blog

Ruské speciální služby odtajnily část speciální operace ruského ministerstva obrany

Ve své odpovědi na jeden diskusní příspěvek jsem uvedl „schematicky významově v pár slovech“ níže uvedený text. Nevím, kromě jednoho článku na Outsidermedia, který byl staršího data a byl osobním názorem přeloženého tam autora, o žádném překladu tohoto „oficiálního vyjádření“. Tak jsem  se rozhodl jej uvěřejnit pro připomenutí. A také pro bourání „klasického pohledu na politiku“, že tohle by přece politici neudělali. I když tento text je ukázkou, jak se dá udělat i dobrá „věc“ pro svou zemi „špatnými metodami“. Dnes, kdy už mnohem lépe víme jak Putin vše promýšlí a co vše muselo Rusko dělat v různých oblastech, aby se mohlo vydat na cestu svého obrození, přijde k „duhu“ článek sice staršího data, „oficiálnější“ (vychází z té zprávy a navazuje na ni rozšířením příkladů), ale který málokdo zaznamenal, a hlavně málokdo uvěřil. Každý z nás musel někdy něco předstírat a utajovat, a ba i lhát v zájmu – a to mám na mysli – dobré věci. Třeba jste jen neřekli své druhé polovičce, že vás štve a naopak jste ji (ho) podpořili. Ale lidé, bůhví proč si přesto myslí, že tohle nelze dělat v politice, že je to nemožné i když se prakticky denně přesvědčují o opaku.Ale právě v politice je nutno mnohé skrývat a nedělat veřejně. Často i dobré úmysly.  Kdyby lidé znali skutečnou pravdu o tom, čeho všeho jsou lidé schopni pro kousíček toho „politického štěstí“ s největší pravděpodobností by se povolání politik – ve významu u nás za posledních 33 let –  stalo méně prestižnější než povolání „toaletního dědka“.                                             Peter 008

Ze stránky v Livejournalu Olega Matvejčeva (v současné době poslanec ruské Dumy) na toto téma. 

V souvislosti s událostmi na Ukrajině v roce 2022 ruské speciální služby odtajnily část speciální operace vedené na ruském ministerstvu obrany, aby ruští občané pochopili celý obraz toho, co se děje.

*V Rusku jsou lidé, kteří si nepamatují, kolik toho Putin pro Rusko udělal:*

– Za 17 let Putin zvýšil ruský rozpočet 22krát, vojenské výdaje 30krát a HDP 12krát (Rusko poskočilo z 36. místa na světě podle HDP na 6. místo),

– Zvýšil devizové rezervy 48krát!

– Vrátil 256 ložisek nerostných surovin do ruské jurisdikce (zbývá vrátit 3 ložiska!).

– Zrušil nejvíce zotročující “liberální“ dohody o sdílení produkce v historii – PSA (vysvětleno níže).

– znárodnil 65 % ropného průmyslu, 95 % plynárenského průmyslu a mnoho dalších odvětví.

– pozvedl průmysl a zemědělství (Rusko je již 5 let po sobě 2-3. největším vývozcem obilí na světě a předstihlo USA, které jsou nyní na 4. místě).

– Zvýšil průměrné platy ve veřejném sektoru na 18,5 násobek za 12 let,

– A v neposlední řadě Putin (právě on) snížil vymírání ruské populace z 1,5 milionu lidí ročně v roce 1999 na 21 000 v roce 2011, což je 71,5násobný pokles.

– Putin také kromě toho zrušil Chasavjurtskou dohodu (Odkaz http://leva-net.webnode.cz/products/minsk-5-zari-ukrajinsky-chasavjurt/ ), čímž bránil integritu Ruska, zviditelnil neziskové organizace – pátou kolonu a zakázal poslancům mít účty v zahraničí, ubránil Sýrii, zastavil válku v Čečensku.

Putinovo zrušení PSA je velkým úspěchem! PSA je TA dohoda, na jejímž základě Amerika od 90. let okrádala Rusko a poskytovala za to Jelcinovi půjčky.

Putin bojoval za její zrušení téměř čtyři roky a postupně ji mnohokrát pozměňoval. Takže zrušení PSA vyvolalo v Americe neuvěřitelnou nenávist vůči Putinovi, protože jim vzal neomezené drancování Ruska. Proto ta nenávist k Putinovi, ale bohužel ne každý to ví.

Proč nemůže Putin změnit všechno najednou? Proč dělá nucené zastávky? Proč musí někdy jít na dočasné dohody?

Protože páni “demokraté” v 90. letech potopili zemi, rozprodali ji a nechali parchanty žít z ruských přírodních zdrojů, přijali tisíc vlastizrádných zákonů *včetně ústavy z roku 1993* a oslabili zemi natolik, že se Rusko na začátku roku 2000 těžko mohlo Americe bez následků postavit, takže Putin s nimi bojuje postupně.

Proto musel Putin manévrovat a postupovat krok za krokem, ne naráz, ale stále jedním směrem, a nyní také přemýšlí o tom, jak vyřešit problémy Ruska a zároveň ho nevydat na pospas jiným, jako  Libyi a Sýrii. Amerika má už dávno dost Putina, který jí se záviděníhodnou důsledností bere vliv, kousek za kouskem „trofeje na věčné časy“, které v Rusku loupili, nebo pak navrhuje nahradit dolar jinou platební měnou …

A to vše je nebezpečné …

Například: Kaddáfí zaplatil životem za myšlenku změny zúčtovací měny dolaru na jinou, nyní není ani bohatá prosperující Libye, ani Kaddáfí. Libye je v troskách.

Většina lidí v 90. letech nemohla jednoduše zajít do obchodu a nakoupit většinu potravin, nemohla poslat své děti – chlapce – bez bolesti a strachu do ARMÁDY …

Čečenská válka. Strach, naši chlapci neustále umírali. Města byla bez topení, plynu a vody. Nebyly žádné platy, všude vydírání, otevřené střelby ve městech. Žádné důchody, příjmy, žádná práce, nic. Nikdo nemyslel na zlepšení bydlení, opravy a podobně, byli rádi, že jsou jen naživu.

Dnes, kdy se vše změnilo a většina lidí si zlepšila život, kdy jsou ulice a dvory přeplněné auty a domy zrekonstruované, kdy staré okenní rámy a vchodové dveře nejsou téměř vidět, kdy prakticky každý provedl opravy v bytech, kdy je v domech slyšet jen vrtání, bzučení a bouchání, kdy si i průměrný člověk nese z obchodu přeplněnou tašku s nákupem, kdy se mladým rodinám kompenzuje část nákladů na bydlení, kdy se vyplácí porodné a mateřská, lidé už nevědí, jak naše matky v 50. a 60. letech porodily dítě a 56. den šly do práce a nebylo jim vůbec pomoci.

Když jsou důchody doručovány včas a stalo se to normou. A ty se neořezávají jako v mnoha zemích. Když má většina lidí práci a mzdy jsou vypláceny včas. V době globální krize ji popravdě řečeno nepociťujeme, protože život v naší zemi se až tolik nemění.

A nyní, když jsme začali zapomínat na 90. léta, jsme začali být hrubí a přístupní provokacím. Chápu, že v 90. letech nebylo možné pozorovat takový obraz blahobytu, jaký je nyní. I kdyby člověk v 90. letech byl zaměstnán 24 hodin denně, nemohl by vydělat peníze ani uživit rodinu. To byla ta doba.

A teď, když přišly postupné změny a většinou se nám žije lépe (samozřejmě, nikdo nepolemizuje, každý by chtěl žít ve vile a mít hodně peněz, ale bohužel nic takového nikde není), no a když se nám začalo žít lépe, tak jsme nějak začali zapomínat, kolik práce a dřiny Putin do naší země vložil, a klidně podlehneme každé provokaci. Ano, ne všem se žije dobře, ne všechno se podařilo a je třeba udělat ještě hodně, ale to není důvod ke zradě muže, který vytáhl zemi ze zkázy! Tím spíše, že se proti němu nyní vrhly velké síly a prostředky.

Udělejme tedy, každý na svém místě, alespoň něco málo pro rozvoj Ruska a pomozme mu, a nepomáhejme těm, kteří se bezostyšně zrazují sami a zrazují Rusko, jednajíce na ruku cizím aspiracím. Oni opravdu hodně moc nechtějí vidět Putina jako PREZIDENTA RUSKA!

Zkušenosti z FSB nepřišly nazmar – “Putinovy geniální multichodové operace”.

Prezident Putin v době “Mnichovského projevu” (10. 2. 2007) definitivně pochopil, že tvrdá konfrontace se Západem je nevyhnutelná, ale ruská armáda na ni není připravena. Otevřená příprava na nadcházející válku by zároveň poskytla Západu čas způsobit Rusku geopolitickou porážku v době, kdy ještě nebylo dostatečně silné, nebo se dobře připravit na novou studenou válku s perspektivou přerůst v horkou, a v žádném případě by neumožnila Rusku pomstít se za největší geopolitickou katastrofu dvacátého století – rozpad SSSR agentem CIA.

Co dělat?! Ale jak se říká, “KGB nenajme jen tak někoho”. Takovou „mnohochodovčičku“ mohl vymyslet jen mistr speciálních operací.

Její podstatou bylo dočasné maskování skutečného vektoru vývoje Ruska a ruských ozbrojených sil. Proto byl za Nástupce vybrán Dmitrij Anatoljevič Medveděv, který přijal nevděčnou roli „podivuhodného“ systémového liberála.

A Anatolij Serďukov, který byl 15. února 2007 (bezprostředně po mnichovském projevu! 5 dní poté …) demonstrativně jmenován ministrem obrany, dostal od Vlasti a Prezidenta ještě těžší úkol. Jmenování tak DEMONSTRATIVNĚ nekompetentní osoby ve vojenských záležitostech do funkce ministra obrany mělo u našich západních “partnerů” vyvolat zdání, že ruská armáda je blízko svému konečnému rozpadu, přerušení vazeb s domácím vojensko-průmyslovým komplexem a přeměně na strukturu schopnou provádět pouze lokální protiteroristické operace.

Proto se nakupovaly ruské flotile nepotřebné “Mistraly” (Pamatujete na ten šum kolem nich? A nakonec Rusko ani tak moc neztratilo), a proto byly předhozeny “podvrhy” o plánech na nákup použitých německých “Leopardů”, italských vrtulníků, obrněných vozidel a kolových tanků … Serďukov však nemusel být vojensky kompetentní, protože vojenské záležitosti řešili jiní, speciálně vyškolení lidé, jejichž jména dosud nebyla odtajněna. Od Serďukova se vyžadovaly jiné schopnosti, které dokonale prokázal ve své předchozí funkci – ve Federální daňové službě. Byla to schopnost provádět tajné finanční operace, schopnost skrývat závažné veřejné výdaje pod rouškou fiktivních firem, úplatků a neoprávněného vracení DPH.

Západ se natolik přesvědčil o naprosté zkorumpovanosti ruských elit, že se sám chytil na svou vlastní návnadu, jak ukázala speciální operace na připojení Krymu. Zpravodajské služby přinesly západním mocnostem informace o totální korupci na ruském ministerstvu obrany a ty pro ně byly natolik věrohodné, natolik v souladu s jejich vlastními představami o Rusku a Rusech, že je ani nenapadlo pátrat hlouběji.

A v té době se ruská armáda přezbrojovala a připravovala na nadcházející boje, v naprostém utajení se stavěly tajné objekty, bunkry a velitelská střediska strategických raketových vojsk, radarové stanice nového typu za “ukradené” a “nerozumně vynaložené” peníze.

Je třeba říci, že “totální krádež” na stavbách olympijských her v Soči byla také taktikou, která měla odvést pozornost a zakrýt před potenciálními protivníky prudké zvýšení finančních prostředků na obranné programy. Serďukov měl ještě jedno poslání, které si ne každý uvědomuje – byl ničitelem, beranidlem, které rozbilo prohnilou korporátní solidaritu generálů, kterým vyhovoval status quo a kteří nechtěli nic jiného než vojáky na stavbu svých dač.

Ano, Serďukov nemohl a neměl budovat nový typ armády. Touto misí byl prezidentem pověřen Sergej Šojgu. Ale pro “stavitele” Šojgua připravil půdu “ničitel” Serďukov, na to nezapomínejme …

K plnění úkolu Anatolij Serďukov přilákal ty nejspolehlivější, včetně Jevgenije Vasiljevové, s níž měl Serďukov jakoby románek (i když se pak nakonec přece jen vzali).

Na Západě se posmívali – “ach, ti chlípní Rusové!” Ale nejlépe se směje ten, kdo se směje naposled …

Když Serďukov splnil svůj úkol na ministerstvu obrany, vstoupila tajná operace do závěrečné fáze – bylo proti němu a jeho asistentce zahájeno trestní řízení, aby se oddálil okamžik, kdy si naši “přátelé” za oceánem uvědomí pro ně strašlivou pravdu. Je jim to teď jasné, nebo vážně věří, že Serďukov a Vasiljevová kradou a Putin je kryje? Není divu, že to dělají – vždyť intelektuální degradace západních elit zašla velmi daleko, lidé jako Psachy (Psaki + psych – pozn.překl.) a Obama jsou tak primitivní, že dokáží pochopit jen ty nejjednodušší přímočaré operace. (S tím také nedávno souvisela „akce“ okolo Putinova „paláce“ … prostě nemohli pochopit, že někdo nekrade tak, jako oni sami …)

Byli jsme však svědky toho, jak Rusko “z ničeho nic” disponuje moderní, bojeschopnou armádou, se kterou musí počítat celý svět.

Nyní, když mají DLR a LLR na svých hranicích 90tisícovou armádu s americkou technikou a americkými instruktory a v Pobaltí jsou rozmístěny úderné síly NATO, nemá smysl cokoli skrývat. Nastal čas otevřít karty v téměř plném rozsahu. A podmínečné propuštění Vasiljevové je jen završením zvláštní operace, která se zapíše do učebnic dějepisu a zpravodajství.

Jak píše Faktxeber, Rusko použilo zajímavou ekonomickou taktiku, omotalo si všechny kolem prstu a za pár dní vydělalo více než 20 miliard dolarů. Navíc získalo zpět přibližně 30 % akcií svých vlastních monopolů. Putin napálil EU i Ameriku, a jak krásně! Jejich vlastními zbraněmi. Před celým světem to zahrál jako hodinky. Některé energetické společnosti vlastnili zahraniční investoři, Američané a Evropané, což znamená, že téměř polovina příjmů z ropného a plynárenského průmyslu nešla do ruské pokladny, ale na účty “finančních žraloků” v Evropě a USA. V důsledku situace na Krymu (rok 2014) začal rubl prudce klesat, ale centrální banka neudělala nic na jeho podporu. Dokonce se objevily zvěsti, že Rusko jednoduše nemá měnové rezervy na podporu rublu. Tyto zvěsti a Putinova prohlášení, že je připraven a bude chránit ruskojazyčné obyvatelstvo Ukrajiny, vedly k velkému poklesu ceny akcií ruských energetických společností a “finanční žraloci” začali prodávat akcie tak, až byly úplně bezcenné. Putin celý týden vyčkával a na tiskových konferencích se jen usmíval, a když cena klesla až do sklepa, dal povel k nákupu akcií současně od všech Evropanů a Američanů. Když si tito “finanční žraloci” uvědomili, že se nechali napálit, bylo už pozdě: akcie byly v ruských rukou (Byla to prakticky ta samá taktika, často využívaná samotným „západem“). Nejenže Rusko v těchto dnech vydělalo více než 20 miliard dolarů, ale také vrátilo Rusku akcie svých společností. Nyní příjmy z ropy a plynu neodejdou do zahraničí, ale zůstanou v Rusku, rubl poroste sám od sebe a není třeba utrácet ruské devizové rezervy na jeho podporu, a “finanční žraloci” z Evropy zůstali s nudlemi u nosu (dnešní kolísání hodnoty rublu je vyvoláváno uměle – pozn.překl.). Během několika minut od nich skoupili za kopějky akcie, které přinášejí miliardy dolarů, a nechali je bez příjmů z ropy a plynu. Tak brilantní operace se v historii burzy ještě nikdy nepodařila.

Ještě před zahájením operace na Ukrajině jsem napsal, že Putin a jeho tým sledují dvojí cíl – nejen dosáhnout neutrálního statusu Ukrajiny, ale také znárodnit ruské elity, dosáhnout zákazu offshorových převodů peněz a přiškrtit naše liberály.

Jak právě teď pozorujeme, naše cíle jsou úspěšně naplňovány – byl zaveden zákaz vývozu deviz z Ruska v hodnotě vyšší než 10 000 dolarů, byl zaveden zákaz převodu úroků a dividend na zahraniční účty a bylo zavedeno pravidlo, podle kterého musí naše společnosti prodat 80 % svých devizových příjmů.

Také byly zablokovány webové stránky některých liberálních médií. A na pozadí klesajících cen akcií našich podniků vláda vyčlenila prostředky z Fondu národního blahobytu, aby využila situace a odkoupila náš majetek od cizinců za pár drobných.

Jak je vidět, využili jsme situace v plném rozsahu. A co Evropská unie získala ze sankcí proti Rusku, které byly v minulých dnech zavedeny?

Absolutně nic. Spíše naopak, pouze na všem prodělala:

Zakázaly nám lety do EU a provoz svých letadel. Reagovali jsme zákazem letů nad Ruskem. Evropané a Britové nyní budou muset letět do Asie velkou oklikou, což je bude stát více peněz. Americký Boeing však takové sankce nezavedl a bude pokračovat v činnosti, čímž Evropanům odebere podíl na trhu a zisky.

Nebývalého stimulu se dočká i domácí letectví – místo nákupu zahraničních letadel dostanou podporu naši výrobci civilních letadel a leteckých motorů.

Řada ruských bank byla odříznuta od systému SWIFT. A jak tam oni Evropané budou platit za naši ropu, plyn a hnojiva? Zde je třeba připomenout, že Ukrajina, kterou Evropané ztratili, je druhým největším vývozcem obilí na světě. Včetně EU. Co si tedy Evropané bez plynu, hnojiv a obilí z Ukrajiny počnou?

Zakázali dovoz svých aut do Ruska. A co nám s tím dělat? Na světě je spousta výrobců automobilů, je z čeho vybírat. Evropané však nyní tímto zákazem ničí svůj průmysl.

Navíc má Rusko alespoň z čeho vyrábět vlastní letadla a auta – jsme největším dodavatelem titanu a palladia na světový trh. A pokud odpovíme zákazem jejich vývozu, z čeho budou Evropané vyrábět svá letadla a auta?

Zakázali také vysílání našich TV kanálů v Evropě. Jak už to tak bývá, Západ byl vždy silnější v propagandě a my jsme silnější v reálné moci. A nyní, když v reakci na zákaz západních zdrojů zakazujeme vysílání jejich kanálů u nás, sami si vyráží z rukou trumfy.

Za zmínku stojí také prudký nárůst cen plynu v Evropě po zahájení operace na Ukrajině – z 900 na 1400 dolarů (Ceny začaly však růst již předtím díky „chytrým“ rozhodnutím EU! A dnes jsou již „jinde“ – pozn.překl). A také růst cen ropy, které přesáhly 100 dolarů za barel. K tomuto nárůstu cen se přidávají nové zákony, podle nichž tyto zisky již nebudou moci putovat do offshore zón.

A získáváme tak jednoduchý závěr – ze sankcí jsme jen těžili, takže tento stav můžeme udržovat i nadále a rozhodně nebudeme ustupovat, jak doufali evropští politici, kteří nás sankcemi strašili.


Šlo spíše o psychologickou kalkulaci – pokusit se zastrašit ruské vedení, vyvinout tlak na prozápadní elity a ovlivnit tak Putina a jeho tým. A samozřejmě se pokusit zastrašit ruské obyvatelstvo, aby se snížila životní úroveň, zakázat turistiku a oblíbené spotřební zboží.

Skutečnost je však taková, že Evropa bude muset tyto sankce brzy zrušit, protože jinak čeká evropskou ekonomiku totální katastrofa na všech frontách najednou:

Pragmatičtí Američané, kteří uplatňují sankce selektivněji, jednoduše vytlačí evropské společnosti z trhu;

Evropa bude čelit hladu kvůli zbavení se vývozu obilí z Ukrajiny a plynu a hnojiv z Ruska;

K tomu je třeba připočíst uzavření až poloviny evropských závodů na výrobu hnojiv před operací na Ukrajině;

Takto vysoká cena plynu zdraží evropské výrobky a učiní je nerentabilními. A zákaz konkrétního zboží nanese dvojí úder.

Pro Evropu by to byla naprostá katastrofa, takže sankce mají spíše emocionálně zastrašující účinek, aby se pokusila udržet Ukrajinu ve své sféře vlivu tím, že bude nadále od ní získávat obilí, železné kovy a samozřejmě levnou pracovní sílu – Ukrajince.

Avšak místo zastrašování se však ukázal pravý opak – ruské vedení využilo situace k našemu prospěchu a znárodnilo ekonomiku, zatímco Evropané se střelili do nohy (V EU tak jednoznačně vyhrál zájem několika proti zájmům stamiliónů – pozn.překl.). Sankce se nedotkly ani operace na Ukrajině. Ukrajina bude osvobozena.

Samotná snaha zastrašit ruské vedení a naše občany byla chybou. Naše požadavky na bezpečnostní záruky jsme měli podporovat od samého počátku, ještě před zahájením operace. A nyní je ohrožena osevní sezóna a vývoz obilí do Evropy, ukrajinský GTS by mohl být poškozen boji a Američané si jistě nenechají ujít chvíli, kdy budou moci profitovat jejich společnosti na úkor Evropy.

Ruské jednotky zničily 13 laboratoří biologických zbraní po celé Ukrajině, z nichž některé byly v podzemí, takže k jejich zničení musely provést několik výbuchů.

Putin má informace, že Západ – americký zdravotní ústav, francouzský zdravotní ústav a německé centrum pro výzkum infekcí – investovaly miliardy dolarů daňových poplatníků těchto zemí na Ukrajině, do vývoje biologických zbraní pod záminkou výzkumných grantů. Putin tvrdil, že má důkazy, které nakonec zveřejní, “až je svět bude chtít slyšet”.

Podle slov Putina Zelenskij o laboratořích věděl a dostával úplatky za to, že jim umožnil pracovat tajně a bez úředního dohledu.

Putin uvedl, že Zelenského mnohokrát varoval, aby laboratoře zrušil již v únoru 2020, a varoval, že pokud Zelenskij neuposlechne, udělá to sám. Uvedl, že všechny škody, které Zelenskij zavinil, jsou jenom jeho vinou, že vystavuje lidi na Ukrajině nebezpečí,” objasňuje náš zdroj.

Putin také jmenoval Izrael. Uvedl, že izraelské ministerstvo zdravotnictví a MOSSAD zahájily provoz biolaboratoře na Hadím ostrově, ukrajinském ostrově, který se nachází v Černém moři poblíž delty Dunaje, s důležitou rolí při vymezování ukrajinských teritoriálních vod.

Biolaboratoř na Hadím ostrově se zabývala výzkumem bojového typu vztekliny přenášené vzduchem, která by v případě rozšíření mohla zpustošit Zemi s téměř stoprocentní úmrtností.

“Putin ujistil, že byla přijata opatření, aby všechny patogeny byly zničeny a dostatečně účinně zneškodněny. Neřekl, zda byla použita termobarická munice, ale zdá se, že je to pravděpodobné,” uvedl náš zdroj. (Tady je vysvětlení obrovského „nepochopitelného bombardování … pozn.překl.)

Neničíme města. Kdybychom to dělali, nejedna budova v Kyjevě by byla již poškozena a nebyla by elektřina, voda, nic. Spalujeme odpad.

Zdroj https://matveychev-oleg.livejournal.com/13676307.html 

Překlad Peter 008

sdíletj na

74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pendergast
26. 9. 2023 18:15

Hlavně už koukej vypráskat tu brejlatou svini.

jmm
26. 9. 2023 18:23

To je pan PRESIDENT…..

Pendergast
26. 9. 2023 18:24
Odpovědět  jmm

Ne p-rezident,ale GOSUDAR 🙂

Slovan
26. 9. 2023 18:30
Odpovědět  Pendergast

👍 👍 👍 👍

Ladislav
27. 9. 2023 03:29
Odpovědět  Slovan

👍👍👍👍

Slovan
27. 9. 2023 07:47
Odpovědět  Ladislav

👍 🙋‍♂️

F.Zaruba
26. 9. 2023 18:27

Pravda,tesat do kamene. Výborné shrnutí 👍🏻

Pijack
26. 9. 2023 18:58

To sem nepatří, ale musím… prostě musím. Včera se v Londýně vyrojila Sorošem placená neziskovka a dnes už jsou na Slovensku první výsledky – jakási nezajímaví pidi stranička “Progresívní Slovensko” najednou předstihla volební preference SMER Roberta Fica. Je mi Fico ukradený, ale na Slovensku je velmi populární a ještě před týdnem průzkumy ukazovali na něj jako na jistého vítěze voleb.
TAK SE DĚLÁ POLITIKA A VOLBY.
Nezajímají je hlasy voličů, ale rozhodne ten, kdo chce Slovensko zničit. Kdo falšuje preference – ten falšuje i výsledky samotných voleb. Co na to špión a americký mopslík Koudelka? Tohle je ryzí vměšování do cizí země. To je to největší bezpečnostní riziko jaké známe… Koudelka nás pravděpodobně připravuje na ten stejný scénář (dlouhodobě). Už dnes zřejmě vědí, kdo volby vyhraje, protože si to páníček přeje.
Omlouvám se za téma, které sem nepatří.

Putinovec
26. 9. 2023 20:29
Odpovědět  Pijack

Volby , od slova volit – být volem , vyhrává ten , kdo oznamuje výsledky . Kdo ještě věří v tuto podvodnou hru , která je nastavena tak , aby vždy vyhrál systém , ten ještě nevyrostl z dětských plínek .

Albi
26. 9. 2023 23:38
Odpovědět  Putinovec

K volbám na Slovensku – zajímavý článek, politikové začínají mít obavy – sice pozdě, ale aspoň tak.
Černochová: “Ve chvíli, kdy by tady byly tendence, že by Slovensko snad mělo opouštět prozápadní směr, my budeme první na ráně. To nesmíme dovolit“

Slovenský exministr obrany Jaroslav Naď: Podle něj se lidé, kteří ještě donedávna prosazovali prozápadní směřování, nyní tvrdě orientují na Východ.
„V roce 2023 bojujeme o Západ i spravedlnost. 🙂 🙂 🙂
xxx
A pozor!!!
“Sám Fico se už dříve nechal slyšet, že jeho Směr nepodepíše koaliční smlouvu, která by obsahovala vystoupení Slovenska z NATO nebo Evropské unie.
.Slibuje ale, že zastaví dodávky zbraní na Ukrajinu, odsuzuje západní sankce proti Rusku a spílá Severoatlantické alianci”.

Nepřipomíná vám to jisté situace popsané v tomhle článku, který hodnotíte kladně, zatímco Fica a české opoziční politiky byste za podobná slova nejraději lynčovali – aspoň mediálně???

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cernochova-pokud-slovaci-opusti-prozapadni-smer-budeme-prvni-na-rane-237333#

Asi bude veslo. Snad se Slovákům podaří chytit kormidlo do rukou a už nepustit. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
27. 9. 2023 08:16
Odpovědět  Albi

Jaro roku 2024 a lidé v ulicích vítají Ruské osvoboditele šeříkem .

Gales
27. 9. 2023 09:58
Odpovědět  Albi

Přeji si aby se na Slovensku začaly lámat politické ledy. K tomu jim dopomáhej Bůh.

Frank1
26. 9. 2023 19:03

Opravdu fenomenalni! A na AE se VK strefuje do Putina kvuli Karabachu. Pritom je to elegantni reseni etnickeho smiseni na uzemi Azerbajdzanu! Sudety a odsun. Mala Asie a vymena Reku za Turky z Recka. A je klid!
Rusove jsou ucenlivi a jedou! Drzme jim palce. Jsou sami s Cinanem proti nackum a degeneratum KoZa, kteri ovladaji sve obyvatelstvo a vedou ho na jatka, resp. na ockovani. Hadr na hubu, karanteny a do restaurace jen s carem papiru! Digitalni penize, aby kazdeho mohli znicit hladem!
A lidi neprocitnou. I to doufam Rusove vedi a budou volit cestu, ktera je schudna.

Pijack
26. 9. 2023 19:13
Odpovědět  Frank1

Arméni se začali paktovat s USA. Takže asi proto jsou pro Rusko nedůvěryhodní. Kdo nechce aby mu bylo pomáháno, tomu nemá pomáhat smysl. Zvláště těm, kteří se shlédli v jiného “spojence”. Je mi arménských křesťanů opravdu líto. USA jim pomáhat nebudou. Ti je zahrnou půjčenými dary a dluhy zůstanou Arménům navěky.

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 19:36
Odpovědět  Pijack

Pašinjan si vybral. Náš národ si také vybral a je tak zbabělý, že si nedovede ani přiznat, že si uvázal oprátku na krk.

Spam Janka
27. 9. 2023 09:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

problem je, ze si vybrali aj Armeni…..Pasinjan vyhral volby po predchadzajucej prehratej vojne. A kedze vlani v Prahe podpisal novy “Mnichov”, tak bohuzial to pojde asi obdobnou cestou

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:25
Odpovědět  Spam Janka

@ Janka

Arménie je pidistát s US ambasádou druhou největší na světě, samej špion, liberál a korporátní agent. Za pár dolarů navíc tam Deep State nakoupil mega zrádců. Mají co chtěli, prachy je zaslepily jako kdejakého vlastníka mozku mdlého.

Ve stručnosti: arméni jdou československou cestou…. přímo do západního otvoru řitního

Putinovec
26. 9. 2023 20:37
Odpovědět  Frank1

Informace o Karabachu se dají vyčíst zde , z pozice globální politiky .
https://1url.cz/huEIw
A VK dělá jen to , za co je placen . Je potřeba si to pamatovat a vše co VK a jiní prezentují , důkladně prosít .

Frank1
27. 9. 2023 20:05
Odpovědět  Putinovec

V pripade VK clanku o Karabaci mne utvrdilo, ze VK je nutno brat velice kriticky a s velkou rezervou! Je to tezke, je treba sledovat vice zdroju a sam si delat zavery.

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 23:04
Odpovědět  Frank1

Nezapomínejte na KLDR!

zuzana
26. 9. 2023 19:05

Burkina Faso pozastavila činnost Francouzských médií za šíření falešných zpráv

https://aktax.cz/burkina-faso-pozastavila-cinnost-francouzskych-medii-za-sireni-falesnych-zprav/

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 20:10

Díky Petře za překlad. Možná, že nyní pochopíme i roli Medveděva, je li tomu skutečně tak. Ale v šachu se dost často obětuje figura a čeká se na vhodný okamžik útoku. Nyní se mi zdá docela možné, že figura Medveděv byla použita k oklamání soupeře. Pokud toto vše co se zde píše president Putin provedl, není k tomu co dodat. Prostě je to geniální stratég.
.

Boomer
26. 9. 2023 20:56
Odpovědět  Peter 008

..to máte stejný princip jako oblíbená taktika vyšetřovatelů.. proti vám sedí hodnej a vedle něho zlej policajt a jeden je z toho pak jelen.

Albi
26. 9. 2023 23:55
Odpovědět  Peter 008

To asi těžko.
Zase nepřehánějme a nestavme všechny zrádce do rolí Putinových účastníků jeho her, když “scénář” je pořád ještě aspoň z části neznámý, hra ještě nekončí a nikdo z nás o dalším dějství nic neví.

Přečíst si nadpis a autora nestačí.

Albi
27. 9. 2023 08:10
Odpovědět  Albi

PS: Nakonec v tom Peterem odkazovaném článku na OM se o Medvěděvovi píše:
“Někteří lidé dokonce začínají mít Medveděva rádi, zatímco jiní se jeho mediálním aktivitám jen usmívají. Faktem je, že s 99% pravděpodobností pracuje s Dmitrijem Anatoljevičem tým profesionálních politických stratégů a autorů projevů, kteří se snaží postupně rozmělnit jeho nepopulární image „liberálního slabocha“ a vytvořit novou, „jestřábí“ image, která je v podmínkách zástupné války s kolektivním Západem a velmi reálného „horka“ na Ukrajině nejžádanější. Proč? Protože do roku 2024 nebo později bude mít k dispozici místo možného nástupce Putina. Je pravděpodobné, že Dmitrij Medveděv je naším budoucím staronovým prezidentem.”

A kdo těmi PROFESIONÁLNÍMI politickými stratégy a AUTORY projevů asi tak bude, když to sám Medvěděv není?

Na Putinovy spolupracovníky a podporovatele to nevypadá, nemyslíte?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Janka
27. 9. 2023 09:57
Odpovědět  Albi

nehovoriac o tom, ze Medvedev sa minimalne prejavil ako naivka, ked odsuhlasil bezletovu zonu nad Lybiou. Takze ziadny strateg to nie je. Mozno je Putinov kamarat ale za jeho vlady by si Zapad Rusko natrel na chleba

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 14:13
Odpovědět  Spam Janka

To nebyla naivita, ale záměr.

Spam Janka
27. 9. 2023 17:44

v akom smere?? mne to prislo, ze prave na zaklade toho sa Putin vratil naspat k prezidentovaniu…..a ak kvoli tomu, aby sa Zapad prejavil, tak to sa mi nezda, podla mna by Putin nenechal obetovat Kaddafiho len preto, aby Zapad si strhol masku……doteraz vidis, ze kopa ludi ju stale vidia, aj ked tam uz dlho nie je

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 19:11
Odpovědět  Spam Janka

V jakém? Medveděv, Peskov, Nabiulina, Siluanov plus státní byrokracie, plus ruská oligarchie = ruská pátá kolona intenzivně pracující na rozpadu Ruska. Takže tak. A ne. Gosudar by nejen neobětoval Kadáfího, ale ani by nepřivedl téměř do krachu lodní, letecký a vojenský průmysl Ruska, včetně armády. Pak roky napravoval, a doposud napravuje, škody, které Medvěděv způsobil. Nehledě k tomu, že nebýt Putinova zákroku, Rusko by válku z Čečnou slavně pros-ralo.

Frank1
27. 9. 2023 20:12
Odpovědět  Peter 008

S dobrym pritelem jezdi V. Putin do Tajgy na dovolenou. A tam je vzdy jen Sojgu.

Markýza
27. 9. 2023 13:10
Odpovědět  Peter 008

Já zatím dočetla do PSA – že se to tak jmenovalo, to jsem netušila, ale pamatuju si dobře skvělý politologický rozbor tehdejší situace – na stránkách MF, považte 😀 Ten kluk to tam dokonale předestřel – včetně toho, jak byl zatčen Chodorkovskij a že to teda fakt nebylo proto, že by byl Putinovi politicky nebezpečný. Každopádně přesně tohle tam tehdy říkal – že už byly před podpisem stohy smluv, většinou s Amíkama, které rozprodávaly ruské bohatství. A už tehdy tvrdil že to, že to Putin zatrhnul, mu Amíci nejspíš neodpustí.

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 23:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavliku, tuhle jsme byli nešťastní koho volit. A někdy před týdnem či dvěma Skála utrousil, že se cosi rýsuje a já od té doby napjatě čekal, co z toho rýsování nakonec vyleze za projekt. A vylezl z toho projekt JASAN (Jasný Signál Nezávislých – inicioval je k tomu názvu fialový signál, že mu tím jako vyšlou signál, když furt nějaký vysílá).

Klikni si (čas 3:19:00 – přesně) sem:
https://www.youtube.com/watch?v=l3H1aFv5TFc
Já většinu té dlouhatánskosti proklikal, že jsem to už znal, ale ten závěr jsem si pustil opakovaně. Hlavně aby to vyšlo.

Putinovec
27. 9. 2023 08:50

To je cesta , kterou prosazoval celý svůj život Bolševik Stalin . Kádry řeší vše . Znamená to , že k řízení jsou vyhledáváni lidé – kádři , kteří dané problematice rozumí a jsou schopni řešit problémy v tempu jejich vzniku a nebo ještě lépe , v tempu před jejich vznikem .
A k vyhledávání těchto kádrů sloužila tato Stalinova formulace : Praxe je kritérium pravdy . Každý , kdo se osvědčil při řízení daného procesu , dostal šanci řídit náročnější proces .
A je samozřejmé , že takový kádr ze své funkce může odejít teprve tehdy , pokud je připravený a zajetý , jeho adekvátní nástupce .
To je k tomu , co ve videu zaznělo . Pokud někdo svěřený úkol vykonává ku prospěchu národa , tak by byl zločin , měnit ho jen kvůli tomu , že je nastaveno volební období pro voliče – voly .

Frank1
27. 9. 2023 20:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Medvedev hazel jenom Putinovi klacky pod nohy a jeho rozhodnuti sabotoval nebo zrusil! Priklad: Medvedev zastavil jako prezident (Ja jsem prezident!) vyvoj civilnich letadel, ze pry si je bude Rusko kupovat v zahranici. At si tam ted jde koupit, ten proflaklej debil! Nastesti vyvoj se obnovil a ve vyvoji jsou uz tri doparvni letadla.Ted strili Meda proti zapadu, ale jen proto, aby se udrzel v politice.

Boomer
26. 9. 2023 20:15

.. v souvislosti s tím odtajněním mě napadá jediné.. ale Mlho, o tom my tu přece už delší dobu hovoříme!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
@sgb
26. 9. 2023 20:46

Kolaps východního bloku, iniciovaný a řízený zrádcem Gorbačovem, byl pro Západ druhým největším Eldorádem v historii po objevení a kolonizaci Ameriky.

Spam Janka
27. 9. 2023 09:59
Odpovědět  @sgb

lenze to vyslo na figu…..peniaze pretiekli cez prsty a dosledkom je skor, ze zredukovali vlastnu armadu, zadlzili sa az po usi, deindustrializovali a nakoniec sa ocitli tam kde boli predtym len imho v podstatne horsom stave

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:29
Odpovědět  Spam Janka

@ Janka

Jo, krása nechtěného… jak se v rauši střelit do haxny :-D))))))

Dag
26. 9. 2023 22:29

Jo,kdo umí ten umí.Ted teprve spousta věcí dává smysl…Osud Kadafiho byl varováním pro všechny…

Slovan
27. 9. 2023 08:42
Odpovědět  Dag

👍 👍 👍 👍 👍
Vše jede jak přes kopíráj, ty sswyne nejsou schopni ani trocha změny něco narafičit jinak.

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 23:00

Albi, jestli sem zabruslíš, klikni si (čas 3:19:00) sem:
https://www.youtube.com/watch?v=l3H1aFv5TFc
Já to zhlédl celé – tedy proklikával jsem fest, páč většinu už znám – ale ten konec mě zaujal nejvíc. Dokonce tak, že jsem si to poslechl dvakrát.
Třeba už nebudu muset váhat zda volit či nevolit a půjdu k volbám naopak s nadějí. Tedy pokud to vyjde.
P.S. Do diskuze zde raději nejdu, páč jediné dva příspěvky, na které bych reagoval, by byly ty týkající se Medveděva a jen bych se zbytečně rozhádal. Tedy původně jsem zareagoval, ale pak jsem to radši vymáznul. Nakonec by z toho bylo jen slámomlácení a pinďouroměření a k ničemu dobrému by to nevedlo. 🙂

Albi
27. 9. 2023 02:18

Já se k Medvěděvovi vyjádřila a myslím, že se v tom shodneme

Jinak ten odkaz jsem zaznamenala, ale bohužel se na konec nedostanu, pořád se to načítá a nic. Vpravo jsou od diváků taky soustavná upozornění, že se to “seká”. Tak si to pustím zítra od začátku a postupně po kouskách se na ten konec snad dopracuji. Nebo si ty 3 hodiny rozdělím a snad za nějaký ten den to zvládnu celé. 🙂
Podle reakcí pod videem to stojí za poslech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
27. 9. 2023 08:53
Odpovědět  Albi

Té habaďůry ohledně celého procesu v Rusku tam může být tolik, že my odtud to nemůžeme posoudit. Vždyť tady lidičkové ani nepoznali co s nimi zamýšlí ekipa Havel, Malý a celá ta banda a měli je před očima. Občanské fórum, které určitě nevzniklo spontánně, ale byl to dlouhodobější předlistopadový projekt určitých sil od nás a ze západu. A kolik lidiček tohoto národa jim naletělo. Takže posuzovat odsud dění v Rusku, to by člověk musel mít jiné info, protože zásadně neví co je vypuštěno jako kachna a co ne. Je to obdoba šachových partií, odlákat soupeře, naznačit mu útok určitým směrem s braním nějaké důležité figury a pak to provést úplně jinak. My potřebujeme také vyměnit figury, ale kdo provede ten úhybný manévr a oklame soupeře? Odkud Rusko mělo a má tolik peněz na nové projekty nám ale musí být jedno. Starejme se laskavě o svůj bordel, to nám jaksi nevoní. Nezaznamenal jsem o kolik, ale od Nového roku budou mít důchodci v Rusku asi dost přidáno. To je země pro lid, tato je pro slouhy a to říká vše. Měj se.

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Čau, svatá slova, jak tě zaslepí mamon a vlastní pitomost, už se vezeš… a pak lidi brečí, že si to nezalouží… zaslouží…. každá ovce si to zaslouží

Putinovec
27. 9. 2023 09:01
Odpovědět  Albi

Tady si stačí představit , v jakém světle by se předvedl Medveděv , pokud by nebyl u řízení Putin . A rázem by se objevil Gorbačov dva .
To , že tento zrádce možná v něčem pomohl Rusku , neznamená , že by byl vlastenec . Pouze se zde ukazuje , že nechápe řízení procesů . Tam , kde Putin dokáže řídit procesy z pozice Globálního řízení a on skutečně z této lozice ovlivňuje svět k prospěchu Ruska i dalších národů , není tak těžké přechytračit hlupáka , který nechápe ani vnitřní řízení daného státu . Což Medveděv plně prokázal v roce 2008 , konkrétně 8 . 8 . 2008 .

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:35
Odpovědět  Putinovec

@ Putinovec

Čau, nepleteš se náhodou kolego? V analýze je jasně uvedeno, že Medveděv jednal z popudu Putina a ve shodě…. plnili dlouholetý strategický plán s přísným utajením…. aspoň tak článek chápu já.

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 14:32
Odpovědět  ModrýKlokan

To je jako byste řekl, že Nabiulina jedná ve shodě s Putinem a že jí Gosudar vyjádřil podporu. Jenže ono je všechno jinak, než jak se to jeví. Pjakina mám za politruka, ale ve vnitřním dění Ruska se orientuje dobře. Proto na něj ostatně chodím. Vyzobávat si fakta. Gosudar doteď napravuje swinstva která M. během svého působení natropil.

Pavel z Moravy
27. 9. 2023 15:50

Kamaráde, já myslím, že to bude ještě složitější. Co když Pjakin také plní nějakou roli na ruské šachovnici? Toto dle mne odsud nemůže nikdo posoudit.

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 19:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

To bezesporu plní. Jak jako střelec na jedné z Putinových šachovnic, tak i coby politruk Koncepce společné (obecné) bezpečnosti. A domnívá se, že Gosudarovým cílem je právě program KSB či KOB – to je fuk. Jenže se hluboce mýlí. Gosudar a spol. jedou – tedy dle mého – jinou lajnu.

katango
27. 9. 2023 17:25

Jestli to není podobné (hypotetické) situaci, kdy se vás kuchařka snaží otrávit a vy veřejně vyhlásíte, že budete jíst pouze a jedině jídlo, které připravila ona.

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 19:24
Odpovědět  katango

Dobrá metafora. Skoro vystihující. 🙂

ModrýKlokan
28. 9. 2023 01:54

@ Milan

Zdravím kolego, já ti rozumím. Ale prostě podle mě ty informace do sebe zapadají a při zpětném posouzení ta analýza odpovídá realitě, která třeba v dané chvíli v minulosti byla nepochopitelná. Samozřejmě to jak to vidíš může být taky pravda, ale taky to tak mohlo jen záměrně mediálně vypadat, jako klasická ruská maskirovka. Ta analýza je podle mě hodně věrohodná.

Milan ze Zahrady Čech
28. 9. 2023 15:56
Odpovědět  ModrýKlokan

Všeho dočasu. Uvidíme…

Albi
28. 9. 2023 17:32
Odpovědět  ModrýKlokan

Tak si ještě přečti ten Peterův odkaz na OM. Je to dlouhé, celé číst nemusíš. Pro info Medvěděv naroluj kapitolu
“Proč liberál Medveděv „šel válčit“ se Západem” (asi v polovině článku)”Dmitrij Anatoljevič aktivně „spaluje napalmem“ a činí stále silnější prohlášení na adresu bývalých ruských „západních partnerů“. Co to je, předběžná příprava na předání moci v roce 2024 nebo začátek procesu pokání „syslibů (systémových liberálů)“ za jejich hříchy vůči zemi?
….
To, co se nyní děje na Ukrajině, jaká je situace v ruské ekonomice a ve vztazích naší země se sousedy, je do značné míry vinou systémových liberálů, kteří ji více než 30 let „reformovali“ podle západních metod. Hříchy domácích „hříšníků“ jsou velké a jako mentální experiment lze zkusit zvážit vývoj názorů Dmitrije Medveděva prizmatem smrtelných hříchů v křesťanském učení.”

Článek je z 11.7.22) Následuje ukázka sedmi “hříchů” a jednání sysliba Medveděva.
Nemůžeš vycházet jen z prostého srovnánní sofistikované Putinovy ekvilibristiky, vyvolané nemožností jinak obstát mezi žraloky, kterým se nemůže věřit ani slovo a čerstvě objeveným hurávlastenectvím Medvěděva.

Albi
28. 9. 2023 17:33
Odpovědět  Albi
Putinovec
28. 9. 2023 12:31
Odpovědět  ModrýKlokan

Medvědev je připravovaný na funkci presidenta RF a to pátou kolonou RF . Právě proto si tak hlasitě vyskakuje a vyhrožuje celému světu použitím atomové střely . Má získat pověst borce , který národ zachrání . Jak si vedl jako president , v době , kdy byl Putin premiérem , se plně projevila jeho neschopnost , kdy byl odstaven od řízení , které musel převzít Putin ve funkci premiera .

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 14:23
Odpovědět  Albi

Tak to nechápu. U mě to nezlobí. Kliknu na odkaz, reklama, po jejím skončení naběhne ta diskuze, já si dojedu kurzorem na čas 3:19:00, dole kliknu na šipku přehrát, a normálně se mi to rozjede. Seká se mi to na obou de-bilech ještě před tím, když je tam řeč o Obrtelovi, ale tohle mi jede normálně. Teď jsem to schválně ozkoušel.
A jo na Medveděvovi se shodnem.

Albi
28. 9. 2023 13:35

Dnes to taky už jde. Možná to byla jen nějaká menší časově omezená technická závada.

Milan ze Zahrady Čech
28. 9. 2023 15:57
Odpovědět  Albi

Asi jo.

Slovan
27. 9. 2023 08:45

Mám rád tyto posezení baví mi je poslouchat, protože právě takhle bych si to představoval. No a co s těmi co to tu 30 let kaazili? To jako sorry my jsme se spletli?

Albi
27. 9. 2023 09:06
Odpovědět  Slovan

Rostislav Iščenko v jednom článku uveřejněném kdysi na Nové republice napsal (přibližně): “Diskutovat se dá s každým, ale musí to mít přínos pro oba. Pak ještě existuje malá kategorie lidí, se kterými žádná diskuze možná není. Ty můžeme jen ignorovat”.

Ano, splést se může každý. Ale stát je nás všech a patří i těm druhým. Každá chyba se dá opravit – i ve školách je možný reparát. A když už dnes musí být každému jasné, že rozhádaná společnost nemá budoucnost, zkusme nad nějakými omyly, pokud nebyly fatální (mezi které jsou na prvním místě ty naší současné vlády), přivřít oči a nevyčítat jim je “do konce jejich životů”.

Pavel z Moravy
27. 9. 2023 10:35
Odpovědět  Albi

Tyto škůdce zemské nemůžeš omlouvat. Ti pracují v žoldu proti našemu národu. Kdo by potom byl vinen, ten kdo ukradl rohlík v obchodě, neboť měl hlad nebo parchant, který úmyslně okradl národ a zpronevěřil jeho majetek a zdroje. Nezlob se Albi, ale ty dáváš přímo návod grázlům, že jejich podvodné konání je možné omluvit stylem, oni to tak nemysleli. Oni to tak ale kurdyna mysleli, oni si chtěli nahrabat pro sebe a své klany a na ostatní se vy.srat. Dodnes měli ti parchanti možnost to ukradené vrátit a omluvit se. Udělali to? Jo, láska k bližnímu je pěkná věc, ale musí být konána i z druhé strany, tedy té, která se prohřešila. Takže s tvým milosrdenstvím nemohu souhlasit, neboť oni se nezměnili, jenom čekají na takové dobráky jako jsi ty, kteří jim vše prominou. Ale bohužel některé věci prominout nelze, obzvláště, když ti, kteří se provinili nemají ani snahu věci napravit.

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:40
Odpovědět  Albi

@ Albi

Zdravím. To co navrhuješ, jsme už vyzkoušeli po 1989: “Nejsme jako oni”. Výsledek je naprostá katastrofa. Tvůj postoj se ukázal jako nefunkční. A jen blbec opakuje to samé, a očekává jiné výsledky.

Albi
28. 9. 2023 01:31
Odpovědět  ModrýKlokan

Pavel, Klokan

Souhlasím a taky bych z té části národa vyjmula vládní a jiné vlivné politiky a další – právníky, bankéře, důstojníky na vysokých postech apod.

Ale co zavinil na stavu republiky hypotetický Josef Novák se svým názorem na Rusko, převzatým z TV, se svým vnuceným děsem z Covidu nebo vírou ve všemocmou západní vakcínu aj. ? A má-li se obávat veřejného odsouzení a celoživotního zesměšnění, není logičtější, že raději bude trvat na svém? A tím ho budeme zahánět do té nám nepřátelské skupiny a posilovat ji tím?

Co zavinil a co negativně ovlivnil? A co jsem naopak pozitivně ovlivnili my z té “druhé skupiny”?

ModrýKlokan
28. 9. 2023 01:57
Odpovědět  Albi

@ Albi

Souhlasím, mluvil jsem jen o zrádcích a organizacích v rozhodovacích pozicích, ne o zmanipulovaném davu.

Milan ze Zahrady Čech
27. 9. 2023 14:40
Odpovědět  Albi

Rád bych viděl těm mínusákům do hlavy. Nebo radši ne. Právě proto mám takovou radost z toho JASANu. Že se Skálovi a Skalickému po dvou letech urputného snažení aspoň povedlo odstartovat projekt, který by se mohl stát průchozím.

Albi
27. 9. 2023 17:37

🙂 …

ModrýKlokan
27. 9. 2023 13:37
Odpovědět  Slovan

@ Slovan, Albi

Zdravím, poučení je zřejmé… kádry a organizace které se neosvědčily, musí být trvale odstaveny od řízení. Tedy přesný opak toho co se stalo u nás po 1989.

Otázka individuálních trestních stíhání za individuální zločiny je jiná otázka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
27. 9. 2023 16:01
Odpovědět  ModrýKlokan

Většina těch, kteří tady tak plamenně po 89 hovořili o demokracii a přitom ji úmyslně neuvěřitelným způsobem zdegradovali a podvedli nemají v řízení státu co dělat. Nechci tvrdit, že to byli všichni, ale byla to většina. A stále se na té tuposti davu živí. Jestli začít znovu, tak jedině s novými, nezkompromitovanými lidmi a s osobní hmotnou a další odpovědností jak navrhovalo SPD. Jiné cesty není, jinak by to bylo pouhé oprášení tohoto marasmu a pokračování ve stejném stylu.

ModrýKlokan
28. 9. 2023 01:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Jsem rád, že nejsem sám s tímto názorem kolego.

Frank
27. 9. 2023 08:52

Stačí se podívat, jak to vypadá ve městech USA a Rusku. O městech západní Evropy nemluvě.

Pijack
27. 9. 2023 10:17
Odpovědět  Frank

Měl jsem to štěstí, že jsem navštívil ve svém životě jak USA, tak i Rusko. Ty dva světy se nedají vůbec srovnávat. Ale je zajímavé, že obyčejní lidé těchto dvou civilizací si umí porozumět. V té první bych žít nechtěl.