blog

P.C.Roberts:Vystupuje nad obzor genocida Palestinců či porážka Izraele?

Izrael hovoří jednoznačně: Izrael přisahá, „že usekne hlavu hada a zahájí útok proti Iránu, jestliže Hizballáh vstoupí do války na straně Hamásu“( https://www.dailymail.co.uk/news/article- 12657495/Israel-attack-proti-Iran-Hizballah-joins-war-Hamas.html ).

Zatím však takto nekompromisně mluví jen izraelský ministr hospodářství a nikoli velitel vojenský či Netanjahu. Izraelská armáda se osvědčila při vraždění dětí, žen a starých mužů, a z bezpečné vzdálenosti a s pomocí bomb a raket též při ničení sociální infrastruktury, jako jsou nemocnice, ale bojová schopnost izraelské armády a její schopnost přinášet oběti je sporná. Při střetu s Hizballáhem před několika lety byla izraelská armáda poražena a její pozemní invaze do Gazy se stále odkládá. Izraelci tvrdí, že pro své vojáky nemají dost neprůstřelných vest a Amerika jim k napadení Gazy musí dát též více peněz, zatímco proizraelský Bidenův režim vyjadřuje své znepokojení nad skutečností, že Izrael nemá k vyslání svých pozemních sil do Gazy žádný proveditelný plán. Bidenův režim navíc zpochybňuje, zda Izraelské obranné síly (IDF), jsou vůbec schopny militantní skupinu Hamás vyhladit. https://www.rt.com/news/585653-israel-gaza-invasion-plan/ .

Existují též obavy, že jakmile se izraelská armáda ocitne v Gaze, Hamás ji zde zadrží, a Hizballáh za zády IDF zbytek Izraele obsadí. Netanjahu nyní Hizballáhu hrozí jadernými zbraněmi, avšak jejich použití by Izrael ve světě izolovalo.

Pochybnosti o úspěchu Izraele jsou tedy oním skutečným důvodem, proč k žádné izraelské invazi do Gazy zatím nedošlo. Možným výsledkem by totiž mohlo být i zničení Izraele a následný mír na Blízkém výcodě, což by nelibě nesl zvláště vojensko-bezpečnostní komplex USA i američtí neokonzervativci.

Překlad: Lubomír Man

sdíletj na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
26. 10. 2023 18:02

Tentokrát sa myslím Roberts trafil a tiež si myslím podobné ako uviedol citujem:”Existují též obavy, že jakmile se izraelská armáda ocitne v Gaze, Hamás ji zde zadrží, a Hizballáh za zády IDF zbytek Izraele obsadí. Netanjahu nyní Hizballáhu hrozí jadernými zbraněmi, avšak jejich použití by Izrael ve světě izolovalo.Pochybnosti o úspěchu Izraele jsou tedy oním skutečným důvodem, proč k žádné izraelské invazi do Gazy zatím nedošlo. Možným výsledkem by totiž mohlo být i zničení Izraele a následný mír na Blízkém výcodě, což by nelibě nesl zvláště vojensko-bezpečnostní komplex USA i američtí neokonzervativci.”
Ak Izrael váha, myslím že mu dochádza, čo všetko by mohol stratiť, aj tak už šliapli do poriadneho ho..na. Problém ale má Biden, ak Izrael nedotiahne čo začal, vojna v Rusku je prehraná a v Izraeli žiadny americký úspech, takže americké voľby sú pre Bidena v prde,,li.

Jarda
26. 10. 2023 20:43
Odpovědět  JoFa

A tiež je tuna ten Putinův vzkaz.

Pavel z Moravy
27. 10. 2023 10:49
Odpovědět  JoFa

Vždyť tento stařeček je tam pouze jako loutka, možná ani nebude vědět, že kandiduje, možná ho někdo na kandidátku přihlásí, možná, že po nápovědě řekne, že chce znovu vést zemi neomezených možností. To vše je možné, ale pro svět již trapné a ubohé divadlo, které ukazuje jaké osoby tam k vládnutí mají připravené. Prokristapána, všichni pořád melou, že by mu to a to ublížilo před volbami a opakují tuto blbost stále dokola. Pokud bude americký volič normálního a zdravého rozumu, tak se koukne co tato parta kolem tohoto tvora dělala a dá jim kopačky. Pokud ne, tak si ho zvolí bez ohledu na nějakou Ukrajinu nebo Izrael. A jestli se ti voliči rozhodují jako tutani u nás podle ksichtu a posledního projevu před volbami a nezohledňují, co dotyční provedli během svého předcházejícího období, tak si je zvolí znovu a zaslouží si to stejně jako my. Snad jediný, kdo by do té současné americké žumpy mohl vnést trochu normality je Kennedy. Stádo ale většinou nevolí lidi chytré a úpřimné, ale dává přednost těm z druhého břehu, slušně řečeno vykukům jako je potom většinou ono samo.

JoFa
27. 10. 2023 17:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ja s tebou súhlasím, ale ten stareček symbolizuje a zatiaľ platí že bude kandidovať za túto bandu, ktorá podvodným spôsobom vyhrala posledné US voľby a rozbila celý svet vojnovými konfliktami, tak preto som použil jeho ako symbol pravdepodobnej prehry. Ďalšia vec je že US majú obrovský dlh, prichádzajú o zdroje a vplyv aj v Európe, takže blíži sa kolaps. Či to Kenedy, Trump alebo niekto iný zachráni, je veľmi nepravdepodobné-uvidíme. Pozri si to video čo som sem dal trochu nižšie ako reakciu na Velitel, je to rozhovor s McGregorom-výborné.

Gales
26. 10. 2023 18:12

Izrael by měl zaplatit Palestincům zničený majetek a odškodnění za vyhnání.

JoFa
26. 10. 2023 18:19
Odpovědět  Gales

Nielen to, Izrael by sa mal stiahnuť a súhlasiť s vytvorením Palestínkeho štátu tak ako to avizovali Rusi, len to môže ukončiť vojnu, avšak určite by prišiel Izrael o značné územie, v podstate by vrátil to, čo ukradol palestínčanom a to sa im určite nebude páčiť, takže na mier moc neverím, ale bodaj by,..

JoFa
26. 10. 2023 19:10
Odpovědět  JoFa

Pre všetky hyjeny, čo ma tu obvinili z liberálneho postoja a trolovania, možete sa hanbiť sráči !

https://www.youtube.com/watch?v=79ODF4QJeWc

Jura
26. 10. 2023 19:57
Odpovědět  JoFa

Za tu krásnou hymnu , máš ode mne plus.

Standa
26. 10. 2023 21:06
Odpovědět  Jura
JoFa
26. 10. 2023 21:08
Odpovědět  Standa

Jo, a dokonca si pamätám aj slová aspoň prvej sloky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
26. 10. 2023 21:19
Odpovědět  Standa

A čo povieš na túto , keď som to prvý krát počul v tomto podaní, zážitok..
https://www.youtube.com/watch?v=-CcCa5_18Y8

Jaris
27. 10. 2023 00:32
Odpovědět  JoFa

Krasne hlasy, krasna pisen.

Gales
27. 10. 2023 12:20
Odpovědět  Jaris

Berou dobrej matroš

Jaris
27. 10. 2023 00:25
Odpovědět  JoFa

Skoda, ze ten krakora Saman napodobuje zapadni dekadentni styl. Mili Rusove, drzte a rozvijejte svuj vlastni styl a nenapodobujete perverzi zapadu.Takhle ma vypadat ruska hymna v podani Rusu.
https://www.youtube.com/watch?v=9UIIAjrEy9g

Gales
26. 10. 2023 20:26
Odpovědět  Gales

Proroctví Aloise Irlmaiera. – Vše má dle jeho zápisků započít konfliktem na Blízkém východě. Události naberou spád poté, co dojde k atentátu na velmi důležitého státního činitele v jedné ze zemi na jihu Evropy. V ten moment má dle věštce započít celosvětový konflikt.
Ve svých vizích jasnovidec viděl invazi ruských vojsk„Rusové táhnou dnem i nocí. Jejich cílem je Porýní, kde se nachází vysoké pece a komíny. Obyvatelstvo bude před nimi utíkat na západ. Mnoho aut ucpe ulice. Co tankům překáží, bude převálcováno,“ předpověděl. V Německu však narazí na odpor. K zastavení invaze podle něj má dojít v momentě, kdy se ruská vojska dostanou do Porúří. Hlavní roli v odvetné akci má hrát jakýsi žlutý prášek. V krajním případě by dle věštce mohlo dojít i k použití jaderné zbraně, v této souvislosti hovořil věštec o zničení Prahy. Přežít má jen ten, kdo se ukryje v utěsněném prostoru spolu se zásobami vody a potravin. Dále je popisována tma, při které má dle pesimistického proroctví zemřít více lidí než v obou předchozích světových válkách dohromady. Trvat má 72 hodin.

JoFa
26. 10. 2023 20:34
Odpovědět  Gales

To je dost brutálne, ale ja verím že ľudstvo môže zmeniť svoj osud bolo mu to dané slobodnou vôlou, osud sa vyvíja podľa toho aká úroveň morálky ne svete vládne, ak bude dosť prebudených v mravnosť, proroctvo sa nenaplní ako mnoho iných. Myslím tým, že mnohé proroctvá nie sú falošné, to iba ľudstvo zmenilo výhybku a vyhlo sa mu. Takže verím, že zmeníme výhybku.

Albi
26. 10. 2023 22:14
Odpovědět  Gales

No …..
Pan věštec dělá stejnou chybu jako drtivá většina analytiků, politiků, novinářů, “gaučáků” a jiných excelentních “znalců” Ruska, Rusů a hlavně MYŠLENEK A PLÁNŮ GOSUDARA!

Kdyby – KDYBY chtěl Stalin nebo Putin obsadit ty země které se nepřetržitě skloňují a pořád se přidávají další, dávno by tak udělali. Příležitostí měli dost.

Jenže – “podle sebe soudím tebe” – přestavivost, že by někdo mohl uvažovat jinak jim tedy totálně chybí. A proto pro ně je a zůstane Rusko “terra incognita” a nepochopitelný fenomén.

Velitel
26. 10. 2023 19:11

Jsem asi jeden z mála, co tu může říct, že na vlastní oči viděl jak Gazu, tak West Bank tak IDF , ale i vojáky v Sýrii a Libanonu. Vezmu to postupně, Palestinci jsou zoufalý, prakticky všichni bojeschopní se už narodili v koncentráku ve kterém je drží židi, oni nejsou žádný specnaz, ale jsou odhodlaní a vědí že nemají co ztratit a jsou zvyklý vystačit s málem. Pro boj ve městě těžko najdete horšího protivníka. ano nemají letectvo a nemají těžké zbraně, ale to ve městě lze částečně kompenzovat.
Syrská armáda, těžko hodnotit celek, ale viděl jsem chlapy, kteří dobývali Aleppo a docela respekt, mají bojové zkušenosti, odhodlání a pro bojové operace ve městech solidní výzbroj. Chybí jim letectvo.
IDF. Techniku maji nejlepší, ale lidi ani zdaleka ne , židy jsem válčit neviděl, viděl jsem je utočit na palestince s praky, ano jsou tam fanatici, kteří se vyžívají v tom utočit na ta zvířata, ale jen v přesila a neozbrojené, pak tam jsou lidi, kteří tam jsou více meně nedobrovolně a rozhodně nechtějí položit život za cokoliv a většinu toho co ted slouží tvoří ksichtoknihový a instačový odpad.
Bez podpory USA nemájí židi moc šanci, jejich jedinou výhodou je letectvo a pokud jim

Velitel
26. 10. 2023 19:15
Odpovědět  Velitel

ho dokáží jakkoliv uzmenit a nejde se odhodlaná arabská koalice řekl bych že by židi tahali za kratší konec. Pokud se do věci vloží Iran, Egypt a prachy ropných zemí, Izrael končí.

JoFa
26. 10. 2023 19:28
Odpovědět  Velitel

Skvelá analýza a naprosto súhlasím, dokonca mi to pripomína Boomra. Ten má podobné skúsenosti.

JoFa
26. 10. 2023 19:37
Odpovědět  Velitel

Nemyslíš, že ak sa do toho zainteresuje Irán, tak s tichou podporou Ruska by mohlo byť americké letectvo a podpora Izraela eliminovaná.

JoFa
26. 10. 2023 19:45
Odpovědět  JoFa

Dokonca ma napadá aj tichá podpora Číny, to je už ale velká konšpirácia, ale zatiaľ čušia ako voš pod chrastou a to ma desí. Je možné a opäť konšpirujem, že ak to nevíde s Izraelom, budú sa US pokúšať konflikt Čína -Thajvan?

JoFa
27. 10. 2023 10:52
Odpovědět  JoFa

Ponúkam vám brilantnú analýzu D.McGregora, úplne ma ohúril presnosťou a rozumnou argumentáciou. https://www.infovojna.bz/article/video-americky-plukovnik-douglas-macgregor-o-konflikte-v-izraeli-a-hrozbe-biblickych-rozmerov
Velitel, ak môžeš pár slov, okomentovať to, zaujíma ma tvoj fundovaný názor…

Albi
26. 10. 2023 22:22
Odpovědět  Velitel

Veliteli,
tohle by vás mohlo zajímat. Jedná se o tu raketu, která údajně jednou zasáhla a pak zase nezasáhla nemocnici v Gaze,a podle jedněch důkazů ji měl vypálit Hamás, podle jiných přiletěla z Izraele a mainstream pořád neví, čí je, co psát.- pravděpodobně mu nedodali včas scénář a pokyny.

Vy byste se v těch “důkazech” mohl zorientovat a podat tady jejich rozbor.

JoFa
26. 10. 2023 20:23

Jat ým cucmákom neverím, Brežnev si dával francúzáky s každým kam prišiel, ani toto mi nepríde úprimné, hlavne nie od žida. Sú vo veľkej defenzíve, tak budú francúzáky rozdávať kde prídu.

JoFa
26. 10. 2023 21:34
Odpovědět  JoFa

Redakcia: Mali by ste zmazať aj moj komentár, keď ste zmazali predlohu.

Frank
26. 10. 2023 23:09

Izraelci jsou sprostí zločinci, kteří se roztahují v cizím státě jako dýmějový mor a léta páchají na Palestincích genocidu. A jestli obřezanci zaútočí na Írán, tak to tam Rusové s Číňany srovnají se zemí a bude od nich pokoj. Sionisté jsou nadutá pakáž, která si myslí, že je něco více, než jiní lidé na této planetě. V celém světě se od těch sionistických zmetků normální židé distancují a protestují proti těm svinstvům, které sionisté páchají. A ten náš fialový blbec se čtyřmi pochybnými tituly jede do Izraele, špatnou angličtinou tam blekotá proslov z připraveného papírku a tomu co říkal Netanjahu zřejmě vůbec nerozuměl, protože se tlemil jako debil.

Jaris
27. 10. 2023 00:36
Odpovědět  Frank

Za mne, 100 bodu. Zajimalo by me, proc se temer vsechny staty boji tech zidackych zdegenerovanych zmrdu.

Helena
27. 10. 2023 09:00
Odpovědět  Jaris

Protože USA a Izrael jedno jsou. Takový tandem na ovládnutí světa. A tomu je teď konec. Proto tak šíleně všude po světě vyvádějí, v záchvatu paniky se rychle snaží to co nejdřív zase zvrátit, ale už to nejde. Pravda vybublala na povrch – i ti afričtí křováci už je prokoukli. Celý svět teď vidí, že jediní vrazi, rabijáci, kradáci na planetě Zemi je USA a Izrael. Dokonale se odkopali. Jen ti naši pyjaloví zmetci čumí jak péro z gauče a ničemu nerozumí a stále čekají na signál.

Pavel z Moravy
27. 10. 2023 11:04
Odpovědět  Helena

Heleno, malá oprava, oni tomu moc dobře rozumí, oni v tom jedou a pojedou dál a budou škodit, protože jim to je dovoleno. Jsou to takoví malí Napoleonci, kteří si myslí, že to tady budou řídit napořád. A věřte tomu, že si to opravdu myslí, už si k tomu vychovávají své mlaďochy.