bloghistorie

Půl milionu mrtvých dětí. „Stálo to za to,“ řekla.

Hlavní bulvár v nové pražské rezidenční a komerční čtvrti Smíchov City, která má vyrůst na pozemcích bývalého nákladového nádraží, ponese pojmenování po americké političce českého původu Madeleine Albrightové. Jméno političky, která podle developera Luďka Sekyry patří mezi ženy, které se zasloužily o „svobodu, demokracii a boj proti totalitě“, podle serveru Blesk.cz v tomto týdnu definitivně schválili městští radní. Ne všichni pražští obyvatelé však s pojmenováním hlavní třídy po Albrightové souhlasí. Připomenuta byla její slova týkající se zabitých dětí při invazi do Iráku.

Pojmenování hlavního bulváru po Madeleine Albrightové podle informací serveru Lidovky.cz bylo upřednostněno před možností, že by třída nesla jméno po zpěváku Karlu Gottovi, jehož jméno původně prosazovala Praha 5 pro název ulice v nové čtvrti už po jeho úmrtí v roce 2019.

„V projektu chceme připomenout významné ženy, které spojuje celoživotní úsilí o svobodu, demokracii a boj proti totalitě. V celém svém kontextu půjde především o poctu hrdinným postojům a osudům 20. století,“ uvedl pro Lidovky.cz v loňském roce Luděk Sekyra, zakladatel Sekyra Group, která novou čtvrť buduje.

Záměr uvítala i tehdejší starostka Prahy 5 a nynější poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). „Mám radost z toho, že celý projekt, který svou rozlohou bude v podstatě novou městskou čtvrtí, ponese vznešenou myšlenku a připomene jak Madeleine Albrightovou, tak další statečné ženy a muže našich nedávných dějin, z nichž většina měla blízký vztah právě ke Smíchovu,“ prohlásila.

Kromě bulváru pojmenovaného podle americké političky českého původu, bylo dle serveru Blesk.cz rozhodnuto, že i další místa ponesou jména významných žen. Ve čtvrti se tak má nacházet ulice se jménem mecenášky a sběratelky umění Medy Mládkové, disidentky Růženy Vackové, socioložky a chartistky Jiřiny Šiklové a jedna z ulic bude pojmenována i po jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň – malířce Toyen. Jeden z parků pak ponese název se jménem filozofky Hannah Arendtové a druhý bude nést jméno Alice a Anny Masarykových, dcery a vnučky prvního československého prezidenta. 

S tím, že by hlavní bulvár čtvrti, která má být zkompletována v roce 2032, měl nést jméno po Madeleine Albrightové, nesouhlasí právník Pavel Hasenkopf. „Nechci mít v Praze ulici či cokoli jiného pojmenovaného po Madeleine Albrightové. Stydím se za ni,“ odmítl, aby se cokoliv přejmenovávalo po česko-americké političce.

Jako důvod Hasenkopf uvádí slova zesnulé političky, která hájila americkou invaze do Iráku i přes oběti, které měla.

https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/6791087564276510?ref=embed_post

„Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“ 

https://www.parlamentnilisty.cz a sítěsdílet na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
30. 7. 2023 12:47
Odpovědět  josh-xy

Ta zrůda už se smaží v pekle, monstrum, tfujtajxl, taková čarodějnice.

Srbové jí a její rodině zachránili život a ta svině je nechala bombardovat. Lidský odpad.

Ještě v Praze chybí třída Dr. Mengeleho. Coming soon…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
30. 7. 2023 12:57
Odpovědět  ModrýKlokan

Tej by sedla gestapácká uniforma, doufejme že její černá duše trpí. Možná, že v příštím životě si prožije to samé zlo které napáchala druhým. Tak nějak to prý chodí.

All
30. 7. 2023 17:12
Odpovědět  ModrýKlokan

Stačí se podívat na obrázek,výraz utrpení a duševní bolest u starší ženy a ta druhá tvář má oči upíra,špičatý nos čarodějnice,vizáž zla satanistky celkově. Zrůda.

pája
30. 7. 2023 22:57
Odpovědět  All

Fešanda je v péči odborníků, krasavice.

Pavel
1. 8. 2023 02:16
Odpovědět  pája

Srovnejte s jinymi obrazky , proc je vyobrazena pres celou stranku ???

Jaroslav
30. 7. 2023 13:30
Odpovědět  josh-xy

Špína jako Havel,tahle swině

Jaris
31. 7. 2023 02:11
Odpovědět  Jaroslav

a opet zidacke svine v popredi…

PremekJ
31. 7. 2023 18:15
Odpovědět  Jaris

Chazarské, židovské je pouze jejich pokrytectví. Pochopte již konečně ty rozdíly.

Jaris
31. 7. 2023 02:09
Odpovědět  josh-xy

Ano, pamatuji si na tu aferu, jak jezibaba Olbrajtova rvala get out, get out! (vypadnete!) na ty dva chlapiky, co ji nastavili zrcadlo pravdy. Tahle zidacka zruda, ze je bojovnice za mir, svobodu a demokracii?Si delate srandu? Nespletli se ti zasrani policajtsti poskoci, ze meli radeji sebrat tu chazarskou zabijackou kreaturu a vsadit do kobky, aby tam chcipla o hladua zizni? Stydim se za ty lidi ve fronte na autogram od te sadisticke hnidy olbrajtove korbelarky.

Standa
31. 7. 2023 09:01
Odpovědět  Jaris

,, Nesudte maličkých ,nebot nevědí , co činí”!
Ti lidé skutečně nevědí , nemají informace, nezajímají je. Jsou zmasírováni všudepřítomnou propagandou.
Stejné . Znám pouze jednoho burana( je to vážně buran z vesnice),který volil P.P.Nikoho jiného neznám , ani z kanceláře( kterou občas navštívím) nebo z okolí.
Když jsem se ho ptal proč , tak mi odpověděl,,protože Babiš byl StBák.
Když jsem mu vysvětloval, že Babiš byl z neřčení 3x soudně osvobozen, že nebyl , ale že ten koho volil byl elitním pracovníkem StB( 3 správa StB vojenská kontrašpionáž), krycí jméno Pávek, s konspirativním bytem ve Vršovicích , předsedou ZO KSČkoukal, jako puk.
Bez informací se prostě neobejdeš( někdo se před nimi schovává , aby se nezbláznil).
Právě tak je to s Balkánskou řeznicí.Na Kosovu zbohatla. Koupila tam většinu dolů.Vědí to ti lidé?

BB Rad
31. 7. 2023 20:05
Odpovědět  josh-xy

Řeznice je pouze řeznice

Lubkral
30. 7. 2023 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednou se třeba dožijeme i ulice Doktora Josefa Mengele a bude nám vysvětlováno, jaký měl přínos pro lidstvo a lékařskou vědu…

ijn
30. 7. 2023 13:20
Odpovědět  Lubkral

PRYMULOVÉ NOVÉ DOBY Koubek Adam Babiš…….!!! heslo AfD: “idioti nesmí vládnout, již nikdy více…!!!

Jaris
31. 7. 2023 02:14
Odpovědět  ijn

Kdepak, ijn! Idioti to nejsou. Jsou to zidaci, kterym dela poteseni utrpeni obycejnych lidi. Prestanme ty zrudy konecne respektovat a slepe poslouchat.

mis12
31. 7. 2023 10:29
Odpovědět  ijn

Babiš není idiot, je to jen globalistická svině.

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

No je tady společnost plná hnusu. Dodat není co.

jmm
30. 7. 2023 11:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Stydím se, že měla český původ…
Na hřbitově “Bohemian National Cemetery” v Chicago jsem se byl poklonit našim/mým předkům, kteří museli z bídy odejít….
Tak by se měl pojmenova “bulvár” česky spiše řečeno – Třída Bohemian National Cemetery Chicago!

Jaris
31. 7. 2023 02:17
Odpovědět  jmm

Kdepak cesky puvod! Majda Korbelarka patri k mezinarodnim zidum. Bohuzel se vylihla z hadiho vejce v Cechach a ze mluvila cesky z ni Cesku nedela.

zuzana
30. 7. 2023 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko udeřilo na sídlo SBU v Dněpru

https://aktax.cz/rusko-uderilo-na-sidlo-sbu-v-dnepru/

Gales
30. 7. 2023 16:38
Odpovědět  zuzana

Fuj. Tou fotkou by se mohli strašit hyperaktivní děti politiků.

All
30. 7. 2023 12:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Praha je opět zavšivená a prolezlá červy. Bude podzim a u mne převládá podezření,že vakcíny covid a zejména ,,fajzr očko” byly prozatím selektivní.Selektivní proto,že napadaly i zabíjely přednostně oslabené jedince s nízkou imunitou,zdravot.problémy současnými i minulými,i těmi skrytými,neprojevenými a vyvolané stresem a strachem.CHovaly se jako ,,Selektivní biol.zbraň”! Prozatímní selekce,stejná jako u nacistů při příchodu vězňů do koncentráku,kteří je ihned třídili na ty,co ještě budou pracovat pro nacisty a na ty,co mají být ihned likvidováni. Co lze předpokládat? Opět selekci po vzoru nacistů při další ,,umělé pandemii”,ale už z pokročilejší fází II,která má zabíjet více a ůlčinněji. Z tohoto pohledu se stávají i naši koloniální politici spolupachatelé genocidních vrahů. ( Už jen toto : ,,Jak nás mohou léčit cizinci,czí lidé z nadnár.koncernů,kterým jde o zisky,majetek,bohatství a moc.Především už i o moc a světovládu. Každý máme doma svého lékaře,taky svůj rozum a svědomí.A to zcela chybí nadnár.koncernům,stejně jako fašistům a nacistům”) Jedou zároveň i se zeleným šílenstvím,propagandou se zamlčováním dějin a vytváření nepřítele,taky ničením rodin,školství a vzdělanosti.

All
30. 7. 2023 12:29
Odpovědět  All

Českoamerický jedový červ,červice leze do Prahy.Nestačí jim,jak ničí náš slovanský jazyk méně dokonalou angličtinou,která u nás przní a kazí náš,dokonalejší. Nestačilo tisíce a miliony mrtvých a zmrzačených,nestačí fašizmus a neonacismus bandernacistů, jedoví červi rozhlodávají Prahu a zase si tu dělají svoje hnízdo ,uchylácké doskočiště psychopatů.( Praha volá o pomoc,to bylo v r.1945.Pomoc přišla od východu,od našich bratrských slovanů )

KOLOMA
30. 7. 2023 17:21
Odpovědět  All

Ten červ už Prahu totálně prolezl. Ne nadarmo se jí říká Druhý Jeruzalém.

zuzana
30. 7. 2023 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Trump říká, že „Bidenova zločinecká rodina“ bude po jeho zvolení odhalena

https://aktax.cz/trump-rika-ze-bidenova-zlocinecka-rodina-bude-po-jeho-zvoleni-odhalena/

Jaris
31. 7. 2023 06:09
Odpovědět  zuzana

Njn, rika se, ze slibem nezarmoutis. Co toho jen Trumpeta nasliboval pred prvnimi volbami! Byl zvolen a udelal starou belu. Zradil nejen sve pratele, ale nakonec vsechny lidi, kteri povstali a sli na Kapitol. Jakmile clovek dostane strach, je na nejlepsi ceste prohrat, a to se take Trumpovi stalo.

Jaroslav
30. 7. 2023 13:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Vrátit vše na její rodině. Bez soucitu,tak jako to potká všechny demobolševiky

Aleš
30. 7. 2023 14:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud jsou schopni v Praze pojmenovat ulici po válečném zločinci, jsou na jeho úrovni. Jak radní tak pan Sekyra.

Jaris
31. 7. 2023 06:10
Odpovědět  Aleš

Pan Sekyra ma nosan jako sekyru…

josef
30. 7. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela tam postrádám Heidrich strase, K.H.Frank platz a park generála Syrového. Časem by se tam mělo najít i něco pro Novotného.

ModrýKlokan
30. 7. 2023 16:42
Odpovědět  josef

@ josef

Ja ja, natürlich, Zum Beispiel Die Allee Unter den Schweinehund Pafel Nofotny.

Mám tam vlastně chybu, vlastní jména se nepřekládají, takže správně je: Prasopes Pafel Nofotny

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Karel
30. 7. 2023 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Byla to nacistická bestie v židovské kůži. Další důkaz, že za všímneštěstí světa stojí židi a jejich odporná nátura.

Karel
31. 7. 2023 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Taková je většina židů. Když je jim zle, kvičí, kńourají a žadoní o pomoc. Když jou ale pod silnou ochranou USA, stanou se z nich nenávistné židonacistické bestie těšící se i ze smrti dětí. Fuj!

Vladimír
31. 7. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ulice Krvavé Madly, to je pěkný nápad. Paralelně s ní by potom mohli postavit ulici Adolfa Hitlera. V pekle jsou také jistě hned vedle sebe.

Polo 2
31. 7. 2023 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle paní měla být za života tvrdě souzena a ne nyní uctívaná

Frank
31. 7. 2023 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta stará odporná židovská čarodějnice bude strašit i po smrti!

PremekJ
31. 7. 2023 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ulice za to nemohou, dlouho ta ostudná jména je nebudou hyzdit. A osvoboditelům bude vrácena jejich čest.

Karel
31. 7. 2023 21:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Židonacistická bestie. Nic víc se k ní nedá říct.

zuza
3. 8. 2023 18:41
Ohodnotit příspěvek :
     

niekto sa mal tej starej hyeny, keď bola v Česku, opýtať, či aj týchto 38 detských životov stálo za to
https://skrytapravda.cz/z-domova/1206-masakr-tridy-plne-deti-v-plzni-diky-americke-armade-ale-nikdo-to-nepripomina

Naposledy upraveno$ s uživatelem$