blog

Putin se zmocnil supertajné technologie USA! Bravurní, drzá a riskantní operace dokonale zaskočila Američany!

Ve válce se ze všeho nejvíce tají pravda, přiznal už Churchill. Současná média tak chrlí neuvěřitelné množství  dezinformací, buď, aby na pokyn dezinformovala, a nebo, aby si získala konzumenty své reklamy. Ty nejzajímavější zprávy proto často zmizí pod balastem mediálního povyku. 

Na snímku inkriminovaný americký dron MQ-9 na základně v Rumunsku

Náš příběh pátrání po skryté pravdě začneme typickou dezinformaci k odvedení pozornosti. 9. března se začala všemi médii šířit informace, že ruské hypersonické rakety zlikvidovaly tajný štáb NATO na Ukrajině. Zpráva získala obrovský ohlas a ruskými vlasteneckými kanály se šířila jako zběsilá. Jenže v pondělí 13. března celou zprávu v detailním rozboru označil mimořádně erudovaný ruský vlastenecký kanál Рыбарь za špatně udělaný podvod.

Skutečná pravda o válce je přitom mnohem složitější. První střípek, který potvrzuje ruskou operaci na získání tajné technologie USA při ukrajinském konfliktu se objevil na světě už loni v září. Tehdy pronikla na svět informace, že Pentagon zamítnul Zelenského žádost podporovanou mnoha US politiky, aby Kyjev dostal pokročilé US Drony Reaper a Gray Eagle, aby s nimi mohl zaútočit na poloostrov Krym a tamní námořní základnu. Kyjev se dokonce zavázal Washingtonu, že s těmito drony bude útočit pouze na Rusy na ukrajinském území, a že všechny cíle útoků bude předem hlásit Pentagonu. Velení letectva USA dokonce tvrdilo Pentagonu, že bez těchto dronů, které mají speciální schopnost detekovat vojenské cíle z velké výšky a vzdálenosti, a korigovat tak ukrajinské dělostřelectvo a rakety, nemá ukrajinská armáda šanci potlačit ruskou dělostřeleckou převahu. Přesto přišlo už v září 2022 striktní zamítnutí, zdůvodněné nebezpečím, že by Rusové mohli nějaký dron sestřelit, zmocnit se ho, a získat tak citlivé technologie!

Důležitá pro náš příběh je také odpověď na otázku, co jsou ony citlivé technologie, které jsou tak důležité, že Pentagon nedovolil přesun dronů MQ9-B na Ukrajinu. Indie si od USA v roce 2020 pronajala od USA drony MQ9-B, takže problém citlivých technologií nebude v konstrukci dronů, a jejich výzbroji, ale v elektronice. Tomu nasvědčuje i dosud neuskutečněný plán, přestavět drony MQ9-B pro Ukrajinu, bez citlivých technologií.

Drony MQ9-B operují už od září 2021 ze základny v Rumunsku. Na ní byla k provádění tzv. protiteroristických operací umístěna 25. útočná skupina USAF. Drony této jednotky prováděly od počátku ukrajinského konfliktu lety nad mezinárodními vodami v blízkosti Krymu a monitorovaly ruské loďstvo, letectvo a pozemní síly na jižní části bojiště. Tyto Drony jsou podle nadšených zpráv indického námořnictva, které je nakoupilo, schopné získat neuvěřitelné množství informací! Zejména o námořním provozu. Indie má zcela určitě technologicky necitlivé drony, protože jinak by se Pentagon nebránil předání amerických citlivých dronů Ukrajině. (Indové jsou velcí přátelé Rusů, a zcela určitě by je nechali do dronů nakouknout, výměnou za nějakou ruskou pokročilou technologii.)

Je veřejným tajemstvím, které jsme v minulých analýzách několikráte dokázali, že USA předávají Ukrajině satelitní a další důležité informace o pohybech a rozmístění ruských sil, lodí i letadel, aby na ně Ukrajinci mohli úspěšně útočit. Pentagon se k tomu vyjádřil slovy, že ale v žádném případě neurčuje, nač Ukrajinci zaútočí. (Viz. starší analýzy.)

Vznikla tak velmi zajímavá situace. USA drony MQ9-B létají v mezinárodních vodách kolem Krymu a sbírají špionážní data o Rusech. Přitom Pentagon potvrzuje, že předává špionážní data Ukrajině. Rusové byli evidentně vzteky bez sebe, obzvláště z úspěšného útoku na křižník Sevastopol (autor měl pravděpodobně na mysli vlajkovou loď ruské černomořské flotily – potopený křižník Moskva – pozn. red.N.R.) . Přesto celý rok lety dronů MQ9-B kolem Krymu tolerovali!!!

Tento stav platil až do včerejšího dne! 14. března dvě ruské stíhačky SU-27 bravurním manévrováním, při kterém obratný ale pomalejší dron, nejprve postřikovaly vypouštěním paliva, aby zašpinily jeho senzory, a potom smělým manévrem, při kterém dronu odsekly jeho jedinou zadní vrtuli, která ho pohání, donutily  americké operátory v Rumunsku, aby dron zřítily do moře. 60 km od pobřeží Krymu! (Další verzí je sestřel dronu ruskou raketou.)

Jakmile se dron MQ9-B zřítil, následovala ruská námořní záchranná akce na vyzdvižení jeho trosek, a dle kanálu Рыбарь se podařilo zachránit nejméně několik cenných součástek.

Ruská operace na zničení dronu USA překvapila a evidentně nepočítaly, že Rusko na dron letící v mezinárodních vodách zaútočí. Přitom Rusko zónu zákazu leteckých operací “jednostranně rozšířilo” a USA si toho byly vědomy, že letí minimálně na hraně. Vlastní americké reakce na bezprecedentní sestřel majetku vlády USA ruskou stranou jsou zatím (k 03.45 SEČ) velmi opatrné. Bílý dům povolal ruského velvyslance, aby podal vysvětlení, a američtí mluvčí označili jednání Rusů za neprofesionální a nebezpečné. To je na způsoby Bidenovy administrativy velmi zdrženlivý přístup, a je z něj jasné, že USA nechtějí nijak rozvířit kampaň kolem útoku na ruský Nord Stream.

Co z toho všeho plyne:

  1. Rusové mají možná technologii, po které prahli – součásti tajného komunikačního zařízení dronu MQ9-B, které zabezpečují jeho odolnost proti rušení signálu, a nebo proti nepřátelskému převzetí ovládání dronu.
  2. Rusové dali jasně najevo, že špionážní lety sil NATO podél zóny ukrajinského konfliktu, nemusí vždy tolerovat, ačkoli se odehrávají v mezinárodních vodách!

Dnes ráno ruský velvyslanec v USA Antonov obvinil USA, že používají drony MQ9-B ke každodennímu sběru špionážních dat o ruské armádě, a že tato data předávají Kyjevu, který podle nich potom útočí na ruské cíle. Antonov oznámil, že kdyby ruské drony začaly létat kolem New Yorku, anebo kolem San Francisca, USA by je okamžitě sestřelily. Zdá se tedy, že Rusko bude obdobně reagovat i na další lety dronů kolem svého území. Válka mezi NATO a Ruskem je tak zase o kousek blíž, pokud budou špionážní lety pokračovat.

Autor:  Michael Svatoš, zdorj MaP, https://bit.ly/404v448

sdílet na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
15. 3. 2023 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Američané se pořád nad něčím rozčilují, když o věci nemohou sami rozhodovat. To mají v genech. Nadutost, neomylnost, nadřazenost – to jsou jejich hodnoty. A strašně se rozčilují nad tím, že jim prý ruské stíhačky sejmuly jejich vojenský dron v černém moři (poblíž ruských teritoriálních vod) .. A ŽE TO JE PRÝ VELMI NEBEZPEČNÝ “INCIDENT”… No, celkem by mě zajímalo, jak by Amíci vyhodnotili skutečnost, kdyby se objevil ruský dron třeba v mexickém zálivu poblíž pobřeží Floridy…a jak by reagovaly americké stíhačky…a myslím, že si každý může domyslet, jak by to bylo v tomto případě..

RASputin
15. 3. 2023 14:36
Odpovědět  Pijack

njn, ale s čím si nyní budou američtí kluci hrát v Rumunsku?

zuza
15. 3. 2023 17:30
Odpovědět  RASputin

u nás bývalo dobrým zvykom, že keď došlo k nejakej katastrofe, tak vojaci nastúpili pomáhať.
Mohli by sa inšpirovať, v Kalifornii sú katastrofálne záplavy, každý týždeň sa niekde v hnUSAkove vykoľají nejaký vlak s toxickými chemikáliami, horia nejaká potravinárske závody…

BB Rad
15. 3. 2023 19:28
Odpovědět  RASputin

Tak asi onanovat . Už začíná dèšť houstnout a větší kapky padat.
Přestává platit: já mohu ,ale druhá strana né — ALE MY ANO (PINDOŠI)👍😂👍

jiří
16. 3. 2023 21:04
Odpovědět  RASputin

Pokud’ se někdo pozorně podívá, vidí že na videu u nepoškozeného dronu jsou na konci vrtulí vždy dva výrazné žluté pruhy. U poškozeného dronu zcela evidentně chybí: Poškozený dron není totožný s tím úvodním. Jedné se z americké strany o stupidní nepodařený podvrh.. Ale na to jsme si zde již zvykli.
comment image?w=640
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/03/16/flash-vysvetli-mi-nekdo-tyhle-podivnosti/

janle57
15. 3. 2023 15:54
Odpovědět  Pijack

Americké drony jsou přece v mezinárodním vzdušném prostoru,kde kde sbírají meteorologické
údaje o čistotě atmosféry,monitorují kvalitu čistoty vody v Černém moři a migraci ryb v této
oblasti,čímž vlastně RF federaci, v rámci humanitárních programů,pomáhají,a proto musely
být ruskými negramotnými mužiky barbarsky sestřeleny,toto agresivní chování je třeba co nejdůrazněji odsoudit v RB OSN a uplatnit v pořadí již 28 protiruské ekonomické sankce,které
dozajista konečně rozvrátí diktátorský putinovský režim.Podrobnosti v dnešních New York Times.

Albi
15. 3. 2023 16:02
Odpovědět  janle57

Na rtom se už určitě pracuje. Jenže to je slabá náplast.

zuza
15. 3. 2023 17:35
Odpovědět  Albi

comment image
toto tričko by asi malo v Rusku úspech….

Autor
15. 3. 2023 20:17
Odpovědět  zuza

Takových tam je dost. Dokonce jsem viděl obrázek s podobným nápisem a autě …

luboš
16. 3. 2023 00:15
Odpovědět  janle57

Blbe

Albi
15. 3. 2023 16:00
Odpovědět  Pijack

To by bylo jasné porušení “pravidel” a následovaly by sankce. Docela by mě zajímalo, jaké “sankce” se dají ještě vymyslet.

zuza
15. 3. 2023 17:19
Odpovědět  Pijack

Rusi nič “nesejmuli”, na ruských stránkach sa píše, že ich stíhačky nepoužili zbrane a neprišli do priameho kontaktu s dronom. Asi sa chcel hnUSAcky operátor bližšie pozrieť na nejaké amfory na dne mora a za to predsa Rusi nemôžu. To ruské vyjadrenie mi trochu pripomína starý vtip, že sovietsky kombajn priateľsky zamával krídlami a potom pokojne odletel na základňu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
15. 3. 2023 18:10
Odpovědět  Pijack

Chtělo by to ty drony v mezinárodním prostoru poblíž USA ozkoušet. Mohla by to bejt sranda, jak by Ned Price vřískal o provokaci, zatímco by mu Lavrov vysvětloval pojem reciprocity.
P.S. Ještě že nejsem na Putinově místě! Jak se znám, sichr bych to ozkoušel.

EvaK
15. 3. 2023 21:45

Stačí jim, když se tam proletí TU-160 a už kvičí. Ty krásné stroje, které mohou nést jaderné zbraně, přitom lítají v mezinárodních vodách. A když letěly do Sýrie, snažili se je dohnat a ony jim uletěly.
Irové tehdy žádné letadla do vzduchu neposlaly, protože jak jejich vojenští představitelé řekli, nemají žádné stroje, které by dokázaly tyto bombardéry dohnat.

Pijack
15. 3. 2023 13:51
Ohodnotit příspěvek :
     

A navíc je velmi humorné, že když Američané dokázali zabavit svévolně majetek Ruska ve stovkách miliard (domy, jachty, pozemky, zlato) po celém světě, tak se velmi rozčilují, když Rusové zabaví havarovaný dron, který je majetkem USA. Prý je to zlodějna nebývalých rozměrů 🙂 Těm nabubřelým yenkyům by už měl někdo pořádně rozbít držky… prý majetek vlády USA. No a co, to jako že vláda USA je nějaké Božstvo???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
15. 3. 2023 14:26
Odpovědět  Pijack

Pijack pozor na výrazy! V poslední době se US prohlásili za “vyvolený národ”. Nějak jsem doposud zkousnul to, že vyvolený národ je někde jinde (mám základy náboženské výchovy), ale vývoj nezastavíš! Je to přesně dle řčení “pryč s falešnou skromností” a také “pokud se člověk nepochválí sám, nikdo to za něj neudělá”.. Jestli si ovšem někdo o nich myslí např, že jsou něco jako naleštěná bída, namyšlení nedovzdělaní psychopati, tak mu to nebudu vymlouvat. Dle ovoce známe je, a to je pěkně toxické

Albi
15. 3. 2023 16:13
Odpovědět  Jaroslav

Za vyvolený národ a ještě k tomu dodali anglicky mluvívímu “světů” PRAVIDLA!
A Pravidla platí pro všechny státy, království, císařství, samozřejmě mimo USA.
Jen to Rusko jim to kazí a nákaza se už rozšiřuje na i státy dříve poslušné – zvlášť ty, které mají plyn a ropu. 🙂

RASputin
15. 3. 2023 17:31
Odpovědět  Albi

Hodnoty Albi, hodnoty

15. 3. 2023 18:42
Odpovědět  Albi

Již přes půl století jsem enormně alergický na dva pojmy – na pojem “vyvolení” a na pojem “elita”.
Kvůli nelibosti k tomu prvnímu pojmu jsem se stal značně nelibým rodičům, takto bigotním křesťanům, takže mě v šestnácti vykopli z baráku, kvůli nelibosti k tomu druhému mě zase o rok později málem trefil šlak, když se v osmašedesítém “reformní” spisovatelé prohlásili za “elitu národa”. (Víc už mi vadí snad jen ta reklama na Alzu, jak je v ní ta uvřískaná kopie Zelenskýho. Jenže to je jenom po dobu tý reklamy, ale tyhle nafouklý bubliny mě se-rou celej život)
Zvláštní při tom je, že skutečná elita, jak tomu pojmu já rozumím, se za elitu nikdy neprohlašuje. No nic.

acibul
15. 3. 2023 19:34

ja na “reforma”

Autor
15. 3. 2023 20:23

Tu Alzu sice beru jako obchod, ale jinak mě to tam irituje. Ani ne tak reklama, jsou hloupější a blbější, ale když prohlížíte jejich stránky a nejste registrovaný, tak vám čas od času vybřeskne Tůůt- tydít, tůt nebo tak nějak a máte se ověřit. Jestli tohle někdo považuje za vtipné, pak to svědčí o tom, že by měl dostat přes držku. Jen tak pro srandu králíkům …osobně to považuji za důkaz toho, jak se potenciálnímu zákazníkovi vysmívají.

15. 3. 2023 21:16
Odpovědět  Peter 008

Mě při tom ječení vždy nebezpečně stoupne tlak. Ale vážně – jak slyším ten uvřískanej ječák, mám chvilkový nával vzteku.

15. 3. 2023 18:22
Odpovědět  Jaroslav

A kdože má ten vyvolený národ 02 pod palcem, he?

STRUČNÁ HISTORIE STRAUSSOVCŮ

Zastavme se na chvíli u této skupiny, Straussovců, o kterých lidé ze Západu vědí jen málo. Jsou to jednotlivci, všichni Židé, ale absolutně nereprezentující americké Židy nebo židovské komunity ve světě. Vyškolil je německý filozof Leo Strauss, který se během nástupu nacismu uchýlil do Spojených států a stal se profesorem filozofie na Chicagské univerzitě. Podle mnoha zpráv shromáždil malou skupinu věrných studentů, kterým dával ústní pokyny. Takže o tom nejsou žádné písemnosti. Vysvětlil jim, že jediný způsob, jak se Židé nestanou obětí nové genocidy, je nastolit vlastní diktaturu. Nazval je Hoplity(vojáci Sparty) a poslal je narušit kurty jeho rivalů. Nakonec je naučil diskrétnosti a pochválil „vznešenou lež“. Ačkoli zemřel v roce 1973, jeho studentské bratrství pokračovalo.

Straussovci začali formovat politickou skupinu před půl stoletím. Všichni byli členy štábu demokratického senátora Henryho „Scoop“ Jacksona, včetně Elliotta Abramse, Richarda Perleho a Paula Úzce spolupracovali se skupinou trockistických novinářů…

pokr. zde:

https://www.voltairenet.org/article215852.h

Janvac
16. 3. 2023 17:49
Odpovědět  Jaroslav

Nemci byli podle Hitlera take vyvoleny narod. Kdyz prohrali, napsal Hitler, ze nemaji narok na existenci, kdyz je znicil zidobolsevik.

zuza
15. 3. 2023 17:37
Odpovědět  Pijack

a čo mali Rusi robiť, keď im vrak toho dronu vlny vyhodili na ruský breh Krymu

Janvac
16. 3. 2023 17:48
Odpovědět  Pijack

Zapad ma vic aktiv v Rusku jak obracene. Presto je Rusove nezabavuji. Kupuji tovarny na auta za par supu.

Jaroslav
15. 3. 2023 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten citát Churchila nejspíš zní:
Za války je pravda tak děsivá, že musí být vždy v péči ochránců lži
takže milí zlatí, žádná cenzura, jsme chráněni proti děsu pravdy. Buhužel nám to může být celkem ganc egal, my neumíráme. Co ale chudáci ukrajinci, ty je třeba chránit před pravdou, ti umírají po ticících za…za…za co vlastně? A umíraje sice nevěří v sedmdesát panen, ale možná že to těm vatnikovým moskaľům nandaj. Je mi vojáků na obou stranách upřímně líto. Věřím, že až půjde skutečně do tuhého, tak si ukrajinci vzpomenou, že jsou vlastně rusové, “rodstveniki” a společně pak… Bojím se to domyslet, dvě nejzocelenější armády světa bujujíce společně proti…
Co se týče průzkumu, tak NAto má mnoho dalších prostředků jako AVACS, špionážní satelity , etc. Mezi námi, snad všichni viděli jejich “schopnosti” ve filmech holivúdu, ty satelity vidí i za roh a umí číst myšlenky.

Gales
15. 3. 2023 14:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Že hypersonické rakety zničily štáb NATO se mi nezdálo hned na začátku.Nějak mi to nesedělo s tou hloubkou bunkru.Ale co je dneska pravda.S tím dronem je sranda v tom,jak to vykládají amíci.Nesedělo to v tom proč na něj rusové vypustili benzín a pak mu zlámali křídlo. Ale,žejo.Čort znáet.Technika je na výši.

Helena
15. 3. 2023 14:47
Odpovědět  Gales

áále houbeles-to nebyl benzín, chtělo se jim čůrat a pak i kakat, no a kde v tý rychlosti hledat hajzlpapír, tak si místo lopuchu ulomili křídlo.

Jaroslav
15. 3. 2023 14:54
Odpovědět  Helena

Nejspíše to bude pravda, nekterá ruská vojenská letadla mají i záchod. Ve to sice nehygienické a barbarské čůrat na cizí dron, ale co od nich můžeme čekat, to nejsou naši, civilizovaní piloti. S tím kakáním mi to připomíná hezký výraz v angličtině “shit hit the fan”, ale v případě toho dronu je vrtule vzadu a ten bobek by se o vrtuli neroztříštil správným způsobem

Helena
15. 3. 2023 15:06
Odpovědět  Jaroslav

Bobek zaplácl anténu a řídící modul, no. Proto dron spadl. Takhle se válčí ekologicky a ekonomicky, aneb: jak sestřelit americký NATO dron jedním bobkem.

15. 3. 2023 18:48
Odpovědět  Helena

Je tam mráz, takže bobek cestou zmrzl a roztřískal dron. Inu amíci ničej balóny raketama za miliony, Rusové si na likvidaci drona za miliony vystačí s hownem.

Keller
15. 3. 2023 19:44
Odpovědět  Jaroslav

Tak takovou pitomost jsem už dlouho nečetl. Výkaly se nevypouští do ovzduší, ale mají skutečné WC (např. dopravní letouny), kde se výkaly vypouští do nádrže nebo piloti čurají přes hadičku do gelové nádržky pod sedačkou (u dlouhých mnohadinových hlídkových letů). U letadel, kde není možnost za letu kadit, mají piloti speciální předletový stravovací režim a musí u nich dojít k “vyprázdnění střev”.

Markýza
15. 3. 2023 20:20
Odpovědět  Keller

Pane Kellere………..to byl vtípek!

15. 3. 2023 21:19
Odpovědět  Markýza

Nejspíš nějakej klon Masunty.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 3. 2023 15:52

Ne-li on osobně.

Zdeněk
16. 3. 2023 00:11
Odpovědět  Markýza

Žádnej vtípek, rusáci už nemají zbraně, tak házejí bobky ..

16. 3. 2023 15:00
Odpovědět  Zdeněk

Nejhorší je, že na nás.

Markýza
16. 3. 2023 15:52
Odpovědět  Zdeněk

Bobek je strašlivá zbraň!

Janvac
16. 3. 2023 17:51
Odpovědět  Markýza

Tady se dneska sesla luza!

Markýza
16. 3. 2023 20:34
Odpovědět  Janvac

Vám ještě nikdo nedal po papuli?

František
15. 3. 2023 14:58
Odpovědět  Gales

Je známo, že v ruské armádě je ještě mnoho zrádných generálů

15. 3. 2023 21:26
Odpovědět  František

Když si vezmu jejich většinový rok narození, a v které době tudíž probíhal jejich kariérní růst, tak zřejmě většina. Ale myslím, že se to změní. Je mi nápadné, jak na ně v poslední době dští politruk Pjakin síru a oheň pekelný. Připadá mi to, jako by připravoval ruské občanstvo na čistku v páté koloně. Ale třeba mi to tak jen připadá. Uvidím.

Albi
15. 3. 2023 16:19
Odpovědět  Gales

PROČ – to by byla ta nejmenší záhada. Např. proč zlomili křídlo? Přece potřebovali, aby dron “havaroval” a oni mohli VČAS “zachránit” trosky. Šlo přece o ty použité technologie, ne primárně o naštvání Amíků.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
15. 3. 2023 20:29
Odpovědět  Gales

Na druhou stranu to není nic nemožného. I v Rusku s ozývaly a ozývají hlasy, proč se sakra šetří velitelská máísta, proč se neničí tamto, či ono nebo právě tuhlensto. Je těžké s v tomvyznat a žádné informace nelze jen tak brát za bernou minci.
Pokud vím, tak se mluvilo o Surovikonovi, pak že ho jako ponížili v řadě velení SVO, přitom Gerasdimov jen logicky dokončil celkové velení nad vším co se týče SVO a teď se zase už delší dobu o Surovikinovi mlčí vůbec. No a teď se v tom vyznejte.

zuzana
15. 3. 2023 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

DeSantis: Ochrana Ukrajiny není klíčovým zájmem USA

https://aktax.cz/desantis-ochrana-ukrajiny-neni-klicovym-zajmem-usa/

unor 2022
15. 3. 2023 15:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz budou americke drony letat kolem pobrezi USA a spehovat USA nikdo si jich ani nevsimne.

unor 2022
15. 3. 2023 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Dron letici nad mezinarodnimi vodami spehujici nemezinarodni uzemi je jako
UCHYLNY soused SMIRUJICI z koruny svestky na jeho zahrade
vasi dceru opalujici se na vasi zahrade.
Obycejny smirak zraly na shozeni ze svestky.

Albi
15. 3. 2023 16:24
Odpovědět  unor 2022

Proto se přece postavily, ne? Nebo to snad vypadá, že si armády ve volných chvílích tak hrají? Na to by jim postačil levný papírový drak.

All
15. 3. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin koná,chrání své civilisty,svou vlast,je hospodář i ochránce Ruska a umí. A co my tady ? Vše naopak,destrukce.–Zase přišla novina — Fašistická ,,Zelená vyhláška” ze dne 14.3.2023 iniciovaná Leyenovou,schválena poslaneckými eu lízači 343 hlasů pro ( 216 proti ) : ,,Majitelé nemovitostí v EU musí provést v rámci ,Zelené dohody, nákladné rekonstrukce,… a podle nynějšího souč.odhadu na každou postiženou osobu ..to bude stát okolo 42.500 euro ( asi 1 milion Kč )… ! ” No páni…Za současného dění ve světě -západ , kdy krachují banky a peníze se berou na dluhy pro válku na ukrajinu ( ČR ) ,kde existují jen a jen dluhy a Dluhové Pasti s exekutory,kde se lidem bere a bere a nic nedává , no to je zase pecka,ještě o stupeň horší,než dluhové pasti a v součtu nejenom ůtok,ale plánovaný lovecký hon na obyvatele EU,jako na lovenou zvěř ( pětikolka jistě už mlaská a vrní spokojeností ) ,,Ojsja oj ojsja,..nedotýkej se mne,nebo budu zlý”

Kaufmann
15. 3. 2023 21:02
Ohodnotit příspěvek :
     

USA potrebuji poznat skutecnou tvar valky na celym svym uzemi , tak nutne jako prase drbani .

Janvac
16. 3. 2023 17:55
Odpovědět  Kaufmann

Pravda, zatim znaji valky jen z vypraveni a ze lzi o valce severu proti jihu. Jako vzdy zapominaji na pomoc Ruska, ktere poslalo dve eskadry na obranu Severu pred anglickym valecnym lodstvem. Od nepameti bojuji Anglani a Rusove proti sobe.

Janvac
16. 3. 2023 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle by si Rusove pred rokem jeste nedovolili. Ted uz na nejake pravo u svych brehu kaslou. Budou spiony a provokatery drtit. Jako tu britskou lod u Krymu, rekli ze priste nebudou uz mirit pred lod. V obou pripadech zmrdi vzdorovite prohlasili, ze v tech provokacich budou pokracovat. Ta pakaz si koleduje o vyprask.