blog

PĚTIKOALICE SE “NEZAKECÁ” – VLÁDNÍ FITKO. ZA NAŠE. – ZÁJMY USA V UKRAJINSKÉ VÁLCE

Vítejte u Aby bylo jasno. Víte, že pětikoalice chce dostat veřejnoprávní média plně pod svou kontrolu? Dokonce prý bude sedlat! Víte, že úřad Fialovy vlády v době snižování valorizace důchodů nakupuje za peníze občanů přístroje do fitka? A víte, že v zájmu Spojených států je podle významného amerického think tanku ukončení války na Ukrajině, jednání o mírové smlouvě s Ruskem a ukrajinská neutralita? Pojďme na to.

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
26. 2. 2023 17:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen naprostý bezmozek může věřit US fašounům. Zničit Rusko, oslabit a rozebrat, to nesčetněkrát opakovali a najednou by chtěli mír? Lži, lži, lži pro obalamucení naivních troubů.

Keller
26. 2. 2023 19:23
Odpovědět  ladik

Mám trošku jiný názor. Studie dokazuje, že základního cíle války na Ukrajině – rozpadu RF se nepodařilo dosáhnout. Pro USA je nyní největší problém posilování vlivu Činy – to je důvodem zvyšování napětí v tomto regionu. Bojovat na dvou frontách nejde a pro USA je větší problém Čína. Proto hodí Ukrajinu přes palubu.

Pijack
26. 2. 2023 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

já už na všechno čumím jako vyoraná myš…
Od včerejška na ČT už několik reportáží ve zprávách, kde popisují v čem všem jsou západní tanky, co chtějí dodat na Ukrajinu, lepší než ty ruské…přestože tam dodávají tanky které jsou technologicky na úrovni maximálně 80-90desátek a porovnávají to s ruskými tanky ze 70 let. , přestože od té doby rusové mají mnohem lepší tanky (to, že je doposud nenasadili je věc druhá- a proč taky – když se veřejně ve vojenských kruzích mluví o tom, že Rusové mají min 10 tis tanků a z toho tak min polovinu těch starších, které už nemá cenu modernizovat, ale svojí úlohu mohou splnit efektivněji než na šroťáku)

Pijack
26. 2. 2023 18:32
Odpovědět  Pijack

ALE O TO TADY NEJDE… podstata celé té absurdity spočívá v tom, že Hitlerovo pancéřové divize měli k dispozici také tanky, které byly mnohem technologicky dál než ty ruské . Pantery (zejména pantery III a IV) i Tygry dokázali likvidovat cíle (včetně tanků) na vzdálenosti až 2 km naprosto bez problému a s neuvěřitelnou přesností…proti tomu ruské tanky měli efektivní dostřel tak kolem 800m a německé tygry mohli ničit pouze tak na vzdálenost do 400m a do ještě musely být z boku… německé tanky měly vysílačky v každém tanku, ruské jenom u velitelů čet…atd…a přesto to němcům bylo platné jako mrtvýmu zimník. Vyhrály počty a míra poruchovosti, ne úroveň technologií …
Jsme naprosto nepoučitelní…. Ukáčka nemají na ty tanky vycvičené posádky (maximálně rychlokvašky), nemají vůbec odborný ansábl na údržbu a sevis těchto tanků, …
a tak je jasné, že už je to jenom otázka času, kdy západ bude nucen přiznat, že se zbraněmi posílá na Ukrajinu i vojáky..a to bude konečná.
P.S. USA už několik let odmítají dodat Turecku F-16…. ale pro Ukrajinu s hledají možnosti jak je tam dodat a přitom nenasrat Turka, kterého prostě potřebují a Turek to ví….

Keller
26. 2. 2023 20:35
Odpovědět  Pijack

Vážený pane, Vaše úvahy jsou sice zajímavé, ale chyby a nepřesností, kvalitu příspěvku hodně snižují. Např. tanky Panther III a IV neexistovaly, asi jste si je spletl s tanky Panzer III a Panzer IV. Turecké letectvo má ve výzbroji letouny F-16 spoustu let – USA nechtějí dodat letouny F-35. Největšími nevýhodami Pantherů byla velká poruchovost a obtížná opravitelnost. Zatímco ruské posádky dokázaly na T-34 spoustu závad odstranit. Panthery musely mít odborný servis – mobilní opraváře nebo odtah do servisního střediska. Podle dokumentu “Německé tanky”, z důvodu závad měly jednotky 1/3 maximálně 1/2 bojeschopných tanků. Tanky Tiger byly těžké tanky a v boji jejich technické výhody výrazně snižovala jejich manévrovatelnost a účinný dostřel téměř 2 km v podstatě nebyl žádnou výhodou, protože boje probíhaly na mnohem menší vzdálenosti. Další nevýhodou byla rovněž jejich vysoká poruchovost, malý dojezd (200 km – T-34 550 km), nízká průchodnost terénem, byly pomalé a nízká manévrovatelnost. Jakmile v boji došlo k “promíchání tanků”, Tigery neměly proti T-34 šanci. Co se týká dodávek tanků Leopard 2A4 na Ukrajinu, tyto dodávky mají v současné době pouze symbolický význam.

Evžen
27. 2. 2023 03:33
Odpovědět  Pijack

Došel jsem k závěru že, Rusové své nejlepší zbraně zatím do války nenasadili, mají k tomu určitě pádný důvod…!

zuzana
26. 2. 2023 18:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve dnech po invazi na Ukrajinu Bílý dům usoudil, že prezident Vladimir Putin útok ukončí, pokud USA zmrazí více než 300 miliard dolarů vlastněných ruskou centrální bankou. Washingtonem vedená ekonomická válka proti Moskvě však neměla na ruskou ekonomiku zásadní dopad.

https://aktax.cz/usa-verily-ze-ekonomicka-jaderna-zbran-ukonci-ruskou-valku-na-ukrajine/

Standa
27. 2. 2023 05:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem člověk!
PROSÍM , prosím,AŽ DO KONCE posloucejte.. Jsem ateista ,(Standa), ale toto proneseno v katedrále Sv. Víta ?Proboštem. Lidé poslouchejte!
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=41a9Jya0DcM
Nemohu jinak.!.!
Cēterum (autem) cēnseō respublico esse dēlendam, „Ostatně (však) soudím, že tento režim musí být zničen“, je latinská fráze, ..parafráze…na Kartago.
Když vidím , jak se údajně,, máme nejlépe za 30 let” ( slova Fialy) Podpora fašistického režimu Ukrofašistů a údajných ,, tisíců lidí na Letné” podporujících Ukrajinu dělá se mi zle!
Tohle Vám v médiích neukáží…Brno..
https://email.seznam.cz/?i&q=label-id%3A258&mid=44470
Nemohu jinak.!.
Před 30 lety pokřik na Letné,, dohoníme v životní,, úrovni “úrovni ?Západ”.(do dvou let)
Dnes platí ,,dohoníme to, co bylo PŘED 30 lety.”?
Nedohoníme!
Nemohu jinak.!.!
Arogance současného režimu proti lodem si už žádá násilné řešení. Češi mají přeci zkušenosti s defenestrací.Byly 3.
Nemohu jinak .! !.
Bude jich dalších X. Srakovka,Padlament, a nová kreatůra z NATO … na Hradě.Kosy na stojato ?
https://www.tiktok.com/@vratislavhavelka/video/7197472736128568581?_r=1&_t=8a5mQ6BRlB8