blogvideo

Pokračování rozhovoru s profesorem Peterem Staňkem o možnostech rezistence vůči systému

Jaké jsou možnosti rezistence vůči systému, který se zvrhává? Nacházíme se ve válce o vědomí? Co by si měly uvědomit elity a co každý z nás? „Elity s námi mohou dělat pouze to, co jim dovolíme. Jestliže to většina lidí dovolí, budou na vás orat. Jestliže se ale vzpouzíte a je to dostatečně silná vůle k odporu, tak se elity velice rychle stáhnou. Uvědomí si hranice své moci a svého postavení,“ říká profesor Staněk s tím, že podle některých studií je potřeba čtvrtina přesvědčených lidí v populaci, aby přesvědčili většinu. „Je to odpovědnost každého z nás. Když ji uchopíme, nemusíte se obávat o svou budoucnost ani budoucnost svých dětí,“ dodává. Podle Staňka se různě po světě vzdouvá vlna lidí, kteří už toho mají dost a nepůjdou se systémem. „Doufám, že ta vlna spláchne globalizátory. A většina lidí si pak začne klást otázku proč jsou tady, co mají udělat. Je na to krásná odpověď. Nezemřu tehdy, když přestane bít moje srdce, ale tehdy, když na mě zapomenou ti, kdo mě znali. A co si o mně budou pamatovat? Že jsem nosil roušku a nadšeně běhal na čtvrtou a pátou dávku? A nebo, že jsem četl, přemýšlel, dával informace ostatním, motivoval je, aby přemýšleli…?,“ vyzývá Staněk.

sdílet na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
19. 2. 2023 21:54
Ohodnotit příspěvek :
     

V první řadě se musí vrátit správné významy tam, kde je zaměnili, lidé musí pochopit, že odpovědnost je nezbytnou součástí svobody. A kdo nechce být zodpovědným a ručit za své činy, nemá TU na světě v podstatě co dělat, kromě hypnotizace obrazovkami, žraní a toho, co se na to hezky česky rýmuje. Součástí svobody je také boj o život a jeho smysl!
Občas mne popadne vztek, nebo možná smutek, za to, kde by lidstvo mohlo být jen za posledních 50 let, kdyby nebylo v moci bankéřů, podvodníků a obchodníků.
Jednou ze součástí nápravy světa by mělo být to, že vyrábět se bude jen to, co lidé potřebují a chtějí a to kvalitně a ne to co jim někdo chce za každou cenu prodat v jakékoli kvalitě. Zkrátka – obchodníci všeho typu by měli mít absolutně zakázán jakýkoliv vliv na politiku – preventivně. A i když jsou výjimky – po světě – pak totéž platí i o těch různých hercích a jiných “ůůmělcííích”. Jen hodně málo z nich je svědomím lidstva, a ne všichni, jak o tom vyřvávali třeba u nás před a po “listopadu”. Většina z nich je jenom šmíra, která nemá ani co říct k tomu, co bude k věčeři …

ijn
19. 2. 2023 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

ž/Ž zneužívají zbytek světa ke své nezdolné chamtivosti až nenažranosti, ….proč chtějí např. na vakcinách nekřesťansky vydělat a ještě zničí zdraví,….a dodnes jsou hlavní strůjci nepotrestaní? Neřešme planetu Země, ale jednotlivé místní kauzy kůrovce covid19, elektřinu + hyperiflaci, válkychtivé vedení PSP a Vládu ČR, umrtvenou + nefunkční justici a Policii, dodanění výnosů z korupce a propadnutí majetku,….jak dlouho se nám směje Bakala od Ženevy, Kožený z Baham, a jiní zloduši+zrůdy??????

Jaris
20. 2. 2023 00:22
Odpovědět  ijn

Jedna prednost u zidu je, ze sve nepratele dokazou privest k soudu a potrestat, i kdyby byli schovani na konci sveta. Stejne tak meli Cesi krejcika Bakalu i lumpa Kozenace pritahnout do Ceska a potrestat zavrenim do kriminalu az by zcernali.

All
20. 2. 2023 01:51
Odpovědět  ijn

Židé nikdy nebyli v poušti 40 let za Mojžíše.Byli tam mnohem kratší dobu,kde je připravovali na války,boj,likvidaci národů. Z egypta odešli s velkým majetkem,farao byl rád,že se té sebranky zbavil,tak jim dal,co unesli,celý majlant. Lidé je tak nesnášeli,že to vždy vyůstilo v pogromy. Dodnes svému nejvyššímu-Lévitu-odvádí všichni povinně 10 % ( i bankéři ) Rád bych ale věděl,kdo řídí a ovládá Lévity, odhaduju že to jsou velmi skrytí nejvyšší ,,kněží-mágové velmi zkušení v černé magii při ovladání Mysli mas po celé Zemi ( má jich být 6 plus 1 – říkají mu ,,Prediktor”,někdo taky ,,Ahriman”-satanáš )

All
20. 2. 2023 02:00
Odpovědět  All

Jeden z těchto mágů,či spíš zástupce těchto mágů -Haushofer -školil a připravoval Adolfa Hitlera.Tyhle zrůdy nikdy nestáli před žádným soudem a při norimberském procesu soudili pouze jejich loutky.Praví vinníci nikdy nebyli souzeni.

oldoo
20. 2. 2023 07:19
Odpovědět  All

Také o tom mluvil už před válkou náš pan profesor s naším okresním hejtmanem,jen nevím,jestli to byl první nebo druhý zástupce.

Jan
20. 2. 2023 08:36
Odpovědět  All

Ridici Zide zustavaji jako vzdy v zakulisi. Ty nevidime, nezname a tim se potrestani takhle vzdy vyhnou. Ten mechanismus rizeni musi nekdo rozkryt.
Jejich vyhruzka, ze nebude-li po jejich, bude zle, musi byt objasnena. Kde a jak bude to zlo pusobit? Budou padat lide z oken mrakodrapu, zemrou nevysvetlitelnou smrti? Kdo jsou ti jejich vrazi? Kdo je financuje a dava jim prikazy? Bohuzel, oni ovladaji uz dnes i tajne sluzby a vedi o kazdem prdu. Nikdo nema vic penez na uplaceni jak oni. Investigace tech procesu je zaroven ohrozenim zivota.

oldoo
20. 2. 2023 07:12
Odpovědět  All

A dodnes si pamatují,jak je kdosi učil dělat z bláta bábovičky,to víš,že jo.

20. 2. 2023 05:16
Odpovědět  ijn

A Kellner z nebe…

oldoo
20. 2. 2023 07:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle pán tak dlouho četl a přemýšlel,až v jednom rozhovoru prohlásil,že věří tomu,že člověk může najednou zmizet a po letech se na stejném místě zase objevit.
Kdybych ho potkal,ani by mě nenapadlo na něco se ho ptát.

Albi
20. 2. 2023 15:15
Odpovědět  oldoo

No – z jednoho výroku, se kterým nesouhlasíme, nemůžeme dělat zásadní názory. Navíc to může být nepochopené / nepochopitelné přirovnání apod.

oldoo
20. 2. 2023 21:04
Odpovědět  Albi

To není “výrok se kterým nesouhlasím”,ale nebetyčná pitomost.

Jan
20. 2. 2023 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Pohled do do strategie a moznosti moderni valky:
https://www.topcz.net/vsevidouci-oko-muze-rusko-prolomit-prevahu-zapadu-isr-analyza-jakou-jeste-necetli/

ladik
20. 2. 2023 16:31
Odpovědět  Jan

Jendo dík za info k analýze, je to velmi poučné. Nic podobného jsem nikde nenalezl. Lze pochopit složitost konfliktu mezi USA + NATO a Ruskem.

Jan
20. 2. 2023 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Khadafi predpovedel budoucnost:
https://cz24.news/proroctva-muammara-kaddafiho-sa-zacali-naplnat-videl-do-buducnosti-takmer-vsetko/
Zapadem podcenovany a zavrazdeny lybijsky vudce napsal knihu. Pod nazvem Zelena kniha je na internetu. Dozvite se z ni vic jak pri studiu politologie na zapadni univerzite.

Jan
20. 2. 2023 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Kde se ma vzit ta 1/4 lidi v populaci, kteri vedi a maji strhnout a probudit ostatni ? Neni jich ani 10 procent dneska a i tenhle odhad je mi prehnany, nadneseny.
Mam znameho, ktery hodnoti vladu a Fialu velice pozitivne. Kazdy den v 6 hodin jede na lacno na msi a sv. prijimani. Jeho politicka gramotnost neexistuje. Nezajima se o politiku. Takova je vetsina.

Autor
20. 2. 2023 14:39
Odpovědět  Jan

Mám známého, který každý den ráno vstane a proklíná tyto vlády za posledních 33 let. A logicky jsou všichni takoví z těch 90%? To je naprostá naivita jako to vaše.
Hodně lidí prostě nemůže projevit svůj názor, protože neví, že ten vedle – soused – si myslí naprosto to samé a nahlas říká jen to, aby neuškodil třeba dětem či komu a čemu.
Problém je v tom, že darebáci se shromáždí rychle a bleskově se dohodnou. Navíc kapitalismus sje systém zlodějů, podvodníků, lhářů, vrahů, vyděračů, lichvářů a tak podobně. Slušných lidí j mnohem více, ale systém je potlačuje po celou dobu existence kapitalismu. Stačí – u nás – si připomenout První republiku. Stačilo tehdy málo a byly jsme s fašismeme na tom stejně jako Rakousko, Maďarsko, Itálie i Německo tehdy! A kapitalistické “elity” šli prakticky v jednom šiku na spolupráci až na čestné výjimky. A lidi to viděli a chápali a mělo to logický důsledek. Protože také viděli, kdo bojoval za obnovu státu a kdo ne. A také lépe chápali, že když se někdo spojuje s těmi, “co nebojovali, ale spolupracovali”, že tu něco smrdí.

oldoo
20. 2. 2023 14:57
Odpovědět  Peter 008

Proč tedy všichni tu svoloč volí nebo nechodí k volbám?

Albi
20. 2. 2023 15:24
Odpovědět  oldoo

Ze stejných důvodů, jaké popisuje Peter.
A prof. Staňěk dává i návod, jak na to – mluvit s lidmi, vysvětlovat, počítat s tím, že okamžitě názor nezmění.

Boomer
20. 2. 2023 15:46
Odpovědět  Albi

.. prof. Staněk žel vychází z parametrů prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybuje, z prostředí lidí schopných celý život přemýšlet, učit se, diskutovat o poznatcích. Zkuste ale mluvit s lidmi nalevo od bodu IQ 100. To je k uzoufání!!!!

Boomer
20. 2. 2023 15:42
Odpovědět  oldoo

.. protože imrvére čumí na televizi, která se pro ně stala nejlépe přístupným “zdrojem informací”. Předžvýkaných, tudíž lépe stravitelných, bez nároku na přemýšlení.. TV je něco jako tablety All in One do myčky mozků.

Albi
20. 2. 2023 21:08
Odpovědět  Boomer

I kdyby to pochopil jen jeden, stojí to za to. Aspoň ten nebude šířit dál ten pokřivený pohled, podle kterého historie bude jednou charajterizovat celý národ. A dobře z toho nevyjdeme, tím si můžeme být jisti.

Pavel K
20. 2. 2023 21:19
Odpovědět  Albi

No jdeme tomu naproti fest. Prachy na boty, mundůry a jiné potřebné vybavení od česneků už prý dorazilo. A pak že ne.
Mno uvidíme jestli jsem slyšel dobře.

Boomer
20. 2. 2023 15:57
Odpovědět  Peter 008

.. principy i následky, onoho vámi zmíněného bleskového shromáždění a dohody darebáků, definoval naprosto přesně Robert Michels jako “železný zákon oligarchie” a to už v roce 1911!
A paradoxně(?) tento princip spolehlivě funguje, aniž by masy cokoli podnikly. Proč? Masy se totiž nedokáží shodnout na prioritách a utápějí se v malichernostech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ladik
20. 2. 2023 16:40
Odpovědět  Peter 008

Neproklínat tento zkurwený parazitický systém může zas jen parazit, který se napakoval po hadráku.

Jan
20. 2. 2023 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto se vam zamlcuje. Je to dlouhodobe tikajici bomba v populaci.
https://cz24.news/pocet-mladych-americanu-umirajicich-na-infarkt-vzrostl-o-30-pise-znama-americka-nemocnice-vse-spojeno-s-ockovanim-proti-koronaviru/

oldoo
20. 2. 2023 15:13
Odpovědět  Jan

Třeba,dříve zemřeli na infarkt tři z deseti tisíc,v poslední době čtyři z deseti tisíc,tj přibližně plus třicet procent,TAK TO MYSLÍTE?Nebo nějak jinak?

Gales
20. 2. 2023 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Já to vidím tak,že je každému soudnému člověku jasné,že si s námi ,,mocní” vytírají zadek. Mají podporu v zákonech,soudech a vládních Jidášů. Východiskem by bylo,nečekat až nás budou nutit činit zlo ale vyrazit jim jejich zbraně z pařátů a zaútočit první,Tak jak to dělá gosudar.Možná by se mělo začít na té demonstraci Rajchla. Ten ví co chce a je schopen to zrealizovat.

Standa
20. 2. 2023 10:21
Odpovědět  Gales

Gales, víte kolik lidí se shromáždilo 18.2.na Václaváku? Já ne, média mlčí a většina lidí ani o tom nevěděla.
Kromě respondentů na Pokec.
Jsem na chalupě a děláme dřevo a nikdo z vesničanů ani neví nic o nějakém odporu.
A bojí se!
Ohnuté hřbety, hlava skloněná,pochodem v krok, pravá , levá.
O důchové reformě nic nevědí( že jim berou prachy),inflace je nezajímá( spíše jdou do kravína a drbou o dojení).

Albi
20. 2. 2023 15:33
Odpovědět  Standa

Aspoň dělají důležitou a potřebnou práci na rozdíl od těch vládních ukecaných škodičů.
Ale aby věděli aspoň to nejdůležitější, co by i je zajímat mělo a jistě by zajímalo, to by měla být vaše práce, když máte tu příležitost – v klidu a srozumitelně jim vysvětlovat, o co kráčí. A dnes a zítra zas.
Ono je dost problematické pracovat manuálně a ještě potom místo trochu zábavy se prokousávat nezáživnými mainstreamovými manipulativními kecy, než se dostanou k alternativě a pak nad tím ještě hodiny přemýšlet. A bez toho to nejde.

Pekos
20. 2. 2023 16:51
Odpovědět  Albi

Albi , dobrý !!!

Pavel K
20. 2. 2023 18:10
Odpovědět  Albi

Albi, přesně moje řeč. Ti mají hlavu v pejru, já nebýt v ID tak tu provolávám vivat Zelelenski a Fialenko. 🤣🤣🙋‍♂️

Pavel K
20. 2. 2023 18:06
Odpovědět  Standa

Do kterého pak……kravína? Uveďte souřadnice. 🙋‍♂️

sergej
20. 2. 2023 22:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ty “tiché zbraně v podání “religiózníků trhu na děti školastikou je už zcela zdecimovali odpady hrůz zrůd na pablby. Jenerála nato pindostanu? Time 9:00
https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc
https://orgo-net.blogspot.com/2014/11/200-let-americkeho-terorismu-prehled.html

PENNYS
21. 2. 2023 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

DO PREZIDENSKÝ VOLEB V ČESKU JSEM BYL SKÁLOPEVNĚ PŘESVĚDČEN, ŽE NÁS (normálních)OBČANU JE VĚTŠÍNA!!! DNES, UŽ NEPOCHYBUJI, ŽE NAOČKOVANÝCH, OVLÁDANÝCH OVCÍ Z EUROSAJUZU NÁS PŘEVÁLCOVALI!

LÍSÁNÍ  .jpg