blog

Projev místopředsedy Akce D.O.S.T. Michala Semína v Praze na Národní třídě 17.11. 2022

Drazí přátelé

hovořím k vám jako bývalý vysokoškolský student, tehdy čerstvě vyloučený za podvracení režimu. Jako ten, který směl být u toho, když se připravovala studentská manifestace k uctění Jana Opletala. Nebudu vás unavovat detaily, jen vám chci po letech prozradit, že tváře, které máte s tehdejší studentskou revoltou mediálně spojené, neměly – až na nepatrné výjimky – s přípravou demonstrace nic společného. Vysvětlení je jednoduché – Mejstřík, Pajerová, Žáček a další nebyli žádní disidenti, tedy otevření odpůrci tehdejšího režimu, ale funkcionáři vysokoškolského SSM.

S myšlenkou pořádat demonstraci přišli zcela jiní studenti a pozvánku na pochod, který se měl původně konat na místě, kde byl Jan Opletal postřelen, jsem psal, ve vší skromnosti, já.  Neříkám to proto, abych si dodatečně přisvojoval zásluhy, ale abychom lépe porozuměli paradoxům doby, v níž žijeme.

Tím prvním paradoxem, ale spíš jen anekdotálním, je, že před těmi 33 lety jsme došli až k Mikulandské, zatímco letos jsme byli zastaveni o něco dřív. Nicméně oceňuji, a to bez sarkasmu, že se to tentokrát obešlo bez obušků.

S těmi ostatními paradoxy už to ale tak veselé není. Sametový převrat jistě přinesl plody, po kterých jsme tehdy toužili – svobodu slova, cestování, svobodné vzdělávání, svobodné volby, a hlavně stát, který není nikomu podřízen, který nám patří. Nebo se nám to alespoň zdálo. Přinejmenším do doby, než jsme vstupem do EU o část své svrchovanosti přišli. Dnes, v režimu Lisabonské smlouvy, jsme opět, takřka ve všech důležitých ohledech, jako před těmi 33 a více lety, ve vazalském postavení. A většině našich politiků je to šumák.

A protože už nejsme pány ve vlastním domě, pomalu ztrácíme i ty ostatní plody sametového převratu. Předně – už nežijeme v prosté demokracii – tak, jako měli předlistopadoví soudruzi svoji demokracii lidovou, tak soudruzi polistopadoví si vytvořili demokracii liberální. Někdo může namítnout, že liberální znamená svobodymilný, tak to se nám přeci musí líbit, ne? A v tom je právě ten největší paradox – ve jménu liberální demokracie se už nějaký čas plete tlustý bič na všechny, kteří odmítají papouškovat všechna ta ideologická klišé politruků nové éry. Podvolíme se jim?

Budeme spolu s nimi tvrdit, že rodinu mohou tvořit dva muži a cizí ženou, k tomu najatou, zplozené dítě? Necháme si nabulíkovat, že kdo nejde s Bruselem, klaní se Moskvě? Dovolíme soudruhu Rakušanovi, aby jeho nově vznikající politická policie monitorovala zaměstnance státní správy, zda nepodléhají tzv. antisystémovému smýšlení? Dovolíme Fialově vládě, aby nám vypínala weby? Chceme, aby nám rudo-zelené technokratické elity diktovaly, co smíme jíst, čím a kdy topit, kdy a kam cestovat, prostě jak žít?

A k čemu jsou nám svobodné volby, když bez ohledu na to, jak dopadnou, je o většině našich zákonů předem rozhodnuto za hranicemi naší země? Když o tom, jak budeme žít, nerozhoduje ani tak námi zvolená politická reprezentace, jako nadnárodní organizace, mocné korporace, nadnárodní kapitál či síť aktivistických neziskovek, mnohdy také financovaných ze zahraničí?

Kdyby vám někdo v listopadu 89 řekl, že se z deště, po nějaké době relativně svobodného života, přestěhujeme pod okap, nevzali byste si na Letnou o něco menší klíče? 17. listopad je den, kdy si máme připomínat zvěrstva dvou minulých totalit a legitimní odpor vůči nim. Odmítám však, aby se tento památný den stal oficiózní, propagandistickou, tupou oslavou totality nové, liberálně-progresivistické, totality bruselské.

Pevně doufám, že naším přičiněním – a s pomocí Boží – padne, dříve či později, i ona.

Projev byl přednesen v Praze na Národní třídě ve večerních hodnách 17. listopadu 2022 na závěr pochodu iniciativy Zachraňme náš stát 

Projev Petra Bahníka na akci iniciativy Zachraňme náš stát 17. listopadu na Vyšehradě

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RMP
21. 11. 2022 19:28

Převrat v 89´ byla druhá mnichovská zrada. Tentokrát z východu. V roce 1938 nás západní “spojenci” předhodili Hitlerovi, v roce 1989 nás Gorbačov předhodil americkým imperialistům.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
21. 11. 2022 21:02
Odpovědět  RMP

Zrádcové jsou u moci, tohle je trest boží. Za co?

Albi
21. 11. 2022 21:26
Odpovědět  Pedro

Nesvádějme to na neexistujícího Boha.

Autor
21. 11. 2022 21:44
Odpovědět  Pedro

Za naši vlastní pohodlnost. Za naše zavřené oči na nespravedlnost, za naši nechuť nést odpovědnost za svou zem, za pohrdání zkušenostmi předků, za lhostejnost k výchově nových generací, … , … , … Mám pokračovat?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
21. 11. 2022 22:18
Odpovědět  Pedro

Za neschopnost hledat pravdu,neschopnost naučit se rozlišovat dobro od lži,nechat se klamat kvůli pohodlí. Každý člověk dostal rozum,aby ho používal v souladu s intuicí a svědomím.Uspěšní lékaři,vědci i vůdci se intuicí řídí. Biomasy konzumentů se řídí pouhými instinkty a tak klesají na ůroveň zvířat.Intuice a láska jsou nehmotné energie patřící k vyšším,nehmotným světům.Často se pak přidává i telepatie a schopnost vnímat mimosmyslově.Po ůsilí a vůli pátrat a učit se skrze intuici a lásku spolu s napojováním na duchovní,nehmotné světy získává člověk zkušenosti a hlavně prožitky,které se nedají v žádném případě získat pouhým rozumem a takoví lidé se stávají moudrými.Moudrost se nedá koupit,nedá se získat pouze pomocí rozumu.Žádný ,,trest boží” neexistuje,to jen nevědomí lidé se trestají takto sami.Pátrat po pravdě spolu s duchovním ůsilím zahrnuje i počátek cesty k vyšším,nehmotným světům,božským světům.Boha a božské vyšší světy nelze pochopit rozumem,ale můžeme se k němu přiblížit duchovními prožitky.Ta cesta vyžaduje vůli a, i veliké ůsilí,lenochům a lidem uzavřeným do pouhého konzumu bez ,,Touhy” poznávat se uzavírá.

All
21. 11. 2022 22:31
Odpovědět  All

Ale i konzumenti typu biorobot mají stále Duši,která někdy posílá impuls do materiálního mozku člověka,který cítí,že mu stále něco chybí a tak hledá,ale co,neví a používá jen ubohé náhražky,jako např drogy,alkohol a další..,jenže takový člověk,alkoholik nebo zdrogovaný feťák pak padá ještě níže, je na nižší ůrovni než zvíře.

brusič karhan
23. 11. 2022 13:50
Odpovědět  All

Ale vždyť ta zvířata jsou mnohdy na úrovni vyšší..

jiří
21. 11. 2022 19:35

Jsme soukromá firma s.r.o. od roku 2003.
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
21. 11. 2022 20:18
Odpovědět  jiří

Parádní, pane Semíne. Na demonstrace nechodím, tak jsem ráda, že jsem si početla dodatečně.

Davor
21. 11. 2022 20:29
Odpovědět  Markýza

A proč nechodíte na demonstrace?

Markýza
21. 11. 2022 21:18
Odpovědět  Davor

Dělá se mi zle, když je kolem dav. Jsem výrazně ne-davová.

Albi
21. 11. 2022 21:28
Odpovědět  Markýza

Vložil josh-xy

Administrátor
P.A.Semi
21. 11. 2022 21:37
Odpovědět  jiří

To s naší republikou zřejmě nemá nic společného, jedině název? Který si mohou takto ukradnout nějací Britové, kteří se zkouší za nás vydávat…

Tahle soukromá firma nejsme “my”… Je to phishing v jiné formě…

PS – zkuste ty obrázky nahrát / najít jinde, postimg.cc je zlá firma !

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
21. 11. 2022 21:41
Odpovědět  P.A.Semi

To je skvělá zpráva! Takže teď všechny naše dluhy musí splatit tato firma!

Autor
21. 11. 2022 21:38

“ten” listopad se připravoval dlouho. Stalo se to výsledkem několika faktorů. Zatímco ti před nimi chtěli budovat a stavět jak doslovně, tak přeneseně, ti po nich už chtěli stále více.
Jak se ukázalo, zvláště po další fázi degradace kapitalismu, a vlastně se to ukazovalo po celou historii lidstva, platí jeden nepsaný zákon. Každý, kdo dosáhne – podle sebe – určité postavení, začne si myslet, že má patent na myšlení. Nejčastěji se to objevuje s rostoucím kontem, majetkem. Takoví uznávají jen ty “silnější”, prostě bohatší a tím i mocnější.
Dalším faktorem je, že rostoucí životní úroveň vyvolává odobné myšlení, vzpomeňte si, kolik lidí tehdy vědělo jak podnikat a kolik z nich tehdy uspělo.
Faktor závisti není jen mezi známými, sousedy, platí i v oblasti jednotlivých zemích. Lýbie za Kaddáfího měla vše, naprosto vše, co bylo a je možné mít. Přesto se podařilo vyvolat pocit nespokojenosti se životem, podívejte, tam mají lepší …
Faktor reklamy, jak dnes chápou ti skutečně myslící sehrál roli špatného vtipu. Ukázalo se, že ta rozmanitost je jen klam, mámení a trik na spotřebitele.
Faktor asi nejdůležitější – neochota nést osobní odpovědnost. Jo, když já to budu dělat pro sebe, to bude něco jinýho! A bylo. Podvody, a zase klam, mámení …
To neplatí jen pro “elity”,. ale pro všechny.
Tehdy nikdo, nebo skoro nikdy nechtěl chápat, v čem je náš zázrak třeba pro zahraniční, západní, zemědělce. A podívejte se na ten zázrak “obnovy” po 33 letech.

37244411.jpg
brusič karhan
23. 11. 2022 14:58

Ve svobodné společnosti nemělo by býti zlosti, měla by být ve všem shoda, měla by nám patřit voda, měla by nám patřit země, ALE – je tu Satanovo plémě..

ústava.jpg