blogpolitika

Pád Fialy? „Se vší vážností toto vyslovuji…“ Známá advokátka alarmuje. Zakročit má Zeman

16.06.2022 18:40 | Ze sítí

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se přidala k rostoucímu zástupu lidí požadujících demisi vlády Petra Fialy. Vláda podle ní nezvládá špatnou ekonomickou situaci, je naivní v zahraniční politice, rozhazuje miliardy a preferuje zájmy EU nad zájmy českých občanů. Hamplová proto žádá prezidenta Miloše Zemana, aby nastolil vládu odborníků a svolal předčasné volby.

„Po důkladné úvaze, jako zcela nezávislý člověk a se vší vážností vyslovuji: Tato vláda musí ODSTOUPIT,“ píše na Facebooku Hamplová a přidává výčet důvodů.

„Vláda naprosto nezvládá situaci v zemi a nechává lidi osudu. Její naivita a gesta v zahraničních vztazích nás ekonomicky i politicky ničí. Česká republika začíná být tím, jak přeceňuje svůj vliv, mezinárodně směšná,“ hodnotí advokátka situaci kolem války na Ukrajině a rostoucí inflace.

„Po důkladné úvaze, jako zcela nezávislý člověk a se vší vážností vyslovuji: Tato vláda musí ODSTOUPIT,“ píše na Facebooku Hamplová a přidává výčet důvodů.

„Vláda naprosto nezvládá situaci v zemi a nechává lidi osudu. Její naivita a gesta v zahraničních vztazích nás ekonomicky i politicky ničí. Česká republika začíná být tím, jak přeceňuje svůj vliv, mezinárodně směšná,“ hodnotí advokátka situaci kolem války na Ukrajině a rostoucí inflace.

Řada členů vlády má podle ní problémy se zvládnutím základních logických úsudků. „Vláda se nebrání cenzuře, plánuje ji a kádruje své soupeře v diskusích,“ vadí dále Hamplové. „Aktuálně hrozí rozprodáváním státního majetku poté, co rozházela miliardy,“ naráží na slova šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové o prodeji pivovaru Budvar.

Hamplová se dále zmiňuje o vakcínách proti covidu a vrací se k válce na Ukrajině. „Vláda nadále hodlá platit stamiliony za nepotřebné vakcíny sporné kvality. Ohrozila zemi a zatížila samosprávu a své občany příchodem obrovského množství lidí bez jakékoli jejich kontroly a na účet našich občanů. Zájmy jiných zemí a pokyny EU trvale preferuje před zájmy České republiky,“ dodává Hamplová, podle níž už vláda má minimální důvěru občanů.

Na řadě je teď podle Hamplové prezident, který by měl jmenovat vládu odborníků. „Vláda těchto kvalit by měla ihned odstoupit. Prezident by měl jmenovat vládu odborníků, která zachrání, co se ještě zachránit dá. Prezident by měl vyhlásit co nejdříve nové volby,“ píše Hamplová, že pokud se nic z toho nestane, lidé by měli dát nahlas najevo svůj nesouhlas.  

https://bit.ly/3OnK33n

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
16. 6. 2022 19:37

18.6 od 15 hodin svolává KSČM na Václavák demonstraci proti vládě…

Pavel
16. 6. 2022 19:53

Vládu nemá kdo odvolat, Zeman je na tom mentálně velmi podobně jako Biden. Jeho vystoupení jsou úplně mimo mísu a jeho jediný cíl je dovládnout do konce mandátu a zabezpečit Kačenku na studiích v Anglii.Tuto patálii jsme odsouzeni si prožít až do hořkého konce.

Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 21:05
Odpovědět  Pavel

Demise by TEĎ nic nevyřešila. Lidi, kromě seniorů a samoživitelek, ještě málo ryjou držkou v blátě. Koho by volili? Samosebou spasitele Babiše, že za něj bylo líp. A ve svém blbství si neuvědomují, že to, co teď vyžíráme, nainstaloval právě kryptoeurohujer Babiš. Drahá elektřina? A proč, ptám se, povolil Babiš kšeftování s elektřinou na lipské burze?! Drahý plyn? A proč, ptám se, nevyjednal s ruskou stranou přímé dodávky?! Bylo to jeho možnostech? BYLO !!! Příčiny sra-ček dnešních dnů namíchal Babiš - ne fialový hnus. Fialový hnus jeho "instalace" pouze udržuje v chodu, aby se nezasekly. Proč? Málo prostoru na odpověď. A také že se mi do toho nechce. Demise? Jen výměna...

Pavel K
16. 6. 2022 21:36

Ano, ano, přesně tak.
Všude žluto.

Karel
16. 6. 2022 21:57

Jste blbej nebo navedenej?

Milan ze Zahrady Čech
17. 6. 2022 02:49
Odpovědět  Karel

(_!_)

Pavel
17. 6. 2022 09:10

Na Zemana je hloupost se obracet, ten po těch svých 3 dávkách Pfizeru je mimo, a nastolit zde opět Babiše, to snad ani normální občan nemůže vyslovit. Ten je prapříčinou toho co se zde děje, i když samozřejmě základ je v převratu roku 1989. Lid není duševně vyzrálý přijmout něco hodnotnějšího než je v současnosti žití v této globalistické žumpě. Nemluvím o všech, ale dle mne takové 2/3 neví, která bije.

Ata
17. 6. 2022 19:00

Tak jen k úplné informaci …. když něco píšete, tak si to ověřte …. Já NEJSEM volič ANO, ale nemám ráda, když se něco připisuje někomu, kdo to nezavinil …. O obchodování na burze v Lipsku se jednalo již v roce 2006 … to Babiš o politice asi ani nesnil.Cena české elektřiny se bude určovat v Lipsku – Euroskop.cz
Já osobně tu smlouvu neznám, tak nevím, jak snadno či nesnadno se z ní ČR může vyvázat …. Vy ano?
A já souhlasím s Mr.Hamplovou … je potřeba, aby vláda podala demisi, protože ona nic nezvládá. Inflace tu sice byla, ale tak závratná , tedy nikoliv. Na vině je tato vláda, která to nechala dojít tak daleko a nic neřešila.

Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 19:56

Listina zálkadních práv a scobod, článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. Konec citace.

Jinak řečeno mají právo svrhnout diktaturu oděnou do jakéhokoli hávu.

Evžen
16. 6. 2022 20:49

Je třeba dodat,že vlády po roce 1989 by měly byt souzeny za totální rozvrat země!To co se vybudovalo z velké části za komunistů,tyto vlády dokázali za 30.let…!

JEBAL
16. 6. 2022 20:06

Hamplová proto žádá prezidenta Miloše Zemana, aby nastolil vládu odborníků a svolal předčasné volby.
No Byli bychom všichni štastni, ale na našeho 1. českého prezidenta Zemana,
asi mají “suudruhovnija ze sernátu a sněmovny”
nějaké svinstvo a tím ho vidírají. Jinak nelze vysvětlit,že otočil o 160 stupnu!!!
Žádné protesty proti této sebrance nepomuže, nasadí na nás obroské množství plně ozbrojených
policistu i vojsko! stačí se podívat do Francie …. Tento Zmrd který dělaá m.v. se bude chtít ukázat ,že je te Nej ten nebude ani vteřinu váhat a lidé v česku už mají hodně veliký strach

skeptik
16. 6. 2022 20:07

Je třeba začít jednat, nebo to skončí špatně!
Pražáci, proberte se konečně a vyrazte do ulic! Je to vážné!

Editor
16. 6. 2022 20:26

Tato vláda neodstoupí jen tak, ta se bude držet jak hovno košile. A bohužel i kdyby se našla klička v dost extenzivním výkladu Ústavy ohledně odvolání vlády, rozpuštění PS prostě nejde. Pokud se nedohodne ústavní většina, ostatní důvody jsou takové, že to prostě nejde. Namátkou třeba PS je déle než 3 měsíce neschopná se usnášet. To nastane, pokud se sejde na řádné schůzi při zasedání sněmovny méně než 60 poslanců. Pokud se sejde 60 poslanců pětikola, je usnášeníschopná i když nic nerozhodne. To jsou tlachy, které jsou dost renomované právničky nedůstojné. Je to smutné, ale rivalita Havla a Klause v roce 1992 zavinila přijetí Ústavy v tak vykastrované podobě ohledně pravomocí prezidenta až to bolí. Oba narcisové rozložili federaci a nově vzniklou Českou republiku dostali do Hlavy 22.

Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 21:26
Odpovědět  scipio

I kdyby odstoupila, nic to nevyřeší. Nastoupí Bureš, zmírní dopady a hurá a juchů a sláva mu a ať žije! a lid bude spokojen, že ten smradlavej salám a drolivej chleba a gumový pečivo a plyn a nafta jsou o fous levnější. A dál se bude kšeftovat na lipské burze, a dál budeme za plyn cvakat do Raichu šestinásobek ceny, a dál se od nás budou valit na západ miliardy na devidendách, a dál budeme odíráni, a znova vakcinace a roušky a karantény a chc-aní na lopatky – ale celkově bude o fous líp. Nové volby? K smíchu. Jen delší agónie. Stále ještě většina jakž takž vyžije. A dokud většina jakž takž vyžije, nic se nezmění. Ani volební zákon, ani myšlení tupé většiny – nic.

Pavel K
16. 6. 2022 21:39

Je třeba udělat radikální řez a otevřít uranové doly, kam s nimi, však nic neumí.

Frank
16. 6. 2022 20:35

Vládní zmetci sami neodstoupí. Třásli se na koryta jako moucha na lejno a teď už jen mlaskají a na občany této republiky kašlou. Oni mají jen své priority. Je třeba tu svoloč vyházet z oken. Mám ale opodstatněnou obavu, že stařík Zeman neudělá vůbec nic.

janle57
16. 6. 2022 21:27

Ovarová hlava jménem Zeman je stále v rauši po trojitém Pfizeru,takže ten bude asi
těžko někoho odvolávat,je určitě lepší ho nalít becherovkou,aby ješte do konce mandátu
nemohl více škodit.

JEBAL
16. 6. 2022 23:21

Přátelé,pan Novotný to opravdu myslí dobře.
I já si myslím ,ne jsem skálopevně přesvědčen , že tato nevláda fyjalová, to nikdy nevzdá! Dopadneme jako bratia slováci! Fyjalová vláda se tam dostala podvodem a podvodem dokončí celí svuj mandát a naopak protože s touto vládou, spolupracují ruzné sooorošovi neziskovky
soudnictví, všechna média bez rozdílu jestli česká neb EU, takže dostanou se k dalšímu mandátu tak jako USA , pomuže jim korespondeční hlasování a opět nějaké podvody! Máme se na co těšit.
TADY POMUŽE JEN ,ŽE SE SAMY ROZPADNOU,ALE TO BY MUSELO PŘILETET Avangard: