blogpolitika

Prezident jako obchodní cestující cizích zájmů?

Lobbing za firmu poradce Koláře, pomoc šlechtickému rodu k získání miliardových majetků proti naší zemi, a nyní organizace mezinárodního nákupu pro Ukrajinu. To je podle poslance SPD Jiřího Kobzy drtivý výčet aktivit prezidenta Pavla, či spše obchodního cestujícího. Velmi by jej zajímalo, zda tu poslední aktivitu bude platit jen z vlastní rozpočtové kapitoly Hradu, nebo si nechá od vlády schválit víc peněz.

Co říkáte mezinárodní iniciativě prezidenta Pavla na koalici pro nákup munice Ukrajině? Měla by toto být role prezidenta republiky?

Celkem jistě to nepatří do agendy prezidenta ČR. Prezident Pavel vystupuje od začátku výkonu svého mandátu nikoli jako hlava státu, ale spíše jako by byl ve službách cizích zájmů, resp. jako obchodní cestující zbrojařských firem a to je pro mne těžko pochopitelné. Příklady jsou: tu lobbuje za firmu, kde je angažován jeho poradce Kolář, tu pomáhá proti vlastnímu státu Lichtenštejnům získat u nás miliardové majetky. Nyní organizuje v zahraničí nákupy munice pro Ukrajinu.

Rád bych také věděl, kdo a zda vůbec někdo dal prezidentu Pavlovi mandát mluvit za náš stát i v tom smyslu, že nabízí naší spoluúčast na nákupu munice i z finančního hlediska. Rád bych tedy věděl, jestli nabízí poskytnout pro tyto účely peníze pouze z rozpočtové kapitoly Kanceláře prezidenta republiky, anebo z celého státního rozpočtu, na což nemá bez mandátu od vlády právo.

Premiér Fiala se zase účastnil konference na pomoc Ukrajině v Paříži, jejíž výsledky Emmanuel Macron shrnul slovy, že Rusko nesmí zvítězit. Má vůbec Evropa ještě sílu, aby tyto fráze uvedla do praxe?

Pouze za cenu války velkého rozsahu, o což nemá nikdo příčetný zájem. V souvislosti s touto konferencí v Paříži se dokonce objevily úvahy o přímém zapojení armád evropských zemí do konfliktu na Ukrajině, což by bylo něco šíleného. Podle některých názorů se tímto začíná hrát o zničení celé civilizace.

Je proto velice dobře, že o tom slovenský premiér Fico ještě před jednáním začal odvážně hovořit velmi nahlas, čímž zcela jistě přispěl k tomu, že tento hazardní plán nebyl (zatím?) realizován. Fico se opakovaně, vedle Viktora Orbána, ukazuje jako evropský státník velkého formátu. Pokud válka nemá vojenské řešení, je na čase přestat zabíjet a začít jednat.

Následně se v Praze konal summit V4, který měl proběhnout ve velmi dusné atmosféře zejména směrem k premiérům Slovenska a Maďarska, a to už od hlasité demonstrace u příjezdu. Ohrožuje podle vás tato kauza další pokračování visegradského formátu spolupráce?

To ohrožují zejména současná česká a polská vláda, které tento nesmírně důležitý formát spolupráce plánovitě rozbíjejí za podpory evropské komise již několik let.

Právě úzká koordinace a kooperace se sousedními středoevropskými státy je pro nás životně důležitá. Máme nejen společnou historii, hodnoty a kulturu, ale zejména mnohé společné zájmy.

Je to zejména zájem hájit svou národní a státní suverenitu proti enormnímu tlaku západních států Evropské unie, proti masové migraci, proti ničení našich zemědělců nestandardními a bezcelními dovozy z Ukrajiny, proti opatřením Green Dealu, proti zatahování do válečných konfliktů pod vedením USA.

Orbán a Fico se chovají jako suverénní premiéři svých států, kteří nás navíc nikdy nezradili – vzpomeňme například na situaci z roku 2015, kdy vrcholila první vlna masové nelegální migrace, kdy nás oba tito státníci podpořili ve věci odporu proti tehdejším merkelovským migračním kvótám a vůbec fantasmagorii „Wir schaffen das“.

Orbán kromě toho jako jediný tehdy (i potom až dosud) bránil vnější hranici Evropské unie před náporem muslimských ilegálů. V době vrcholící infekce covidu pomohl České republice dodáním nezbytných zdravotnických pomůcek (například 150 dýchacích přístrojů). Bohužel, vazalské Fialově vládě je to jedno, stále dokola opakuje mantry o proruském zapálení obou státníků, Orbána i Fica.

Co vůbec říkáte na naší koalicí tolik kritizovaný názor Roberta Fica, že Evropské unii vyhovuje, když se Slované vybíjejí navzájem?

Má v zásadě pravdu. Ale těžko hovořit o Evropské unii jako celku, to není jednolitá entita, zájmy jednotlivých států se výrazně liší, zejména v kritických oborech jako zemědělství, migrace, ekonomiky, bezpečnosti apod. Nicméně někteří evropští lídři tento konflikt překvapivě chtějí. To se týká i části amerických politických elit.

Podle mne to vyhovuje jejich klientelistickým loutkovodičům – bankám, zbrojařům, energetickým velkofirmám. Nezapomínejme, že do této války teče nesmírné množství těžko zúčtovatelných peněz a korupce je zde vysoká, která by v době míru vedla k uvěznění mnoha vysokých funkcionářů. Vedle těchto zisků smutný fakt, že dál umírají a jsou mrzačeni Ukrajinci a Rusové – po desítkách tisíc, včetně civilistů, je pro ně nepodstatný.

Fico také hovořil o tom, že některé členské státy EU uvažuji o přímé vojenské účasti na Ukrajině, což Emmanuel Macron do budoucna nevyloučil. Hrozí, že by Česko, za této vlády lídr unijní ukrajinské kampaně, mohlo být do války zapojeno takto přímo?

V první řadě musíme připomenout projekt Phoenix o účasti českých občanů v konfliktu. Za Fialovy vlády toto nebezpečí je bohužel reálné, i s ohledem na prohlášení ministryně obrany a náčelníka generálního štábu o tom, že se lidi mají připravovat na válku. To v souvislosti s informacemi o cvičení lékařů na případné odvody a informace o připravovaných „administrativních odvodech“ jsou skutečně znepokojující okolnosti.

Vidíme to z různých – a pro tuto vládu už typických – signálů. Mám tím na mysli to, že mnohem silnější slovo než slabý premiér v ní mají ministryně války Černochová, která dostává bianco šeky na stovky miliard na nepotřebné a předražené americké zbraně (přičemž smlouvu o pobytu amerických vojáků a podpůrného personálu na základnách v ČR už má) a náčelník generálního štábu Řehka, který se zcela proti vojenské logice a pravidlům našeho ústavního uspořádání čím dál tím silněji plete do politiky, kde straší válkou až jaderným konfliktem.

V té souvislosti nelze ignorovat čím dál častější úvahy o zapojení veřejnosti do armády včetně návratu povinné vojenské služby. Naposledy právě od náčelníka generálního štábu Řehky. Co na to říkáte?

Ano, pan Řehka nyní „zavelel“ i k povinným odvodům. Ale pětikoalice se toho asi trochu zalekla, když viděla první ohlasy na tento nápad v podobě průzkumů veřejného mínění, které jasně říkají, že Češi do cizí války ani na povinnou vojnu, nechtějí.

Stojí za připomenutí, že všechny předchozí vládní reprezentace téměř zničily domácí vojenskou infrastrukturu, takže vojenský výcvik se ani nemá kde a s čím realizovat. To samé bohužel platí o celém systému organizace a vybavení Civilní ochrany v celostátním měřítku.

Neochota lidí jít na vojnu je důsledkem toho, že byla zcela odstraněna výchova k vlastenectví, branná výchova na školách a především výchova k občanské zodpovědnosti v případě, kdy je vlast v nebezpečí.

Jakou cenu asi má dnešní, evropským progresivismem zblblý, demotivovaný až demoralizovaný občan/voják v případě konfliktu, kdy netuší za co, za koho a za čí zájmy by měl bojovat a umírat? Je z něj jen potrava pro děla.

Tuto smutnou realitu bohužel ministerstvo školství, obrany, zdravotnictví ani průmyslu nejenom že neřeší, ale marně u nich hledám jakoukoliv ochotu řešení hledat.

Podle mne jsme, až na velkohubá prohlášení různých vládních politiků, bezbranní a totálně nepřipravení na strádání válečných operací. Vojenské řemeslo se u počítačových stříleček nenaučí.
https://www.parlamentnilisty.cz

sdílet na

79 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
3. 3. 2024 11:38
Odpovědět  josh-xy

👍Chce to přeposlat do Bandero 24!!

Administrátor
P.A.Semi
2. 3. 2024 23:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se týče principů:
Když mohl Zeman jezdit jako obchodní cestující do Číny s obchodními delegacemi, tak může i Pavel jezdit za republiku nakupovat, je to skoro stejné… Až na to, že Zemanovy obchody se daly považovat za prospěšné, kdežto Pavlovy jsou škodlivé a vražedné… Ale v principu může prezident zastupovat zemi obchodně, kde to pro druhou stranu je odpovídající zastoupení… (třeba Xi by se mohl urazit, kdyby s ním jednal jen premiér a ne prezident?? podobně jako když chtěl Xi před časem urazit Lejnovou, tak ji nechal jednat jen s ministrem pro Životní Prostředí, ukázal jí tím, jak nízko si ji cení, a k tomu facka za Green Deal…)

Někde jsem předtím četl (asi analýza MaP), že ten přebytek nábojů měla Jižní Korea, ale chtěla ho prodat a ne darovat… Takže to někdo musí zaplatit… Nevím, jestli to jsou pořád ještě ty samé, nebo někde sehnali další… No aspoň že to neplatíme sami a vyžebrá na to nějakou podporu ze Západu…

πα½

Jaris.
3. 3. 2024 03:26
Odpovědět  P.A.Semi

Tak Jsemzid Zemanovy obchodni afery byly vzdy trapasy. Tento hnup nadelal vice skody nez uzitku a nakonec vam schvalil vladu demolice jakou dnes mate. Musim se smat, jak v plasticke kleci si povolaval jednotlive cleny nove vlady jako ucitel zaka k tabuli. Pak jim dal pozehnani a nechal CR v rozkladu.

Standa
3. 3. 2024 08:07
Odpovědět  Jaris.

Nemáte pravdu.!! Více Vám k tomu nenapíši. Běžte si políbit P.P.na zadek, když ho tak obdivujete!

Standa
3. 3. 2024 08:14
Odpovědět  Standa

Píši o tom na Webech už dlouho! Tak znovu ….asi to neprojde, Albi mě vynadá, už nevím , jak to někdy propasovat.Jak poslat jiné @? Mimochodem , Zeman byl jedinným presidentem , který prosazoval české zájmy , proto ho od Sudetáků po Amíky a Press všichni nenáviděli! Po Jaris!
O tomto píši-mám těch @ desítky!
https://email.seznam.cz/?i&q=label-id%3A258%20sort-by%3Adate&mid=47936

Albi
3. 3. 2024 09:15
Odpovědět  Standa

???
Proč bych ti měla nadávat?
Jen upozorňuji, že je to zbytečné, protože do tvého mailu se dostaneš jen ty sám a možná nějaký neznámý hacker, ale nevím, proč by to dělal.

Takže asi tak.
Jestli nevěříš, zajdi si za nějakým kamarádem a z jeho počítače si anonymně (bez použití svého hesla), zkus otevřít odkaz. Neotevřeš ani svůj vlastní bez použití tvého hesla.

A víš jak to vím? Před časem jsi tady dával odkaz a já se dostala na e-mail můj! Rovnou, bez upozornění, že tam nemám přístup. Jen jsem potřebovala zadat to své heslo.

Takže jsem se obrátila na redakci Pokecu, jak je to možné (kde mi vystvětlili – bez hesla to prostě nejde). Nedovedu si to vysvětlit jinak, než žes od někoho obdržel a následně odkazoval nějaký “řetězový” mail, který jsem mohla někomunj jinému poslat před tím já. i když je to ninimállně pravděpodobné. Z 99% nic nikomu nepřeposílám a obecně ani e-maily moc nepoužívám, ale možné je dnes všechno.

Anebo se známe? Z nicku se to nedá poznat a pokud si vzpomínám, jediný Standa, kterého jsem kdysi znala je už od r, 69 v Kanadě, jak jsem slyšela (žije-li ještě).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
3. 3. 2024 10:19
Odpovědět  Albi

Ani to nemohl být stejný mail… Ten jeho odkaz – otevři email 47936 v “mém” mail-boxu…
Dostal už dost emailů…
Pokud vy také máte svůj email 47936, tak se vám otevře váš, úplně něco jiného, než co odkazoval…

Pro lepší pochopení, kdyby tam bylo mid=123, otevře to 123. email v mailboxu…

Na celém seznamu jsou miliony mailů (možná miliardy?), takže to mid (mail id) není globálně unikátní číslo, je to číslo v tom mailboxu, který má člověk otevřený…

V tom, co má v odkazu %3A je dvojtečka, %20 je mezera… mid=číslo je pořadí emailu v jeho mailboxu… Když to otevřete vy, je to pořadí emailu ve vašem mailboxu…

πα½

Albi
3. 3. 2024 10:41
Odpovědět  P.A.Semi

Tak mně se neotevřel žádný, jen chce přihlášení do mého mailu. Jak se mám po otevření dostat do x-tého mailu v pořadí, to tedy vůbec netuším ani po vašem vysvětlení.
Přes to díky za něj, třeba se mi může někdy přece jen hodit.
.
Ale – snad to Standovo sdělení nebude až tak životně důležité, abych bez něho nemohla existovat.
.

3. 3. 2024 13:29
Odpovědět  Standa

Parádní odkaz! Na můj vlastní mail! Ale jsi vytrvalej, to zas jó. Už půl roku ti tu mnozí vysvětlují že ty tvé odkazy mail jsou lautr k hounu, ale ty trváš na tom, že bl-bci jsou ti mnozí. Ale co, každej máme nějakýho koníčka. Ach jo…

Markýza
3. 3. 2024 14:49

Nene! To bylo na můj meil! 😎

3. 3. 2024 17:07
Odpovědět  Markýza

Aspon jsem si vymáznul spamy.

Markýza
3. 3. 2024 14:21
Odpovědět  Standa

Vy máte – my nemáme. Kdybychom měli, mohli bychom si číst všechny vaše meily. Pokud o to tak moc stojíte, navalte jméno a heslo vašeho meilu.

4. 3. 2024 00:10
Odpovědět  Markýza

Levá hemisféra a pravá hemisféra. A mezi nimi cihla.

Jaris.
3. 3. 2024 10:31
Odpovědět  Standa

Prosim a kde pisu, ze obdivuji PP? O nem prece nebyla rec.

Zeman se tvaril, ze prosazuje ceske zajmy, ale ve skutecnosti byl u nej VZDY na prvnim miste teroristicky Izrael. O Cesich se vzdy vyjadroval s despektem, ze jsou hlupaci, a alkoholici a meli by si nechat vysetrit IQ. Byl taky propagatorem kovidovych vakcin. Odporna kreatura.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 11:22
Odpovědět  Jaris.

Bože můj, kdyby Izrael neexistoval,tak si ho musíš vymyslet.
Zeman byl v počátcích prezident,je konci z něj byl jen zEMAN, mé velké lítosti.
A že o českých pisálcích a Goebbels 24 mluvil pohrdavě bylo naprosto v pořádku!

Jaris.
4. 3. 2024 03:28
Odpovědět  Pravdomluvny

Izrael nemusim vymyslet. Ten, bohuzel, existuje od r.1948, kdy se nasilim vetrel na palestinske uzemi a je hlavni pricinou nepokoju a konfliktu na BV.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
3. 3. 2024 09:49
Odpovědět  Jaris.

Jaris, četl jsem, že amíci se obrátili na vás, tedy na australskou vládu a vyjednali s vámi velký obchod na výrobu nábojů a nevím jakých dalších zbraní. A Austrálie prý ochotně pomůže. Tady vidíš jak to chodí, lid kdekoliv na světě pro všechny ty profláknuté mocipány nic neznamená. Bavíme se o jedincích a pro ty jedince nevidíme celek a systém.

Jaris.
3. 3. 2024 10:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to mozne. Australie je v podruci USA. hnUSAci maji v Australii zakladnu, kam nesmi vkrocit ani prime ministr.
Pred par dny navstivil Australii Lipavsky, ktery prisel zebrat o specielni vojenska vozidla a par jich Australie Cesku proda.

Gales
3. 3. 2024 09:51
Odpovědět  Jaris.

Babiš ho podrazil.

Jaris.
3. 3. 2024 10:20
Odpovědět  Gales

baba byl Zemanuv chraneny pastorek. Bohuzel se mu toho smelinare a vekslaka podarilo prosadit na misto premiera.

Honzas
3. 3. 2024 11:39
Odpovědět  Jaris.

Koukám že pán je politolog a ekonom. Jenom nevím jakou vládu měl schválit když ne tu která získala koaliční převahu? Demokracie je o voličích a ne o prezidentovi.

Jaris.
3. 3. 2024 12:32
Odpovědět  Honzas

Tak proc delal Zeman s tim schvalovanim vlady ze sklenene rakve takovy tyatr? On se proste ve sve malosti rad zviditelnuje.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 13:03
Odpovědět  Jaris.

Milostivá, záchodní cloaca ho drží za koule, takže jmenovat tě n pětidemoliční podFUCK musel.
Kdyby předčasně odešel,tak by je Pávek schválil stejně.

Gales
4. 3. 2024 10:07
Odpovědět  Pravdomluvny

Navrhoval Babišovi že ho bude jmenovat premiérem prozatímní vlády ale on to odmítl.Tím by se Fiala nebyl dostal k moci.

Pravdomluvny
4. 3. 2024 16:07
Odpovědět  Gales

A s kým by Blbiš vládnul?????

4. 3. 2024 20:43
Odpovědět  Pravdomluvny

Úřednická vláda…

Boomer
4. 3. 2024 22:07

..jo, a politicky by se zničil. Jenže Andrej něco věděl, nepověděl, ale teď se může jen chechtat, jak se někdo ráchá v ho*nech a ven se z toho vyhrabe už jen jako politická mrtvola. A jednoho dne bude Andrej dobrej pro všechny… si vsadím, jo?

Pablo
3. 3. 2024 14:25
Odpovědět  Jaris.

Vy jako emigrantka – chcete nás čechy, co jsme zbaběle neutekli, a nenechali tady rodiče, mistrovat?

Jaris.
4. 3. 2024 03:49
Odpovědět  Pablo

Vite, znam Cechy, kteri bydli od svych rodicu jen par kilometru a presto se o ne nestaraji a ani je nenavstevuji. Poslou je casto do starobince. Ja jsem za rodici ke konci, kdyz me potrebovali, jezdila pravidelne a do starobince jsem je nestrcila.
A ze ziju daleko od blaznive Evropy, no a co.

Zdena
6. 3. 2024 08:23
Odpovědět  Jaris.

No a co jezdila jste za rodiči,ale kolikrát jste jim utřela slzy když je všechno bolelo , kolikrát jste jim uvařila oběd když nemohli,jděte někam s těmi kecy co tu vedete jen se hadate jako baby na trhu,a můžete mne kamenovat mne je 72 a svoji maminku ne rodičku jsem dochovala až do konce sama .Tady je přesně vidět o co jde těm našim vládnoucím blbum ,povolit kde komu aby nám tu mistrovsl i když ví prd o tom jak tu žijeme .

Evžen
3. 3. 2024 18:34
Odpovědět  Jaris.

Kiska, Čaputova a Pavel jsou dosazeni meistrimem a pracují za zájmy cizích zájmu!

Kelly
3. 3. 2024 07:35
Odpovědět  P.A.Semi

Zeman sjednával obchodní vazby a PePa sjednává kontrakty, a to se vám zdá stejné?

Pijack
3. 3. 2024 08:44
Odpovědět  Kelly

Pepa je pouze hokynář. Obchodu nerozumí. Slouží jako poskok. To nejsou jeho aktivity. Lampasáci nebyli za takovým účelem vycvičení.

Boomer
4. 3. 2024 22:10
Odpovědět  Pijack

..Maul halten und weiter dienen!

Markýza
3. 3. 2024 08:49
Odpovědět  P.A.Semi

Já to podrobně nesledovala – mám lepší věci na práci. Ale mám neodbytný dojem, že Zeman rozhodně neobchodoval, pouze poskytl odpovídající váhu všem těm obchodníkům, co jeli ssebou. Což je něco docela jiného, než dělá PePa.

Albi
3. 3. 2024 00:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Prezident Pavel vystupuje jako by byl ve službách cizích zájmů“,

Jako?
Ale není sám, takže v tom množství se to docela ztratí.

Albi
3. 3. 2024 09:35

Dík. Četla jsem včera.

Ale když už je tady zmínka o tom obchodování, na MaP analýza, jak si Ami představují “dohovor” s Ruskem ohledně Ukrajiny.
Hokynáři! Nic nechápou a ani pochopit nechtějí – nebo nedokážou i kdyby se snažili?
https://www.michalapetr.com/map-1827-absolutni-rekord-masivni-nalet-su-34-na-ukrajinske-pozice-cele-vesnice-srovnany-i-s-jejich-obranci-se-zemi-washington-vcera-zacal-porcovat-ukrajinu-mezi-rusko-a-sve-bankere-vse-podle-plan/
Po vysvětlení “wo co go” – to kopírovat nebudu, je to pro jeden komentář dlouhé – jen že jde o zachráněšní výhodných obchodních aktivit na území Ukrajiny, píše:
V červenci 2021 Zelenského poradce Novikov přiznal, že Princeův plán na privatizaci “Motor Síč” by se uskutečnil, kdyby Trump vyhrál volby 2020. Vzhledem k tomu, že vyhraje volby 2024, není nepochopitelné, proč Prince požaduje, aby Ukrajina uzavřela “ugly” mír, a dala Rusku Doněck, Cherson, Luhansk a Krym, ale zůstalo jí Záporoží a Vinnycja, kde se nacházejí hlavní podniky “Motor Síč”, a zůstaly nedotčeny i její pracovní zdroje.”

3. 3. 2024 20:02
Odpovědět  Albi

Antonín Körber
3. 3. 2024 05:44
Odpovědět  Albi

..nestratí,to si nedovolí žádný prezident na světě…k čemu jsou ty přísahy a Ústava ?,je to výsměch ne jen občanům,ale celému civilizovanému světu..ať si to ohodnotí každý sám..

Albi
3. 3. 2024 09:42
Odpovědět  Antonín Körber

To je sice pravda, ale přece jen tio není tak nápadné.

Ví se obecně, jaké kšefty provozují ostatní politikové (hlavně vládní a se státními financemi), než to zjistí nějaký “neloajální” novinář a – pokud mu bude dovoleno – uveřejní to?,

Gales
3. 3. 2024 09:54
Odpovědět  Albi
Albi
3. 3. 2024 11:03
Odpovědět  Gales

No – nejde jinak, ale oni v celé EU se ještě neprobudili do reality.
A možná ani nepostřehli, že Evropa je už prakticky “vytěžená” = zruinovaná, tak se EU dala do Číny.
A dostane, co si žádá – jen jestli si to dá “za rámeček”. 🙂

“Čínská mise vyzvala EP, aby se přestal vměšovat do vnitřních záležitostí Číny, přestal s nezodpovědnými poznámkami a dělal více věcí, které jsou prospěšné pro rozvoj čínsko-evropských vztahů. “Nedělejte ze sebe znovu před světem blázny,” stálo tam. 🙂 🙂 🙂

Jaris.
3. 3. 2024 03:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Prezidentem neni gumovy Pavel, ale zidak Kolar, ktery ho ridi a schovava se za nej.

janle57
3. 3. 2024 10:02
Odpovědět  Jaris.

Jen bych ještě doplnil,Koláře vybrala,schválila a v Popcornlandu vyškolila
americká ambasáda,která mu zadavá veškerý jeho tzv.pracovní program
na rozvědčíkově pražském hradě a my si ho za to platíme z veřejných peněz.

ANTIUKRAJINEC
3. 3. 2024 06:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím,že náš vstup do případné války s Ruskem nebo povinná vojenská služba jsou tady zcela nereálné a jako hlavní důvod vidím ne to,co je popsáno v článku,ale podle mého názoru to,že by drtivá většina lidí pozvedla zbraně proti těmto našim(ale i evropským) “liberálně demokratickým elitám” a zaslouženě a po právu by je poslali tam kam patří-ke zdi a následně do věčných lovišť👍

Standa
3. 3. 2024 08:18
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Zbraně?…kde jsou? Statisíce ukr. na našem území a občané ČR se nadšeně zbavují zbraní!Libava plná Ukr. ozbrojenců!
https://email.seznam.cz/?i&q=label-id%3A258%20sort-by%3Adate&mid=47936

PENNYS
3. 3. 2024 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     
 1. Podporoval odovzdanie S-300 na Ukrajinu, čím bola oslabená obranyschopnosť Slovenska.
 2. Takisto zaslanie MiGov ako chcel Biely dom.
 3. Obhajoval zásah USA v Iraku aj bez rezolúcie OSN.
 4. Živil z našich daní mimovládky a projekty ako Globsec.
 5. Povedal, že Matovičova koalícia mala „využiť túto krajinu“, keď bola ústavná väčšina.
 6. Vraj v zahraničnej politike nikdy nezaváhal.
 7. Vyhlásil, že Hegerova vláda dosiahla „veľké výsledky“. Aké to boli, nepovedal.
 8. Odmietal predčasné voľby, ktoré vtedy chcela väčšina Slovákov.
 9. Loboval za dohodu DCA, ale podpis prenechal ministrovi obrany, hoci za druhú stranu podpisoval minister zahraničia. Prečo, keď bola dohoda vraj tak skvelá?
 10. Ľudí, ktorí mali iný pohľad na DCA, vidí ako extrém a radikálov.
 11. A občanov, ktorí nechcú amerických vojakov na Slovensku, označil za zmätených.
 12. Stiahnutie z postu veľvyslanca v USA domov na ministra Matovičovej vlády mal najprv odmietnuť. Údajne ho presvedčila vidina kandidatúry do paláca.
 13. Rýchlostný rekord spravili archívy, ktoré odmietli správy o spolupráci s ŠtB. Samozrejme, každý verí, že za pár hodín preskúmali milióny spisov, vrátane spisov dávno zmiznutých.
 14. Pri spomienke na SNP a uctení si padlých mu prekážalo „podávanie rú
Francin
3. 3. 2024 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastně to vypadá jakoby největší podporovatelé války byly pouze a výhradně prezidenti a premiéři evropských vlád se svými kabinety, také mnoho poslanců a senátorů. Tak jim to už konečně umožněme ať si navléknou uniformy a odjedou do míst, kde už stejně mnohokráte byli a jdou válčit do zákopů na lini kontaktu. Zatím nebylo nikde slyšet, že válku podporují obyčejní lidé, daňoví živitelé těchto vlád a prezidentů.

Kelly
3. 3. 2024 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Dne 13.3.2024 od 15,00 do 17,00 hod máme demonstraci pod Řehkovými okny na Generálním štábu, aby nás ten slaboduchý pomatenec netlačil do války na straně ukrajinských fašistů.

Standa
3. 3. 2024 08:19
Odpovědět  Kelly

Kdo podporuje fašismus je fašista!

Pravdomluvny
3. 3. 2024 11:24
Odpovědět  Standa

V Banderonacistánu je nacismus a to je trochu něco jiného

Pablo
3. 3. 2024 14:38
Odpovědět  Pravdomluvny

Ano??? A v čem???????

Pravdomluvny
3. 3. 2024 14:54
Odpovědět  Pablo

Pro nás je hnus obojí, rozdíl je v definici.V Banderonacistánu jsou nacisti.
Vsjo jasno?????

Pijack
3. 3. 2024 08:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Agitátorům na Hradě a ČT už teče do gatí. Už nebudou moci psát, že se na Ukrajině bojuje za Prahu. Teď se bude psát po celém světě, že za Prahu bojují Slováci, protože jako jediní jsou schopni zahájit mírové rozhovory s Ruskem. EU se může pouze studem propadnout. Praha proflákla 2 roky – místo aby iniciovala rozhovory na své půdě, což by historické konotace zcela odpovídaly, tak vykřikovala jako potrefená myš na medvěda. Naše poltická garnitura dostala od Fica pořádnou facku. Vládní vzteklouni a šovinisté se mohou vztekat, nadávat, rozčilovat a lhát, ale to je asi tak všechno. Fico zachraňuje životy Českých hrdinů-mamánků u počítače. Jak působivé :-))))

Markýza
3. 3. 2024 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

A já se ptám trochu mimo téma:
KAM ZMIZEL PYJANISTA??
Milane, vy čtete ruské weby pravidelně – nic tam nepsali?

Pijack
3. 3. 2024 11:12
Odpovědět  Markýza

A kdy sem vložíte foto vaší krásné zlatoočky? 🙂

Markýza
3. 3. 2024 14:51
Odpovědět  Pijack

Ježíš, nevložím! Mám to bůhvíproč zakázaný, prostě na to tady nemám nástroj.

Boomer
4. 3. 2024 22:14
Odpovědět  Markýza
3. 3. 2024 14:07
Odpovědět  Markýza

Úplně na něj se-rou. Nikde nic o nějaké bojovné skřetí somraktivitě, ale ani starosti o něj.
Jediná zmínka (na Rusvesně a Alternatiu) o skřetovi v této souvislosti:
Vladimir Zelenskyj dal vrchnímu veliteli ozbrojených sil Ukrajiny Alexandru Syrskému naprostou volnost jednání ve věci personálních změn v armádě, jak uvedl ve svém nočním videoblogu.
Od nynějška má vrchní velitel volnou ruku při provádění jakýchkoli personálních změn v armádě, na velitelství, řekl.
Podle Zelenského jsou všichni velitelé ozbrojených sil Ukrajiny povinni „cítit frontu“ a vědět o skutečných potřebách vojenského personálu. Dodal, že již příští týden po návratu vrchního velitele z fronty od něj očekává zprávu s konkrétními návrhy.
Источник: https://rusvesna.su/news/1709445308

Na Alternatiu to samý a Politnavigatoru už nestál ani za zmínku. Aj opoziční média na něj pr-dí. Takže ho asi ještě mezi dveřmi netrhli, ale nějak zvlášť už zřejmě nikoho nezajímá. Hm… Vlastně jste jediná, kdo si na něj v tomto týdnu vzpomněl. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 3. 2024 14:53

No vzpomněla, protože jsem si tuhle otevřela ten hrášek a říkám si bacha, děvče, ať zas nevyskočí Zelina – a vono nic.
To je vždycky podezřelé, tohleto. Tak možná už někde zkolaboval a už jen kvičí Дай понюхати.

Albi
3. 3. 2024 17:16
Odpovědět  Markýza

A nebo někde v zapadlém koutečku počítá, jestli mu ta Ukrajina už vynesla dost na cestu, úplatky a zajištění, hodné politikajeho významu pro zbytek života – nebo jestli stačí něco odkudkoliv a v jakékoliv měně vyžsdímat.. 🙂

Markýza
3. 3. 2024 17:31
Odpovědět  Albi

Já ti holka nevím….ten koks je velký svinstvo, on se nadšenecky pustil do dobrodrůža, na které neměl ani vzdáleně…..nemovitosi má rozesety po celém světě a děngy mu asi taky nechybí, ale podle mě se nemůže už do smrti nikde cítit dobře a bezpečně.

3. 3. 2024 20:15
Odpovědět  Markýza

Jen tak naokraj o něčem, co se moc neví – všichni velitelé, kteří vedli čečnu v té terorválce proti Rusku a dopouštěli se zvěrstev, byli do deseti let do jednoho zlikvidováni. Ty movitosti mu budou platný nemlich stejně, jako Kuzminovi (to je ten co švihnul vrtulník a zastřelil jeho posádku) těch 500 000 doláčů za zradu Bejt skřetem, tak si koupím čepičku a rejč, aby se měl o co opřít, a zašil bych se mezi trpajzlíky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
3. 3. 2024 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropu již nelze zachránit. Musela by přijít kompletní dekontaminace tohoto sajrajtu, který se zde navršil a to je nyní nemožné, neboť k tomu nejsou vytvořené podmínky, tedy duševně vyzrálý lid. Příčiny úpadku této společnosti jsou tak hluboké, že by trvalo desítky roků, než by se zde nainstalovala opět normalita se skutečnou právní společností. Je iluze myslet si, že volby něco změní bez skutečné vzdělanosti a vyzrálosti jedince. Takový model lidské společnosti je možné vytvořit pouze pod dohledem skutečně nesobeckých a moudrých jedinců. Může se to zdařit v Rusku Vladimírovi, ale bude to chtít spoustu trpělivé práce. A jestli on k té práci dostane dostane další šestiletý mandát, mají k tomu Rusové dobře nakročeno. Ze srdce jim ten úspěch přeji a člověk i trochu závidí, že se budování takové společnosti nebude moci zúčastnit.

Pavel z Moravy
3. 3. 2024 09:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nu a abych podpořil svoji myšlenku, že pouze vyzrálý člověk může vytvořit lepší svět, dám zde příklad z historie. Ve 4. století našeho letopočtu, v době zanikající Římské říše byla ve městě Alexandrii největší knihovna světa ve které své žáky, někteří byli i otroci vyučovala filosofka a vášnivá astronomka pohanka Hipáthie. Ona snad byla první, která přišla na to, že země se otáčí po elipse. V té době ale v této východní Římské říši vládl křesťanský císař, Řím přijal křesťanství a v Alexandrii žili tedy tzv. pohané, křesťané a Židé. Křesťané vyprovokovali obrovský masakr pohanů a zlikvidovali a zničili tuto významnou knihovnu a nakonec zabili i Hipáthii, protože jako moudrá žena byla pro ně velmi nebezpečná. Tito křesťané byli posedlí fanatici, kteří likvidovali kohokoliv kdo nepřestoupil na jejich víru. Nu a dnes se nacházíme ve stejné situaci, opět se pokoušejí likvidovat humanitu, lidskost a moudrost. A abych nezapomněl, jediná Hypáthie odolala a svoji pohanskou víru nezradila a na křesťanství nepřestoupila. Byla to prostě vědkyně.

Pijack
3. 3. 2024 10:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Rusové hrají šachy, KOZA hraje poker. Tím je řečeno vše.

jiří
3. 3. 2024 11:16
Odpovědět  Pavel z Moravy
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
3. 3. 2024 10:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zárukou, že se to Rusům daří a v delším horizontu dařit dál bude, jsou povahy Slovanů. Chamtiví židé a krvelační Anglosasové takovými povahami neoplývají. Takže tady existuje znatelný základ úspěchu. Chamtivost nikdy neladila s trvale udržitelným způsobem života, protože “po nás potopa” – zabrat, obsadit, vyžrat, zničit, ukrást, zdevastovat a opustit – to jsou základní koloniální atributy. Tohle je Slovanům proti srsti. ONI to vědí, my to víme. Je to jen hra s časem.

Albi
3. 3. 2024 17:21
Odpovědět  Pijack

V tom případě se v ČR nachází velmi málo Slovanů!

Honzas
3. 3. 2024 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtěli jste vojáka Tak máte válku. Ten vás oblékne všechny do uniformy atrada na Ukrajinu

Pijack
3. 3. 2024 11:48
Odpovědět  Honzas

Jakýsi, prý známý a oblíbený influencer se obul ostře do Okamury za jeho postoj k homosexuálům při projednávání zákona “manželství pro všechny”. Se picnu smíchy. Tento mladičký buzík si myslí, že lidé s úchylkou mají mít stejné postavení s lidmi bez úchylky. Sám tento úchylný postoj dává najevo. Tak tohle kuře chce už snášet vejce jako slepičky. NEUVĚŘITELNÉ 🙂 Ale určitě se mu nebude chtít rukovat do zákopů na obhajobu svého společenského uplatnění 🙂

zuzana
3. 3. 2024 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Šéf Britských ozbrojených sil tajně pomáhá Ukrajině s přípravou bojových plánů proti Rusku

https://aktax.cz/sef-britskych-ozbrojenych-sil-tajne-pomaha-ukrajine-s-pripravou-bojovych-planu-proti-rusku/

zuzana
3. 3. 2024 12:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Hollywoodská elita panikaří, protože oběť P Diddyho slíbila, že identifikuje VIP pedofily

https://aktax.cz/hollywoodska-elita-panikari-protoze-obet-p-diddyho-slibila-ze-identifikuje-vip-pedofily/

Jan
3. 3. 2024 12:51
Ohodnotit příspěvek :
     

PaPa je tam oblecen jako buran, ktery je. Pokrcene nohavice a kratke rukavy.

Pravdomluvny
3. 3. 2024 13:05
Odpovědět  Jan

A to jste na vlastní oči neviděl udavače Havla….. já bohužel jo🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Pravdomluvny
3. 3. 2024 14:56
Odpovědět  josh-xy

To jste fotil osobně???