blog

Projev MUDr. Miroslava Havrdy – 3. 9. 2022 Václavské náměstí

Vážení fanoušci svobody a odpovědnosti jednotlivce,
přestože máme výhrady k některým řečníkům a také jejich požadavkům, které dnes zazněly na Václavském náměstí, dva naši členové na akci promluvili na pódiu. Situace, která je před námi je totiž mimořádně vážná a je důležité, aby pravicová opozice vůči současné vládě nevyklidila pole a nenechala napospas oprávněně naštvaný národ např. komunistům či lidem jako pan Středula. Není možné, aby k těmto lidem promlouvali jen ti, kteří nenabízí více svobody pro občany, více nezávislosti naší zemi a více prosperity pro naše hospodářství, ale volají po více regulacích, centrálním řízení a chtějí současné sociální experimenty jako Green Deal či kovidismus dělat třeba jen trochu jinak.
Náš místopředseda MUDr. Miroslav Havrda, proto pronesl na náměstí tato slova:
Vážené dámy, vážení pánové, spoluobčané. 

Chcete, aby byla pro naši vládu Česká republika na 1. místě?
Chcete, aby byl pro naši vládu český občan na prvním místě? 
Má být naše vláda odpovědná, slušná a má být vládou odborníků?
 
Asi byste ode mě očekávali, jako od jednoho z mluvčích Paralelní lékařské komory, něco o covidu. Dnes ale před vámi nestojím jako lékař, ale jako místopředseda politické strany Svobodní, kterému není jedno, kam směřujeme.
 
Znáte starý vtip a víte, kdo byli v minulosti největší nepřátelé komunistů? ….. 
No přeci: jaro, léto, podzim a zima!!!
 
A víte kdo je zodpovědný za to, co se děje nyní?
1. jsou to fanatici Green Dealu, který je k nám importován z Německa a z Bruselu
2. covidisti s jejich globálními pandemickými hrami, s porušováním práva, omezováním osobních svobod a cenzurou
3. expremiér Babiš a jeho parta, která, aby bylo lépe, populisticky rozdávala natištěné peníze, roztočila inflační spirálu a zadlužila zemi
4. bohužel, i současná vládní pětikoalice, která místo toho, aby se zodpovědně starala o své občany, tak to pouze předstírá. 
 
Současné potíže nezpůsobil volný trh nebo kapitalismus a svobodné podnikání. Kapitalismus, až na několik měsíců po sametové revoluci, zde nikdy nebyl a nyní žijeme v rámci EU v čím dál tužším socialismu, který společně s ideologickým fanatismem, dotacemi, regulacemi, nástupem cenzury, omezováním osobní svobody, destrukcí právního státu a nepochybně i odtržení elit národa od života běžných občanů způsobuje současný kolaps na morální, politické i ekonomické úrovni. 
 
Strana Svobodných prosazuje okamžité řešení příčiny potíží a ne následků. Prosazujeme maximální možnou a cílenou pomoc potřebným, ale zároveň chceme podstatné snížení státních výdajů, tzn. okamžité zrušení zbytečných úřadů, institucíí a v nich pobývajících za peníze podnikatelů a pracujícího lidu desetitisíců úředníků. 
Dále je nutné okamžitě odstranit všechny byrokratické překážky pro podnikatele, slušné a činorodé lidi, na kterých stojí prosperita našeho státu. 
Jednoznačně platí, že svobodná země si vyrobí energii pro své občany a přebytky prodá. Kolonie musí poskytnout veškerou produkci do Bruselu a potom si ji draze koupit zpět. 
Všechny země kolem nás svým občanům pomáhají, jenom my čekáme na povolení z EU.
 
I proto chtějí Svobodní nadřadit zákony České republiky nad zákony Evropské unie. Pokud to naši poslanci co nejdříve neudělají, dopadne to s českými občany velmi špatně. 
Také musíme zachovat v rámci Evropské unie, pokud jsme ještě členy, právo veta pro menší státy, jako je Česká republika. Jinak se staneme pouhými pozorovateli evropské politiky.
 
Dovolte mi, abych se s vámi rozloučit myšlenkou jednoho z velkých českých kapitalistů a zároveň i slušných lidí, slovy Tomáše Bati z roku 1932: 
 
„To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. 
Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. 
V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy a nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující….“
 
I když nemusím souhlasit se všemi názory které zde zazní, je nyní důležité, abychom my všichni, kdo ještě neztratili selský rozum, spolupracovali a ne se rozdělovali. 
Proto jsem i zde, neboť český občan musí být v České republice vždy na 1. místě!
 
Kdo má podobný názor jako já, pojďte pomoci, těm, co nechtějí další socialistická pseudořešení,  která přinesou, jak již historie opakovaně ukázala, pouze zmar a chudobu pro všechny. Morální kredit i tah na branku k tomu máme. 
 
Děkuji za pozornost!

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
3. 9. 2022 20:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechno jiné než Fiala bude pro tuto zemi prospěšné.

Orient expers
3. 9. 2022 21:47
Odpovědět  sizok

tak nos pvc čepici,at nenakoupíš opičí neštovice… z balatonu.

sizok
3. 9. 2022 22:01
Odpovědět  Orient expers

Starý kretán v novém hábu.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:02
Odpovědět  Orient expers

Blbec nikdy nepřichází, vždy se postaví do cesty!

Spam PepeAlex
4. 9. 2022 09:29
Odpovědět  sizok

Tak Bureš by byl to samé jak Péťa.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:02
Odpovědět  Spam PepeAlex

Zase tři v žíle, Kaminský -Havle?!

skeptik
4. 9. 2022 11:06
Odpovědět  sizok

Je třeba si dát velký pozor komu to hodit, protože hrozí nebezpečí, že strany, které se hlásí k pravici nakonec získají dohromady větší počet hlasů a utvoří vládu, v které opět bude mafiánská fašistická ODS a další škůdci.

Aleš
3. 9. 2022 21:13
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Tedy úspěšný lékař.

Patrik
4. 9. 2022 09:01
Odpovědět  Aleš

ano s víc jak 500% ziskem na ceně oproti ceně na Ali http://6b.cz/j2Wy ..

3. 9. 2022 21:34
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Rozkecej se drobet Blafe, bych věděl, zda mám tu (ne)čest s kačerem matematikem, nebo s kačerem scholastikem, či s dalším opeřencem z kavárenského kačáku. Nějaké rozvětvené moudro by to chtělo. Něco, co by ten projev vyvážlilo. Nemáš tam něco od mužoida taiwance? Ale i zděšená Mirka by stačila.

oldoo
4. 9. 2022 11:01

Nevím,jaký jsem kačer,ani nevím,co je to za pitomost,ale ten svobodný,kapitalistický a tržní doktůrek je prachobyčejný zloděj,který zneužívá své vzdělání k okrádání.
Jím doporučované,nebo prodávané ponožky za 590 KČ stojí na tom ALI 64 kč!
Spočítat si to můžeš sám,ty matematiku.

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 12:22
Odpovědět  oldoo

“kačer” říká tomu trollovi – nebo je to celá skupina?, který tu každý den vystupuje pod jiným nickem a dělá tu zřejmě placeného provokatéra, včera tu byl jako BAF, pak Bubák, dnes Haha…

Ty ponožky – vypadá to jako mírně jiný druh? 64 Kč je dumpingová cena… To, že to v Číně umí vyrobit levněji a mega-eshop prodat s menšími náklady, neznamená, že to za tuhle cenu musí zkoušet každý… Takhle přesně nám pak Čína + globální (((merchants))) odkonkurují všechny výrobce a obchodníky…
Na druhou stranu, 23 euro (560Kč) je dost drahé…
Ona je otázka, kolik toho prodají, aby uživili nejen výrobce, ale i obchodníka… Čím větší obrat, tím nižší marži si může obchodník dovolit…

To, že lékař přijde na to, že nějaké ponožky pacientům prospívají, a pak se toho nějaký obchodník chopí a hodlá na tom zbohatnout, a lékař nezná levnější variantu, tak ho doporučuje, ještě neznamená, že z toho ten lékař chtěl profitovat…
Zkuste toho lékaře kontaktovat a doporučit mu levnější značku…

πα½

oldoo
4. 9. 2022 14:59
Odpovědět  P.A.Semi

Jste naivní,pokud něco za 590 nejde,tak nejde VYROBIT TY PONOŽKY,za tu cenu jde jen prodat.Akdyž u toho ti chudáci,co je bolí nohy vidí toho vzdělaného syčáka,uvěří a za tu šílenou cenu si to koupí.
Nedivím se,že tento PODNIKATELse pak otírá o komunistu Skálu,za komunistů by ho totiž zavřeli.

Administrátor
P.A.Semi
4. 9. 2022 15:37
Odpovědět  oldoo

Za takovou cenu leda kdyby to pletly ručně… To může pár hodin trvat…
Při strojové výrobě to je fakt hodně předražené… (když obyčejné tenké ponožky stojí cca 20-30 Kč pár a za stovku jsou tlusté podkolenky – takže za 64Kč jsou takovéhle tlusté + nestandardní tvar poněkud dumpingová cena, za 560-590 to je cca 5x předražené…)

(a takhle obecně nám zlikvidovali Číňané řemesla… protože ručně vyráběné je to řádově dražší…)

A je ten lékař na tu firmu finančně napojený, nebo je doporučuje jen proto, že neví o nikom dalším, kdo to vyrábí ?

πα½

Lev Prch
4. 9. 2022 11:03
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Inkluze je vidět!

Aleš
3. 9. 2022 21:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Má pravdu. Nejen on, pravdy byl dnes plný Václavák.

Orient expers
3. 9. 2022 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastenci typu Okamura byl doma- že jo. Jeden starý ksčm mimo koryto Skála a mimokoryto ODS-Trikolora zrzavá Mayerová. No to byl uplnek v pokecu :D… To už Fiala Petro emigroval.

3. 9. 2022 21:56
Odpovědět  Orient expers

(_!_)

Lev Prch
4. 9. 2022 11:05
Odpovědět  Orient expers

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Pozor
3. 9. 2022 21:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedá sa nesúhlasiť.

3. 9. 2022 22:03
Odpovědět  josh-xy

To se mi moc líbí, to “nezávislí ověřovatelé faktů”.

Ladislav
4. 9. 2022 07:35

💤♎ Gebls24 informovala: bylo zaplněno 1/2 Vencaplac! Stačí?

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 07:43
Odpovědět  Ladislav

Taky to dalo Moskvě práci to zorganizovat. Faktem je, že neschopnost EU a Fialovy vlády k tomu taky napomohli.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:06
Odpovědět  [Trol-1] Haha

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎

Jaroslav
6. 9. 2022 14:29
Odpovědět  Lev Prch

Rád bych věřil v lepší, ale je těžké uvěřit že by se v tak krátké době podařilo zorganizovat demonstraci, které je těžké vytknout cokoli, hlavně rusofilství (žádná ruská vlajka a pod). Naposledy byli kromě “chvilek pro demokracii” schopni zorganizovat obdobné demonstrace KGB ruku v ruce se CIA před 33 léty. Věřím v princip sněhové koule a ne lavinu. Ta demonstrace byla dost velká, aby u mne budila obavy, kdože je ten “schopný”, slyšeli jste o něm předtím? Dle mne, skutečně “revoluční situace” ještě nenastala, ještě nepřišlo vyúčtování za energie, osobní krachy, konfiskace majetků pro neschopnost platit, hlad, vypínání elektriky a plynu…. To ještě přijde, asi se jen někdo snaží předběhnout dobu a zabránit “nejhoršímu”. Nevím, nevím…

Lev Prch
4. 9. 2022 11:05
Odpovědět  josh-xy

F73,A52, F22, F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10,N393….👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

janle57
3. 9. 2022 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnešní akce na Václaváku dala jasně najevo na jaké straně stojí většina národa,
je to slibný začátek,příště musí přijít 10x tolik lidí a demonstrace se musí konat
ve všech stejných městech najednou,snad brzy vznikne celonárodní koordinační
výbor,který bude nátlakové akce neustále opakovat a dovede k zemi ke generální
stávce,která tyhle vládní vlastizrádce smete,po dlouhé době jsem dnes cítil pocit,
že jako národ v dobách nejtěžších, můžeme svojí jednotou něco něco dokázat

anonym
4. 9. 2022 03:49
Odpovědět  janle57

Ale houby, furt opakovat to same? A prisuzovat obycejnym lidem jenom roli obecenstva? Doufam, ze jsou organizatori chytrejsi.

[Trol-1] Haha
4. 9. 2022 08:09
Odpovědět  janle57

Tak to aby Moskva vyčlenila větší rozpočet a více agentů.

Lev Prch
4. 9. 2022 11:06
Odpovědět  [Trol-1] Haha

Kaminský -Havle zavři hubu smrdíš i přes monitor 🤮

ModrýKlokan
4. 9. 2022 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Na současném cirkusu s grýndýlem, kokovidismem a buzerantismem nejvíc vydělávají takoví údajně pravicoví povídálci jako pan doktor… raději by měl léčit a neplácat páté přes deváté… beztak v tom má guláš