blogpolitikavideo

Podívejte, co dělal! Bobošíková ukázala prstem na Koláře

Ze sítí

Podle moderátorky Jany Bobošíkové by si lidé měli u prezidentské kampaně generála Petra Pavla všimnout „muže v pozadí“, kterým je bývalý diplomat Petr Kolář. Ve svém pořadu „Aby bylo jasno“ poukázala na to, že přestože Pavlův tým tvrdí, že se snaží o pozitivní kampaň, z úst Koláře zaznívají k Babišovi dosti tvrdé výpady. „V rámci našich spojeneckých struktur by se najednou objevilo tohle ulhané monstrum, které tady vykřikuje nesmyslně nějaká hesla, která jsou prázdná a hloupá,“ citovala Bobošíková část Kolářova vyjádření k protikandidátovi. To není ani zdaleka vše.

Bobošíková Petra Pavla označila za „pětikoaličního kandidáta“ a tázala se, zdali si její sledující všimli, že se „zaklíná slušností, respektem a důstojností“ – a ukázala na „muže v pozadí“ Pavlovy kampaně v osobě bývalého diplomata Petra Koláře.

Kolář dle moderátorky „stejně jako Petr Pavel hanlivě nálepkuje demonstranty“, kteří dle jejího tvrzení „od podzimu pravidelně zaplňují Václavské náměstí a žádají demisi vlády“.

„Nálepkování demonstrantů“ má dle ní demonstrovat Pavlovo vyjádření pro TV Nova k lidem, kteří „si na tričko vezmou Putina, nad hlavu českou vlajku a volají hesla o svobodě a zároveň, aby k nám Vladimir Putin přišel ‚udělat pořádek‘“. „To mi přijde jako úplné pomatení,“ vyjádřil se Pavel k lidem, kteří by chtěli v naší zemi „udělat pořádek“ skrze ruského prezidenta v listopadovém rozhovoru citovaném Bobošíkovou.

Kolář zase v říjnu poskytl Forbesu vyjádření, v němž tvrdí, že se to „přehání s tolerancí“, kdy necháváme lidi s několika exekucemi, aby „si dělali ve společném a politickém prostoru, co chtějí“, čímž zřejmě narážel na vůdce mnohých protivládních demonstrací Ladislava Vrabela, jenž dluží věřitelům – včetně samotného českého státu – částku téměř 2,7 milionu korun a než vstoupil do insolvence, měl 27 exekucí. Vrabelovy dluhy přitom dopadají i na české občany, jelikož neplatil od roku 2000 zdravotní pojištění či dvacet let neplatí podle SeznamZpráv.cz ani důchodové pojištění.

„Generál Pavel spolu s Petrem Kolářem začali už před čtyřmi lety objíždět republiku a vysvětlovat občanům, čeho se bát, a jak se na to připravit. Jak tvrdí Petr Kolář, lidé na přednáškách za generálem Pavlem chodili a chtěli, aby kandidoval na prezidenta a on ho k tomu musel přemlouvat,“ pokračovala Bobošíková a podotkla, že Kolář nyní působí v konzultantské pozici pro americkou právní a konzultantskou firmu s globálním působením Squire Patton Boggs.

Upozornila i na vznik spolku Pro bezpečnou budoucnost z.s., který dle Koláře vznikl na základě pozitivních ohlasů na společnou přednášku jeho a Pavla, a to zejména od americké ambasády a bývalého amerického velvyslance Stephena Kinga.

Dále ukázala, že Kolář v lednovém rozhovoru pro SeznamZprávy.cz prohlásil, že se zahraniční diplomaté Babišovy výhry „mají bát“. „V rámci našich spojeneckých struktur by se najednou objevilo tohle ulhané monstrum, které tady vykřikuje nesmyslně nějaká hesla, která jsou prázdná a hloupá,“ zaznělo od Koláře také v pořadu Ptám se já novinářky Marie Bastlové.

Bobošíková dále citovala Koláře, že má být Babiš nyní „vyhozený z pantů“, „vyděšený, vzteklý“ a „bojí se, že prohraje“.

„A v rámci pozitivního tónu generálovy kampaně Kolář dodává: ‚Pokud se Andrej Babiš nepřestane chovat jako bláznivá troska, myslím, že nejenže prohraje volby, ale už ho nebude brát nikdo vážně.‘ Tolik v rámci slušné horké volební kampaně generálův poradce Petr Kolář,“ zakončila Bobošíková.

Server SeznamZprávy.cz přitom připomíná, že Kolářovy služby dříve využíval i právě Babiš. „Když stál jako premiér o nějakou konzultaci ve věcech USA a NATO, byl jsem k dispozici. Nikdy jsem ale nebyl jeho poradce, nikoli formálně, jen jako občan odborník,“ vysvětlil Kolář.

Podle informací Deníku N s ním prý Babiš konzultoval zahraniční otázky. „Andrej Babiš je premiér, který netahá zemi na Východ, víceméně dodržuje spojenecké závazky a já jsem za to rád a chci ho v tom podpořit, proto když můžu, pomůžu. Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a v zájmu státu. Proto spolu někdy mluvíme,“ tvrdil Kolář v roce 2020, což potvrdila následně i tehdejší šéfka Úřadu vlády Tünde Bartha.
fb https://bit.ly/3J6EE18

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
21. 1. 2023 12:09

Všechno jedna stejná banda. Zvedá se mi z nich kufr.

Pavel K
21. 1. 2023 12:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 👍 👍
Jeden křivák vedle ještě většího, až by se jeden z nich zeblil. Jsme v pěkné brindě, když v popředí vedení státu jsou takové pokřivené špíny. Ten nejvědší odpad, který se v našem státě mohl vyskytnout. Lidi proboha živého žeňte je klackama až do Bruelle.

Gales
21. 1. 2023 19:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Demokrad do domu,hůl do ruky.

Teuton
21. 1. 2023 12:10

Jenom pro vaši informaci. Ten srandovní pirátský ču-ráček, kterého nikdo nebere vážně, ani u nás, ani v zahraničí, Lipavský, prohlásil, že prý vláda nezvýhodňuje ukrajinské hemeroidy vůči českým občanům. Je to lež jako prase a měl by být stíhán za šíření dezinformace. V Přerově bylo hemeroidům předáno do užívání patnáct komunálních bytů, i když v pořadníku na byty vůbec nebyli a předběhli tak desítky občanů ČR. Taková je současná realita, přátelé.

Standa
21. 1. 2023 12:47
Odpovědět  Teuton

Je zajímavé, že pres. Zeman byl ve vojenské nemocnici náhle překonfigurován z odmítání jednoduchého pitomečka Lipavského na jeho jmenování.

ANTIUKRAJINEC
21. 1. 2023 17:22
Odpovědět  Teuton

v Brně pro mladý rodiny byty nebyli,pro přivandrovalou UA pakáž se jich najednou našlo 180-přímo podle vyjádření magistrátu-zajímalo by mě,pro koho ty kéry celou dobu schovávali????

Evžen
22. 1. 2023 18:29
Odpovědět  Teuton

Dokud bude USA takové podrazaky podporovat,na světě nebude klid…!

Pepa
21. 1. 2023 12:12

Ten jeho tým to je epicentrum těch nejhorších protinárodních, protičeských arcizmrdů ve službách cizí velmoci. Jenom ta jména: Kolář, Vrábel, Votápek …. (všichni z jedné líhně, hádejte ze které).

Pavel
21. 1. 2023 13:15

drazí přátelé jak to jenom říci – jsme v pr….. a né jenom naše česká kotlina ale úplně celá tzv. anglosaská kultura – vládnou nám úchylové dementi deprivanti a jiní duševně nemocní lidé a většina obyvatelstva tomu tleská a raduje se ale co mě nejvíce zaráží že se k tomu podvolují i finančníci podnikatelé prostě celá ekonomická sféra to už je opravdu konečná takže aby byl restart tak to musí být válka jiná cesta k nápravě už není pouze další degradace státu společnosti myšlení….

ladik
21. 1. 2023 13:49
Odpovědět  Pavel

Základem všeho toho hnoje je panství kapitálu, takže buržoazie v tom jede jako první a hlavní síla.

Pavel z Moravy
22. 1. 2023 09:24
Odpovědět  ladik

Je zapotřebí v sobě najít odvahu a říci, že socialismus bylo stejně to nejlepší co zde zatím bylo. Kolářové a jim podobní to samozřejmě neschválí, ale já na ně se.ru.

PENNYS
21. 1. 2023 20:19
Odpovědět  Pavel

Máte PRAVDU, myslím si ,že všichni co si vystáli fronty “ZADARMO OČKOVÁNÍ PROTI “KOVIDU”
JSOU PŘEPROGRAMOVÁNÍ NA RUSOFOBNÍ KREATURY!!!

Pavel z Moravy
22. 1. 2023 09:21
Odpovědět  PENNYS

Absolutní pravda.

Pavel z Moravy
22. 1. 2023 09:38
Odpovědět  Pavel

Jmenovče, celá anglosaská kultura je neskutečně zdegenerovaná. Žít v této společnosti demence a idiocie bude pro normální lid za chvíli obrovským utrpením. Když zahlédnu jen letmo ty exempláře naší prázdné pakultury umění, tak je mi trapně, že vůbec něco takového někdo sleduje. Už rok se na televizi nedívám, pouze si na ní přehrávám nahrané filmy, kterých mám stovky a které mají nějakou hodnotu. Bohužel, žijeme v neuvěřitelně duševně vyprázdněné společnosti. Toto ale přece západ s panem Dullesem chtěli. Tedy, hlavně mládež opravdu infikovali tím marasmem neuvěřitelně. Jestli jde vše po spirále, prostě jedna etapa končí. Čím bude zakončena, jestli válkou, to uvidíme. My bychom si to ale už potom slovně nerozebrali, svět bude spálený.

Gales
21. 1. 2023 19:09

Kolář je žába na prameni v Čechách.Začal se sundaváním pomníku.

Pavel K
21. 1. 2023 19:29
Odpovědět  Gales

Tak vyškolený od páníčka je zřejmě kvalitně, však byl ve správných rukouch.

PENNYS
21. 1. 2023 20:14

Pro, voliče se zdravím rozumem!
Zde odkaz – https://t.me/neCT24/25399