Ruská armáda bude udržovat válku na Ukrajině tak dlouho, dokud se Evropská unie ekonomicky nepoloží! 

Cílem Surovikinovy doktríny je zlikvidování ukrajinské energetické infrastruktury, což učiní z Ukrajiny těžký ekonomický balvan pro Brusel, který unii stáhne ke dnu! Fiala ve skutečnosti v soukromí Zelenského utěšoval, že EU pomůže Ukrajině v zimě s elektřinou, s plynem, úplně se vším, na úkor vlastních občanů! Unikly detaily! Někdo ceny energií vyřeší svetrem a někdo jiný pistolí u hlavy?

V pondělí 31. října se před Úřadem vlády v Praze zastřelil 74-letý muž ve chvíli, kdy premiér Petr Fiala jako předseda Evropské rady EU letěl údajně do Kyjeva za Volodymyrem Zelenským [1]. Do redakce se nám ozval zdroj z okruhu bezpečnostních složek a informoval nás, že muž spáchal manifestační sebevraždu kvůli vysokým cenám energií, které jako důchodce nedokázal utáhnout.

Zdroj nám napsal: “V důsledku rozvratu rodinných financí kvůli vysokým fakturám za energie a s nimi spojenými dluhy spáchal sebevraždu přímo před Úřadem vlády. Na informace médiím bude vydáno embargo.” Informaci máme získanou pouze z jednoho zdroje, takže nedokážeme ověřit validitu této informace, ale máme ve zdroj důvěru již z minulosti. Dá se očekávat, že Fialův režim bude mlžit a motiv sebevraždy popře.

Petr Fiala a Volodymyr Zelenský s dekretem o tom, že ČR podporuje vstup Ukrajiny do NATO

Motivem manifestační sebevraždy byla podle našeho zdroje zoufalost muže, který nikde neviděl východisko. Fiala tuto sebevraždu vidět ale nemohl, protože v té době mířil s důležitým vzkazem za ukrajinským prezidentem Zelenským. Pokud si myslíte, že šlo o přátelskou návštěvu a udělování medailí spolu s deklarací o vstupu Ukrajiny do NATO někdy v daleké době, tak to bylo podle informací ruských novinářů pouze mediální maskování. Fiala totiž do Kyjeva nepřiletěl jako premiér ČR, ale jako předseda Evropské rady EU, aby uklidnil Volodymyra Zelenského. Ten totiž zatím marně žádá Evropskou unii o pomoc v oblasti energetiky, kterou Evropská unie Kyjevu poskytnout nemůže.

Surovikinova doktrína války proti Ukrajině a EU byla odhalena

To tajemství Fialovy cesty do Kyjeva je o tom, že EU může poskytnout Kyjevu zbraně a munici do války proti Ruské armádě, ale nemůže Kyjevu poskytnout elektřinu, ani plyn. A tím je odhaleno tajemství Surovikinovy doktríny na Ukrajině. Je to venku! Najednou už je jasné, proč po nástupu Sergeje Surovikina do funkce velitele speciální operace Ruské armády na Ukrajině začalo prakticky nepřetržité a každodenní bombardování ukrajinské energetiky a důležitých energetických uzlů. Proč to Rusové dělají? Mnoho lidí i v Rusku tomu nerozumělo a nechápali to. Jenže, naši ruští kolegové novináři nás dnes sami o tomto odhalení informovali a i pro ně je toto zjištění doslova šokem.

Gen. Sergej Surovikin, velitel speciální operace na Ukrajině

Ruským novinářům se podařilo z Kremlu vyloudit a vytáhnout tzv. Surovikinovu doktrínu. Je to malý a krátký dokument, který Surovikin napsal Vladimiru Putinovi těsně před svým jmenováním velitelem spec-operace na Ukajině. Podle Surovikinovy doktríny je hlavním iniciátorem války na Ukrajině kolektivní Západ, ale nejde na něj zaútočit ruskými zbraněmi, to by znamenalo III. sv. válku.

Surovikin proto navrhuje zaútočit na kolektivní Západ zbraněmi, na které nebude mít odpověď a nebude moci Ukrajině v tomto Ruském útoku nijak pomoci, tedy s výjimkou pomoci, která povede k destrukci a k rozvratu Evropské unie. Surovikinova doktrína totiž podle novinářů navrhuje zahájit trvalé, permanentní, nemilosrdné a zničující přesné bombardování naprosto veškeré ukrajinské energetické infrastruktury. Podle Surovikina to povede k následující situaci.

Rusko může porazit Ukrajinu i EU jednou ranou, bude-li úder veden na to, co kolektivní Západ neumí Ukrajině dodat – energie!

Kyjev již 8 měsíců žádá neustále kolektivní Západ pořád dokola o zbraně a munici, přičemž Západ velice ochotně toto všechno Ukrajině pořád a trvale poskytuje. Tím se prodlužuje válka. Jenže, když Ruská armáda začne ničit ukrajinskou energetickou soustavu, začne Kyjev kromě zbraní a munice křičet a žádat Západ rovněž o dodávky elektřiny a plynu. Jenže… jenže na rozdíl od zbraní a munice tyhle dvě věci kolektivní Západ Ukrajině poskytnou nemůže. Tedy ne snadno. A bez elektřiny a plynu budou Ukrajinci mrznout, podpora kyjevské vládě se razantně sníží mezi ukrajinským obyvatelstvem. K čemu to povede? Podle Surovikinovy doktríny ke dvěma scénářům, z nichž každý dovádí Rusko k vítězství na Ukrajině.

Následek ruského nočního útoky na transformátorovou stanici v Kyjevské oblasti

Pokud Evropská unie pomůže Ukrajině s energiemi, bude muset Brusel na úkor všech občanů EU přesměrovat část amerického LNG plynu a velkou část evropské elektřiny na Ukrajinu, což povede k ekonomickému a hospodářskému zhroucení Evropské unie do 24 měsíců. Nastanou vzpoury a nepokoje v evropských metropolích, dojde k zavírání velkých fabrik, k raketovému nárůstu nezaměstnanosti a k povstáním v ulicích, což povede k tzv. Ruskému resetu v Evropě. Ukrajina se stane pro Brusel a Unii balvanem, který ji stáhne k ekonomickému dnu, protože EU nebude mít elektřinu a plyn ani sama pro sebe, natož pro Ukrajinu.

Ukrajina si západními zbraněmi a municí nezatopí, což pozná velice brzy s nadcházející zimou

Druhým scénářem je, že Evropská unie odmítne sebevraždu podle prvního scénáře a Kyjevu dál bude posílat jen zbraně a munici, ale nikoliv energie. V takovém případě se zhroutí vláda v Kyjevě, protože obyvatelstvo přes zimu začne mrznout a důvěra v pomoc EU padne. Ukrajina bez plynu a elektřiny nedokáže udržet nejen frontové linie, ale především tu hlavní frontu, v Kyjevě. Tam se totiž nespokojenost se Zelenského vládou prohlubuje, a to především v souvislosti s tím, že Zelenský moc natahuje ruku k Polákům, které část kyjevské junty do morku kosti nenávidí a nesnáší. A zima v ukrajinských domácnostech bude snadnou záminkou pro svržení Zelenského.

Následky po úderu raketou Kaliber na rozvodnu nedaleko Kyjeva

Stěpan Bandera o Polácích prohlašoval, že to nejsou lidské bytosti, ale kříženci Rusů a Židů (Kacap). Zelenský vidí v Polácích spojence, ale kovaní Banderovčiky v Kyjevě to nikdy nebudou chtít připustit, aby Zelenský dál přibližoval Ukrajinu k Polsku. A právě proto začal Zelenský volat o pomoc do Evropské unie, a co čert nechtěl, nejvyšší šéfem EU je teď to naše české neštěstí a motovidlo Petr Fiala.

Takže pozor, to není cesta do Kyjeva jménem české vlády, Fiala tam jel služebně jako šéf Evropské rady EU! A podle ruských novinářů jednal se Zelenským za zavřenými dveřmi o tom, že Evropská unie nenechá Ukrajinu přes zimu bez energií a státy EU prý pošlou na Ukrajinu jak dostatek plynu ze zásobníků, tak i dostatek elektřiny.

Fiala podle ruských novinářů utěšoval Zelenského, že se nemusí bát zimy, protože EU pošle Ukrajině elektřinu i plyn… zatímco Češi budou navlečení ve svetrech anebo s pistolí u hlavy před Úřadem vlády

Jednání probíhalo tajně za zavřenými dveřmi, ale obsah neformálního rozhovoru se ihned dostal k ruským novinářům. Buď se jedná o odposlechy a celý prezidentský palác v Kyjevě je napíchnutý, anebo to uniklo přímo od lidí okolo Zelenského, od ochranky, samopalníků, kteří Zelenského nepustí nikam ani na krok, prostě od někoho, kdo má za úkol referovat o událostech okolo Zelenského. Nás v redakci by zajímalo, jestli Petr Fiala má souhlas 27 zemí EU k tomu, aby jménem unie sliboval Zelenskému zimní pomoc s energiemi, anebo je to jeho vlastní a nepředjednaná iniciativa, se kterou teprve hodlá své partnery v Bruselu seznámit.

Následky po útok Kalibrem na ukrajinskou rozvodnu v Kyjevské oblasti

Pokud to opravdu projde a EU začne v zimě na úkor občanů zemí EU přesměrovávat plyn a elektřinu z EU směrem na Ukrajinu, tak bych se potom nedivil, že těch zastřelených seniorů před Úřadem vlády ČR v Praze bude brzy mnohem více. Každopádně Surovikinova doktrína je konečně venku a víme už, jaký cíl sleduje to permanentní bombardování energetických prvků ukrajinské infrastruktury.

Je to cesta, jak poslat ke dnu nejen Ukrajinu a nechat ji umrznout přes zimu, ale i jak ekonomicky a sociálně rozvrátit Evropskou unii. Proto Rusové opravdu nikam nepospíchají, i když Ukrajinci ustupují po délce celé fronty a Rusové postupují po celé čáře doteku. Jenže postup je to takový zvláštní, Rusové se nikam neženou a zakopávají se na každém kroku. Nehodlají porazit Ukrajinu co nejdříve, naopak se zdá, že cílem porážky je hlavně EU a Ukrajina je až na druhém místě.

Rusko ukončilo dohodu o volném vývozu obilí z Ukrajiny a Zelenský má rázem na seznam požadavků na EU další položku

Víte, co to znamená, když Fiala musel letět za Kokainským, aby ho uklidnil kvůli energiím v zimě? Zelenský tuší, že Západ může Ukrajině dodávat zbraně a munici donekonečna, ale nemůže dodávat energie a plyn. A bez plynu a elektřiny nemůže Ukrajina pokračovat ve válce. Zastřelený senior v Praze je pouze varováním, co na ulicích čeká nejen evropské politiky, ale i Zelenského.

A protože Ukrajina dovážela zbraně v obilných lodích z ciziny, které jako připlouvaly do Oděsy prázdné a odvážely obilí, tak ruská rozvědka zjistila ve spolupráci s tureckými orgány, že lodě nepřiplouvají prázdné, ale přiváží americké raketové systémy HIMARS, drony, kanóny a další výzbroj. Rusko proto v pondělí oznámilo [2], že ukončuje dohodu o volném koridoru v Černém moři na vývoz ukrajinského obilí.

Nakládka obilí v přístavu

Celá ta slavná dohoda o vývozu obilí byla jen maskírovkou, jak dopravit na Ukrajinu další zbraně nejlevnější cestou, a to lodí po moři. Což automaticky znamená, že Ukrajina bude po kolektivním Západu už požadovat nejen munici, zbraně, elektřinu a plyn, ale rovněž už i potraviny, protože bez elektřiny a plynu se na Ukrajině nerozjedou mlýny na mletí obilí, ani pekárny na pečení pečiva. Jinými slovy, Surovikinova doktrína má za úkol porazit Ukrajinu tím, co jí EU a Západ neumí dodat.

A pokud se EU pokusí o dodávku, povede to k sociálním bouřím a povstáním v EU. Sami uvažte, jaká je to absurdita. Fiala jede utěšovat Zelenského, že elektřina a plyn pro Ukrajinu za hubičku budou, zatímco vlastním občanům to zaručit neumí (kromě svetrů) a někteří se z toho už dokonce střílí před Úřadem vlády. To nevymyslíš! A pokud byste nevěřili, že je toho EU schopná, tak pozor na první vlaštovku! Média před 3 dny přinesla informaci, že Ukrajina na zkoušku, poprvé v historii, dovezla elektřinu ze Slovenska [3]. To jenom, abyste se dopředu připravili na to, co na nás Fialenko spolu s EU ještě před koncem roku chystají.

-VK- AERONET

sdíletj na

3.9 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
1. 11. 2022 15:02

Ježíííš, jestli to pomůže k rozpadu té debilní Evropské unie a zločinného NATO,
tak si snad vezmu i 2, ne 3! svetry!!!
Je mi líto pána, je mi líto zbytečně zničeného života. Tuto zbytečně prolitou krev má na svých pazourech Fijala s jeho kumpány. Doufám, že je spravedlivá odplata nemine.

sizok
1. 11. 2022 15:08
Odpovědět  Helena

Obávám se, že mine.

David
1. 11. 2022 16:47
Odpovědět  Helena

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena.

Aleš
1. 11. 2022 17:49
Odpovědět  Helena

Tato vláda má na rokou i krev Ukrajinců, protože pro mír nedělala vůbec NIC a mohla, může. Naopak, “jsme ve válce “, z této jejich věty je jasné co chtějí. Stačí kdyby Madarsko, ČR, Rakousko, Slovensko začalo jednat jako prostředník s oběma stranami, úžasná příležitost pro mír, ne oni jsou ve válce.
Minimálně lze dohodnout zastavení bojů a mírová jednání napřílad ve Vídni na neutrální půdě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 15:26

DĚVČATA

omlouvám se vám za nechtěnou mystifikaci.
Hilšer neřekl, že ruské rakety nedoletí, vyjádřil se jinak. Tak vám to sem přikládám, abyste se taky pokochaly, když na bednu nechodíte. To já taky ne, na mě se to vylouplo na TV Bureš, kam chodím čerpat normální rozum. A Bureš to tam hodil, abychom se pokochali. Je to jen dvě minuty, ale je to sranda, co by u nás chtělo prezidentovat. Až to zkouknete – umíte si TO představit, jako prezidenta?

https://www.youtube.com/watch?v=wCVW3A9Hylw

No a od té doby Skálu do Primy nepozvali, i když šaška z Hilšera neudělal Skála. Udělal ho ze sebe sám.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
1. 11. 2022 17:58

No a tady je vidět naše slabost. Takový jako tenhle doktůrek hejbou s našimi životy a vůbec s ČR. A lidem je to jedno!! Nevím, kde se tento pán zdržuje a ne jen on by preventivně měli dostávat na budku. Myslím tím chlapi v jeho okolí. Přes půl republiky asi za ním nikdo nepojede. Ale dokud si tihle samozvanci budou s námi vytírat….tak pak dobre nám tak. Ale pak vás spoluobčané vůbec nechápu, už jen kvůli vašim dětem.

Markýza
1. 11. 2022 18:39

Jauvajs. Je to ještě horší – ten syneček je čistokrevný idiot.
V životě jsem si nepomyslela, že někdy budu dávat zapravdu komunistovi, jauvajs dvě. Ale musím.
Vymkunta doba z kloubů šílí….jo, Hamlet by čuměl, jak moc vymknuta dokáže být. I když za jeho časů se idioti jistě rojili taky.

Bety
1. 11. 2022 20:14

Podívala jsem se na Wiki – Hilšer Marek: český lékař, politik, politolog a aktivista.
Víc tam o něm nepíšou, ale je smutné, kam to dotáhli čeští lékaři. Otázka: Nechal by se někdo
z vás od tohoto “vysoce inteligentního” lékaře léčit??

Markýza
1. 11. 2022 20:22
Odpovědět  Bety

Já ne, ale on vyloženě je typ, který ve mně zapíná takový malý alarm. Už od xichtu.

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 15:32

Dokud se ekonomicly nepoloží? Tak to už do toho dubna nějak přežijem, když půlku už máme za sebou. Pravda, před námi je ta horší půlka. A pak se uvidí. Buď otroctví, nebo Velká změna.

sizok
1. 11. 2022 16:59

Čeká nás otroctví. Další vláda bude horší než tato.

Pavel K
1. 11. 2022 17:59
Odpovědět  sizok

To už nemusí být ani naše, tedy myslím česká.

David
1. 11. 2022 19:31
Odpovědět  sizok

To bych neřekl, protože takové blbce tu už těžko najdeme!

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 23:26

Pánové, napsal jsem Velká změna! – ne výměna šášů.
Ted, poslední tři dekády, probíhal evoluční proces. A zavedl nás do slepé vývojové uličky. Nezbude, než se z ní vymotat evolučním skokem – revolucí.

janle57
1. 11. 2022 15:55

Jasně popsaný scénář toho,na co Rusové sází a co se také během zimy vyplní,
hrdinní Ukrajinci,kteří se nechají za Zelenského zabíjet v masomlýnku budou
navíc ve tmě,bez pohonných hmot,tepla a s nefungujícím zásobováním, tudíž
o hladu,jen se tak skromně ptám jak dlouho to vydrží? výsledek pro nás:
dalších 5 miliónů banderovců,kteří vezmou dráhu do země zaslíbené zvané
Česká fialová republika.

František
1. 11. 2022 17:00
Odpovědět  janle57

Otázkou je, jestli to vydržíme my. Zima, tma, hlad nás čeká taky.

Pedro
1. 11. 2022 18:14
Odpovědět  janle57

Ano, budou tady a pak se poserem.

Markýza
1. 11. 2022 18:42
Odpovědět  janle57

Před chvílí jsem někde zahlídla, že na zimu prý můžou přijít k nám, tedy Ukrajinci, samozřejmě. Bohužel už to nemůžu najít. Ale to je zase radosti, co.

katango
2. 11. 2022 10:15
Odpovědět  Markýza

Pravil Rakušan. Četla jsem to, tuším, na Pravém prostoru. A nejen tam, i v mainstreamu.

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 16:33

Tito škůdci zemští si mohou dovolit pouze to, co je jim dovoleno. A prozatím jim národ dovoluje vše. Jejich arogance a sebestřednost nezná hranic.Takový malý příklad, když se tady občas objeví kritika ruského přístupu k specoperaci, už se zapomíná, proč se zde nekritizuje stejně vehementně přístup k našemu ožebračování a zaprodávání národa. Všechny vlastenecké síly se musí vyprdnout na jakékoliv vzájemné třenice. Tady již jde skutečně mnoha lidem o život, na nějaké žabomyší války není čas. Ti, kteří to řídí k rozvratu musí poznat sílu lidu. Máme ve svém středu tolik schopných vůdců, jenom nebýt sobečtí a spojit se, ne pouhými slovy, ale činy. Demonstrace jsou potřebné v každém okresním městě, bude li potřeba nějaká finanční podpora, určitě se najdou někteří, kteří těch pár čmrdlíků pro dobrou věc z kapes vyloví. Nevím o jiném řešení. To, že jsou mladí přeformátovaní a zblblí propagandou víme, to se nezmění. Buď to necháme tak a skončíme jako na Islandu, až na to, že u nás se lumpové zpovídat ze svých činů nebudou, nebo se pokusíme o nemožné a třeba se z toho dostaneme. Já sám jsem sice pesimista, ale co jiného nám zbývá.

Pedro
1. 11. 2022 18:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Průser je, že policajti jsou z nich posraní taky. Dopadnou stejně a nic nedělají, ještě ty zločince chrání. Co vaše rodiny? Pánové od policie? Porušování zákonů neřešíte? Vymstí se nám to všem.

Pavel K
1. 11. 2022 21:04
Odpovědět  Pedro

Lidi víte VY jak to dělají, když je nejhůř. Posbírají poliše z jedné země a přepošlou je mlátit úplně jiný národ. Tím docílí nulovou pocitovou lítost nad mlácenými lidmi. Takže Čech si jede zamlátit do Španělska, třeba.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
David
1. 11. 2022 16:46

To si říkám dlouho, že se Rusku vyplatí udržovat speciální operaci tak dlouho, jak budou potřebovat. Čím déle budou probíhat boje, tím méně bude nácků a tím méně budou dostávat zbraní. Sklady zemí NATO jsou stále prázdnější a výroba klesá a klesá…
To je celkem dobrá strategie.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ladislav
1. 11. 2022 16:49

Pro redakci. Zjistěte kdy ten důchodce bude mít pohřeb. Bylo by potřeba tam udělat protest a jeho rodině udělat sbírku. Je to tragédie. Jinak naciusta Zelenský to už má spočítané.

David
1. 11. 2022 19:33
Odpovědět  ladislav

To odněkud víte, že to má spočítané, a nebo si to jen přejete? Pokud to víte, tak prosím připojte odkaz, abychom tu radost mohli sdílet s vámi.

Markýza
1. 11. 2022 20:38
Odpovědět  David

Ladislav zřejmě vychází z předpokladu, že koks je svinstvo a zabíjí rychle.

Markýza
1. 11. 2022 20:37
Odpovědět  ladislav

Sbírka je skvělý nápad. Jestli to někde někdo zařídíte, tak přispěju.

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 23:38
Odpovědět  Markýza

A manifestační pohřební průvod.

Aleš
1. 11. 2022 17:05

Den kdy totalitní zločinecké monstrum EU zdechne bude co slavit a lze ten den směle přirovnat k 8.5.1945.
Válka vyhovuje jen USA. Stačilo dodržet Minske dohody.
A naše vláda ? Mají ruce od krve jak na Ukrajině tak už i doma, ten důchodce.
Nic neudělala tato vláda pro mir. Nic. Jen přilévá olej do ohně dodávkami zbraní a taháním Ukrajiny do NATO a vyhlašováním,
ze jsme ve valce. Pokrytecky mlci nad14 tis rusky mluvicich mrtvych na Donbase pred unorem 2022. Pokrytecky mlčí nad tim, ze vláda Zelenskeho je totalitní režim. Stále tvrdím jedno, stačí jeden telefon z Washingtonu do Moskvy. A je po všem. Ale není vůle. Tato válka je dílem USA a EU. A EU to převalcuje. Kdyz EU zdechne, bude hezký den.
A pokud jde o Ukrajinu, referendum pod dohledem OSN o tom kdo chce kam, jak jednoduché. Česká republika a Slovensko je ukázkou jak lze dohodnout nevyhovující manželství a žít si kazdy jak chce. Ale referendum není možné, to by Bidenovic klan měl po investicích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
1. 11. 2022 18:23
Odpovědět  Aleš

Imigranti, to je náš konec. Rabování, vraždy!

Rapa
1. 11. 2022 19:21
Odpovědět  Pedro

Nakoupil jsem kasry a pepřové spreje pro rodinu a sobě zbraň.

Albi
1. 11. 2022 21:36
Odpovědět  Rapa

Držím vám palce, ale uvědomujete si, že proti vám bude stát veškerý mocenský aparát republiky včetně nejnověji modifikovaných zákonů?

S poněkud jinými zbraněmi než s pepřovým sprejem, A s poněkud jinak definovanou “demokracií”.

Bozena K
1. 11. 2022 21:41

tady se hraje také o to, aby se sami ukrajinci vzbouřili proti vládě, která je vede do zkázy… dokud byla fronta vzálena kdesi na východě a západu se to moc nedotýkalo a žili si v relativním komfortu, byli v klidu… ale ted se to začíná bezprostředně dotýkat jich samotných a už začínají kritizovat vládu, že mluví o vyhrané válce, ale realita je jiná a bude ještě horší….

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 23:40
Odpovědět  Bozena K

Souhlas. Na rozdíl od nás mají hafo zbraní.

Boomer
2. 11. 2022 18:15
Odpovědět  Bozena K

.. v Polsku je teď hodně uprchlíků z ukrajinských oblastí, přináležejících dříve k Polsku a ti pro současnou vládu v Kyjevě nehnou prstem.. nepovažují konflikt s Ruskem za jejich věc, svoji budoucnost vidí v připojení k Polsku, až přijde vhodná doba.