Pane premiére, co takhle „milionářská“ daň ?

           Pane premiére, co takhle „milionářská“ daň ?

   Fialova asociální vláda žene republiku nezadržitelně k bankrotu. A není to jen  díky všestranné  vládní pomoci  Ukrajině na úkor našeho vlastního státu a jejich   občanů ve které jsme světoví ! Vždyť jak nám neustále zdůrazňuje generál Pávek a nejdražší žena za pultem Markéta  Pekarová  Adamová, demokracie a obrana  státu před rozpínavostí ruského agresora něco stojí!

     V  USA není tzv. milionářská  daň ničím neobvyklým. Také ve světě dnes existuje  několik  spolků vlivných  superboháčů  vyzývající  k vyššímu zdanění „sama sebe“, žádající  vlády, aby ně uvalily speciální milionářskou daň.  Napodobme  pane  premiére našeho hegemona a buďme světoví i v otázce milionářské daně, kdy její výše bude nastavena tak, aby na ní „dosáhli“ poslanci, senátoři  a  další  ústavní  činitelé, politici a lobbisté sedící na více židlích v dozorčích,  správních a podobných  radách. Vzhledem k tomu, že každým dnem dochází k astronomickému navyšování   státního  dluhu, další otálení a nečinnosti vlády s  prosazením tohoto opatření  není  dovoleno !

Vaše vláda pane premiére způsob tzv. „rychlého schvalování“ zná. Vyzkoušela si jej nedávno při  snížení  zákonné výše valorizace penzí, kterou zákonodárci projednávali  v  tzv.  režimu  nouzového stavu.  Příkladem pane premiére může být i francouzský prezident, jehož vláda   důchodovou  reformu  protlačila silou, leč legálně bez hlasování poslanců. Co na tom, že „odměnou“  je mu nyní země topící se v odpadcích, s narůstajícím počtem požárů v  ulicích  francouzských měst a další vlny  masivních nepokojů.

      Pane premiére, schválení  milionářské daně je možnost jak otupit narůstající sociální pnutí ve společnosti. Způsob, jak zapomenout  na zpackaný  zákon o církevních  restitucích  (shválený  taktéž za pravicové vlády ODS), kdy si nyní  černoprdelníci  mnou ruce , neboť obří inflace zvedá restituční náhrady církvím o miliardy.  Schválením  milionářské  daně senioři, pane Fialo,  okamžitě  zapomenou na  nechutné, nemravné, více než   desetitisícové měsíční navýšení svých poslaneckých  platů !

  Pane premiére , pravice  za třicet let rozkradla a  vytunelovala stát, který nyní    nehorázně zadlužuje  a mladé generace tak  budou dřít na svoji šlechtu, aniž by  měly na stáří  státem zabezpečen  finančně důchod ! Nyní máte pane premiére k prosazení milionářské daně  na své straně  vládu, senát, prezidenta, ústavní soud!

 Pokud chcete být pane premiére  skutečně  silným  premiérem,  nikoliv chlapem  bez  gulí,  řečeno terminologií  neúspěšného  premiéra M.Topolánka  ze stejné politické stáje ODS, nechejte poslance opět  několik dní spát   na svém „pracovišti“ v  poslanecké sněmovně.  Odhlasováním  milionářské  daně   získáte pane premiére  na svou stranu  všechny   proruské  šváby, promírové  štváče  a dezoláty! Nebo se snad mají především sociálně slabí občané v rámci „rovnováhy“  řídit heslem „ O kolik mne oškube stát, o tolik  oškubu stát já “?

 Dodatek a rada, pane premiére, na závěr.  Pokud nevyjde pokus s milionářskou daní, jako pokus číslo dva doporučuji   zkrotit válečné choutky ministryně Černochové a  vrátit  výši armádního rozpočtu  ze dvou 2 %  HDP v roce 2024  zpět na  současných cca 1,4 % HDP.  I při této sumě se bude moci  nadále paní Černochová  těšit na další  „tanky do kabelky“ od jejich kolegů, které umí otáčet věží, střílet i couvat !

Miroslav Kavij

sdíletj na

4.5 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
26. 3. 2023 13:37

Všivárnou našich Polpotovců je to,že důchodcům zkrouhli valorizaci a církvi ji nechali v plné výši.

Standa
26. 3. 2023 14:38
Odpovědět  Gales

Cíkve neplatili ani daně z nabytí nemovitostí! A přitom jim to sebral Josef 2, poté G.Masaryk. Lesy , polnosti, nemovitosti atd. nabyté desátky , povinou robotou , dary šlechty za oblbování.
Jsme tak kde jsme byli před 100 lety.( prý komunisté)
Švábský Ukrajinci všude, církevní propaganda všude ( o režimní ani nepíši)!

Frank
27. 3. 2023 07:38
Odpovědět  Gales

A černoprdelnická chamraď se jen usmívá a její členové jen škodí jako Zdechlina či Jurečka.

me2d44
27. 3. 2023 09:53
Odpovědět  Gales

Doplnil bych jen: nejen církvi – sobě zvedli platy od ledna o desetitisíce! A co zbyde z “očesání” důchodců přidají na podporu Slámy U kravína!

Teuton
26. 3. 2023 13:48

Docela by mne zajímalo, co si policisté – řadoví i ti ve funkcích – myslí o tom, že jejich kolegové kopou a pěstmi a obušky mlátí do svých českých spoluobčanů snažících se na našem národním symbolu, Národním muzeu v Praze, nahradit ukrajinskou vlajku vlajkou českou ? Možná by nebylo od věci příslušníkům Policie České republiky připomenout, že se jejich plat tvoří z českých daňových odvodů, nikoli ukrajinských.

Standa
26. 3. 2023 15:04
Odpovědět  Teuton

Zkuste to připomenout ! Třeba Rakušanovi. ! Pošle Vás kamsi s arogancí sebou hodnou. Nyní byl u Moravce policejní ředitel, který tvrdil , že ,, zákroky ” byly adekvátní! Prý proti ,, nenávisti”. ….Možná ,,předsudečné”!
Nevím sice , co to je, ale mě to uráží!( Burian ve filmu s Werichem )Předsudek má každý. Já proti fašistům , nacistům) a to mě nikdo nevymluví.
,, Předsudečná nenávist” …co to je? Na odsouzení? Není to Rakušanův pytel s mrtvou Putina na MV?

ANTIUKRAJINEC
26. 3. 2023 18:34
Odpovědět  Standa

Tak ten policejní prezident je vyloženě krasavec a lidumil už od pohledu,ten by z fleku mohl dělat na gestapu nebo u totenkopfwerbände…

J.Sladin
26. 3. 2023 15:52
Odpovědět  Teuton

No, cosi myslí,Čí chleba jíš, toho píseň zpívej.Chceš li s vlky žíti, musí s nimi víti.Chceš li se mít jak prase v žitě, musíš být svině.

Macecha
26. 3. 2023 19:32
Odpovědět  Teuton

Až se to otočí, tak se to těm aktivním policajtům co tam útočili, vrátí i s úrokem.

zdena
26. 3. 2023 21:27
Odpovědět  Teuton

no hlavně by se jim mělo připomenout, odlud pocházejí a konečně i kde bydlí…. jsou lidi jako každý, ale chovají se v přímém rozporu se svým původem. Pochybuju, že vysocí politici mají syny v represivním sboru ….

Jaris
27. 3. 2023 01:25
Odpovědět  Teuton

Tak tak, takovi policajtsti dobraci vam jeste za vase penize natlucou obusky. Dosla jsem k nazoru, ze k policii se muzou pridat jen dusevne zaostali zakomplexovani jedinci. Tam se realizuji a hoji si svoje uslapnute ego. Jeste maji tu drzost pouzivat slogan -‘pomahat a chranit!’

Lékořice ok
27. 3. 2023 05:53
Odpovědět  Jaris

Jenomže, čím méně tam bude slušných lidi, tím více tam bude bezohledných darebáků.

Standa
26. 3. 2023 14:01

Policejní ředitel -dnes Moravec-ČT paragrafy proti nenávisti,národnosti , spousta zadržených .Prý nenávist proti fašUkr
A , co -trestá se nenávistná kampan proti Rusům? Od Karlových Varů po Prahu. nějaké dvojí vidění!???
Lidé nenávidí Ukrajince čím dále více!
Všude Ukrajinci, supermarkety berou pouze Ukrajince, zbrojovky , továrny mají příkaz brát pouze ukrajince. 4eši mají utrum!

Standa
26. 3. 2023 14:09
Odpovědět  Standa

A kdo bude potrestán z ČT, Novinek, Bakalova Seznamu , za toto
§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.???

Standa
26. 3. 2023 14:20

Matematika po sametu ( už nyní) i v Česku.
https://www.youtube-nocookie.com/…XZw

Standa
26. 3. 2023 14:30
Odpovědět  Standa

Doporučiji zzkontrovat Vaš učitelky vnuků!

jmm
26. 3. 2023 16:21
Odpovědět  Standa

Klasické ušácko fialové počty….

zuzana
26. 3. 2023 14:23

Ruská armáda varuje, že náboje s ochuzeným uranem způsobí nevratné škody všem Ukrajincům

https://aktax.cz/ruska-armada-varuje-ze-naboje-s-ochuzenym-uranem-zpusobi-nevratne-skody-vsem-ukrajincum/

Markýza
26. 3. 2023 18:05
Odpovědět  zuzana

Když oběť, tak oběť. Se vším všudy. Přestaňte se jako oběť vnímat – přestanete jí být.

jiří
26. 3. 2023 15:02

Česko je druhá nejhorší země na světě – oznámila OSN!
1. prosince 2022. Analýza CEPEJ EU dokazuje,
jak se v Česku přemnožili vysocí státní úředníci a politici,
a jak si nadělili na poměry v EU neúměrně vysoké platy!
Doslova vyžírají obyčejné Čechy!
Zprávu ve středu 30. listopadu v 16 hodin odpoledne vydalo OSN.
Podle zprávy je Česko letos druhý nejhorší stát na celém světě podle
míry poklesu reálných mezd pracujících!
Horší než Česko (-6,8%) je už jen Nicaragua (-7,6%).
Podle zprávy je nejlepší zemí světa Maďarsko s reálným zvýšením
kupní síly zaměstnanců o 12%. Reálná výplata Čechů podle organizace OSN
ILO letos klesla o -6,8%! Slovensko (-3%) se drží těsně pod
průměrem poklesu mezd v Západní Evropě (-2,4%). (Úplná
statistika OSN ILO) Maďarsko bylo za svoji úspěšnou ekonomickou
politiku, která je trnem v oku Eurokratům, potrestáno podáním návrhu
na zabavení 8 miliard EUR z Evropských dotací !!!
Inflace v roce 2021 činila 3,8% a letos činí nejméně 15%.
Průměrný Čech si tak na výplatě pohoršil za dva roky o -12,2%! (ILO počítalo propad mezd podle průměrných platů. Průměrný plat firemního zaměstnance v Česku je 40 086KČ! )
Ministr vnitra připravuje (Vít Rakušan STAN) ) návrh zákona,
aby se politikům automaticky valorizovaly platy podle vývoje mezd a inflace!
Současně včera ministr financí Zbyněk Stanjura připravuje zákon, aby se důchodcům přestaly automaticky valorizovat důchody podle vývoje mezd a inflace!
Vláda tak předvádí politiku – důchodcům brát a politikům nadělovat!
Politici se chtějí v Česku – díky hnutí STAN – domoci privilegia, které mají úředníci EU – a to, aby se jim platy automaticky valorizovaly o míru inflace!—
Jak vláda Česka hospodaří je vidět na platech soudců v Česku.

jiří
26. 3. 2023 15:03
Odpovědět  jiří

Nejnižší
plat soudce v Česku bude podle vládního nařízení od 1.1.2023 nejméně
100 tisíc korun. Tedy 2,5 násobek platu průměrného firemního
zaměstnance a 3,3 násobek mediánové mzdy průměrného Čecha! V zemích EU jsou ovšem nejnižší platy soudců značně nižší – v Holandsku jen 1,34 průměrného platu Holanďana, ve Švédsku 1,86, v Itálii 1,80,
v Maďarsku 1,69, v Rakousku 1,69 násobek průměrného platu.

V Česku je 28,17 soudců na 100 tisíc obyvatel,
ve Švédsku jen 11,46 soudců na 100 tisíc obyvatel,
v Holandsku 14,49, v Itálii 11,83 soudců.
V EU průměrně jen 23,92!

Řešením je snižovat počty zbytečných vysokých státních úředníků a
jejich mzdy snížit na průměrné násobky platů obvyklých
v zemích EU. —
Počet soudních úředníků v Česku je 92,70 na 100 tisíc obyvatel,
v EU jen 59,00 na 100 tisíc obyvatel!
Propuštěním nadbytečných soudců a soudních úředníků by Česko ušetřilo
miliardy ročně při zachování průměrného množství soudců a soudních úředníků
jako u ostatních západních zemí EU!

jiří
26. 3. 2023 15:04
Odpovědět  jiří

Analytická zpráva EU-CEPEJ-2022:
– soudci a soudní úředníci jsou jen jednou z kategorií rozbujelé státní administrativy, které vysává české zaměstnance, a přitom pracuje
mnohem ne-efektivněji, než je na Západě obvyklé!
(Analytický zdroj dat o propadech platů v Česku zde: ILO Data Excel)
(Analytický zdroj, ze kterého jsme citovali platy a počty soudců, a soudních
úředníků, má toto bruselské evidenční číslo: EU-CEPEJ (2021) 18rev1 part2; 1555 stran., a je z roku 2022.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Duudu Wo
26. 3. 2023 15:58
Odpovědět  jiří

A kdo jiný by ten svinčík držel při životě?

me2d44
27. 3. 2023 10:51
Odpovědět  Duudu Wo

Jednoznačná odpověď: ti zbylí úředníci by nesměli si chodit do práce odpočinout od rodiny ale konečně by museli za ty prachy pracovat. A o tom to je! Současný stav vede jen k tomu, že soud se všemi důkazy k dispozici se táhne až do promlčení.

Duudu Wo
26. 3. 2023 15:55

Tak na to koule nemá.

Standa
26. 3. 2023 16:17

Tak jsem zachytil při práci na zahradě!
,,Jenerál Pavel jede skrz vesnicí,
jenerál jede skrz dobitou ves,
na hlavě čepici,
na ní NATO hvězdici.
Stůj !Kdo tam ?Patrola !
Jaká ?
Vojenská !
A kdo jí vede ?Ženská !
Jaká ?Chlupatá !
Chlupatou , chlupatou tu já mám nejradši,
chlupatou, chlupatou tu já mám rád.
Já,Pekarovou pomiluju ona zase mě , mě , mě ,
že je chlupatá trápí srdce mé !
Stůj !Kdo tam ?
Patrola !Jaká ?
Parlamentní!
A kdo jí vede ?
Ženská !
Jaká ?Kuňdatá !
,,Nenávist “vesnice shrábla Pražská ulice,”
s její ,,láskou” budeme žít!Ofiko vesele!

Aleš
26. 3. 2023 18:25

Já bych zdanil členy a rodinné příslušníky SPOLU, statní rozpočet by byl v plusu.

Pavel z Moravy
26. 3. 2023 18:42

Do prdelky, vždyť toto přece všichni chtěli. Socialismus lidem smrděl, tak je tu nyní ta kapitalistická žumpa i se všemi škůdci co jich tato země porodila. Komunisté, ti zbývající určitě radost z toho, co se zde děje nemají, tak zákeřní nejsou. Jo kapitalismus plodí nepřeberné množství grázlů, protože těm jde vždy o svoji kůži. Socialismus byl pro národ, pro lid, až to většina pochopí, potom se možná něco změní. Socialismus se o lid staral, ale ani to nestačilo, nenažrancům to nestačilo. Howg.

M.Š.
26. 3. 2023 19:04

Je mnoho způsobů,jak může stát přijít k financím a je zajímavé,že v českomorácku si oblíbili politici okrádání seniorů,když nedodržují dokonce i zákony,které sami v posranecké sněmovně přijali.Začal to “geniální” ekonom Klaus,pokračování zajistil ODSsák Tupolánek a nyní pokračuje v tom samém ODSsák Fiala.Všichni dohromady okradají seniory na důchodech o pěknou hromadu miliard,které zmizí kdoví kde…..víme kam.No,je zbytečné psát o tom,že co je to za ekonoma,který okrádá seniory,jelikož tak se projevuje jen ekonom na velice mizerné úrovni a nebo ekonom s poněkud omezeným rozhledem či velice nízkou obrazotvorností(což nepřekvapuje,páč ekonomvé jsou poněkud omezení suchaři).Vrcholem tuposti je tzv. NERV…..ale dobře tak,senioři nejsou schopni si zajistit účast v parlamentu nějakou stranou seniorů,která by hájila jejich zájmy,takže mají co chtějí.

Pavel z Moravy
26. 3. 2023 20:06
Odpovědět  M.Š.

Změnu systému asi nikdo nechce, neboť lidi neví co by si s vlastní mocí počali. Lépe se stát otroky a naříkat a jak píše Radegast, oslovovat tyhle týpky premiére apod. Ta zbabělost z toho národa úplně tryská.

Lékořice ok
27. 3. 2023 06:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevím jestli jen zbabělost. Spíš mě to připadne jako otupělost lenost a bezradnost. A všechno tohle je pečlivě udržované vládou a jejími poskoky. A těch , kteří z toho mají prospěch je u nás pořád dost.

Radegast
26. 3. 2023 21:31
Odpovědět  M.Š.

To nejsou vaši politici, ale sionističtí cizáci zločinci, kteří sem přišli krást, lhát, škodit a vraždit Čechy a všechny bílé Evropany.
Turkomongolské národy Hunové, Avaři, Tataři v 9. století v Chazarské říši ukradli židovské náboženské knihy obchodníkům Židům na Hedvábné stezce. Předtím vyznávali šamanismus, kult boha Tengri. Chazarská říše ani nebyla nikdy plně judaizována, vojenské vrstvy v Chazarské říši konvertovaly k islámu, to je dnešních 8 milionů Tatarů v Ruské federaci.
Dá se říct, že s přestávkami – prezidenti Beneš, Novotný, Svoboda – zde Turkomongolové vládnou od 15. března 1939.. To je děsné.
Např. Hitler měl židovskou babičku Rosalie Müller, její náhrobek je v Polné. Heydrich měl židovskou babičku a židovského dědu Isidor Süss. Prezident Zápotocký pocházel ze zámožné židovské rodiny Kröllupperů. Prezident Husák byl odsouzený sionistický agent a sabotážník, který chce odtrhnuot Slovensko federalizací. Stalinovi poradci Makarov a Lichaĉev zatkli Husáka již v únoru 1951 mezi prvními.
comment image

Radegast
26. 3. 2023 19:31

Pane premiére?! Avaři = Chazaři si přišli do Česka nakrást a vy je pořád oslovujete “pane”, místo abyste vzali železné tyče, bránili vlast a znárodnili jim, co tu nakradli?! V době vlády Marie Terezie je všichni museli povinně oslovovat “Žide!”, žádné “Pane!”. Neměli občanská práva. Marie Terezie je prokoukla hned.

https://www.laznekynzvart.cz/mesto/historie-mesta/zajimavosti-a-kuriozity/zide/

sergej
26. 3. 2023 20:13

🙂 Ia bich řešil s čt orwell ZDROJE JSOU, soustruháty na 3 000%. od vztyčení stožáru s derivátníky jednooborových fachidiotů titulů workokolicky zběsile pádit kde všide, druhými. Za suchý z nosu.
…26.3.2023  18:14:58 
https://pravyprostor.net/?p=158157#comments
K věci.
https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/videos/101824079542413/

Pedro
26. 3. 2023 21:48
Odpovědět  sergej

Trole vymrdanej.