blog

Pietní akt k uctění památky nevinných obětí bombardování Plzně

       Ve čtvrtek 18. dubna 2024 uspořádali zástupci vlasteneckých stran a spolků na plzeňském Habrmanově náměstí Doubravka vzpomínkový a pietní akt k uctění památky nevinných obětí tragického bombardování spojeneckými vojsky v dubnu 1945.

 Po odeznění československé státní hymny a vzpomínkovou minutou ticha následovalo vystoupení prvního hosta, tajemníka oblastní organizace   Českého    svazu bojovníků za svobodu Ing. Jaroslava Bukovského, který se zaměřil především na konkrétní historická fakta.

   Dalším z vystupujících hostů byl Ing. Vítězslav Pilmaier, který na závěr svého vystoupení zdůraznil, že „máme co dělat pro to, abychom loď, která jde do pekla, otočili do mírových vod“.

      Posledním vystupujícím hostem byla mluvčí občanské iniciativy NE základnám a signatářka mnoha mírových petic Eva Novotná. V závěru svého   emotivního vystoupení vyslovila několik otázek směřující do řad   naší nejvyšší politické reprezentace a podporovatelů války v souvislosti s eskalací válečného napětí, např. „Kdo z obyčejných lidí chce válčit a proč? Jací hrdinové jsou ti, kteří ty bomby shodili? Jak by se asi dívali do tváře rodičům, kteří jejich přičiněním přišli o své dítě? Jakou pravomoc a od koho mají všichni ti chciválkové? Půjdou sami válčit, nebo mají výjimku? Budou učit své děti zabíjet jiné? Mají od nás mandát k vyhlášení válečného stavu? Kdo za nás takto rozhoduje? Kdo přijímá zákony? Mají všichni ve volebním programu válku?“.

Celý záznam pietního aktu, viz

    Stojí za připomenutí, že pietní akt proběhl „za dohledu“ mnoha příslušníků městské, státní i tajné policie. Stejně jako skutečnost, že v dopoledních hodinách byl kontaktován svolavatel pietního aktu s dotazem na konkrétní vystupující hosty. Pro toho kdo zná polistopadové politické poměry v Plzni, v době, kdy pokračuje přepisování historických událostí, včetně osvobození Československa od nacistického Německa v roce 1945, nebyl tento dotaz náhodný. Uvidíme, jak si s výkladem historických událostí s přesahem do současnosti poradí agent Pávek, který dle dostupných informací zavítá do Plzně na letošní velkolepé oslavy osvobození – Slavnosti svobody 2024.

Miroslav Kavij

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
20. 4. 2024 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen nechápu, jak někdo může oslavovat ty amícké gengstry?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
20. 4. 2024 10:48
Odpovědět  Ladislav 💤

Jediný,koho z uSSa “”””beru na milost “”””jsou piloti z jednotky Létajících tygrů vedené generálem Claire Lee Chenaulltem👍

Gales
20. 4. 2024 11:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Američané na Plzeň kašlou.Důkazem je fakt že pouze jeden americkej voják ztratil život při jejím osvobozování.A to že byl vožralej svědčí o tom že to neudělal úmyslně…?

Pravdomluvny
20. 4. 2024 11:11
Odpovědět  Gales

uSSa nemá přátele nebo nepřátele, má jen zájmy 🤮

jmm
20. 4. 2024 11:34
Odpovědět  Gales

Chachach a “ti”, že jsou osvoboditelé…?
Ale o nesmyslných bombardování a*iků na konci IIW je mnoho a jedno se blíží “genocidě”…

Tupý hulvát
21. 4. 2024 08:00
Odpovědět  Gales

Jak jste přišel na to,že těm amíkům něco hrozilo?Němci předem odhazovali zbraně a prosili je,aby je honem zajali a oni se nedostali do rukou Rusům.Amíci je dali za plot aby se neřeklo,hezky je nakrmili,nikdo utíkat nechtěl a s těmi vyššími pořádali večírky.

Slovan
21. 4. 2024 08:15
Odpovědět  Tupý hulvát

Asi tak. A možná i lehké děvy.

anbar
21. 4. 2024 18:13
Odpovědět  Tupý hulvát

a náckové čekali, až čurčil zavelí k III. světové válce -> “Nemyslitelné”.

Pavel
21. 4. 2024 08:23
Odpovědět  Gales

Teď ano, ale v 45 byla pro ně Škodovka, Záluží u Mostu, Pragovka , Baťovy závody,Zbrojovka a další průmyslové celky prioritní cíle pro poškození poválečné ekonomiky ČSR. Prostě heslo:” Co můžeš urvi, co nemůžeš to zku.vi” jim není cizí dodnes!

Slovan
21. 4. 2024 08:38
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍

Albi
20. 4. 2024 13:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Vy jste ale banda tupců – napadlo vás vůbec, že plivete jedovaté sliny na takové, jaké byste byli a výhledově budete i vy? Lidské zdroje pro jejich války?
Napadlo vás, že ty skutečné vrahy nikdy neuvidíte mezi těmi oběťmi a to na obou stranách, které s takovou chutí urážíte?
Napadlo vás, že ti mrtví vojáci, nemohli nic a nijak ovlivnit?

Myslíte vůbec – máte vlastní mozek, nebo jste schopni jen řvát s davem – zbabělí, anonymní, protože tím nenesete žádnou odpovědnost, jak si naivně myslíte.
A pro jistotu – o hlavních vinících toho všeho ani slovo. To by se nemuselo vyplatit, že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
21. 4. 2024 08:29
Odpovědět  Albi

Chudáci co za nic nemohou, jako Patton, co chtěl s těmi zajatými “nácky” od Schőrnera hned táhnout na východ! Náš “osvoboditel”!

Slovan
21. 4. 2024 08:44
Odpovědět  Pavel

Tuhle událost jsem si přečetl prvně zde na netu a není to zase tak dlouho. Že ten angliký vepřík a spol chtěli jít znovu na Rusi dokud jsou oslabeni a vyčerpáni. Nestačil jsem věřit vlastním očím a mozek to nebral. Ale tady přesně vidíme co je to za swyně a my takhle podrazili Rusi. Velice se stydím.

Pravdomluvny
21. 4. 2024 10:18
Odpovědět  Pavel

Patton bylo xindl a vypatlaný schizofrenní, všehoschopné hovado,měl viset rukama vlastních lidí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
21. 4. 2024 08:36
Odpovědět  Albi

Vím jak to myslíš a proto dost často používám to slovo pokrytectví. S těmi vojáčky bych to viděl trochen jinak, myslím tím ty co třeba zbytečně zastřelili civilisty aniž by mušeli. Určitě byli tací, které to zabíjení bavilo. Něco jiného je v přímém boji. Jinak také nechápu proč takové chození okolo horké kaše, ale jsi to četla v článku, jaký bylo dusno okolo této akce. I byl nutný výpis učinkujících. Co se týče názorů plzeňáků, tak ten bude asi silně proamerický. Proto asi nebyly rozpoutány vášně. Tak to vidím já.
I když, teď jsem si vzpoměl, byl tu u mě pán co kšeftuje s plastovými sudy na vodu. Vozí to z dojče. Hele padli jsme si do noty, chlapík jak přerostlé dítě ale takový pokec jsem dlouho nezažil. Úplně stejný pohled na věc jako máme tuna. Byl to čiperný pětasedmdesátník, říkal že má výcvik, dál jsem se ho na to neptal, tady co mám zde mi stačí. I mě mrzelo se s ním asi navždy rozloučit, moc jsme si rozuměli, moc. Chtěl bych ho za souseda.

Tupý hulvát
21. 4. 2024 08:41
Odpovědět  Albi

A my jsme se těmi zdroji stali jak?My jsme neviděli,nebo nemohli vidět co je to za svoloč?Žádní nevinní neexistují,ignorant je vinen stejně jako aktivní volič.Jediní,kdo dnes u nás mohou mít čisté svědomí jsou voliči komunistů.Všichni ostatní,předpokládám,že i vy, nějakým způsobem podporují,organizují válku s Ruskem a žvásty já nic ,já muzikant nepomohou.
Já například k těm idiotům,kteří věřili v nějaké mírové NATO, patřil nějakou dobu také!

jiří
20. 4. 2024 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
20. 4. 2024 14:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak Plzeň celkem znám dobře. Tahle akce je v parku kam si moje dcera s vnoučaty chodí hrát. Několikrát už jsem tady mockrát kritizoval uvažování plzeňských občanů, kteří mají k těmto událostem špatný názor. Sami vidíte tu účast na tomto mítinku. Ostuda národa.