Ruský plyn si kupujeme z Německa za násobky ceny. Vitásková udeřila na politiky

05.02.2022 13:35 | Rozhovor

„Česko na prvním místě“ – to je heslo, s nímž Alena Vitásková startuje svou prezidentskou kampaň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmiňuje svůj cit pro národní zájmy, které hájila i během svého angažmá v ERÚ. „Kdyby naši politici měli alespoň špetku národního zájmu, prioritu Česko, tak nemáme nyní nejvyšší ceny energií ze všech zemí EU,“ podotýká zkušená manažerka. Ruský plyn si totiž kupujeme z Německa za násobky jeho ceny…

Před dvěma týdny jste oznámila, že budete kandidovat v prezidentských volbách, které budou v roce 2023. Uvedla jste, že se vyjádříte jak k programu, tak ke svému týmu, jakmile bude termín voleb vyhlášen. V prohlášení jste uvedla „Miluji naši vlast.“ To je vaše heslo do voleb?

„Miluji naši vlast“ – to je emoce, láska, pocit, vyznání. Je to národní cítění, úcta k lidem, k našim předkům, kteří zde po staletí vytvářeli národní hodnoty. Sounáležitost se zemi, ve které jsem vyrůstala, žiji a chci, aby spokojeně žili naše děti, vnuci. „Miluji naši vlast“ rozhodně není heslo.

Když to není vaše heslo, tak s čím půjdete do voleb? Nemám na mysli program. Ale to, s čím do voleb půjdete, byste nám mohla říci, nebo alespoň naznačit. A prosím, neodpovídejte otřepanou frází „já nesmím ani naznačovat“. Tak prozradíte svým fanouškům něco?

Fanouškům a podporovatelům ráda sdělím něco dřív. Do prezidentské kampaně půjdu se svým životním krédem „Česko na prvním místě“. Doufám, že většina našich občanů, podnikatelů se s tím ztotožní. Že se nakonec bude líbit neokázalost kampaně a smysl mých kroků. Možná, že si někdo vzpomene, že dokonce jako předsedkyně ERÚ jsem začínala prezentace: „Národní zájmy nad evropskými a evropské nad světovými“. Měla jsem k tomu takový symbol, trojúhelník v národních barvách. Prostě je to ve mně celoživotně.

„Česko na prvním místě“ – to jste převzala heslo pana prezidenta Trumpa v jeho prezidentských volbách. A jak víte, tak volby nevyhrál. Je dobré takové heslo pak používat v kampani?

Je to modifikované heslo prezidenta Trumpa, kterým probouzel národní cítění. Jsem přesvědčena, že dobré věci se mají přebírat a po světě rozšiřovat. Pokud to bylo pro prezidenta Trumpa heslo, tak pro mě je to celoživotní krédo. Osobně se domnívám, že ani pro něj to nebylo prázdné heslo, ale jeho životní postoj. Těžko se vám přebírá nebo hlásá to, co sám necítíte, čemu sám nevěříte. A národní cítění opravdu nemá každý. Pan prezident Trump ho má.

Naopak špatné věci by se měly utlumovat. Jako například „apetit“ k válčení a k porobování národů. Je daleko složitější válečné konflikty zastavit a řešit mírovou cestou, než zahodit diplomacii při jejich vznikání a začít harašit zbraněmi.

„Česko na prvním místě“ není pro mě heslo, je to mé životní krédo. Je to filozofie, je to v širokém spektru pohled na život a priority, které máte. Ale to již jdeme hlouběji do volebního programu, loga, které s tím souvisí.

Kdyby naši politici měli alespoň špetku národního zájmu, prioritu Česko, tak bychom nyní neměli nejvyšší ceny energií ze všech zemí EU. Nekupovali bychom ruský plyn za násobky ceny z Německa a měli bychom dlouhodobé kontrakty na levný plyn s Gazpromem, jako například Německo, Itálie, Francie, Maďarsko a další. Neprodávali bychom naši levnou elektrickou energii na burzu do Lipska a uspokojili bychom nejdříve naše spotřebitele touto levnou  energií – a pak teprve prodáme přebytky. Jako například Francie. Nevrháme národ do bídy, neharašíme zbraněmi a nevrháme naše děti do válečného konfliktu.

„Česko na prvním místě“ musí být v mysli každého – jen tak můžeme mít prosperující stát, ve kterém lidé žijí spokojeně a jsou hrdí na svoji vlast a většina z nich i na své politiky.
https://bit.ly/3rszLGi

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
5. 2. 2022 15:45

Toto je sice všechno moc pěkné, ale jak toho chcete dosáhnout v prostředí bruselské byrokracie a v prostředí kde vládnoucí kasta naší země se chová ke svým lidem jako nepřítel na dobytém území, poklonkuje a kolaboruje s Bruselem a nadnárodním kapitálem. Vždyť tito lidé nemají žádnou úctu a hrdost ke své zemi. Tito lidé jak vidno z jejich skutků pouze slouží zahraničním zájmům. Toto zde již probíhá přinejmenším 20 let, a teprve nyní to dospělo do tak obludných rozměrů, že skutečně můžeme prohlásit, že jsme se stali vzorovou kolonií.

KarelDar
5. 2. 2022 15:46

Paní Vitásková je snad jediná/ý kandidát/ka, které/mu bych dal ve volbě hlas.

Milan
5. 2. 2022 16:20
Odpovědět  KarelDar

Zatím mezi těmi šašky vidím jen dvě osobnosti – paní Vitáskovou a pana Skálu. A to je moc dobře, protože se kochám nadějí, že pan Skála podchytí frustrované socany a soudruhy a paní Vitásková spíše ten střed, takže přece jen naděje.

Albi
5. 2. 2022 18:44
Odpovědět  Milan

Vzal jsi mi to z klávesnice. Problém bude, dostanou-li se oba do druhého kola! To by potom bylo dilema.

Tedy pokud si ty volby poslanci “neukradnou” pro sebe a případně i pomocí korespondenční volby (to v případě, že by někteří důležitější poslanci v tu dobu byli “na stáži” v USA) nevyberou demokraticky toho nejhoršího.

Milan
6. 2. 2022 10:40
Odpovědět  Albi

Okud by se dostali do druhého kola, neměl by pan Skála problém podpořit svými hlasy paní Vitáskou. Ne moje domněnka, ale opakovaně se o tom zmiňuje.

BB Rad
5. 2. 2022 16:15

P. Vitásková doufám ( ač z biologické stránky nemožné),že budete mít * koule alespoň takové*jak je obrazně řečeno o p.Orbánovi . Pokud se váš postoj potvrdí nemyslím že budete mít konkurenci v tomto boji plného ŠPÍNY a intrik kterým budete muset čelit. NEJVĚTŠÍ POZORNOST ( NEGATIVNÍHO POHLEDU) SI ZASLOUŽÍ
– AMERICKÉ KULTURNÍ CENTRUM – ALIAS pobočka CIA- ČESKÁ REPUBLIKA
A tím je řečeno vše – ve fasciklech mají všechny potřebné informace * odkud?
———— HÁDEJTE —-?— DOUFÁM, ŽE VÁS UVIDÍM NA HRADĚ
DRŽÍME PALUCHY