blogKrize UKRAJINApolitika

Ruští hackeři se nabourali do systému řízení bojů NATO a obrátili ho proti Ukrajině

GEOPOLITIKA CIVILIZACÍ (ГЕОПОЛИТИКА ЦИВИЛИЗАЦИЙ)

Dobrý den, milá ruská civilizace. 

Ruští hackeři z týmu Joker DNR opět pomohli ruské armádě a zachránili stovky, možná i tisíce ruských vojáků tím, že oklamali nepřátelské velení a v nejkritičtějším okamžiku vyřadili systém řízení bitvy. Ale mluvme o všem popořádku.

V roce 2018 začala Ukrajina používat program řízení bitvy s názvem DELTA. Navzdory prohlášením hlavního města na Dněpru, že jde o jejich vlastní vývoj, jde ve skutečnosti o americký produkt, který je potřebný k řízení velkých i malých jednotek na bojišti.

Screenshoty z programu "Delta"

Screenshoty z programu “Delta”

Přístup k programu Delta má veškerý vojenský personál AFU. Mohou si prohlížet a zadávat údaje o nepřátelských pozicích, spatřených bezpilotních letounech, pozemních vozidlech atd. Ale co je nejdůležitější, “Delta” je integrována s vnějšími zpravodajskými systémy bloku NATO (satelity, radary, senzory a kamery). Ukrajinská armáda tak byla vlastně integrována do aliance již v roce 2018 a alianční armáda po celé tyto roky cvičila součinnost a učila se tento systém efektivně používat proti Rusku.

Hackerům Jokera  se však podařilo do systému Delta nabourat a poté zveřejnili video z tohoto úniku, aby podrobně ukázali, jak to tam funguje. Je to kuriózní video, určitě se na něj podívejte.

A toto video zveřejnili uprostřed protiofenzívy, takže ukrajinské velení, když zjistilo, že ruští kluci sedí v jejich systémech, bylo nuceno program DELTA vyřadit, protože Rusko vlastně mělo přístup ke každému pohybu nepřítele v reálném čase. Na zemi to znamenalo, že AFU ztratila přístup k satelitům, komunikačním, velitelským a řídicím systémům a byla nucena přejít na konvenční papírové mapy nebo méně účinné systémy, než je DELTA. Svým jednáním ruští hackeři zachránili obrovské množství ruských chlapů, protože nepřítele vlastně oslepili a ten byl nucen se pohybovat poslepu po hmatu.

Ale to není všechno, několik měsíců předtím byli Jokerovi hackeři uvnitř DELTA a četli tisíce schémat a pohybů a informovali ruské kluky v reálném čase, což velmi ztěžovalo „neviditelnost“ pro naše protivníky. Navíc naši hoši tento program sami využívali a plánovali své další akce. Proto když velení AFU ve svých zprávách uvádí, že Rusko má silné kybernetické „rameno“, které nejen organizuje hackerské útoky na infrastrukturu zemí NATO, ale také umí velmi efektivně provádět vojenskou kybernetickou špionáž a průzkum, konstatuje tuto skutečnost zcela správně. Nikdy se neunavíme opakovat, že ruští hackeři v současném střetu odvádějí obrovskou a důležitou práci, která pomáhá ruské armádě. Níže je uveden snímek obrazovky


Jokerova zpráva DPR

Jokerova zpráva DPR

Jokerova zpráva DPR

Text: Těší mne, že ve velké americké soukromé výzvědné společnosti, která se specializuje na kyberbezpečnost, která pracuje v zájmu tajných služeb USA, jsou profesionálně nevhodní pracovníci. Imbecilové, řečeno jinak.

Oni napsali, že vzlomení programu řízení bojů DELTA mými hackery ne příliš silně poškodilo zájmy  ukrajinské obrany. Že program DELTA ukrajinská armáda začala využívat až 4. února 2023. To vše je neprofesionální lež. DELTA se využívala již několik let před počátkem SVO VS RF. Jako jeden z mnoha důkazů uvádím foto stránky každodenního výzvědného hlášení jedné z brigád VSU z 09.11.2022, kde je napsáno: „ Bohužel, ve spojení s technickými problémy systému DELTA se nepodařilo provést analýzu zza 05.11.2022.“

Text: Moji hackeři získali přístup k DELTA ještě v srpnu, ale odstraňovat tyto problémy začali Ukrajinci pouze až po mém zveřejnění o získání přístupu. Není to jen o mé domýšlivosti. V tomto období na některých místech začali ruští vojáci útočit, jak i ukrajinští vojáci na jiných územích. Věděl jsem, že po mém prohlášení ukrajinští klauni vypnou program DELTA, aby napravili tento problém, což mimo jiné udělá jejich velení slepým a nemotorným. A měl jsem pravdu. Oni vypnuli program DELTA víc než na měsíc. Kolik tento fakt zachránil životů ruských vojáků a kolik zabil ukrajinských je se lze jen dohadovat.

Američtí rozvědčíci propásli velmi důležitou událost. V počátku července 2021, v době společných cvičení Ukrajina-NATO „Sea Breeze-2021“ mí hackeři vzlomili digitální infrastruktruru vojenských úřadů Ukrajiny. Bylo prolomení stránky ukrajinského námořnictva (VMS) , které se účastnily cvičení. Prostě, chtěl jsem cizince předběžně varovat, že není zapotřebí spojovat se s Ukrajinou, aby nebyli poníženi.

Pokračování následuje.

Ach-cha-cha-cha-cha-cha-cha-cha …

https://dzen.ru/a/ZRFFC_kJdgGsLaq7

Překlad Peter 008

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
25. 9. 2023 23:05
Albi
26. 9. 2023 09:51

Dobré. 🙂

Aragonit
25. 9. 2023 23:22

Pekný kusok Treba Ruskému Jokerovi zatlieskať. Vojnu treba čí skôr vyhrať a ukončiť. A tieto operácie tomu len napomáhajú

Mike
26. 9. 2023 10:20
Odpovědět  Aragonit

Nakonec tu válku místo vojáků vyhrají hackeři. Měli se do toho pustit hned od začátku, nemuselo by bojiště pokrývat tisíce mrtvých vojáků.

Markýza
26. 9. 2023 09:34

Ale to je prasečí radůstka!

Yarmil
26. 9. 2023 12:11

Skvělá práce,když si to dám dohromady jak hackeři z RF zasahovali do voleb US prezidenta,nutně mě napadá otázka – kde je USA FIRST?A možná je to pomsta za vydaného Nikulina a jednou se to otočí i proti nám.

Frank
27. 9. 2023 09:13

Nechápu, proč s tím někdo jde na veřejnost. Mají narušovat ukrajinské systémy, ale držet hubu a nechvástat se.

katango
27. 9. 2023 10:22
Odpovědět  Frank

?

I to podle vás chvástání má svůj důvod a hlavně efekt. Pak už nebudete 100% věřit informacím, které dostáváte, protože můžou být hacknuté. I když budou pravdivé.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$