Seznamte se s českým právníkem, který shromažďuje tisíce lidí, aby otřásli establishmentem EU – ze zahraničí

Seznamte se s českým právníkem, který shromažďuje tisíce lidí, aby otřásli establishmentem EU
Nadějný opoziční politik se snaží překreslit zahraniční politiku Prahy – Bradley Blankenship


Bradley Blankenship je americký novinář, publicista a politický komentátor. Má syndikovaný sloupek v CGTN a je nezávislým reportérem mezinárodních zpravodajských agentur včetně tiskové agentury Xinhua. 

@BradBlank_
Seznamte se s českým právníkem, který shromažďuje tisíce lidí, aby otřásl establishmentem EU
Lidé protestují během protivládní demonstrace s názvem “Česko proti chudobě” na Václavském náměstí v Praze 16. dubna 2023. © Foto: Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images
V polovině dubna vybičovala začínající politická strana, která nedávno vznikla v České republice, s názvem Právo Respekt Odbornost (PRO) velký protest na pražském Václavském náměstí.

Na shromáždění PRO 16. dubna přišly tisíce lidí – podle vlastních počtů strany téměř 100 000 lidí. Shromáždili se proti ochromující inflaci, která ukusuje dělnickou třídu v zemi, a vyzvali k odstoupení vládnoucí středopravé koaliční vlády premiéra Petra Fialy. 

Prozápadní média, jako je Hlas Ameriky, stejně jako česká mainstreamová média, označila skupinu za prokremelskou a xenofobní. Na dřívějším protestu, který skupina uspořádala před Národním muzeem v Praze, účastníci shromáždění křičeli “Jděte domů!” na protiprotestující s ukrajinskými vlajkami a zřejmě vzkazovali ukrajinským uprchlíkům, aby nadobro opustili Českou republiku. 

Během protestu 16. dubna hlavní organizátor skupiny Jindřich Rajchl řekl davu: “Chceme demisi vlády”, zatímco dav skandoval: “Odstoupit, odstoupit”. 

Lidé protestují během protivládní demonstrace s názvem “Česko proti chudobě” na Václavském náměstí v Praze 16. dubna 2023. © Foto: Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images

Rajchlova skupina nebyla sama. Praha zažívá od září loňského roku nepřetržité vlny protestů, kterých se účastní středolevá Akce nespokojených občanů (ANO), krajně pravicová Svoboda a přímá demokracie (SPD) a Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM). Na jednom z protestů 3. září se podle odhadů sešlo 70 000 lidí.

PRO je jen nejnovější skupinou, která využívá široké populistické vrstvy Čechů, kteří jsou nespokojeni se zahraniční politikou své vlády, její schopností zvládat inflační krizi a jejím (přiznaně špatným) stylem komunikace. Po svém velkém protestu v polovině dubna pokračovala PRO v sit-in v pražské Strakově akademii, která je pracovištěm premiéra. S Rajchlem, který je povoláním právník, a jeho protestujícími kolegy jsem se sešel 17. dubna, abych zjistil, o co vlastně jde.

“Poslali jsme jim (vládě) asi před dvěma měsíci naše požadavky, které jsou pozitivní a velmi konstruktivní, a žádali jsme reakci, která vychází z reakce statisíců Čechů, a oni vůbec nereagovali,” řekl mi Rajchl. Podle něj hodlá skupina své protesty “stupňovat” a vyvíjet tlak tak dlouho, dokud bude vláda jejich návrhy ignorovat.

PRO chairman Jindrich Rajchl (L) ©  Bradley Blankenship

Rajchl tvrdí, že finanční problémy vlády nejsou způsobeny pouze její smrtící podporou Ukrajině, která je jen “jednou částí” problému. “Problém je v tom, že nejsou schopni hospodařit s financemi tady v České republice,” vysvětlil. Upozornil také na to, že Česká republika má nejvyšší ceny elektřiny v Evropské unii a přitom je jedním z největších vývozců energie, což je podle něj “naprosto absurdní”. Premiér Fiala ze své strany zpochybnil oficiální údaje, které v této souvislosti zveřejňuje Evropská unie, a uvedl, že neodrážejí realitu. 

Organizátor také upozornil na otázku svobody slova. Jde zejména o advokáta Martiny Bednářové, učitelky české školy, která údajně papouškovala proruské dezinformace. Nyní jí hrozí trestní a občanskoprávní postih. Podle Rajchla však pouze nabádala své žáky, aby o ukrajinské krizi přemýšleli sami. 

Zmínil také Miroslava Ševčíka, děkana pražské Vysoké školy ekonomické, který se zúčastnil mítinku PRO, byl postrkován policií, zachycen na videu a některými studenty za svou účast vyzván k rezignaci. Jeho fakulta poté navzdory tlaku veřejnosti jeho zaměstnání podpořila.

K otázce NATO, které se věnovala velká část místních médií, Rajchl neřekl, že chce, aby Česká republika z této organizace rovnou vystoupila. Spíše vysvětlil, že by byl pro to, aby NATO ukončilo svůj avanturismus ve světě, například v Afghánistánu nebo Iráku. “Hodně se mluví o článku pět – ale nikdo nemluví o článku jedna a dva, které vyžadují, aby členové řešili problémy mírovou cestou a přispívali k dalšímu rozvoji míru,” řekl mi.

Lidé protestují během protivládní demonstrace s názvem “Česko proti chudobě” na Václavském náměstí v Praze 16. dubna 2023. © Foto: Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images

Když jsme 28. dubna navázali na náš rozhovor, Rajchl hovořil o svých politických vlivech. Možná k překvapení některých lidí to není Vladimir Vladimirovič Putin, ale ve skutečnosti Donald Trump, Ron DeSantis a dokonce i kolega z RT Scott Ritter – všichni Američané. 

Rajchl se projevil jako extrémně protiočkovací a slíbil, že pokud bude v budoucnu zvolen do Evropského parlamentu, bude žalovat evropské politiky napojené na velké výrobce vakcín. Chce také omezit výdaje na některé sociální služby, například na univerzity, a přenést finanční zátěž spojenou se školným na studenty. Tyto poplatky by však byly mnohem nižší než například ve Spojených státech. Má pomoci krotit nekontrolovatelné veřejné finance České republiky, které jí donedávna záviděla celá Evropa. 

Přes naše neshody v těchto otázkách se většinou jevil jako člověk, který chce říkat pravdu – i za cenu velkých ztrát. Mluvili jsme například o pokrytectví české zahraniční politiky v průběhu let a on zmínil skvělý příklad Srbska. Například když Tomáši Masarykovi, prezidentovi a zakladateli prvního československého státu na počátku 20. století, Rakousko-Uhersko zabavilo pas za jeho secesní činnost, Srbsko mu pas vydalo. Využíval ho k cestám do zahraničí a k organizování československých disidentů. Později, když Hitler spolu se Západem ukousl kus země – Sudety -, vyslala jejich vláda desetitisíce jugoslávských bojovníků, aby bojovali proti přesile. Byli však odvoláni.

V roce 1968, během invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, kterou vedl sovětský vůdce Leonid Brežněv, Jugoslávie protestovala, což bylo součástí sovětsko-jugoslávského rozkolu. V podstatě pokaždé, když mělo Srbsko – a později Jugoslávie – možnost postavit se na stranu Čechů, bez otázek tak učinilo. Když se však Československo a později i samotná Česká republika připojily k Západu, prezident Václav Havel se přidal ke koalici, která Srbsko a Jugoslávii bombardovala do pekla. Ostatně současný prezident Petr Pavel je vyznamenaný válečný “hrdina” jugoslávských válek a bývalý šéf NATO. 

Navzdory obviněním Rajchl a jeho strana nejsou ruskou pátou kolonou. Ve skutečnosti jsou produktem možná dávno zapomenuté politické tradice v České republice. Více než o cokoli jiného usilují o návrat země na kurz, od kterého se mezitím odklonila. Podle průzkumů veřejného mínění, které si nechal zpracovat v rámci své kampaně, se v současné době pohybuje těsně nad pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do parlamentu ve volbách v roce 2025 a doufá, že vytvoří koaliční vládu s dalšími opozičními stranami.


stroj překlad :https://bit.ly/41bCxyj

z diskuze pod článkem:

kayos99
Vtip EU potřebuje přestat existovat – každý stát musí zavřít své hranice a JEDINOU INTERAKCÍ BY MĚLA BÝT OBLAST VOLNÉHO OBCHODNÍHO OBLASTI – ŽÁDNÉ CLA – ALE ŘÍZENÝ POHYB VŠECH LIDÍ PO EVROPĚ

Cloude Castay
Evropanská revoluce bude vítána, úklid prasečího chlívku v parlamentu EU

nine happy
V době vzniku EU byl předseda zakládajícího výboru z řad nacistů. Udělal z EU nacistický systém a to se nyní ukazuje. EU lze rozložit a každá země může žít nezávisle podle své situace. Jen tak může být zachována jedinečná kultura a vlastnosti každého národa. Neexistuje 1% ochota cestovat do Evropy tak neuspořádaně jako nyní. Chci cestovat do Ruska.

Kee Kl
Souhlasně jsem přikyvoval až do té části, která ho politicky ovlivnila. Trump a DeSantis. Američtí prezidenti v minulosti, současní a rádoby byli, jsou a vždy budou zločinci podřízení Izraeli.

ChewChow
EUSSR je na pokraji revoluce. Do konce roku 2023, možná 2024, bude mrtvá a pryč.

Top Boss7
konečně chytří evropští občané probudili svůj čas na mír a pakt s Ruskem

..

..

sdíletj na

4.1 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
7. 5. 2023 16:18

Člověka nemůže nenapadnout, že se to s Ukrošvábama udělalo nějak špatně. Fialova vláda do nich nacpala 70 miliard korun, i když věděla, že více než polovinu spolkne ukrošvábská mafie, v důsledku čehož se zde zvedají ceny a zvyšují daně a globálně vzato snižuje životní úroveň. Čekací doby u doktora se kvůlu Ukrošvábům z desítek minut zvedly na hodiny, kvůli nim se zrušily stovky poštovních poboček. Našinec by čekal nějakou vděčnost, místo toho Ukrošváb mává nacionalistickými prapory v Praze na Václaváku a v Plzni se dokonce pokouší veřejně slavit svého nacistického válečného zločince a masového vraha – S. Banderu. Ukrošvábské velvyslanectví si dokonce osobuje právo kritizovat, co se píše v našem tisku a jaký je program kinofestivalů. Něco se prostě s Ukrošvábem udělalo špatně.

Michal
8. 5. 2023 07:39
Odpovědět  Teuton

Celá EU mi připomíná zednika který staví dům zevnitř bez oken a bez dveri
…Když ten dům dokončí zisti že se v něm zazdil zažíva a nemůže ven…..

Pavel K
8. 5. 2023 10:36
Odpovědět  Michal

Tak se probourá, žádný problém. Já znal jednoho, který měl ve chlívě telátko a ještě nějaký dobytek. No a když telátko vyrostlo a on potřeboval s ním ven tak mušel vybourat ty futra které tam před časem zazdil. Byly úzké, pak ještě jednou usadil okna, no a když je pak otevřel tak mu vypadly z pantů páč je zazdil obráceně. Stane se no, nikdo není dokonalý. 😢

ijn
8. 5. 2023 13:01
Odpovědět  Pavel K

cíle angloSSasů jsou pořád stejné: ovládat surovinové zdroje všude a kdekoliv na světě. K tomu využijí jakékoliv podlosti + pokrytectví + barbarství + zločinného spolčení místních politiků,…..zdokumentováno dodnes i v ČR=prolomení Benešovo dekretů Havel+Kníže a rozprodaná aktiva ČR i ve vodárenství + hromadné dopravě + ….ješitní zrádci = kolaboranti ve Prognosťáku po r.1990 dokázali zkázu ekonomiky i morálky společnosti slušných lidí v ČR,…..pouze grázlové mají úspěch, kteří se spojují s politiky ZLOČINNÉ SPOLČENÍ ČR: POLICI + VÝKONNÁ MOC + JUSTICE + MÉDIA HSP == TOTÁLNÍ ÚPADEK ČR!!!!!!!!

ijn
8. 5. 2023 13:08
Odpovědět  ijn

ŘEŠENÍ: čekání na vůdce,….. nebo revoluce,…..ani jedno si vládnoucí klaka nepřipustí,……a tak živelný revoluční bude nezbytný,…..kolik let budou občané ČR NA ŘEŠENÍ ČR čekat?

Michal
8. 5. 2023 13:20
Odpovědět  ijn

Souhlas , hlavně ty média , starší generace jistě pozná nadčasový film ONI ZIJI – doporučuji vřele mladé generaci , je na YouTube …….No a co se týče politiku , ti mají takovou poslaneckou imunitu , že poslanec je dneska v podstatě LEGALIZOVANEJ MAFIAN

Michal
8. 5. 2023 13:33
Odpovědět  Michal

( ale je jasné že nás neovládají mimozemšťané ale mediální prostituti – jak se takový lidé dokážou postavit před zrcadlo a nepoblit se přitom to mi zůstává skutečnou záhadou )

Pavel K
8. 5. 2023 13:46
Odpovědět  ijn

Naprosto souhlasím, čekat se nedá. Vzít klacky a hnát je hodně daleko. Nejlépe k Mariánským Lázním. Aspoň by z nich po čase byl i užitek. 😊 😋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 5. 2023 15:49
Odpovědět  Pavel K

Národ by musel povstat jako jeden muž a jedna žena pod vedením nového Žižky. Nic jiného s tím nelze dělat. Ale my dobře víme , jak jsou lidé ustrašení, oni se s tebou ani o tom bavit nebudou. I staří dědci se bojí o ten svůj krček. Neuvěřitelné.

Pavel K
8. 5. 2023 18:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak se nediv, jim dědkům, celý mrzký život dřeli a teď jim nechtějí dát důchod. Už to píšou, jak vyřizují žádosti po právní lhůtě. A stát zadržuje na nevyřízených žádostech “prý” na 3miliardy peněz. Hele já tam za tebou nahoru zajedu a střihneme si kdo to vezme do svých rukouch. A jak to říkal kdysi před 40 lety F.R. Čech, Hrrr na ně. Jó to už je pryč.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
8. 5. 2023 18:38
Odpovědět  Michal

Po celé České Republice lidé hlásí, že musí doplácet i statisíce korun za elektřinu a vytápění. Energetické společnosti říkají, že vám ochotně sestaví splátkový kalendář, abyste dlužnou částku mohly uhradit po částech. To však není řešení pokud se situace bude opakovat další rok. Nakonec lidem nezbyde nic jiného, než své nemovitosti prodat pod cenou, protože vlastnění nemovitosti se stává dluhem.
https://cz24.news/v-ceske-republice-prave-skryte-zacala-dalsi-faze-velkeho-resetu-velke-vyvlastnovani-nemovitosti/

Vaska
7. 5. 2023 17:27

co to – že by soudruzi otáčeli, nebo je to další fejk ?
https://t.me/to_je_nas_svet/11615

aamater
7. 5. 2023 17:36

Snáď si nemyslíte, že dokážu niečo zmeniť. Aj keď ich bude dva krát toľko ako v novembri roku pána 1989 tak nik ich nebude brať vážne. Pošlú na nich policajtov z obuškami, slzným plynom a gumovými projektilmi. Výsledok si domyslite sami. Ha, ha, ha … táto čvarga čo sa po novembri roku pána 1989 dostala ku moci sa jej tak ľahko nevzdá ako sa jej vzdali dakedy komunisti. Na to môžete hneď teraz pre vaše osobné dobro a bezpečnosť zabudnúť.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 17:45

“Navzdory obviněním Rajchl a jeho strana nejsou ruskou pátou kolonou…”
Tak z toho může hochštaplera Rajchla obviňovat jen idiot – a těch má majstrým jak když nas-ereš. Ne ruskou pátou kolonou, ale řízenou opozicí je PRO; trojským koňěm ve vlastencké frontě, kterou se mu daří rozvrátit.

“Ve skutečnosti jsou produktem možná dávno zapomenuté politické tradice v České republice. ”
No, navázal na ně úspěšně. Už Miroslav Štěpán chtěl vědět kdo ruší jeho burcování k jednotě a vyzval esenbé ke konání. Rajchl veš nevyzval, Rajchlveš rovnou udal.

“Více než o cokoli jiného usilují o návrat země na kurz, od kterého se mezitím odklonila. ”
Od jakého kurzu přesně se odklonila? Od toho výprodejního
klaus-emanovského, či od serešglobálního babišáckého? Od kterého kurzu se “země” odklonila a návrat kam, ptám se?

Podle průzkumů veřejného mínění, které si nechal zpracovat v rámci své kampaně, se v současné době pohybuje těsně nad pětiprocentní hranicí potřebnou pro vstup do parlamentu ve volbách v roce 2025…”
Ha! ha! ha! Pán ušák ráčí bejt vůl, nebo má za voly nás? S tou pětiprocentní hranicí je to nemlich stejné, jako s tou stotisícovou účastí “dle vlastních počtů”.
Potřebný manuál – minus pětačtyřicet procent.

“…a doufá, že vytvoří koaliční vládu s dalšími opozičními stranami.
Inu, vzhledem k tomu, že s KSČM Rajchlveš nemluví, neb jsou krajní levičáci, čili extrémisté, a s SPD rovněž ne, neb jsou krajní pravičáci, čili rovněž extrémisté a obojí je proto fuj fuj a natobrusel by se na něj mračil, a dále vzhledem k tomu, že zbytek vlastenecké fronty se Rajchlvši povedlo úspěšně rozvrátit, kdopak nám tu z opozice zbývá? No? Kdopak zbývá?
Kurwa, ale že se nám ten trojskej šimlík nějak rozřehtal!

P.S. Ale na té fotočce to české vši a ušáckému novináři, sekne, žejo? Nejspíš tam rozprávějí o návratu na ten správnej kurz…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
7. 5. 2023 18:13

Joj, Milanku, z tebe je uplny anti-rajchlovec! Proc tak utocis? Priznam se, ze jsem rajchlovsky skepticka, ale prekvapilo mne, ze to vidis tak nabrousene. Vysvetlis?

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 19:33
Odpovědět  anonym

Věruško, co je to za šmejda vím už když zakládal Chartu 22 a ukecal doktora Skálu. Skála se podepsal a stal se spoluzakládajícím členem, tuším, že šestým. Pak se charta 22 během tří týdnů překlopila do lepšolidské strany PRO, Skála co jeden ze spoluzakladatelů z charty zmizel v černé díře rajchlsvinstva, Rajchlveš začal s protikomunistickou rétorikou, zároveň začal s pomocí Vidláka luxovat opozici, cíleně ji rozvracet, a hlásat potřebnost NATO a Eurosajuzu, který je dle něj pouze třeba zreformovat. Zkrátka tu proti Rajchlvši bubnuju na poplach, a že PRO je řízenou opozicí, už od dubna minulého roku, ne až teď najednou.
Proč tak nabroušeně? A jak jinak, když vidím jak lže a co lidí mu na ty jeho kydy naskakuje? Jenže pozor! Cokoli jsem o Rajchlvši předjímal už loni se postupně plní a cokoli o něm tvrdím, lze dokázat.
Vrábel zorganizoval největší demošku, načež začal Rajchlveš do té doby víceméně spolupracující vlasteneckou frontu rozvracet a spolupráce vlastenců napříč stranami – o což se snažil Vrábel, mezi něhož a Havla zasel Rajchlveš svár a přes Havla na Vrábela nakydal špínu, takže nastala inflace demošek – je v pr-deli. A vlastenci taktéž…

anonym
7. 5. 2023 20:14

Jo, vidis. Kdyz jsem videla tu Fejk-chartu 22, hned jsem si rekla, to je kradez davneho historickeho momentu na sebe-zviditelneni. A taky jo. Rajchl si dela karieru, pripravuje si teple mistecko ala Tomio. .

Ale na druhe strane, je jediny, co dela vysokou politiku tak trochu zvonkajsku. Kdo jiny?

Vrabel se nechal rozvratit sam, ne?

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 20:46
Odpovědět  anonym

Ale kdež. To byla práce Rajchla přes Jirku Havla, kterýho zblbnul a s Vrábelem rozeštval, a pak na něj začali kydat špínu. Jenže časem to začalo lízt navrch, jak to všechno bylo. Teď Havlovi začínaj pomaloučku opadávat šupiny z očí, dokonce přijal pozvání na TV Bureš, tak jsem zvědav, jak se to mezi ním a Rajchlem nakonec vyvrbí. Ptáš se, kdo jiný? No, myslím, že kdyby nebylo Rajchla a jeho pletich, neptala by ses.
Furt je tady ještě SPD, na který sice taky sporostě laju, hlavně kvůli politikaření namísto politiky, ale furt je to vlastenecká strana v parlamentu. Jediná, která hlásá od počátku vystoupení z NATO a z Eurosajuzu. Souhlasím, že to Okamura se-re, že bych mu nakopal koule, ale furt lepší než PRO, nemluvě už o ANO. Ono SPD není jenom Okamura, ale taky David a Kobza – kterýho bych ostatně viděl jako předsedu SPD mnohem raději, než Okamuru. Což si Okamura dobře uvědomuje, že na něj politicky nemá, tak ho vytěsňuje jak může – viz naposled jeho zařazení na páté, nevolitelné místo. Jenže Kapal se nas-ral a hodil mu do toho vidle, takže nakonec Kobza v parlamentu je.

anonym
7. 5. 2023 22:31

Tak ja do tech osobnich konfliktu nevidim. I Vrabelovi i Havlovi preju stesti.

SPD by byla fajn, kdyby se chovala podle svych idealu. Jenomze jakmile jsou lidi u moci, chovaji se podle pravidel udrzeni moci. At uz je to kdokoliv… a ti lidi, co se chcou chovat jinak a po moci se nepachti, ti se do vysoke politiky nederou. Vsude, kam se podivas, pr.user. 🙁

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 00:53
Odpovědět  anonym

Bohužel, máš pravdu. Představ si, že teď mě napadlo najet si na paralelně.cz – https://www.youtube.com/@paralelne_cz/videos – jestli tam ještě dělá Havel s Rajchlvší ty rozes-írací pokecy. A nevěřil jsem očím – Rajchlveš mu z tama úplně a načisto vymizel! Nezůstal tam po něm ani smrad!
Tak jsem si naklikal: Havel – Rajchl a taky nikde nic! Pak jsem udělal ještě pár dalších pokusů, ale nikde jsem na ta vidka Havla s Rajchlem nenarazil. Takže už vím, díky poecu s tebou, jak to s rozesírací dvojkou Havel-Rajchl dopadlo. Havel se zkrátka nechal zblbnout a vtlouct si klíny do hlavy. Trouba. Ach jo. Hm…
Během toho pídění jsem narazil na vidko, kde se Rajchlvši povedlo zlanařit od SPD další členku; Ivanu Turkovou. Povinné plivnutí na SPD ale jinak jim přeje všechno dobrý – to aby nepopudila své místní komunální voliče, pak proč je blbost vystupovat z EU a lež, že neexistuje žádná objektivní analýza jak by to dopadlo – existuje – a jak bychom byli bezmocní – nebyli – a bla bla bla a pak hurá do PRO, kde se bude moct seberealizovat a bejt tvůrčí. A víš co je na tom nejhorší? Že bez Okamurova přizdis-ráčského politikaření 10% by ji SPD neztratila…
Pozdravuj lišky a medvědy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 01:26

Ještě přikládám pro ilustraci vidko, kde Turková vysvětluje proč přešla z SPD do PRO. Perfektně to ilustruje, proč bych s gustem nakopal Okamuru do koulí.
https://www.youtube.com/watch?v=5Qhxz1Xqq3k

anonym
8. 5. 2023 04:30

Kopni ho za vsecky, co by radi. 🙂 A az bude na zemi, vylij nan kybl mocky. Posledni sance, jak ho probudit.

Pavel K
8. 5. 2023 07:51
Odpovědět  anonym

Nó vypadá to že asi to potřebuje jako koza drbání. 👍👍

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 11:05

Milane, je to přesně jak si to říkal. Globalisté zformovali falešnou řízenou opozici po Evropě a sbírají hlasy nespokojených. Konference v Maďarsku to teď potvrdila. Odpůrci EU a woke hodnot pozvání nebyli. Fakt jsi to vše trefil asi až na toho Orbána, když jsi říkal, že on chce možná to trojmoří a proto i při své síle v parlamentu neusiluje o vystoupení z EU. Tady jsem měl asi pravdu já, který jsem si vždy myslel, že krom některých rozporů s tou evropskou bandou jede v holportu s nimi. Oni mu sice bruseláci něco vyčítají, občas krátí dotace, ale on je přesto s nimi. Už to musí každého varovat. Škoda, že ty jsi nezaložil nějakou stranu, už bych v ní byl, než by nás dostali. Měj se fajn.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 14:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Spíš máme pravdu oba, nemyslíš? Ono se to totiž nevylučuje.
Moje představa je taková, že Orbán není osobnost jednoduchého myšlení, ale vícevektorová, myslící i za roh.
Tím, že páchá tu jakoby eurovzpouru, posiluje nejen své pozice uvnitř svého národa a jeho ekonomiku, ale zároveň se i zviditelňuje jako “nezávislá středoevropská síla” a čekaje na krach Eurosajuzu, o kterém je dle mého pevně přesvědčen že nastane, prozatímně s ním spolupracuje v rámci “kalení vody”. No a až Eurosajuz krachne, pak teprve nastane “doba Orbána”. Kroky, které Orbán provádí v čase “teď” nejsou dle mého ničím jiným, než vlnění a pečlivá příprava na čas “pak”.
No a v čase “pak” se plán bé (ale možná už cé, či dé) pana Globálního, známý co projekt Trojmoří, překlopí z konspirace do reality – a to je dle mého přesně to, na co Orbán čeká. Na svůj čas.
Na čas, až v části bývalého sovětského bloku rozvrácené Evropy začne sháňka po vůdcích. No a jeden takový vůdce, který byl natolik prozíravý, že měl pragmatický vztah jak k východu, tak k západu, div se světe! tady bude hned při ruce.

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 15:55

Možná, že to vidíš dobře čas ukáže.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 17:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

A třeba se taky z gruntu pletu, jako když jsem loni šamanil a s tou mohutnou ruskou ofenzínvou. Jen mi to tak s Orbánem připadá, nic víc. Teď spíš čekám, co “čas ukáže” v nejbližších dnech, nejvejš týdnech. A taky co se vyvrbí z toho Kuchtíkovýho šou.

Jaris
8. 5. 2023 01:31

Myslim si, ze mate, Milane, pravdu. Me stacilo, kdyz Rajchl na nedavne demonstraci zduraznil, ze tato demonstrace neni proruska a lidi souhlasne buceli. neee e e. Pred kym se Rajchl chtel kryt? Stacilo, kdyby na to tema drzel hubu. Ze by Rajchl byl opet dalsi karieristicky splhoun?

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 01:48
Odpovědět  Jaris

Obojí – trojský kůň nasazený na vlasteneckou opozici serešglobalisty a šplhoun. A nechtěl se krýt – jen zavrtěl ocáskem, aby měli serešglobálové radost, že vsadili na správného koně.

sizok
8. 5. 2023 18:54

Jestli si pamatuješ, je třeba být opatrný v tom,
koho podporuješ. Podle sociologických průzkumů
volič dává hlas raději zlu, které zná, než slibujícímu
neznámu. Na zlo je připraven, ví o něm, přizpůsobí se.
Tak to, bohužel je.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 20:44
Odpovědět  sizok

Ne vždy to ale platí. Viz Veverky.

Pavel z Moravy
7. 5. 2023 18:28

Milane, když už ses ozval, stojí to za to. Já se přiznám, že jsem si v začátku myslel, že by mohl být tím, kdo se pokusí o změnu. Když totiž navrhoval v rámci PRO zřízení odborů v organizacích alespoň se 3 členy, které by zastupovali, zdálo se mi, že by to mohl být rozumný chlap. Doufám tedy, že to tedy bylo opravdu PRO a nepletu si to s někým jiným. Jelikož nějak nemám možnost sledovat různá videa, spíše čtu pouze tištěné slovo, ten přehled takový nemám. Ale je jasné, že jsem se krutě mýlil. Vím, že ty jsi říkal od začátku, že PRO je řízená opozice, byl jsi občas znectěn, mnou tedy ne, ale měl jsi jednoznačně pravdu. Až bude sedět podle mne v europarlamentu, jak by asi chtěl, tak to bude asi frčák. Ha, ha, ha. Tady v zemi tedy hrají komedii, jaká tady už dlouho nebyla. To by si zasloužilo Oscara. Je vidět, že všichni tak milují blahoslavenou EU kromě nás rusomilů. No a NATO nebudu zmiňovat, nemá smysl to rozebírat. Kdyby tak spíše podpořil Samkovou, která říká, že ten kdo bude hlasovat pro amícké základny bude vlastizrádce, to by bylo jiné kafíčko. Měj se.

sizok
7. 5. 2023 18:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Na české scéně není člověk, který by sjednotil opozici
vůči dnešní vládé. Nikdo ten morální kredit nemá.
My se máme ještě dobře. Jezdíme auty, plné košíky.
Ještě se nemusíme učit ukrajinsky atd. Ještě tady není
zaveden oligarchický styl života. Až to nastane,
bude pozdě cokoliv měnit.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 20:11
Odpovědět  sizok

Objektivně – Josef Skála, který se o spolupráci vlastenců napříč stranami a společností snaží už třetím rokem, dle mého morální kredit má. Ale nejen on, on se o to pouze snaží nejdéle a je nejznámější.
Myslím, že v daleko větší míře než o morální kredit “sjednotitele” jde o naduřelá ega a sobecké jáství lídrů a pidilídrů vlastenckých stran a pidistran, kdy si každý z nich představuje tu spolupráci pod jeho osvíceným vedením a když ne já tak ty taky ne a vykuřte! Když má chcípnout koza mě, ať chcípne i sousedům!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
7. 5. 2023 22:14

Nemohu než souhlasit. Skála má k leadrům blízko,
ale není schopen oslovit mladší voliče.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 01:42
Odpovědět  sizok

Upřímně – současné většinové mladé voliče, nemá sílu oslovit nikdo, kdo se pohybuje v mantinelech původních hodnot a navíc apeluje na normálnost, slušnost a – ta hrůza! – na myšlení. Většinoví mladší voliči s vymytým mozkem už, bohužel, disponují převážně animálním myšlením – ne kritickým, tvůrčím rozumem člověka.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 20:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Než bude sedět v europarlamentu, tak už nejspíš žádnej nebude. Leda by si to Gosudar s tou denacifikací Evropy rozmyslel.

Okolo
7. 5. 2023 23:00

Pro mě Rajchl definitivně skončil, když řekl zhruba toto: “Rusko je stejný zkorumpovaný hnus jako Ukrajina.” A je mi jedno, proč to řekl. Prý se snažil si krýt záda, aby nebyl označen jako proruský agent.
A přidám něco málo z politické kariéry Rajchla. Usiloval o předsednictví Trikolory proti paní Majerové, která ho ale zcela legálně porazila a stala se předsedkyní. To ve své pýše nepřekousl a Trikoloru opustil a po čase založil PRO a tím se stal tím vytouženým předsedou.
No a to udání při “své” manifestaci, které skončilo odsouzením toho kluka kvůli symbolům na batohu, to je také něco. (Udavače nesnáším).
Přečtěte si program PRO a zjistíte, že se nějak zvlášť neliší od programu ANO. PRO NATO, EU, Washington, Brusel, Berlín, jen s jakýmisi korekcemi, na které ale nemá PRO žádnou sílu. Kdy jste od něj slyšeli někdy něco skutečně vlasteneckého? Třeba něco o překreslování dějin 2. světové války? Nebo o Ukrajincích a vlajkách UA? Atd. atp.
Samozřejmě ale demonstrace proti téhle neskutečně diletantské vládě podporuji. Horší vláda snad už být nemůže. Ale Rajchl na tom, bohužel, nic nezmění. Svět se musí nejdřív rozložit krachem USA, EU a teprve pak by se mohly dít věci.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 01:18
Odpovědět  Okolo

Howno krejt si záda. Byla to povinná úlitba serešglobálům, by si vyfutroval eurokariéru. Škoda, že jsem se v Rajchlvši nemýlil. To myslím vážně. Protože parlament potřebuje odborníky, které zčásti stáhl a zčásti přetáhl pod křídla PRO. Jenže parlament, a potažmo stát, pokud má fungovat, zrovna tak potřebuje i silnou levici, jinak je to nevyvážený a bordel ve státě – a právě levici, jak on, tak Bureš, silně dusej. Proč?
Inu, jejich patron by se na ně mračil. V každém případě plán bé, díky egu a sobectví opozičních “lídrů”, serešglobálům zatím vychází. Vidle do toho může hodit už jenom Gosudar. U nás nikdo. To jsme to jako národ dopracovali…

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 09:24
Odpovědět  Okolo

On na tom nic změnit nechce, vždyť je jeden z nich. Já už ani nemám chuť to komentovat. Všude kam se člověk podívá, samý humus. Tato koloniální zemička už stejně nemá moc co ztratit. Je vysátá do mrtě, ovládaná přes své loutky zvenku a škůdci se přemnožili. Co se s tím dá dělat? Včera jsem byl položit kytičku k hrobům padlých vojáků RA. Pár staříků a stařenek, kteří prakticky nic o tom co se zde děje neví, neboť samozřejmě internet nemají se přišli poklonit památce vojáků RA a pokud s nimi mluvíte je vám smutno jak jsme dopadli a jak ty staré zneužili. Někteří ještě chápou, ale už samozřejmě nemají sílu k odporu. A pro koho by to také měli dělat? Pro ta rozmazlená a sobecká děcka, která znehodnotila jejich celoživotní práci? Lidskost z této společnosti s převratem vymizela a možná, že těm co šli dožít na tu Šumavu je nejlépe. To je panečku všude kolen nás Bruselský a SerešWashingtonský materiál. Kouknu na ně a je mi na blití.

zuzana
7. 5. 2023 17:47

Robert F. Kennedy Jr.: Rusko čelí existenčnímu boji, který na Ukrajině nemůže prohrát

https://aktax.cz/robert-f-kennedy-jr-rusko-celi-existencnimu-boji-ktery-na-ukrajine-nemuze-prohrat/

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 17:54
Odpovědět  zuzana

No, hezký že to už došlo JFK juniorovi. Kdyby pořádně poslouchal, tak mu to došlo už když RF vyhlásila bezpečnostní ultimátum a zaobaleně to bylo řečený už na mnichovském projevu.

Editor
8. 5. 2023 10:47

to není JFK junior, to je RFK junior.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 14:55
Odpovědět  scipio

Nojo, už z toho blbnu.

Jaris
8. 5. 2023 01:49
Odpovědět  zuzana

Tak ja bych rekla, ze je to prave ta ne/slavna Emeeerika, ktera bojuje zuby nehty o vlastni preziti a vubec o svou loupezivou existenci. Vime, jak se ami banda – vsiva, plna blech umi zivit pouze valkami a loupezemi jinych narodu. Vetsinou tech slabsich, ze? Na Rusko si netroufnou tvari v tvar a uchylili se ke zneuzivani hloupych Ukrousu.
Ac je mi R.F.Kennedy jr. jaksi sympaticky, mel by se kriticky rozhlednou po svem zahumenku, protoze USA je pouze navonena bida.

František
7. 5. 2023 18:20

No vida. Už má pět procent. To by tak hrálo, aby se nedostal do parlamentu ke kamarádům EU a NATO.

jiří
7. 5. 2023 21:01

Prof. Staněk s Dr. Skálou – smí cizímu velení podléhat už i zdravotnictví?
https://www.youtube.com/live/140ljwURqUk?feature=share

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 22:13
Odpovědět  jiří

U nás přece už třicet let neplatí nějaký smí a nesmí. Tedy platí – ale jen vovčany, páč na chudej lid muší bejt přísnost. Takže sice nesmí, ale bude. Podléhat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
8. 5. 2023 07:09

cit:,,Ostatně současný prezident Petr Pavel je vyznamenaný válečný “hrdina” jugoslávských válek a bývalý šéf NATO.”
Tak za a) Je to válečný zločinec , který velel v Jugoslávii za nelegální války nějaké rotě!
b) Masarik- vyznamenal Musolliniho řádem Bílého lva…….
c) Smrt Ukrajině!
d) Kdo podporuje fašisty a Banderovce je fašista. To mě nikdo nevymluví! P.Pavel ten šílený jenerál na Hradě( jsme na úrovni nějaké J. Ameriky) je fašoun, jako vyšitý! A bude hůř.( I když se máme nejlépe za 30 let- Fiala)
e)Těch sto tisíc lidí na Václaváku je ,, lůza, prokremelská klaka ” ??? To je dobře!!!!

Editor
8. 5. 2023 10:48
Odpovědět  Standa

Smrt Ukrajině je blbost, když tak, tak ukrajinskému současnému režimu a vládě.

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 11:09
Odpovědět  Standa

Stando, to je skutečně falešná řízená opozice jako plán B globalistů jak oslovit nespokojené voliči. Lidé opět naletěli.

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 10:52

Přátelé, teď jsem četl na necenzurovanapravda.cz článek- Existuje nějaká politická opozice proti globalistickým snahám o zavedení NWO? A potvrzují se slova našeho kamaráda Milana. V Evropě vznikly falešné opozice, které mají posbírat hlasy nespokojených. V Maďarsku proběhla konference a budete se divit, kdo na ni byl pozván a kdo ne. Odpůrci hodnot EU woke hodnot přiznání nebyli. O vystoupení z EU a NATO se zde nesmělo hovořit. Maďarsko jede téměř shodnou linii jako EU. Já jsem to zde již několikrát zmínil, stále mne totiž zaráželo a zaráží,proč s takovou parlamentní silou jakou má Orbán se tento chlapík nepokusil vystoupit z EU. On pouze odmítá LGBT, ale jinak jede jejich ligu a to jsem si myslel odjakživa. Babiš, zastánce EU a všeho tam kupříkladu byl, ale německé AFD pozváno nebylo. Takže v Evropě jak říká Milan se zformovala řízená opozice. Je to tedy ten plán B globalistů. Přátelé, jsme v dupě, lid nemyslí a jak říká Jindra Kulhavý ve svém článku na http://www.inadhled.live, má vůbec smysl ještě něco psát? Už jenom nějaká vnější síla nám může pomoci. Jinak u rozumných mlaďochů je to na odchod někde na Kubu nebo jinam, u nás starochů na tu ŠUMAVU bez legitky nebo do pytle. Ale abych jenom nestrašil, možná přijde i kouzelník a pomůže.

Michal
8. 5. 2023 18:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdoví možná se otevře Yellowstone park , odborníci na to upozorňují již dlouhou dobu – ale tam by zahynulo mnoho zvířat a já mám přírodu rád , já preferuji občanskou válku – a je absolutně jisté že sa ji nevyhnou – dvacet milionů Američanů nemá vlastni bydlení a spí v kartonových krabicích ( napadá me písnička LIVING IN THE BOX od rovnoměrne skupiny ) A to tam to
peklo teprve začíná protože tam krachují všechny banky a podniky

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 20:16
Odpovědět  Michal

On se ten krach brzy přenese na ty banky a spořitelny do Evropy a k nám. To bude pak fofr, bude to horší jak na ty kotle.

Pavel K
8. 5. 2023 11:44

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Na Seznamu partička trolích neziskovkářů si poňuje, že prý byl nad Kyjevem sestřelen Kinžál emerickým Patriotem. A v Pentagomu si radostí obsypávají oko do duše moučkovým cukříčkem. Tak Gosudare je možné, nebo je nemožné Kinžál zaměřit a sestřelit?? 😢 😢 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 5. 2023 12:54
Odpovědět  Pavel K

Tak určitě to možné občas bude, ale stejně i tak banderovcům zvoní hrana.

Editor
8. 5. 2023 14:40
Odpovědět  Pavel K

zaměřit určitě, sestřelit asi také, ale bude to sakra obtížné, záleží na rychlosti a manévrovatelnosti střely Patriotu a manévrovatelnosti Kinžálu ve vysoké rychlosti. I “neviditelný” F117 šel dolů zastaralým komplexem S125 Něva s koncepcí z 50 let.

tupý hulvát
8. 5. 2023 14:57
Odpovědět  Pavel K

Možné je všechno,třeba náhodou.Mě ale doted přišlo nemožné,aby někdo soudný a poučený věřil na seznamu zveřejněné ukrajinské propagandě.

Pavel K
8. 5. 2023 18:53
Odpovědět  tupý hulvát

Tak já nikde snad nepíšu že tomu věřím, jen konstatuji, ANO, to co jsem si přečetl na Seznamu. Jen se ptám. 🤣🤣🤣🤦‍♂️🙋‍♂️

tupý hulvát
9. 5. 2023 07:30
Odpovědět  Pavel K

Svůj dojem jsem vyvodil z otázky v závěru.

Pavel K
9. 5. 2023 18:20
Odpovědět  tupý hulvát

V pohodě však se nic neděje. Jen já jsem to sice jako otázku napsal, ale spíš to mělo být vnímáno jako podjeb, rejpanec. 😊🙋‍♂️

sizok
8. 5. 2023 19:01
Odpovědět  tupý hulvát

Pravda pravdoucí.
Ukrajinská pravda pouze pro hlupáky. Kinžal je nezasažitelný.
KINDŽAL AKO VÝSTRAHA – Zem&Vek (zemavek.sk)

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 21:15
Odpovědět  tupý hulvát

Kluci, pravda je, že náhoda je blbec. Jako kluk jsem jednou šel jen tak na couračku a jak jsem měl ve zvyku, ruku v kapse a v ní kaťan s kuličkou z ložiska už v kůži, takže stačilo během vteřiny vytáhnout prak a vystřelit. V podstatě jsem si to trénoval, podobně, jako si pistolníci trénovali rychlé tasení zbraně. To kdybych narazil na bažanta, holuba, nebo zajocha, tak abych to stíhal. No a jdu a nade mnou lítaly vlašťovky, že bylo zamračeno. A mě vola nenapadlo nic lepšího, než “tasit a vystřelit bez míření”. A jednu jsem sejmul. (Pak jsem ji udělal hrobeček a roky jsem se tam vždycky zastavil, když jsem měl cestu kolem.) No a řekněte – jaká byla pravděpodobnost, že se trefím? Podle mě s hodně nulama za desetinnou čárkou za nulou. A s tím Kinžálem, pokud si banděři nehoněj triko, to může bejt něco podobnýho.

tupý hulvát
8. 5. 2023 14:25

Po zkušenosti s oběma režimy,mohu dnes v sedmdesáti letech vyslovit velkou vděčnost a poděkování vojskům Varšavské smlouvy,že mi svým zásahem umožnily prožít dvacet let spokojeného a klidného mládí,prvního manželství a výchovy dětí bez starostí že přijdu o práci a bez okrádání všemi všech!

Vanja
8. 5. 2023 16:09

Fialova podpora ukronácků a jejich mafie, ani stupidní česká hospodářská politika,ani nastěhování se ušákům do zadele není cílem, ale jen prostředkem k českému národnímu probuzení a k rozkladu eurototality. Je to vlastně jen trpný šroubek do přestavby světa od unipolarismu k multipolarismu.

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 20:24
Odpovědět  Vanja

Vanjo, ti grázlové z EU dokonce plánují sankce na různé společnosti spolupracující s Ruskem. Je v tom asi 6 čínských společností a Číňané se již vyjádřili. Když to prý zkusí, tak to asi EU dobře pozná. A já si myslím, že by to vůbec nebylo špatné kdyby to euroblbi zkusili. Možná by to urychlilo krach tohoto vězení národů, které pracuje pro banderovce a proti svým lidem.

zuzana
8. 5. 2023 16:35

Šéf ukrajinské rozvědky: Kyjev bude pokračovat v zabíjení Rusů kdekoli na světě

https://aktax.cz/sef-ukrajinske-rozvedky-kyjev-bude-pokracovat-v-zabijeni-rusu-kdekoli-na-svete/

Radegast
8. 5. 2023 19:54

Zbláznili jste se? Zase nasloucháte rozbíječům EU a euro, čímž poškozujete české a ruské zájmy?

Běžte čistit české úřady od satanistické mafie Chazarů a znárodňovat staré tuneláře!

Jinak oni zlikvidují vás! Z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska si udělají nový Velký Izrael!

Pavel z Moravy
8. 5. 2023 20:32
Odpovědět  Radegast

Zdá se, že vy chcete NWO. Tak si počkejte, třeba se dočkáte.

Radegast
8. 5. 2023 21:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne, nechci, já píšu už poněkolikáté, že Vy nevědomky pomáháte naší fyzické likvidaci – bez plynu, bez peněz příští zimu.
A potom se nás NWO týkat nebude, v západní Evropě se budou rozvalovat Afričané a Asiaté, ve východní Evropě Velký Izrael Trojmoří a Čína je otrokářství NWO už teď.

Pavel z Moravy
9. 5. 2023 08:50
Odpovědět  Radegast

A vězení národů se svými zdegenerovanými hodnotami je co? Snad ne království krále Miroslava, jak se snaží bruselští politruci a dacani stále tvrdit. Kdyby grázlové neudělali to co udělali, tak by tady žádný problém s energiemi nebyl. Jenže tato samolibá šlechta pracuje v zájmu globálního a tomu je ho.vno po nějakých Češích. Socík už nevrátíme, tak se připravte, že zbytky bohatství, které tu snad ještě leží padnou na pánskou hostinu v provenienci totalitní EU. Sakra, vždyť i ten Eda Beneš to před těmi 90 roky věděl co s námi západ udělá. Vždyť je znal, myslíte, že jim věřil. Kdepak, ten věděl své. To pouze toto zhýčkané obyvatelstvo má v hlavě prázdnotu, když nevidí kam ho panstvo vede. Komunisté nás už nezachrání, ti opravdoví jsou mrtví a již zde není až na pár výjimek nikdo, kdo by jako skutečný vlastenec pozvedl náš prapor. Takže jak by zapěl Werich – na shledanou v lepších časech.

Milan ze Zahrady Čech
9. 5. 2023 15:39
Odpovědět  Radegast

Běžte – ne pojďme? I ty jeden revolucionáři.