blog

Scholzovi bylo připomenuto, že NDR se připojila k SRN bez provedení referenda.

Dzen – Na západě (На западе)

Učebnice dějepisu a západní televizní programy dodnes prezentují proces sjednocení obou německých států jako jakousi laskavost “shora”, kterou západní Němci prokázali východním Němcům. Říká se, že vzali pod svá křídla chudou nešťastnou zemi, jejíž obyvatelé hladověli a trpěli neustálým ponižováním, protože jejich děti si nemohly dovolit věci, které byly v SRN každodenním životem. Samozřejmě, že jde stále o stejné chrchlání a žvýkačky. A vždy ukazují šťastné tváře bývalých Gederů se slzami štěstí a vděčnosti. To je západní verze toho, co se stalo.

A teď jinýma očima.

Vystřízlivění proběhlo velmi rychle. Zpočátku si východní Němci dělali iluze, že dojde ke splynutí obou sociálních kultur, ale všechno šlo dost ztuha. Lidé zvyklí na sociální dávky byli okamžitě vrženi do kapitalistického kbelíku studené vody, kde byl každý sám za sebe.

Začněme tím, že armáda NDR, v té době jedna z nejsilnějších v Evropě, perfektně vycvičená a vyzbrojená, přestala v mžiku existovat, v důsledku čehož bylo mnoho vojáků jednoduše propuštěno ze služby. Samozřejmě byl propuštěn i úřednický a stranický aparát a důchody byly sníženy na mizivé částky, z nichž se v SRN prakticky téměř nedá žít.

Pak západní korporace skoupily východní podniky téměř za hubičku a propustily statisíce zaměstnanců. V důsledku toho všeho muselo obrovské množství obyvatel bývalé NDR opustit své domovy a přestěhovat se na Západ, kde přijali nevýdělečná zaměstnání, nebo dokonce práci na černo, a vědomě jim dávali nižší mzdu než “vlastním”.

Dovedu si představit to vytí mezi našimi ruskými křečky.

Mimochodem, byl tu ještě jeden krajně nepříjemný faktor, o kterém se ani dnes nesnaží mluvit nahlas: do východního Německa se začali vracet majitelé, kteří byli svého času vyhnáni – velcí statkáři, dědicové šlechtických rodů. V důsledku toho mnoho rodin přišlo o své domovy nebo bylo poraženo v právech, protože staří majitelé se domáhali svých práv na vlastnictví majetku soudní cestou.

Pro mnohé Rusy bude nyní vše výše napsané zjevením. Protože liberálně smýšlející vrstva si ani nedokáže představit, že kapitalismus může přinést tolik “problémů”. Stále si myslí, že východní Němci dostali okamžitě po jednom mercedesu a hromady peněz do kapes.

Skutečně se uvádí případ, že do NDR byla okamžitě nalita kolosální suma 2 bilionů marek SRN. Ale ďábel se jako vždy skrývá v detailech. Neinvestovali je do lidských zdrojů – zlepšení bytových podmínek, výstavby škol či nemocnic atd. atd. atd. ale do průmyslu. Z jednoho prostého důvodu. V pobočce téhož podniku na východě bylo zpočátku možné vyplácet nižší mzdy než dělníkům na západě.

A tak se postupně ukázalo, že se v bývalých obyvatelích NDR hromadí osobní nechuť k “buržoazním” sousedům, která někdy přerůstá v nenávist. Což se zvláště vyostřilo nyní, kdy, mírně řečeno, v důsledku “nerozumných” kroků vlády v čele se Scholzem zemi zasáhla krize, která neměla dosud obdoby. A hovoří se o tom, že by bylo dobré se opět rozdělit a každá země si jít svou cestou. Ti nejodvážnější z našich bývalých krajanů z první vlny emigrace se již vrátili do Ruska.

V současné době eviduje ministerstvo zahraničí více než 30 000 žádostí Němců, kteří se chtějí přestěhovat do Ruska. Současně do Ruska každoročně přichází 5 000 až 9 000 Němců, samozřejmě se jedná o “předkaranténní” čísla.

Scholzbačov prý vyhlásil v Německu Přestavbu …

Podle jednoho z německých úředníků je ne méně než 500 000 německých občanů připraveno “už teď” vzdát se svých snů a přestěhovat se do Ruska. Ale oni je sem nepouští!

Východní Němci by se také rádi připojili k Rusku a vojensko-ekonomickým blokům, které vede. Tím spíše, že, jak se “nečekaně ukázalo”, sjednocení obou zemí proběhlo bez dodržení norem mezinárodního práva.

No a tady se dostáváme ke zprávám:

Olga Kovitidi, senátorka za Krym, připomněla německému kancléři Olafu Scholzovi, že převzetí NDR SRN “odporuje normám mezinárodního práva”, a komentovala jeho prohlášení o podmínkách zahájení mírových rozhovorů mezi Moskvou a Kyjevem. V rozhovoru pro RT Kovitidi vyzvala vůdce SRN, aby se před podobnými prohlášeními “pořádně zamyslel”.

“Dvojí západní standardy se nejzřetelněji projevují v otázce neuznání zákonnosti krymského referenda z roku 2014 ze strany EU a USA, <…> na pozadí skutečnosti, že kolektivní Západ uznává nezákonné, bez celonárodního referenda provedené převzetí Německé demokratické republiky Spolkovou republikou Německo,” uvedla Kovitidi.

Jak poslankyně poznamenala, rozhodnutí o sloučení NDR a SRN “bylo přijato jednostranně východoněmeckým parlamentem”.

Takže, pane Scholzi, dávejte si pozor, kam se obracíte. Jinak je schéma již známé – NDR vyhlásí nezávislost a požádá o připojení k RF, my to přijmeme a zavedeme vojska. Tak se Rusko rozroste o Německou lidovou republiku a vy zůstanete sedět sami jako „kůl v plotě“ …

https://dzen.ru/a/ZQn6GqZHJD-TOc6b?utm_referer=duckduckgo.com

Překlad Peter 008

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank1
21. 9. 2023 14:13

Chteji ockovat na podzim dal proti COVIDu. Tady ctete co v tom sajrajtu je co pichaji do lidi:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/biolog-prinasi-zjisteni-masivni-kontaminace-dna-ve-vakcine-od-pfizeru/

Frank1
21. 9. 2023 14:16

Scholz je potomek SSaka. Ti utekli po valce do USA a jizni Ameriky. Rekl Putinovi, ze ostrelovani mest Donbasu, pri kterem zemrelo 15 000 civilistu a det, zniceny byty a domy nebyla genocida.

Vaska
21. 9. 2023 16:43
Odpovědět  Frank1

je to praparchantě generála SS

EvaK
21. 9. 2023 23:28
Odpovědět  Frank1

Ten padl u Stalingradu jestli se nemýlím, bohužel snesl vejce předtím. Uršula to samé, Schwab se sice narodil před válkou, ale už nestihl ani Hitlerjugend.

Mike
21. 9. 2023 14:32

No, jestli soudruzi z NDR najdou své ztracené koule a po třiceti letech z toho vychvalovaného kapitalismu odejdou svou vlastní cestou, bude to mazec.

Frank1
21. 9. 2023 17:32
Odpovědět  Mike

Ono se pripravuje i posunuti hranic zpet na vychod. Hyena Polsko, ktera dela v Evrope odjakziva bordel zmizi z mapy, jako tomu uz jednou bylo! Zide prestanou ovladat Polsko.

Mike
21. 9. 2023 18:55
Odpovědět  Frank1

Poláci rádi zapomínají, kudy vedly jejich hranice před II. sv. válkou.

Pijack
21. 9. 2023 19:32
Odpovědět  Mike

A taky zapomíná celá Evropa. Mezi Polskem a Běloruskem existoval stát Prusko. Dnes dočista vymazaný z mapy světa. Nikdo si už na ten prasečí Německý národ nevzpomene. Ale manýry tam v tom kraji vydržely. Tuším, že si je osvojili právě Ukrajinci. Rusko udělalo světu nebývale skvostnou službu, že ty Prušácké svině za války vyhnalo a Prusko zmizelo. Za to bychom měli Rusku děkovat ještě nejméně 500 let…

Slovan
21. 9. 2023 19:59
Odpovědět  Pijack

Stydím se za svůj bývalý názor na ruský národ a na běh událostí tuna v Evrpě potažmo ve světě. Ale mám radost, že mě alespoň svitlo v lebeni.

Pijack
21. 9. 2023 20:15
Odpovědět  Slovan

Nic si z toho nedělej. Je to dilema pro mnoho lidí. Dřív se nadávalo na “rusáky” a stala se z toho lidová povídačka. Přitom se jednalo o CCCP a to nebylo Rusko. Rusko byla jen jedna z mnoha zemí. To nadávání na “rusáky” bylo vlastně nadávání na Ukrajince, protože ti byli také “rusáci”. Národ český je ovšem dost blbý a nepochopil, že za ten bordel odpovídali pouze komouši, hlavně ti v ČSSR. Co si pamatuji, tak Rusové v Kremlu jen kroutili hlavou a smáli se, jak jim Čeští komouši poslušně kývali. Rakušáci po obsazení slušně poděkovali a “rusákům” to nevadilo a se svou armádou odjeli. Naši to nedokázali a naopak je o přítomnost požádali. Pak součást VS a tradice vymývání mozků má následky dodnes. Místo abychom stáli na straně Ruska, tak servilně poklonkujeme sovětům na Ukrajině. I kdyby se přejmenovali, ten bordel sem chodil z Ukrajiny (CCCP). Rusko jsme měl v úctě odjakživa a nesl jsem nelibě, že je součást CCCP, ale to už dnes naštěstí neplatí a Rusko je prosperující země, které může závidět celý západ. Proto ta nenávist.

Slovan
22. 9. 2023 10:51
Odpovědět  Pijack

Já jim také fandím a tu přírodu, zvěř, ryby, vlky, medvědy atd. 🙋‍♂️

EvaK
21. 9. 2023 23:33
Odpovědět  Pijack

P-rusko byl slovanský národ, který zničili němečtí duchovní rytíři – Řád bratří německého domu Panny Marie v Jeruzalémě je jeden z nejstarších duchovních rytířských řádů římskokatolické církve. Řád vznikl ve 12. století v Jeruzalémském království na území pozdější Palestiny. Byl jedním z největších a nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku.
Řád německých rytířů se podílel na křížových taženích do Svaté země, ale svou význačnou roli sehrál teprve až v severovýchodní Evropě, obzvláště na území zaniklého Východního Pruska a v oblasti Pobaltí, kde vytvořil stát Řádu německých rytířů.

Pijack
22. 9. 2023 08:31
Odpovědět  EvaK

Děkuji za informační zpestření. Ano, je to tak, nicméně přítomnost Pruska v této části světa byla již neudržitelná, protože se přihlásilo k Hitlerovy Německé říši. Otázka zůstává, jestli obyvatelstvo bylo opravdu Slovanské, nebo árijci. Z dnešního pohledu to byl též Trojský kůň. Těžko po té dlouhé době polemizovat.

Spam Janka
22. 9. 2023 11:44
Odpovědět  Pijack

ono to bude ako obdobne, ako celkovo sever Nemecka, tam boli luzicki Slovania, ktorych asimilovali a teraz su to Nemci. Tak isto aj Prusi……asimilovani Slovania z ktorych sa stali Prusi. Bohuzial genetika mozno determinuje stavbu tela ci temperament, ale nie dusu.

Gales
21. 9. 2023 15:08

Ja,ja.Ten sapadny kapitalisticky svoloč se chová k ,,východna”semě všade stejne.

Putinovec
21. 9. 2023 15:11

Německo jako takové , není zemí Němců . Je to konglomerát , který byl vytvořen násilnou cestou z různých národů , kde každý takový národ má svoji rodovou Paměť a tato paměť vyměřuje jeho morálku . To proto jsou v Německém konglomerátu názorové třenice , protože každá část konglomerátu , jedná pod jiným morálním kritériem . Co je pro jednoho přípustné , je pro jiného nepřípustné . .
A protože tyto rozdíly v chápání běžného života jsou neslučitelné , tak ten , kdo spustil proces spojení do jednoho celku , bez koncepce , která by vytvářela proces postupného slučování jednotek do souhrnného celku , tak ten někdo počítal s tím , že v určité fázi přijde přeformátování současného světa a tím i k rozpadu Německa , nejméně na dvě části .
A jsme zpět u procesu , kdy se západní konglomerát jako celek rozpadne a budou vytvořeny nové celky . Konkrétně pro Nás Rakousko – Uhersko 2 .
Takže někdo s tímto vývojem počítal a zahrnul jej do svého řízení . A zde máme i odpověď na to , proč je současný západní svět likvidovaný pomocí zvrácených agend . Zelený fašismus , 100 + 1 pohlaví .

Putinovec
21. 9. 2023 15:23
Odpovědět  Putinovec

A zase zde máme ukázku toho , jak funguje bez – strukturní systém řízení supersystémů – společnosti či společností a to tak , že si to tyto vůbec neuvědomují .
A ještě zde máme jiný obraz řízení . Rusko jako takové , bylo schopno svoji koncepcí pohltit a plně začlenit spoustu různých národů a to tak , že národům zůstal jejich jazyk , kultura a zvyky , samozřejmě vyjma případů , kdy tyto zvyky nezapadají do souborné kultury , např. otrokářství , blízké příbuzenské poměry atd .
Takže každý takový národ přežil a zároveň neztratil svoji identifikaci .
Máme zde i odpověď na to , která koncepce má , z hlediska budoucnosti zachování národů , větší životaschopnost . A z toho můžeme predikovat budoucí vývoj na planetě Zemi . Celkovým vítězem se stane ta koncepce řízení , která bude zaručovat národům jejich zachování do budoucnosti .
Takže ta anglosaská – otrokářská to rozhodně není , což je i odpovědí různým “šibalům” , na kterého koně mají vsadit .

Frank1
21. 9. 2023 17:39
Odpovědět  Putinovec

Tretinu uzemi dnesniho Nemecka ovladaly slovanske kmeny, ktere Germani bud svou podlosti a nasilim nebo asimilaci vyhubili. Sasko a Rujana byly slovanske uzemi. Ze by se to vracelo zpatky, Teutoni? Kazda bezohlednost a arogance narodu a statu bude jednou potrestana. Ti primitivove ve vedeni, co to zpusobili byli prilis blbi na to, aby si to uvedomili.

Slovan
21. 9. 2023 18:56
Odpovědět  Frank1

Bylo by to hezké, kdyby spravedlnost dala za své, ale to už tu maminko asi nebudeme.

josef
21. 9. 2023 20:20
Odpovědět  Frank1

Dovolím si maličko doplnit. Proslulí PRUSOVÉ jsou vlastně slovanský kmen – poslední evropští pohané.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Yarmil
21. 9. 2023 17:56

On teOlaf s mizernou znalostí historie spíše potřebuje sdělit který voják to byl co nad Reichstagem vyvěsil prapor SSSR.Kdyby snad Olaf nevěděl,tak facka přes hu*bů*sta mu připomene že BRD i DDR kdysi společně přes hu*bů*sta dostaly a mají šanci si ten proces zopakovat.Když Oláfek zároveň přivede vysloužilou Makrelle,aby dostala taky a z obou stran,udělá jen dobře.

Slovan
21. 9. 2023 18:59
Odpovědět  Yarmil

Ve všem mají prsty jŮes a obřezanci, že spoustu essesáků zachránili, teď sklízíme ovoce.

Pijack
21. 9. 2023 19:38
Odpovědět  Slovan

Oni taky US maníci nejeli Evropu osvobozovat, ale spíš zachraňovat své investice v Evropských zemích, např. Německé zbrojovky. NIKDO si už asi schválně nevzpomene, že Hitlerovu armádu postavili investoři z Londýna a USA. Měli v tom hodně miliard dolarů. Prostě Židé neradi své majetky ztrácejí, tak je museli získat zpět dřív, než je Rusové odstavili. No, chudáci mladí mužové umírali, páč si mysleli, že bojují za demokracii proti Hitlerovi, chááááá… pravda je takové, že zachraňovali majetek těch nejbohatších. Dodnes jim to nikdo nedokázal vysvětlit. Vymývání mozků za posledních 100 let je dokonalé.

Slovan
21. 9. 2023 19:55
Odpovědět  Pijack

Máš příteli naprostou pravdu, je to smutné všechno. 👍👍🙋‍♂️

Pijack
21. 9. 2023 19:27

Německo je specifikum. A hlavně kolosální koncentrace tuposti. Takzvaná Německá důslednost je podle mých měřítek spíš “Německá poslušnost”. Oni se s tím snad musí rodit, nebo tak něco 🙂 Mno, doufejme, že se jim brzo příchodem čerstvé krve z Afriky v kebuli rozsvítí a další generace si už tuhle mantru životem neponese…. pokud to ovšem není genová zvyklost 🙂

Frank1
21. 9. 2023 22:08

Ta na obrazku ma byt Nemka? To jsou prece seredne baby!

Vladimír
22. 9. 2023 10:58

Oni si to východní Němci tenkrát ve své naivitě určitě přáli být připojeni, ale i tak…