blognezařazené

“Postoj Česka je ostudou.” Schwarzenberg kritizuje země V4 kvůli migrační politice

ČTK – Vídeň – Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ostře kritizoval středoevropské státy za jejich přístup k problematice migrace a řekl, že chybějící solidaritu z jejich strany by Evropská unie neměla tolerovat. V rozhovoru v dnešním vydání rakouského listu Tiroler Tageszeitung ale český politik odsoudil i postoj rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který odmítl převzít část nezletilých migrantů z požáry zničeného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos.

“Samozřejmě je potřeba pracovat na tom, aby ti lidé mohli zůstat ve svých domovských zemích. Ale politika EU, která problém hází na krk Řecku a Itálii, přičemž ostatní se od toho distancují, je nespravedlivá a nelidská,” řekl čestný předseda TOP 09 v rozhovoru, ze kterého citovala agentura APA.

Ostudou pro Evropu je podle Schwarzenberga zejména postoj Česka, Polska a Maďarska, které zcela odmítají dělit se s jihoevropskými státy o břemeno, které představuje starost o migranty mířící primárně právě na jih kontinentu. “Chybějící solidarita by se neměla tolerovat,” uvedl exministr, podle něhož by země, které žádné migranty přijmout nechtějí, měly podstatně finančně přispívat.

“Bohužel i rakouská vláda přistoupila k tomu, že názor zemí Visegrádu sdílí. Rakousko přitom hodně migrantů přijalo a mnozí z nich se příkladně integrovali. Na to může být Rakousko pyšné,” dodal Schwarzenberg.

Ve sporech o dodržování principů právního státu, které nyní unie vede s Maďarskem a Polskem, je podle českého politika třeba postupovat obezřetně. Omezení finančních prostředků z evropských fondů podle něj není řešením, protože by to byl trest zejména pro obyvatele daných zemí.

“Umím si představit cílená opatření zaměřená proti ekonomickým zájmům miliardářů, jako je český premiér Andrej Babiš nebo maďarský premiér Viktor Orbán, a také proti jejich přátelům, kteří všichni velice rychle zbohatli,” uvedl Schwarzenberg, který v rozhovoru kritizoval i chybějící společnou zahraniční politiku EU a vyjádřil se také k nadcházejícím americkým prezidentských volbám. Šance Donalda Trumpa na znovuzvolení jsou podle něj navzdory průzkumům stále vysoké.

Zdroj: https://globe24.cz/svet/postoj-ceska-je-ostudou-schwarzenberg-kritizuje-zeme-v4-kvuli-migracni-politice.2a3ba162

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
1. 11. 2020 20:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Masaryk a Beneš loupeživou pobělohorskou německou šlechtu Schwarzenbergy zkonfiskovali a vypráskali.

14. prosince 1989 přiletěli do Prahy Soros a Schwarzenberg a oznámili Havlovi, že bude prezidentem ČSSR. Designovaný premiér Čalfa poděkoval Sorosovi za všechno, co pro Československo udělal. Soros v letech 1980-89 daroval 3 miliony $ Janouchově Nadaci Charty 77, Soros byl od roku 1984 také hlavní sponzor polské odborové organizace Solidarita a v SSSR sponzoroval miliony $ disidenta, jaderného fyzika Andreje Sacharova s přáteli.

Danuška
1. 11. 2020 20:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebo jak Franz Josef I., ministerský předseda Felix Schwarzenberg a ministr vnitra Bach v roce 1848 nastolili v Rakousku neoabsolutismus, zavírali tisíce rakouských revolucionářů i českých vlastenců do vězení a uštvali k smrti Havlíčka a Němcovou.

Já nevím, jestli Češi neznají vlastní dějepis, že se Schwarzenberg promenáduje jako poslanec?

Taková drzost a národní urážka!

Pítrs
1. 11. 2020 22:39
Odpovědět  Danuška

Každý se na tuto problematiku kouká z jiného úhlu. „Čech“ Karel Schwarzenberg, který by poslal prezidenta Beneše před tribunál do Haagu, omluvil se Němcům za vyhnání a tvrdil, že dekrety zanikly. Doma mluví německy, jeho žena, ehm neumí ani „žbleptnout“. Je součástí propagace NWO. Z jeho pohledu se nedivím pro jeho názory, které jsou publikovány díky médiím, které jsou v rukách těch, kteří to s námi „myslí jen dobře“. Před několika lety celá kulturní fronta a „čírovci“ chtěli za prezidenta tohoto „českého vlastence“, který to s námi myslí upřímně. Tomu přestávám rozumět! Dnes mladí dávají hlasy Pirátům – asi nám není pomoci, protože to jsou ti, kteří do naší země chtějí „ubohé migranty“, aby nás „obohatili“.
„Danuško“, myslíš si, že to některé lidi u nás uráží?

Pavla
2. 11. 2020 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

V Rakousku po něm pojmenovali náměstí a řekli mu, ať jim dá už pokoj. Tak jel prudit do Čech. Nejspíš mu ty vejšplechty někdo píše, nikdo neví, jestli mluví ze sna, jeho výstupy jsou irelevantní…