Ponížení, které za celý život nezažila, komentovala zkušenost účastnice fronty na novodobé banány.

Ministře zdravotnictví Vlastimile Válku. Stav české stomatologie je tragický. Pro pacienty ponižující a jeho řešení nikdo ze zúčastněných nenabízí. Z jejich úst padají jen prázdná slova a vzájemné obviňování. Popíšeme si situaci.

Do jihočeské Bechyně před půlrokem přibyla zubařka Pavlína Prokůpková. A kolem registrací se semlela další mela. Stejně jako Hustopečích a Hejnicích za poslední půlrok. Dlouhá fronta a velké rozčarování značné části lidí, kteří hledají zubaře. Nedostalo se na ně.

Registrace na půl roku dopředu byla hned po zavedení praxe pozastavena. Ordinace nejspíš praskala ve švech. 14. března 2023 přišla další vlna registrací naplánovaná na 27. března. Čtrnáctého zubařka Prokůpková zveřejnila na facebookové stránce města: „Objednávky a registrace nových pacientů přijímáme pouze na telefonním čísle. Dle předchozí zkušenosti víme, že přijímání nových pacientů bude během dopoledne naplněno, proto ve chvíli, kdy bude mobil vypnutý, přijímání bylo ukončeno,” informovala Pavlína Prokůpková. O několik dní později na tomtéž místě byla zveřejněna změna. Registrace jen při osobní návštěvě. Někteří lidé 27. března stáli ve frontě už od druhé hodiny ranní. Aby se na ně dostalo. Nedostalo se na drtivou většinu těch, kteří tvořili frontu.

Reakce jednoho z účastníků fronty na novodobé banány? „Za celý můj život jsem nezažila takové ponížení, kdy jsem stála frontu na registraci do ordinace lékařky Prokůpkové. Stála jsem tam šest hodin, kdy pršelo, padal sníh a foukal studený vítr. Aniž by zaregistrovali jednu osobu, ohlásili konec registrace a zamkli dveře na vrátnici,“ je k vidění komentář na webu Jižní Čechy Teď. Další reakce, zcela logická: „,Super akce’, zblázní lidi, aby osobně přišli a vezme jen par lidí. Lidi čekali v mrazu dlouhé hodiny před fabrikou a nic. Trochu více empatie – vždyť jste, paní zubařko, musela vědět, kolik máte volných míst a mohla jste těch pár lidí přijmout po telefonu.“

Někteří lidé, kteří nezaregistrovali změnu ve způsobu registrace do ordinace, volali telefonem. Reakce: „Naprosto tragické, telefon byl snad vyvěšený. Číslo jsem volala poctivě každé dvě minuty a bez šance. Po dvou hodinách jsem to vzdala,“ dá se najít komentář na tomtéž webu. To je stav naší stomatologie. Desítky tisíc lidí je odepsaných. Nemají šanci dosáhnout na stomatologickou péči. A tak navštěvují ze zoufalství stomatologické pohotovosti, kde jim udělají základní ošetření.

Nedostupnost pak provází soukromé ordinace, kde je i čtvrt hodina úvodní konzultace hrazena z kapsy pacienta ve výši nad tisíc korun. Rozhodně ne každý je schopný se s takovým výdajem vyrovnat. Alternativu nemá. Lidé tak přistupují k „samoléčbě“, kdy si neošetřený otevřený zub zalepují rychloplombou dostupnou v lékárnách. Prostě si kaz v otevřeném zubu zakonzervují plombou. Nezakonzervují ho, jen si zadělávají na daleko komplikovanější problém později. Ale když není jiné cesty? Ve frontě v Bechyni stáli lidé i od dvou hodin ráno, v mrazu, a namrzlém dešti. Ten den i noc velmi nepříjemně foukal studený vítr. Jak psala paní v komentáři: „Za celý můj život jsem nezažila takové ponížení…“

Pane ministře Válku, vím, nepadá to jen na vaši hlavu, jste ministrem rok a půl, zdědil jste problém po předchozích politicích, kteří stomatologii opomíjeli natolik, až se dostala do tohoto stavu. Ač jste problém podědil, jste ve funkci, kdy ho máte řešit a vyřešit. Ne jen pobaveně stát opodál a vymýšlet podobnou praxi, které jsme svědky u stomatologie, i do dalších odvětví zdravotnictví. O zdraví nesmí rozhodovat to, jestli na zdravotní péči člověk má dost peněz. Proto máme veřejné zdravotnictví, proto máme zdravotní pojištění, které platí všichni. Lidská práva, to není jen pojem pro třetí svět. To je pojem, který by se měl naplňovat i u nás. A nechat lidi s bolavými zuby a bez pěče je prostě proti lidskosti. 

„Za celý můj život jsem nezažila takové ponížení…“ To je, pane ministře, vizitka naší stomatologie. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler se k případu v Bechyni pro Českou televizi také vyjádřil. Pravil, že komora zubařům interně doporučila, aby registrace probíhala přes e-mail nebo přes telefonní číslo, aby k podobným incidentům nedocházelo. Čímž vlastně řekl, že problém kolapsu stomatologické péče by prostě neměl být tak vidět a mohl by dál beze změn doslova vyhnívat. Jako zuby těch, kteří nemají svého zubaře. V reportáži pak řekl, že na případ v Bechyni se komora podívá a vyvodí důsledky.

Roman Šmucler pak dodal, že problém není v nedostatku zubařů, ale v jejich rozmístění. V Praze a krajských městech jich je dost, venkovské oblasti jsou holt zubaři obcházeny. Dříve se vyjádřil pro to, aby v krajských městech vznikala velká stomatologická centra, která by dokázala pojmout celý kraj. Tady přidám vlastní zkušenost, kdy jsem po několikaměsíčním bezvýsledném hledání zubaře oslovil svou pojišťovnu, aby mi s tím pomohla (což je i její povinnost). Pojišťovna mě odkázala do vedlejšího kraje (čtyři hodiny autem od mého bydliště). A to přímo do Hejnic, kde se prý bude otvírat nová ordinace a určitě mě vezmou. Do oněch Hejnic, kde se druhý den vytvořila ona několikasetmetrová fronta a většina z čekajících byla odmítnuta. Na můj dotaz, zda by mi pojišťovna doporučila alespoň zubaře v mém krajském městě, tedy v Ústí nad Labem, jsem dostal negativní odpověď. Žádný není volný. Toliko k přehlcení zubaři v krajských městech.

Nahlédl jsem, v rámci pátrání po důvodech takového stavu, do státem nařízených úhrad za stomatologickou péči. Tedy to, co pojišťovny hradí zubařům za zákrok. A v tu chvíli jsem zkonstatoval, že vina Romana Šmuclera je vlastně jen poloviční. To, že pojišťovny hradí zubařům za jednotlivé zákroky skutečně almužnu, je nabíledni. A s tím ministr Válek i pojišťovny mohou udělat doslova divy.

Na druhou stranu jsem četl rozhovor se zubařkou, která pracuje na smlouvu s pojišťovnou, ta pravila (parafrázuji), že má zavalenou ordinaci a každou směnu končí k smrti unavená. Na druhou stranu mnohým jejím kolegům, kteří na pojišťovnu nejedou, stačí čtyři pacienti za den, protože se jim to prostě finančně vrátí. Navíc jsem byl informovaný čtenářem ze Zlína, že nově otevíraná tamní ordinace byla provázena slovy zubaře o tom, že se nechce příliš věnovat kazům a opravám zubů, ale více estetické stomatologii. Jsem si jistý, že i jemu budou stačit čtyři pacienti za den, aby se v klidu uživil. Tam asi Hippokratova přísaha neplatí, jede se čistě jen na výdělek. S takovou se nám ovšem brzy začnou sekat i nemocnice a odborná pracoviště. Peníze jsou přitažlivější. A pracovat kvůli nim? ČÍm méně, tím lépe.
Ministře Válku, prostě si sedněte se zástupci pojišťoven, s Českou stomatologickou komorou a problém začněte řešit tak, abychom se už nemuseli dočítat komentáře typu: „Za celý můj život jsem nezažila takové ponížení…“ Natož abychom s takovou stomatologií museli žít. Víte, pane ministře, pak se není co divit, že lidé se s nostalgií obrací ke komunistickému režimu. Za komunismu takové fronty na novodobé banány prostě nebyly. A lidé si to pamatují a ptají se, kde je chyba. Kdo ji udělal? A jak ji napravit? A nešla by napravit změnou režimu? Je to logická otočka. A je jen na vás, aby se nestala nosnou politickou myšlenkou, která strhne davy. Je to na vás.
Vložil: Štěpán Cháb
Foto: Pixabay: Popisek: Stomatologie

sdíletj na

4.1 20 hlasy
Ohodnotit příspěvek
121 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
31. 3. 2023 13:57

Se zdravotnictvím…, je to katastrofa co se s ním za 33 let stalo!

Autor
31. 3. 2023 15:33
Odpovědět  jmm

Když se podíváme na to, jaký je stav v “naší civilizaci celkem”, pak tohle je ještě zázrak!

Gales
31. 3. 2023 16:50
Odpovědět  jmm

Zlatí komunisti.Svého zubaře měla i každá větší fabrika.

Boomer
31. 3. 2023 19:17
Odpovědět  Gales

.. jo, a ti zubaři pokoutně nabízeli nadstandardní péči každému, kdo jim přes příbuzné na Západě mohl obstarat materiály, které tam běžně zubaři používali, ale u nás tenkrát nebyly dostupné. Jděte se vycpat..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 3. 2023 20:02
Odpovědět  Boomer

.. no vida, během chvilky 5 trotlů, kteří jsou na*raní, že za komančů neměli v hubě bílé plomby.. :o))))

Boomer
31. 3. 2023 20:49
Odpovědět  Boomer

..jenom tři? Kde jsou ti zbývající?!! Nedělejte z toho bordel, flákači..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
31. 3. 2023 21:02
Odpovědět  Boomer

A co když vaše slova pochopili opačně, než jste je zamýšlel?

Boomer
31. 3. 2023 21:20
Odpovědět  Peter 008

..hm, tak mi vysvětlete, co je na nich nepochopitelného? A co si myslíte vy, že jsem jimi zamýšlel?

M.Š.
31. 3. 2023 23:29
Odpovědět  Boomer

No ono bude pravidlem,že nejenže nebudou bílé plomby…..aby byly vůbec nějaké.

Vaska
1. 4. 2023 11:31
Odpovědět  M.Š.

no vono na ty bílé plomby moc lidí mít nebude

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 20:41
Odpovědět  Boomer

Správně. Přísnost muší bejt. Já vám dám šedou ekonomiku šmejdi podvraťácký rozmazlený! Zubařů se vám zachtělo? Nas-rat! Jenom byste je podpláceli a šidili stát. Tak, a koho teď budete šidit, ha?
A tak teď nejsou dostupní ani ti zubaři. Aspoň se lidi tak blbě neškleběj, když maj zuby jak noty na buben. Pokrok holt nezastavíš.
P.S. Rychtuju si almaru, abych se do ní, až se nechám vycpat, vlez. Ale napřed vám musím šoupnout jedno trotlácký mínus. Bude to to sedmý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 3. 2023 20:56

..díky za poctivý přístup. Jenom jsem chtěl pánovi připomenout, že zloději a vylulánkové ve všech profesích byli i za socialismu a jsou i dnes. A za toho superzlatého socialismu pro všechny měl u stejného doktora jinou péči náměstek a jinou kanálpucr.. jenže ten si ve svém minimozečku ani nedokázal představit, že by nějaká lepší péče mohla existovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
31. 3. 2023 21:52
Odpovědět  Boomer

Blbeček,lenže tú starostlivosť mali všetci, teraz nemajú ani takú ako za socializmu. Bež do riti!

Boomer
31. 3. 2023 22:04
Odpovědět  Janaz

.. nijak mne nepřekvapuje, že nedokážete pochopit smysl toho, co jsem napsal a melete tlamou o čemsi jiném. Táhněte na své stání přežvykovat siláž..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 00:43
Odpovědět  Boomer

Jo – ale měli doktora. Teď maj howno. A jen tak naokraj – tehdá bylo mezi doktory více lékařů, než (jen) doktorů. Teď je to naopak.
Nic ve zlém, ale přijde mi, že ve své averzi na reálsocismus začasté vyléváte s vaničkou i děcko.
Ona totiž ta “běžná péče”, a vůbec úroveň zdravotnictví, by se v dnešních podmínkách dala označit za nadstandart.
Co v dnešních. Moje expřítelkyně, zaťatá antikomárka a anglofilka, makala rok po hadráku v Británii ve státní nemocnici a vrátila se silně rozčarovaná úrovní “běžné péče” anglického zdravotnictví.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
1. 4. 2023 12:29

👍 👍 👍 👍 👍
Mám podobné vyprávění od lidí a znám člověka který má kořeny u nás ve vsi a teď snad šéfuje okr. nemocnici, který z té Británie radši utekl, jak to tam vedou. 😥👎👎

EvaK
1. 4. 2023 14:30

Jo, jezdili domů k lékaři. Můj bratranec na Slovensku má švagrovou vdanou v Anglii a ti zrovna když vypukla korona, byli na východním Slovensku u prarodičů. Měli nějaký problém s alergií, pak tam museli zůstat skoro půl roku, než mohli do VB odletět. Za tu dobu měli prohlídlé obě děcka, ošetřenou tu alergii.
A to si bratranec stěžuje, že svokra na tom východě nemá dobrou zdravotní péči.

Bety
1. 4. 2023 08:34
Odpovědět  Boomer

Máte pravdu, a to kde jsme dnes je právě díky těm zlodějům a jak říkáte vylulánkům. Jinak socialismus přes nějaké zádrhele měl tendenci věci zlepšovat, kdežto tento systém má tendenci právě opačnou. A tak nějaký privatizér si dnes klidně může vydržovat zubaře jen pro sebe a kanálpucr
když ho bolí zub může leda tak tlouci hlavou do zdi.

Pavel K
1. 4. 2023 12:36
Odpovědět  Bety

Mám synovce 20 let v Irsku a stačilo mě to!! Lidi nepřejte si TO co tam mají ONI. Nemáš máš smolíka. Ono tam snad něco je ale nic moc. Když potřeboval udělat karpály musel přijet do Čech. Také velká čekačka. To sem chtějí zavést. Modlete se. Nadávat na socík může jen Emanuel od kozího chlívku z kozince. 🤣🤣🤣🤣🤣 Je to on je to on ten pražský démon……..🤣🤣🤣

EvaK
1. 4. 2023 14:19
Odpovědět  Boomer

Ku**a co to píšete za hnus? Zubaři byli v každé vesnici! Nebyl problém jít jinde, dnes je problém jít jinde, neb se musíte registrovat a to už je problém!
Jak je možné, že zubařka do důchodu dokázala ošetřovat 3000 pacošů na pojišťovnu a nová veme jen 1000, ti musí zaplatit 2400 kč za registraci, nikoliv za nějaký úkon.
Jen za zapsání do registru!
Pohotovost byla v každém okresním městě, po revoluci jen v krajském a to ještě ani už nevrtají, jen předepisují antibiotika. Prostě dělají howno.

Boomer
2. 4. 2023 11:22
Odpovědět  EvaK

..a víte že mě vůbec nepřekvapuje vaše reakce na něco, co jsem nenapsal?
Co tam máte dál, jaký další lament?

Janaz
31. 3. 2023 21:51
Odpovědět  Boomer

Blbeček, materiál na to, aby ľudia mali ošetrené zuby bol, nakoniec, z toho “úžasného” západu chodili sem , aby si dali robiť zuby.

Boomer
31. 3. 2023 22:02
Odpovědět  Janaz

..krávo tupá nevycválaná, jezdili sem proto, že naši socialističtí zubaři byli za valuty na ruku ochotni udělat cokoli. Jen ty fotokompozity bylo potřeba sehnat..
Pro valutového cizince to bylo za pakatel, ve srovnání s tím, co by musel zaplatit doma. Cena materiálu tam nebyla nijak závratná ,ale cena práce už byla něco jiného. A náš zubař na tom vydělával v opačném gardu, jeho práci totiž platil stát, přeneseně mimo jiné i jalovice jako vy, ze svých daní a práce.
Pro vás ovšem k nepochopení..

Boomer
31. 3. 2023 22:19
Odpovědět  Boomer

.. no, vidím že z hospodářského zvířectva už žádné zabučení nevyrazím, takže jdu na kutě. Ale s mínusy nepolevujte, neflákejte se. Ráno si je spočítám!!

Gales
1. 4. 2023 09:30
Odpovědět  Boomer

Ty už si tak sociálně vychýlenej že ti ani ten spánek nepřinese úlevu.Změň prášky nebo tě z toho yebne.

Boomer
2. 4. 2023 11:24
Odpovědět  Gales

..o můj zdravotní stav nemějte obavy, nejsem duševním bezzemkem vašeho typu, který jen pindá a nic neřeší, tudíž jsem preventivně zdráv a vesel na těle i na duši!

Gales
3. 4. 2023 11:42
Odpovědět  Boomer

Určitě máte v bytě pověsenej obraz bezmozka Trudeaua a denně se mu klaníte.

Boomer
3. 4. 2023 12:00
Odpovědět  Gales

.. ale kdepak, ubožátko. U nás doma visí obrazy našich malířů.
A v originálech..

Bety
1. 4. 2023 11:43
Odpovědět  Boomer

Jste zbytečně sprostý. A málokdo si uvědomuje, že ty valuty byla forma sankcí.

  • Prodáme ti jen něco a za několikanásobnou cenu.
  • Takto na nás parazitovali už tehdy. Proč myslíte, že jsme u nás vyráběli kde co? To, co u nás kupovali chtěli prakticky za výrobní cenu a někdy i pod ní. Oblíbený trik byl také kupovat bez výrobní značky a tak taková slavná Ikea u nás takto nakupovala nábytek nad kterým pak naši lidé slintali obdivem v jejich katalozích.
  • Ale valuty byly potřeba, protože jinak například ty slavné nedostatkové mandarinky nebylo možné opatřit.Takže ty valuty tak obtížně sehnané měli zase zpátky. Vymakané, což?l
  • A že se u nás našli takoví, kteří jak říkáte v opačném gardu na tom vydělávali… sám říkáte, že tento typ lidí byl, je a bude bez ohledu na jakýkoli režim.
  • Mimochodem je to stejné, jako když sankce uvalené na Kubu nedovolovaly dovoz aut, aby se pak naši liberálové pohoršovali nad tím, že je na Kubě aut málo a samé staré křápy.
Pavel K
1. 4. 2023 12:44
Odpovědět  Bety

NAPROSTO PŘESNĚ NAPSÁNO!!! 👍👍👍👍👍👍
Já třeba zrovna na toto nadával idiot, že tuna není nic a ono na nás bylo navaleno embargo jako swyňa. Několikrát jsem na diskuzích napsal, že nám toto komouši měli řádně vysvětlit a žádný 89 by nebyl. Tady byla ta chyba a Západ šel do kytek. Dnes je situace stejná, nebo velice podobná.

Boomer
1. 4. 2023 13:08
Odpovědět  Bety

..jestliže někdo začne svůj komentář k mému vyjádření oslovením Bblbečku, nemůže čekat Guth-Jarkovského. Hovadiny mi nijak zvláště nevadí, každý dle svého IQ, ale hovadství netoleruji..

Bety
2. 4. 2023 07:46
Odpovědět  Boomer

Odpověděl jste jen na první větičku.

Boomer
2. 4. 2023 11:30
Odpovědět  Bety

..inu, popsal jsem jeden konkrétní problém na který jste reagovala, k tomu o své vůli přidala další, ležící mimo rámec předmětu diskuse.
Na takové pokusy odbočit od tématu já nemusím reagovat..

Bety
2. 4. 2023 20:21
Odpovědět  Boomer

Já o valutách a zubařích nezačala.

Boomer
3. 4. 2023 12:12
Odpovědět  Bety

.. ale ukázkově jste odbočila na kde co.
Ani já bych se o valutách a zubařích nezmínil, pokud by tady někteří diskutující nezačali porovnávat současnou situaci se socialistickým zdravotnictvím.
Osobně jsem problematiku změny stomatologa i obvodního lékaře řešil a uspokojivě vyřešil celkem nedávno. Oba lékaři byli překvapeni mojí zdravotní dokumentací, která obsahovala především záznamy o preventivních a zákonem nařízených(pracovních..) prohlídkách. A oba si také nechali zopakovat moje datum narození a ještě si ho ověřili podle osobních dokladů. Já nikdy neměl v úmyslu jako penzista obíhat čekárny u lékařů a podle toho jsem žil.. a vyplácí se mi to dodnes.
Každý svého osudu strojvůdcem..

Jaris
1. 4. 2023 01:36
Odpovědět  Boomer

Zubar za socialismu byl cisty, pro me nezapomenutelny horor. Vrtani zubu bez injekce, normalka i kdyz vas pobolival. Mizerne prohlidky a fuserske flastrovani zubu amalgamem. Na poliklinice v Praze 6 jsem byla objednana az za tri mesice, pricemz se zub zkazil uplne a ja skoncila v noci na pohotovosti, kde mi zub vytrhli. Korunky na stolicky neexistovaly. Mozna ano, ale jen s uplatkem ci protisluzbou. Nez jsem z Ceska odjizdela natrvalo, zasla jsem preventivne k zubarce, ktera mi opet spravovala zub bez injekce. Kdyz jsem se kroutila, tak mi drze oznamila, co pry budu delat, az mi bude vrtat krcky. To jsem ji v duchu odpovedela, ze uz tady nebudu. Neni divu, ze vetsina Cechu mela skarede zuby.
Ale, abych byla spravedliva, tak pri jedne z navstev v Praze po 89′ jsem podstoupila u skvele zubarky slozitejsi proceduru a musim ji dat jednicku s hvezdickou.

tupý hulvát
1. 4. 2023 08:44
Odpovědět  Jaris

Za 33 let po převratu mi,ani nikomu s kým jsem o tom mluvil,nedal zubař injekci při vrtání!Pokud mi před 89.vypadla plomba,NIKDY MĚ NENAPADLO se objednávat,šel jsem rovnou.Amalgámové plomby,mimochodem naprosto neškodné a MNOHEM trvanlivější,se používaly tam,kde to nebylo vidět,jinak byly bílé,kde je tedy vzali,když nebyly?
JSTE PROLHANÝ LUMP!

Jaris
1. 4. 2023 11:58
Odpovědět  tupý hulvát

Tak to mate zrejme stale zubare z doby krale Klacka, pokud vam vrtaji zub bez umrtveni. K zubari jste se musel samozrejme objednat, kdyz vas zub jeste nebolel. Pokud vas bolel, sel jste na pohotovost. Tam vas vzit museli. Do zubu vpravili arzen a zub tak prasacti zubari umrtvili. Po vytazeni nervu zub zcernal a pak se casem rozpadl uplne. Amalgamove plomby jsou nejen ohavne, ale i jedovate. Co se tyce bilych plomb, zalezi na kvalite.

Boomer
2. 4. 2023 12:17
Odpovědět  Jaris

..můj golemek “tupý hulvát” zjevně netuší, že dnes pacientovi slušný zubař na počátku zákroku místně krátkodobě znecitliví sliznici anestetickým gelem ještě předtím, než do téhož místa injekčně aplikuje silnější anestetikum s delší dobou účinnosti.
Navíc nevzdělaný tupec ani netuší, že první bílé plomby(kompozitní..) spatřily světlo světa v roce 1967 a v roce 1972 následovaly skloionomerní cementy. A to se zde prezentuje jako technik!!! :o)))))

Kdyby mávnutím kouzelného proutku rázem zmizely všechny věci, o kterých tento “technik” nemá tušení a tudíž vlastně dle jeho mínění neexistují či v určité době neexistovaly, byl by svět rázem o mnoho chudším.
Takoví pitomci vždy byli, jsou a žel také zůstanou nepominutelnou částí lidské civilizace..

https://1url.cz/8rT6q

Gales
1. 4. 2023 09:34
Odpovědět  Jaris

A co to?U klokanů se složitější operace nedělají?

Jaris
1. 4. 2023 11:30
Odpovědět  Gales

Samozrejme, ze delaji. Mela jsem dovolenou a spoustu casu. Tak jsem si nechala spravit zuby, no. Je na tom neco spatneho?
A bylo to, predstavte si, opet na doporuceni znameho.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 20:36
Odpovědět  Jaris

Je. Všechno. Se správkou zubů jste čekala až na návštěvu Bohemie, ale přesto blejete na svou bývalou vlast žluč.

Jaris
2. 4. 2023 10:07

No Milanku z ceske zahrady, vy jste vesela kopa. Vy jste me nejen prokouknul, ale dokonce jste me chlipne plany plne odhalil. Vite, na nic jineho jsem leta nemyslela, nez ze si necham opravit zuby v Cesku. Do prasatka jsem mnoho let stradala drobne, abych si jednou mohla doprat osetreni chrupu ve stovezate maticce Praze. Dodnes, kdyz si na to vzpomenu se mi hrnou slzy do oci, jak jsem si od huby odtrhovala, kolikrat jsem ani nevecerela, abych mela na letenky. Proste dojemna vzpominka na cely zivot. 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Miroslav
1. 4. 2023 12:12
Odpovědět  Jaris

A ještě popište jak vrtali za první republiky . Božínku a jak se používalo často CT vyšetření v devatenáctém století.

EvaK
1. 4. 2023 14:36
Odpovědět  Jaris

A proč dnes ta pohotovost je v Moravoslezkém kraji jen v Ostravě? Osobo!
A syn tam byl 4x a zub mu nevrtali. Jen mu psali antibiotika, nakonec mu zub vytrhli, neb hrozilo, že dostane zánět okostnice.
A to tam jezdil 30 km.
A většina Čechů měla zuby v pořádku, dnes to je špatné.

Jaris
2. 4. 2023 09:50
Odpovědět  EvaK

Me se neptejte, proc je pohotovost jen v Ostrave. To placete na spatnem hrobe.
Vy vsichni dobraci, co me tady castujete minusy, si proste nechcete pripustit, ze vetsina Cechu mela za socialismu zuby spatne a ze bylo bezne mit protezu v sedesati letech.
No a pokud nejste spokojeni se zubarskou peci doma, zajedte si treba do Vietnamu nebo do Indie, kde se vam dostane prvotridniho osetreni a jeste s dovolenou.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 20:30
Odpovědět  Jaris

Asiže jste žila v jiném Československu než já, protože v Praze. To skutečně bylo jiné Československo, než to mimopražské – s výjimkou Brna tedy. To bylo divnoměsto už od Přemyslovců. Jenže vy tu svoje zkušenosti s Prahou aplikujete na celé ČSSR a jeduflušete na věci, o nichž nemáte ánunk.
Většina Čechů měla zkažené zuby? To jste z Prahy nevytáhla paty nebo jak?! To je totiž lež jak Eifelovka – škaredé zuby mají Češi až posledních 20-25 let !!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
2. 4. 2023 10:10

Podivejte se na ceske socialisticke filmy. Tam to mate zdokumentovano cerne na bilem.

Milan ze Zahrady Čech
2. 4. 2023 16:13
Odpovědět  Jaris

Na filmy se-ru. Mám to zdokumentováno ve vzpomínkách, které, na rozdíl od vás, nelžou.

Boomer
2. 4. 2023 17:17

..hm, to by mě opravdu zajímalo, jak chcete dokázat pravdivost svých vzpomínek, pokud proti nim někdo postaví svoje odlišné vzpomínky? A neocitnout se přitom na stejné platformě s náboženskými ideologiemi, které jsou tvrzení bez důkazů plny. Říkají jim postuláty..

Boomer
2. 4. 2023 11:44
Odpovědět  Jaris

..oni totiž současní adoranti socialismu trpí selektivní ztrátou paměti, navíc si při své nižší inteligenci tenkrát nedokázali zjistit, že i v tom idylickém socialismu existují různé kvalitativní úrovně stomatologického ošetření.. něco jiného pro náměstka, něco jiného pro kanálpucra. Opájeli se pocitem, že všichni jsme si rovni, ač v skrytu duše u mnohých hlodal jistý červík pochybností, ale v rámci opatrnosti drželi huby. Jeden takový ubožák mi po sametu líčil, jak nerad vstupoval do KSČ, ale prý musel, štván obavou že by mu nevzali děti do školky. Idiot tehdy, idiot naždy..
Komunisté velmi dobře věděli, pro drží prostý lid za dráty, téměř neprodyšně izolovaný od informací na bázi osobních zkušeností z jiných politických systémů.
Když v sedmdesátých letech minulého století stávkovali horníci v Británii, pozvali naši odboroví papaláši několik skupin k nám. Přijeli, pokoukali, pochopili a tím družba skončila..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
1. 4. 2023 01:45
Odpovědět  Gales

To jo :-D. Jenze to nebyli zubari, ale spise kovari od cerneho remesla, ke kterym se kdysi chodivalo s bolavymi zuby. Tenkrat to byla stomatologicka pakaz s nastavenou dlani pro uplatky. ‘Peci’ jste dostal podle vyse vypalneho, at to bylo v Tesine, Trinci nebo v Praze. Zuby jsem si postupne nechala opravit v Australii a pecuju o ne jako oko v hlave.

Gales
1. 4. 2023 09:32
Odpovědět  Jaris

Oko v hlavě o žádnej zub nepečuje.Ani u klokanů.

Jaris
1. 4. 2023 11:41
Odpovědět  Gales

Vy nejste jaksi obeznamen/a s ceskymi prirovnanimi? Opatrovat neco jako oko v hlave se pouziva pomerne casto jako prirovnani k necemu na cem vam zalezi. A s klokany to opravdu nema nic spolecneho. 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
1. 4. 2023 14:06
Odpovědět  Jaris

Ale jo.Říká se, jako o oko v hlavě.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 17:08
Odpovědět  Jaris

Nepřehánějte to Jaris, já jsem si nechal svého času všechny amalgámy vyměnit, ale nemyslím si, že by to něco s mým zdravotním stavem udělalo. A to se o přírodní léčbu zajímám. Nedělejte z toho drámu.

Pavel K
1. 4. 2023 17:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně 👍👍
mám tchýni zubní asistentku. A je v plném zdraví, (84) 😥🤣
a ta co se toho namíchala.

Jaris
2. 4. 2023 10:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Neprehanim a zadne drama nedelam, Pavle. Nemam ve zvyku si vymyslet a pisu o vlastnich zkusenostech se zubari ze 70.let. Tenkrat byl nedostatek materialu a setrilo se na vsech frontach.
Amalgamove plomby jsem si take nechala predelat na bile.

Boomer
2. 4. 2023 17:26
Odpovědět  Jaris

..to vám plně potvrzuji, mám mezi zubaři z těch dob několik dobrých známých a vím, na co si neustále naříkali.

janle57
1. 4. 2023 15:20
Odpovědět  Gales

Konečně jsme dosáhli úrovně Popcornlandu,našeho největšího vzoru,na zubní
ošetření tam nemá 95% lidí,tak se není co divit,že na charitativní bezplatné zákl.
zubní ošetření se tam stojí fronty jenom 3 dny,drtivá většina tamních lidí je ve 40ti
letech bezzubá,i v těch jejich přiblblých filmech z poslední doby je to dobře vidět.
S USA na věčné časy a nikdy jinak !!

stefan
31. 3. 2023 23:36
Odpovědět  jmm

Co sa stalo? Rok 1989 bol NATO. Na navrat Fasizacie. Stvrta Risa EU NackoFasistov plna vnukov SSmanov,Gestapakov si uziva Benefity rozkosu. Nacek inkasije miliardy denne s Bank,Fabrik.
Idiot CECHACEK a SLOVACIK mu posluhuju v montovnach,marketoch ……….zenky utieraju prdel a drzia Pi…u. Dochodcove kapu o samote,drahote bez opatery.
Nacek a Zid sionista ma hojno. A my hovno aj dlhy.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 09:26
Odpovědět  jmm

Jenom se zdravotnictvim? Za socialismu neockovali nevyzkousenym sajrajtem, nenutili lidi se nechat ockovat, nevydirali je a nenadavali jim vsude v mediich. To se stalo az v u nas po sametu zavedene zasrane US fasisticke diktature, ktere rikaji demokracie a svoboda. Za jiny nazor zaviraji lidi. A vy verite, ze demokracii a svobodu ted mate! Blbost lidi je zabije, zlikviduje. Preziji jen ti, kdo vedi a umeji se chranit.

janle57
1. 4. 2023 15:29
Odpovědět  jmm

Skoro nic,jen se všichni doktoři,kteří tady zadarmo vyštudovali,rozprchli díky tvrdé koruně,
do všech koutů světa,kde se lepší platí,k nám naopak napochodovali všichni doktoři z Ukrajiny,
Rumunska a Jemenu,kterým diplomy vytiskli za 100 USD někde v hospodách a kteří
dříve jezdili s traktorem nebo svářeli autogenem,k takovým se my tady dostáváme do péče
a v nemocnicích,když se tam jednou octneme,aby jsme sebou přivedli tlumočníka.

Pavel K
31. 3. 2023 14:03

Jsou důležitější problémy které se musí řešit, třeba p. Hamplovou obvinit s rasízmů, že navrhuje jen more školní třídy, že pane Rakušane. Tak bacha na zuby, mohl byste taky jednou o ně přijít, a co pak. 💩💩😲🙄🤦‍♂️🤦‍♂️

Pavel z Moravy
31. 3. 2023 14:09

Proč se zdravotnictvím? Koukněte na celou společnost. Vždyť už to nemůže normálního člověka ani bavit, aby srovnával socialismus s touto zdegenerovanou žumpou. Proč o tom kdo vůbec píše, jaký to má význam, když se ty buržoazní pořádky lidu tak líbí a nic s tím nechtějí dělat.

Pavel K
31. 3. 2023 15:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

….a o to jim Pavle taky jde, diskuze jsou zářným příkladem. Místo abychom byli pospolu, když už jsme na té jedné lodi, tak se tuna někteří napadají jak klučíci. Když to občasné rýpnutí a mnohdy možná i nevědomé, daný nemůže rozchodit, tak doporučuji si vzít prášeček a nechodit na diskuze. Jsou mezi námi velice chytří spoluobčané, kteří rozumí všemu, ale tak to nemusí dávat ostatním tak najevo, protože to obyčejně pak nedělá mezi diskutujícími dobrotu. Všeho s mírou a pokorou. Tvl, to ze mě zase Pavle vypadlo moudro co? To udělala ta držková dělnická s dvěma rohlíky. Ale jakou mám teď příteli žízeň. To víš já si jí dělám poctivou, tak nějak po bolševicku. 😆🤣🙄😜🤦‍♂️🤦‍♂️

Pavel z Moravy
31. 3. 2023 17:30
Odpovědět  Pavel K

Já také nevím proč si pořád něco dokazovat. Z každého občas vypadne nějaká ta blbost, ale proč to hned tak rozebírat a navážet se do druhých. Jsou tu někteří velmi chytří, to jo a normální člověk jim to nezávidí ale přeje. Stačí, že si lidi záviděli materiální statky. Takový Ransdorf nebo pan Grebeníček jako historik, byli nebo jsou chytří. A je jich mnoho dalších. Prostě komu čest, tomu čest. Na závist se mohu vybodnout, k čemu by mi byla. Jo, pokud jsi udělal výbornou tu dělnickou dršťkovou, tak to je jiné, to by třeba šlo i závidět, klidně šla 1 nebo 2 porcičky přes ten rohlík, nebo jak se jmenuje ta donášková služba poslat. Na Severní Moravě taky žerou dršťkovou. Nevím, jestli jsem ti to už psal, ale u nás ve fabrice ordinoval doktor, on byl původně vojenský, ale fakt výborný chlap, doktor a unikátní čípek. Vojenští felčaři byli fakt třída. A ten jednou šel kolem potoka, kde můj kámoš chytal ryby a doktor na něho řve, kur.va Trnka, doktoři taky žerou ryby. A když vykládal jak pod kopcem v hospodě propil celou lyžařskou výbavu, měl totiž mladou ženu a na kopec se ani nedostal a za trest musel chrápat s ovcemi, protože oni je chovali, to bylo v hospodě neuvěřitelné haló.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
31. 3. 2023 17:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nu vidíš a byl to chytrý chlap. Jednou mně žena k němu objednávala a já měl velmi podobné příjmení s jedním našim náměstkem. A on jí říká, jó to byla těžká noc, že paní , tak ať přijde….. A když jsem seděl v čekárně a čekal až mne zavolá do ordinace a zjistil, že to není náměstek, to byla prča. To jsou lidé, kterých si vážím, umí a nic ze sebe nedělají.

Pavel K
31. 3. 2023 17:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 🙋‍♂️

Eva
31. 3. 2023 20:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdyz 30 % lidi nechodi k volbam, tak opravdu maji, co chteji. Je to smutne.

Jaris
1. 4. 2023 01:55
Odpovědět  Eva

V Australii jsou volby povinne, ale ze by to melo pozitivni vliv na sestaveni rozumne vlady, tak to jste na omylu.

Jaroslav
31. 3. 2023 14:12

Jo, šanci na zdraví a zdatný chrup má každý,kdo volí ODS a protěžuje ukrajinský nácky. Už aby se tu střílelo

Jozef
31. 3. 2023 15:24
Odpovědět  Jaroslav

Dávajte si pozor na to, čo si prajete. Mohlo by sa vám to vyplniť.

ijn
31. 3. 2023 14:34

Všechno je katastrofa a kdo ji způsobil? Lidé zvolili hlupáky do vedení státu a se snažili tunelovat a odklánět veřejné peníze (krmit stranické zvířata….D.Rath se úkolů krmení ČSSD zhostil, až byl odsouzen)…….proč sedí pouze jeden Rath a nikoliv celé vedení ČR??? Protože Kalouskové si dávali pozor a odklánějí(li) s ochranou soudců,….a médií!!!!!!

České politické strany nelze vyloučit za volební podvod z dalších voleb. Vše je v ČR organizováno na pokyny cizích mocností K ODZKOUŠENÍ metod NWO!!!!!!

sizok
31. 3. 2023 14:36
Odpovědět  ijn

Hloupý národ. S tím nejde nic dělat.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 17:13
Odpovědět  sizok

Nejhorší je, že vám fakt stačí k vyjádření názoru 2 věty a je řečeno vše. To je strašně smutné.

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 14:37

Co jsme si zaseli, to sklízíme.

tupý hulvát
31. 3. 2023 14:43

Vlastík nemá čas,asi hraje “tanky”s černochovou a ona mu říká leoparde,jak prohlásila v parlamentu.
Ale vážně,máme přece trh se službami tak co pořád remcáte ,on to vyřeší.Zdejší antikomunista Bomer, nebo tak nějak ,by vám to vysvětlil,špatně se staráte o zuby,jinak byste zubaře nepotřebovali.

Pavel K
31. 3. 2023 15:06
Odpovědět  tupý hulvát

🤣 🤣 🤣 🤣
Nebuďte na něj takovej.

Boomer
31. 3. 2023 20:06
Odpovědět  Pavel K

..i jen ho nechejte, tupec si myslí, že ví co si myslím a co bych napsal, pokud bych napsal.. No nedal byste mu korunu?! Vemeno non plus ultra..

Pavel K
31. 3. 2023 20:42
Odpovědět  Boomer

Zpytujte svědomí, pána jste stvořil VY já ne. Zeptejte se ho. 😊🙋‍♂️

Boomer
31. 3. 2023 20:47
Odpovědět  Pavel K

.. jistě, akorát je tak iqtykve, že si sám nedokázal ani vytvořit nick, který by ho nějak pregnantně definoval. Mám svého golemka..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Coden
31. 3. 2023 14:46

Na toto napíšem len dve slová…”Zlatí komunisti”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radegast
31. 3. 2023 14:47

Lokajská náno, dobře Ti tak, teď kvičíš! To máš za 33 let posluhování zločincům satanistům Chazarům a poškozování vlasti!
Kde jsou státní ocelárny, železárny, doly, lomy, strojírny, telekomunikace, textilky, porcelánky, sklárny, papírny, pily, chemičky, potravinářské podniky, zemědělská družstva a statky, aerolinky ČSA, založené československou vládou v roce 1923, Československá námořní plavba, založená 1. dubna 1959, vodárny, některé nemocnice, filmová studia, knižní vydavatelství!

Pavel z Moravy
31. 3. 2023 17:59
Odpovědět  Radegast

Rozkradli, rozprodali, zničili a s lidmi si vytřeli. Toho všeho co jsme jako stát vlastnili bylo tolik, že si na to člověk ani nevzpomene. Někde ti grázlové šli dokonce tak daleko, že když zlikvidovali areál, tak ho ještě zplanýrovali, aby nebylo poznat, že tam kdy něco stálo a to i 200 let. Kdyby měli za tuto loupež a přídavkem loupež církevních restitucí probíhat soudy, tak ty by se musely konat nepřetržitě. Komu to ale z dnešních mladých vadí, že jsme jako země nula a nic ? Toto jsou bohužel generace bez jakékoliv úcty k vlasti. Prababičky a pradědečkové by ronili hořké slzy.

Pavel K
31. 3. 2023 19:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pusť to z hlavy, ty už hlava nebolí. 😥🙋‍♂️

Jaris
1. 4. 2023 02:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

V Australii byly do r. 89′ k dostani ceskoslovenske vyrobky. Skodovky, traktory Zetor, porcelan a kristal, knihy tistene v Ceskoslovensku, ruzne potraviny jako znojemske okurky, povidla aj. Sydneysky most je postaven z vitkovicke oceli. Dnes se z Cech nic nedovazi. Nasla jsem akorat bonbony a cerealie vyrabene v cizi licenci v CR. No a nova Skodovka patri dnes Volkwagenu

Boomer
2. 4. 2023 17:38
Odpovědět  Jaris

..těžko socialistickým pomýlencům dokazovat, že to jimi neustále omílané(a pravdivé!!) rozkradení mají z největší části na svědomí právě jejich socialističtí koryfejové. Prvním podnikatelem v našem okrese po sametovém listopadu byl bývalý krajský tajemník KSČ, ještě před vánoci nakoupil kamion šuntů od kšeftařů na Mexikoplatz ve Vídni a okamžitě otevřel obchod v centru města. A než ho vzal čert, byl u každé lumpárny široko daleko, figuroval v kdejakém tunelu..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
31. 3. 2023 14:49

Na Ukrajinu Fialova/ fialová totalita převedla zhruba sedmdesát miliard korun. Pro nás má akorát zdražování, osekávání důchodů, zvedání daní a vyhrožování kriminálem za “nesprávné názory.” To, že jsou desítky tisíc lidí zoufalých z toho, že nemohou sehnat doktora, Fialu a jeho partu ukrajinských mafiánů naprosto netankuje.

JKkklkkkkk
31. 3. 2023 16:17
Odpovědět  Teuton

Mne CSSZ uz 15 mesicu dluzi duchod. Prebujela statni sprava si vyhrazuje 3 mesice na vyrizeni stiznosti! Vy dostanete 14 dni, abyste uradu odpovedel!

Autor
31. 3. 2023 15:43

U nás se pomalu, ale jistě likviduje zdravotnictví. V “naší civilizaci”, jak se ukázalo během “PANDEMIE” dostupnost zdravotnické péče klesá každý rok.
Pro srovnání – Rusko staví všechno možné ve velkém a mezi tím i nové nemocnice. Aby se zlepšila dostupnost lékařské péče. V Číně je péče o zdraví jednou z klíčových priorit.
Když si dáme do souvislostí i ten “zbytek”, hádejte, kdo nakonec vyhraje už jen tím, že si počká? Doslova a do písmene jim stačí pár let “přetrpět” a “naše civilizace” padne sama od sebe …
Fialo a vy parchanti kolem – uvědomujete si, že pak nebude žádná brebenda? Asi ne!

JKkklkkkkk
31. 3. 2023 16:24
Odpovědět  Peter 008

Chteli jste ve sve vetsine na zapad a mit se dobre. Rusko jste nenavideli, ackoliv vas Sovety zachranily 1968 pred rozkradenim statu zapadem. Stale jim za to dodnes nadavate. US velvyslanec jel tenkrat rano na letiste v Ruzyni privitat NATO vojaky a byl sokovan, kdyz videl ruske vysadkare. O sametu se to rozkradeni zeme zapadu ovsem podarilo. SSSR se o Perestrojce sam rozpadl diky svym zradcum a zapadnim zlodejum. Nemohl nam uz pomoci.
Ted Rusko za ta dve osvobozeni tak ponizujeme, ze jsme s USA na seznamu jeho nepratel. A to jeste neni konec. Srat se s nami uz nebudou, s lokajema US Zidu.

EvaK
1. 4. 2023 21:46
Odpovědět  JKkklkkkkk

V 89. nikdo SSSR nenáviděl jako teď, uvědomte si, že bez Gorbačova by se Sovětský svaz nerozpadl.
To co tu uvádíte, je propaganda dnešních dnů a posledních roků.

Pavel z Moravy
31. 3. 2023 18:16
Odpovědět  Peter 008

Petře, takhle jak to píšete to přesně dopadne. S těmito globálními slouhy jiná cesta totiž nebude. Ono se to vlastně približuje k tomu, co se stalo poté, když v 5. století n.l. zabili Huna Atillu a jeho protivníka římského vojevůdce Etia. Jak praví historie, během sta roků došlo k rozpadu západní říše a na jejích troskách vyrostl středověk a doba temna. Toto je budoucnost všech těch nástupců Pyjalů, Rakušáčků a dalších. I když nechci být škodolibý, ale bohužel budu, vůbec ale vůbec mi jich nebude líto. Sra.li jste na rodiče a jejich hodnoty, které vám chtěli předat, budete mít kulové a ještě se o ně poperete. Ámen.

JKkklkkkkk
31. 3. 2023 16:13

Houby vite, co je ponizeni doktory. Byl jsem na jednom vysetreni a chovali se ke mne jako ten nejvetsi ksindl, o nejake empatii k pacientum ani stopy, zdvorilost zadna. Bylo to v 60 letech za komousu. Kdo tyhle typy vubec pustil na medicinu, ptal jsem se! Lidskost, ohleduplnost a snaha pomoci zadna! Byl jsem pak i u odvodu brancu ve vojenske nemocnici ve Stresovicich. Opet arogance lekaru, dustojniku armady, v cele s plukovnikem Svobodou, otcem Cyrila Svobody. Nechutna odporna fraska lampasaku. Jakakoliv absence dustojnosti a ohledu k brancum. Chovali se k brancum hur jak ve Svejkovi. To se tahne dal. Lekari prosazuji ockovani proti COVIDu dodnes, ackoliv injekce zabijeji a mrzaci lidi. Jsou to novodobi Mengelove. Stat jim zarucuje beztrestnost za jejich zlociny.

All
31. 3. 2023 17:45

Každému normálnímu člověku dochází,že nemáme politické strany,ale zločinecké organizace.Tomu zblblému zbytku ovcí to dojde až bude pozdě,pak budou prosit o pomoc a zase bude mnoho převlíkačů jako much.Na lékaře se vůbec nespoléhám,většina zradila za peníze a taky je mezi nimi dost těch,co nic neumí,nikdy bych si dnes nenechal třeba operovat páteř,jsou to břídilové,dnes je nutné,aby se každý naučil pečovat o své tělo a vzdělával se. Příroda,zahrada,les je lékařem č.1 spolu se znalostmi o uceleném,celostním životě,chce to vůli,snahu a vytrvat, protože zločinci z EU i ti naši imunitu a zdravý život spíše ničí a likvidují,opět pro peníze,lenost a pokrytectví při olizávaní zadků cizím páničkům.Nespolehejme se na tyto barbary a ničitele,jsou to oni,co způsobují nemoci,dnes je to na každém z nás,na prevenci,znalostech o těle,o bylinách,stravě,choďme vzpřímeně s rovnou páteří a ůsměvem,nenechme se strašit a šikanovat zločinci, hlupáky,pokrytci.

Burák
31. 3. 2023 17:50

Víte co mě vždy dostane. Že ti chytráci vystuduji za peníze celé společnosti a pak se udělají pro sebe. Proč vláda nestanoví po škole třeba 7 let povinně odpracovat pro státní zdravotnictví. Někdo řekne utopie nebo nesmysl ale i za těch šílených komunistů jste většinou museli odpracovat několik let podniku, který ta vás platil školu. Proč máme do nekonečna platit něco, z čeho nemá celá společnost prospěch?? A s tou ordinací by to nebylo zlé. Znám několik starostů a každý z nich by uvolnil ihned prostory, kdyby jejich obec získala jakéhokoliv doktora. Obce by se mohli dohodnout i navzájem na poskytnutí prostor poliklinice. Zlatí komunisti. Ani na pohotovosti jsem nemusel čumět několik hodin, doktor přijel k nám domů a léky nám nechal na stole. Takže ani do lékárny jsem hned nemusel. Kde ty časy jsou. Teď je ve všem demobordel..

katango
31. 3. 2023 17:58
Odpovědět  Burák

No, víte, za prvné by to muselo platit pro všechny vysokoškoláky a za druhé, to by zájem o studium medicíny sakra rychle klesl. Jaké podmínky, myslíte, by měli ti doktorští otroci v práci na těch sedm let?

Tyhlety lidový mudrce a řešitele miluju. Ne udělat takové podmínky (platy a hlavně systém postgraduálního vzdělávání, ten je tragický), aby tu doktoři rádi zůstávali! Bičem je naženeme, tu chátru študovanou!

Burák
31. 3. 2023 18:19
Odpovědět  katango

Tak by zájem klesl. No a co?? Víte kolik stojí vysoká škola se vším všudy??? Ty peníze nerostou na stromech. Však by mohli studovat na soukromých školách, které si zaplatí a pak ať si dělají co chtějí. Vážený pane, já mám sice jen výuční list ale musel jsem u podniku zůstat dva roky za to, že za mě platili studia. Byli jsme první soukromý učni po 89 v republice. Takže my se museli plátci školy odměnit a oni nemusí?? Co to melete?? Jako otrok jsem se rozhodně necítil. Bral jsem plat úplně stejný, jako kdokoliv jiný v podniku. A ještě jsem měl hned zajištěnou práci. Mimochodem se podívejte na země kolem nás. Máte tam stejné pravidlo, jako jsem psal. Kupříkladu pro Slovensko musíte také pár let odpracovat, takže jaké otroctví?

katango
31. 3. 2023 21:06
Odpovědět  Burák

Mne práce v českém zdravotnictví stála zdraví a málem i život. Mrtvice v 54 letech, kdo z vás to má? Služby od pátku ráno do pondělí odpoledne, přecházení nemocí, každý něco chce, každý si myslí, že má na všechno nárok, že doktor je slouha. Já jsem ještě studovala za dělnický peníze, teď se studuje za peníze daňových poplatníků, hlavně felčare pracuj a nestěžuj si. Kdybych se znovu rozhodovala, na medicínu už nepůjdu. Půjdu na botaniku.

Burák
31. 3. 2023 22:43
Odpovědět  katango

Já mám částečný invalidní důchod od 45let. A z poflakování u tv to asi nemám. Vy ve zdravotnictví si myslíte, že jste střed světa. No představte si, že mám po operaci obě kolena a kyčle. I jednu ruku. Kvůli mé profesí mi odchází komplet klouby ale stále pracuji. Nechci zde zmiňovat mou profesi ale všichni kolem mě se nedožili důchodu. Max 3 roky v důchodu co vím, jinak všichni šli těsně před. Proto si s vámi dovolím nesouhlasit. Je spousta jiných profesí, které vy osobně ke svému životu potřebujete také a lidem odchází kde co. Já bych třeba nejel autobusem. Víte kolik jich je po infarktu? Znám 3 a všichni jsou min po jednom a tvrdí, že v jejich podniku jsou po 2/3. Takže to pracovní zatížení je v mnoha profesích. Nejen ve zdravotnictví!!! Kupříkladu autobusáku je také málo a musí dělat tolik přesčasů, že je vlastní rodina nezná. A to je jen příklad. Podobných povolání je velmi moc. Pokud máte auto, tak znám fabriku na čalounění. To jsou skelná vlákna. Absolutně všichni po 50letech jdou. Však ČR má nejvíce invalidů z celé EU. Máme o 2/3 více jak Němci.

katango
1. 4. 2023 10:05
Odpovědět  Burák

Momentálně to vypadá, že střed světa jsme, protože se všichni tak rozčilujete, když nefungujeme.

Burák
31. 3. 2023 18:29
Odpovědět  katango

Málem bych zapomněl. Nedávno jsem zabloudil na parkoviště naší státní nemocnice. Nalezl jsem tam Porsche, několik Mercedesů, spousty Audi a BMW. Upozorňuji, že já sám jako živnostník mám také nové auto, takže závist není mé hobby. Jen tím naznačuji, že pokud by byl někdo špatně placen ve státním sektoru, vypadalo by to jako ve fabrice, kde jsem nedávno čekal na kamaráda a ten obří obstarožní autopark vypovídal úplně jinou písničku. Takove popelnice jsem neměl ani ve svých 18 letech. Jasně ale pro lidi jako jste vy jistě každý špatně studoval. Stát z takových má ale mnohdy víc jak z vysokoškolaka. A to vycházím z údajů statistického úřadu, které kdysi omylem zveřejnili a pak hned stáhli, aby to společnost údajně nerozdělilo. 😂

Autor
31. 3. 2023 20:14
Odpovědět  Burák

Plně souhlasím. Celý život si blahopřeji, že jsem nakonec si vybral techniku a něco jsem konkrétního dělal. A muselo to sedět. Což vy jistě chápete. Kdežto zvláště humanitní vědy, pokud se nedělají PRO lidi jsou jen jakýmsi polostupněm k parazitismu. Pravda ne každý překročí ten práh, ale tihle neznají skutečnou odpovědnost za svou práci. A asi v tom je ten hlavní rozdíl.
Znám několik lékařů, co prostě hrabou. Ale měl jsem zas štěstí, že dlouho jsem byl u zkušeného praktika a nyní u jeho nástupkyně a ti jsou pro člověka ochotni něco udělat. Ovšem dnes je svazují stále více předpisy a vyhlášky.

Boomer
31. 3. 2023 20:30
Odpovědět  Burák

..hm, živnostník a nové auto. A odečítáte si výdaje jen pro podnikání nebo pro osobní používání?
Můj příbuzný v Rakousku je taky živnostník, pro podnikání má několik aut, ale pro osobní použití má auto, které si koupil až ze zisku po zdanění. Víš, jet na dovolenou autem psaným na firmu, vyúčtovat tankování na firmu, to se u nás nedělá, to bych si připadal jako zloděj.. tak mi to vysvětlil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 3. 2023 22:14
Odpovědět  Boomer

.. takže to máme první mínus od prvního zloděje, co si hraje na granda na úkor poctivých daňových poplatníků. Kdo se přihlásí další?

Autor
31. 3. 2023 20:08
Odpovědět  katango

Ono ty platy jinde. Všechno je relativní. Jistě v přepočtu to tak vypadalo, že na západě se mají skvěle. Ale!! To ale je to, co se na nás čím dál tím více hrne, tj. značně podstatná část příjmu většin obyvatel je tam dopředu zadaná – na byt (domek), dopravu do práce a zpět, jídlo, komunální služby atd. atd. atd. Podívejte se jaké obrovské potíže mnoha lidem v Anglii způsobuje i menší inflace než u nás!
Moje známá jela na návštěvu do Německa, tehdy to bylo ještě jako západní, protože se sotva sloučily. A bydlela u svých příbuzných, byla tam asi tři měsíce. Jenou si vyšla jen tak na procházku a v jednom obchodě uviděla kabátek, který se jí líbil, stál prý asi necelých 500 marek, ještě samo západních. Po příchodu prý dostala tak vynadáno, že utrácí peníze za takové nesmysly! I když to byly její vlastní peníze, že jí bylo až špatně. Výtky trvaly až do jejího odjezdu a bylo jí předhazováno, že prý proto jste nic nedokázali (jako Československo), protože jste utráceli za nesmysly spoustu peněz.
No kabátek nevrátila, a za dva týdny odjela a už prý se tam nikdy nepodívá (a ani nejela).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 3. 2023 20:22
Odpovědět  katango

.. inu, některým řešitelům se dodnes ve snech zjevují další krásné nové mosty inteligence.. nebo Mišelinka, pneumatiky tahat!

pav-el
31. 3. 2023 17:59

Doporučení. Obraťte se na místního kováře. I když, to bude dnes také problém.

Autor
31. 3. 2023 20:16
Odpovědět  pav-el

V Americe prý tohle dělali vždy potulní chlápci a dnes převážně imigranti do USA. Samozřejmě na černo.

Luboš
31. 3. 2023 20:55

Lidi, čistěte si zuby a hlavně dbejte o své zdraví! Protože kapitalistické zdravotnictví je úplně na nic.
Většina lidí není zdravá jen sama od sebe, na svém zdraví je třeba tvrdě pracovat.
Vidíte to každý den okolo sebe. Lidi jsou obézní, špatně se stravují, jedí sračky, což je tak 90% prodávaných potravin. Potravinářskému průmyslu jde pouze o zisk, takže do vás narve cokoli. Chemie, konzervanty, pesticidy, umělá sladidla atd. Obrovské množství rafinovaného cukru, nasycených tuků, to jsou smrtící koktejly.
Obezita a špatně sestavená strava spouští celou kaskádu nemocí. Cukrovku, kardiovaskulární problémy, klouby, neurodegenerativní nemoci a tisíc dalších.
A nikdo vám pak nepomůže, jenom na vás budou rejžovat.

Pavel K
31. 3. 2023 21:01
Vladimír
31. 3. 2023 21:11

Tak za komunistů možná nebyly mandarinky, ale to neohrožovalo ničí život…

Boomer
31. 3. 2023 21:26
Odpovědět  Vladimír

.. ovšem dialyzační střediska jen v krajských městech už někoho mohla stát život. Koukejte si zjistit, kolik jich máme v současnosti..

Radegast
31. 3. 2023 22:33
Odpovědět  Vladimír

Byly v zimě, protože citrusy a banány jsou sezónní ovoce a byly první jakosti. Dnes je řetězce prodávají sice celoročně, ale do Česka vozí druhou a třetí jakost, malé, nahnilé, které by si v Německu netroufly prodávat.

Ale co to bylo za socialismu za mánii čekat ve frontě a nakupovat mandarinky a banány po mnoha kilech? To bylo praštěné!

Řetězce LIdl, Kaufland atd. nemají sklad, ale zásobují logistikou JIT (Just in Time). Takže kdybyste se domluvil s pár kamarády, utvořili byste v Kauflandu frontu, tak ty dvě bedny mandarinek taky vykoupíte.

Radegast
31. 3. 2023 21:38

Chamtivé a arogantní lékaře a zubaře v Mercedesech nahradí umělá inteligence a laserová stomatologie.

V globalisty privilegované Asii určitě. V rozkradené, válčící ČR asi ne.

“Kvalita zdravotnictví stojí na zkušenostech a odborných znalostech lékařů a zdravotníků, ale umělá inteligence může hrát zásadní roli v rychlosti odhalování chorob, přesnější a šetrnější diagnostice. Má tak v oblasti zdravotnictví obrovský potenciál,“ uvádí Dalibor Kačmář, ředitel pro technické standardy Microsoftu pro ČR a SR.

“Možná ubude lékařů, protože značná část jejich práce spočívá v diagnostice a to může vykonat umělá inteligence, ale neubude sestřiček, protože ty nenahradíte,” říká odborník z ČVUT Michal Pěchouček.

Využití umělé inteligence ve stomatologii je na vzestupu. V některých případech tyto systémy dokonce předčí lidské zubaře!

Zde jsou některé trendy zubních technologií:
3D Tisk – tisk korunky, rovnátek
Zubní mobilní aplikace – VIVARRA Dental, aplikace MYDENTLAB pro správu zubní laboratoře a komunikaci se zubařem nebo aplikace Oral-B, Chytrý kartáček Oral-B pozná, zda jste si správně vyčistili všechny zuby. a výsledek čištění vám zobrazí v mobilu na 3D modelu
Umělá inteligence – stanoví lépe a přesněji diagnózu a návrh léčby zubu
Laser – ošetření zubu laserem či zubním lakem místo škodlivého vrtání a plombování. Dentální lasery jsou svatý grál bezbolestné stomatologie s kvalitnějším výsledkem.
Stomatologické trendyhttps://dentalresourceasia.com/cs/dental-technology-trends/

Radegast
31. 3. 2023 22:15

Laserová zubní vrtačka – v Česku novinka, ve světě již běžná praxeLaserová zubní vrtačka je až desetkrát přesnější než běžná vrtačka. Přestože ve světě je již běžnou součástí dentálních klinik, u nás patří k naprostým unikátům.
https://www.novinky.cz/clanek/zena-zdravi-laserova-zubni-vrtacka-v-cesku-novinka-ve-svete-jiz-bezna-praxe-148143

Socialistické Československo bylo laserová velmoc. Státní podnik PRECIOSA – CRYTUR Turnov a výzkumná skupina pevnolátkových laserů profesora Karla Hamala a profesorky Hany Jelínkové z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha vyvinuly laserový skalpel a laserovou zubní vrtačku a dokonce i síť laserových družicových radarů! PRECIOSU ukradl Ludvík Karl, miliardy do své kapsy a lasery skončily…

Nejenže havlofašistické sionistické bestie úmyslně zlikvidovaly celé národní hospodářství, náš průmysl a zemědělství a okrádají Čechy exekucemi, ale 33 let tady vše stagnuje – věda, kultura, národní uvědomění. Na Barrandově se rozvaluje tunelář zloděj Chrenek a zahraniční filmaři. Nemáme žádné české spisovatele, žádné vlastenecké české noviny, nedokážeme se bránit. Sionističtí Chazaři si oceňují své slátanny Mornštajnová, Tučková, Hartl, Landsam, Viewegh, Pawlowská, slátaniny na Českém lvu (!). Klasická literatura Balzac, Stendhal vycházela naposled před více než 30 lety za socialismu.

Za to je jen jeden trest.

Česko je naše vlast, naše území. Nosatá kriminální asijská etnická menšina tady dohrála.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 10:06
Odpovědět  Radegast

Pěkně jste to napsal Radegaste, i když některým by vaše slova mohla způsobit mírnou nevolnost, ale opajcovaný dnešní rum jim náladu spraví.

M.Š.
31. 3. 2023 23:26

Jenže banány se nepotřebují kupovat,náhrada za banány je jednoduchá.Ale bez zubního lékaře nebo bez obvodního praktika je problém až moc veliký,téměř neřešitelný.Tak konečně ovčana lapli a po třiceti a třech letech budování mnozí nebudou mít na “dochtora”,ještě,že je tu ten covid a možná i jiné pochutiny(prý se připravují),takže eutanazie je na dosah ruky.Minulý týden jsem byl po letech u obvoďáka s prkotinou a hleděl jsem jak puk,budu se muset inormovat,jak vůbec to českomorácké zdravotnictví funguje,pokud vůbec.A já pořád nechápal,proč taková propaganda,od rána do večera ve všech mainstreamových mediích,ani se nedá poslouchat radio či kouknout na televidi,takže je to jasné,musí nás přesvědčovat jak jsme se měli špatně a že může být i hůře.Také se vám zdá,že umírá nějak moc lidí,vývěsní skříňky jsou plné oznámení o úmrtí a většinou náhle a nečekaně,ministerstvo nespravedlnosti by se mělo pozastavit nad praktikami pohřebních ústavů,zda nejde o zločin pomluvy a předsudečné nenávisti či něco jiného.

ladik
1. 4. 2023 15:02

Náprava je možná jedině změnou režimu. Žadonit o nápravu u vládnoucí buržoazie je destruktivní.

Pavel z Moravy
1. 4. 2023 17:25
Odpovědět  ladik

Přesně tak Ladiku, ale to byste musel těm lidem vtloukat do makovic každý den a to by nebylo přípustné. To se prostě nedá s těmi lidmi uskutečnit, Sizok má na to svoji odpověď, hloupý národ. A já abych pravdu řekl už nevím, už mi to jak se říká hlava nebere, tu tupost která z myslících lidských tvorů ovce činí.