blog

Proč u nás nejsou lékaři?

Nedávno jsem psal o tom, proč není krev – tedy z mé osobní zkušenosti – ale jak se později ukázalo, něčím podobným si bohužel prošly desítky lidí, takže můj případ nebude asi vůbec ojedinělý.

Včera na mě vyskočilo opět množství článků, jak nemocnice zoufale shánějí lékaře a že prostě lékaři NEJSOU. To, že dlouhodobě odcházejí za lepším do zahraničí je fakt, stejně tak, že je i řada dalších příčin, proč je zrovna nedostatek lékařů, ale možná tato zpověď, opět pomůže otevřít další pohled, na tento problém.


Pan doktor Michl je lékař s množstvím atestací, který byl vyhozen, protože nemlčel o covidu a ještě není očkován – a světe div se, nikde ho od té doby nechtějí.
Velice otevřeně promlouvá o falšování úmrtních listů, tlaku na jedinou diagnózu covid, o neléčení pacientů… – zkrátka o všem, co jsme tušili, že se děje, varovali před tím a ono to začíná konečně vylézat na povrch.

To, že se nejedná o ojedinělý případ, vím z vyprávění některých kolegů lékařů ze Zdravého fóra, kteří s podobným jednáním mají vlastní zkušenost.

https://blog.tomanek.com/2022/06/proc-u-nas-nejsou-lekari/


Proč není krev a nemocnice brečí?

Včera byl světový den dárců krve a četl jsem bezpočet článků, jak nemocnice hořekují, že nemají krev.

Dovolte mi, podělit se o svůj příběh.

Od roku 2003 jsem pravidelný a DOBROVOLNÝ dárce krve, v roce 2017 jsem dostal bronzovou plaketu Janského a mám poměrně vzácnou krevní skupinu A-.
Tolik fakta.

Pak přišel 15. březen 2021.
Šel jsem jako jindy do ÚHKT na Karlově náměstí, kde jsem HODINU absolvoval veškerá předodběrová vyšetření, včetně pohovoru s lékařem a až před odběrovým sálkem si sestra všimla, že CELOU DOBU nemám žádnou roušku ani respirátor.
Ta stejná lékařka, která se mnou před momentem bez roušky vtipkovala, deset minut jsem byl u ní a vyšetřovala mě, si prý nevšimla a zdálo se mi dokonce, že na mě mrkla, že si tedy nevšimla záměrně… 

Ale chyba lávky – legrace okamžitě přestala a lékařka se z kamarádské změnila na saň – najednou jsem byl nepřítel lidu a vrah a na odběr bez roušky nemůžu!
Nic nepomohlo, že jsem, stejně jako samozřejmě všichni dárci zdravý, že se VŽDY darovalo, bez roušky, že se přeci nebudu ještě dusit, když jim tam dobrovolně a ZDARMA nechám půl litru krve…


REKLAMA


Prostě ne! Je to k neuvěření, ale doktorka mi ZCELA VÁŽNĚ, ještě jako poslední „kompromis” podávala plátek gázy, prý abych si to aspoň držel před pusou, aby to vypadalo…
Řekl jsem, že ať se nezlobí, ale že tuhle komedii opravdu hrát nebudu a tak mě vyhodili.

I když se mi každý půl rok sami ozývali, protože jsem dával speciálně krev pro jednu pacientku, od té doby se nikdo neozval a vyřadili ZCELA ZDRAVÉHO člověka z evidence…

Takže tak – je to sice jen střípek, ale možná i proto není krev…

(Edit: Poté, co jsem text zveřejnil, tak se mi zde a na sociálních sítích, ozvalo poměrně velké množství lidí s podobnou zkušeností, takže to asi tak ojedinělé bohužel nebude.)

https://bit.ly/3NkqZln

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tomas
23. 6. 2022 13:38

Nejste jediný už dva roky mi nepřišla jediná pozvánka k odběru z toho usuzuji že je krve nadbytek.

Helena
23. 6. 2022 15:31

Krev není proto, že se s ní kšeftuje a prodává se za pořádný balík do zahraničí. A to je celé.
A “lékařů” je hafo. Ale dobrých a zodpovědných lékařů je málo a ti “lékaři” by chtěli ležet doma na kanapi za 100 táců-a hlavně aby je lidi neotravovali. A to je taky celé.

Milan ze Zahrady Čech
23. 6. 2022 20:56
Odpovědět  Helena

Jak říkala bábrle:”Doktorů jako když nas-ereš, ale lékaře aby pohledal.”

Milan ze Zahrady Čech
23. 6. 2022 15:32

Můj syn, taktéž zarputilý antivaxer, držitel zlaté Jánského plakety a “čekatel” na Zlatý kříž III. stupně (76 odběrů), dopadl stejně. Holt se už Zlatého kříže asi nedočká. Ale mohl dopadnout hůř. Dostal se totiž do sporu s tím odběrovým ansámblem a kultivovaným způsobem – korektně volenými nežalovatelnými slovy, naroubovanými tak, aby byl problém je přesně interpretovat (moje škola, nedá mi se nepochlubit), razantně snížil jejich důstojnost a morální kredit na úroveň Čurdy a doktora Mengeleho zároveň, abych tak řekl. No a zatímco jim snižoval důstojnost, zavolal někdo z ansámblu městskou policii, protože syn chtěl tu svou řeč dotáhnout do konce – konkrétně jim řekl, že neodejde, dokud neřekne co má na srdci; že to považuje za svůj nárok jako odměnu za více než 30 litrů krve zdarma, která pomohla zachránit život třeba zrovna někomu jim blízkému. Když městská přijela, začal si ansámbl přihřívat polívčičku ohledně těch urážek a že to výtržnost a urážky a kdesi cosi. Syn na to, ať tedy řeknou čím je konkrétně urazil, zda tím, že jim vytkl nedodržování ústavy a pošlapání Hipokratovy přísahy a že ať zopakují jediné urážlivě hrubé slovo – zkrátka si z nic dělal šoufky a pucoval je dál. Městská to chvíli poslouchala, a když hrozilo že se rozchechtá, řekla ansámblu ať sepíší žalobu a obrátí se na soud, a vyzvala syna k odchodu. Pointa? Městská byli spolužáci a sympatizanti SPD (syn je místopředseda SPD) a občas si spolu zajdou na pivo. Jo, a už nejsou u MP ale u hasičů.

Milan ze Zahrady Čech
23. 6. 2022 15:59

Jo, ještě ten ansámbl. Tak ten tu žalobu sepsal, leč nepochodil. Ono by to bylo na příběh a byla kolem toho i legrace, ale v kostce řečeno byl “vyšetřovací orgán” tou žalobou znechucen a poslal ansámbl do pr-dele. Je to zkrátka o lidech. A ještě pointa k pointě. Ti dva kluci co kvůli covidfašismu odešli k hasičům – neměli žaludek na buzerování lidí kvůli rouškám a sami měli s jejich nošením problémy – už jako nestrážníci rozšířili řady SPD a věřte nevěřte, zítra pořádá jejich bývalá školní třída v nedaleké vesnici mecheche a zrovna tady ty dva a mého syna na něj a z něj budu odvážet. Ne že by neměli své postrky, ale chtí být na konci toho srazu pod vlivem. Jsem se zas rozkecal.

Pavel K
23. 6. 2022 16:01

Tenhle pan doktor je borec, takového člověka bych rád jednou potkal a podal mu ruku. Když člověk vidí ten rej sswyníí okolo sebe, jeden větší pokratec než druvý bych zvracel. Akan Delon to říká taky hezky, že se mu s tohohle hnusu bude odcházet snadno a rád.

Pavel K
23. 6. 2022 16:03
Odpovědět  Pavel K

Omlouvám se za ty překlepy, je nějaký blbý tlak a asi bude Kongo. 😂🙋‍♂️

janle57
23. 6. 2022 18:06

Zeptejte se pana Janouška jak se vydělává na krvi a kšeftování s ní,pravda,že se
s tím vývarem musí kamarádsky rozdělit s pány Bémem,Pospíšilem a Hlubůčkem
a dalšími kádrovými rezervami a hlavně s ředitelem VZP Kabátkem,který za to ještě
shrábne mimořádnou roční odměnu ve výši 2.5 mil.korun

Ladislav
23. 6. 2022 19:12
Odpovědět  janle57

Lékaři nejsou, ale máme do mrtě politologu a neziskovek, že bychom je mohli vyvážet!

oldoo
24. 6. 2022 09:18

Tkovéhle pozy jsou hodné nějakého hochštaplera a ne lékaře!Jestli je to opatření dobré, není na něm,je platné,má se dodržovat.Aby se nepo-ral,že bude ležet v roušce!
Dá se to nazvat i vydíráním,zajímala by mě jeho zásadová reakce,pokud by ho vyhodili když si šel vyzvednout třeba řidičák.Já například také svítím i ve dne i když to považuji za naprostou pitomost!

Joe Arp.
24. 6. 2022 16:53
Odpovědět  oldoo

Jestli ty nemáš problém už od dětství. Možná tě zneužíval “strejda”, nebo soused, nebo oba. Nevaž se! Odvaž se, povídej. Sviť klidně i v noci, i když Lejnová ti tvrdí, že je to pitomost.