blogpolitika

Putinův úder v Africe! 1100 amerických vojáků obklíčeno na základně v Nigeru! Francouzi už v noci prchli letadly!

Putinův úder v Africe! 1100 amerických vojáků obklíčeno na základně v Nigeru! Francouzi už v noci prchli letadly! Po Nigeru je na řadě Čad, poslední pevnost USA v Severozápadní Africe. Prigožinova libyjská armáda prý už dokončila přípravy k tažení!

2 srpna, 2023 Michael Svatoš

Nigerijská vojenská chunta, která před týdnem svrhla nenáviděného prozápadního prezidenta Mohameda Bazouma izolovala 1100 amerických vojáků rozmístěných na tamní hlavní vojenské základně USA v Africe, a zakázala veškeré lety ze základny! Pro USA je to rána. Základnu postavily za 100 milionů dolarů v roce 2019, a jen její udržování stálo Pentagon ročně dalších 30 milionů. USA v několika posledních letech utratily jen za výzbroj a výcvik nigerských speciálních jednotek přes 500 milionů dolarů. Pentagon za velitele těchto jednotek vybral generála Moussa Salaou Barmou. Generál Barmou byl vycvičen na nechvalně známé americké vojenské základně Fort Benning, a byl vyškolen na stejně proslulé National Defense University Washington. Generál Barmou se pár týdnů před převratem 12. června na Air Base 101 účastnil porady s generál poručíkem, velitelem speciálních sil USA,  Jonathanem Braga, viz foto z jednání. Generál Barmou po té 27. července provedl nejprve v čele svých speciálních Pentagonem vycvičených jednotek zatčení prozápadního prezidenta Mohameda Bazouma, a pak vystoupil v televizi a oznámil provedení převratu a vytvoření vojenské chunty! USA tak za poslední roky vycvičily velitele a vojáky už šesti státních převratů v Severní Africe:  Gambie (2014), Guinea (2021), Mauretánie (2008) a Niger (2023), Burkina Faso (2022), a Mali (2020). Také ČR a AČR se z nařízení EU podílela na výcviku pučistů, a ti potom v červnu 2020 provedli převrat v Mali, a svrhli tamní prozápadní vládu! Je tak s podivem, že česká média včera s odkazem na znalce severoafrické problematiky, tvrdila, že za současnými převraty v severní Africe stojí výlučně Putin a jeho skupina žoldnéřských kuchařů, a že čeští experti na Afriku ani nevědí, že pučistické vojáky i generály vycvičil Pentagon, EU, a v případě Mali i AČR!

V noci na dnešek se situace v Nigeru vyostřila. Macron, který ještě minulý týden po útoku demonstrantů mávajících ruskými vlajkami, kteří se pokusili vypálit francouzské velvyslanectví, vyhrožoval Nigeru tvrdou odplatou, v noci stáhnul ocas, a Francouzi byli letecky evakuováni ze země. (Video z evakuace.) V ní zůstávají pouze francouzští vojáci, kteří zřejmě musí střežit bezpečnost dodávek z tamních uranových dolů, bez kterých by se mohly zastavit francouzské jaderné reaktory. Niger, který je jednou z nejchudších zemí světa, zachvátily protifrancouzské nálady, a chunta oznámila, že zastaví dodávky uranu do Francie. Noví vládci si tak evidentně hodlají vynutit zvýšení cen, asi aby upokojili rozzuřené chudé obyvatele! 

Včera se objevily první zprávy, že Čad, kterému vládne USA dosazený diktátor Mahamata Déby, se pokouší z několika zemí sdružení ECOWAS vytvořit koalici, která by do Nigeru vtrhla, a zavedla tam prozápadní pořádek! Pučisté, kteří vládnou v Burkině Faso a Mali už vyhlásili, že v tomto případě jejich armády přijdou Nigeru na pomoc! Náčelníci štábů zemí ECOWAS se mají dnes sejít, a projednat podrobnosti chystaného tažení! Pučisté, kteří ovládají Guineu, oznámili, že nebudou respektovat žádné západní sankce, které mají být na Niger uvaleny podle plánů Bruselu! Guinea je v tomto případě klíčová země, protože z jejích přístavů se dají zásobovat vnitrozemští pučisté v Mali, Burkině Faso i Nigeru. Druhý zásobovací kanál vede z Libye přes poušť. V Libyi se navíc nedávno  usadila početná skupina ruských kuchařů, a ti vyzbrojili, vycvičili, a k vojenskému tažení na sesazení nepopulárního čadského diktátora připravili početné jednotky čadských rebelů. Z kuchařů mají prozápadní afričtí prezidenti panickou hrůzu. Loni v prosinci, když se  několik kuchařů náhle zjevilo poblíž hranice mezi Burkinou Faso a Ghanou. tak vystrašený ghanský prezident Akufo-Ado ihned telefonoval do Washingtonu, aby ho Američané spěchali zachránit, protože po prosincovém vyhnání Francouzů ze Středoafrické republiky grupou Wágnera je další na řadě. 

Podle francouzských novinářů je noční letecká evakuace z Nigeru jasným signálem, že Francie uvolňuje cestu zemí ECOWAS, aby rychle vtrhli do Nigeru, a provedli protipuč! Německo a Itálie už rovněž připravují evakuaci. Je prý zřejmé, že se Guinea, Mali a Burkina Faso v případě útoku na Niger postaví po jeho bok, protože by byly další na řadě! 

Celá situace kolem Nigeru je důsledkem nestoudného drancování Afriky a jejich přírodních zdrojů v posledních letech ze strany EU a USA. Pokud dojde k vojenské eskalaci, kterou s podporou Washingtonu a Bruselu chystá část zemí ECOWAS, odborníci varují, že dojde k prudkému nárůstu imigrace Afričanů do Evropy. Niger je chudá země se zoufalým obyvatelstvem. Ani sousední mnohem díky ropě bohatší Nigerie na tom není lépe. Nigerijský prezident Bola Tinubu včera oznámil, že okamžitě uvolňuje 200 tisíc tun obilí ze státních rezerv, aby nasytil obyvatelstvo, které se díky rostoucím cenám základních potravin začíná bouřit. Také zvýšil minimální mzdu a nakoupil 3000 autobusů, aby bojoval s rostoucími náklady na veřejnou dopravu v zemi – a to je Nigérie jedním z důležitých producentů ropy!

Drahé energie nyní drtí evropský průmysl výroby hliníku, ale pro Rusko je to velká příležitost. Rusko se před pár dny na summitu v Petrohradě domluvilo s nigerijskou vládou a její vysoký zástupce Gabriel Aduda potvrdil 28. července v Petrohradě, že Rusko obnoví výrobu hliníku v Nigérii, vybuduje tam přehradní nádrže, a infrastrukturu na vývoz hliníku přes Guinejské přístavy! Hliník vyrobený v Nigérii bude díky nízkým cenám energií podle ruských představitelů ještě levnější než hliník vyráběný v Rusku. Zatímco v Evropě se hromadně uzavírají továrny na výrobu hliníku, protože energie potřebné k jeho výrobě jsou drahé, v Africe je Rusové budují! 

Fialoví propagandisté se před pár dny vysmívali Putinovi, že se petrohradský summit s africkými vůdci nepovedl, že Afrika Rusko ignorovala. Opak je pravdou. Rusko uzavřelo na summitu obrovské obchody, a tak je třeba Čechům zatajit, že se průmyslová výroba stěhuje z Evropy do Afriky, a s ní i naše pracovní místa!

Neo-koloniální byznys  Francouzů, kteří jsou nyní pučisty i občany vyháněni  z Afriky, se snaží rychle převzít Velká Británie i USA. James Cleverly, ministr zahraničí Británie, včera večer vyzval vůdce zemí ECOWAS, aby obnovili demokracii v Nigeru, a slíbil, že Británie po zvážení poskytne veškerou podporu, kterou budou potřebovat, pokud si o ni požádají! Zdá se tak, že po brutální válce na Ukrajině bude v nejbližších dnech rozehrána nová válka, tentokrát v Africe. Jako v každé válce půjde hlavně o to, kdo bude v budoucnosti kontrolovat toky afrických surovin, energií i peněz. Vše zase zaplatí občané ze svých daní, včetně dalších milionů uprchlíků. Když Obama rozehrál válku v Sýrii a nepokoje v celé Severní Africe, do Evropy se okamžitě přivalili miliony nešťastných uprchlíků, i miliony krimi-imigrantů, kteří využili příležitosti se pod rouškou uprchlíků dostat do Evropy. Nyní v Africe hrozí válečný rozvrat zemí s mnohem vyšším počtem obyvatel než má Sýrie. Další vlna Angely Merkelové tak může brzy dorazit na naše hranice. Je na čase přestat rozdmýchávat války, nebo to s Evropou, Českem i Slovenskem špatně dopadne. A k tomu je třeba nových politiků. Ti současní zklamali na celé čáře. Dnes jdu opět na poradu Stávkového výboru ke Schnellům. Tak držte palce, ať to dobře dopadne!
https://www.michalapetr.com/

sdílet na

52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
2. 8. 2023 14:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to bl-bý, takhle to říct, ale aspoň se v Africe pročistí vzduch a vyjasní se, kde kdo stojí. Kdo korupčně za KoZou, jako například Ramaphosa a Sisi, a kdo za lepšími podmínkami k životu pro svůj lid.

2. 8. 2023 14:52

Ramaphosa?

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 15:17
Odpovědět  primak

Nu ano, Ramaphosa, president JAR, který se jeví jako pěkný podrazák. Však je to tady v jednom článku rozebíráno. A nemusí to být jen kvůli nynějšímu setkání Rusko- Afrika. Mně stačil již ten postoj jakým reagoval na účast Putina na nadcházejícím setkání BRICS. Já jsem si to dávno myslel i říkal, že Rusko si musí dát velký pozor na různé ty jako přátele, neboť mnoho z nich tam je pouze ze zištných důvodů. Ale jak říká Milan, ono se to alespoň pročistí. U nás se to také pročistilo dobře a my víme nyní kdo je kdo. Třeba takový guru Babiš bude mít stále oporu starých, kteří krom zpráv a seriálů nic nesledují. Něco jim pohodí a že je eurokrat,to lid nezajímá, hlavně že mají ještě něco ve žlabu. Co přijde později to nikdo neřeší. Ono je to asi jedno, tady je stejně hotovo.
.

Albi
2. 8. 2023 15:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

A nejhorší je, že v porovnání s dnešní sestavou vládníhi týmu se Babiš jeví jako zachránce státu a lidu.

ModrýKlokan
2. 8. 2023 19:29
Odpovědět  Albi

@ Albi

Babiš nám to ještě dá pěkně sežrat, všem. Jen moje soukromá predikce. Ovce budou jako obvykle nechápavě civět a kvičet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura
2. 8. 2023 21:21
Odpovědět  ModrýKlokan

Nejsi ty nakonec modrožlutý klokan

ModrýKlokan
3. 8. 2023 15:21
Odpovědět  Jura

@ Jura

Tvé poznámce nerozumím. Ty myslíš, že ta zákeřná krysa Babiš má něco proti pučistické vládě UA? To pochybuju, Babiš je řízená opozice, vždy když o něco jde, zradí, nebo se nechá zastrašit a vydírat.

Zájmy občanů ČR poškodil mnohokrát a bude v tom jistě pokračovat, pokud mu zase sednete na špek. Tímto nijak neobhajuji gaunery, ze současné vlády fialovo-modro-žlutých šílenců, řízené západními tajnými službami.

Představ si cinknutý zápas ve fotbale. Babiš a Pětikolka jsou “jako” soupeři a “jako” se spolu přetahují o balon – pro diváky a sázkaře. Ve skutečnosti je zápas už předem domluven a zaplacen.

Frank
2. 8. 2023 17:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

A kdo má oporu těch mladých?

Gales
2. 8. 2023 17:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jsem četl že místo hotovo,tak ho*vno.

Spam Janka
3. 8. 2023 09:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

a kto bude lepsi ako Babis??Okamura ci Rajchl?? obaja maju svoje pre a proti

Jaris
3. 8. 2023 12:40
Odpovědět  Spam Janka

Vyvarujte se mafianskeho kmotra Babisze. Je to podrazak a podvodnik. Osobne bych ho zbavila ceskeho obcanstvi a poslala zpet na Slovensko, kde ma take skladat mnoho divnych uctu podle mnoha Babiszem okradenych Slovaku.

2. 8. 2023 22:39

No, a je to tady. Ani to netrvalo. Jak je to dlouho, co jsem tu perlil o trojských ihaha KoZy v BRICSu? Včera? Převčírem? Zatím tedy Lulu. Přidá se i osmahlý puchejř?

Ukázalo se, kdo z členů BRICS je kategoricky proti rozšiřování aliance
2. srpna 2023

Brazílie je hlavním odpůrcem expanze aliance BRICS, uvádí agentura Reuters s odvoláním na tři nejmenované představitele brazilské vlády.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
3. 8. 2023 08:23

A kde berieš istotu, že reuters neklame ako veľakrát predtým? “nemenovaní predstavitelia brazílskej vlády”, áno, veríme.

3. 8. 2023 13:47
Odpovědět  Janaz

Ježíííšmarjá, jakou jistotu? Psal jsem snad někde něco takového?
Je to šance – nic víc! Jistotu…

2. 8. 2023 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Děvčata, posílám dáreček:
https://www.youtube.com/watch?v=ctwLE7Ia4i0

Albi
2. 8. 2023 16:02

To je nádhera. A drama až do konce. Díky za odkaz. 🙂

Markýza
2. 8. 2023 17:07
Odpovědět  Albi

Jo, ta je kouzelná 🙂 Chtěla jsem na oplátku najít medvědici, která na Aljašce převáděla tři vejlupky přes hajvej, ale už jsem nenašla.
Já když propadnu trudnomyslnosti, tak koukám na zviřata a když trudnomyslnosti z lidstva, tak videa ze záchrany zvířat lidma i obráceně.

Albi
2. 8. 2023 22:24
Odpovědět  Markýza

Tak ti pár videí zvířátek pošlu. Aby to bylo stylové, tak ruských.
https://dzen.ru/video/watch/64b59339f4be9278916379a1

Markýza
3. 8. 2023 08:58
Odpovědět  Albi

Pár ruských mám založených taky, ale kapánek drsnější sortu.
A jedno nádherný s mým milovaným živočišným druhem: (sleduj moholog řidiče 😀 )
https://1url.cz/9uWLp

Albi
3. 8. 2023 09:20
Odpovědět  Markýza

Dík – to bylo moc hezké vč. toho monologu! 🙂

Markýza
3. 8. 2023 09:42
Odpovědět  Albi

Jo, mně nejvíc rozesmál ten závěr – tak já už musím domů, Akélo 😀

3. 8. 2023 13:50
Odpovědět  Markýza

Fajn děvčata. Teď musím na nákup, ale taky se juknu.
Raději podle abecedy:

Jedno Albi: 🙂
A jedno Markýze 🙂

zuzana
2. 8. 2023 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Mezinárodní měnový systém se zhroutí – není otázkou zda, ale kdy

https://aktax.cz/mezinarodni-menovy-system-se-zhrouti-neni-otazkou-zda-ale-kdy/

Francin
2. 8. 2023 15:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako vždy a jako všude jsou nasunutí do mnoha zemí s jediným cílem. Ukrást nerostné bohatství, ukrást zlato a zotročit lidi pod heslem “ trvalá svoboda” . Tak snad už to pochopí konečně i chudáci do dnes okrádání Afričané.

Albi
2. 8. 2023 16:06
Odpovědět  Francin

Chudáci Afričané mají k pochopení nakročeno dobře. Někteří už i ten krok dokončili. Na rozdíl od nás, nových dobře metoucích košťat – hrdých Zápaďanů! 🙁

2. 8. 2023 20:37
Odpovědět  Albi

Jo jo. Hrdý Buďžes, naše jednotné jméno.

A hrdý buď,
žes vytrval,
žes neposkvrnil ústa ani hruď
falešnou řečí.

Takový byl můj lid
s kešení a košíkem.
Na jitřní čekal svit,
čekal a čertví čemu věřil.

Úrodu novou sklidí sám,
cizákům ve sklady.
Jděte mu z cesty. Staví chrám
otrocké poroby.

Markýza
3. 8. 2023 09:04

To jste poupravil vy? 😀 Dobrá práce!

3. 8. 2023 13:52
Odpovědět  Markýza

Jo. Chyt mě z té hrdosti záchvat bl-bnutí.

Jura
2. 8. 2023 21:23
Odpovědět  Albi

A co tak na závěr úvozovky , nebo to brát vážně.

Albi
2. 8. 2023 22:26
Odpovědět  Jura

Myslela jsem, že smajlík stačil. Opravit už to nejde.

2. 8. 2023 22:28
Odpovědět  Jura

Sem si nevšim, že by psal Hašek v uvozovkách.

Markýza
3. 8. 2023 09:04

😀 😀 😀

Mike
3. 8. 2023 11:52
Odpovědět  Francin

Myslím to už pochopili i Afričané, o jejichž IQ se sice v našich končinách hovoří s despektem, ale jak na tom jsme pak my, kteří se stále hlouběji zavrtáváme do americkýho análu (fuj!)?

ijn
2. 8. 2023 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Copak Afrika , ta si vyčistí své území i klacky a vidlemi sama,…..ale tady v Čechách bude velký úpadek až eko-mafie zotročí ČR do bankrotu,…..copak může být cena cihlářský blok 25x25x40 200,-Kč/kus dříve za 40,-Kč hrubá stavba okolo 4 mil.Kč, když před r. 1990 se dala pořídit domku pod 300 000,- Kč……tj. 20x levněji???….. o nemovitosti půjde především…!!! lidé si neuvědomují jaké rizika se dopouští vláda ČR na svých voličích,…..tímto směrem musíme varovat lid obecný!!!

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 19:11
Odpovědět  ijn

Vláda nebo škůdci?

Gales
2. 8. 2023 17:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Už to pomalu ale jistě začíná. Někteří,slušně se neumím vyjádřit,si na tom honí triko.A jdou,jako,příkladem. Ať sípnou…….Novinka v obraně státu platí teprve necelé dva týdny. Zájem mají zatím desítky lidí.
Článek
„Minulé pondělí jsem se byl přihlásit, jde to přes krajská vojenská velitelství,“ říká třicetiletý František Talíř, který působí coby náměstek jihočeského hejtmana.
„Říkali mi, že jsem první,“ dodává. Novinka v obraně státu – dobrovolné předurčení – platí teprve necelé dva týdny. Novela rozšiřující možnosti, jak se zapojit do obrany Česka, nabyla účinnosti 23. července. A Seznam Zprávy zjišťovaly, jaký je zatím zájem.
„V současné době (informace z minulého týdne, tedy z prvního týdne) evidujeme několik desítek žádostí,

ModrýKlokan
2. 8. 2023 19:35
Odpovědět  Gales

To je odpudivý hujer ten náměstek Talíř. Nějaký angažovaný svazák. Du blít.

Markýza
3. 8. 2023 09:05
Odpovědět  ModrýKlokan

Jasánci na frontu! Spasíte Ukrajinu!

eFPe
2. 8. 2023 18:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle. Zase mně tu tragicky vyminusujete, ale za tímto si stojím.
Lidi, zkusme se na věci dívat realistickýma očima. Ne tak, jak bychom to my chtěli, ale tak, jak to je.
NIGER. Zjistěte si hustotu osídlení a taky jak je to tam například s gramotností.
Tam prostě někdo řekl, že má toho dojení dost. Netahejte do toho Rusko, protože to má svých starostí dost, a vůbec V.V. Putin.Tyhlety bombastické nadpisy článků jsou zkrátka na úrovni bulváru.Dobře, někde proběhl převrat, a dobře že ne krvavý, ale hned psát, že to gosudar ošéfoval je mimo mísu prostě.Měli bychom se vystříhat jak zveřejňování takových článků, tak hýkání blahem nad tím, jak to vše jde podle plánu.
Opravdu to zkrátka nejde jen a jen podle našich zbožných přání, sami víte že ani takové manželství není nikdy úplně ideální a je o kompromisech, porozumění a ústupcích, a to jde jen o dva dospělé lidi- natož pak nějaký stát.

ModrýKlokan
2. 8. 2023 19:45
Odpovědět  eFPe

@ Efpéčko

Máš pravdu předsedo. Jinak tvoje mínusy nesleduju, ale někdo je musí dostat, poněvadž jinak by nebyla žádná disciplína a lozili byste tady po stromech jak vopice.

Dále doporučuju shlédnout kultovní a povinný film Zdeňka Podskalského Bílá paní. Zvláště závěrečné scény z řeky: “Furt s tou pravdou! Drž hubu a plav!”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura
2. 8. 2023 21:28
Odpovědět  ModrýKlokan

To máte na mysli tu prozápadní, nebo dění ve světě.

ModrýKlokan
3. 8. 2023 15:35
Odpovědět  Jura

@ Jura

To nesmím říct. Podle smlouvy s nakladatlem, tajenku mých kryptografických textů a šťastného výherce hodnotné ceny, zveřejním až o pravoslavných Vánocích.

Bohužel v Česko-Ukrajinské republice není jasné, kdy pravoslavné Vánoce budou, protože se asi bude měnit kalendář. Po těch 1.000 letech už je málo progresivní a liberální, taky obsahuje nadlimitní CO2.

2. 8. 2023 22:33
Odpovědět  ModrýKlokan

Disciplína, vy klucí pitomí, musí bejt! Jinak byste lezli po stromech jako vopice! … Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny! Z toho jsem měl dycky největší strach.

Markýza
3. 8. 2023 09:08
Odpovědět  ModrýKlokan

Jojo.Bílá paní je brutálně nadčasová.

ModrýKlokan
3. 8. 2023 15:37
Odpovědět  Markýza

@ Markýza

A taky je to brutální prča. S brutálně hvězdným obsazením – doslova.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 8. 2023 17:58
Odpovědět  ModrýKlokan

No to taky 😀

Autor
2. 8. 2023 21:25
Odpovědět  eFPe

To Rusko ale tahají do toho jiní. Je to dokonce napsáno přímo v článku!!

2. 8. 2023 22:32
Odpovědět  eFPe

On to Gargamel jináč už snad ani neumí. Má asi zato, že si tím jarmarečním stylem bulváru zvýší čtenost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
3. 8. 2023 08:31
Odpovědět  eFPe

A ty si myslíš, že len zápaďacké rozviedky a diplomacie pracujú po celom svete na plánoch tých, čo ich riadia? Že Rusko sedí od r.2000 na riti a rozhoduje sa každý deň podľa toho, ako sa Putin vyspal? Že nemajú podrobne prepracovanú stratégiu na zmarenie plánov Západu na likvidáciu Ruska? Že nimi ohlasovaný multipolárny svet si vymyslel Putin jedného dňa po šálke kávy? Že všetky kroky robí náhodne podľa toho, čo si prečíta ráno v novinách? Preboha, tak naivný či krepý snáď nikto nemôže byť! Radosť vládnuť takým hlupákom, ktorých svet sa končí večer v posteli a po prebudení začína nanovo!

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 08:51
Odpovědět  Janaz

😀😆🤩

Markýza
3. 8. 2023 09:33
Odpovědět  Janaz

Rozumná úvaha – bohužel, ten agresivní obal tomu nepomáhá 🙁 Nechcete místo toho raději rozdávat mínusy?

Markýza
3. 8. 2023 09:14
Odpovědět  eFPe

A já s váma souhlasím, je to rozumná úvaha. Souhlasím i s tím, že už by se měl konečně definitivně zrušit ten koncept satanáš/mesiáš. VVP není ani jedno, je to mimořádně schopnej chlap. Ale ani satanáš (jak myslí jedni) ani mesiáš (jak si začínají myslet druzí)
A co vás tak žerou ty mínusy? Taková blbost………
Jen poznámku na okraj – koncept S/M (aleale, to je pěkná paralela! 😀 ) nám vydrží až do roku 25 cca touhle dobou…to záleží na dojezdu setrvačností. Já jen kvůli rozložení sil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$