blog

Postoj Ruska k nukleární válce

Prolhaná média nepříčetného Západu se jen třesou na to, aby mohla cokoliv interpretovat jako maximální hrozbu ze strany Ruska. Aby jim lidi věřili jejich infantilní pohádky o “ruské hrozbě”, je třeba je pořádně vyděsit. Schopnost myslet je totiž nepřímo úměrná míře zděšení. A máloco vyvolá takovou hrůzu jako možnost nukleární války. A je samozřejmě úplně jedno, co kdo v Rusku opravdu řekl nebo co má Putin opravdu v plánu.

Takže po dvou letech Covidového bububu, které přestávalo působit, přišel konečně čas na nukleární bububu. Fakta médiím nikdy nestála v cestě, takže odůvodněnost tohoto strašení je, jako obvykle, na bodu mrazu (což nám opět připomíná náš úplně zbytečný zákon proti šíření poplašné zprávy). Nicméně jsme se za poslední dva roky naučili nepodceňovat důvěřivost průměrného ovčana. Zfanatizovaný slámou u kravína lehko uvěří, že média, která vždy o všem lžou, mají vždy pravdu, když jde o Putina, protože… no, prostě autoritářská debilita vypíná logické obvody v mozku.

Dá se tedy předpokládat, že ovečky okamžitě uvěří jakékoliv zmínce o tom, jak nás tu Putin chce zasypat atomovkami. Jaká je realita takové hrozby? K tomu se v reakci na bludy v západních médiích vyjádřila Maria Zacharova a tady je překlad:


Na Západě byly ve všech zemích a ve všech formátech odstartovány mechanismy pro informační útoky na veřejný prostor. Teze je primitivní a naprosto děsivá: Rusové vyhrožují nukleární válkou.

Je snad třeba, abych poznamenala, že tato teze je absolutně nepravdivá a falešná? Očividně ano.

Tato teze je šířena, protože apeluje na základní lidské strachy, zkušenosti starší generace, která se v průběhu druhé poloviny 20. století připravovala na možnost třetí světové války proti globálnímu komunismu, a na mladou generaci Západu, pro niž vlády vypracovaly mechanismus zvaný “cancel culture” (přičemž se tentokrát ruší vše ruské). Mimoto, Západ absolutně nezajímá, co Moskva opravdu říká, a význam slov je překrucován a obracen naruby.

Vezměme si konkrétní příklad.

Před dvěma dny, v rozhovoru v odpovědi na otázku Dimitrije Simese, řekl Sergey Lavrov doslova následující:

“Po mnoho let, až zpět do doby prezidentství Donalda Trumpa, jsme volali po tom, aby Moskva a Washington na nejvyšší úrovni potvrdily výrok Michaila Gorbačeva a Ronalda Regana, kteří řekli, že nukleární válku nelze vyhrát a nikdy se nesmí začít. Pokoušeli jsme se přimět Donalda Trumpa, aby tento výrok potvrdil, ve světle jeho důležitosti pro naše národy a pro celý svět. Bohužel se nám nepodařilo naše kolegy přesvědčit, že tento krok je nutný. Nicméně jsme poměrně rychle našli společnou řeč s administrací Joea Bidena, a naši prezidenti tento výrok pronesli v červnu 2021 na Ženevském summitu. V lednu 2022 jsme naplnili další iniciativu v tomto směru. Pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN přijalo prohlášení podobného znění, což se mělo stát při příležitosti revizní konference členů Smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Všech pět zemí podepsalo, že nukleární válka nesmí nikdy nastat. Toto je náš zásadní postoj a pevně za ním stojíme. Rizika jsou dnes poměrně vysoká. Nerad bych je viděl zveličená, ale mnozí by tak rádi učinili. Tato hrozba je vážná a reálná.”

Co si z toho můžeme odnést?

1. Bylo to Rusko, které, s velkými obtížemi, přesvědčilo v průběhu dlouhých jednání Spojené Státy, aby potvrdily plán Gorbačeva a Regana, že nukleární válku nelze vyhrát a nikdy se nesmí začít.

2. Bylo to Rusko, které přesvědčilo skupinu pěti nukleárních národů přijmout prohlášení stejného obsahu.

3. Jsou tu rizika; neměla by být zveličovaná ani podceňovaná.

Učinili jsme, co bylo možné, aby se zabránilo nukleární válce, aby byly vytvořeny všechny nutné překážky na cestě ke sklouznutí k tomuto scénáři (naštěstí se odůvodnily během Studené války a fungují i dnes), protože chápeme skutečná rizika a hrozby nezodpovědného jednání v této oblasti. Nemůžeme dovolit samotné pomyšlení na nukleární válku.

Ve stylu nejhorších dezinformačních tradic krmí úředníci Západu koordinovaně média falešnými zprávami o údajných hrozbách Moskvy nukleární válkou. Ministerstva zahraničí ze zemí NATO začala přesvědčovat lidi ve svých zemích, že Rusové “chrastí zbraněmi”.

Nejdříve si média počíhala na amerického ministra obrany Lloyda Austina v Německu a později citovali, že řekl, “Rusové nám vyhrožují bombou.” Pak ředitel CIA William Burns mluvil na stejné téma v Atlantě. Zároveň byli vytaženi na světlo penzisté včetně bývalého amerického ministra energie Ernesta Monize, aby pokračovali v zaplavování diskuzí “ruskou atomovou hrozbou”.

To vše byla předehra vedoucí k tomu, že americký mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price označil slova ruského ministra za “chvástání se”, přičemž zároveň paradoxně spekuloval při brífinku o “potenciální nukleární eskalaci”.

Všimněte si, jak neohrabané to bylo z hlediska mediální práce. Nejdříve byly všechny připravené citáty proti naší zemi opakovány novináři, a pak je znovu zmínil Ned Price. Prezentace zaměřená na nepříliš sofistikovanou veřejnost. Nikdo si nevšímal toho, co ministr zahraničí řekl o rizikách a pokusech Ruska zabránit nemyslitelnému.

Je to nemyslitelné pro nás, ale s ohledem na Hirošimu a Nagasaki je to, bohužel, možné pro naše zámořské kolegy.

Další den začala média s hromadným vymýváním mozku. Britské tabloidy (Daily Mail a další), kvalitní analytický americký tisk, francouzská televize a německé tabloidní časopisy se jaly tvrdit jedním hlasem, že Moskva hrozí třetí světovou nukleární válkou. A už se o tom diskutovalo i v Evropě; francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian řekl, že slova ruského ministra zahraničí jsou “rétorikou zastrašování”.

Chtěla bych se zeptat tohoto Francouze, jestli alespoň viděl, co Sergey Lavrov řekl. Rozhovor jsme přeložili.

Naše země je proti jakékoliv nukleární válce, což je přesně to, co řekl ruský ministr, a to je vodítkem pro naši diplomacii.

Je možné, že v hlavních městech na Západě čtou ty rozhovory tak, jak je prezentují západní média? To je jediné, co může odůvodnit jejich slova. Nevypínejte alternativní zdroje informací a poslouchejte, co Rusko říká v originálním textu, a ne nějakou interpretaci vašich médií pod vedením NATO.
https://bit.ly/39wLcqh

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
30. 4. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Tuhle západní svoloč neškodí postrašit zničením.Sami se ničí,tak proč je ještě nevystrašit víc?

Ladislav
30. 4. 2022 17:08
Odpovědět  Gales

Že by tady řádil taky cenzor? Stratil se mi příspěvek. A já Marušku tak krásně oslovil.

Capry
30. 4. 2022 19:36
Odpovědět  Ladislav

Mně zas naskakují dvě jména. A ta ztráta se mi taky stala.

krpo
30. 4. 2022 11:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Stydím se!!!
Stydím se za naši generaci (60+),která vychovala nepřemýšlející potomky. Jen samé dávej a žádné ber. Tady a teď,všechno a hned. Vůbec jsme si nevšimli,že vychováváme kukačky – všichni zmizte,přišel jsem JÁ a se mnou i moje zájmy,na nikom a ničem jiném mi nezáleží.
A nějaká vlast,národ,rodina – co to je?
Stydím se!!!

Frank
30. 4. 2022 11:40
Odpovědět  krpo

Jako kdo. Vychoval jsem dvě děti a ty od mala vědí, jaké jsou opravdové hodnoty. Ale v zásadě máte pravdu.

30. 4. 2022 12:46
Odpovědět  Frank

Souhlas – jak kdo. Já vychoval tři, z toho 10 let jako samoživitel, a od mala jsem je vedl ke kritickému myšlení a k zodpovědnosti. Povedlo se. Ted v tomto směru vedu obě vnučky, když na mě připadne hlídání – dcera a zet pracují a ne vždy jim to vychází aby mohli holčičky vyzvednout ze školky a školy. Jediný nezdar – asi jsem to s tím kritickým myšlením a zodpovědností přepísk – kluci (46 a 44) si nechtí založit rodinu, že prý by to k jejich dětem, vzhledem ke stavu světa, nebylo zodpovědné a namísto trvalého vztahu upřednostnují jeb-ačkové kamarádky, jak říkají svým občasným přítelkyním. Prý je to tak férovější. Se-rou mě!

Pavel
30. 4. 2022 15:56
Odpovědět  krpo

Již jsem to zde také psal, prostě důstojnost a úcta k vlasti a národu je pryč. Z všeobecného hlediska se zde až na výjimky vychovala generace sobeckých a bezpáteřních človíčků. Obzvlášť v naší zemi je to obrovsky viditelné. Myslím si, že se měli příliš dobře a opravdu chtějí jenom brát a dávat nic. Ve svém okolí jsem mnohokrát viděl jak babičky s dědečky raději ani nevolají, aby neutratili nějakou tu pětikorunu navíc, omezí se na všem, jenom aby se mohli omladině podbízet a přispívat jim tisícovkami k pohodlnému životu. Tak nějak to je.

Pozor
30. 4. 2022 12:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Ak je niekto proti nukleárnej vojne ešte neznamená, že sa jej nezúčastní. Každý kto vlastní takéto zbrane ich má na to aby ich v prípade potreby aj použil. Áno hrozba nukleárnej vojny je v súčastnosti veľmi vysoká.

ZMann
30. 4. 2022 16:08
Odpovědět  Pozor

Británia môže ísť pod vodu.Zdroj: NEWSFRONT

janle57
30. 4. 2022 13:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Zásadní ruskou geopolitickou současnou doktrinou je ekonomické zničení západního
světa důsledným surovinovým,plynovým,ropným a potravinovým embargem a nastavení
obchodů s těmito státy pouze v rublových platbách,přičemž kurz rublu si stanoví sama
RF,pokud se k této doktrině přidá i Čína,celý Západ se během pár let sesype i se
svými natištěnými dolary a eury,nakonec si s nimi bude moci vycpat matrace,aby ušetřil
na drahém molitanu,k jehož výrobě je nutná ropa.

TTT
30. 4. 2022 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Možnost nukleární války bych nezavrhoval. Naopak mám obavu, že právě tam Evropu tlačí naši přátelé z USA. Můžete jen hádat, kam míří kontinuální expedice stále výkonnějších zbraní z EU i USA. Den za dnem posíláme Ukrajině kvalitnější zbraně. Co asi udělá Rusko, až budou na jeho území pod vlajkou Ukrajiny létat rakety USA nebo Británie? Poddá se a kapituluje? Nemyslím si. Stupňování války vede k jadernému konci. Vzhledem k tomu, že Česká republika byla první zemí, která začala posílat Ukrajině tanky a těžkou výzbroj a jsme dlouhodobě absolutně nepřátelští vůči Rusku, budeme asi mezi prvními cíli. Jen doufám, že to skončí dřív, než dojde na ty atomovky

krpo
30. 4. 2022 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Chci se omluvit všem,kteří to s výchovou potomků vzali za správný konec – a který konec je ten správný, to není nutno rozvádět – však si rozumíme!