První vagóny „Nekulovy mňamky“ už hoří ve spalovnách

ze sítí: Ivan David

První vagóny „Nekulovy mňamky“ už hoří ve spalovnách

Před včerejším mimořádným zasedáním Zemědělského výboru Evropského parlamentu (AGRI) jsem od kolegů z ostatních zemí čelil otázkám, jak je možné, že když v ukrajinské pšenici naměřily velké množství plísní a právem EU zakázaných jedů kontrolní orgány v Německu, Polsku, Maďarsku a dokonce i na Slovensku s proamerickou a proukrajinskou prezidentkou vládou, u nás je podle tvrzení ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) vše v nejlepším pořádku. Vzhledem k tomu, že jsem stejně jako oni celý týden trávil na plenárním zasedání ve Šrasburku, jsem kolegyni Sylvii Limmer ze sesterské strany Aletrantiva pro Německo (AfD) nepřímo odpověděl starou židovskou anekdotou:

„Hádají se tři rabíni, kdo z nich zažil vetší zázrak. “Poslouchaj, co mně se stalo: jdu ze šábesu z polany, přes louky a kopce, krásnej den – a najednou, průtrž mračen – a já jen tak nalehko; tak jsem s modlitbou obrátil zrak k Hospodinu a stal se zázrak: všude kolem liják a jen nade mnou krásný den. Tak jsem došel domů úplně v suchu!”

Druhý si přisadí: “To nic, to já tuhle byl ve Varšavě, spím v hotelu, probudím se a koukám: hotel hoří, celej pokoj v plamenech a plno kouře. V nouzi nejvyšší jsem vyslal k Hospodinovi svoji prosbu a stal se zázrak: všude kolem požár, jen kolem mě čistý vzduch a chládek. V klidu jsem vyšel z hotelu a nic se mi nestalo!”

A ten třetí se ušklíbne: “Podívaj se, podle mne voni jsou uplný břídilové. To já jednou jedu z o sabatu ze synagogy a v Maislově ulici uprostřed chodníku leží naditá peněženka. Oni taky vědí, že v sobotu Bůh zakázal jakkoli vydělávat peníze. Byla to muka, ale nakonec jsem pozvedl zrak k nebesům a stal se zázrak: všude kolem šábes, jen nade mnou pondělí!”

Peníze prostě už od jejich vynálezu Féničany vždy byly mocným lákadlem. A taky prostředkem, který umožňuje aspoň „dočasnou transmutaci“. Jako měl podle alchymistických legend kámen mudrců přeměňovat obyčejné neušlechtilé kovy, jako olovo, v kovy ušlechtilé, tedy zlato, dokážou peníze aspoň na chvíli přeměnit jedovaté věci, jako otrávenou ukrajinskou pšenici, na zcela neškodné – podle vládně metaforicky řečeno přímo zdravé – potraviny. Aspoň na papíře, který toho od jeho vynalezení Číňany už musel snést hodně. Jenže papír není materiál trvanlivý jako kámen, takže udržet jedovaté obilí ve stavu zdraví prospěšném dokáže jen na chvíli. Stejně jako všechny podvody s údajným kamenem mudrců.

Fialový zázrak, kdy údajně do ČR, jako do jediného členského státu EU, jehož trh z rozhodnutí „moudrých“bruselských hlav zahltily bezcelní a bezkontrolní dovozy ukrajinských obilnin, vydržel je chvíli. Jak asi mohlo dojít k tomu, že z kontrolních vzorků, odebíraných inspekčními orgány v českých silech a skladech, žádný neobsahoval nadlimitní množství zakázaných jedů, logicky vysvětlil na svém blogu Vidlákovy kydy Daniel Sterzik, píšící pod pseudonymem Vidlák. Nejstarší známá metoda transmutace je upoutat pozornost diváka/kontrolora něčím jiným, aby nekoukal kam nemá, když jsou nabírány vzorky ze středu sila. K tomu se velmi dobře hodí právě peníze.

Druhá překvapivě jednoduchá metoda je naředit jedovaté ukrajinské obilí zdravým obilím českým tak, aby ve výsledné směsi hodnoty zakázaných jedů nepřesahovaly hranice stanovené právem EU. Ve svém úterním článku Kšef ýbr ales, Vidlák zároveň vysvětlil, že i tento Fialový „transmutační zázrak“ lze snadno odhalit jako podvod. Důkladnou analýzou původu jednotlivých vrstev obilí ve skladech. Jako pracovník na silu zná jak pravidla jeho fungování, tak i zákonné předpisy a kontrolní metody. „A zejména opakovanými testy.“, zdůraznil Vidlák. Jak prosté.

Zatím co ráno ještě veškerý „mejnstrým“ opakoval Nekulovu mantru, že v ČR je podle dvanácti kontrol vše v pořádku, takže česká vláda na rozdíl od polské, maďarské a slovenské nebude zakazovat další dovoz ukrajinského obilí, protože jejím cílem je využít působení volného trhu k poklesu cen potravin, po skončení mimořádného zasedání výboru jsem z ČR obdržel zcela opačné zprávy od zemědělců z praxe. Podle první z nich včera řada náklaďáků a vagonů ukrajinskou pšenicí měla zamířit do kotlů ve spalovnách. Podle druhé, kterou jsem obdržel pozdě večer byla část ukrajinských zrnin překlasifikována na „technické obilí“ a bude v lihovarech přepálena na biopaliva.

Třetí dobrou zprávu mi dnes ráno zatelefonovali kolegové z české Sněmovny, podle nichž některé supermarkety už zahájily stahování z trhu několika druhů mouky, která byly namleta z ukrajinského obilí. Po třech dobrých zprávách bohužel musím dát jednu špatnou. Evropská komise nadále trvá na svém návrhu na prodloužení bezcelního a bezkontrolního režimu dovozu obilí do EU. Stejně jako Fialova vláda do ČR. O jejím návrhu na prodloužení preferenčního režimu budeme na AGRI výboru jednat příští týden. I když už vlády Maďarska, Rumunska, Bulharska v rozporu s unijními předpisy, na vlastní odpovědnost, v zájmu ochrany zdraví svých obyvatel dovozy zakázaly. Jako první dovoz ukrajinského obilí zakázalo Polsko.

Vláda premiéra Tadeusze Morawieckého včera večer po nátlaku a slibech finančních kompenzací polským zemědělcům, které dovozy těžce poškodily, oznámila, že nebude úplně blokovat dovoz ukrajinského obílí do EU. Aby prý nenarušovaly společný trh, umožní polské kontrolní orgány vjezd vlaků a kamionů s ukrajinským zbožím na své území. Vagóny však budou na hranici zaplombovány a pod kontrolou vojenských hlídek budou Polskem moci jen projet do přístavů. Nebo do jiných členských států EU. Kamiony budou moci Polsko projet ve vojáky hlídaných ucelených konvojích, jež nesmí nikde v Polsku vykládat.

Polské řešení je šalamounské. Tak trochu nenarušuje unijní princip volného pohybu zboží, ale zároveň jej tak trochu v rozporu se zcela špatným právem EU. Je ale pro Poláky účelné, protože už dále nebude umožňovat prodávat závadné potraviny ukrajinského původu v polských obchodech. Jestli existují v EU vlády jako česká, které nechají své obyvatele vystavovat působení nebezpečných jedů v potravinách, je to věc jejich voličů, aby se se svými vládami vypořádali.

A nyní si pojďme vysvětlit, jaké „lahůdky“ chce ministr zemědělství Nekula nechat volně působit na trhu, aby prý klesla cena potravin. Skvěle problematičnost „Nekulovy lahůdky“ na svém FB profilu vysvětlil ekonom Pavel Šik. Jeho stránku, kterou přidám do odkazů, všem čtenářům doporučuji sledovat, protože na ní lze najít mnoho zajímavých textů. Podobně jako Petr Vlk na Kose i Pavel Šik na svém profilu přináší kvalitní překlady textů ze západních zdrojů, které obsahují informace, jež byste v českém „mejnstrýmu“ hledali marně. Výborné jsou i jeho autorské analýzy různých ekonomických problémů a jevů.

K Ukrajinské pšenici napsal:

„tak teda ale sakra…vláda prý testuje dovezené obilí, ale Česko prý zákaz dovozu ukrajinského obilí nechystá, říká bankovní specialista a bankovní manažer Nekula, který je teď asi taky omylem ministrem zemědělství stejně jako je omylem Stanjura ministrem financí… a Fiala jel omezovat na druhou stranu zeměkoule vliv Číny?

Asi už všichni politici zapomněli, že zemědělské komodity z Ukrajiny se po začátku ruské invaze začaly převážet pozemní cestou přes Polsko a další země kvůli zablokovaným černomořským přístavům a měly pokračovat do zemí v Africe a na Blízkém východě. Proto v květnu 2022 Evropský parlament schválil roční pozastavení všech cel a kvót na ukrajinský vývoz, včetně zemědělských produktů, zpracovaných zemědělských produktů a ovoce a zeleniny na jeden rok, aby se zboží dostalo do přístavů v Evropě. Již tehdy to některé země kritizovaly.

Ještě dnes si vzpomínám na tu mediální masírku ze začátku léta minulého roku, že Rusko zapříčiní hladomor v těchto částech světa. Tehdejší “dezinformace”, že ukrajinské zemědělské plodiny vůbec nejedou do zemí v Africe a na Blízkém východě se ukázala zase jako pravdivá, když lodě po blokádě přístavu v Oděse začaly znovu vyplouvat a mířily do Turecka, Anglie, do Irska, Itálie nebo Číny.

A nyní se tato vládní a mediální dezinformace potvrzuje o mnoho víc, když tyhle komodity zaplavily trhy zemí, které měly být jen “tranzitní” jako je Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko a i Česká republika a zcela zde ničí místní komoditní trh. Jak píše Euronews, masivní dovoz levného obilí z Ukrajiny způsobil pokles cen v EU a na mnoha místech již domácí producenti nemohou prodávat své obilí vůbec nebo jen za nízké ceny.

Nejabsurdnější na celé téhle bruselské frašce, která mi připomíná Varšavskou smlouvu je, že dovoz levnějších komodit se vůbec neprojevil na cenách potravin pro spotřebitele, spíše naopak. Doposud se dovezlo do Evropy ca 3 milióny tun obilovin. Jenže v mezičase ceny klesly a tak obrovské množství ukrajinského obilí prý zůstává v silech v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku, protože obchodníci prý čekají na růst cen a blokují tak místní zemědělce. V Bulharsku a Rumunsku se tento problém týká především slunečnicových semen.

Již v březnu se několik východoevropských zemí obrátilo na Evropskou komisi se stížností, že dovoz obilí, olejnin, vajec, drůbeže a cukru z Ukrajiny dosáhl nebývalé výše. V dopise bylo uvedeno, že je proto nutné zvážit zavedení dovozní daně na zemědělské produkty z Ukrajiny. Komise nicméně rozhodla jinak a prodloužila osvobození od cla na dovoz ukrajinských komodit až do června 2024.

Polští zemědělci dokopali vládu k činům a Varšava v sobotu oznámila, že zakazuje dovoz obilí, cukru, semen, ovoce a zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vajec a některých dalších potravin. Jistě, můžeme si myslet, že se jedná o volební tah, protože volby v Polsku se blíží. Maďarsko se přidalo a aktivisté jistě řeknou, že to není žádný div, protože Orbán. Když se přidalo Slovensko a dokonce minulý týden zakázalo zpracovávat už naskladněné ukrajinské obilí a zakázalo z něj vyrobenou mouku prodávat, začíná z toho být interní evropský skandál. Slovensko dokonce uvedlo, že v dovezeném ukrajinském obilí testy potvrdily výskyt pesticidu, který podle ministerstva zemědělství není v EU povolen a který má negativní vliv na lidské zdraví.

Poslušný Nekula hned volal komisaři, co má tedy dělat a ten mu řekl, že nic, má počkat až na 25. duben, kdy se sejdou ministři zemědělství a problém se bude řešit. Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která spadá pod Nekulu tvrdí na základě 12 vzorků!!! za poslední týdny, že všechno je ok.

Co tedy prý našli Slováci? Ministr zemědělství Samuel Vlčan řekl, že se jedná o Chlorpyrifos, což je insekticid, který společnost Dow Chemical uvedla na trh v polovině 60. let 20. století. Dodnes je jedním z nejpoužívanějších zemědělských pesticidů v USA. Mezi obchodní názvy patří Dursban, Empire, Eradex, Lorsban, Pyrinex a Stipend. V Německu se chlorpyrifos prodával pod názvy jako Schwabex, Hyganex, Insektenil, Microsol, Killgerm a Ketolac.

V EU nebylo v lednu 2020 prodlouženo jeho povolení jako účinné látky v přípravcích na ochranu rostlin, německé orgány připravily jménem EU nominaci chlorpyrifosu na zařazení na seznam zakázaných látek podle Stockholmské úmluvy, v roce 2021 předložila EU nominační dokumentaci.

Příznaky otravy zahrnují koliku, nevolnost, průjem a zvracení, závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění (poruchy akomodace), stažené a nereaktivní zornice (mióza), bradykardii, pokles krevního tlaku až křeče a zástavu dechu. U dětí vystavených subtoxickým dávkám chlorpyrifosu v děloze byly zjištěny morfologické změny mozku, včetně pohlavně typických znaků, a zhoršená duševní výkonnost.

image 1
image 1

V USA se insekticid používal na hubení švábů v domácnostech. Vzhledem k nebezpečnosti pro zdraví dětí je toto použití od roku 2001 přísně omezeno. Studie v USA ukázaly, že před zákazem bylo možné chlorpyrifos detekovat ve vnitřním ovzduší téměř všech kontrolovaných domácností a také v krvi většiny afroamerických matek v některých obytných oblastech v New Yorku. Bylo také prokázáno, že hladina chlorpyrifosu zjištěná v těle dětí se dramaticky snížila po změně stravy dětí z konvenčních na ekologické výrobky, a tedy potraviny bez chlorpyrifosu. V roce 2018 vědci zjistili nesrovnalosti ve studii výrobce z roku 1998 předložené k jeho schválení. V nezpracovaných údajích našli jasné důkazy o poškození mozku i při nízkých dávkách. V závěru studie však tyto účinky nebyly zmíněny.“, napsal Pavel Šik.

Prostě peníze jsou mocným činitelem, proti jehož působení nejsou imunní ani US federální úředníci a vědci, kteří za peníze nadnárodních korporací provádí zkoumání na zakázku. A samozřejmě ani eurokomisaři, kteří navrhli a prosadili bezcelní a bezkontrolní dovozy do EU.

Ale nebyli bychom to my Češi, kdybychom si z čehokoli nedokázali udělat legraci. Jak dokládá lidová tvorba, která na téma „Nekulovy lahůdky“ zaplavila internet. Její vzorek od mě neznámého autora najdete na obrázku.

sdíletj na

4.7 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
21. 4. 2023 14:47

Víte, s jedovatým ukrajinským obilím – a moukou z něho – to je jako s covidem, přesněji řečeno s absolutně nevyzkoušenou a neprověřenou vakcínou proti němu. Když vám tahle narychlo spíchlá šmakuláda za rok či dva nezvratně poznamená zdraví, nikdy nikomu nedokážete, že to má souvislost. A přesně tak to je s ukrajinskými “potravinami,” které jsou spíše zbraní hromadného ničení než čímkoli jiným. A na to se spoléhá. V prvním případě jde o kšeft, že, zdraví je až ta poslední položka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 15:29
Odpovědět  Teuton

Jojo. Sranda muší bejt. Tak třeba já. S tímhle úsměvem
😀

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 15:29

Jsem obešel celý širý svět 😀

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 15:30

A všude 😀

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 15:30

Mě kopli do (_!_) 🙁

Pavel z Moravy
21. 4. 2023 19:17

Teda Milane, ty máš dneska formu, co dobrého jsi si uklohnil? Když jsem roznášel časopis Hraničář, tak jedna paní mně při odchodu vždy říkala – Hlavně vydržať pane a to už byla 93 letá babička, bojovnice a vlastenka. Teď před rokem si ji vzala k sobě dcera, tak nevím co s ní je. Ale ta by všechny ty mlaďochy co se týká myslivny strčila do rici. Nu ti lidé byli otrlí, zažili bídu jak mi vyprávěla a nezhroutili se jak dnešní mlaďoši když jim přestane jít internet. Jinak opatrujte se kluci milí, ať můžeme společně ještě nějaký ten rok kecat a rozebírat vše jak se sluší a patří, než si ta zubatá pro nás přijde.

Albi
21. 4. 2023 19:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Upekl si buchty z čerstvé ukrajinské mouky?
Mimochodem – vaří z té mouky i obědy v poslanecké kuchyni?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
22. 4. 2023 09:11
Odpovědět  Albi

Nezávadné mouky ještě z doby zahájení specoperace, kdy jsem využil akční nabídku a nasyslil si ji do zásoby co kdyby… – a takyže došlo na “co kdyby…” – mám ještě 11 kg, plus dvě kila hladké na klechtu, což mi stačí tak na půl roku, páč si dělám ne sice knedlíci, ale noky, že tolik nechlastaj omáčku, tak čtyřikrát do měsíce. A pak se uvidí. Třeba se to nějak vyvrbí.
Ale jsme pěkně rozmlsaní, když odmítáme co bylo původně určený co humanitární pomoc Afričanům, žejo?
P.S. Ale hádám, že jsem jenom nějaký nepochopa či bezmozek či co, a to obilí je zdravé a nezávadné a stojí za tím Putin, aby rozeštval Eurosajuz z Banderstánem – a daří se mu to; Chocholové si už kvůlivá tomu vjeli s Pšonkama do pačesů. Přece by o tom jinak už byly řvoucí titulky:
EVROPA ODMÍTÁ OBILÍ KTERÉ BYLO URČENÉ AFRIČANŮM JAKO TOXICKÉ !!!
případně: POKUS O DEPOPULACI AFRIKY SE PROVALIL !!! a tak podobně. A ono ticho po pěšině. No, není tohle báječnej svět?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
22. 4. 2023 10:54

Jinak tu mouku moc nepapejte pak se z toho prý blbne a hodně zapomíná. Prý to má vliv na chycení toho Němce.

Albi
21. 4. 2023 19:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ještě by mě zajímalo – o dodávkách toho současného obilí se začalo mluvit tak někdy od konce minulého roku až do letošního března – není možné, aby to obilí vyrostlo v zimě a sklizelo se někdy v lednu 2023 – tedy musí být už loňské.
Jaké obilí z loňské sklizně se mlelo v českých mlýnech – tedy pokud ještě nějaké máme – správnější by asi bylo “jaké obilí určené pro ČR mlely jakékoliv mlýny “civilizovaného anglosaského světa?

Milan ze Zahrady Čech
22. 4. 2023 09:43
Odpovědět  Albi

Proto je také plesnivé. Zajímalo by mě, zda jsou v něm myšince – pokud ne, bylo by dobré podumat, proč ho myši odmítají bobrovat. I když na druhou stranu myši jsou přizpůsobivý potvory, tak by ani výskyt myšinců nic neříkal.
V Liťáku je mlejn. Napřed ho Bureš přivedl intrikami do ztráty – vyžádal si dokumentaci že ho jako koupí, leč nekoupil, ale dokumentaci využil ke konkurenčnímu boji (info od zaměstnance mlýna), načež mlýn ve ztrátě, no a teď patří, spolu s dvěma dalšími – v Praze a Pardubicích – holandské společnosti UNIMILLS. Konspiračního prostoru habaděj, žejo?

Milan ze Zahrady Čech
22. 4. 2023 08:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemlich stejná byla mnou vzpomínaná a občas citovaná bábrle. Odešla v sedmadevadesáti letech, že ji to tu už nebaví, když vidí, kam ten svět spěje. To mi řekla na poslední návštěvě, kdy se mnou rozbírala “humanitární bombardování” Jugoslávie. Pak se se mnou rozloučila, že se už neuvidíme. A taky jo. Dva dny poté byla na druhém břehu. Původně měla věk dožití naplánovaný na stovku, pak prý uvidí. Ale holt ji to přestalo bavit.
Dobrého nic. Já vůl jsem při inspiraci co uvařit, že jsem zatoužil po něčem novém, objevil recept na vepřové s mrkví. Je to… nechápu jak to někomu může šmakovat. Na druhou stranu v téže kuchařce vepřové s jablky a kari je mňam mňam. To s mrkví mám v mrazáku a dám si to až někdy s opékanými brambory, že to tak snad do sebe nasoukám.
Jo, ta myslivna. Jednou jsem v knihovně objevil testy přirozené inteligence, co používala RAF. Bábrle na nich dosáhla IQ 126 bodů. A to jí už táhlo na osmdesátku a měla jen tři třídy škol. docházky. No a s tímhle vzděláním mluvila i psala česky, polsky, ukrajinsky a rusky a po zastřelení dědy banderovci táhla statek s chmelnicí a mlejnem, s třemi dětmi na krku sama, čímž se stala kulačkou a já tak získal fuj fuj původ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
22. 4. 2023 10:48

Mě to bylo divné hned, že nebudeš jen obyčejný zedník. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel K
22. 4. 2023 10:51
Odpovědět  Pavel K

Jinak vepřové, ale musí být opečené a mrkev sladkokyselá na základu je u nás dobrota. Taky koprovka se u nás dělá v liťáku, ale s masem a vývarek se smetanou a šlehačka na zjemnění. Ne z vody mouky a mléka jako jinde. A jen se poní zapráší. 😜👍

Milan ze Zahrady Čech
23. 4. 2023 08:19
Odpovědět  Pavel K

Vole 😀

Pavel z Moravy
21. 4. 2023 19:07
Odpovědět  Teuton

To bylo jasné, že jim nikdy nikdo nedokáže, že je ten sajrajt poškodil.

Gales
21. 4. 2023 17:16

Luboš
 19. 4. 2023 02:16

 Odpovědět  Gales
Spalovat jídlo je největší zvrhlost na světě. Jinde se před jídlem modlí a děkují Bohu a my půjdeme přiložit budoucí chléb do kotle..
To jsou zvířata co tohle vypustili. Fuj.

0
0

 Odpovědět

Gales
 19. 4. 2023 10:59

 Odpovědět  Luboš
Hele Mengele.To ,,jídlo” je toxické a tudíž lidskému zdraví škodlivé.Takže by nebylo od věci ho zužitkovat jinak.

Pavel z Moravy
21. 4. 2023 19:25
Odpovědět  Gales

Tak Luboši, mohu poradit jedno, zajeď si ke spalovně a naber si ho do pytlů, když máš na něj takovou chuťku. Třeba bude i s těmi namletými červíky, takže to bude v jednom. Už si to v tom vězení národů schválili, tak počítám, že už to tam asi melou, i když nám asi pravdu nikdo neřekne.

Albi
21. 4. 2023 20:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jste s Milanem dobrá dvojka! 🙂 Bohužel pravidelně míváte oba pravdu.

Vaska
21. 4. 2023 18:00

všichni řešej jedovaté žrádlo z banderostánu, ale mlčí (i parlamentní opozice) o cvrčcích a jiné havěti v mouce – a to je taky pěkná sračka.
A má to nahradit maso – no teda nevím kolik by z toho nadojili mléka. Kolik cvrčků nutričně nahradí jednu krávu (tu dvousvetrovou nepočítám – to je jalovice) – milion a jedna otázka kolik CO2 vyprodukuje milion cvrčků asi to bude podobně jako jedna kráva.

Vladimír
21. 4. 2023 18:52

Snad se pečivo z toho obilí bude prodávat i v parlamentní kantýně.

Pavel z Moravy
21. 4. 2023 19:04

Já nevím proč se ale každý musí nějak obhajovat slovy, třeba, že mu to připomíná Waršavskou smlouvu, i když chtěl říci asi RVHP. A takovým lidem, kteří se musí omlouvat nějakou připomínkou ze socíku já tedy nevěřím. Ne proto, že připomínají socík, ale proto, že se i při své současné kritice dacanů potřebují trochu omluvit a vylepšit si image.

Albi
21. 4. 2023 19:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Taky mě to zarazilo a naštvalo. Tím víc, že to použil významný člen SPD.

aamater
21. 4. 2023 19:15

Zlatý komunisti a ich normy na potraviny!!! A to viem o čom píšem!!! Od novembra roku pána 1989 nás tu začali kŕmiť západnými sračkami. A ľudia držia huby, ako by sa nechumelilo. Tak teraz nech sa nečudujú, keď nás tí debili z EU chcú kŕmiť chrobákmi a inou háveďou. Prečo by nám neobohatili jedálny lístok o nejaké tie pesticídy? Veď my zožerieme všetko, či nie? Mäso nám nahradili sójou a každý drží hubu. Tak skúšajú čo všetko si ešte môžu dovoliť. Mysleniu zdar!!!

Albi
21. 4. 2023 21:45
Odpovědět  josh-xy

Ost blok a ČR zvlášť má nejspíš ze zákazu výjimku. To asi za odměnu, když žádnou jinou naši zástuopci v EU nedokázali / nechtěli prosadit. 🙁

J.Sladin
21. 4. 2023 22:36

A když jsem říkal sousedům, že už na velikonoce papali dobroty z ukr.(mazance a beránky) tak mi nikdo nevěřil.A hle, najednou se stahuje z prodeje mouka.

All
21. 4. 2023 22:44

ˇMinistr Nekula není jen ministrem,je vtaky hovadem . Už měl být zažalován z obecného ohrožení a na hodinu propuštěn -vyhozen z ůřadu ministerstva.

katango
22. 4. 2023 12:10
Odpovědět  All

Ale vyhozen oknem, aby se nevrátil dveřmi.