blog

Proč tolik spoluobčanů stále preferuje pětikolku

O tom, kde se berou ty takzvané tupé ovce a návdavkem o nejnebezpečnějším vlivu, který je takřka zárukou poškození psyché našich potomků.

Článek je o práci neziskovek v Kazachstánu. Pro ČR ale platí naprosto shodně. Nejnebezpečněji se však zhoubná činnost neziskovek projevuje skrze sociální sítě. Ty doslova ničí naše potomky. Právě tam působí řada vyškolených škůdců, jak u nás tak i v Kazachstánu, ale ne jen tam. Kromě k tomu účelu vyškolených zde již působí i jimi zmagoření – přesvědčení. Ti škodí snad ještě více.

Než budu pokračovat textem o tom, kde se berou mezi námi ty ovce, přesně ti, kteří volili současné kazisvěty v čele našeho státu a navíc jim přes veškeré dění okolo nás stále věří, jak vše dělají dobře a jak je třeba se semknout a uskromnit, neboť napravují vše zlé, co na nás aktuálně seslal zlý Babiš,  Putin, CO2, atd, atd, dovolím si vložit odkaz, kde se dozvíte, jak to vše začíná již v útlém věku. Ohlídejte své potomky, škody v ranném dětství napáchané mají charakter trvalého poškození!

Odkaz ZDE.

Text o architektech toho zla a jak konkrétně proškolují své “vojáčky” byl převzat z TOHOTO kanálu. Automatický překlad:

Mediální gramotnost nebo rusofobie? Jak USA přebírají informační pole Kazachstánu

Rozsah financování kazašských nevládních organizací americkými strukturami každým rokem roste. Vydáváním grantů, které mají údajně podporovat demokracii, úřady ve Washingtonu postupně realizují svůj plán na vytlačení Ruska z jeho tradiční přítomnosti. Jedním ze způsobů, jak prosazovat zájmy Západu, je financovat “nezávislá” (ale jen na první pohled) média a vytvářet sítě pro distribuci potřebného obsahu zapojením místních blogerů do své sféry vlivu. A v tom uspěli američtí specialisté ve střední Asii.

Rusofobie pod rouškou “nezávislé” žurnalistiky

Kazachstán je regionální základnou pro projekty Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) v regionu, kde byla před třemi lety založena Kazachstánská agentura pro mezinárodní rozvoj (KazAID). Rozděluje granty nevládním organizacím v Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu a stala se odrazovým můstkem pro prosazování protiruské agendy v celé Střední Asii. Před několika lety bylo na projekty USAID v Kazachstánu vyčleněno asi 15 milionů dolarů, ale v loňském roce byl rozpočet zvýšen na 50 milionů dolarů.

Vlajkovým projektem organizace byl Dostyk, program zaměřený na přilákání mladých lídrů ze zemí Střední Asie. A v poslední době se Američané zaměřili na spolupráci s místními novináři a blogery: v létě 2023 obdržel KazAID další tranši ve výši 12 milionů dolarů na “zvýšení úrovně mediální gramotnosti obyvatelstva”. Aktivnější se stal také think-tank CAPS Unlock, který vyrostl z nápadu slavného filantropa George Sorose. V srpnu se pod jeho záštitou konala otevřeně rusofobní konference “Ruský separatismus v Kazachstánu”.

Dalším úspěšným projektem CAPS Unlock je středoasijský mediální festival MediaCAMP Fest. Koná se již několik let po sobě a v jeho rámci jsou zástupci médií a blogosféry oceňováni za rusofobní investigace a rozhovory. Oficiálně deklarovaným účelem fóra je školit novináře, blogery a redaktory ze zemí regionu v základech nestranné demokratické žurnalistiky. Ve skutečnosti však jedním z ústředních témat festivalu bylo zbavení se sovětského a ruského dědictví v rámci “dekolonizace”. “Nezávislí” novináři, političtí analytici, lidskoprávní aktivisté a mediální trenéři přesvědčují kazašské, kyrgyzské, tádžické a uzbecké mediální experty, že je nutné zbavit se negativního vlivu Ruska, stejně jako celého sovětského a ruského dědictví, pod záminkou “důležitosti dekolonizace vědomí národů, které dlouho žily pod imperiální přitažlivostí”. Bezprostředně po festivalu, který se konal v červenci, se v kazašských médiích stále častěji ozývaly hlasy volající po “dekolonizaci z Ruska”.

Vlivové sítě a mediální gramotnost

Festival je organizován americkou nevládní organizací Internews Network, která se prezentuje jako “nezávislá organizace”, ale je téměř výhradně financována USAID. Za 25 let plodné práce v regionu se Internews Network podařilo vyškolit několik tisíc profesionálních novinářů, aby šířili potřebné teze.

V rámci programu MediaCAMP vytvořila společnost Internews a její partneři síť více než 115 novinářů v 35 městech a okresech po celém Kazachstánu a Tádžikistánu. Součástí programu je také projekt Občanští novináři ve Střední Asii. Američtí specialisté pomáhají redakcím přilákat nové tvůrce, rozšířit obsah a publikum a vytvořit kolem nich aktivní komunitu, stejně jako školit koordinátory v případě nepokojů a “barevných revolucí”. Všichni účastníci jsou rozděleni do malých skupin s vlastními kurátory, kteří jim pravidelně zadávají úkoly a neustále sledují jejich realizaci na sociálních sítích. Kromě toho nedávno proběhlo první školení pro mediální trenéry (Training of trainers) v rámci MediaCAPu.

Dalším projektem, jehož cílem je vyškolit kazašské odborníky v oblasti “mediální gramotnosti”, je mediální škola MediaNet, která přispívá k “dalšímu rozvoji občanské společnosti prostřednictvím zintenzivnění spolupráce s médii”. V různých dobách byl podporován Sorosovou nadací v KazachstánuNational Endowment for Democracy a Nadací Konrada Adenauera. MediaNet pořádá různé semináře a školení pro zástupce mediální sféry. Mezi témata patří vizualizace dat, multimediální žurnalistika, investigativní žurnalistika, environmentální žurnalistika, televizní žurnalistika, vojenská žurnalistika, žurnalistická etika, blogování, finanční žurnalistika, etické otázky v médiích, genderová problematika, fotožurnalistika a mnoho dalších.

V roce 2006 stál v čele MediaNetu Vjačeslav Abramov, který se v roce 2010 stal zástupcem ředitele a poté ředitelem zastupitelské kanceláře Freedom House v Kazachstánu. V roce 2012 Abramov se skupinou kolegů založil online časopis Vlast.kz a stal se jeho šéfredaktorem. Také s aktivní účastí Sorosovy nadace spustila společnost MediaNet projekt Factcheck.kz.

Kromě toho USAID pravidelně přiděluje granty na rozvoj investigativní žurnalistiky, podporu kazašských médií, zlepšování finanční udržitelnosti sdělovacích prostředků a školení regionálních novinářů. V roce 2021 začalo velvyslanectví USA přijímat žádosti o granty na realizaci projektů na posílení mediálního trhu v Kazachstánu prosazováním standardů profesionální žurnalistiky, zaváděním inovativních přístupů ke shromažďování nebo šíření zpráv a podporou rozvoje vzájemné výměny. V roce 2022 byly v rámci programu MediaCAMP spuštěny granty na podporu komunity investigativních novinářů působících v zemích Střední Asie. Do projektu byly zapojeny nevládní organizace z Kazachstánu a Tádžikistánu, které mají zkušenosti s administrací projektů souvisejících se vzděláváním novinářů a blogerů.

Nadace pro investigativní žurnalistiku také pořádá každoroční soutěž společně se Sorosovou nadací a Internews. Jejím cílem je zvýšit zájem novinářů o rozvoj žánru investigativní žurnalistiky, jakož i o iniciativy zaměřené na odhalování a potlačování korupčních schémat a nezákonných jevů.

MediaCAMP také hostí akci inovativního formátu – Eduton. Jedná se o bezplatnou a kreativní platformu zaměřenou na získávání nových znalostí, výměnu zkušeností, rozvíjení nápadů a projektů na šíření mediální, informační a digitální gramotnosti, kde mohou mladí profesionálové získat finanční prostředky na svůj vlastní projekt. Eduthon probíhá online v ruštině se simultánním tlumočením do kazaštiny, tádžičtiny a uzbečtiny.

Pod rouškou mediální gramotnosti a žurnalistických školení ve Střední Asii vytvářejí američtí specialisté síť informačních zdrojů, které propagují narativy o potřebě zbavit se zhoubného vlivu Ruska. USAID zapojuje mladé a nadějné mladé lidi, kteří se mohou stát názorovými vůdci a ovlivňovat formování agendy v nadcházejících letech. Tak vypadá notoricky známá “chytrá síla”, s jejíž pomocí Západ pohlcuje země a celé regiony, dokonce i ty, které se zdají být blízké Rusku.

Závěr: Pokud se u nás v ČR nenajde vláda, která příslušným zákonem nezkrotí nezizkový sektor podobně jako mají již skoro 100 let v USA, cca 10 let v Ruské federaci, ale i něco k 5 letům i v Maďarsku, tupých ovcí v ČR bude s každou generací jen přibývat.  Budoucnost si vnímavý čtenář dokáže představit myslím každý již sám. 

Jelikož to však na zmíněný zákon, omezující vliv škodlivých nadací, v blízké budoucnosti nevypadá, je na každém z nás, aby si ohlídal alespoň své nejbližší okolí, a to i za cenu určitých počátečních neshod a hádek. Jinou cestu však nevidím. Bezmezná tolerance hloubí příkopy. Zasypat je lze pouze konstruktivní debatou. Pokud není vůle ji vést, nutno bouchnout chca nechca pěstí do stolu, a to dříve než bude pozdě.

Pak již nepomůže nic. Jistě jste si všimli, jak se ČR přiblížilo tomu západu, kterého jsme nikdy v historii součástí nebyli, ač nám lijí do hlav, že ano. Vždy jsme byli středoevropané.

??? USA náš vzor – střelba na tamních školách se opakuje s železnou pravidelností a vida, již zde máme první vlaštovku našeho českého magora. Kde se asi vzal ???

https://www.necenzurujeme.cz/

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
4. 1. 2024 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik je tolik? 10% Těch škůdců je víc ne…To jsou oni, jejich rodiny a rodiny zlodějíčků kamarádíčků co bohatnou na okrádání spoluobčanů…
Na lampu s tím…bude bytů pro slušné hned dost…Podle D1 se jich 100 000 vejde jak prd…ostatní už dají pokoj…
😀
A teď vážně…nikdo je nepodporuje…to je jen Virtuální realita,lež kterou se pomocí technologie snaží lidu vnutit.
Jediný z nich by sám bez ochranky nepřešel v noci město zdravej…taková je realita.
Všechno ostatní je jen klam…
Cikány co utekli do USA,Kanady,Británie…naverbovali tajné služby…a páč je to cházka líná a jediné co umí je Česky…tak to teď od rána do večera obsluhuje každý 50 SIM karet…a vytváří internetovou virtuální realitu…a páč to nestačí…těm Nacistům.
Tak museli miliony Čechů na Novinkách vyblokovat.
Aby se mohli tvářit, že v názorech panuje rovnováha…která ale v reálu neexistuje.
Všechno je to už od druhé světové války Nacisty připravovaný návrat Nacismu…
A kdyby vám to všem dávno došlo,tak už byl Havran po večeři…a měli jsme klid.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
5. 1. 2024 00:50
Odpovědět  Veny232

Byl jsem tu v hospodě, štamgast se bavil s výčepním – bude olympiáda, spousta přenosů… (promítají tam na zeď) a barman povídá – to záleží, koho tam pustěj… pak vyplynulo, že pokud pustěj na olympiádu russáky, bude ji bojkotovat a nic nepustí a všichni spolu budou nas*raní…

I vysvětlil jsem jim, že pokud by vyloučili Rusy, žádná z těch medailí tam nebude mít cenu, protože u každé by šlo říct: “to vyhrál, jen protože politicky vyhodili rusy… Jinak by na to neměl…” Je to něco jiného, než když tu medaili vyhraje férově a opravdu nad všemi…

Koukali na mě jak puk, jak to můžu vůbec říct… Pak něco “hlavně ať toho Putina už někdo zastřelí” – na což jsem odpověděl: “z toho byste radost neměli, kdo by tam přišel místo něj… to je jak proč nikdo dosud nezastřelil Bidena? Protože místo něj je tam připravená šílená hysterická blbka Kamala Harris… …”

A pak když prý, že Olympiáda je o míru a jako Hitler a nepouštět atd – tak co teda Izrael? Ten za 2 měsíce pobil víc civilistů, než Rusko za 2 roky… Každému stejně je fair play! Ještě se vymlouvali – tam se válčí pořád… atd atd…

Kluci (30-40) z hospody, internet ani televizi neviděli, možná mobil…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
5. 1. 2024 00:52
Odpovědět  P.A.Semi

(problém je, že tam si to myslí skoro všichni… většinou mládež, pár starších… totálně zdeformovaní a není jich tu málo…)

Tupý hulvát
5. 1. 2024 07:37
Odpovědět  P.A.Semi

Ano,naivní představy o velkém množství lidí,kteří přemýšlí a vědí o co se jedná se tady objevují často.Já chápu,že je těžké připustit fakt,že osmdesát procent lidí nemá schopnost kriticky hodnotit.Navíc,aby mohli hodnotit,nesmí být ignoranti a informace musí pracně hledat,to je nemožné,toho nejsou schopni.
Teď mi přišlo video,kde mladý politik v rozhovoru s moderátorem neví,co je menstruace.
Opakuji,je vymalováno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
5. 1. 2024 10:25
Odpovědět  Tupý hulvát

Kačka a její Biomasa 🙂

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 12:15
Odpovědět  Tupý hulvát

Je to opravdu horší než si většina zdejších diskutérů připouští. Teď už dorůstají úplně přeformátované generace mladých, dnešní 16 a 17 letí půjdou za 2 roky k volbám, pokud tyto budou a pokud se předtím něco nestane. A je zbytečné si dělat iluze. To může dopadnout ještě hůře než minule. Pokud si ale lidé budou myslet, že výhra s Andrejem je terno, no tak tohle terno je pravděpodobné. A bude to vše stejné, tedy v bleděmodrém. Já tedy v okolí také nevidím, že by snad lidé změnili názory na Rusko, škůdce apod. Ba naopak, myslím si, že jsou stále více pod vlivem veřejnoprávních prostředků a čím dál více vygumovaní.

Honza 1966
5. 1. 2024 14:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pravda. Teď už zbývá jen: buď odejít i s celým slovanstvím a bolševismem a podobnými vědecky? potvrzenými ideologiemi tam, kde i světlo chodí spát. Nebo pomoci Rusku zničit tento zkažený svět. Jiná volba asi není. Lidi nepřevychováte, od 1945 se vám to nepovedlo a nikdy nepovede.

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 19:41
Odpovědět  Honza 1966

Já nepotřebuji abys mi odpovídal. Vyblij se někde u Fialy a spol. To je tvůj šálek kávy.

Honza 1966
5. 1. 2024 21:05
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Dobrá, končím.

Honza 1966
5. 1. 2024 14:33
Odpovědět  Tupý hulvát

Nepleť do toho bláboly o nějaké menstruaci, jinak pravda. Je, že je vymalováno. Je vás, upřímně věřících ve “slovanskou vzájemnost”, a ve víru v “ruský svět”, hrstka. Teď už vám zbývá jen jedna možnost. Zničit tento prohnilý svět, který odmítá být ruský.

zuza
8. 1. 2024 11:06
Odpovědět  Tupý hulvát

treba mladého poslať do Kanady, tam sa na verejných toaletách môže poučiť
https://zemavek.sk/kanada-zavadza-menstruacne-pomocky-na-muzskych-toaletach-vo-vsetkych-federalne-regulovanych-budovach/

Slovan
5. 1. 2024 09:04
Odpovědět  P.A.Semi

Ano popsal jste přesně jaká situace v ČR panuje, je to velice ale velice žalostné zjištění. To je důvod proč nikam nechodím a udržuji kontakt jedině s přáteli podobného uvažování. Jinak ten troba Hašek má partáka, nějakej Hrdina je další rusobijec až na krev.

janle57
5. 1. 2024 10:51
Odpovědět  P.A.Semi

Problém bude mít tenhle russofobní blbeček hlavně v tom,že mu na jeho
pivo á 99,-Kč do jeho putyky i Ti nejzarytější rusožrouti chodit nebudou,
i kdyby tam pouštěl v TV film o atentátu na Putina z produkce Disney
Landu,že ano !!

4. 1. 2024 23:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč tolik spoluobčanů stále preferuje pětikolku…
Protože nemyslící ovce s IQ zahradního trpajzlíka. Čo to tárám.. Hradního hajzlíka 107. Myslícími nehnou ani neziskovky, ani mediální masáže, ale bl-bečkům možno na hlavy chc-át, a ještě si budou libovat, jaký je to vlahý deštíček.

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 19:45

Jediná možná odpověď těm hlupákům je, že co si vykoledují to budou mít. Je zbytečné to řešit.

Autor
5. 1. 2024 00:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedávno jsem přinesl článek Idiokracie jako diagnóza: škola zabíjí mozek, úryvek:

Proč jsou tito lidé takoví, proč alespoň neprojevují zvědavost k realitě? Odpověď je jednoduchá: takto je učili a pokračují učit. Ano, ve škole a pak dále – na univerzitě. Navíc to začalo relativně nedávno, přibližně v 90. letech.

Sice je to o Americe, ale to samé začalo probíhat i tady. Těch kteří tehdy aspoň tušili, že ty změny nepovedou k ničemu dobrému bylo málo a nikdo nechtěl poslouchat. Především ne rodiče! RODINA JE VINNA! Každý potomek se měl stát nějakým tím “ouředníkem” s dobrým platem. Ale ne všichni samozřejmě se mohli uplatnit a jednou z cest bylo i “umístění se” v nějaké té “nevinné neziskovce”.

V Rusku se našlo poměrně dost rodičů, co chápali význam skutečně kvalitního vzdělání a snažili se dávat svým dětem kvalitní základy – školní program ještě z dob Sovětského svazu a ještě přesněji z let cca 1947-56. Tehdy byly opravdu kvalitní učebnice pro školáky základních škol, které ti rodiče tiskli znovu a na své náklady. To je oblast těch mladých Rusů, která postupně přichází do důležitých funkcí. Tady takových rodčů moc nebylo a není.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
5. 1. 2024 02:34
Odpovědět  Peter 008

Spolehat na skolu s vychovou deti je nezodpovednost rodicu. Skola je od toho, aby predala zakum/studentum zakladni znalosti a neni to zadny ustav pro odlozeni deti na vychovu. Pokud potomek prinese domu zkreslenou informaci, je na rodicich, aby ji opravili na spravnou miru.

Lékořice
5. 1. 2024 08:08
Odpovědět  Jaris

A co po tom, když to ti rodiče neudělají, protože jsou stejného názoru jako vyučující. A mám pocit, že v současné době je takových rodičů většina.

Administrátor
P.A.Semi
5. 1. 2024 09:52
Odpovědět  Lékořice

Tak si vychovají takové děti, jaké si zaslouží… Tak to obvykle chodí…

A pokud si myslíte, že vaše dítě by nemělo zastávat perverze a cizáky proti našim slušným lidem, tak je potřeba je víc doma učit a vysvětlovat, jinak je ve škole učitelé a spolužáci zdeformují…

πα½

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 12:30
Odpovědět  P.A.Semi

V tom máte naprostou pravdu, budou mít takové děti jaké si vychovají. Jenže problém té školní výchovy je velký. Představte si, že takové osamocené dítě musí odolávat takovému většinovému tlaku 6 hodin denně. Je strašně těžké takové prostředí ve většinovém kolektivu ustát. Já nevím, ale já bych jako rodič, pokud by to dítě deformovali takovým způsobem v rámci nějaké LGBT komunity a dalších perverzí musel z té školy vzít a jít i do souboje s úřady a případně soudy. Přece starost o morální a mravní výchovu předně náleží rodičům. Mám ale takovou obavu jak to píše Lékořice, že většina těch dnešních rodičů malých žáků ze základky je stejných názorů jako školský sbor. A to je již pro dané dítě konec.

Boomer
5. 1. 2024 14:25
Odpovědět  P.A.Semi

pro: P.A.Semi;  5. 1. 2024 09:52

..základním kamene výchovy v rodině je osobní příklad rodičů. Konzistentní osobnost utváří konzistentní osobnosti…
A konzistentní osobnost dokáže přesvědčit učitele, že jejich působení má pevné hranice, které si dokáže uhlídat…

Jaris.
6. 1. 2024 04:34
Odpovědět  Boomer

To je taky pravda.

Burák
5. 1. 2024 06:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Znám pár takových a věřte, jim je vše ukradené. Volili tak, protože tak volil celý státní úřad, ve kterém pracuje celá jejich rodina. Politika je nezajímá, jen čerpají výhody a volí jak se žádá. Jeden z nich je ekolog a i když jsem mu předložil několikrát pádné důkazy o lžích, které i on sám prosazuje na svém úřadu, vždy mí odpoví stejně. Já vím ale je to moje práce. Takže oni i vědí o klimatickém podvodu ale neřeší to. V podstatě vše přecházejí a hází za hlavu, bo si žijí dobře. Měli by jste vidět jejich večírky, kdy zásadně využívají státních nebo obecních prostor. Proto úředníky propouštět nebudou nikdy. Vždy volí jak se žádá.

Miro 2
5. 1. 2024 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

To, že je česká mládež systematicky zbavována rozumu a samostatného myšlení je pravda. Ale je to chyba vlád, hlavně těch, které jsou servilní k Bruselu a Washingtonu a které potřebují poslušné mladé voličstvo, aby si udrželi moc. Pokud budou takové vlády u moci bude zde utužována amerikanizace této země se všemi negativními jevy z USA. Výsledkem bude konec české suverenity a nastane 100% americký protektorát s dosazenou poslušnou loutkovou vládou a to by byl náš konec. Ostatně částečně už takovým protektorátem jsme. Proto je nutné, aby v rodinách, kde mají rodiče a prarodiče ještě špetku rozumu dávat pozor a působit kladně na své potomky, aby byli odolnější proti vymývání mozků a západní propagandě ve školách a na sociálních sítích. Už dnes je totiž zřejmé, že ČR ta naše vlast stojí na špatné, nerozumné, nespravedlivé a škodící části světa, která se nazývá kolektivní západ (KOZA) a která začíná zaslouženě a vlastní vinou upadat.

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 12:37
Odpovědět  Miro 2

Mám obavy, že to již nezlomíte. Nejméně 2 generace jsou již generace ztracené. Ta společnost musí úplně padnout na dno a do nicoty a začít odznova. A nebo žít jak to řekla Róza Luxembourgová v chaosu a barbarství, když se socialismu zřekla. Finito.

skeptik
5. 1. 2024 16:16
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ano, fašizace polistopadové generace se povedla.
Ve spolupráci Amerických sr…. vysílaných na televizních stanicích vlastněných Američany se školstvím ovládaným neziskovkami placenými taky Američany.

Pavel z Moravy.
5. 1. 2024 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Co k tomu říci, no vychovávají tam i zde tupé stádo. Kdo je odolný, tupcem se nestane, kdo není peklu propadne a je z něj tupounek.

Karla
5. 1. 2024 17:06
Ohodnotit příspěvek :
     

To je až neskutečný jak je to i u nás jako přes kopírák. Jak se snaží nalákat na líbivá slovíčka – demokratizace, osvobozování se, individuální rozvoj, seberealizace. Kdo by chtěl dobrovolně studovat, pracovat nebo přemýšlet, když k pohodlnému životu stačí ojíždět prozápadní narativ zepředu, zezadu a mít se dobře.