blog

Ruské stíhačky prostě “zmizely” z radarů NATO

Úspěchy Ruska (Успехи России)

Američané našli šíleně levný způsob, jak vyrábět cihly: odkládají je. A to do té míry, že nebyli líní svolat mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN, a kdo by to byl řekl, při jaké příležitosti: vyděsily je dvě ruské stíhačky. No … řekněme, že je to skoro pravda, až na jeden velmi pikantní detail, totiž:

Dvě ruské stíhačky Su-35 letěly si „jen tak“ nad mezinárodními vodami, nic nenarušovaly, nikde nezasahovaly, nic neohrožovaly (jak se zdá), a pak … Předvedly Američanům jednu malou seanci nejvyššího kouzla: prostě zmizely z radaru. Zmizely!

A bylo to. A mocný Pentagon se proměnil v jednu velkou cihelnu … A Washington urychleně svolal zasedání Rady bezpečnosti OSN …

Na zasedání řečníci z kolektivního Západu obvinili Rusko z porušování mezinárodního práva a z toho, že podle všech pravidel nemá nikdo právo vytvářet letadla, která jsou neviditelná pro americké radary, a pokud něco takového vznikne, znamená to, že je ohrožen celý svět.

V tuto chvíli je zcela jasné, proč se slavná věta o “blbcích” stala kvintesencí Lavrovovy dlouholeté diplomacie, který podobné nesmysly od Západu poslouchá už celá desetiletí. Protože po takových obviněních už opravdu nevíte, co jiného říct!

Jak se to Rusko vůbec opovažuje vytvářet rakety, které se vyhýbají americkým antiraketám? Jak se to Rusko opovažuje vytvářet pancíře pro tanky, které neprorazí americké střely? Jak se Rusko opovažuje vyrábět letadla, která létají rychleji než americká letadla? Porušuje TO mezinárodní právo! Ohrožuje světový mír … !

Zábavné je, že svět, jako vždy, jaksi bůhví proč nic neřekl! Ani obrovská Latinská Amerika, ani Afrika, ani Blízký východ, ani Indie a Čína – nějak nemají vůči Rusku žádné nároky! A jen malá “sekce” NATO se tradičně snaží mluvit jménem celého světa …

Mimochodem ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenza však sebral svou sílu a frázi o “blbcích” nezopakoval, ale odpověděl ne hůře:

“Nechápu zcela úplně, co je tady třeba komentovat. Radary NATO ruská letadla nezaznamenaly. Tak ať si vyrobí lepší radary. Jsou tu nějaká směšná prohlášení o “neidentifikovatelných REB”… Nerozumím, co chcete? Aby se Rusko vzdalo svých radioelektronických komplexů? Nebo abychom my opravili vaše sledovací systémy?”

I když je vlastně zcela jasné, proč se Washington tak otřásl a proč byl tak smrtelně vyděšený – pak se objevila i druhá zpráva, která je pro americkou “výjimečnost” jako “kontrolní výstřel” do hlavy.

Ale když se nad tím zamyslíte, tak se ve Washingtonu úplně zbláznili: porušuje to dokonce jakési “mezinárodní právo”, když Spojené státy nevidí všechny ruské stíhačky jako na dlani.

A to i přesto, že se snaží „slepit“ dohromady ten nešťastný “neviditelný” F-35, který by podle jejich nadějí měl být neviditelný pro ruské stíhačky a systémy protivzdušné obrany, a to je prý zcela v rámci jejich podivného “mezinárodního práva” …! A Pentagon se dokonce nestydí nahlas říci: na ty F-35 dáme jaderné bomby, protože je to stíhací bombardér, a prorazíme do Ruska, aspoň někdo poletí a shodí je nakonec. Dokonce ani neskrývají, proč potřebují neviditelnost! Všechno je to v jasném textu. Kdyby něco podobného řeklo Rusko, ozvalo by se po celém vesmíru kvílení: ach, “agresivní” Rusko ohrožuje celý svět!

Ale USA, jak se zdá, “to je něco zcela jiného” a “je třeba pochopit rozdíl”? Nebo jak to Condoleezza Riceová řekla o milionu Iráčanů? “My jsme je nezabili, my jsme je zachránili před strašlivou diktaturou”.Jste naši zachránci, kde bychom bez vás byli?

Bylo by zajímavé mě, kdy a jestli ruské S-400 a S-500 odhalí jejich vychvalované údajně “neviditelné” – bude to také považováno za porušení “mezinárodního práva”? Zajímalo by mě, ve kterém zákoně je napsáno, že USA musí vidět všechny, ale nikdo nemá právo vidět je? A hlavně by mě zajímalo, jestli je pod tímto dokumentem hodně podpisů, aby mohl být považován za “mezinárodní právo”? Ale o to vůbec nejde! …

Je jasné, že Američané se bojí jednoduchého scénáře: existuje hypersonický systém “Kinžál”, který je nemožné zachytit, ale který pronikne vším na světě, včetně většiny protiatomových bunkrů. Navíc má slušný poloměr dopadu, můžete téměř z poloviny Tichého nebo Atlantického oceánu a poletí dokonale. Dříve byla jen jedna radost: stíhačky, které byly pro tento komplex vytvořeny, byly velmi viditelné, byly (a stále jsou) extrémně vzdálené jakýmkoli moderním systémům neviditelnosti. A o tom, že by mohly být snadno odhaleny, vstřeceny a zneškodněny, si člověk mohl nechat zdát.

Ale pokud na tyto MiGy kromě “Kinžálu” nasadili i ty komplexy REB, které stály na Su-35 (a to svědčí o tom, že tam není bůhvíjaké extra vybavení, IL-76 zjevně nepotřebují), pak se MiGy staly tak neviditelnými, že se o tom nezdálo ani jejich oblíbenému “tučňákovi” F-35!

Ale rakety Kinžál mají mimochodem i jadernou verzi. A vůbec, ve skutečnosti jde o hluboce modernizovaný komplex Iskander se všemi z toho plynoucími schopnostmi.

I když … Co už tam “Kinžál”! … Co ještě může takový komplex REB “skrývat”? Díky němu, i starý dobrý “medvěd” Tu-95 může stejně účinně zmizet? Se svou naprosto seriózní střelou X-101? “Bílé labutě”, Tu-22M3 – co ještě mohou tyto REBy skrývat? A pak je jasné, proč Pentagon vyskočil až do stropu …

A tuhle se před pár dny objevila velmi pěkná zpráva: v oblasti Pankovské střelnice na souostroví Nová země dochází k aktivnímu pohybu letadel a vozidel, což naznačuje, že se Rusko chystá vyzkoušet experimentální řízenou střelu s jaderným pohonem. Střela známá jako Burevestnik (podle ptáka buřňáka) má dolet tisíce kilometrů. O těchto plánech Kremlu informoval americký list The New York Times (NYT), který analyzoval informace o pohybech a akcích v regionu.

Podobné informace již dříve přinesla televize CNBC s odvoláním na zdroje obeznámené se zprávou CIA.

V březnu 2018 ruský prezident Vladimir Putin během svého projevu ve Federálním shromáždění oznámil novou zbraň – řízenou střelu s jaderným pohonem nazvanou Burevestnik. Tato zpráva vzbudila velký zájem mezinárodního společenství a již v listopadu téhož roku novinář časopisu The Diplomat Ankit Panda uvedl, že kódové označení NATO tuto raketu je SSC-X-9 Skyfall.

Tato nová zbraň má podle hlavy státu jedinečné vlastnosti: je nízkoletící, nezjistitelná pro moderní systémy protiraketové obrany, má prakticky neomezený dolet a nepředvídatelnou trajektorii letu a je schopna se vyhnout jakýmkoli záchytným liniím. To z Burevestniku činí velmi nebezpečnou zbraň schopnou výrazně ovlivnit geopolitickou situaci.

Taková inovativní zbraň však vyvolává v mezinárodním společenství vážné obavy. Mluvčí NATO uvedl, že vývoj Burevestniku porušuje mezinárodní smlouvy o jaderných zbraních. Jaké “mezinárodní právo” je z pohledu USA porušováno, jsme však viděli již na začátku tohoto rozhovoru.

Nicméně ruské úřady poznamenávají, že Burevestnik je reakcí na posilování vojensko-technického potenciálu jiných zemí a je nezbytným opatřením k zajištění národní bezpečnosti Ruska. Plánuje se, že Burevestnik vstoupí do služby v blízké budoucnosti a výrazně posílí obranyschopnost země.

Takže – gratulujeme Bidenovi, zaspal další “Putinův multík” a Rusko jej brzy uvede do provozu. Pentagon má tedy rozkaz se bát. A obcházet širokou oklikou Rusko. Jinak nikdy nevíte. Mohli by se v Rusku i urazit.

https://dzen.ru/a/ZRsmF6cOZyUUoUY6?referrer_clid=1400&

.

Překlad Peter 008

sdíletj na

110 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
4. 10. 2023 15:07

“…. ve kterém zákoně je napsáno, že USA musí vidět všechny, ale nikdo nemá právo vidět je. ajímalo by mě, ve kterém zákoně je napsáno, že USA musí vidět všechny, ale nikdo nemá právo vidět je” – v Pravidlech. Ruská chyba že ta Pravidla nejenneuznávají, ale asi ani nečetli.

A co se Kinžálů týká – bylo potvrzeno, že ten dokáže sestřelit pouze a jedině ukrajinská armáda, západními (nemusí být nutně z USA) zbraněmi vybavená.. 🙂

Albi
4. 10. 2023 15:11
Odpovědět  Albi

Petere 008 – díky za mimořádně šťastnoiu ruku (nebo oko?) při výběru článku. 🙂

Markýza
4. 10. 2023 16:58
Odpovědět  Albi

Výběr skvělý, jen jsem nepochopila to s těma cihlama – to bude nějakej ruskej idiom/pořekadlo? Jo a ještě se Petře zeptejte svého překladače, co myslel tím “vstřeceny” – 😀 to by mě fakt zajímalo – jsme zmaten, předrahý veliteli.

Markýza
4. 10. 2023 17:08
Odpovědět  Markýza

Jo a ten Nebenzja to řekl parádně.

Gales
5. 10. 2023 09:28
Odpovědět  Markýza

Nechápu proč to američany štve.Voni taky mají neviditelnou ženu Colomba a nikdo se tím nezabývá.

primak
4. 10. 2023 17:27
Odpovědět  Markýza

To jsem rád, že si taky někdo všim, co mně trklo hned v první větě. Nerozumím:
“levný způsob, jak vyrábět cihly: odkládají je”. A co tím básník chtěl říci, jak cihly souvisí s letadlama? V originále mají они их откладывают. Můj překladač to anglicky zná jako “they save them”, česky “šetří je”, slovník říká “ukládá, odsunuje, odročuje, nanáší, vypřahá.” Možná, že autor myslel, oni ty cihly vlastně vůbec nemaj, vypřáhnou, vždyť většina domů v USA je ze dřeva, cihlu k cihle dávat je drahé, pomalé, málokdo to umí, dřeva a dřevotřísky tam mají mnógo, že to až vyvážej.

primak
4. 10. 2023 17:36
Odpovědět  primak

Jo a ty “vstřeceny”, to je hezké slovo, ale asi ho moc nepoužíváme, zde radši “potkat”:

“A jeden by si mohl nechat zdát, že je lze snadno odhalit, potkat a neutralizovat.”
“И можно было мечтать, что их легко можно будет обнаружить, встретить и нейтрализовать.”

Markýza
4. 10. 2023 17:39
Odpovědět  primak

To fakt existuje – vstřeceny?? No to mě podržte….a to jsem si myslela, že znám kdejakou archaickou variantu! V tom případě skládám překladači pukrle 😀 😀

Bacon
4. 10. 2023 21:26
Odpovědět  primak

Cihly jsou ty

f35

Standa
5. 10. 2023 05:18
Odpovědět  Bacon

To je jednoduché. Princip balonu. Každá F-35 bude mít na palubě cihly. Když bude potřebovat rychle stoupat odhodí pár cihel!

Standa
4. 10. 2023 22:43
Odpovědět  primak

Zase mají termity , dřevokaze, takže můžou své domky s kuchyní dole ( a papírovými pytlíky v náručí s jídlem) stavět neustále dokola.
Raději bydlí,, inteligentně” v karavanech a přívěsech.

Albi
4. 10. 2023 19:14
Odpovědět  Peter 008

No tak nejdůležitější je celková informace – a to jsme snad pochopili všichni.
Já jsem se pobavila, jak už dlouho ne. 🙂

PS: Připomnělo mi to, jak Srbové (?) na trosky jimi sestřeleného “neviditelného” amerického letounu napsali Amíkům omluvu:
“Promiňte, nevěděli jsme, že je neviditelný.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
4. 10. 2023 22:45
Odpovědět  Albi

Chicht…..

ANTIUKRAJINEC
5. 10. 2023 04:43
Odpovědět  Albi

Já pokud vím,tak svýho času se dokonce i v našem tehdejším mainstreamu informovalo o tom,že několik těch “neviditelných” krámů sestřelili i v Iráku za pomocí československých radarů Tamara,teď je o tom nějak ticho po pěšině

Markýza
4. 10. 2023 19:27
Odpovědět  Peter 008

Každý překladatel překládá podle své karty. A jak je to teda s těma cihlama – víte?

Markýza
4. 10. 2023 19:26
Odpovědět  Peter 008

A tak to mě nenapadlo, že překládáte naživo, tak to máte veliký červený puntík! 🙂 To je teda sraního……..a fakt překladače takhle pracují? Překládala jsem si jen semtam menší článek z ruštiny v Deepu a to mně nepřipadalo. Jako že by rovnou byli za zločince. Kdybych měla více času zkusím něco většího – problém je ten, že z té ruštiny mi povícero slov už vypadlo, takže vím hobeles, jak se mi to případně přeloží.

Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 18:31
Odpovědět  Markýza

Hádám, že vysvětlení je v této větě: “Tak ať si vyrobí lepší radary.”
Asociace – šetří, odkládají atd, staré cihly, případně odkládají výrobu cihel, namísto co by vyráběli nové, lepší cihly. Nic jiného, co by dávalo jakž takž smysl mě nenapadá. My bychom zřejmě utrousili, že usnuli na vavřínech a zachrápali dobu nebo tak něco.
Jo ještě: обнаружить, встретить и нейтрализовать. – tedy odhalit (detekovat) střetnout se; utkat se (v boji) no a neutralizovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
4. 10. 2023 19:28

Jo! Usnuli na vavřínech – hele, to mi sedlo, to bude ono. Díky.

jan
5. 10. 2023 00:04
Odpovědět  Markýza

Lidově řečeno posrat se strachy. 😀 “Sral kirpíčami”.
Tohle je hezký:
“Extrémní stupeň strachu. To znamená, že emoce byly tak náhlé a silné, že způsobily defekaci („medvědí nemoc“) a výkaly nevycházely jako „klobása“, ale v rovnoběžnostěnech stejné velikosti.”

https://otvet.mail.ru/question/92026744?ysclid=lncb0iqx8h243073427

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
5. 10. 2023 08:59
Odpovědět  jan

Ježišmarjá! 😀 параллелепипедами одинакового размера 😀 😀 Kdo tohle študoval, to by mě zajímalo………..

Max
5. 10. 2023 10:31
Odpovědět  Markýza

Jedná se o sarkastickou průpovídku “Производство кирпича по системе Ильича”. Podle ní se cihly vyráběly tak, že se vyhodily do vzduchu staré budovy a použily se staré cihly.

Markýza
5. 10. 2023 15:04
Odpovědět  Max

Já si myslela, že je to nějaký idiom. Díky.

All
5. 10. 2023 10:08
Odpovědět  Albi

Taky,Petr 008,bingo.Tohle mi dává impuls a velkou naději,která přichází z Ruska,na záchranu a přežití národů na Zemi,na spravedlivý,normální svět bez hyen.

Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 18:15
Odpovědět  Albi

A ještě jsou jejich zbraně na takové úrovni, že se sestřelný Kinžál před dopadem smrskne o několik metrů, aby se s ním moh vymlácený mozek vyfotit.

Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 19:20
Odpovědět  Peter 008

Jo a dík za článek. Já už jsem dva týdny napnutej jak kšandy, co to za zbraň, pracující na principu nestandardních fyzikálních zákonů získala rusarmáda. Zatím ticho po pěšině.
Asi Gosudar a spol. čekají až si ušáci natropí, po té žádosti ať jsou Rusové na jejich supertanky hodný a nepořádají na ně hon, a po tomto novém z ostudy kabátu, v kterém lezou nepříčetně po zdi, ještě více ostudy, a pak přiloží další polínko, aby ušákům ten oheň bezmocného kvílení hned tak nevyhasl.
Ale vážně. Co mi rozum nebere je fakt, že těm idi-otům vůbec nedochází, jaký tím o sobě vytváří ve světě obraz, ani že po takovýchto orgasmech, hodných vzteklého spratka, kterému silnější borec zabavil kuličky a ještě ho nakopal do ři-ti, od nich budou spojenci tím spíše, a tím rychleji, odpadávat.

Max
5. 10. 2023 15:35

Nejspíš jde o Alabugu, neboli K3. Na základě elektromagnetického výboje. USA vyzvali Rusy, aby Alabugu přestala vyvíjet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
5. 10. 2023 17:47
Odpovědět  Max

Nebyl to Stoltenberg? I když…vono je to vlastně jedno, je to to samý.

Max
5. 10. 2023 22:45
Odpovědět  katango

Jo, byl to Stoltenberg.

Markýza
5. 10. 2023 18:08
Odpovědět  Max

Prý se tím vyzkratuje veškeré elektrické vedení široko – daleko. Mně to připadá jako famózně elegantní způsob, jak knokautovat drzouny – vypnout na týden Londýn, třeba. A jsem velice napnutá, jestli na to dojde.

Max
5. 10. 2023 22:37
Odpovědět  Markýza

Výbuch v Oxfordu minulý pátek byl varováním a byl proveden z kosmu. Podle všeho jej provedla 3.strana, která pomáhá Rusku. Ve VB varování momentálně pochopili a vydali správu, že na Ukrajinu již žádné zbraně nebudou dodávat, jelikož mají prázdné sklady.
Jinak Alabuga (pstruh) zkratuje nevratně. Zpětně nahodit nejde. Vydrží jenom elektronky. A ty mají jenom Rusové

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2023 10:19
Odpovědět  Max

Ajaj. Tak to už čenichají všechny ty čipové korporáty parádní kšeft 😎 Co bouchlo v Oxfordu?

Boomer
6. 10. 2023 17:21
Odpovědět  Max

..dokáží to přežít i jiné technologické celky, ale musí být chráněny kovovým uzemněným obalem. Vojenské technologie se takto jistí, ovšem nelze schovat do plechové bedny vše. Takhle zajištěný radar je vám na prdlajs, to jste potom v situaci jako rytíř v plné zbroji, leč slepý.
A jak takové situace končí, poznal Jan Lucemburský u Kresčaku..

Standa
6. 10. 2023 09:06
Odpovědět  Max

Bohužel, odkazy na Alabugu , K3 zmizely z Net.Přesně o tom mluvil Koller, ale i jeho video zmizelo.
Cenzůra se zvětšuje.Máme na to přece na MV pod Rakušanem spešl .odd. o sto lidech.Vede ho ho Mitrofanová! Hádejte , čí je to manželka.!!!

Standa
6. 10. 2023 09:10
Odpovědět  Standa

Co se týče toho K3 , až 2miliony na m2. Ami mají něco podobného , ale pouze cca 3 tisíce na m2. RF to dokáže ze satelitů( jaderný výbuch , který iniciuje energii).

Standa
6. 10. 2023 09:11
Odpovědět  Standa

…elektronwoltů…zapomněl jsem.

Milan ze Zahrady Čech
7. 10. 2023 01:53
Odpovědět  Max

Díky

Albi
4. 10. 2023 19:06
Odpovědět  Albi

Omlouvám se za tu zdvojenou překopírovanou první větu, v prvním komentáři, opravit už nejde, musíte si to trochu “učesat” sami. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Unter
4. 10. 2023 15:15

No, tak by ten křáp v Brdech stavěli stejně zbytečně.

Mike
4. 10. 2023 15:18

Už jsem to tady psal, Rusko je v letectví a kosmonautice o parník, ne – li o dva, před světem. Nemá cenu si něco namlouvat.

zuza
4. 10. 2023 15:26

ľutujem Vasilija Nebenzju – už 5 rokov sa v OSN denno-denne stretáva a hovorí s nenávistnými úbožiakmi bez mozgu, bez morálky, bez štipky súdnosti.

unor 2022
4. 10. 2023 16:05

Ten vysmesny ton je zbytecny i kdyz vzhledem k pretrvavajici usacke aroganci prec omluvitelny.
Rusku se preji uspechy a nadhled.
Az Rusko uzbroji USA bude to satisfakce vic nez mila.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
4. 10. 2023 16:11

Jé to bude hezký zbytek dne po přečtení článku. Komentovat ty KoZí kašpárky nemá cenu, ale stejně bych chtěl být muška zlatá a sledovat je jaký mají protažený huby. No a co si budeme tuna povídat, už jsme to tu rozebírali, kolik toho asi mají rusové ještě pod pokličkou? To bychom možná zírali a amíci……ti by naskákali radši do toho žlutého kaňonu.

zuza
4. 10. 2023 16:21
Odpovědět  Slovan
Slovan
4. 10. 2023 17:33
Odpovědět  zuza

….ale pane Karfík vy mě tedy zásobujete. Zdravím na SR, mám tam v Nitře vdanou sestřenici. 😊🌹👍

zuza
4. 10. 2023 17:41
Odpovědět  Slovan

chcela som pripojiť brífing o tom Arťomovsku, ale nejak sa mi podarilo ten novší, nevadí, aj v ňom sú potešujúce správy

Slovan
4. 10. 2023 18:33
Odpovědět  zuza

Hezká džuzna, tuna po našem, jinak jako hezká díra. Že se na to nevybodnou. 🤦‍♂️

Albi
4. 10. 2023 19:50
Odpovědět  zuza

Jen jestli to nebylo opačně. Dnes například zpráva českých médií 🙂 :
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajinci-rusum-zlikvidovali-system-protivzdusne-obrany-triumf-za-28-miliard-40445632#
Ukrajinci:
„Muži ze speciálních jednotek Stuhny a Bratstva ze zvláštního útvaru Tymur provedli výsadek na území Krymského poloostrova a zaútočili na moskevské okupanty,“ uvedl ve zprávě mluvčí rozvědky Andrij Jusov. Po splnění útoku se skupina stáhla, byť s určitými ztrátami, dodal”.

Rusové:
“Ruská tajná služba FSB naopak poskytla ruským médiím video údajného ukrajinského vojáka, kterého prý zadržela při pokusu proniknout na Krym. Na záznamu zveřejněném agenturou RBK voják tvrdí, že se jmenuje Aleksandr Ljubas, patří k jednotce ukrajinské vojenské rozvědky, jejímž úkolem bylo vztyčit na Krymu ukrajinskou vlajku”.

Přitom šlo o jednu a tu samou akci. A že Ukrajinci už postoupili “o sta kilometrů” se pochybovat nesmí”! 🙂

katango
6. 10. 2023 10:19
Odpovědět  Albi

V Česku čtou tzv kompetentní orgány pouze ukrajinské zdroje, resp. berou v potaz pouze ukrajinské zdroje.

zuza
4. 10. 2023 16:22
Odpovědět  Slovan
Markýza
4. 10. 2023 17:00
Odpovědět  zuza

Už jsem četla a říkám si – podle kusých zpráv bylo to velení beztoho dost vachrlaté, takže teď se možná volací znak Volga netrhne.

Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 19:23
Odpovědět  Markýza

Naši fašouni asi vymázli Kirsche a už to nebudeme moct vidět naživo.

Markýza
4. 10. 2023 20:03

Nevymázli, už jsem to někde psala, asi jste to přehlíd – dali mu tejdenní ban. To už jsem u něj zažila – asi mu ho dají, když si moc pustí pusu na špacír a komentuje ta svá videjka. Protože za citaci Hindustanu….no, to snad nenapadne ani trubku.
Teď jsem se koukla, smazanej není.

Putinovec
4. 10. 2023 19:18
Odpovědět  zuza

Opravdu jen Ukrajinský ? Nebo se na západě zase zvýší nehodovost zaměstnanců NATO .

Pavel z Moravy
4. 10. 2023 17:39
Odpovědět  Slovan

Hned se mi zlepšila nálada, tak si říkám jak málo člověku stačí ke štěstí a to ty máš ke štěstí ještě papagáje. Jinak ten Lavrov fakt musí mít nervy s touto bandou ztrácet svůj drahocenný čas. A teď si na jeho místě představuji sebe nebo tebe. Já už bych byl asi na krchově.

Slovan
4. 10. 2023 18:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co ty víš kamaráde, třeba se výtečně baví.

Albi
4. 10. 2023 19:58
Odpovědět  Slovan

Proč ne, ale když je den co den, rok co rok samá zábava, tak to jednoho může pořádně unavit a rád by si dal občas pauzu ve formě aspoň trošku rozumného dialogu. 🙂

Slovan
4. 10. 2023 20:31
Odpovědět  Albi

Musím souhlasit, léta říkám že i Brigite Bardot se jednou okouká a poohlédnu se po Marušce z Horní Dolní, co umí dobrou svíčkovou.

katango
7. 10. 2023 13:57
Odpovědět  Slovan

I stařenka Oggová říká, že cesta k srdci muže vede přes žaludek. Ať už k tomu srdci míříte jídlem či ostrým nožem.

Markýza
7. 10. 2023 19:41
Odpovědět  katango

No přes žaludek…..ona to Stařenka brala taky kapku jinudy, že 😎 😀 https://1url.cz/LupIA

katango
8. 10. 2023 10:15
Odpovědět  Markýza

To jo, ale tam, myslím, nikoli nožem. To by byla sama proti sobě.

Frank
4. 10. 2023 16:57

Americké idioty snad ani nemá cenu komentovat.

Frank1
4. 10. 2023 17:09

Jak si Rusko dovoluje vubec existovat? Musi nam dat vsechny vynalezy, jinak ohrozi nas svetovy poradek!

PENNYS
5. 10. 2023 06:04
Odpovědět  Frank1

TA ČESKÁ KRVAVÁ MADLA TA BYLA TAKY PĚKNÁ AMERICKÁ SVÍN..

Standa
5. 10. 2023 06:21
Odpovědět  PENNYS

Nedávno ji oslavoval český? prasident P.P. jenerál NATO , válečný zločinec z Jugoslávie v Brugách při svém projevu. Hanba Česka!!,,Řeznici z Balkánu”!

Markýza
6. 10. 2023 10:24
Odpovědět  Standa

Kdyby jen oslavoval Madlu – prd by se stalo. Víte, co tam ten idiot řekl?? Že by se mělo zrušit unijní veto – neboli stoprocentní shoda!!! Jinými slovy – kromě Německa a možná Francie by už nikdo jiný nerozhodoval o ničem svém. Snad bude nadějí Lucembursko – je to daňový ráj par excellence a rozhodně se nechce vzdát spolurozhodování. To jsou paradoxy.

sergej
4. 10. 2023 17:14

Nějak to mají o růžových křivolínach 123. pohlavní “multy kulturalysty Ko Za, 🙂 Opravdu stíhají zem kde zítra bude včera.
https://www.youtube.com/watch?v=E-H0jvWosC8

Pavel z Moravy
4. 10. 2023 17:51
Odpovědět  sergej

Sergeji já si vždy pouze říkám, jestli lze vůbec tyto lidské tvory ze západu komentovat. To je prostě tak absurdní, tohle zdegenerované divadlo, že by se člověk nejraději zatahal za ušiska a fakt se ujistil jestli už není na druhém břehu s nějakou sortou skutečných blbounů nejapných. Zatahá se a není. Fakt jsem v reále tutančíků západního globálu. A teď co s tím, jít se ožrat nebo si raději zdřímnout? Probudím se, zjistím, že tutančíci se ještě rozmnožili tak se fakt ožeru a jdu spát znovu. Potom jak vznikají alkoholici v této pozdně liberální době. Nu, alespoň něčemu se tady bude do budoucna dařit, alkoholu a tutančíkům určitě.

pedro
4. 10. 2023 17:41

Rusové se nikdy nechlubí, co ukáží, je u nich už zastaralé. Myslím si, že v případě napadení Ruska západem, zmizí anglosas z povrchu zemského. Anglosas to tuší, proto jen zmrdsky okopává kotníky.

ZMann
4. 10. 2023 18:33
Odpovědět  pedro

Přesně tak, máte naprostou pravdu. Na to zmizení by bohatě postačilo pár Poseidonů a tento zmijí ostrov by přestal existovat a myslím, že by na zemi zavládl klid.

pedro
4. 10. 2023 20:24
Odpovědět  ZMann

Centrum zla-tento ostrov a Rusové ho sejmou jako první. Hnízdo všech bastardů světa. Oni jsou tak sebevědomí a tupí, že jim nedochází, na jaké “kocábce” žijí.

Veny232
6. 10. 2023 11:47
Odpovědět  ZMann

To říkám také…od Západního pobřeží, k východnímu by se přelila kilometrová vlna…a byl by klid…zbytek té vlny by vzal sebou Londýn a Nizozemí…
Měli bychom blízko moře…
A na světě by bylo uklizeno…

katango
7. 10. 2023 10:38
Odpovědět  Veny232

Maj voni v Anglii nějakou horu vyšší než kilometr?

Ladislav 💤
4. 10. 2023 17:44

Skvělá zpráva, bravo Ruští přátelé.
A pan Putim má 7.10. narozeniny, 🌹🍀tak hodně, hodně zdraví a pevné nervy na ten proradný a falešný fašistický západ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
4. 10. 2023 22:40
Odpovědět  Ladislav 💤

můžete zaslat gratulaci embruscz@mid.ru nebo http://kremlin.ru/contacts

pedro
4. 10. 2023 17:50

Moc mě mrzí, k jakým tupcům jsme v 1989tém vzhlíželi. Propagandu fakt umí, jo a krást, lhát, vraždit. Jinak nic.

.Eva
4. 10. 2023 18:01

Vím, že se opakuju, ale…
Medvídku milovaný, ty jsi hlava !!!
( A tím medvídkem myslím celý ruský národ.)

Markýza
5. 10. 2023 18:19
Odpovědět  .Eva

Tak to vám posílám jednu fešandu, která si ochočila ruskou arktickou stanici 🙂

https://1url.cz/FuK4F

.Eva
5. 10. 2023 19:47
Odpovědět  Markýza

Dík, moc pěkné. 🍀

sergej
4. 10. 2023 18:56
Odpovědět  Peter 008

S těma střelama na měsíc měl povídat víc, na mars a na venuši a možná i na merkur. 🙂

Frank1
5. 10. 2023 09:20
Odpovědět  Peter 008

V EU auta s ruskou znackou zabavuji!

laskra
4. 10. 2023 18:55

Dlouho jsem pátral po tom co je to ten liberál A nyní mi překladač přeložil. Je to čistokrevný fašista. Vzpomněl jsem si na starý vtip, spíše hádanka. Co se stane, když ODSák spadne do rybníka. Vyplave balík špinavých peněz a čistý ODSák..

Albi
4. 10. 2023 20:07
Odpovědět  laskra

Dobrej vtípek. 🙂
Tak mě napadá – našel by se mezi ODSáky i nějaký bílý ODSák, tedy skutečně černá ovce?

Slovan
4. 10. 2023 20:27
Odpovědět  Albi

🤣 🤣 🤣 🤣
….možná u mě doma. Až mu řeknu na smrtelném lóži, jestli mě nepřestane ssráát, tak že jim nasserruiu.

Ladislav 💤
5. 10. 2023 04:27
Odpovědět  Albi

Ne!

sergej
5. 10. 2023 07:49
Odpovědět  Albi

V. Tlustý je možná “kacíř. Ten snad prohlásil že stát vedou na bankrot do dvou let, exekuce? Argentizace majetku lidí v zemi proběhla nejen prý tam.

PENNYS
5. 10. 2023 06:09
Odpovědět  laskra

OTÁZKA ZA MILION: NEVÍTA JAK SE DÁVÁ 1, POMOC ODÉSÁKOVI????????
ODPOVĚD: NEVÍM……. TO JE MOC DOBŘE

puna
5. 10. 2023 09:03
Odpovědět  laskra

Já to slyšel těsně po hadráku jinak. Vyplave balík špinavých peněz a čistý komunista.

katango
6. 10. 2023 10:21
Odpovědět  puna

Těsně po hadráku ještě ODS nebyla.

Tupý hulvát
4. 10. 2023 19:55

Jsem z té debaty zase zmatený,ten článek není o nějakém právu nebo zákonech,ale o naprosté tuposti toho Západu,když je schopen toto vyzvracet.
Autor mé přezdívky,by možná přiznal,že KoZa je ještě o trochu tupější,než já.Bohužel si nepamatuji jeho přezdívku.

PremekJ
4. 10. 2023 20:13

Deep state USA je v koncích, nic jiného než kvičení strachy a dělání stále větších chyb svědčí o tom, že brzy ChM kabala zmizí stejně jako ruské stíhačky, ale na rozdíl od nich i fyzicky z této planety.

Vladimír
4. 10. 2023 20:17

Ale toto přece není jediný případ. Nedávno chtěli Američani aby Rusko muselo odevzdat své moderní a hypersonické zbraně pod jejich kontrolu. Zbrojařské firmy USA chtěly po Rusku kompenzace za snížení prodejnosti jejich zbraní, neboť se na Ukrajině ukázalo, že nejsou takové jako o nich psali. A před týdnem zakázali Rusku vyhlašovat hon na tanky Abrams.

sergej
5. 10. 2023 07:58
Odpovědět  Vladimír

A rusko může prý také za to že 26. miliónů američanů trpí hlady jak jsem někde zahlédl že měl říci bidet. Ale to by snad byla čtvrtina když zakázali server který tvrdil že obyvatel už není 100. miliónů. Tam mají taky majetek ve fikci 100násobku derivátů hedžovek vanguard, black rock, street state ale nejsem ekonom a ani bych tak lhát neuměl.
…moment není dolar 100 rublů? 🙂

me2d44
5. 10. 2023 10:34
Odpovědět  Vladimír

Vladimíre, nechci být válečný štváč, ale problém je v tom, že ruské hypersoniky (ani čínské, severokorejské a další) nejsou patentovány v USA – takže je USA nemají podle čeho okopírovat! Stejné je to radary, které nevidí – za určitých podmínek – SU-35, ale Rusové o nich mají přehled.
Jen dodatek: co je patentováno v USA, to se stává jejich duševním vlastnictvím – a nikdo jiný to nesmí vyrábět. Tak se kradou mozky!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
4. 10. 2023 20:46

Dejme informace do logického celku. Tedy nad čím USA, NATO a OSN tak bědují. Bědují nad tím, že Rusové vlastně dokážou vyvolat většinu ničivých účinků jaderných zbraní, bez použití jaderné reakce.
Co tedy dovedou ?
1) Tlaková vlna- termobarické zbraně
2) Radioaktivní zamoření – špinavá bomba -“namleté” palivové články z jaderné elektrárny, radioaktivní materiál rozptýlen pomocí klasické výbušniny.
3) Světelný impuls – nejspíš laser, spíše zaměřeno na optiku
4) Pronikavá radiace – asi zatím neřešeno
5) Elektromagnetický impuls – systém ALABUGA . Nově kvůli tomu řval zástupce USA a NATO. Tento systém je celkem slušně zdokumentován na internetu v angličtině, němčině a ruštině. Ovšem jedná se zase o kousek fyziky, který se stal státním tajemstvím.
No nyní ty prostředky REB na stihačkách ? Asi by bylo na čase aktivovat v rámci NATO a USA balónovou letku a spojovací holuby. Němci by možná někde našli i dokmentaci k ZEPELINŮM.

sergej
5. 10. 2023 08:09
Odpovědět  josef

🙂 Galští kohouti by mohli oprášit mongolfiéry se školastikou inkluzů, to snad vidíme tady s pyjráty.
https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Montgolfiéra

Veny232
6. 10. 2023 11:54
Odpovědět  josef

Já bych to zjednodušil…nejvíc je se.re…že je Ruská raketa vykope i z NORADu..
Všechny jejich bunkry jsou jim na.hov.no… 😀
Tak hluboko aby je Ruská raketa nevyryla jak divočák myš…jít nemohou kuli Zemskému teplu 😀
Všechny jejich plány na ovládnutí Zemského povrchu jsou v háji…
Dnes vědí,že se při apokalypse kterou vyvolají,nikde nesrkyjí…
A to uplně mění jejich plány…
Jejich nadšení ž Černobylu…že si příroda za dvě tři generace poradí …opadlo…
Protože dnes už vědí…že se toho v bunkrech nedočkají… 😀
A tak nastává nová situace…dejme tomu jen čas…svět se uplně změní…
Nebude to trvat dlouho.

Frank1
5. 10. 2023 09:23

Dobra fotka. Cerny velitel US Army. Pred jeste par desetiletimi naprosto nemyslitelne. Tak se USA meni. Jasne, barva pleti nic neresi. A upadek USA taky nezachrani.

me2d44
5. 10. 2023 10:59
Odpovědět  Frank1

Pozmámka: černí Afroameričaní nejsou původním obyvatelstvem Ameriky. O spravedlnosti se bude moci mluvit tehdy, až svá práva získá PŮVODNÍ OBYVATELSTVO, jinými slovy, až Indián nastoupí úřad prezidenta USA (pokud ještě budou), nebo svobodného indiánského území. To jsou totiž ti praví vlastníci, kteří byli okradeni. Viz: Indiánské války – Wikipedie (wikipedia.org)
Ještě dotaz: kolik staletí čekají indiáni na satisfakci? Jako nesvéprávní otroci byli využíváni i v 2WW – “Kód Navacho”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
5. 10. 2023 13:37
Odpovědět  me2d44

Uzemi USA musi dostat indiani zpatky. A Mexiko musi dostat zpatky Nove Mexico a cast Texasu a Arizony. Rusko Aljasku, protoze ji rypaci jeste nezaplatili.
Rypakum zbyde pruhovane hovinko s malo hvezdickama.

primak
5. 10. 2023 17:01
Odpovědět  Frank1

Podílník jedné z největších zbrojařských firem Raytheon.

primak
5. 10. 2023 17:06
Odpovědět  primak

Jestli někdy existovala nějaká výrobní firma, jejíž výrobky jdou pěkně na odbyt, aby řekla, tak dost, končíme? Když navíc ředitel té firmy je zároveň nákupčí těch výrobkú. On kupuje, ale platěj jiní.

All
5. 10. 2023 10:18

USA je jako starý slepenec cihel z bouračky,nanic a na ho..to je tíží,tíží ty magory z pentagonu.Depka a ta tíha starých cihel,jako hromada kamenů.

Frank1
5. 10. 2023 13:39

Kdo bude jeste brat tyhle US debily posedle velikasstvim a aroganci vazne? Vzdyt verejne manifestuji svou idiocii!

60kexo
9. 10. 2023 07:43

Toto je úplná hlúposť… technicky možnú vec dehonestuje na úbohú propagandu spôsob akým to je napísané, hlavne časť o proteste USA proti tej technologii. To vymyslel len dement . Ak by tam neboli vyslovené nezmysly, dalo by sa nad tým zamyslieť.. NEKOPÍRUJTE KAŽDÚ PROPAGAČNÚ SPROSTOSŤ. Ako chcete presvedčiť čitatela o pravdivosti??? Tento článok je výsmechom kritického myslenia. To fakt chcete mať až tak dementné portfolio čitateľov??