blog

Putin se vzpírá sankcím: dovoz z Ruska do EU výrazně vzrostl

ze sítí: Ivan David

„Někteří příznivci Zelenského zuří na Twitteru: Od té doby, co bylo rozhodnuto o sankcích, evropské státy přiškrtily svůj vývoz do Ruska, ale zároveň masivně vzrostla hodnota dovozu z Ruska, do Rakouska o důkladných 139 procent.“

To píše Stefan Beig na rakouském Exxpressu. A pokračuje:

„Od února do srpna 2022 bylo do Rakouska dovezeno ruské zboží v hodnotě 3,9 miliardy eur. To je o 139 procent více než ve stejném období předchozího roku. Jinými slovy, hodnota ruského dovozu se za těchto sedm měsíců ve srovnání s rokem 2021 více než zdvojnásobila.

Největšími dovozci jsou Německo a Polsko

Podobně vysoký byl nárůst v Maďarsku (+132 procent) a Řecku (+142 procent), zvláště silný byl v Lucembursku (+262 procent) a Slovinsku (+346 procent). Dovoz do Německa (+33 procent) a Polska (+24 procent) vzrostl méně silně. Objem v obou zemích je však obzvláště vysoký: Německo dovezlo ruské zboží v hodnotě 20,7 miliardy eur, Polsko je s 10,45 miliardy eur druhým největším odběratelem v Evropě.

K poklesu dovozu z Ruska došlo pouze ve Finsku (-7 procent), Lotyšsku (-8 procent), Estonsku (-14 procent), Irsku (-20 procent), Litvě (-25 procent), Dánsku (-44 procent). ) a Švédsko (-60 procent).

Mnoho lidí si to představovalo jinak. Zatímco sankce EU omezily vývoz high-tech zboží do Ruska, hodnota dovozu prudce vzrostla, zejména v případě energie a dalších komodit, které jsou klíčovými sektory ruské ekonomiky.

Při bližším pohledu to není tak překvapivé, jak by se mohlo zdát. Neznamená to ani, že evropské země od sankcí ustoupily. 67 procent zboží obchodovaného s Ruskem tvoří paliva, plyn a další související materiály, které nelze snadno sehnat jinde. Hlavním důvodem celkového nárůstu jsou explodující ceny plynu.

Měsíční hodnota dovozu vyvrcholila v březnu, poté trvale klesala a v říjnu se vrátila na předkrizovou úroveň. Obchod v ostatních oblastech obecně poklesl, ale ne tak výrazně, jak se očekávalo.

Z nedostatku v době energetické krize těžilo zejména Rusko. Aby se zde ceny snížily, musela by Evropa rozšířit dodávky energie. To, že ceny plynu nyní klesají, je způsobeno především mírným počasím a poklesem poptávky v Evropě. Zejména druhý důvod není potěšující. Deindustrializace již začala, varují nyní někteří odborníci.

V jiné oblasti jsou však evropské společnosti ve skutečnosti při provádění sankcí mnohem méně důsledné, než naznačují různá oznámení. Investice EU v Rusku zůstaly v téměř stejné výši. Zatímco velké společnosti některé své velké značky z Ruska stáhly, držba ruských aktiv v eurozóně jako celku klesla mezi koncem čtvrtého čtvrtletí roku 2021 a koncem druhého čtvrtletí roku 2022 o pouhých 10 procent, jak vyplývá ze zprávy Evropské centrální banky.

Pokles ruských aktiv v držbě EU nebyl způsoben ani tak odchodem společností ze země, jako „především kvůli snížení hodnoty ruských portfoliových investic v držbě eurozóny,“ uvádí ECB. Celkově zůstaly přímé zahraniční investice po válce proti Rusku téměř nezměněny.“

Tolik Stefan Beig.

I The Economist hodnotí účinek sankcí jako zničující pro Evropu, zatímco Rusko je ustálo a po poklesu a stagnaci nastupuje růst. Takže předpokládám, podle logiky Evropské komise, že když sankce nefungují a působí deindustrializaci Evropy, ještě přidáme a bude 10. balíček sankcí, pak 11…. Z pohodlí a luxusu se snadno ničí životy druhých.

sdílet na

63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
5. 1. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Co lze očekávat od hlupáků ?!

Pan Tau.
5. 1. 2023 12:13
Odpovědět  miro

Rakouská vláda na rozdíl od té naší, nehodlá zničit vlastní národ.

Aleš
5. 1. 2023 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Sankce jsou idiocie. EU je celá velká idiocie.

Gales
5. 1. 2023 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

A jak je na tom Česko s dovozem z Ruska? Prej nám rusáci budou dodávat lacino provazy,protože to u nás bude nedostatkové zboží.

Albi
5. 1. 2023 11:51
Odpovědět  Gales

My – věrní přátelé USA nebudeme odebírat už nikdy nic. A naši ukrajinští přátelé hlásají, že “ruský prezident Vladimir Putin je smrtelně nemocný, má zřejmě rakovinu a pravděpodobně brzy zemře”, tak si počkáme na jeho proamerického nástupce.
https://cnn.iprima.cz/putin-zemre-velmi-brzy-rekl-sef-ukrajinske-rozvedky-a-oznamil-kdy-prijde-zasadni-protiutok-197228
No jo – ale jen aby do té doby byl ještě pořád Fialenko premiérem a Černochová miniástryní války.

A mimnochodem – ty předpovědi o Putinově rakovině a blízké smrti se vždycky objevují, když Putin nepřipravenému kolektivnímu Západu rafinovaně zkříží jejich plány. Uvidíme za pár dní , o co šlo tentokrát. 🙂

5. 1. 2023 13:44
Odpovědět  Albi

Je to zlobidlo, ten Vláďa Putinů.

Jan
5. 1. 2023 13:57

Nechce jim splnit zbozne prani, tem smejdum!

Markýza
5. 1. 2023 14:27
Odpovědět  Albi

Tak to jsem si nevšimla, té souvislosti mezi “umírajícím” Putinem a křížením plánů. Ale vlastně to má logiku, i když jen logiku vyděšeného děcka.

5. 1. 2023 17:21
Odpovědět  Markýza

Fakt ne? Na Seznamu mele z posledního ob měsíc!

Markýza
5. 1. 2023 17:59

Že mele z posledního samosebou vidím, to nelze přehlídnout. Už snad deset let. Ale té souvislosti. Že se o tom vždycky žvaní, když se západ vyděsí.

josef
6. 1. 2023 16:37
Odpovědět  Markýza

No, jak mi řílal MUDr. Laube, tak umírání začíná vlastně již v matčině těle. Tedy oplodněním vajíčka. No a někomu to umírání trvá déle a někdo to má hned za sebou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
6. 1. 2023 10:48
Odpovědět  Albi

Větší část populace mu přeje život věčnej.

Pijack
5. 1. 2023 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Obchodníci a osvícení politici dál se svým důvěryhodným partnerem obchodují a udržují přátelské styky. Idioti zakazují a vyhlašují sankce. Kdo má v hlavě IQ víc než 50, ten to pochopí i bez propagandistické nápovědy.

Khazar
5. 1. 2023 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Vždyť to byl záměr těch sankcí – poškodit EU a dotlačit ji do Green Dealu, další součásti procesu jdou také podle plánu – vybíjí se chovy drůbeže a zvířat na maso, aby mohly být nahrazeny škodlivým hmyzím chitinem ve jménu „záchrany planety“ (čti záchrany elitářů a jejich blahobytu)…

Není to „neschopnost“ a ani náhoda, levný ruský plyn a ropa byly jedinou brzdou Green Dealu v Evropě – zatímco zbytek světa (cca 7 miliard lidí) na nějaký Green Deal zvysoka kašle, Čína postavila a bude stavět tolik uhelných elektráren, že to množství CO2 Evropané nesníží na původní úroveň, ani kdyby všichni nakrásně vymřeli (a přestali zatěžovat planetu)…

Uhlíková stopa – nejsou lidi, není produkce „škodlivého“ CO2… Nejsou hospodářská zvířata, není „ošklivý“ metan… Aspoň již tušíme, kam se poděly ztracené civilizace – také dobrovolně vymřely ve jménu záchrany planety? A komu to bylo co platné, když planetu můžeme zachraňovat pořád dokola a nikdy ji nezachráníme, protože sama za miliardy let zanikne? Ale od náboženských eko fanatiků nelze čekat rozum, ten je v přímém protikladu k fanatismu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
5. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Khazar

Máte absolutní pravdu, prakticky se bavíme o ničem. Konflikt na Ukrajině je pouze odvedení pozornosti stáda k totálnímu zotročení degenerátů a fanatiků typu Gatese, Schwaba a jiných. Tato sebranka jež si říká božstva a v zemích Evropy si instalovala k moci poslušné loutky se připravuje na dokončení svého úkolu. S přeformátovanci, kteří si nechali do sebe narvat ten sajrajt se jim docela daří, teď bude záležet co udělají s námi myslícími. Já je mám na háku, maximálně mne zlikvidují, co jiného mi mohou udělat.

František Rýpal
5. 1. 2023 12:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Než žít na kolenou, lépe zemřít, ale pár těch sviní půjde se mnou.

Pavel K
5. 1. 2023 12:34
Odpovědět  František Rýpal

K těm se nedostanete a ty pohůnkové okolo vás jim tak akorát pomočit na hlavu a kopnout do tlamy. Popřípadě vyhnat z místa bydliště.

Albi
5. 1. 2023 13:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle – i ostatní, samozřejmě

tady moc zajímavý článek – pohled z jiného než ukrajinského a českého mainstreamového pohledu na ukrajinský konflikt:
https://e-republika.cz/article4603-Novinky-z-mlynku-na-maso-provozovaneho-NATOstanem
A závěr je perfektní:
“Andrej Marťanov bezkonkurenčně sleduje naprostou ekonomickou, morální, intelektuální – a především vojenskou – degradaci kolektivního Západu, vše prosáklé lží, mizernými P.R. kličkami a “omračující neschopností ve všech oblastech”. To vše v době, kdy se Rusko připravuje “na další ‘porážku’, jako je znovudobytí celého Donbasu a pak… Kdo ví, co pak. Rychlé vítězství by pro Rusko bylo prohrou, protože NATO by stále existovalo. Ne, Rusko to musí urychlit tak, že vtáhne NATO do mlýnku”.

Ale nějak není vidět, že by se NATO nějak hrnulo s nadšením do svého “mlýnku”.
Zato když tam posílají Ukrajince, to je OK.

Jan
5. 1. 2023 14:07
Odpovědět  Albi

Aby Rusku prekazili dlouhe zaprahani, vyslali zapadaci krysu Erdogana s navrhem na dogovory. Ackoliv Zelda podepsal zakon, ze nebude jednat. Absurdistan, lakmusove papirky ze sondovani a zkusebni balonky potvrzuji bezradnost kolektivniho zachodu.
Rusove uz znaji sve Pappenheimske a jsou bez iluzi. Nebezpecim jsou pro Rusko vnitrni zradci Ruska u moci, hrajici si na patrioty. Cistka se z nejakeho duvodu minuly rok nekonala. Asi Zidaci nedali zelenou Volodovi.

Markýza
5. 1. 2023 15:11
Odpovědět  Albi

A tady jsem našla něco přímo z ukrajinských zdrojů…………..
https://www.youtube.com/watch?v=QzOAeURJa9s

Pavel K
5. 1. 2023 15:53
Odpovědět  Markýza

To je nějaký stanový kemping?

Jan
5. 1. 2023 17:12
Odpovědět  Pavel K

Hroby chudaku padlych Ukrajincu. Ta valka je tragedie o to vic, ze je vyprovokovana zapadnimi Zidy. Mladi Slovane, jeden rusky narod jsou sesrotovani v nesmyslne valce. Ve 2.svetove tahli za stejny provaz a nicili zapadni koalici.

Pavel K
5. 1. 2023 19:02
Odpovědět  Jan

Jasně, ale jak kterých. Těch potetovaných fašounů mi líto není.

Markýza
5. 1. 2023 19:29
Odpovědět  Pavel K

Jo je to strašně těžký. Vidíte tohle……….https://www.youtube.com/watch?v=zrl3KXnDcgM

Markýza
5. 1. 2023 19:31
Odpovědět  Markýza

……..a pak tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=HdCBwsxHuVQ

Došla jsem k tomu, že Módí měl pravdu – stoupnout si citově úplně mimo a být jen pozorovatel. Tohle se rozumně pojmout nedá.

5. 1. 2023 17:32
Odpovědět  Markýza

A kam se poděli skauti?

Pavel z Moravy
5. 1. 2023 16:35
Odpovědět  Albi

Albi, on již takový Suvorov říkal, že na vše se musí jít uvážlivě, promyšleně a pečlivě. V žádném případě ne hr. Když řekl, že Francouzi budou nakonec jíst své vlastní koně, tak oni je také jedli. Jak to někteří zde říkají, oni se rozjíždí pomalu, ale pak to už frčí. Nevím jestli hrají nějaký šachový gambit, ale věřím tomu, že Evropu zmáknou tak, že ta na to bude dlouho vzpomínat. Ale za to jak se k Rusům chová si vše co přijde zaslouží. Na hrubý pytel musí být hrubá záplata, jinak to nejde. A díky za odkaz.

Jan
5. 1. 2023 17:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Generalissimus Suvorov : Glazomer, natisk a bystrost rozhoduji o vitezstvi. Neprohral jedinou bitvu z 60. Casto mel proti sobe mnohonasobnou presilu. Dobyl i nedobytnou tureckou pevnost Izmail a osvobodil Milan od Francouzu. Zachranil uz ve vysokem stari ruskou armadu v prechodu pres Alpy, kde mu Francouzi pripravili lecku. Prezimoval pak v Praze nez se vydal zpatky do Ruska. Podle svedectvi Svycaru Rusove vsude za vsechno radne zaplatili. Francouzi zrali vsude zadarmo a kone meli ustajene v kostelich.

Jan
5. 1. 2023 17:34
Odpovědět  Jan

Ve svycarskych Alpach se ukazalo umeni Suvorova a statecnost a sila ruske armady. Byla neoblecena na zimni prechod alpskymi prusmyky, zradili ji i uplaceni svycarsti pruvodci, kteri armadu zavedli do nepruchodneho terenu a zmizeli. Tenkrat meli na male. Kdo zna prusmyky, kterym se prodirali za ostrelovani Francouzi a tahli s sebou dela si teprve muze trochu predstavit, co to bylo za vykon.

5. 1. 2023 17:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, podle mě Gosudar začal hrát svou hru už před nástupem po Jelcinovi – je mi totiž krajně podezřelé, že si Jelcin zvolil právě jeho; žel se nikdy nedozvím, jak to bylo – a v r. 2007 to dal světu na vědomí. Že svět neposlouchal, je problém světa, nikoli Ruska.

Jan
9. 1. 2023 17:28

Jelcin si ho nezvolil, prosadili ho Zide.

delnas
5. 1. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo Pavle, maximalne mne zlikviduji””
ale napred kazdy z nas nez bude zlikvidovan musi zlikvidovat nekolik na druhe strane barikady””
tak jako vytrhas plevel na sve zahradce….kdyz chces budouci urodu…

Jan
5. 1. 2023 11:37
Albi
5. 1. 2023 13:11
Odpovědět  Jan

No bezva.
A teď jsme jejich “přátelé z nejvěrnějších”. Jakže zní krátká, zato prověřená pravda?
“Je nebezpečné, být nepřáteli USA. Být jejich přáteli je fatální“.

me2d44
5. 1. 2023 13:37
Odpovědět  Albi

Zapomínáte na to, že USA nemá přátele, pouze zájmy. V důsledku toho jsou pro ně nepřáteli všichni, kteří mají něco, o co USA projeví zájem (a pomoc Ukrajině ani Evropě to rozhodně není – viz Muslimská migrace, kterou USA vyvolaly svými “procházkami” na Blízkém Východě. A co se týče “přátelé z nejvěrnějších”? Kdo? Fialová sebranka? Jen co se bavím se sousedy, tak už na ně i na USA nadávají i uklízečky. Jejich příznivců je hrstka, ale díky mlčící většině – u nás i v USA se tu ještě pár dnů budou rozdávat ( z našeho, to umí nejlíp!).

Jan
5. 1. 2023 13:59
Odpovědět  Albi

Ne fatalni, ale smrtelne. To rikaji sami USaci.

5. 1. 2023 13:48
Odpovědět  Jan

Díky. Už jsem si to uložil. Teď musím do školy pro holčičky, ale večer si to vychutnám.

Pavel K
5. 1. 2023 15:55

Hlavně si nezapomeň baloňák. 🤣🤣🤣🤦‍♂️🙋‍♂️

5. 1. 2023 17:35
Odpovědět  Pavel K

Takovou otřesnost bych si na sebe nikdy nevzal. Brrrrr…..

Markýza
5. 1. 2023 19:32

:-)) Vy tak parku jako Szimanski, co?

5. 1. 2023 20:48
Odpovědět  Markýza

Parku ne, bombr. Nebo bombra? To je fuk, at se scipio potrápí.

Markýza
6. 1. 2023 08:40

Ježiš, to ani nevím, co je! Nosí se to vůbec na člověku? a nebouchá to? :-))

Markýza
6. 1. 2023 08:42
Odpovědět  Markýza

Jo už to vidím, takový krátký. Že vám netáhne na cémr?

me2d44
5. 1. 2023 13:57
Odpovědět  Jan

Svádět financování Lenina na TGM – jak jsem býval i komunista (pár let) – s tím nesouhlasím. Komunistický manifest sepsali v Británii Marx a Engels (nebyli to komunisti). Lenin byl – dávno před revolucí – dovezen v Německém zapečetěném poštovním vagonu, nacpaném německými penězi, aby tu revoluci spáchal a roznesl do celého světa – v roce 1905 se to sice nepovedlo, ale v 1917 – na druhý pokus až v říjnu ano. Jen to chce pátrat v historii. Taky občas koriguji názory (neměním, jen si je doplňuji o další informace).

Jan
5. 1. 2023 17:23
Odpovědět  me2d44

Na to jsou dukazy z odtajnenych archivu v USA. Zaplatil za to sto tisic Rublu. Ja te chapu, tobe se hrouti ikona.

5. 1. 2023 17:43
Odpovědět  me2d44

Dva vagony s exteritorialitou. Plné nejen peněz, také zlata. První pokus (1905) placený britskými anglosionisty, druhý pokus německými finančníky a podnikateli. Ti právě zacvakali VŘSR. Lenin slovo splnil – válku ukončil. Načež s nimi grandiózně vyj-ebal a Stalin to pak ještě posichroval.

Jan
5. 1. 2023 17:48
Odpovědět  me2d44

VRSR byla kontrarevoluce bolseviku, kteri prekazili masony organizovany (londynsti zednari) prevrat par mesicu predtim. Bolsevici byli jedinou stranou, ktera masonsky prevrat nepodporila! Proto jim zapad nemuze prijit na jmeno. Za vedeni Stalina, Dzerzinskeho a Potapova se kontrarevoluce 1917 podarila. Lenin byl uz v te dobe pod vlivem zapadniho agenta Trockeho-Bronsteina. Zapas londynskych Zidu zednaru a jejich kapitalu s Ruskem uz jde po nekolik staleti.

Teuton
5. 1. 2023 12:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina a Ukroušové si musí uvědomit, že jsou pouze nedůležitou a jednoduše nahraditelnou dírou, kterou má každý na háku. Ukrajina je tím úplně a naprosto posledním hráčem, který do světového dění může zasahovat. Čím dříve si Ukrouš uvědomí, že je v podstatě zanedbatelným póvlem, tím lépe. Především pro něho samotného.

Markýza
5. 1. 2023 16:30
Odpovědět  Teuton

Teď už ano. Ale jak jsem koukala na ty jejich videa a poslouchala přitom překrásné ukrajinské písně, přišlo mi to strašně líto….toho promarněného potenciálu, těch promarněných příležitostí.
Mohli být dokonalým mostem mezi Ruskem a Evropou, zvolili být propastí mezi nimi.

5. 1. 2023 17:47
Odpovědět  Markýza

Mohli. Ve spolupráci s námi a Slováky to mohla být skvělá budoucnost.

Markýza
5. 1. 2023 18:01

A s Poláky – tam taky mohli být mostem. Ačkoli……vlastně se musí asi napřed vyházet všichni ti kostlivci.
Njn.

5. 1. 2023 20:54
Odpovědět  Markýza

S pšonky mám problém. Se státem myslím. Jinak jsem s nimi makal rok v lese a celkem fajn kluci. A když jsem autocoural Polskem, taky hezký vzpomínky. Vlastně jsem tam na kre-tény nenarazil. Pravda, ale o Rusku a Rusech jsme se nebavili. Oni jsou asi normálové normální, to jen jejich lepšolidi si myslej, jsou jeden každej pán velkomožný a pšonsko pupkem vesmíru.

Markýza
6. 1. 2023 08:45

No, to mi právě taky došlo. A že když přijde na lámání chleba, vylezou všichni ti kostlivci 🙁 No, my se mostu asi nedočkáme. Škoda. Taky je pravda, že s kostlivcema ve skříni nic pořádného nevybudujete……věci se musí pročistit, nechat vyhnít, usadit a zase dokola.

Spam vlasta
5. 1. 2023 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím největší nebezpečí nám hrozí jako 38 ze západu ! Naši zem místo heinlanovců ovladlí podporovatelé fašismu a kolaboranti s eurozonou která se rozhodla místo přirozené potravy krmit čechy brouky a amarouny

Jan
5. 1. 2023 13:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzrust dovozu z Ruska na zapad a omezeni vyvozu do Ruska zpusobi rust Rublu. Ovsem Rusove jsou stale nuceni prodavat sve suroviny za natistene papirky-penize, i kdyz vyzaduji Ruble a to muze brzy skoncit. Budou chtit brzy za suroviny zlato ci podily na podnicich a realnych hodnotach.
Cas pracuje pro ne a krize na zapade se bude prohlubovat. Proto drzi zapad nadale ruska aktiva. Kde jinde je budoucnost investoru nez v Eurasii. Jsou tam suroviny a ohromny potencial poptavky.

Pedro
5. 1. 2023 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak

cad3f1dfab958d0c3a5c5d12fe7fc3ac90b0bb1c6aae8576623a966a628b10b3.jpg
Jan
5. 1. 2023 17:37
Odpovědět  Pedro

Lepsi je ‘smirte se s nim’. A to uz po staleti nejsou schopni.

Markýza
5. 1. 2023 19:16
Odpovědět  Jan

Nojo, ale to by se napřed museli smířit s tou první premisou – že nelze porazit.

Markýza
5. 1. 2023 19:51
Odpovědět  Jan

Tak se podívejte, jak to má chuděrka Západ těžký! Jak se chcete jako…ééé….jak to je? Kultivovaný a civilizovaný zápaďák smiřovat s něčím takovým? :-))))

https://www.youtube.com/watch?v=qNF8immdjHw

black
6. 1. 2023 01:58
Odpovědět  Markýza

tak to mě rozsekalo😂😂👍

Jan
5. 1. 2023 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Lide maji vzhledem k absenci zprav z Ruska kvuli cenzure, lhani a stalemu zamlcovani zadne poneti o tom co se tam deje. Zpravodajstvi na satelitnich kanalech z Ruska nechala EK vypnout. Asi pred pul rokem otevrel Putin v Moskve naraz 10 novych stanic metra. Ani muk o tom u nas v mediich. Ted se pripravuje otevreni dalsich 12. Kdyz se starosta Sobjanin ptal Moskvanu, jestli ma omezit osvetleni a dekorace na Novy rok a svatky, lide byli proti. Jsou to jejich nejvetsi svatky v roce a nevideli duvod.
Ksefty jsou narvane zbozim za malo penez, vyber jako na zapade a vsude teplo. Plynofikace aglomeraci pokracuje. Pochopitelne, ze ne vse tam zari a venkov vypada jinak.
FOX News ukazovali Moskvu USakum, coz byla vyjimka.

Autor
5. 1. 2023 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Postoj Rusů k sankcím …

45302cf3f7cel.jpg
Jan
9. 1. 2023 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin se sankcim ani nemusi vzpirat. Ma suroviny a je po nich poptavka, protoze bez nich nic nevyrobite, neohrejete se, malo se na poli urodi a bude hlad. Ne Putin, ale EUhnie to takhle zaridila, aby bylo hur.