blog

Řešíme věci nenásilně a pokojně, ale pokud… Organizátor plného Václaváku udeřil. Varování Fialovi!

Ze sítí

Organizátor demonstrace na Václavském náměstí z 3. září Jiří Havel nadále požaduje demisi vlády Petra Fialy s tím, že už připravuje jména možných odborníků do úřednické vlády, která by byla u moci do předčasných parlamentních voleb. Pokud vláda demonstrující občany nevyslyší, mohou prý přijít „jiné, daleko zásadnější možnosti, jak s vládou mluvit“.


Havel se v rozhovoru s Janou Bobošíkovou vracel k demonstraci z 3. září na Václavském náměstí. „Když jsme demonstraci začali připravovat na začátku června, tak jsem si představoval, že to náměstí bude plné a s touto myšlenkou jsme celé léto pracovali a jsem rád, že se to nakonec opravdu naplnilo,“ prohlásil spokojený Havel.

Účastníky demonstrace by podle něj šlo rozdělit do dvou skupin, na vědomé a nevědomé. „Ti vědomí, kterých tam bylo hodně, už vědí, co náš čeká, kdo nám ten problém způsobuje a někteří i vědí, jak ho řešit. Ti nevědomí tam přišli proto, že dostali ta nová vyúčtování za energie,“ vysvětloval Havel.

Havel také reagoval na slova premiéra Petra Fialy, který uvedl, že demonstraci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extrémním pozicím a jsou proti zájmům České republiky, což později potvrdil i na svém twitterovém účtu.

„Trvám na svém výroku, který se netýkal demonstrantů, ale organizátorů. Demonstraci organizovali příslušníci ruské páté kolony. Důkazů je dost. Stačí se podívat, kdo stál na pódiu a co říkal. Tito lidé vidí řešení drahých energií ve vystoupení z NATO a z EU. Chtějí z nás opět udělat vazala Moskvy. A to je třeba pojmenovat a postavit se tomu,“ napsal Fiala na svém twitterovém účtu.

„Já bych mu odpověděl, že my jsme nespokojení občané České republiky, akce se jmenuje Česká republika na 1. místě, máme naprosto pronárodní plán a nechápu, jak je možné, že z nás dělá nějaké kolaboranty s Ruskem. Jestli je to jen proto, že jsme ochotni vyjednávat energie, které od Ruské federace potřebujeme, vždyť to je přeci pro naše národní zájmy,“ reagoval Havel.

Organizátoři demonstrace zároveň připravují trestní oznámení za pomluvu na některé novináře. „Podáváme trestní oznámení na novináře Pavla Šafra, který nás označil za fašisty. To je naprosto neakceptovatelné nás takto nálepkovat. Ta šance na úspěch je ale samozřejmě mizivá, protože jak víme, vymahatelnost práva je u nás mizivá. Bude se na to čekat měsíce a roky, ale ta mediální špína, co se proti nám zvedla, je jasným cíleným mediálním útokem lidí jako Šafr a dalších,“ uvedl Havel.

Další demonstraci Havel a jeho spolupracovníci svolali na středu 28. září opět na Václavském náměstí, ale i do dalších měst v republice. Na této akci bude opět požadována demise vlády. „Naším cílem je demise vlády, ustavení vlády odborníků a poté předčasné volby. A my už tyto odborníky máme, připojují se k nám další, my jsme otevřeni každému, kdo půjde s námi. Systém výběru by měl stát na konsenzu i opozičních stran, aby byla šance, že se ti odborníci do té úřednické vlády dostanou,“ prohlásil Havel, že se rodí i řešení, co by se po demisi mělo dít.

Vláda prý musí občany vyslyšet, nebo budou muset organizátoři hledat jiné způsoby, jak s vládou mluvit. „Vše, co děláme, je v souladu se zákonem, řešíme věci nenásilně a pokojně, ale je jasné, že jestliže vláda nebude respektovat požadavky občanů… a my máme už mnoho podporovatelů. Však na Václavském náměstí bylo minimálně 150 tisíc lidí, i když média tvrdila, že 70 tisíc, to byla další blamáž. Je otázka, jestli, když nás nevyslyší, nebudeme řešit jiné, daleko zásadnější možnosti, jak s vládou mluvit,“ překvapil Havel.

Jeho iniciativa je prý otevřená všem, kdo mají Českou republiku na 1. místě, nehledě na politickou příslušnost. „My dáváme prostor všem, pro které je Česká republika na prvním místě, ať už je to levice nebo pravice. Na demonstraci byli lidé z celého politického spektra. Tohle nálepkování je totiž stejně k ničemu, společnost je organismus a je potřeba mít zastoupeny všechny pozice, které jsou v zájmu našich občanů,“ dodal.
https://bit.ly/3ScLBzl

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
me2d44
24. 9. 2022 13:23
Ohodnotit příspěvek :
     

1.) s článkem vcelku souhlasím 2.) výtka – EU nejde o nějaké národy – chce tu nějaký “multimix” – a to jsme si už zkusili – když od nás utekli čeští Cikáni, nastoupili slovenští, maďarští, rumunští, ukrajinští Rómové – Česky to pomalu neumí, ale o podpory na pracáku si říct umí. Kde jsou ty časy, kdy byla povinnost pracovat – ale současně právo na práci podle schopností!!!

Pavel K
24. 9. 2022 14:00
Odpovědět  me2d44

🤣 🤣 🤣 🤣
Ale v rámci solidarity menšinám, to úřednice rádi poradily, jen aby se jich zavčasu zbavily. Jen už aby byly v prddellyyy a neotravovali, protože byl čas kávy. Pak tam došel beznohý a bezruký domorodec a toho vypakopvyly sswyňským krokem, že nemá nárok na nic a ať táhne do práce.👎👎💩💩

Masunta
24. 9. 2022 14:52
Odpovědět  me2d44

Před tímto fenoménem čapka z hlavy se mi smekla !!!
Málem i se zakutálela.
Přichytím ji kolem brady poutkem.
Příště snese takový fenomén.

Aleš
24. 9. 2022 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Jediná cesta je CZEXIT, ven z NATO a SPOLU do vazby.

Jiří
24. 9. 2022 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím zadržet jásot ,ba i řvaní z radosti ,že 30let války proti komunistům a Rusku se nevydařilo a jiné politické uskupení začíná hnát tu línou bandu ,nenažranců – svinským krokem do pryč. Očekávám tvrdší akce ,protože ta špína je za 30let hrozně zažraná.

jirik
24. 9. 2022 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Okamura si “naběhnul”…

„Škrtl jsem jeho volební lístek a ještě jsme ho natrhl. Voleb jsem se tímto zúčastnil, vždycky jsem pro to, abychom k volbám chodili. Můj hlas tak bude započítán mezi odevzdané, tímto jsem však vyjádřil svůj nesouhlas a zároveň snížil procentní výsledek panu Růžičkovi, protože absolutně nesouhlasím s politikou TOP 09 a vládní koalice,“ řekl Okamura.

Podle volebního zákona je volební lístek neplatný, pokud není na předepsaném tiskopise, je přetržený, nebo není vložený do úřední obálky. Naproti tomu poškozený či přeložený lístek platný je, pokud jsou z něj patrné potřebné údaje. Platnost v takovém případě posuzuje okrsková volební komise.

https://domaci.hn.cz/c1-67118260-okamura-skrtl-volebni-listek-a-jeste-ho-natrhl-jeho-hlas-ruzickovi-je-ale-platny-dekuje-top-09

*****
když už realizuje takovéto nápady tak buď podle volebního zákona a hlavně si vybrat stranu/hnutí, které nemá šanci projít,…. proč zbytečně posilovat protivníkovy zbraně?

Ladislav
24. 9. 2022 18:44
Odpovědět  jirik

👍Zase “nápad” od zločince Rychetského?

Luboš z Jihu
24. 9. 2022 14:31
Ohodnotit příspěvek :
     

On se ten zadluženej Vrábel přejmenoval na Havla?

Administrátor
P.A.Semi
24. 9. 2022 17:31
Odpovědět  Luboš z Jihu

Ne, byli tam dva – Vrábel a Havel…
A že je zadluženej – takových jsou nás v Čechách miliony…

25. 9. 2022 06:14
Odpovědět  Luboš z Jihu

Jestli ti to zklidní hormony, tak máš dluh 270 000 kaček – jako každý v tomto státě, včetně nemluvňat. Už jsi za to poděkoval svému chlebodárci?

Masunta
25. 9. 2022 08:20

Chronický poučovatel Chasidy bez tolerance … rup psych.

VratislavII.
25. 9. 2022 16:21
Odpovědět  Luboš z Jihu

Proč by se někdo chtěl vydávat za lempla,vožralu a vlastizrádce jménem Havel????🤮🎯🤮🤮

Naposledy upraveno$ s uživatelem$