbožňovat a velebit čerstvě dovezenou euro – atlantskou demokracii s kupou neziskových organizací, které s láskou a hlavně za úplatu totálně roz:jebou ukrajinskou společnost… tím vymýtíme banderismus v evropě.

SilverGirl
9. 11. 2023 14:16
Odpovědět  Mike

Ti, co su na Ukrajine z nich nic mat nebudu, ti co usli do Nemecka, ti maju mesacne aso 501 eur….Burgergeld

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 11. 2023 14:58
Odpovědět  Mike

Vy lišáku! 😀 😀 Nojo, oni ti Ukrajinci jsou horké hlavy, konců nedomyslí…………….řekl jim někdo, že s dotacema to není jen tak? Jakože Zelina dorazí/zakvílí/dodávky se hrnou?

Albi
9. 11. 2023 17:39
Odpovědět  Markýza

Je nějaký problém udělit jim výjimku?
Přece jenom – v některých záležitostech bych EU až tak nepodezřívala z neschopnosti. 🙂

Markýza
9. 11. 2023 18:58
Odpovědět  Albi

A kurrwa………..

JoFa
9. 11. 2023 12:04

Keď sa Fico dostal prvý krát do vlády, mal veľkú podporu voličov a nepotreboval koaličných partnerov, postupnými jeho ďalšími vládami však u voličov strácal viac a viac a musel robiť kompromisy, teraz je v podstate v rovnakej situácii ako bol v poslednej jeho vláde iba maďarov vystriedal Hlas, ale politiku robí Hlas podobnú ako bola tá sorošovská Bugárova.
Písal som to tu už tesne pred našimi poslednými voľbami, že Fico bude lavírovať medzi EU a Ruskom, takže pre mňa nič nové prevratné neprinesie. No nechám sa prekvapiť a k tým dodávkam zbraní veľkohubé reči premiéra a opak od Blanára, takže vyberte si. Ale veľká vďaka Peskovovi za jeho vyjadrenie.Rusi chápu, že Slováci s nimi sympatizujú na úrovni 70-75% národa./ to je dokázané prieskumom už dávnejšie od zahraničnej agentúry/
https://www.infovojna.bz/article/video-vojenska-pomoc-ukrajine-od-slovenskych-firiem-bude-nadalej-pokracovat-oznamil-sef-slovenskej-diplomacie-blanar

Boomer
9. 11. 2023 12:27
Odpovědět  JoFa

..to je problém všech politických stran, které se dostanou k moci. Politická předsevzetí, nabídnutá voličům v rámci předvolební kampaně, začnou po úspěšných volbách narážet na možnosti daného systému. A mnohý volič začne hlasovat nohama, aniž by nějak hlouběji, byť jen ex post, analyzoval vztah mezi chtěným a možným. A jen málo voličů takové analýze podrobí konkrétní volební program ještě před vhozením hlasovacího lístku do volební bedny.
A potom se diví jedni i druzí, cokoli jim vysvětlovat předem nemá praktického významu. Nanejvýš z vás udělají “neprajníka”, díky němuž to šlo do kopru…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
9. 11. 2023 12:43
Odpovědět  Boomer

U nás si myslím dosť pomohla alternatíva a rovnako akcie ako bola iniciatíva Hovorme spolu celkom na začiatku toho šialenstva, kde sa zapojilo množstvo odborníkov aj z Čiech, neskôr IV,ZaV,DannyKollár, Hlavné správy, prof.Stanek a mnoho ďalších skoro by som zabudol M.Koller ….
Myslím že unás tá verbálna komunikácia zrejme medzi ľuďmi funguje lepšie ako v Čechách a preto som apeloval zamerať sa skôr na takýto spôsob boja.
Nedávno mi jedna známa hovorila, že oni moc politiku nesledujú, skôr sa stretávajú so známimi a preberajú medzi sebou a tvoria si názor na základe takto získaných informácií.
Netvrdím, že je to ideál hlavne ak máte vygumovanú 3/4 národa, ale keď tam tie sympatie k Rusku sú výraznejšie, tak sa to dá. Na periférii to zafungovalo zrejme, no v Bratislave by sme nepochodili s takou.

JoFa
9. 11. 2023 12:48
Odpovědět  JoFa

Mainstream bol a ešte zatiaľ je vo veľkej presile, takže to že sme uspeli muselo byť aj v myslení ľudí, inak by sa to nepodarilo, no akonáhle vláda vyrieši vedenie v RTVS, tak sa sily začnú vyrovnávať, v to verím a som presvedčený.

JoFa
9. 11. 2023 12:59
Odpovědět  JoFa

Bude zaujímavé sledovať ako sa bude klamať na Hnojke a Narkóze a na RTVS pôjde objektívnejšie spravodajstvo- bude to zábava, teším sa na to.

JoFa
9. 11. 2023 13:11
Odpovědět  JoFa

.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
9. 11. 2023 13:14
Odpovědět  JoFa

Jo ešte, mne sú tie vaše palce u pr .dele, takže kľudne budem zbierať mínusy, neva…
Palec prilepí každý blbec, na dobrý argument treba trochu viac…

SilverGirl
9. 11. 2023 14:41
Odpovědět  JoFa

Na to, co napise blbec moze len blbec prilepit palec…koniec citatu

JoFa
9. 11. 2023 19:49
Odpovědět  SilverGirl

To povedal kto? Cituješ seba? hmmm trolovia si veria. Tvoje komentáre sú len výkrik do tmy, bez argumentov a ešte aj zavádzaš že je Chmelár profesor, pokial viem Doc.Mgr. Phd..
Kto je zvedavý či máš telku a alebo nie a či mi veríš je predsa úplne nulitná informácia, kto je SilverGirl včerajšie pokračovanie Jaaa?

Administrátor
P.A.Semi
10. 11. 2023 08:49
Odpovědět  JoFa

To je…
To mi zrovna vy, který se tu často oháníte svobodou slova a ústavou, řekněte, co s ní?

Jako SilverG-irl tu má skoro sto příspěvků v koši, tohle slovo je tu “sprosté” a maže to automat, vrchní admin už ji zablokoval…

A tak začala psát pod různými jinými přezdívkami, a když jsem včera vysvětlil, že ty se smazaly proto, že střídá přezdívky, tak se vrátila k SilverG-irl… Tak jsem jí včerejší sadu příspěvků SilverG-irl vytáhl z koše…

Dobře to charakterizujete: “len výkrik do tmy, bez argumentov”, samé krátké jedovaté provokace…

Proč by se na takovéhle neměla vztahovat stejná svoboda slova, kterou tu požadujete pro sebe ?

πα½

JoFa
10. 11. 2023 10:15
Odpovědět  P.A.Semi

Ak by som sa mal hájiť čo som povedal, tak by som chcel, nechajte ju /je to sloboda slova/ ja si to s ňou vydiskutujem. ale je tu ten problém s Umelou Inteligenciou, tam by som sa z vašej strany zameral Jaaa mi ju veľmi pripomína, viete to nejako odlíšiť kto je a kto nie je človek?Ak tu troluje počítač, tak to je problém. Na tých plusoch a mínusoch mi fakt nezáleží.

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:36
Odpovědět  P.A.Semi

JoFa je troll provokater! Pozor nanho !

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:35
Odpovědět  JoFa

A kto zvedavy na JoFa? To si nevies vymysliet ani poriadne meno?!

JoFa
9. 11. 2023 20:18
Odpovědět  SilverGirl

Podľa toho kolko už máš palcov za túto múdrosť, myslím, že si dostala aj odpoveď. Pozháňaj pár ďalších trolov, nech máš aspoň jeden.

JoFa
9. 11. 2023 20:28
Odpovědět  JoFa

“Kdyby hloupost nadnášela, vznášela by ste se jako holubička” stavím sa, že nemáš ani tucha odkiaľ to je a kto to povedal.

JoFa
9. 11. 2023 15:17
Odpovědět  JoFa

Redakcia, je pre mňa neuveriteľné, že za prázdny komentár kde nie je nič napísané, som dostal jeden plus a jeden mínus!!!!! Ako si to mám vysvetliť? Buď tu niekomu dobre je..be, alebo sa tu plusy a minusy prideľujú automaticky po vložení komentáru? Máte pre to nejaké logické vysvetlenie? Ak sú to ľudia, tak sa nedivím že ste tu v Čechách na tom tak zle.

JoFa
9. 11. 2023 15:38
Odpovědět  JoFa

Už včera som písal že je tu AI a teraz mám pocit, že útočia na váš palcový systém. Dá sa s tým niečo robiť? Mne tie palce nevadia, ale niektorí sú tu od toho závislí.

Boomer
10. 11. 2023 11:42
Odpovědět  JoFa

.. bývaly časy, kdy si AI nedokázala poradit s humornou nadsázkou a vtipem obecně. Ale vše se vyvíjí a nejvíc ta potvora, lačná informací…

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:37
Odpovědět  Boomer

Buisness je byznys, nem?

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:37
Odpovědět  JoFa

Neda

SilverGirl
9. 11. 2023 14:14
Odpovědět  JoFa

Ja telku nemam asi 4 ty rok….

SilverGirl
9. 11. 2023 14:39
Odpovědět  JoFa

Neverim ti ani slovo

JoFa
9. 11. 2023 20:04
Odpovědět  SilverGirl

Tak si dohĺadaj informácie aj k tomuto:
Keď sa dostal prvý krát Fico do vlády, tak významne zadĺžil Slvensko obrovskou pôžičkou, no nie síce tak ako dementi okolo Matoviča, potom počas ďalších jeho vlád sa to snažil udržať a dlh relatívne nestúpal. Teraz ak bude chcieť niečo robiť, tak si bude musieť zase požičať alebo to bude musieť vytiahnuť od ľudí, Zdanenie bánk, prinesie zase len dvíhanie poplatkov za bankové služby, takže zase to len odnesú ľudia, Argumentuj mudrlant! Čo mi chceš milé povedať o Ficovi, ešte len začal a už tu mám o ňom prenášať ódy? Ja vychádzam z toho, čo už tu predviedol.

Boomer
9. 11. 2023 20:25
Odpovědět  JoFa

.. zkuste to brát tak, že pro občany ČR není nic snadnějšího, než adorovat zahraničního politika, který je svými politickými činy nemůže nijak zásadně ohrozit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
9. 11. 2023 20:38
Odpovědět  Boomer

Lenže toto je krá,va nebeská / SilverGirl/ zo Slovenska a tak dostane čo si zaslúži.

Boomer
10. 11. 2023 08:44
Odpovědět  JoFa

.. inu, moje reakce se týkala více přispěvatelů v tomto vláknu, kteří jásají nad Ficem. Nick SilverGirl je pouze poslední v řadě a jeho “výkřiky do světlíku” jsem vůbec nebral v potaz, když není čem diskutovat (a to je tento případ) tak přehlížím a nereaguji.

Boomer
11. 11. 2023 10:46
Odpovědět  Boomer

..juchajdá, a mám tu i příspěvek, která čekal na schválení už včera!! Dobrá práce, admine…

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:40
Odpovědět  Boomer

Admin spinka, v Belize je noc….

Boomer
10. 11. 2023 11:44
Odpovědět  JoFa

.. tuhle osobu jsem zcela úmyslně pominul, moje vyjádření se týká mnoha účastníků vlákna nad ní i pod ní. Na tzv. “výkřiky do světlíku” se snažím nereagovat…

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:39
Odpovědět  Boomer

Tu si niektori dovoluju a urazaju, asi admin v Belize prave spinka.

Pijack
9. 11. 2023 12:31
Odpovědět  JoFa

To máte tak, že na Slovensku na telku čumí stejné procento lidí jako u nás. Jde jen o to, co jim kdo jak vykládá za pohádky a jestli jsou moderátoři při smyslech. Pak záleží i na tom, kteří diváci mají více rozumu než ti naši čehůni 🙂

JoFa
9. 11. 2023 12:50
Odpovědět  Pijack

Súhlas a odpovedal som vyššie súbežne s tvojim komentárom, ten som prečítal trochu neskôr.

Dulcinea1
11. 11. 2023 21:33
Odpovědět  JoFa

No na infovojne.bz, je video kde slovensky minister obrany keca jak palacky, noo urcite ich tam vsetkych ohuri…a asi aj presvedci..trapne az to boli….no co uz, doveru ta ich vlada este nedostala.. Nechame sa prekvapkat….☺

Pijack
9. 11. 2023 12:18

Mám pocit, že podpora a propagace nacizmu je u nás trestná !!!
Kdo potrestá naši dementní vládu za podporu nacistického režimu? Copak režim je něco jiného, než jeden nácek se symboly nacizmu? Ten jeden nácek je něco jiného, než miliardy ze státní kasy jak podpora nacizmu, ke všemu v cizí zemi? Naše vláda perzekuuje české protagonisty nacizmu, ale kdo bude soudit českou vládu, která podporuje rovnou celý režim na Ukrajině?
Tohle je děs. Tohle je drzá nadutost a zločin proti vlastnímu národu.

JoFa
9. 11. 2023 12:28
Odpovědět  Pijack

Myslím, že si to vystihol celkom trefne a u nás to bolo donedávna podobne a dnes to Ficovi voliči od jeho vlády očakávajú, takže ak nesplní ich očakávania, je dosť možné, že sa tam tí progresívni devianti dostanú a vrátime sa zase naspäť. Ja osobne verím, že sa na Slovensku vyvinie nová vlastenecká strana, ktorá to zoberie do rúk. Všetko však záleží na tom, či bude tá jadrovka alebo nie, to by zmenilo všetko.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
9. 11. 2023 19:14
Odpovědět  JoFa

,, Důvěřuj , ale prověřuj”!…

SilverGirl
9. 11. 2023 14:42
Odpovědět  Pijack

Pocit?!

Putinovec
9. 11. 2023 12:21

To , co se děje s benderstánem , připomíná slib řezníka praseti , že si spolu v sobotu promluví o právech prasátek .
Že je v pátek zabíječka , to zůstane v zamlčení .

Markýza
9. 11. 2023 19:00
Odpovědět  Putinovec

Pregnantní přirovnání. Až na to, že takový čuník vždycky něco nekalého čuje – na rozdíl od Ukrajiny.

Markýza
9. 11. 2023 14:52

Tleskám, pán Fico: co slíbil, to taky dodrží. Bude to moc pěkné zrcadélko naší vládě.

Standa
10. 11. 2023 07:43
Odpovědět  Markýza

Ta si to ani neuvědomí! Ta do zrcadla nekouká ,je zahleděna do sebe! Má 108čku a nemusí nikoho poslouchat. kromě toho NATOidního napoleonka na Hradě, absolutní většinu v Senátu + Vystrčila( neuvěřitelný exot). To je spíše zrcadlo NAŠE!
Pekarová se zhlíží v několika svetrech doporučených pro lid v podhradí,( dan za svobodu, proboha…) Vystrčil má zájmy o Thay-wan, Fiala o Afriku,Rakušan o ruské agenty( prý tu jeden vloni byl),Jurečka , jak zvýšit daně a ořezání důchodů ( důchodci si žijí nad poměry)o ministru zemědělství ani nemluvě , zemědělci o něm neslyšeli -pouze , když chce omezit dotace,Válek tvrdí , že v hlavním městě je penicilínu dost a na dotaz ,,, a co v ostaních městech “? odpověděl,, ano , výstava je putovní”! Pokr..

Standa
10. 11. 2023 07:46
Odpovědět  Standa

S lékaři se bude jednat příští rok, s učiteli někdy , s odbory někdy,Stávka? ,, všichni jste ruští trollvé” směje se Fiala..Černoška kupuje nová letadla,..cca to vyjde na 335 miliard, tanky, transportéry ( vše jsme poslali náckům na boj proti Rusům).Síkala…,,ano průmysl klesá”, infaci zkrotíme. Lipavský podpora židů při vyvraždování Palesticům
Propaganda šílí, novináři šílí( nejlepší bylo jejich tvrzení, že Fiala chycený při nákupu v NSR,kontroloval gramáž k porovnání. ), asi chtěl něco přinést na Pobřeží slonoviny.Ostuda…NAŠE!

Pavel z Moravy
9. 11. 2023 15:10

Doma na ulicích v L.A, San Francisku a jinde jim bivakují pod krabicemi zfetovaní a nemocní lidé, kteří přišli prakticky o vše, co dělá člověka člověkem, hlavně o tu střechu nad hlavou. A tito stejní pokrytci mají starost o Ukrajince, protože to bude sypat a hlavně budou stále v dosahu Ruska.

primak
9. 11. 2023 16:02

Jó, jinde nejsou tak lakomí na pomoc “příteli”:
Bílý dům: 96 % ukrajinské pomoci již bylo vynaloženo.

USA již utratily 96 % prostředků přidělených Ukrajině od začátku války, řekl novinářům 8. listopadu mluvčí Bílého domu John Kirby.
„Pokud počítáme celkový objem finančních prostředků, které byly Ukrajině poskytnuty od začátku války, což je více než 60 miliard dolarů, a to nejen bezpečnostní, ale i ekonomickou, finanční a humanitární pomoc, využili jsme přibližně 96 % co bylo,“ řekl Kirby.
https://www.yahoo.com/news/white-house-96-ukraine-aid-233459788.html

(Někdy mi jich přijde i líto, poslouchat, co všechno si musej vymejšlet a koktat):
https://www.youtube.com/watch?v=oINFXpCUOyw&t=25s
(komentáře tam jsou radši vypnuté…)

primak
9. 11. 2023 16:03
Odpovědět  primak

Hlavně na tu humanitární pomoc se opravdu rozšoupli…

Standa
9. 11. 2023 16:37
Odpovědět  primak

Letadlové lodě jsou narvané ,, humanitární pomocí”!

Markýza
9. 11. 2023 19:01
Odpovědět  Standa

No musím říct, Staníku, že jste mě pobavil 😀 Mám nesmírně živou představivost, takže to zrovna vidím!

Standa
9. 11. 2023 19:12
Odpovědět  Markýza

Mám své pevné zásady i když s nimi někdy , vlastně vůbec, nesouhlasím!

Jaris
10. 11. 2023 00:41

Tak hlavne, aby Fico neuklouznul v koupelne na mydle a nebo aby nemel automobilovou havarii. To se EU rozhodne nelibi.

Frank
10. 11. 2023 07:02

Proč by někdo normální měl podporovat nácky na Ukrajině?

Frank
10. 11. 2023 09:53

Takové sračky převzaté z tisku USA ani nemá smysl číst.

Frank1
11. 11. 2023 09:35

Fico, nenech se zlomit a dej pozor na podrazy chazaru.
Uz jeden te zbavil moci. Chazari zabili Kuciaka a hodili to na mafiana Korcaka, ktery s tim nemel vubec nic spolecneho a vyhnali tim lidi do ulic. Byl to slovensky Majdan organizovany zapadem, ktery te sesadil. Ty to prece vis!

Frank1
11. 11. 2023 09:40

Babisovi ukradl Zid Rychetsky v cele Ustavniho soudu vitezstvi ve volbach tim, ze zmenil volebni zakon tesne pred volbami. Tim umoznil moznost tvoreni koalici a vitezstvi petidemolice. Ve vlade jsou strany, ktere by se jinak nedostaly do snemovny!
Uvazuji, ze kdyby se tak nestalo, mel by Babis odvahu Fica a vytrhnul by Cesko ze sparu sionistu a nacku v EU? Myslim ze ne. Protoze je miliardar a neni tak nezavisly a odvazny jako Fico. To je treba vzit v potaz a podporit SPD.