Pětikoalice už ztratila všechny zábrany. Poslanec žádá konec Pekarové

07.03.2023 17:46 | Ze sítí

Poslanec za SPD Radovan Vích se rozepsal o porušení jednacího řádu Sněmovny, ke kterému podle něj došlo. “Pětikoalice už ztratila poslední respekt k jednacímu řádu Sněmovny i k opozičním stranám, které pouze hájí zájmy voličů, kteří je zvolili,” zmínil Vích.

“V sobotu 4. března 2023, po mohutných obstrukcích, zejména ze strany SPD, ve Sněmovně bohužel nakonec prošla novela zákona o důchodovém pojištění. Ta snižuje mimořádnou valorizaci důchodů, včetně starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů. Snaha zabránit tomuto asociálnímu zákonu ale ze strany SPD rozhodně nekončí,” začal svůj sloupek Vích.

“Je třeba říct, že kdyby nedošlo v pátek večer ke kompromisu ohledně času hlasování, mohlo to mít také naprosto nepředvídatelné důsledky. Lidé, co sledovali tu gradaci, už mnohdy byli ochotni jet přímo před Sněmovnu a je potřeba jim alespoň tímto způsobem poděkovat. Média proto další den už raději příliš nepřipomínala, co se to vlastně dělo. Nicméně pokud se takto vyhrocené postupy ze strany pětikoalice budou znovu a znovu opakovat, je dost nejasné, kam to povede. Končící prezident Miloš Zeman dokonce vyjádřil názor, že by to mohlo vést až k pádu vlády. Při detailním rozboru toho, co se stalo v pátek večer je ale zřejmé, že pětikoalice ztratila všechny zábrany, nevadilo jí ani hlasovat o návrhu odstavující osoby s přednostním právem od možnosti vystupovat, což je flagrantní porušení ustanovení jednacího řádu, což je v České republice zákon. Neslýchané a nevídané! Podle mého názoru vedení Sněmovny situaci absolutně nezvládlo, postupovalo chaoticky, porušilo několikrát jednací řád Sněmovny, a proto by měla minimálně Markéta Pekarová – Adamová (TOP09) ve vedení Sněmovny skončit,” vyzval Vích.

“O novele důchodového pojištění se začalo jednat v úterý a skončilo se v sobotu dopoledne se čtyřmi probdělými nocemi. Celkem 97 hodin, ale to hlavně proto, že pětikoalice odmítala noční pauzy a snažila se opozici zákon prosadit „na sílu”. Jenom předseda hnutí SPD Tomio Okamura hovořil v kuse 7 hodin a 7 minut! Dle platného zákona měla proběhnout mimořádná valorizace důchodů od června 2023, a to o 11,5 procenta. Vládní koalice ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů na české důchodce, postižené osoby nebo třeba sirotky tolik peněz prostě dát nechce, a tak tu částku snížili v průměru o 1000 Kč na jednoho příjemce takového důchodu. To je v průměru až 7000 Kč jen za tento rok. Zákon bude zřejmě předmětem zkoumání před Ústavním soudem, protože se jedná o retroaktivitu, tedy zákon již od ledna platí,” zmínil dále Vích.

“Je hodně zvláštní, kam až je koalice ochotná zacházet při bránění se legitimním obstrukcím ze strany sněmovní opozice. Přitom když byli sami v opozici, obstrukce nadšeně využívali. Vzpomeňme si například na bránění doplnění Rady ČT. Ale tehdejší vládní koalice nepostupovala tak tvrdě, prostě se pak šlo domů a znovu se daná záležitost projednávala zase jindy. Takto obstrukce probíhaly v minulosti i za jiných vlád. Nikdy to nebylo takto vyhrocené, že by se bránilo ve vystupování i poslancům s přednostním právem. Bohužel pohled do sněmovního kalendáře naznačuje, že pětikoalice hodlá v šikanování opozice pokračovat stále novými a novými metodami. Tento týden třeba tím, že zařadila několik mimořádných schůzí – což obvykle býval jeden kalendářní den nebo alespoň jeho polovina, nikoliv na stejný den po hodině, jednou dokonce jen na půlhodinu. To samozřejmě způsobí nesmírný chaos v programu Sněmovny, nebude už zase předem jasné, kdy se co bude řešit a tyto mimořádné schůze se budou přerušovat jedna za druhou kvůli další navazující. Je to taková dlouhotrvající sněmovní bitva. Přitom by se na klíčových potřebných zákonech jistě šlo nějak rozumně s opozicí domluvit, aby byly řádně projednávané. Ale takové zákony už pětikoalice ani nepředkládá. Předkládá a prosazuje pro ně důležité zákony buďto ve stavu legislativní nouze, nebo v nouzovém stavu, případně porušováním jednacího řádu Sněmovny anebo kombinací těchto možností. Je to prostě vláda národního zoufalství,” řekl Vích, že je velmi zvědavý, jak dlouho dokážou občané České republiky tolerovat nejen tuto vládu, ale zejména stále zhoršující se životní úroveň, všude přítomnou drahotu a vše přitom zcela zbytečně.

“Takovou vládu si Česká republika nezaslouží, a proto by měla podat demisi. Hnutí SPD proto bude pořádat vlastní demonstrace. Už se vše připravuje. Tak potom hlavně na ně nezapomeňte přijít!” zakončil Vích.

Skupina poslanců opozičních hnutí ANO a SPD sesbírala dnes přes 80 podpisů k podání návrhu na odvolání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu postupu při sněmovním jednání o snížení červnové valorizace penzí. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí dolní komory to uvedla šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Opozice hledá viníka nepřijatelného vystupování svých poslanců v čele s předsedou ANO Andrejem Babišem, reagovala na twitteru Pekarová Adamová.

PL + Fb

sdíletj na

3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
7. 3. 2023 18:51

DEMISI.

Pijack
7. 3. 2023 18:59

Fašistická a protektorátní vláda se neodvolává. Taková vláda se má pochytat a pozavírat. Zde je jasně vidět, k čemu máme státní zastupitelství, justici a hlídače demokracie Senát. Na dvě věci.

A ten profesorský tajtrdlík ještě mektá o tom, že bude revidovat programové prohlášení. Proboha !!! Když někdo nedodrží smlouvu (pakt, prohlášení, úmluvu…), tak ji nemá co revidovat, ale odejít. Jedině odchod z každé pozice je normální důsledek toho, když někdo nedodrží vlastní prohlášení, na jehož základě získal prospěch, v tomto případě je to mocenská pozice… tedy prospěch nejvíce kvalifikovaný. A ta profesorská trumpeta chce “úspěšně revidovat podvrh”.

Žijeme vůbec v právním státě a máme zastupitelskou demokracii, nebo je ten systém na úrovni protektorátní správy, kde si protektor usmyslí měnit “smlouvu” s národem podle jen vlastního samolibého kupčení?

sergej
7. 3. 2023 20:18
Odpovědět  Pijack
jiří
7. 3. 2023 21:25

comment image

sergej
7. 3. 2023 22:49
Odpovědět  jiří

Jestli to nemá z erotických hrátek inicializace ctitelů podle červené knihovny scénářů pararelního a výnosnějšího business pornografie halyvůdů. No, co. 🙂

Pavel z Moravy
8. 3. 2023 09:31

Výměna nějaké Pekarové nic nevyřeší, takových co ji tam nahradí je mnoho. Musíme si uvědomit, že tito lidé jsou opilí mocí a hlavně slouží a slouží za ten pověstný groš. Když sloužíte pro cizí zájmy, co byste chtěli od takové ekipy očekávat. Vždyť toto je důsledek ne posledního roku, ale celého údobí znovunastolení kapitalistického ráje. Takto si tento svět tato banda představuje. Koneckonců, všichni ti Šorošové, Schvábové, Rotschildové, Gatesové a jejich poskoci v zavádění NWO sní o čem. O dobru pro lid a národy určitě ne. Mne neustále překvapuje ta naivita lidí, vidí roky jaký kdo je, jak se chová a vyjadřuje, jak z něho ten lump čouhá, ale pak mu zase věří a zvolí si ho za šéfa. Přitom jen změna systému může pomoci, přelakovat novým nátěrem tento zpuchřelý organismus nepomůže.