blog

Peťo, přitlač, pořád je to málo. Komentář Štěpána Chába

Člověk roku Petr Fiala (na vedlejšák i premiér ČR) měl zase jednou týden. Nasedl do letadla, odletěl potěšit svou přítomností Velkou Británii a dopustil se tam několika vyjádření. Posadili ho podle pevných pravidel. Člověk roku tak potlačoval slzy nadšení, že je mezi velkými kluky, na štokrlátku přesně za americkým prezidentem Joe Bidenem. A byla to čest, hluboká čest a pocta a kadeřnický zážitek.

Podle pravidel zasedacího pořádku při pohřbu britského monarchy ale vyšlo najevo, že státníci se usazují podle toho, kdy byli uvedeni do své funkce. Kdybychom tedy žili v alternativní realitě a na pohřeb Alžběty II. by byl pozván i ruský prezident Vladimir Putin, oba, jak Člověk roku, tak i Joe Biden, by vyvalení jako sůvy hleděli na jeho temeno. A to už by taková čest, předpokládám, nebyla.

Donald Trump, bývalý prezident USA, zkonstatoval, že Joe Biden seděl mezi lídry zemí třetího světa a že on by seděl na daleko lepším místě. Ale Trump je lump. Takže jeho slova není nutné brát v patrnost. Takhle ponižovat Člověka roku. Troufalost, ještě že toho Trumpa vyšachovali a pronásleduje ho FBI i americká justice. Měli by mu za taková slova vypnout doma i teplou vodu a rozbít mu splachování, aby trpěl jako to zvíře.

Ale stejně, politika v kostce. Sebestřední se předhánějí v tom, kdo seděl na lepším místě s tím, že by nejspíš všichni nejradši seděli zesnulé královně na břiše, aby na ně bylo dost vidět. A stejně by se hádali, kdo sedí na tom břiše vedle koho a co to znamená. A my se divíme, že jsme v mnohočetné celosvětové krizi, když to vedou takoví… lidé roku.

Člověk roku Petr se dopustil i dalšího sebesvatořečení u toho, když Karlu III., jemuž umřela máma, kterou právě pohřbíval, připomínal, že před dvanácti lety jako budoucí Člověk roku dělal rektora na Masarykově univerzitě. A jako bych to viděl i s obrázky a tlumočením pro neslyšící: „Helou, ajem Pítr Vijolet, ajem men of d jír, aj líd Masaryk univerzity, tventy jír egou, jů remembr, bro?“ Karel III., hlavu v pejru z nefungujících propisek a dvou tisíc potentátů, kteří si s ním chtějí na pohřbu jeho mámy udělat propagační fotečku pro svůj regionální tisk, jistě ocenil Fialovu jedinečnost. Neměla by se funkce rektora v případě Člověka roku přejmenovat na rektála? Já nevím, možnost by to byla.

Tyto dvě události nám dávají jistý klíč k tomu, jak se bude chovat Člověk roku při nějakém hromadném setkání politických pohrobků naší civilizace, kde potká senilního Joe Bidena. Přistoupí k němu, gestikulací srazí k zemi jeho ochranku a s dýchavičným nadšením Hujera s pytlíkem čerstvých švestek Bidenovi bude připomínat, že na pohřbu Alžběty mu dýchal na zátylek a že to byla čest (pro Bidena, samozřejmě, ten to sice ještě neví, ale měl by vědět, měl, vždyť mu na zátylek dýchal Člověk roku a chrabrý ochránce barmských žen). „Jů remembr, bro?“

Jisté taškařice jsme se dočkali i při letu našeho speciálního Člověka roku speciálním vládním letem. Přičemž Velká Británie důrazně žádala, aby provinční politici přiletěli běžnou linkou. Jenže mezi tu chátru z komerčních letů se Člověk roku a barmský gentleman přece cpát nebude. A tak nastartovali speciální vládní aeroplán a vyrazili dobýt si slávu v Albionu tak nějak na pankáče. Odtamtud musel speciál s nepořízenou zpět do domoviny a Fiala dostal od nějakého britského pucfleka decentně vynadáno. Načež si Člověk roku zapomněl zabůkovat letenku zpět komerčním letem (však víme, s chátrou jezdit nebude), takže pro něj zase musel letět speciální vládní aeroplán z domoviny do Albionu. A zase zpět. Na kolik nás to přišlo? Jak se můžeme tak hloupě ptát, když Rusko právě válčí na Ukrajině, odpověděl by jistě Člověk roku a v rozčilení by při gestikulaci srazil tazatele k zemi.

Máme dobrého premiéra. Chytá odlesky velkých kluků, jejichž hru na pískovišti celého světa může od rantlu pozorovat a sám sebe mylně utvrzovat, že i on je ten velký. Je to dobře. Sebevědomí našemu premiérovi musíme přát. Jen aby ho rozpumpoval i při okrádání České republiky o budoucnost. Totiž při ochraně budoucnosti České republiky. Který démon mi tam nacpal slovo okrádání? Který to byl? Přiznejte se.

Štěpán Cháb

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
25. 9. 2022 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

“Člověk roku”. Nesmí se zapomenout dodat “Nacistický člověk roku.”
Anální alpinista. Hlupák, nic víc.

Pijack
25. 9. 2022 16:28
Odpovědět  sizok

Typický nácek z První republiky. Péťa se dokonale zobrazuje jako politik z té doby. Nasadí si ty přiblblé prvorepublikové brejličky a myslí si, že hraje ve společenské události s Oldřichem Novým, nebo Masarykem. Tuhle samolibost do něj nalili na fakultě sociálních pavěd MU v Brně. Mohu potvrdit, že tady si o něm lidé myslí to nejhorší – šprt, svazák, kariérista, bez přirozené inteligence, podlý, vlezlý, užvaněný. Nikdy nic neudělal, nenavrhl, nedokončil… NIC po něm není vidět. Schází mu myšlení, jen opakuje našprtané floskule ke každému tématu. Prostě “umí” se vetřít.

sizok
25. 9. 2022 16:41
Odpovědět  Pijack

Ano, to jsem si o něm myslel taky. Znám takové lidi.
Vyhýbám se jim jak to jde.

Ladislav
26. 9. 2022 04:57
Odpovědět  sizok

💤Ubohý vypatlanec roku! 👎

Pijack
25. 9. 2022 16:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle článek mě obveselil a založím do “oblíbených”: Humoru není nikdy dost. Má to ještě další rozměr – lidé z alternativy mají smysl pro humor, upřímnost, lidskost. V lidech z alternativy je hodně moudrosti, rozhledu a kreativity. To se vůbec nedá srovnávat s mainstreamem a jejich protagonisty. Ti naopak trpí vzteklinou, nerudností, nenávistí… ukazují se u nich rysy podlých a moci chtivých kariéristů. Jsou to šprti a šplhouni, umí pomlouvat a štvát. Pravda je nezajímá. Zajímá je předem daný postoj. Takový článek jaký napsal Štěpán Cháb by nedokázali vysmolit už jen kvůli vnitřnímu strachu z kritiky nadřízených. Oni musí psát jedním hlasem a nevymykat se. Pan autor se vymyká protože má schopnost být alternativním, tedy lepším a myslícím člověkem. To zase budou elfové při čtení vzteky mlátit čelem do klávesnice. Představit si to osvěží ducha 🙂

Teuton
25. 9. 2022 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jojo, prý máme podle fialových pětizmrdů šetřit. Dokonce máme omezit i používání výtahů. Hele, nevíte, kolik korun stála cesta pětizmrda největšího, a sice Fialy, do Anglie a zpět ? Jakékoli šetření jim budu sabotovat, jak to jenom půjde,když jsou oni samotní rozežraní jako ten nejchamtivější dobytek.

sizok
25. 9. 2022 16:43
Odpovědět  Teuton

Už to, že si odletěl vládním speciálem na pohřeb královny.
Ostatní cizí státníci normálními linkami. My na to máme.

Pedro
25. 9. 2022 17:33
Odpovědět  sizok

Bojí se, tele zbabělé. Všude dostane nakládačku.

25. 9. 2022 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je neskutečná čest sedět za Bidenem. No někdo to holt čichat musí a Fialkin už je zvyklý, neb leze do USA zadnice velmi často.
Cituji N(H)ovinek: “Vévodkyni Camillu zaskočilo pšoukání šéfa Bílého domu. …Camilla, vévodkyně z Cornwallu, si podle nedělníku Mail on Sunday svému okolí postěžovala, že šéf Bílého domu v její přítomnosti pšoukal tak hlasitě, až se musela červenat. … „Trvalo to tak dlouho a bylo to tak hlasité, že to nebylo možné ignorovat. Camilla o tom pak mluvila neustále …“
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-vevodkyni-camillu-zaskocilo-psoukani-sefa-bileho-domu-40377238

Buchtík
25. 9. 2022 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Řekl bych, že s tímhle výplodem si britská pro-ukrajinská propaganda hodně naběhla na vidle:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/propusteny-brit-ruske-zajeti.A220925_163143_zahranicni_tty

Protože zrovna výslechy a zajetí Aslina jsou dobře zdokumentované a žádné týrání, mučení a podobné věci se při nich neděly. Když byl v zajetí, tak dokonce provozoval svůj vlastní YT kanál, kde publikoval asi 5 videí za tu dobu. Před nějakou dobou byl kanál smazán. Spekulovalo se, že teda došlo k naplnění trestu smrti, který mu soud v Doněcku přiřknul, ale namísto toho byl tedy účasten výměny zajatců.

Tady např. rozhovor Grahama Philipse s Aidenem Aslinem po jeho zadržení:
https://rumble.com/v11yrw6-interview-with-british-mercenary-aiden-aslin-removed-by-youtube.html

Bohužel když se podívám do diskuse u toho článku na iDnes, tak vidím jen samé hýkání do rytmu anglo-saské propagandy.

miro
25. 9. 2022 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialka je tam připraven jako první vlézt bidetovi do zadnice

Frankie
25. 9. 2022 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Péťa je Hugo. Hugo je cyp.

jirik
25. 9. 2022 19:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Oficiální NIvolič v Třebíči
cca 7 minut
https://www.youtube.com/watch?v=e6fnZjerAcY

Pozor
25. 9. 2022 21:14
Ohodnotit příspěvek :
     

O čom to je?