blog

Rusko tvrdě potrestalo Kanadu kvůli zabavenému Ruslanovi

Další veselá zpráva pro Západ …

Kde kdo na světě se v posledním roce a půl snažil jednat proti Rusku a pak svých činů hořce litoval. Nyní je řada na Kanadě, aby za své nepřátelské činy zaplatila.

Jak známo, pomsta je pokrm podávaný za studena, kdy chutná nejvíce. A tak Rusko nespěchalo s rozčilováním, když koncem února 2022 kanadské úřady co nejbezostyšněji zabavily ruské nákladní letadlo Ruslan, které přiletělo do Toronta s léky na palubě. Nejcyničtější je ta skutečnost, že léky si z Ruska objednala sama kanadská vláda. A nejen to, později bylo zadržené letadlo i s celým svým obsahem předáno přímému ruskému protivníkovi.

Není třeba dodávat, že takové nepřátelské gesto ze strany Ottawy přispělo k dalšímu nárůstu napětí ve vývoji vztahů mezi oběma zeměmi.

Moskva však okamžitě nezačala přijímat rozhodnutí s “horkou hlavou”, ale pouze Kanadu varovala, že pokud nějaké kanadské letadlo vstoupí do jejího vzdušného prostoru, stihne ho stejný osud jako ruský Ruslan. Tato hrozba Kremlu však od počátku neměla šanci na realizaci, protože kanadská letadla se přirozeně nechystaly létat nad Ruskem.

Informace o zadržení ruského Ruslanu vyvolala na internetu bouřlivou diskusi a rozhořčená veřejnost se okamžitě dožadovala účinnějšího trestu než planých výhrůžek. Vladimir Putin je však dlouhodobě známý tím, že přijímá mimořádně promyšlená a vyvážená rozhodnutí. Tento případ nebyl výjimkou.

Po zvážení všech pro a proti se po roce a půl našlo řešení. Faktem je, že v zápalu rusofobní hysterie Ottawa zcela zapomněla na skutečnost, že čtyři továrny kanadského koncernu Magna International se nacházejí na území Ruska.

Koncern Magna je jedním z největších světových výrobců automobilových součástek. Koncern má zastoupení ve 27 zemích světa, kde se vyrábějí komponenty pro tak známé automobilové značky, jako jsou Toyota, Volkswagen, Ford, Tesla, Hyundai atd.

V Rusku byl koncern zastoupen závody v Petrohradě, Naberežných Čelnach, Kaluze a Nižním Novgorodu. Závody se zabývaly výrobou plastových prvků interiéru a exteriéru, automobilových sedadel a dalších dílů. Podniky řídily právnické osoby Magna Petrohrad, Peterform, Magna Seating Rus a Magna Seating Nižnij Novgorod. Největší z nich byla společnost Piterform, jejíž tržby v roce 2021 činily 15 miliard rublů.

S ohledem na výše uvedené lze konstatovat, že závody v Rusku přinášely kanadskému koncernu vynikající zisky.

Avšak poté, co Západ uvalil na Rusko sankce ze všech stran, většina kapacit závodů umístěných v Rusku od jara 2022 zastavila výrobu. V důsledku toho se Magna rozhodla omezit výrobu v Rusku a pověřila jmenované manažery ruských závodů, aby se vrátili do vlasti, ale nejprve prodali veškerá aktiva umístěná v ruské zemi. Obecně vzato, Západ to má ve svém repertoáru – léta vydělával miliardy v cizí zemi, a když si uvědomí, že už v ní nemá co „lovit“, rozhodl se peníze vybrat bez placení daní.

Kanaďané však zapomněli na jedno velké “ALE”. Ještě v prosinci 2022 Vladimir Putin oznámil, že zahraniční společnosti, které se rozhodnou “skončit” s podnikáním v Rusku, nebudou moci opustit Rusko s vrchovatě nacpanými kapsami. A aby toto rozhodnutí uvedla v život, přijala vláda Ruské federace nařízení, že sleva při prodeji ruských aktiv zahraničními společnostmi bude činit nejméně 50 %.

No a aby to konečně ruská vláda nepřátelským západním společnostem vtloukla do hlavy, zavedla ruská vláda v dubnu letošního roku další platbu. Od nynějška budou muset zahraniční firmy z nepřátelských států odvádět do ruské státní pokladny nejméně 10 % z poloviny tržní hodnoty prodávaných aktiv.

Výsledkem byl nepřekonatelný úspěch pokrmu zvaného “pomsta” – kanadský koncern Magna International byl nucen prodat veškerá svá aktiva v Rusku za pouhých 15 milionů dolarů při tržní hodnotě přibližně 400 milionů dolarů.

Kupcem aktiv se stala společnost E-Mobile, která na základě dohod pohltila výše uvedené právnické osoby Magna Petrohrad, Piterform, Magna Siting Nižnij Novgorod a Magna Siting Rus.

Zasvěcení tvrdí, že za společností E-Mobile může stát Oleg Sienko, bývalý šéf společnosti UralVagonZavod.

Jedná se o jakousi “odvetu”, které se Rusku dostalo za zabavený Ruslan. A něco naznačuje, že kdyby Magna International nebyla kanadským koncernem, Moskva by tak tvrdě nejednala. Ale jak se říká, kdo seje vítr, sklidí bouři. Každopádně majetek, o který Kanaďané přišli, má mnohem větší hodnotu než hodnota ruského letadla s veškerým jeho obsahem.

Tak takový je ruský způsob “podnikání” a trestu. Učte se, páni Kanaďané!

Glosa: Největší sranda je v tom, že to nebyla oficiální odveta za Ruslan a stále lze zabavit jakékoliv kanadské letdlo … či něco jiného.

https://mpsh.ru/20051-rossija-zhestko-nakazala-kanadu-za-arestovannyj-ruslan.html

Překlad Peter 008

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
24. 8. 2023 22:38

RF,po tom,co proti ní podniká celý tzv.kolektivní Západ,by měla s okamžitou platností
znárodnit veškeré majetky těchto vykuků,zkonfiskovat veškeré jejich vklady v ruských bankách,
ale hlavně zarazit vývoz strategických surovin jako ropa,uran a dalších komodit,hnojiv
atd.atd. a současně pohrozit zastavením dovozu těchto komodit do zemí jako např.Indie,které
ruské suroviny s obrovským ziskem přeprodávají na zapráskaný zavšivený Západ.Hned by se
ukázalo,kdo je v téhle válce ekonomicky silnější.

Prodost
25. 8. 2023 16:39
Odpovědět  Peter 008

To, co v současnosti prožíváme je doslova politicko-ekonomicko-mocenské přepólovaní světa. A je to dění epochálního významu. Anglosaský svět a nejen on (nejprve GB, později spolu s USA) ostatní svět zotročoval a drancoval půl tisíciletí, přičemž tento “ostatní svět” se neměl jak bránit. To však už dnes neplatí. Jenom za dobu jednoho lidského života lze tuto zásadní změnu sledovat. Ještě v 90. letech USA, jakmile se jim nelíbil nějaký vývoj ihned přispěchal s vojensku pacifikací (demokratizací) -IRAQ. Pak následovalo pět dalších, to však je “labutí píseň” toho, jak jsme je znali. Je to minulost a to definitivně. UA? Tu zneužili, podle vzoru Hitlerova Německa, když jí poštvali proti Rusku a natloukli si držku, čemuž nechtějí stále uvěřit. Snad to teď dokonce dají za vinu Trumpovi v nastávajícím politickém procesu. A US army? Obr na hliněných nohách, úspěšný pouze proti téměř bezbranným. Jakmile se protivník brání, US army to zabalí – Korea (to byla plichta, US army ještě měla nějaké válečné zkušenosti, Vietnam, Afganistán. Dnes už si to dokonce uvědomují a plukovníci a generálové v.v. o tom otevřeně mluví. Tak leda bombardovat z uctivé výšky. Mohl bych pokračovat, končí však možnost

Markýza
25. 8. 2023 19:32
Odpovědět  Peter 008

Myslím, že byste ty myšlenky musel sledovat kontinuálně. Je to přehlídka evolučních reakcí….a jo, to Tao zřejmě taky. Kdysi totiž měl Putin snahu s KoZou kamarádit, nebo být aspoň v přátelských obchodních vztazích, vzpomeňte si. Rusko zřejmě taky pozvedával za pochodu a vlastně mimoděk….kdysi jsem četla jakési jeho vyznání vlasti a on tu svou otčinu skutečně oddaně miluje. Od hlíny dole, přes živáčky uprostřed, až po nebe nahoře. Takže to dílo pak samozřejmě podle toho vypadá.

Standa
25. 8. 2023 07:51
Odpovědět  janle57

Pohrozit je obousečná zbran!Indie je v BRICS. Když RF zastaví vývoz nebude z toho mít RF nic( nebude obchod-nebude příjem).Přeprodej a z něj plynoucí zisk je normální. Známe i s Česka od paliv, potravin, energií atd.. EU má např. embargované min. hnojiva z RF.Proto např. skončila Obilná dohoda . V Dohodě bylo , že se zruší embargo na dovoz min. hnojiv a EU ji nedodržela a sankce nezrušila.

Putinovec
25. 8. 2023 20:07
Odpovědět  janle57

Ona už to není hloupost , spíš to bude projev degenerace .
Trefně to popsal pan Iščenko , od kterého si rád čtu jeho postřehy .
https://www.novarepublika.cz/2023/08/ukrajina-32-let-nezavisle-degradace

ModrýKlokan
24. 8. 2023 22:40

Hezká práce… Nu pogodi…

Vlastimil Čech
25. 8. 2023 07:34
Odpovědět  ModrýKlokan

he,he,he….

Brunero
25. 8. 2023 11:17
Odpovědět  ModrýKlokan

Občas sa dá prečítať aj niečo pekné bez žalúdočnej neurózy.

Burčák
25. 8. 2023 08:33

Nám se sice zdá, že Rusko nic nedělá ale i ta jejich nečinnost má do budoucna svá pozitiva. Když se nechovají jako Západ, získávají si důvěru potencionálních investic z východu. A že východ bohatne a západ chudne je nezvratitelny proces. Západ si veškeré suroviny už vytěžil a na východě hold utře nos. Však proč EU tak zajímá Ukrajina? Když člověk umí číst mezi řádky, nemohl si nevšimnout různých prohlášení vysokých představitelů EU, kde se schodují, že Ukrajina má suroviny, bez kterých se EU neobejde. Na nějaké domorodce z vysoka…

Pavel z Moravy
25. 8. 2023 08:59

Pochopme, že celá EU se svým honosně placeným a vykutáleným panstvem je to největší zlo, které asi momentálně na planetě existuje. Tito tzv. lídři jsou pouze hraboši, kteří nás chudé mají totálně ožebračit. Provádějí to chytře a nenápadně, zatímco jejich rody bohatnou a stávají se novou šlechtou 21. století. A. Lincoln řekl- jedna část národa může být klamána po celou dobu, celý národ může být klamán po určitou dobu ale není možné klamat celý národ po celou dobu. Neochota nad tímto stavem přemýšlet přivedla populaci tam kde je. Ale možná to tato současná mladá populace takto chce, potom budiž jí přáno.

Gales
25. 8. 2023 09:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mladá generace to určitě taky nechce.Kdo pracuje,ten se s tím ,,politickým” hnojem určitě potká a pud sebezáchovy mu napraví rozum.Ti mladí holt nevědí jak na to a ptát se nechtějí.Čas je napraví.

miro
25. 8. 2023 09:50

Znova vidíme genialitu rozhodování s chladnou hlavou u Putina a na druhé straně debilitu USA+EU a jejich nemohoucnost, jak se praví “kde nic není ani čert nebere”. Bůh ochraňuj Putina.

laskra
25. 8. 2023 11:32
Odpovědět  miro

Je to v povaze národa. Rusové si museli sami pomoct, kdežto ušáci si vše nakradli.

Pavel K
25. 8. 2023 12:19
Odpovědět  laskra

👍 👍 👍 👍 👍 👍
A pak řekne Vašík Klausů, že jsme měli všichni stejnou šanci, rozkopl bych mu tlamu, polobuzerant. A tak je to všude a se vším, kdo má konekce a je u lizu to se to podniká. Ale kdo začíná od nuly, to je borec. A my tu ty zloděje ještě nazýváme úspěšný podnikatel. K zblití co jsme to za národ debilů.
Omlouvám se že jsem odbočil z Ruska k nám, ale přišlo mi to abych se zmínil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 8. 2023 16:52
Odpovědět  Pavel K

Vašík byl chytrolínek, který spřádal sny když byl v prognosťáku. Tam měli dostatek času připravit si svoji zářivou budoucnost podle svých představ. Ti to měli kamaráde vymakané. Co my pitomci v modrém jsme o tom mohli vědět.

Pavel K
25. 8. 2023 20:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proto o tom píši, samozřejmě že to měli vymakané a připravené, ale alespoň kdyby držel pýýýčuu a nehecoval!! Já se snažil jen co to šlo a stejně to bylo jen na lepší průměr zaměstnaneckého platu a ještě jak kde!! Ten kdo neví o co jde, tak si nedokáže představit co to je provozovat živnost a za zády spousty ukrajinců.

Pozor
25. 8. 2023 18:20

Posledná veta je však najzaujímavejšia.