blog

Sankce budou vyhlášeny i za Českou republiku, i kdyby s tím nesouhlasila

ze sítí: Ivan David

Sankce budou vyhlášeny i za Českou republiku, i kdyby s tím nesouhlasila

Takový postup doporučil Evropský parlament Evropské radě a vysokému představiteli EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku (Josep Borell na obrázku), aby byla přezkoumána Evropská služba pro vnější činnost za účelem „silnější EU ve světě“ (Zpráva A9-0045/2023). Toho má být dosaženo právě většinovým hlasováním, zrušením práva veta uplatňovaným jednotlivými státy. Takto má být dosaženo jednoty.

Může jít o obrázek 1 osoba

Toto se hlasovalo v Evropském parlamentu ve středu 15. března. Pro tento návrh hlasovalo 451 poslanců z 633 přítomných. Za ČR poslanci KDU-ČSL, STAN, TOP09 (Zdechovský, Šojdrová, Polčák, Niedermayer, Pospíšil), ANO (Charanzová, Dlabajová, Kovařík, Hlaváček, Knotek), Piráti (Kolaja, Peksa, Gregorová), ČSSD (Maxová). Ti všichni souhlasí, aby za ČR většinově hlasovaly v otázce sankcí jiné státy EU. I kdyby nebyl v čele Ministerstva zahraničních věcí Lipavský nebo podobný „expert“, nemohli bychom se bránit zhoršení vztahů se sankcionovanou zemí včetně hospodářských a jiných důsledků. S podporou těchto poslanců bychom definitivně přišli o další atribut svrchovanosti, tedy vlastní zahraniční politiku.

Proti jsem byl já (SPD), ODS (Vrecionová, Tošenovský, Zahradil, Vondra) a Konečná (KSČM). Nesouhlas ze strany ODS se může zdát překvapivý s ohledem na probruselskou politiku vlády v čele s Petrem Fialou, předsedou ODS, který se vyslovil pro většinové hlasování, takže chce stát v čele protektorátu, nikoli samostatného státu. Někteří členové ODS jsou však spíše konzervativní než eurohujerští, možná také proto, že vidí EU více zevnitř. Kateřina Konečná sice převážně podporuje unijní řešení, ale hovoří o nutné reformě EU, která je však v nedohlednu, ne-li z principu nemožná.

Návrh se zaštiťuje snahou o „jednotu, soudržnost a účinnost postupu Unie“. Pokládám ovšem za rozhodující, jak a v čí prospěch či neprospěch toho má být dosahováno.

V řadě zemí světa a některých mezinárodních organizacích jsou velvyslanectví EU, návrh podporuje ambici, aby byla EU zastoupena v Radě bezpečnosti OSN vedle jednotlivých států. EU má prý „dosáhnout svého strategického cíle, kterým je rozvíjet svou globální vedoucí úlohu“. EU ve skutečnosti nemá vedoucí úlohu, natož, aby ji rozvíjela. Spíše zdůrazňuje „transatlantickou spolupráci“, což v praxi znamená bezvýhradnou poslušnost vůči USA.

Návrh předpokládá, že EU bude mít vlastní diplomacii v „kulturní, hospodářské, klimatické, digitální a kybernetické“ oblasti. To by však bylo vyloučeno s ohledem na zájmy jednotlivých zemí a jejich často konkurenční postavení. Proto má být dosaženo toho, aby ohled na jejich zájmy neexistoval a nebyly konkurencí.

EU je stále víc řízena zvnějšku a nesmyslnou ideologií. Její odtažitý vztah k realitě vylučuje společný úspěch a má vyloučit možnost vyhnutí se neúspěchu. V bodu M se návrh ohání potřebou bránit národní suverenitu, což vypadá komicky, neboť návrh sám směřuje právě k potlačení národní suverenity ve prospěch nadnárodní EU. Snaží s nás přesvědčit, že je v našem zájmu nerozhodovat o našich zájmech, nevměšovat se do svých záležitostí. Nazývají to „společná diplomatická kultura EU“. Připomíná se, že článek č. 24 Smlouvy EU ukládá členským státům „povinnost aktivně a bezvýhradně podporovat vnější a bezpečnostní politiku Unie v duchu loajality a vzájemné solidarity“.

Koordinace má být zlepšena v oblasti „migrace, obchodu, energetiky“. Vnější činnost má „upevňovat a podporovat demokracii, právní stát, lidská práva…“. Asi proto má být nadále zaváděna cenzura. Smyslem je „zvýšit vliv a účinnost zahraniční politiky EU zajištěním plného využívání hlasování kvalifikovanou většinou v některých oblastech zahraniční politiky, jako jsou lidská práva a ochrana mezinárodního práva, a pro ukládání sankcí.“ A má být „umožněno, aby členské státy EU vystupovaly v rámci OSN jednotně“. Výslovně je uvedeno, že v otázkách „ruské agrese“. Když bude někdo rozhodovat za nás, jednota je opravdu zajištěna. EU má „prokázat flexibilitu a kreativitu s cílem zabránit tomu, aby prohlášení nebo jiné druhy kroků v oblasti vnější činnosti EU byly mařeny jedním členským státem nebo malou skupinou členských států.“

Kolik nám toho ještě schází, abychom se stali plnohodnotným protektorátem s perspektivou zániku?

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Janvac
19. 3. 2023 13:57

Co se divite? Proto jsme prece v EUhnii, ktera za nas rozhoduje a narizuje nam pomoc Ukradine. Ted doufam lide pochopili, proc nas nahnali do svazu US kolonii, do EU a NATO.

Spam Bety
19. 3. 2023 15:13
Odpovědět  Janvac

Kdysi jsme byli spojenci.Spojenci na sebe pochopitelně berou ohled, ale nám se to nelíbilo. Vděčnost se nám zajídala. Kdyby nás v osmašedesátém SSSR kopl do zadku, mohli jsme být
kolonií o dvacet let dřív. Kolonií, kde se nás už nikdo na nic neptá. Prý “vláda věcí tvých se k tobě navrátí…” Stejná lež jako s tou pravdou a láskou.
Vždycky šlo jen o to, aby se deset procent mělo lépe, než těch devadesát, o zájmy národa jako takového- no nenechte se vysmát! Je jasné, že každý Porsche mít nemůže.

Rudolf
19. 3. 2023 18:56
Odpovědět  Spam Bety

Za všechno může jeden jediný zrádce – Gorbačov. Za socíku bylo i dítěti ze třetí třídy ZŠ jasné, jaké je goepolitické rozložení sil a jaké nedozírné následky může mít jakékoli selháni. Evidentně tato každému jasná skutečnost nebyla jasná nejvyššímu vůdci celého východního bloku.
Respektive, nevěřím tomu, že to byl takový hlupák. Myslím, že se u Gorbačova sešla kombinace tří vlastností impotenta, slabocha a podrazáka.
Gorbačov věděl, že nemá schopnosti cokoli řídit a tento hendikep vyvažoval pozérstvím. A toto pozérství našlo velice kladnou odezvu u západních médií. Čím více škodil vlastní zemi, tím více byl chválen na západě. Byl to prototyp současných protektorátních kolaborantů v celé střední a východní Evropě.

Jaris
20. 3. 2023 00:37
Odpovědět  Rudolf

A to mel jeste zradce RF Gorbacov tu drzost oznamit, ze mu Putin prekazil plany.

Autor
19. 3. 2023 15:50

Do toho nám nechybí už nic. Od nás vyžadují placení za zboží víc než jinde, nemáme vlastní plnohodnotný průmysl, nemáme ani potravinovou soběstačnost … Takže tohle by David měl vědět sám velmi dobře. Vždyť o mnohém sám mluví.
Dobře se u nás má oněch deset tisíc horních, jak se říkalo za První republiky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
19. 3. 2023 16:08

CZEXIT a zákon na potírání eurohujerismu.

Pavel z Moravy
19. 3. 2023 18:17
Odpovědět  Aleš

A jak to chceš bez myslícího lidu udělat Aleši? Vím, že to ale myslíš dobře.

jiří
19. 3. 2023 17:25
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 3. 2023 18:14

Prosím vás, to je pořád dokola, jsme koloniální země usazená ve vězení národů a jediné řešení je z této žumpy vypadnout. Pořád se babrat v tom, kdy, kde, proč, jak atd je únavné. A jestli v tom národ chce žít, ať poslouchá své milé otrokáře a drží pysk. Protože k čemu další komentáře a prázdná slova.

Pragr
19. 3. 2023 18:33

EU je naprostý omyl.

Jaris
20. 3. 2023 00:38
Odpovědět  Pragr

EUrosajuz je nikoliv omyl, ale fiasko.