blogpolitika

Prognóza MMF jako de facto rozsudek nad Západem 

prostě o složitém – просто о сложном

Na téma slabé analytické schopnosti na Západě jsme již mluvili mnohokrát (na tomto dzen kanále – pozn.překl.). V poslední době se ukázalo, že velké množství předpovědí „respektovaných“ organizací a struktur na Západě jsou jen „papírem popsaným nesrozumitelnými klikyháky“. A zde vstupují do hry dva faktory. První je obecně nízká úroveň západního vzdělání. A nenechte se zmást údajně vysokým hodnocením západních univerzit a touhou i ruské elity posílat tam své děti studovat. Není to kvůli úrovni znalostí, ale jen nezbytným krokem k dalšímu postupu ve světě založeném na západních ideálech (na Západě se to jeví prostředím, kde se navazují především v „elitních ústavech“ známosti a vztahy pro pozdější využití jak v pracovní, tak v politické kariéře, proto až tak nezáleží na výsledcích učení a znalostí, ale např. na členství v různých spolcích a pod. – pozn.překl.).

Druhým faktorem, který nejvíce ovlivňuje chybovost odhadů, je od počátku chybný základ pro analýzu. Všechny západní analýzy jsou založeny na stejném základě. Totiž na víře v jeho moc, která je prý založena na výlučnosti. Je to skoro, jako by majitel firmy věřil ve svou velikost jako obchodníka, která je založena pouze na jeho genialitě, ale ve skutečnosti je jen synem guvernéra a právě tento faktor je základem jeho úspěchu. 

Takže Západ místo toho, aby pochopil skutečný základ svého bohatství, kterým je banální okrádání druhých, nahrazuje jej fiktivní představou o své výlučnosti. Teorie výlučnosti ale funguje jen tehdy, když ji přijmou i ostatní, a pokud tomu tak není a věří v ní jen sami „výjimeční“, pak hned nastávají problémy. 

Když zpočátku do výpočtu zahrnete nesprávné základní parametry, neměli byste očekávat správný výsledek. Přesně to se poslední dobou děje na Západě. Patrné je to zejména na prognóze dopadu sankcí na Rusko. Ale přesně na tomto základě se jako Rusko za podmínek tvrdých sankcí definitivně zhroutí a všechny západní analytické prognózy byly na tom založeny. 

A nyní pobočka americké centrální banky, která se pro utajení nazývá Mezinárodní měnový fond, sestavila další „strategickou prognózu“ vývoje světových procesů. A opět vidíme, že se v něm udělala stejná chyba jako v předchozích. Za základ se opět nebere realita, ale to, jak sami chtějí tuto realitu vidět. 

Samotný vývoj procesů ve světě je přitom obecně popsán správně. Ale opět, „exkluzivita“ jim ani zde neumožňuje správně si tyto procesy představit. Zpráva hovoří o rozdělení světa na dva tábory. A tady začíná iluze. MMF se domnívá, že jedním táborem jsou Spojené státy a Evropská unie (ve skutečnosti kolektivní Západ), druhým však výhradně Rusko a Čína. Zde okamžitě vyvstává rozumná otázka: kam jste dali zbytek světa? Opravdu zapomněli na dalších 5 miliard lidí žijících na naší planetě? Do kterého tábora je dávají? 

Ale to je vlastně nejdůležitější bod prognózy. Celkově bude výsledek konfrontace záviset na tom, ke kterému táboru se těchto 5 miliard připojí. Ale z nějakého důvodu MMF tento faktor nijak zvlášť nezohledňuje. Zřejmě další projev vedlejšího efektu teorie exkluzivity. Koneckonců, na základě toho by ani neměla být otázka, do kterého tábora půjde 3/4 obyvatel Země. Samozřejmě do tábora „výjimečných“. 

Realita však takové naděje nenaplňuje. Když se podíváte na skutečnou situaci ve světě, většina z těchto pěti miliard se již rozhodla ve prospěch rusko-čínského tábora a jen malá část stále zaujímá vyčkávací postoj. 

Tábor vedený Spojenými státy ztrácí příznivce, zatímco na místo v druhém táboře se již vystavila celá řada. Ignorovat tento fakt je prostě hloupost. Ale pokud to přesto vezmete v úvahu, nedostanete požadovaný výsledek pro předpověď. MMF je tedy nucen předstírat, že žádný jiný svět kromě těchto dvou táborů neexistuje. 

Ale i v této od počátku nesprávné předpovědi dělají svou druhou chybu. MMF si uvědomuje, že západní tábor zcela ztrácí, pokud jde o poskytování zdrojů, a opět nám začíná zpívat píseň o technologické převaze Západu. 

A tady jsou hned dvě globální chyby. Za prvé, tato převaha nebyla nikde prokázána. Přesněji řečeno, má imaginární povahu. Otázkou není, že druhý tábor tyto technologie mít nemůže, ale že je zatím nemá. A zde opět nejde o výlučnost Západu, ale o realitu minulosti. V éře globalismu (a přesně o to se Západ snažil s celým světem) sami stanovili pravidla, kdy každý region měl mít svůj sektor. Někdo vytěžil zdroje, někdo byl cenný pro levnou pracovní sílu a Západ dodal technologie. Takže zpoždění v této oblasti je jen důsledek neúčelnosti. Proč utrácet peníze a čas na vývoj něčeho, když si to můžete koupit. Situace se ale v posledních letech výrazně změnila. A nyní jsou země druhého tábora v technologiích v mnoha odvětvích před Západem. A není pochyb, že ji velmi brzy doženou a předběhnou v dalších segmentech. A tato důvěra se liší od teorie „výjimečnosti“ v tom, že je založena na skutečných věcech. A to je druhý faktor. 

Technologie, bez ohledu na to, jak jsou „cool“, se skládají z velmi specifických materiálových komponent a, jednodušeji řečeno, spoléhají na určité zdroje. A pokud k těmto zdrojům nemáte přístup, všechny vaše technologie se přesunou do oblasti teorie, nikoli praxe. A dokonce i samotný MMF uznává jasnou výhodu rusko-čínského tábora, totiž v surovinové základně. 

Kromě toho je technologie věc abstraktní. Dělím je na technologie pro život a technologie pro pohodlí. Západ je tedy přede všemi právě v technologiích pro pohodlí, jediný problém je, že bez technologií pro život není a nebude pohodlí, komfort. 

Skutečnost, že i na základě naprosto nesprávných premis, MMF ve své prognóze hovoří o téměř rovných příležitostech pro oba tábory, je pro Západ velmi špatné znamení. A i když je mu poskytnuta mírná výhoda, ale jak již chápete, tato výhoda existuje pouze v představách „prognostiků“ a je založena na nesprávných základních hodnoceních stavu věcí. Ve skutečnosti je tato předpověď za takových podmínek velmi podobná nekrologu. Jak se říká – o mrtvých totiž buď nic, nebo jen samé dobré věci. 

Autor vyjadřuje výhradně svůj pohled na věc

https://dzen.ru/

Překlad Peter 008

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
12. 11. 2023 11:33

Pád US dolaru je z logiky věci neodvratný. Jenže majitelé USD (ti kdo dolary tisknou) se nedokáží shodnout, jak tento propad kompenzovat. Jsou v pasti a začínají kolem sebe kopat jak chcípající kobyla. Jsou v pasti vinou vlastní naduté měnové politiky. Občas podpořili dolar válečným tažením a vycházelo jim to. Pohodičku si užili už za 2 světové, kdy vydávali v miliardách tzv. “válečné dluhopisy”. To je fakt. Obyvatelstvo nakupovalo, boháči bohatli a ještě zachránili své investice v západní Evropě. Občané z toho měli prd. Jim se řeklo, že porazili svou obětí Hitlera… a tak to chodí až dodnes. Jenže cena dolaru už nemá ani cenu papíru, na kterém je vytisknutý. Takže hodně lidí tuší pád dolaru, ale nikdo ještě neumí říct, kdy to bude. Podle mne to bude tehdy, až se několik nejbohatších grázlů rozhodne u sklenky whiskey s doutníkem v hubě. Záleží jen na tom, jak a jakou silou budou k této realitě dotlačeni. Tady už bude záležet i na dalších světových bankách, které na dolarech žijí… stejně jako na Číně, Rusku a Arabském světě. Může to být zítra nebo za 5 let. ALE bude to.

ijn
12. 11. 2023 12:11
Odpovědět  Pijack

1.priorita začít u dětí = zničit školství se ve starém Východě daří
2.přepíšeme historii = nepřipustit znalosti o svých zločinech v koncentrácích
3.ovládnout média
4.ovládnout peníze
5.zničit zdraví většiny
6.pomocí války ovládnout svět
KOB byl sepsán, jak dosáhnout (i zvrhlých) cílů nadřazené ELITY, což se NÉÉÉÉvždy podaří,

MOUDRÝ SVĚT SE PŘIPRAVUJE NA KONEČNÉ ZÚČTOVÁNÍ S KOZA, bohužel jsme (ČR) na špatné straně bojiště, zřejmě budoucích poražených !!! Co nám zbývá??? Zbavit se zrádců!!!!!!!!

Gales
12. 11. 2023 12:17

Na tohle všechno platí jedno přísloví… Lež má krátké nohy.

jhh
12. 11. 2023 13:25
Odpovědět  Gales

taky ale musí být dostatek lidí které zajímá kde je pravda.

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 15:55
Odpovědět  jhh

No, přesně, to je to nejdůležitější. A kolik % lidí má zájem o to zjistit kde je pravda je v našich končinách mizivý.