blog

Prezident, který chce vlastní zemi vzít právo veta.

České unikum.

David Martínek: sítě

V lednu 2023, tedy v době, kdy čeští novináři ve flanelových košilích nadšeně aplaudovali generálu NATO k vítězství v českých prezidentských volbách, jsem poznamenal, že jde o Pyrrhovo vítězství.

Nevyhrál žádný demokrat. Ale voják, vyškolený v sovětských vojenských školách, rozvědčík a pozdější vysoký představitel NATO.

Myslím si, že hlavním účelem jeho instalace bylo, aby při případné eskalaci konfliktu na Ukrajině podpořil veškeré kroky, které se rozhodnou v centrále NATO. A to i včetně těch, kterých se všichni obáváme.

Na rozdíl od Zemana, Babiše, Orbána, nebo na Slovensku Fica, kteří by velmi silně zvažovali důsledky každého rozhodnutí, Pavel, jako výsadek NATO na Hrad, váhat nebude.

Napsal jsem, že od generála nic dobrého nečekám.

A že může pouze překvapit.

Buďme realisty.

Generálovo vyjádření, v říjnu 2023, z něhož vyplývá, že malým evropským státům je potřeba v EU odejmout právo veta je pro mě nepřekvapivé.

Cílem je pochopitelně omezit manévrovací prostor států při jejich vlastním rozhodování. Koncentrovat výkonnou pravomoc až na úroveň velkých celků. Kam už, v praxi, rozhodnutí jednotlivých politických reprezentací jednotlivých států nedosáhnou a státy i jednotlivé vlády už poté nedokáží nic ovlivnit.

Veto představuje poslední záchrannou brzdu, kterou má stát k dispozici, kdy jsou jeho bytostné zájmy ohroženy. A toto je třeba zrušit a eliminovat.

Část naší společnosti stále bohužel nechápe podstatu.

Je evidentní a rozumné, že lidé chtějí žít v demokracii a v ekonomické prosperitě.

Ale k tomu je potřeba pochopit, že ne každý, koho vám před volbami naservírují média, je tím, komu o demokracii a fungující ekonomiku jde.

Existuje zde navíc jasně daný geopolitický vektor. Směr Rusko. Západní kapitalistický systém potřebuje další silný impulz, jakým bylo rozšíření západního systému o země střední a východní Evropy.

Pravidelné, stamiliardové výpalné z každé z těchto malých zemí sice představuje královsky zhodnocené investice. Ale teprve až Rusko, se svými zdroji, půdou, rozlohou i přírodním bohatstvím představuje bájné Eldorado, které pomalu bankrotujícímu západnímu ekonomickému systému může znovu vdechnout život.

I na dobu jednoho století.

Jsou tedy potřeba dobrodruzi, kteří vyhoví aktuální poptávce a trendu.

Pro ně je důležité prosadit, prodat nebo vyhadlovat poslední opěrné body rozhodujících pravomocí podrobených středo a východoevropských států a odevzdat je úroveň EU nebo NATO.

Tak, aby rozhodující pravomocí byly jednoduše koncentrovány.

Otázkou je. Proč si tohle necháváme líbit.

A ta druhá, podstatnější. Proč si tohle způsobujeme sami. Právo volby je na stále na nás.

Tisková zpráva – VÝZVA TRIKOLORY

📜Tisková zpráva – VÝZVA TRIKOLORY

Zuzana Majerová – fb

Zákonodárci, odvolejte prezidenta Pavla!

‼️ Naše pochybnosti o schopnosti Petra Pavla vykonávat funkci prezidenta republiky, narůstající s každým dalším jeho veřejným vystoupením, dostoupily po jeho projevu v Evropském parlamentu vrcholu.

Podle čl. 1 Ústavy ČR je Česká republika svrchovaný stát, přičemž podstatou svrchovanosti je nebýt nikomu podřízen. Vzdávat se práva veta znamená vzdávat se naší národní svrchovanosti a suverenity, neboť kdo nemá právo veta, může být kdykoli přehlasován. Vzdát se svrchovanosti rovná se velezradě ve smyslu čl. 65 odst. 2 Ústavy ČR.

Hlava státu, jež dobrovolně navrhuje, abychom se práva veta vzdali, hlava státu, jejíž největší starostí je všechno jiné jen ne zájmy občanů vlastní země, hlava státu, jež je slouhou cizích velmocenských zájmů, nemá na Pražském hradě, symbolu české státnosti, co pohledávat.

K výkonu prezidentské funkce nestačí umět jezdit na motorce, běhat po newyorském Central Parku či dobře vypadat na poštovních zámkách. Prezident republiky nesmí být loutkou v cizích rukou, prezident republiky nesmí být politickým nástrojem přítele po boku, který je placen ze zámoří.

Ze všech těchto důvodu Trikolora poslance a senátory vyzývá, aby loutkového prezidenta Petra Pavla z funkce prezidenta republiky odvolali.

Trikolora, 5. 10. 2023

sdíletj na

102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
6. 10. 2023 18:12

Znova zopakuji. Každý národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží.
Takového, jakého si sám zvolíl. Tečka.

Petr
6. 10. 2023 18:51
Odpovědět  sizok

Nesmysl. V režimu mediální totality jsou lidi schopni si zvolit i opici.

Tomáš
6. 10. 2023 20:09
Odpovědět  Petr

Nebo psí lejno, či dokonce až řeporyjského vepře.

Kalmar
6. 10. 2023 20:23
Odpovědět  Petr

Jenže mediální totalita může fungovat jenom ve stádu ovcí. Kdyby lidé přemýšleli, nenechají se médii zmanipulovat. Proto s tvrzením výše souhlasím. Obecně si myslím, že každý člověk dostane jenom to, co si zaslouží, někdo tomu říká zákon Karmy. Nevidím důvod, proč by to pro národ nemělo platit. Není ostatně vinou daného národa, že se do mediální totality nechal uvrhnout? Že dal médiím moc rozhodovat o všem? Ve videu níže je člověk, který pochopil moc médií a zařídil se podle toho… https://tinyurl.com/murvewrj

Radim
6. 10. 2023 20:58
Odpovědět  Kalmar

Zaměňujete příčinu a následek. Média ovládají nadnárodní korporace, nebo oligarchové, kteří určují narativy, kterými se daná média řídí. Veřejnoprávní média zase bedlivě hlídají politické neziskovky, které jsou placeni opět oligarchy, nebo korporacemi. Stádo ovcí je produktem procesu zvaného debilizace, což je hlavním předmětem činnosti těchto médií. Takto funguje současná moc. Je to mašinerie, které není 80% populace schopno uniknout. To je prostě smutná realita.
Otázka je, jestli ti, kdo nejsou lapeni do této pasti se mají snažit pomoci těm co jsou.
Já se domnívám že rozhodně a to hned z několika důvodů.

  1. Je to moc cizácká, nás jenom okrádající.
  2. Historicky. Naši předci přes tisíc let bojovali za naši identitu a je otázkou svědomí, jestli my to budeme dělat také.
  3. Čistě z existenčního důvodu. Když to nebudeme dělat, prostě zmizíme. Naši zemi zaplaví jiné národy.
  4. Z odpovědnosti k dalším generacím Čechů, aby na nás nemusely plivat.
  5. Pro pocit vlastní subjektivity. Abychom se mohli cítit přirozeně, dobře a šťastně jako Češi a ne dělat ze sebe devianty, nebo předstírat někoho jiného.
Slovan
7. 10. 2023 07:50
Odpovědět  Radim

👍 👍 👍 👍 👍
Ano, moc hezky napsáno, svatá to pravda. Je to ale fuška předělávat vymaštěnce.

Mike
7. 10. 2023 09:32
Odpovědět  Radim

Stádo ovcí není produktem debilizace, nýbrž naprosto špičkově provedené manipulace. Co posloucháte při každých volbách? – pravicové strany volí VŠ, s vyššími příjmy, celkově úspěšnější lidé z velkých měst, zatímco levici volí lidé z venkova, obvykle se základním vzděláním s nižšími příjmy, snadno podléhající dezinformacím. Takže lidé nevolí dle přesvědčení, ale aby nebyli za hlupáky – viz prezidentské volby. Společnost je rozkastovaná, takže lidé ani nechtějí prozradit koho volí, protože tím na sebe prásknou, z jaké společenswké vrstvy jsou a nikdo nechce být za debila, protože člověk se od přírody vždy cítí být lepším. Tato manipulace funguje na 100%. Už dopředu nám média a TV podsouvají – buď jsi dement a volíš strany a kandidáty, které my nechceme, nebo jsi inteligentní občan, který volí liebrální společnost. Ovšem to, že je taková společnost absolutní dno politické kultury snad nemusím vysvětlovat. Ve skutečnosti vlastně záleží na tom, jak se jednotlivec vypořádá s takovým zařazením. Proto vídám v diskuzích přiznání: – jsem dezolát, chcimír a ruskej šváb a jsem na to hrdej, což je defacto opozice proti psychopatům, co obsadili řídící funkce ve státě – obvykle podvodem

Albi
7. 10. 2023 14:02
Odpovědět  Mike

1***

Jana Lorenz
10. 10. 2023 19:52
Odpovědět  Radim

Jana . Perfekt 🌹

Me Two
6. 10. 2023 21:34
Odpovědět  Kalmar

ano, přesně. nechají se vypláchnout mediální totalitou a zvolí si opici nebo, ještě hůř, komančskou gumu (opice by byla vcelku neškodná, na rozdíl od .. tohohle)? no tak to ale mají přesně takového prezidenta, jakého si zaslouží. takového, jakého si sami zvolili.
každý je svého štěstí strojvedoucím .. kromě určitých případů prohry v hlasování, a já tímto svým uvědomělejším spoluobčanům děkuji.

Albi
6. 10. 2023 22:28
Odpovědět  Me Two

Co máte pořád proti SOUČASNÝM “komančům” – podívali jste se někdy na video, kde hovoří “komanč” Josef Skála? Nebo “komančka” – předsedkyně Konečná?

Pokud ne, najděte si nějaké, je jich dost a opak porovnejte s projevy a hlavně názory těch libových “demokratů” a neplácete tu stará hesla, kterými jen nahráváte současné vládě.

Me Two
6. 10. 2023 23:07
Odpovědět  Albi

co máte pořád všichni proti tomu Hunkovi, vždyť on se za tu spoustu desítek let života v demokracii tak pěkně pocivilizoval…
prostě můj život může trvat jenom mizerných pár desítek let, to je příliš málo času, abych pořád dával někomu druhý a třetí a čtvrtý … a stoosumdesátý třetí šance. jednou a dost.

Albi
7. 10. 2023 00:48
Odpovědět  Me Two

Ti dva jmenovaní a mnozí jiní v tom minulém vedení ale nebyli. Nikde není psáno, že komunista se nemůže poučit z minulých chyb a omylů dreuhých.

Zato ti “noví” nemají ani ani potuchy o nějakém řízení, natož kvalitním. Ale hlavně že si říkají jinak! 🙂

Slovan
7. 10. 2023 07:57
Odpovědět  Albi

Albi máš pravdu, každý dělá chyby a je důležité se z nich poučit. Ale tihle součastní ale i minulý maňáskové to dělají úmyslně (zadání) a v tom je sakra rozdíl.

Albi
7. 10. 2023 14:07
Odpovědět  Slovan

A odpovídá to přesně tomu, co píšw Miki o párpříspěvků výše.
Kdyby měli volit JežíšeKrista, o kterém by byli zaručené informace, že byl – je komunista, raději zvolíBelzebuba, aby nebyli považováni za komunisty a vyloučeni z té společnosti “lepšolidí”.

A teď – co s tím?
I oni jsou příslušníky národa, i jim patří tato země.

Mik
9. 10. 2023 14:40
Odpovědět  Albi

K čemu jsou vlastně volby když většina voličů má mozky vymyte mediální propagandou. V takové situaci ztrácejí svůj původní smysl.

Jaris
7. 10. 2023 01:08
Odpovědět  Albi

Spravne Albi! Pavek nikdy komunista nebyl, tedy pouze na papire kvuli vlezdoprdelske kariere. Je to bezcharakterni krivak, ktery je schopen prevracet kabat i 3x za den podle toho jak fouka vitr. Vyprosuji si, aby zdejsi osazenstvo hazelo spinu na poctive komunisty a nadavalo jim do komousu.

Albi
7. 10. 2023 14:28
Odpovědět  Jaris

Taky jde o to – zkoušet pořád hledat a třeba i najít člověka, který je “komunisticky” i morálně bez sebemenší poskvrny (= nemá dluhy, “nekouří, nepije, za holkama nechodí”), ale nemá ani nejmenší povědomí o nějakém řízení, natož řízení státu a nikdy se neangažoval ani v komunální politice, není zrovna ideální kandidát.

anbar
7. 10. 2023 08:22
Odpovědět  Petr

je libo seznam vlastizrádců ?
zde “kádrové” rezervy – https://dobrydencesko.cz/kdo-je-clenem-aspen-institutu-z-ceske-republiky
agent pepa 107, dlouhý, farský, středula, t.č. předseda žluťáckých odborů

jiří
6. 10. 2023 19:20
Odpovědět  sizok

A já opakuji, že volby jsou fraška a je jedno, kdo a jak volil, nebo nevolil.

Albi
6. 10. 2023 20:33
Odpovědět  jiří

Ale jak vidíme, na Slovensku to zas až taková fraška nebyla.

A mimochodem – pan Martínek by měl opravit název článku.
ČR není jen prezidentova, aby o ní rozhodoval sám a jediný.
Je to NAŠE země – nás všech, ať ho už volili nebo ne. 🙁

jiří
6. 10. 2023 20:55
Odpovědět  Albi

To se ještě uvidí, co se z toho vyvrbí. Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Fico zatím nemá žádnou jistotu, jestli složí vládu a když ano, tak za jakou cenu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Me Two
6. 10. 2023 21:36
Odpovědět  jiří

Pellegrini za těch 14 dní zešediví. Ale jestli má rodinu, tak je vcelku dopředu jasný, že se zachová zodpovědně.

Albi
6. 10. 2023 22:43
Odpovědět  jiří

Budeme-li se ohlížet na cenu, kterou zaplatíme, nikdy se ničeho nedosáhne. O ceně, kterou jsme ochotni zaplatit, má každý jinou představu.
A čím bohatší, tím spíš lakomější a počítající, co jemu OSOBNĚ to vynese. A pokud málo …. 🙁

Pavel
6. 10. 2023 21:08
Odpovědět  sizok

no když se kouknu kolem sebe jak naši spoluobčané chovají a myslí tak si říkám že to je ještě dobrý jen si zamyslete že by tam byl ten génius z řepákova – takže nechápu proč vám dal někdo mínusy

Me Two
6. 10. 2023 21:41
Odpovědět  Pavel

ostatně i ryjořepec je svými poddanými opakovaně volen, s čím dál větším náskokem.
takže se těšte, jak se vám povede shodit Pávka Stosedmičku za velezradu.
už jenom ten soudce byl dokonalej hint: vzdali se kandidáta-monstra, aby ho mohli nahradit kandidátem-naprosto nepředstavitelným monstrem.

Slovan
7. 10. 2023 08:06
Odpovědět  Me Two

Po delší pauze se mi ozval kámoš z “války”, který z Řeporyj pochází a bydlí tam. Tak mi říkal, že lidi ho tam mají rádi, že pro obec udělá vše, jak se říká TO první i poslední. Kdo se pak může divit lidem, že si volí vola, ale maká. Jinde si volí hezouna a vysokoškoláka a ten myslí především na sebe as na ty co ho tam dostali. Viz poslední presidentské volby jsou příklad-

katango
7. 10. 2023 10:22
Odpovědět  Slovan

PePa nemůže bejt vysokoškolák. Na absolvování VŠ je potřeba IQ alespoň 120 a to on nemá. Přinejlepším je podvodnej vysokoškolák z nějaký tý Vokovický Sorbonny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
8. 10. 2023 17:18
Odpovědět  katango

.. no, vyškovská vojenská sorbona kupříkladu pekla inženýry kolových a pásových vozidel nebo velitelského směru. A to byli kouskové.. znám jich hodně.

katango
9. 10. 2023 15:46
Odpovědět  Boomer

Já myslím vokovickou. V pražských Vokovicích.Tam studovali kovaní soudruzi na RsDr aneb Z rozhodnutí Strany doktor!

Pavel z Moravy
8. 10. 2023 16:50
Odpovědět  Slovan

Pavlíku, ale takového tvora mohou volit zase pouze jemu podobní. A v tom není nic divného, že jim tam v Řeporyjích sype do pokladny. Vždyť je to jejich týpek, vždy ochotný je podržet. Toto tady je taková koloniální žumpa, která překonává vše co se dosud žumpou nazývalo.

Albi
8. 10. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Po špatnách zprávách konečně jedna aspoň trochu optimistická –

“Sněmovní volby by podle zářijového průzkumu Kantaru vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenta hlasů. Vládní koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) výrazně odcházejí voliči. Podle analytičky Nikoly Kopáčové je ztrácí zejména ODS. Přecházejí k ANO, SPD, Svobodným nebo Přísaze, uvedla analytička v nedělních Otázkách Václava Moravce na České televizi.”
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-volby-by-vyhralo-ano-s-335-procenty-koalici-spolu-vyrazne-odchazi-volici-40446070#

Nic moc, ale nemusí pršet, aspoň když kape. Jen doufejme,že ten trend vydrží a nejlépe i posílí.

Albi
8. 10. 2023 17:46
Odpovědět  Albi

ANO by ve sněmovních volbách podle Kantaru získalo 33,5 procenta, koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) 19,5 procenta. To je o 8,5 procentního bodu méně, než kolik koalice získala při volbách před dvěma lety.

„Voliči odcházejí pryč z vládního tábora, zejména od ODS, což je trend, který začal už na jaře a teď ještě o něco více zesílil. Z deseti bývalých voličů ODS jich osm odešlo mimo vládní strany, typicky například k ANO, další k SPD, Svobodným nebo Přísaze,“ komentovala pro ČT analytička Kantaru Kopáčová.
xxx
Přísahu možná nemusíme uvažovat, podle průukumu má jen 4% (TOPka 5%). PRO 3%..

paulusek
7. 10. 2023 11:45
Odpovědět  sizok

Ta volba nebyla rozhodně jednomyslná.

Ladislav 💤
6. 10. 2023 18:26

Pro Boha, jak toho magora a zrádce své vlasti může někdo nazvat “prezidentem”?
Odporny darebák už od pohledu! Urychleně članek 66 a postavit ke zdi za zradu svého naroda!
To udělat Zeman, tak se pisálkové, sernátoři a všechny fašistické TV strhají! Kdepak jsou JUDr a odborníci na §?

jiří
6. 10. 2023 19:26
Odpovědět  Ladislav 💤

“Kdepak jsou JUDr a odborníci na §?” Zalezlí a “koukají jinam”. Buď uplacení nebo pos raní. Uvidíme, jestli se některý/á “pochlapí”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
6. 10. 2023 19:38
Odpovědět  Ladislav 💤

No kdo? Přece Svěrák, Halík, Hřebejk, Marhoul, Holubová, Polívka… fanoušci těchto úderníků tečou blahem. Prý je to hrdina…. se pokálím smíchy…

Jaris
7. 10. 2023 01:14
Odpovědět  Ladislav 💤

Zmetek Zeman je kapitola sama pro sebe. Sebestredny egoisticky dedek, ktery si moc rad hral na mudrce. CR delal jen ostudu.

Jaris
7. 10. 2023 05:49
Odpovědět  Jaris

pro zapometlive minusaky:

Zasluhy Moshe Zemana:
Hned po svem zvoleni vyvesil Eurohadr na prazskem Hrade.
Souhlasil s vyprodejem ceskeho statniho majetku a chtel zavest Euro.
Je izraelsky vlezdoprdelista a chtel do teroristickeho Izraele poslat ceske vojaky.
Jeho verejny vysplecht ‘Jsem zid, vsichni musime byt zide’ byl trapas.
Tvrdil nesmysl, ze v Afghanistanu se bojuje za Prahu, idiot! Nezastal se Koneva.
Souhlasil s bombardovanim Jugoslavie.
Jeho obchodni a diplomaticke cesty byly vesmes trapas, protoze obchodu i diplomacii Zeman rozumi jak koza petrzeli.
Podporoval kovid vakcinu a lidem, kteri ji odmitali vzkazal, aby si nechali zmerit IQ koeficient.
Do Moskvy na kulate vyroci vitezstvi Velke Vlastenecke Valky jel/nejel a nakonec tam sedel v hotelovem pokoji a slavnostni prehlidky se nezucastnil.
Exceloval jako palic rudych trencli a u teto show mu asistovala TV a hasici.
No a nakonec vam schvalil soucasnou vladu, a to je jen zlomek jeho diletantskych her na statnika.

Jaris
7. 10. 2023 05:55
Odpovědět  Jaris

Takhle vas videl Zeman:
“Tretina obyvatel teto zeme je slaba duchem. Kazdy sedmy obcan je debilni nebo dementni nebo alkoholik. (to zrovna od alkoholika Zemana sedi :-D) Zhruba polovina obyvatel teto zeme ma podprumerny intelekt.” (21.1. 1992 M. Zeman)

Albi
7. 10. 2023 14:41
Odpovědět  Jaris

A jaký byl výběr? “Kníže, který má k lidu blíže, když přijdou potíže, tak pomůže nám kníže? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 10. 2023 16:55
Odpovědět  Albi

Nebudu to komentovat, ale zradil a to stačí. Stal se pro mne absolutní nulou, protože zradit nemusel, mohl se stáhnout.

Boomer
8. 10. 2023 17:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. od určité pozice už stáhnutí nepřichází v úvahu, prostě vám nedají na vybranou. Čert nesmlouvá..

Markýza
7. 10. 2023 16:04
Odpovědět  Jaris

Zemanovi se tady v Čechách říká Starý Ještěr. Vy tam máte onačejší ještěrky, než my tady, takže asi nemusím vysvětlovat proč 🙂

katango
7. 10. 2023 17:14
Odpovědět  Markýza

Taky se mu říká (starej) |Jezevec z Vysočiny.

Boomer
8. 10. 2023 17:04
Odpovědět  Markýza

..jako Starý ještěr se druhdy podepisoval Petr Bezruč, no a Zeman s ním sdílí/sdílel onu vlastnost tvrdě si rejpnout, pěstí pohrozit, padni komu padni. A že Zeman k stáru vyměkl, to je už dáno dnešními poměry.. nějaký šíbr jen tak jakoby nic položí na stůl fotku vašeho dítěte, klepne do ní prstíkem s pěstěným nehtem a vy rázem pochopíte, že některé nabídky nelze odmítnout. A kdo říká že jo, že to jde, ten neví o čem je svět..

Gales
6. 10. 2023 18:35

Třeba v pravej čas otočí. Koláře umlátí lopatou a začne hájit zájmy České republiky.

Markýza
6. 10. 2023 18:43
Odpovědět  Gales

To je opravdu mizivá pravděpodobnost. 😀

Pijack
6. 10. 2023 19:39
Odpovědět  Gales

Tohle téma si schovej na apríla 🙂

Kalmar
6. 10. 2023 20:24
Odpovědět  Gales

A třeba začnou z nebe padat zlaté cihly, kdo ví 🙂

Albi
6. 10. 2023 20:37
Odpovědět  Kalmar

Pravděpodobnější jsou všežravé kobylky. I Bible se o nich zmiňuje.

Slovan
7. 10. 2023 08:09
Odpovědět  Albi

Horší je ale, že je tu prý sršeň asijská a to je problém.

Albi
7. 10. 2023 14:50
Odpovědět  Slovan

To je určitě Putinova pomsta výměnou za “amerického brouka”.

Ale pořád lepší, než kdyby nám mandelinka zlikvidovala zbytky brambor, které se snad ještě měkde pěstují.
Na řepku by se nejspíš nepřeorientovala. 🙂

Slovan
7. 10. 2023 15:53
Odpovědět  Albi

Tak pozor, to je pěkná 🐖. Je agresivní a jde po včelách a to je veliký problém. Nebudou včelky nebude , třeba ani pivo. 🤣🙋‍♂️

Me Two
6. 10. 2023 22:09
Odpovědět  Kalmar

já bych teda hodně moc nechtěl, aby z nebe padaly zlatý cihly.
E = 1/2*m*(v^2) kde v = (2*g*h)^(1/2)
… jak vysoko je asi tak nebe?
😉

katango
6. 10. 2023 22:15
Odpovědět  Gales

My jsme jednou umlátili lopatou sršně, co se vožral na padanejch a už kvasících hruškách. Ale proti tomudle to byl ušlechtilý a inteligentní jedinec.

Slovan
7. 10. 2023 08:13
Odpovědět  katango

To já jsem jednou položil v lese souši, kam se seroouu ty z Etiopie. To byl fofr do auta. Stejně jsem jednu chytil do papeže a za nějaký čas se mě málem otevřela kedlubna. 🤣

katango
7. 10. 2023 10:24
Odpovědět  Slovan

Sakra, a kde máte toho papeže? Mám takový nemravný asociace; pletu se nebo ne?

Slovan
7. 10. 2023 11:29
Odpovědět  katango

To tuna tak říkáme. Je to na hlave vzadu, jak se tam dělá chlapům kolečko (pleška). 🤣🤣 Ale já ji nemám. Mám dlouhý vlas a ……..🤣🤣

katango
7. 10. 2023 13:51
Odpovědět  Slovan

Dík za upřesnění.

Boomer
8. 10. 2023 17:14
Odpovědět  katango

.. Plzák s Uzlem ve shodě tvrdili, že tou pleškou si příroda od některých mužů vybírá daň za nadstandardní příděl testosteronu. No neberte to, že.. ;o)))))

katango
9. 10. 2023 15:49
Odpovědět  Boomer

Já nadměrný příděl testosteronu ve svém organismu nechci. Byla by ze mne bába fousatá. A v tom druhém? Pokud má hezký tvar hlavy, tak hlavu jednoznačně oholit! Ty zpocený plešky osoby sedící před vámi v tramvaji nejsou zrovna hezký na pohled.

Markýza
6. 10. 2023 18:36

Zrovna tu poslouchám zajímavý duet Kubáček – Holec, kde tohle rozebírají. A Kubáček nahodil myšlenku, že ani “skutečný prezident Petr (Kolář)” z tohohle úletu nemůže být nadšen, protože se tím odkopali příliš brzo, teď budou lidi ve střehu 😀 Tak to mě pobavil a tímto posílám PePovi červený puntík. Za to odkopání.

Pijack
6. 10. 2023 19:43
Odpovědět  Markýza

Jednou se odkopat musel. Jinak by byl na Hrad dosazen zbytečně. On už to indikoval několikrát – jako třeba zmínka o nutné válce proti Rusku, vzpomeňte podpis k důchodům atd… Teď nastal čas, protože si vrchnost nepřeje otálet. Úřaduje Kolář, pucflek přednáší referáty a oficiálně reprezentuje. Na puntíky se vykašlete, ten potřebuje puntík mezi oči. Oba dva.

Markýza
6. 10. 2023 19:45
Odpovědět  Pijack

To je sice pravda, ale lépe dříve, než později.

Albi
6. 10. 2023 20:45
Odpovědět  Markýza

Na Seznamu zas nějaký ekonom doporučoval přijmout co nejdřív euro – že prý koruna ekonomice neprospívá.

Půl diskutujících mínilo, že česká koruna je bezcenná, vhodná tak k tapetování, polovina jim odporovala.

Ale semínko je zaseto (bylo uř dřív, ale tentokrát zastánci mohou operovat viditelně propadající se ekonomikou) a chce to jen trochu času, ale určitě už se probudilo k životu a začíná pozvolna klíčit. 🙁

Markýza
6. 10. 2023 22:54
Odpovědět  Albi

To nevíš. Můžou přijít deště, kroupy, spalující žár a máš po klíčícím semínku natotata 😀

Milan ze Zahrady Čech
7. 10. 2023 02:29
Odpovědět  Albi

A nepůsobil na tebe dojmem že je jurodivý a nejmenoval se Sedláček? Jestli to byl on, tak to je i mezi zdělanými dem-nty extra zdělaný dem-ent.

katango
7. 10. 2023 10:24
Odpovědět  Albi

Nebyl to majitel firmy Linet?

Albi
7. 10. 2023 14:54
Odpovědět  katango

Milan, katango
To si už nepamatuji a odkaz jsem nedala, takže nevím. Ale takových bude…. jistě 13 do tuctu.

katango
9. 10. 2023 16:36
Odpovědět  katango

blbě danej odkaz

Článek je na Seznam zprávy v sekci video.

S korunou by se rozloučil hned. „Nemá význam, hýbou s ní jiní,“ říká šéf Linetu

jhh
6. 10. 2023 20:43
Odpovědět  Markýza

Odkopali se moc brzo? Jen jestli se neodkopali podle plánu, to by znamenalo, že průser už klepe na dveře.

Markýza
6. 10. 2023 22:55
Odpovědět  jhh

O tom nemá smysl přemejšlet, to stejně zjistíme až dlouho, dlouho potom, jak to bylo.

Albi
7. 10. 2023 22:19
Odpovědět  Markýza

A nejen že ten průser klepe na dveře – on do nich už přímo mlátí a kope, až skoro třísky lítají. A ne každý je má kovové a protipožární. 🙂

Me Two
6. 10. 2023 22:12
Odpovědět  Markýza

on se ze začátku snažil nežvanit, ale dlouho to nevydržel, tuším 14 dní …

katango
6. 10. 2023 22:18
Odpovědět  Me Two

On už se odkopal tím, jak řekl, že po Hradě nemaj lozit lidi, aby ho nerušili ve vládnutí. A s každým slovem se odkopává víc a víc.

Markýza
6. 10. 2023 22:56
Odpovědět  katango

On zavřel Hrad? Jakože ani na nádvoří, nebo tak? Vždyť hlásal, jak ho naopak otevře?

katango
7. 10. 2023 10:25
Odpovědět  Markýza

Neznám faktický stav věci, ale todle řek.

Boomer
8. 10. 2023 16:53
Odpovědět  katango

.. kasárenský dril, civilisti dovnitř jen se svolením dozorčího posádky a pod dohledem stráže. A po vyznačených chodníčcích!!!

unor 2022
6. 10. 2023 18:44

Cechove, Cechove. Kam jste dali rozum. Odporny to ani ne clovek, jedinec.

Pijack
6. 10. 2023 19:48
Odpovědět  unor 2022

Slovy jiného pucfleka Vystrčila ze Senátu – sebevědomě jsme se uklonili a zeptali jsme se Bruselu, jak máme uklízet a obsluhovat. Jsme přece sebevědomí 🙂 🙂

IJR
6. 10. 2023 19:19

Petr Pavel je produktem komunistického režimu. A ten produkoval ve svém závěru sebevražedné nemyslící imbecily jak byl Gorbačov. Petr Pavel pokračuje v jeho stopách. Jsou to lidé, kteří jsou v mnoha stránkách perfektní a to jim umožňuje bezprecedentní karierní postup, ale v tom hlavním, co skutečně hutní lidského ducha, jsou osobnostně defektní.

Bety
6. 10. 2023 20:20
Odpovědět  IJR

Kdybyste měl s tím komunistickým režimem pravdu, tak jak vysvětlíte celou plejádu západních politiků, kteří se chovají jak imbecilové a své kariéře dávají přednost naprosto před vším??

Albi
6. 10. 2023 20:49
Odpovědět  Bety

Zvyk je železná košile.
Proto je slovo “bolševik” tak častá nadávka. Že tím lidé prozrazují svou totální nevědomost, dalo by se omluvit v éře minulého režimu.
V době interbetivé je to známka minimálně lenostihledat a nacházet informace.

IJR
6. 10. 2023 21:14
Odpovědět  Bety

To nebyl útok na předešlý režim. Po tom co odešla stará garda, zbyrokratizovaný aparát prostě začal produkovat takové veleduchy jako byl Gorbačov. To je podle mne fakt a zároveň to byl konec celého systému. Pavel je ze stejného vrhu.
Západní politici jsou pouze satrapové Impéria, jejich míra škodlivosti je také vysoká, ale Gorbačovovi se zatím nikdo nepřiblížil ani na dohled, možná teď Zelenský intenzitou, nikoli však rozsahem.

Jaris
7. 10. 2023 01:23
Odpovědět  IJR

PP je predevsim prospechar a karierista. Takovi pokriveni zmetci se vyskytuji ve vsech systemech, at uz socialistickem ci kapitalistickem. Daji si na ksicht skrabosku demokracie a jedou po penezich a moci. Bohuzel takovych paskrivcu je stale dost.

Pijack
6. 10. 2023 19:31

Řiťolezec Kolář !!! Kdo ho zná, ví co je to za podlého grázla. Tak tenhle Kolář lezl do zadku komunistům, pak jako diplomat se lísal ke Kremlu jako velvyslanec, později se lísal k šedé eminenci v USA a dnes si dělá ambice, že bude řídit celé Česko… vezme to přes Hrad… ale hlavně aby se na něj neukazovalo. Oni ti podlí gauneři rádi manévrují v zákulisí. Nečitelně, nepředvídatelně, tak aby lidi na něj nemohli ukázat prstem. Takoví zrádci se neštítí ničeho. Je to jejich prostor – vyberou si blbečka, který poskakuje tak, jak on pískne. Omotal si kolem prstu celou ČT včetně ředitele a ti pak plnili jeho zadání. Co čekat od člověka, který má kořeny z gestapácké elity a který se paktoval s normalizátory minulého režimu?
Kdyby lidé věděli, že kandidátem na Hrad je Kolář, jistě by nevyhrál. Proto nám nastrčil blbečka v uniformě. Teď patří Hrad Kolářům a USA. Tragédie je v tom, že hodně voličům to nevadilo. Hlavně že si omotal kolem prstu Svěráka s uměleckou úderkou a z toho tekli Pražáci blahem. Musíme si přiznat, že většina voličů tohodle pucfleka se rekrutovalo v Praze. Tam jsou z toho nadšení. Republika už zase není naše.

Radiofm
6. 10. 2023 20:22
Odpovědět  Pijack

Kolář se hlavně proslavil tím, že při svém působení na Floridě rozkradl peníze CIA určené na převrat na Kubě. Převrat se nekonal, Kubánci Pilipa a Bubeníka zabásli a Kolář zdrhnul i s kasou. A protože to bylo černé financování CIA, nikdo je po něm zpátky nevymáhal. Nicméně američani si pamatují, co to je za hajzla.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2023 22:59
Odpovědět  Radiofm

No ale pořád účinkuje v nějaké té americké lobbystické firmě. A jestli zabránil převratu na Kubě, tak dostane bonbonek! Převraty si mají dělat domorodci pěkně svoje……já tohle nesnáším, to kecání někomu do něčeho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
6. 10. 2023 20:52
Odpovědět  Pijack

Když on je to takový fešák!

Albi
6. 10. 2023 22:58
Odpovědět  Albi

🙂 🙂 🙂 Červené puntíky mi nevadí, klidně puntíkujte, ale pro informaci “sucharům” – fešáka jsem nevolila ani tak pro jeho “komunistickou minulost”, ale protože takový typ se mi prostě nelíbí, a to bez ohledu je-li bývalý komunista, nebo současný proruský troll. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2023 23:00
Odpovědět  Albi

A to sako! Ách!

katango
7. 10. 2023 10:27
Odpovědět  Markýza

Bohužel nad sakem je obličej a za obličejem by měl bejt mozek.

Markýza
7. 10. 2023 13:05
Odpovědět  katango

No jenže mozek není vidět 😎

katango
7. 10. 2023 17:17
Odpovědět  Markýza

To by musel bejt Němá z Portici a to není. Bohužel občas mluví a pak je vidět, jak ten mozek za xichtem chybí.

Markýza
8. 10. 2023 15:52
Odpovědět  katango

To se ovšem dá vždycky okecat 😎 Že to není mozkem, ale nezvyk a spousta jiných výmluv by se jistě našla.

Jaris
7. 10. 2023 01:31
Odpovědět  Pijack

Skvely komentar, Pijacku. Bohuzel zid Kolar neni jediny skodic CR, ale je to cela armada zastydlych ‘osmasedesatniku’, kteri v Rusku stale zaslepene vidi nejhorsiho nepritele. Pritom se lisaji a lezou do zadnice svemu skutecnemu nepriteli USA a Nemecku.

katango
7. 10. 2023 10:28
Odpovědět  Jaris

Spousta osmašedesátníků jsou jen komunisti, co zvolili špatnou frakci a na čas se dostali mezi plebs.

Milan ze Zahrady Čech
6. 10. 2023 21:49

Ale ale, co to vidím? Tak on už je guma 107 králem slunce a Kotliny a tuto vlastní, že “ve vlastní zemi”?! Dopyči už!!!

Albi
6. 10. 2023 23:01

Přesně. 🙂

primak
7. 10. 2023 07:27

Tyhle debaty, jestli si ho zasloužíme nebo ne. Když čteme ty různé komentáře na různých diskuzí (prosím nejmenovat), lidí, kteří maj furt ten stejný zamrzlý názor jako před 50 lety bez zohlednění faktů. Faktů nových i těch, které jsme předtím nevěděli a i nechtěli vědět, holt jsme byli oklamáni tím pozlátkem kapitalismu (ó, jak jsme si z toho “pozlátka” dělali šprťouchlata.)

A když to slyšíme i od mnohých našich dlouholetých přátel, kde radši se straníme nějaké té debaty, abychom si nepřerušili na sklonku života to přátelství. Zatímco oni si tento aspekt neuvědomují, že by se nás mohli jaksi dotknout, že bychom snad mohli mít i jiný názor a vědomost.

Není to dost mezi námi jasné. Proto je pro nás trochu povzbuzující to zvolení Fica na Slovensku, ptáme se, mohli bychom doufat v něco takového dnes i u nás? Možná, že tím Slovenskem dostaneme trochu odvahu, my přece vždycky se rádi díváme na ty druhé, abychom nevyčnívali moc z řady. Když už oni, tak bychom si přece jen mohli taky troufnout.

A snad i ti kavárenčtí, pokud už jsou si jisti, že jim to nenaruší přítok kšeftů, nebo jsou už za vodou, si taky pomalu začnou troufat. Hlavně ti, co tak před tím ryli držkou v zemi…