blog

Přehled toho, co nemáme, je opravdu impozantní.

Jarosav Štefec:

Britský deník Financial Times ve čtvrtek uveřejnil text o kapacitách protivzdušné obrany NATO na takzvaném „východním křídle“. Což jsou de facto země, které vstoupily do aliance v devadesátých letech a později, tedy včetně ČR. “Severoatlantická aliance má v současné chvíli k dispozici jen asi pět procent kapacit protivzdušné obrany, nezbytných k účinné ochraně východního křídla NATO. Nedostatek systémů potřebných pro případ války odhaluje zranitelnost aliance a Evropy,” uvedl list s odvoláním na analýzu, kterou vypracovali experti ve vedení aliance.

Co k tomu říci? Je to ještě podstatně horší a přehled toho, co nemáme, je opravdu impozantní. Nejen že nemáme onu zmiňovanou protivzdušnou obranu, my nemáme dokonce ani armádu. A ani peníze na její obnovení. Zbylé těžké zbraně jsme za situace, kdy nákup nových vyjde 4 až 5 krát dráž než před válkou, poslali podle pokynů Velkého bílého otce ve Washingtonu jako „pomoc Ukrajině“, aby v nich mohli její vojáci zabíjet nenáviděné Rusy a zároveň slavně umírat. Místo nich zatím dostáváme jako „pomoc od partnerů v NATO“ nepotřebný šrot, který si budeme muset sami za své peníze upravit do provozuschopného stavu.

Nemáme funkční systém ochrany obyvatelstva a nikdo se nenamáhá ani předstírat, že nějaký vytváříme. Nemáme vybavené úkryty pro děti a staré lidi, nemáme nouzový systém distribuce potravin a základních potřeb pro přežití v případě válečného konfliktu, nebo jiné katastrofy. Nemáme dokonce ani ty potraviny. Nemáme krizové zásoby pohonných hmot, ani krizový systém zásobování energiemi a vodou. A co je podstatné, nemáme ani peníze na nákup a lidi na organizaci a zajištění čehokoliv z výše uvedeného.

Ty peníze nemáme opravdu už téměř na nic. Ale velkopansky objednáváme milióny kusů dělostřelecké munice za situace, kdy máme přislíbené prostředky na nákup sotva pár set tisíc. Naši „spojenci v NATO“ se do financování fantasmagorií jistého Petra Pavla totiž vůbec nehrnou. Jsou na tom totiž velmi podobně jako my. Ale na rozdíl od zfanatizovaných „world of tankových“ válečníků, tvářících se, že mají tuto zemi pevně pod palcem, jsou jejich vládám vlastní lidé přednější. Navíc většina z nich cítí, že se válečný vítr obrací a že spolu začnou brzy mluvit diplomaté. Které také nemáme.

Co vlastně máme? V první řadě partu fanatiků, hrajících si na vládu ČR a omílajících stále dokola, že jsme ve válce a musíme porazit Rusko. Máme také tweetujícího generála, stojícího v čele pár tisíc ozbrojenců-odzbrojenců, kterým se čistě z nostalgie říká AČR. Jak on sám fantazíruje, hodlá s touto pidiarmádičkou vést válku s technologicky vyspělou velmocí, vlastnící jaderné zbraně. Konkrétně 5800 jaderných náloží, schopných proměnit v radioaktivní poušť celý svět. No, budiž mu to přáno. Nejspíš se brzy dočká.

Dále máme partičku 108 neschopných kývalů ve Sněmovně, kteří zradili svůj poslanecký slib za možnost hrát si čtyři roky na „politickou elitu“. Máme také jakéhosi „gauleitera z pověření“, takto šéfa jisté „veřejně činné tajné služby“. Máme i spoustu bohatě placených poradců, táhnoucích na Rusa za situace, kdy už i Američané hledají, jak z celého východního dobrodružství vycouvat. Pokud možno tak, aby to nevypadalo jako ty proslulé odlety posledních vrtulníků ze střech US ambasád v Saigonu a Kábulu. Máme také stále hůře fungující správu země, závislou na mizerně fungujících informačních systémech, které vyřadí jediný elektromagnetický impuls. A nemusí být zrovna jaderný. Stačí větší sluneční erupce.

Není toho zrovna málo. Toho, co nemáme i toho, co máme. Problém je v tom, že ani o jedno z výše jmenovaných „toho“ nikdo z rozumných lidí nestojí. A hned tím dalším problémem je fakt, že z této situace prakticky není v současné době rozumné východisko. Lidé sice jaksi cítí, že jejich malý svět není úplně v pořádku a změna je potřebná, ale zatím je stále dost jídla, sice nekvalitního, ale zato hezky zabaleného, nějaké peníze je možné dát bokem nebo vypůjčit a zaletět levně do Egypta, a že školství stojí za houby? Vždyť ta naše Andula má samé jedničky! Stačilo zařvat na třídní učitelku, a ono to šlo.

Půjde to změnit? Nevím. Nový řád obvykle vzniká z chaosu, který je vždy průvodcem války. A ta nás, jak se zdá, nemine. Bez ohledu na naši nepřipravenost. Naši „vrcholní politici“ pro to jistě udělají i nemožné.

sdílet na

38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
5. 6. 2024 01:54
Ohodnotit příspěvek :
     

No, aspon to howno že máme. A navíc nám ho nikdo nezprivatizuje.

Bai
5. 6. 2024 02:21

Máme partu zaprodaných zrádců republiky, cizáků.

cool
5. 6. 2024 03:58
Odpovědět  Bai

Jestli je tam “nepasou jako kokainistu, udělají pro dávku dealerovi cokoliv.

Monty
5. 6. 2024 09:01
Odpovědět  Bai

Ano ,ale ..taky občany ,kteří je tam nechávají ..defenestrace není zakázané slovo .

Albi
5. 6. 2024 07:14

Trochu mimo (jako obvykle), ale přesto zajímavé. Mainstream hlásí:
Nejdražší chytrá munice od Západu je Ukrajině k ničemu, Rusové ji oslepilihttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-nejdrazsi-chytra-munice-od-zapadu-je-ukrajine-k-nicemu-rusove-ji-oslepili-252925#
Jednou z výhod, kterou by ukrajinská armáda měla v boji s ruskými silami mít, je vyšší přesnost celé řady zbraní. Poskytovat ji obráncům mají především „chytré“ západní zbraně, které využívají sofistikovaného navádění k cíli.
Tolik alespoň praví teorie. V praxi se ovšem některé tyto zbraně ukazují tak nespolehlivými, že je ukrajinská strana přestala zcela používat – a to i přesto, že se třeba při prvním nasazení velmi osvědčily. Jenže jak se ruské síly přizpůsobovaly, ztrácely na účinnosti a v některých případech jsou dnes dokonce prakticky nepoužitelné.
Ale novinka je to poněkud už vyčpělá, protože:
Takový má být alespoň závěr dvou zpráv, které ukrajinské vojenské velení připravovalo v průběhu několika měsíců na ****konci minulého a začátku letošního roku****.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
5. 6. 2024 13:20
Odpovědět  Albi

🙂

Markýza
5. 6. 2024 20:11

Tak já vám lidi přihodím ještě jednu zprávičku pro dobrou náladu – mně aspoň velice pobavila! Nebohá KoZa…….co si počne, až se tohle uskuteční? 😀

https://www.youtube.com/watch?v=t-h5Ual3An0

5. 6. 2024 22:28
Odpovědět  Markýza

Když jsem to včera čet na Alternatiu, tak jsem se musel tomu, jak vícevektorový Erda Osman kroutí koze rohama, taky smát. Tak trochu mi tím lavírováním připomíná Přému Otase I. i když ten to zvládal s větší grácií.
Co je ale úchvatné sledovat, je role strejdy šmuela co globálního spojovatele. Nebo spíš dokopavatele: Americký ekonom: Západní sankce proti Rusku vytvořily ve světě nový pól prosperity
4. června 2024

Západ, který se snažil sankcemi izolovat Rusko od evropského energetického trhu, nedosáhl výsledků, protože v osobě BRICS se ve světě objevil druhý pól prosperity, řekl americký ekonom… https://alternatio.org/events/all?start=40

V tomto směru je think tank strejdy šmuela geniální. Což mi připomíná ten americký válečný babinec – mám na mysli institut pro studium války.
Tak z těch jalůvek včera vypadla geniální úvaha, že to bandeři sichr vyhrají, páč čerstvě mobilizovaní ukrovojáci svou kvalitou vysoko převyšují rusvojáky, páč ukroše zmobilizují a okamžitě je uvádí do boje, kde absolvují “praxi bojem”, což jim dá ve výsledku mnohem více, než nějaké jalové cvičení před nasazením na bojovou linii, jak to praktikují Rusové. A mysleli to vážně! Sem ucmrndával.

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 09:19

Myslím, že to Štefec řekl dobře. Ještě by k tomu bylo pouze potřeba dodat kdo se přičinil, aby to takto dopadlo. Tedy jaký systém a kteří konkrétní lidé. A já bych už komunisty a to ani ty kryptokomunisty tak moc nezmiňoval. Už by to bylo trapné i když někteří z nich v tom jedou samozřejmě také. Ale téměř 35 let podvodů už jde za jinými týpky.

6. 6. 2024 00:46
Odpovědět  Pavel z Moravy.

jo

ModrýKlokan
5. 6. 2024 12:14

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
5. 6. 2024 12:15

Za leyno taky platíš “daně”, uhlíři. Ve vodném a stočném. Navíc přibyly a ještě pribydou další daně na leyno, navázané na systém odpustků – “emisních povolenek”, na osobu a domácnost….:-D)))))

Albi
5. 6. 2024 12:56
Odpovědět  ModrýKlokan

Bude hůř – pokud projde Válkova novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, ty tebou popsané daně budou směšné položky.

Do pětapadesátého paragrafu zákona chce připsat větu:
„Příslušná zdravotní pojišťovna má vůči svému pojištěnci právo na náhradu nákladů na jemu poskytnuté hrazené služby, které vynaložila v důsledku jeho zaviněného protiprávního jednání, o němž bylo pravomocně rozhodnuto v trestním řízení nebo řízení o přestupku.“

Co to znamená?
Veškerá ošetření veškerých zranění jdou na váš účet. A můžete se jenom modlit, že se vám nestane něco vážného. Účet i za krátký pobyt na jednotce intenzivní péče půjde do stovek tisíc, dlouhodobější nebo dispenzární péče kvůli chronickým následkům může jít v součtu do milionů. Žádný horní limit zákon nestanovuje. Jedna chyba se v extrémních případech může klidně rovnat finanční likvidaci jedince, domácnosti, rodiny.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vizita-valkuv-asocialni-napad-muze-si-za-to-tak-at-plati-253136

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
5. 6. 2024 15:27
Odpovědět  Albi

Na chudej lid a ovce musí bejt přísnost. Do penálu musí jít voholený na kost :-D))))

Slovan
5. 6. 2024 17:10
Odpovědět  ModrýKlokan

….a když to ještě přinesou na podnose. 😊😊😊🙋‍♂️

marie
5. 6. 2024 16:37
Odpovědět  Albi

Hlavně bych drasticky zpeněžila ty pitomce, kteří na horách chodí ve vítnamkách, dále i přes zákaz se courají tam kde nemají, jezdí kde to není povoleno. Pár takových pitomců zpoplatnit – jako v Rakousku – a budou všichni v lati.

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 17:04
Odpovědět  Albi

Milá Albi, i když se to potom dotkne i nás starších, toto by předně měly řešit generace mladých. A pokud by tyto generace byly vyzrálé a důstojné, tak by chápali co jim tito lidé co řvali směrem ke komunistům nejsme jako oni připravují. Ale oni si je volí, jim se v tomto systému líbí, některým, kteří mají malé děti se dokonce líbí gender propaganda a její použití, tak to prý má být a jsou plně s dnešní situací spokojeni. Takže co k tomu mohou staroušci dodat – budete dostávat výpověď bez udání důvodů, platit časem kompletně za zdraví a školní docházku svých dětí pokud nebudete bydlet pod mostem a možná už budete očipovaní, abyste byli lépe identifikovatelní. Že jste nepřemýšleli a toto nevěděli vás omlouvat nebude. Takže živí budou skutečně závidět mrtvým. Když ti ale bude třeba 30 roků, tak se ta závist a hrůza pěkně protáhne. Nám už to vadit nemusí, když to nevadí mladým.
.

ryba
5. 6. 2024 12:59
Odpovědět  ModrýKlokan

A co když MzzČ trousí to leyno při toulkách lesem ?

5. 6. 2024 13:16
Odpovědět  ModrýKlokan

Aby taky ne. Vždyt to jediný, co po nás zůstane, bude howno. To přece stojí za ty prachy, ne?

Albi
5. 6. 2024 15:41

A tyhle počty z “jiného soudku” jsou tedy trapnost nad trapnost.
Kdyby pan ministr byl třeba pokrývač nebo řidič autorusu zvlášť ve velkých městech, asi by mu těch jeho “pár měsíců” připadalo jako věčnost.
A co potom ty návrhy, že třeba řidičům nad 60 let by mělo být řízení motorových vozidel zakázáno?
Oni se pracujícím doslova vysmívají!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-par-mesicu-v-duchodu-navic-jurecka-pripustil-jednani-o-zmene-253191#
Namísto 21,5 let strávit v důchodu čtvrtinu života. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) připustil, že chce ještě jednat na koaliční úrovni o změně, která může prodloužit důchodový věk.
Dnešní padesátníci, konkrétně lidé narození v roce 1972, mají strávit podle důchodové reformy v penzi průměrně 21,5 roku. Pokud by se ovšem ještě v rámci koalice dohodla změna a v důchodu by měli strávit jednu čtvrtinu života, tak by podle predikce penzi pobírali přes 22 let.

5. 6. 2024 22:33
Odpovědět  Albi

Drak
5. 6. 2024 19:13

Možná, že jsi optimista. Oni zpeněží všechno.

Albi
5. 6. 2024 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

I tohle je zajímavé, ale …. jen do jisté míry..
https://www.michalapetr.com/map-2011-kyjevska-media-vcera-poprve-priznala-krutou-pravdu-rusove-za-96-hodin-zlikviduji-drony-80-z-kazdych-100-mobilizovanych-vojaku-ktere-proti-nim-zelenskyj-nakomanduje/
Na dnešek jsem připravil naprostou lahůdku. Ruský dokumentární film – 27 minut záznamů z bojů o jedno z nejstrategičtějších míst Doněcka … ukazuje absolutní ruskou převahu na bojišti. Rusové celou několikadenní nelítostnou bitvu o террикон vlastně jen prosedí v bunkrech u počítačů, kde kouří, popíjejí, hodují a smějí se, a přitom svými drony nemilosrdně zlikvidují celou ukrajinskou posádku pevnosti террикон. Do 72 hodin od začátku ruské útočné operace je celá ukrajinská posádka терриконy vybita do posledního vojáka. A rozjaření Rusové konečně nasednou do svých obrněných vozidel, obsadí террикон, a vztyčí na něm svoji vlajku.
beze ztráty jediného ruského vojáka …..

(Poznámka p. Svatoše: Odkaz na film je až na konci analýzy. Doporučuji si jej raději stáhnout do počítače, a teprve potom přehrát.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
5. 6. 2024 08:05
Odpovědět  Albi

Právě v TV nějaká reportérka prohlašovala , že rekrutační střediska na Ukr. jsou plná dobrovolníků, kteří se hlásí do ,,konkrétních ” útvarů.
Že jí pusa nepálí. Tak proč loví ukrpol muže na ulicích?

Spam Janka
5. 6. 2024 08:46
Odpovědět  Standa

videli ste tych dusevne postihnutych, co odviedli? Downov syndrom, tazke mentalne postignutie….chlapec ani nechapal, co sa deje a preco matka nad nim place a objima ho. Hovori sa o tom, ze polovica policajtov, hasicov, zachranarov musi ist na front. To sa nerobi v stave plych rekrutacnych stredisk

5. 6. 2024 13:45
Odpovědět  Albi

Jo. Akorát že se na ten film nedokážu dostat.

Albi
5. 6. 2024 14:39

Já taky ne. Ale jesti tam jsiu nějaké drasťáky, tak o to ani nestojím.

Boomer
5. 6. 2024 14:47
Odpovědět  Albi

.. jo, drasťáky jsou ve válce denním chlebem. A ti co jsou v ní, to mají takříkajíc z “první ruky”.
Až to skončí, ti co přežijou, se vys*rou na to, aby něco řešili ještě za nás…

Boomer
5. 6. 2024 14:44

.. a máš vůbec v počítači Telegram Desktop? Dá se stáhnout zadara…

5. 6. 2024 22:37
Odpovědět  Boomer

Nojo, tak proto.

unor 2022
5. 6. 2024 08:33
Ohodnotit příspěvek :
     

A vypada to, ze nejen nas prehled toho co nemame je obsahly. A nebo se USA chteji z konfliktu vyvleci a nechat to na totalne prihlouplych evropanech.

//sk.news-front.su/2024/06/04/the-telegraph-biden-je-presvedceny-ze-ukrajina-by-nemala-byt-prijata-do-nato/

Toto odlozeni americkeho dobrodruzstvi na Ukrajine muze hovorit i o jiste soucasne jaderne nedostatecnosti USA.
Navic, bylo by prekrasne, kdyby se Rusku podarilo USA a jeho spojence uzbrojit.
A to tu je v zaloze jeste Cina.
Zapad nam v posledni dobe natolik zparchantel ze si ostatne nic jineho nezaslouzi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 09:26
Odpovědět  unor 2022

Kdo má dobré historické povědomí o tom jak končila Římská říše, tak uvidí tu shodu se současnou Evropou. Ammianus Marcellinus – Soumrak říše Římské je nejvíce ceněnou historickou knihou popisující tuto událost. A jsou samozřejmě i další.

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 09:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Skvělá je i kniha Hany Malewské – Pomíjí tvářnost světa, která se zabývá již úplným koncem říše v dobách gótského vládce Teodoricha a dalších následovníků. Toto je skvělý román této polské autorky, zatímco Ammianus jsou fakta.

marie
5. 6. 2024 16:41
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Moc se mi líbila na Pokec24 úvaha a zřejmě i proveditelná možnost, jak uvést Janukovyče zpět do prezidentské funkce, byť byl Mejdanem téměř zlikvidován. Kdo máte čas, přečtěte si to. Nedovedu si představit, co by ti naši pitomci dělali, to by byla totální zkáza. Třeba se to Gosudarovi povede.

Tom
5. 6. 2024 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

si dali prej Ukrajinci požadavek na úpravu tanků. Dopředu jen jednu rychlost, ale čtyři dozadu.

5. 6. 2024 12:41
Ohodnotit příspěvek :
     

😀 My víme.Že nemáte…A přitom všechno co potřebujete máte schované v Muzeu… 😀
Protože všechno co potřebujete, je Energie.
A klíč k ní tam leží…
https://www.youtube.com/watch?v=o5kqz4hDgZw&list=RDMM&index=6

Miro 2
5. 6. 2024 16:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale já vím co přece jen máme. Hodně činovníků, kteří mají tla.. ústa plná hloupých frází, nic nikomu neříkajících keců. V planém kecání jsme totiž mistři světa.

Miro 2
5. 6. 2024 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale já vím co přece jen máme. Hodně činovníků, kteří mají tla.. ústa plná hloupých frází, nic nikomu neříkajících keců. V planém kecání jsme totiž mistři světa. Co je? Sice jsem to napsal, ale nějak se to zaseklo a nebylo to odesláno!!!