blog

Pouze pokud budeme pokračovat v hledání pravdy, máme šanci nalézt mír.

MUDr. Ivan David-fb

Německý politický veterán Oskar Lafontaine píše o Georgi Orwellovi a jeho slavném románu 1984, kde Orwell předpověděl důsledky informačních válek naší doby: „A kdyby všichni ostatní věřili lži, kterou strana [válčících frakcí a médií] řekla – pokud by všechny zprávy byly stejné – pak by to fungovalo. Lež by vstoupila do historie a stala se pravdou.”

Oskar Lafontaine ve svém článku pro Weltwoche pokračuje:

„Když píšu tento článek, čtu: ‚Izrael odmítá obvinění, že je odpovědný za nedostatek potravin v Gaze, obviňuje OSN, že nedokázala nakrmit lidi.‘ Neřekl jeden z fašistů v Netanjahuově vládě, ministr obrany Yoav Gallant: ‚Žádná elektřina, žádné jídlo, žádný plyn. Vše je zapečetěno. Bojujeme proti lidským zvířatům a podle toho se chováme‘? Válečný zločinec Netanjahu je zodpovědný za hladomor v pásmu Gazy.

V roce 2018 bylo používání hladu jako válečné zbraně zakázáno Radou bezpečnosti OSN rezolucí 2417. „Důrazně odsuzuje hladovění civilistů jako způsob vedení války, který je zakázán mezinárodním humanitárním právem“.

Dokonce i Spiegel, který je v čele německých válečných štváčů, si něčeho všiml a píše: ‚Izraelská legitimní sebeobrana se změnila v kampaň ničení. Němečtí politici nad tím zavírají oči. To je špatné a nebezpečné. [. . .] Bomby a chléb, USA vedou. Zahraniční politika by jen stěží mohla působit jako cyničtější.‘

Když se lži stanou pravdou, činy se také stanou lží. Jak rád by člověk vděčně uznal, že západní státy, včetně USA a Německa, nyní shazují potraviny do pásma Gazy. Ale když zároveň dodávají zbraně, jimiž jsou Palestinci vražděni a jejich země se stává stále více neobyvatelnou, pak toto pokrytectví a prolhanost lze jen stěží překonat. Mimo země NATO se německé zahraniční politice, která byla v době kancléře a nositele Nobelovy ceny za mír Willyho Brandta po celém světě vysoce ceněna, nyní dostává jen pohrdání.

Nepoctivost a nepravdivost také zvítězily poté, co papež František vyzval Ukrajinu, aby vztyčila bílou vlajku a zahájila jednání o ukončení zabíjení na Ukrajině. Nejvyšší představitel katolické církve marně upozorňoval, že vyjednávat neznamená kapitulovat. Váleční štváči v Německu zuřili a německá biskupská konference se také poklonila bohu války.

V Německu ze sboru nerozumných lidí, kteří každý den posílají mladé Ukrajince a Rusy na smrt prosbou o dodávky zbraní a prodlužování války, nejen vládní politici Strack-Zimmermannová, Hofreiter a Roth, ale i politici obou křesťanských stran (CDU, CSU) Röttgen a Kiesewetter neblaze vyčnívají. Mluvčí CDU pro zahraniční politiku Norbert Röttgen řekl, že papež není v politických otázkách neomylný. Putina považuje za válečného zločince, ale nikoli amerického prezidenta George W. Bushe, který má v Iráku na svědomí milion mrtvých v důsledku války porušující mezinárodní právo.

‚Odborník na obranu‘ CDU Roderich Kiesewetter považoval papežovu výzvu k zahájení mírových jednání za ‚neuvěřitelnou‘ a obvinil Františka, že stojí na straně agresora. Je přesvědčen, že americké raketové základny poblíž ruských hranic nejsou namířeny proti Rusku, ale proti Íránu, a prosazoval použití německých raket Taurus ke zničení ruských ministerstev. Naplňuje tak přečin § 13 odst. 2 Mezinárodního trestního zákoníku: ‚Kdo plánuje, připravuje nebo iniciuje útočnou válku nebo jiný útočný čin ve smyslu odstavce 1, bude potrestán doživotním vězením nebo treste odnětím svobody. v délce nejméně deseti let.‘ Kiesewetter stále chodí svobodný a neobtěžovaný německou justicí, i když – když se nad tím zamyslíte – představuje hrozbu světové války.

Napoleonovi se připisuje citát, že historie je součtem lží, na kterých se shodla většina. Lži, na kterých se USA dohodly se svými vazaly a německými válečnými příznivci ve válce na Ukrajině, jsou založeny na popírání faktů, jejichž pravdivost si může každý ověřit. Od 90. let 20. století američtí stratégové Zbigniew Brzezinski, Henry Kissinger a George Friedman prosazovali, aby se východoevropské státy, včetně Ukrajiny, staly americkými vazaly s cílem zabránit sloučení německých technologií s ruskými surovinami a zajistit tak dominanci USA v Evropě a Asii.

Gorbačov, Jelcin a Putin jednomyslně odmítli expanzi NATO na východ, tedy postup amerických vojenských zařízení k ruským hranicím, jako neslučitelné s bezpečnostními zájmy Ruska. USA v osobě svého tehdejšího ministra zahraničí Jamese Bakera slíbily, že nedovolí NATO aby rozšířilo základny do východního Německa. ‚Ani píď,‘ to bylo doslova to, co mi řekl, když jsem ho v roce 1990 navštívil jako kandidát SPD na kancléře.

Stejně jako by USA nepřijaly ruské rakety na svých hranicích s Mexikem a Kanadou nebo na Kubě, nemohou Rusové tolerovat na svých hranicích americké rakety, které mohou zničit Moskvu během několika minut. Protože to USA uznaly, zatím nedodaly Ukrajině rakety dlouhého doletu. Na konci 90. let jeden z nejmoudřejších amerických politiků, George Kennan, popsal expanzi NATO na východ jako nejkatastrofálnější chybu v zahraniční politice USA po druhé světové válce a předpověděl militarismus a nacionalismus jako výsledek tohoto špatného rozhodnutí. Rusové 30 let prosili o to, aby byly brány v úvahu jejich bezpečnostní zájmy. Ale americký zbrojní průmysl, který – jak správně předpověděl prezident Eisenhower – nyní ovládá Kongres a Senát, si to nepřál a financoval výbor pro expanzi NATO na východ. Tímto způsobem si zajistil miliardové kontrakty na vyzbrojení amerických vazalů v Evropě.

Válka na Ukrajině začala nejpozději převratem v Kyjevě v roce 2014, který tehdejší americký viceprezident Joe Biden a rusofobka Victoria Nulandová financovali a zorganizovali pěti miliardami dolarů. 27. února 2014 zvolil ukrajinský parlament na nátlak USA předsedou vlády Arsenije Jaceňuka, kterého navrhla Victoria Nulandová. V jeho vládě byli i tři ministři z pravicově extremistické strany Swoboda. Její předseda Oleh Tjahnybok udal směr pochodu: ‚Chyťte své pušky, bojujte s ruskými prasaty, Němci, židovskými prasaty a jinými odpadky.‘

18. března 2014 Rusko v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Krym.

Notoricky známý pluk Azov poté stále více terorizoval rusky mluvící obyvatelstvo na východní Ukrajině a Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva opakovaně informoval o zvěrstvech této síly, střelbě, mučení a znásilňování – válečných zločinech, které jsou dodnes páchány. Může za to i ruská armáda. A veřejnoprávní ARD ještě nebyla zapojena do lži propagandy a v Tagesschau se vyjádřila: ‚Ukrajinská armáda terorizuje i civilní obyvatelstvo. Přináší válku do obývacích pokojů a ložnic dělostřeleckou palbou.‘ Podle OSN přišlo za osm let války na východě Ukrajiny o život 14 000 lidí. V březnu 2021 Zelenskyj podepsal dekret o znovuzískání Krymu. V důsledku toho došlo na jihovýchodě země k masivnímu nahromadění ukrajinských jednotek, od 16. února 2022 OBSE zaregistrovala prudký nárůst dělostřeleckého ostřelování Donbasu ze strany ukrajinské armády. Putin 24. února 2022 nařídil ruské armádě invazi na Ukrajinu, která navzdory všemu porušila mezinárodní právo, což on jako vycvičený informační válečník označil za speciální operaci. The New York Times na začátku března 2024 připustil, že CIA udržovala na ukrajinské hranici s Ruskem po dobu osmi let dvanáct špionážních bunkrů, a Victoria Nulandová musela již v roce 2022 přiznat, že USA zřídily biologickou službu financovanou Pentagonem, tedy výzkumné laboratoře na Ukrajině.

Tento vývoj a fakta, která si může každý snadno ověřit, ukazují, že vyprávění o nevyprovokované ruské útočné válce je nestoudná válečná lež. Dokud se toho budou USA a jejich evropští spojenci držet, nebude mír, protože všechny tyto lži odporují spravedlivému zvážení ruských bezpečnostních zájmů. Pokud je historie americké války na Ukrajině proti Rusku příliš komplikovaná, měli byste si uvědomit prostý fakt: Na hranicích s USA nejsou ruské jednotky, ale na ruských hranicích americké jednotky. Na otázku, kdo je agresor, by pak bylo snazší odpovědět.

To, že západní váleční příznivci lžou, ukazuje i jejich jazyk. Jazyk je často zrádný. Pouze válka na Ukrajině je nevyprovokovaná, zločinná ‚útočná válka‘, zatímco mnohé americké války v Jugoslávii, Afghánistánu, Sýrii, Libyi, Iráku a méně známé v mnoha dalších zemích po celém světě se téměř nikdy neoznačují jako útočné války. A protože je třeba označit hlavního padoucha, jsou to vždy Putinovy jednotky, Putinovy rakety , Putinova letadla, Putinovy tanky, Putinovy lodě, Putinovy válečné zločiny a tak dále, zatímco propagandistická média nikdy nezmiňují Bidenovy jednotky, Bidenovy rakety, Bidenova letadla, Bidenovy tanky, Bidenovy lodě, Bidenovy drony nebo Bidenovy válečné zločiny. A samozřejmě nikdy neříká, že Netanjahuovy bomby, Netanjahuova letadla nebo Netanjahuovy tanky učinily pásmo Gazy neobyvatelným a zavraždily přes 30 000 Palestinců.

Zničení energetických zařízení na Ukrajině je samozřejmě válečný zločin, zatímco vyhození centrálního energetického vedení Nord Stream ze strany USA, oznámené americkým prezidentem Bidenem, válečným zločinem není. A i kdyby to byli Ukrajinci, jak tvrdí německá investigativní média, jako že to zjistila, zničení našeho nejdůležitějšího plynovodu není válečný zločin, a proto vděčně a pokorně dál zásobujeme Ukrajinu zbraněmi a penězi.

Hvězdný německý režisér Werner Herzog představil knihu s názvem ‚Budoucnost pravdy‘. V nedávném rozhovoru řekl: ‚Když se podíváte blíže na politiku, uvidíte, že vše, co se děje v politickém zpravodajství, se řídí určitým příběhem. A obvykle má vyprávění také co do činění s propagandou. Proto vám důrazně doporučuji, pokud jde o důležité politické záležitosti: okamžitě se podívejte na paralelní zdroje. každý z nás je povolán k bdělosti. Dnes můžeme rychle zjistit mnohé na internetu prostřednictvím rozdílných názorů a médií z jiných zemí. Mějte nedůvěru ke všem, mnohem více než dříve.‘ Poslední věta jeho knihy zní: ‚Pravda nemá budoucnost, ale pravda nemá ani minulost. Musíme ji hledat, nikdy to nesmíme vzdát.‘

Zažíváme to každý den: Ve válce je pravda vždy a všude první obětí. Ale pouze pokud budeme pokračovat v hledání pravdy, pokud budeme odhalovat lži a válečnou propagandu a zůstaneme pravdě věrni, budeme mít šanci nalézt mír.“

Pokud se lži stanou pravdou. . .

. . . nebude míru na světě.

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
4. 4. 2024 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

€araboafrika ECB oira soukromé FED holara výměny obyvatel evropy kalergi, to je vtip?
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
https://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886
Tisk pdf si vypněte.
https://dfens-cz.com/rozhodnutim-soudu-je-klimaticka-zmena-stale-ve-vazbe/?show=comments
&
Možná je to součást „motákovjedy tak i tak spolčením kalivodů businessmanů hrátek s poblitiky vazalů zdebilizací aparátčíky kdy tupost je základem úpadků, dehumanizace, dekultury a kolapsu společnosti direkcemi jatých spolčených staronových religiozit posedlých fanatiků totalit, řekněme kryplace bez hranic až vošousty zvrhlých sexualit. (zmrdi a vohnouti) & kauma
https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1156216825737181
https://www.youtube.com/watch?v=evwCYYO2ELk
https://www.youtube.com/watch?v=IUVJpIgpYhA

Pijack
4. 4. 2024 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou jen dva druhy lidí – jedni chtějí znát pravdu a ti druzí pravdu nechtějí. Z tohoto úhlu pohledu se nám tady rozšířila jedna floskule, samozřejmě lživá, protože nemá s pravdou NIC společného. Zní takto = “Putinovi nelze věřit, protože sliboval, že nikdy Ukrajinu nenapadne a proto napadne země NATO”. Autoři této propagandistické floskule jsou zjevně na úrovni infantilního nevzdělance. Oni totiž vymazali řadu faktů, které se k této propagandě nehodí. Putin to sice říkal, ale v době, kdy Ukrajina ještě Rusko neprovokovala. Kreml mockrát vyzýval Kijev k dohodám o spolupráci. USA tomu bránily. Přesto Putin svá slova opakoval, protože věřil, že rusky mluvící země se jednou dohodnou. Jenže přišel obrat a Ukrajina otevřeně začala Rusko provokovat, vraždit na východě ruské menšiny atd… všichni to známe. Co zbývalo za nastalé situace Putinovi? – prostě byl donucen ke změně. Přece nikdo nebude slibovat kafíčko a koblihy někomu, kdo na něj začne útočit. Přesto i dnes Putin trvá na tom, že SVO měla své důvody a nemá zájem útočit na nikoho jiného. To je ta pravda, která se do floskule chciválků nevejde. Takže Putin měl pravdu, ale nebude ze sebe dělat idiota a nechat se provokovat…

skeptik
4. 4. 2024 10:15
Odpovědět  Pijack

Být za hlupáka je každého jeho svobodnou volbou, když je možnost získat informace z celého světa z různých zdrojů.

Tupý hulvát
4. 4. 2024 13:49
Odpovědět  skeptik

Být za hlupáka ano,být hlupákem ne.Co je hlupák,do 80,do 100 nebo do 107??

skeptik
4. 4. 2024 14:11
Odpovědět  Tupý hulvát

To není o velikosti IQ

Teorie hlouposti.
V roce 1976 vydává slavný italský historik Carlo Cipolla nečekaně dílo “Základní zákony lidské hlouposti”. Stručně řečeno pět základních zákonů:
   Lidé netuší, že jsou obklopeni větším počtem hlupáků, než si uvědomují. A pokud ano, bagatelizují jejich počet a nebezpečnost;
   Hlupákem může být každý člověk ve vašem okolí, bez ohledu na vzdělání, původ, společenské postavení;
   Hloupý člověk vždy způsobí druhým nějakou škodu, aniž by z toho měl prospěch, často utrpí ztrátu;
   Chytrý člověk podceňuje škody způsobené hlupáky, i když má smutné zkušenosti ze styků s nimi; čas od času šlápne na staré hrábě, nese ztráty a utrpí ztráty;
   Hloupý člověk je nebezpečnější než bandita jednající se zlým úmyslem.

ModrýKlokan
5. 4. 2024 19:40
Odpovědět  skeptik

@ Skeptik 1+

Výborný připomenutí…

Pravdomluvny
4. 4. 2024 15:24
Odpovědět  skeptik

Ale hlupák nesmí mít právo rozhodovat.

jhh
4. 4. 2024 19:22
Odpovědět  Pravdomluvny

Je li mezi třemi jen jeden rozumný, pak nikdy nesmí dojít na hlasování.

cool
5. 4. 2024 00:11
Odpovědět  jhh

Dodám že bez morálky je to jistota pseudozisků jatých do zmasakrování defraudanty čehokoliv. Nevidíte snad 6. demolici chunty 108. kteří jedou totalitu vyvolených s 156? oiroholarony a 🙂 nic víc tupých aparátčíků korupcí. Kocourkov byl o blbých ale toto je bez obalu o hajzlech.
Bard to trefil.
https://www.youtube.com/watch?v=CJ81xkUnfUY

cool
5. 4. 2024 00:15
Odpovědět  cool
Pravdomluvny
5. 4. 2024 07:04
Odpovědět  jhh

Rychetský to v tomto případě nebyl,naopak.
Umožnil pseudospolku SPOLU jejich vznik…..

Jan
4. 4. 2024 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

3 druhy lidí – přítel – nepřítel-zrádce

zuzana
4. 4. 2024 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

CNN: Západ pomáhá Ukrajině útočit hluboko v Rusku

https://aktax.cz/cnn-zapad-pomaha-ukrajine-utocit-hluboko-v-rusku/

4. 4. 2024 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, přesně tak. Ovšem má to v dnešní době podtext,konec…
Potřebujem Energii. Pokud naleznem Energii, bude všechno jinak.
Pokud nedokážem ihned ropu nahradit, všechno se zhroutí.
To je jednoduchý princip dnešního světa.

PřemekJ
4. 4. 2024 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A to se Oskar decentně vyhnul tématu banderovského neonacismu a nedůsledné denacifikaci během norimberského procesu po 2. sv. v. Pochybuji, že si je vědom chazarských kořenů všeho toho zla včetně jím zmiňovaných západních militantů. Z vyššího principu mravního pak není likvidace chazarských zrůd zločinem ani porušením mezinárodního práva.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
4. 4. 2024 15:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Co je platné, že lež má krátké nohy, když PRAVDA je má často chromé …😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
5. 4. 2024 05:50
Odpovědět  Pravdomluvny

Znám to jinak ! Pro Čechy!
,, Lež , máš krátké nohy”!
Co jste dělali , když nás bylo statisíc na Václaváku? 23.03. Vesměs Pražáků i když tam přijeli i Moraváci ( fajn lidi). Krmili jste králíky nebo slepice, jako BOO? Byla výzva k občanské neposlušnosti!

Pravdomluvny
5. 4. 2024 07:08
Odpovědět  Standa

Já tam tentokrát nebyl,přemohl mě bacil Cecil……kupodivu,krom chrapotu a bez asistence rádoby doktorů jsem v cajku.

Seneca
4. 4. 2024 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Na alternativě je poslední dobou příliš mnoho negativních emocí, až se z toho dělá člověku zle. Naopak téměř chybí ty pozitivní. Lze to pochopit, nikoli omluvit. Vlézt do králičí nory všeho negativního je smrtící past. Běžíme závod na dlouhou trať a tato chyba nás může vyřadit. Roztáčet kola nenávisti je slepá ulička, to přenechme protivníkovi. Chybí pozitivní národní projekty. Máme tady nějaké vlaštovky, třeba Jungmannovu akademii, setkání v Příčovech a podobné, ale to je zoufale málo. Pár vlaštovek jaro nedělá.

Autor
4. 4. 2024 17:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni moc dobře každý ví, kde je pravda. Bohužel vyhrávají jen a pouze úzce soukromé zájmy. Vědí to zločinci, vědí to politici. Ví to každý kdo okrádá bližní své, vědí to i ti nejbohatší. Proto svoje činy tak úzkostlivě skrývají a snaží se to vydávat za normální. Ty svoje zlodějny.

Postavte před lidi dvě “hromádky” – na jedné bude znalost, vědění, které umožní prožít život plný a bohatý na události, dojmy, umožní prožít v laskavosti, lásku plnou a na druhou dejte žlutě špinavou třpitivě lesklou hromádku zlata. Na kterou asi tak hromádku bleskem šáhne tak 80-85 % lidí?

Text na obrázku: Bohatství. Zlato zabilo víc duší, než železo těl …

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
4. 4. 2024 17:42
Odpovědět  Peter 008

Občas i bohatství kapsy může být prospěšné bohatství ducha…… záleží na uživateli kapsy 🙋

M.Š.
4. 4. 2024 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Hledání pravdy není nic složitého,avšak ti,kteří pravdu potlačují,tak proces hledání pravdy dělají záměrně složitým,aby se pravda pokud možno nenašla a nebo byla překroucena,což se děje každodenně,takže pravda dostává na prdel každou minutu tohoto zkurveného běžného denního života.Podle toho svět vypadá,celkem zkurveně…..

Frank1
5. 4. 2024 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ja ten roman cetl. Orwell se dokonale trefil. Jeste nam zbyva jen par krucku ke splneni jeho vidiny, ze lide budou nakonec radi, kdyz je nekdo bude 100% ovladat a kontrolovat.
Verim tomu. Politicka negramotnost ovci umozni tu vidinu udelat skutecnosti.

cool
5. 4. 2024 23:35
Odpovědět  cool

Poddimenzovaný křáp leopard by se na silnici nevytáhl jako v tom filmu tam tank. Mají všechno halivůdů. 🙂