blog

Pavel právě zradil. A zlá věc s NATO. Konečná vynesla o prezidentovi

Ze sítí

Prezident, který podepsal s pochybnostmi spornou valorizaci důchodů, zradil tři miliony lidí a nejen je. „Připadá mi to jako neskutečná zbabělost. Děsím se, co vše ostatní může podepsat příště,“ opřela se v pořadu Aby bylo jasno do hlavy státu předsedkyně mimoparlamentní strany KSČM Kateřina Konečná, která také zkritizovala vládu premiéra Petra Fialy (ODS) za celou řadu asociálních kroků. „Vláda se podělala z velkých společností, ale vůbec se nebojí deseti milionů lidí v této zemi,“ dodala politička.

V uplynulých dnech KSČM velmi negativně hodnotí rozhodnutí prezidenta Petra Pavla podepsat zákon o snížení valorizace důchodů s tím, že o něm měl ústavní pochybnosti. Strana proto vydala prohlášení, v němž uvádí, že „nepochybuje, že jde o pouhý začátek a varuje občany před dalšími asociálními kroky vlády vládnoucí pravice, které budou následovat“.

Šéfka Komunistické strany Čech a Moravy k tomu v pořadu Aby bylo jasno dodává: „Myslím si, že pan prezident kromě toho, že zradil tři miliony občanů a nejenom starobních důchodců, ale i lidi, kteří pobírají sirotčí a invalidní důchody a další, tak se pro mě stal člověkem, který když si není jistý, tak to stejně podepíše,“ uvedla Konečná.

Podotýká, že Pavlovi předchůdci by se zachovali jinak. „Tohle by ani pan prezident Klaus, ani pan prezident Zeman neudělali. Pro mě bylo šokující, že Pavlovi evidentně předložili analýzy, které i naznačovaly, že to je v rozporu s naším ústavním pořádkem. On přesto, co sliboval ve svém ústavním slibu, tak byl ochoten tomu dát svůj podpis,“ hrozila se Konečná nad počínáním nové hlavy státu.

Proto Petra Pavla následně označila za zbabělce. „Trošku se děsím, co vše ostatní může podepsat, i když mu právníci řeknou, že to evidentně není čisté. Připadá mi to jako neskutečná zbabělost. A největší šok bylo i to jeho zdůvodnění,“ pokračuje předsedkyně KSČM.

Jedním dechem dodala, že Pavel je prezident vládní koalice a je jasné, že tento zákon nemohl přijít v době volební kampaně, protože by celou prezidentskou kampaň mohl samozřejmě zhatit. „Bylo zkrátka potřeba, aby Pavel odměnil své věrné tím svým podpisem,“ poznamenala politička.

Opozice podle ní ve Sněmovně selhala, protože to „mohla uhrát“, aby vláda penzijní novelu nestihla schválit. „Stačila banální znalost jednacího řádu, ale myslím, že opozice nezná jednací řád, mrzí mě to,“ doplnila Konečná.

Poté se rozhovořila o dalších asociálních krocích Fialovy vlády, před kterými občany KSČM varuje: „Všichni jsme už slyšeli, že Jurečka chystá důchodovou reformu, bude se týkat i té mladé generace, která tak s nadšením volí pětidemoliční vládu a Petra Pavla, do důchodu evidentně nebudou chtít započítávat třeba dobu studia.

Ministr financí Stanjura nám zase jen tak mezi řečí oznámil, že zruší podporu stavebního spoření, zvedne DPH na základní potraviny, zruší některé daňové výjimky, což se dotkne především mladých rodin,“ uvedla Konečná příklady.

„Takže oni to vlastně ládují jedno za druhým, dělají to velmi selektivním způsobem. Občas je podezírám z toho, že to vypustí do veřejného prostoru a tam, kde je nejmenší odpor, tak to použijí jako první,“ míní Konečná a dodává: „To, s čím přicházejí, je neskutečné osekání sociálního státu v České republice, plus když tomu ještě připočtu Válka a jeho zmínku o tom, že by se mohly vrátit poplatky ve zdravotnictví…“ zhrozila se Konečná.

Velmi ji znepokojuje, že jeden názorový proud nyní ovládá všechny klíčové instituce: „Uvědomme si, že to vše bude krásně procházet Poslaneckou sněmovnou, Senátem a podpisem prezidenta, který i když si asi nebude zrovna jistý, tak tam ten podpis dá, aby nezklamal,“ shrnula šéfka KSČM.

Recept KSČM pro stát, který má obrovský deficit rozpočtu, je šetření na zbytných výdajích: „Je to neutrácení za blbiny od armádního plesu až po zbytečné americké stíhačky F-35 nebo to, aby se zcela oprávněně zdanily zisky nadnárodních korporací,“ uvedla a rovněž připomněla, že ČEZ měl loňské rekordní zisky 80 miliard korun.

„A co udělala Fialova vláda? Podělala se! Protože měla strach říct bankám a ČEZu, že je zdaní v roce 2022, tak je bude danit až v roce 2023, kdy si to samozřejmě banky a energetické společnosti zoptimalizují a z těch 80 miliard žádnou navýšenou daň platit nebudou. Oni se bojí těch velkých, odkud peníze unikají, ale vůbec se nebojí deseti milionů lidí v této zemi,“ rozčílila se Konečná, že progresivní zdanění je třeba zavést v praxi co nejdříve.

Pozastavovala se ještě chvíli u zahraniční politiky prezidenta Petra Pavla a jeho tiskových konferencích, které podrobila ostré kritice: „To, co pronáší na tiskových konferencích, se nedá vnímat pozitivně, prezident by neměl moc mluvit, než ho to naučí správně,“ rýpla si. „Byla jsem v šoku z jeho tiskové konference v Řešově v Polsku, kde nejenže  hned navštívil vojenskou základnu, ale natvrdo vyslovil to, co si ostatní jen špitají, že by si podobnou základnu představoval v moravskoslezském Mošnově. To je pro mě absolutní šílenost, protože lidé tohle odmítají. Lide nechtějí, aby byla cizí vojska na jejich území,“ zdůraznila Konečná.

V kontextu toho se pustila do česko-americké smlouvy o obranné spolupráci: „To je velký průšvih pro Českou republiku především v tom, že nebude mít vůbec žádnou kontrolu. Jak je možné, že tu budou vojáci, na které nebudou platit české zákony? Že si tu budou jezdit, jak se jim zachce? Že tu budeme zřizovat vojenské základny mimo jurisdikci českého právního řádu? Předpokládám, že Černochová to okopírovala od Slováků, trochu se obávám, jestli to i v té slovenštině nepodepíše, to by tak odpovídalo,“ rýpla si do ministryně obrany Jany Černochové (ODS) šéfka KSČM, která v našem členství v Severoatlantické alianci nevidí vůbec nic pozitivního.

https://bit.ly/40A8OiI

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
anonym
24. 3. 2023 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Nadavat tem, co delaji politiku zla. Furt dokola. Jak to ma necemu pomoct?

jmm
24. 3. 2023 18:08
Odpovědět  anonym

Vše je dobré proti fialce….

Standa
24. 3. 2023 19:25
Odpovědět  anonym

Chcete říci , že musíme držet hubu?A to pomůže? Komu? Hádejte!

anonym
24. 3. 2023 20:34
Odpovědět  Standa

Ne drzet hubu. Ale nedelat furt to same, dokolecka dokola!

Lidi, kteri na nas zvysoka, ze nepolepsi tim, ze na ne budem vyrvavat. Peknej hnuj, a pekna defenestracni party, to by bylo onacejsi! 🙂

Albi
24. 3. 2023 22:30
Odpovědět  anonym

To chce ale organizátora. A ten není.
Lidé už jsou tak zblblí tou vládní masírkou, že Rajchla už lidem vykreslili jako černou ovci a když si pozve někoho nového, vytáhne se na něj nějaký nedoložený “hřích” – ono se pak ukáže, že je to lež, ale jednou zaseté semínko už klíčí a pomluva je nevykořenitelná.
Chtělo by to něco velkého, jako je třeba teď ve Francii, ale na to nemáme “koule”. Dokud není opravdu zle, to svoje závětříčko neopustíme.
Pak ovšem bude pozdě.
Už teď je dost špatné, když prezident Pavel předal republiku prakticky pod německou správu – řekla bych básnicky “s úsměvem idiota”..
A lidi – NIC. Vědí to vůbec? Slyšeli to, četli? Vsadila bych se že takových moc není.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
24. 3. 2023 17:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Padá Deutche Bank.
https://www.youtube.com/watch?v=RdkKLqGIt8k

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 3. 2023 22:38
Odpovědět  jiří

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-evropske-akcie-vyrazne-klesaji-deutsche-bank-ztraci-pres-deset-procent-40426805#
“Akcie rakouské Raiffeisen Bank International klesají v důsledku zprávy agentury Reuters, že Evropská centrální banka (ECB) tlačí firmu k tomu, aby se zbavila svých vysoce ziskových aktivit v Rusku”.
Nejdřív plyn, teď vysoce zisková pobočka Raiffeisenky. Taky ji tu máme. No – to je tedy výhra!
Lepší by bylo, kdyby Reuteers zapracovala na zbavení Evropy EU.

ModrýKlokan
25. 3. 2023 01:38
Odpovědět  jiří

ať chcípne dojče bank

Teuton
24. 3. 2023 18:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Pavla není na prvém místě Česká republika, ale Amerika, Evropská unie a Ukrajina. Nás má na háku.

Gales
24. 3. 2023 18:55
Odpovědět  Teuton

My bychom ho taky měli mít na háku.Jánošík by mohl vyprávět.

anonym
25. 3. 2023 00:09
Odpovědět  Teuton

Ale houby. Pro nej je na prvnim miste jeho knir.

Standa
24. 3. 2023 19:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět se ukazuje doslova moudrost VV Putina, když tak dlouho upozorňoval ostatní vítěze 2. světové války na tento stav na UA, marně. Nakonec nezbylo, než udělat pořádek sám… Články 106 a 107 Charty OSN nezná ani její šéf. Generální tajemník OSN António Guterres nevěřil, když se od Putina dozvěděl, že Charta OSN obsahuje článek, povolující zvláštní ruskou operaci na Ukrajině. RUSKO MÁ PRÁVO LIKVIDOVAT NACISTY VŠUDE (z Charty OSN). Norimberský tribunál prohlásil za zločince všechny, kteří vykonávali genocidu. Největší genocida byla provedena proti sovětskému národu, který se v té době nazýval sovětský lid. Charta OSN v článcích 106 a 107 dává právo vítězům druhé světové války SSSR, USA, Velké Británie a Číně, aby uplatňovaly všechna opatření vůči zemím, které proti nim bojovaly, aby zabránily akciím zaměřeným na revizi druhé světové války. To zahrnuje použití vojenské síly proti těmto zemím. K tomu stačí oznámit to ostatním třem vítězným státům, není třeba k tomu získat jejich povolení či souhlas. Silový nátlak na ty státy, které chtějí revidovat systém Jalta – Postupim v Evropě může provádět i Rusko, které je právním nástupcem SSSR. Rusko může zastavit pokus o oživení nacismu v Německu, Maďarsku, Rumunsku, Rakousku, Bulharsku, Finsku, Chorvatsku, Slovinsku a České republice – která se ve válečných letech projevovala jako protektorát Čechy a Morava. Poznámka:tedy Rusko podle Charty OSN může jako každá vítězná mocnost zasáhnout vůči kterémukoli státu s fašistickým směřováním, například kde se vyznamenávají nacisté, zdraví se nacistickým pozdravem na nejvyšším postu, ekonomicky, politicky a morálně se podporují neonacistické režimy a jejich nacističtí vůdci (bez ohledu na jaké fráze se skrývají)… 
a to i bez souhlasu jiných mocností. V Chartě OSN není zmínky, že neonacismus se toleruje u toho státu, který je v jakémkoli spole

ModrýKlokan
25. 3. 2023 01:45
Odpovědět  Standa

bohužel to vypadá, že celá politická reprezentace české republiky včetně opozice, její parlament, vláda, president, ústavní soud a tajné služby, přijali fašistickou a nacistickou ideologii… a blbečci ovčané jim to schválili… seru na vás debilní retardi

ModrýKlokan
25. 3. 2023 01:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechápu co tady řešíme… havel, klaus, zeman, babiš, fiala, guma rozvědčík pávek… jedna banda zločineckých parchantů co se nechala zkorumpovat a vydírat od západních zločinců a podvodníků… rozkradli celou českou zemi… ty okecávky vokolo to nezmění

Naposledy upraveno$ s uživatelem$