blog

P.C.Roberts:Sankce blázna z Bílého domu poškozují jen Západ

I tak prolhaný plátek jako britský the Guardian musel přiznat, že washingtonské sankce proti Rusku se prokázaly být totálním fiaskem: Rubl stoupá a Putin je silnější, než byl kdykoli předtím – naše sankce selhaly.

„Západní sankce proti Rusku jsou nejhůře promyšlenou a nejméně produktivní politikou mezinárodních moderních dějin. Světové ceny energií letí vzhůru, inflace překonává rekordy, dodavatelské řetězce propadly chaosu a miliony lidí trpí hladem po plynu, obilí a hnojivech. Kritizovat západní sankce je ovšem tabu a skoro až oprávněním vyloučit každého takto kritizujícího z národa. Analytici obranné politiky věci nerozumí a strategické think tanky mlčí. A domnělí vůdci Britanie Liz Trussová a Rishi Sunak se dokonce předhánějí ve slibech dalších sankcí, aniž by ovšem uvedli jejich smysl. Avšak naznačte v této záležitosti jakoukoli pochybnost a budete vyloučeni z národního společenství jako putinisté a protiukrajinci.

Sankce jsou válečným pokřikem západního křižáckého tažení, a jejich reálným důsledkem je fakt, že vyzývají Rusko k odvetě. Putin má teď volné ruce k tomu, aby nechal v zimě Evropu zmrznout. Snížil dodávky z hlavních ropovodů, jako je Nord Stream 1, až o 80 %. Světové ceny ropy prudce vzrostly a tok pšenice a dalších potravin z východní Evropy do Afriky a Asie byl téměř pozastaven“. (Pozor, na tomto místě The Guardian lže: Dodávky energie nesnížil Putin. Rusko muselo ukončit dodávky energie do Britanie Liz Trussové a Rishi Sunaka proto, že západní sankce neumožňují dokončit potřebné opravy potrubí). 

„Částky na účtech plynu britských domácností se za poslední rok ztrojnásobily. A příjemcem těchto zvýšených plateb se nestal nikdo jiný než Rusko, jehož export energií do Asie raketově vzrostl a uvedl tak platební bilanci Ruska do bezprecedentního přebytku. Rubl se tak v tomto roce stal nejsilnější světovou měnou a od ledna t.r. posílil svou hodnotu o téměř 50 procent“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj:The White House Fool’s Sanctions Have Only Harmed the West

July 31, 2022 |

sdíletj na

55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
2. 8. 2022 20:46

Praktický dopad protiruských sankcí pocítí všichni v ČR začátkem topné sezóny,
fabriky bez plynu,skoková nezaměstnanost,kolaps restaurací a celého sektoru
služeb,cestovní ruch v háji,hlavní starost drtivé většiny lidí:sehnat něco za nekřesťanské
peníze k jídlu pro celou rodinu,nezmrznout a při tom finančně úplně nevykrvácet,
toť budoucí reálná vize života u nás na dlouhé dlouhé roky.

All
2. 8. 2022 22:02
Odpovědět  janle57

Dlouhé roky to nebudou.Sic čeká nás několik let těžších,ale jak pro koho.Mnozí z nás jsou připraveni,víme co přichází a co bude,horší to bude s ovcemi nyní označkované fialovou barvou.

Albi
2. 8. 2022 22:14
Odpovědět  All

Ovce? Přebarvené na krávy Milky?

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:02
Odpovědět  Albi

Trefa za sto bodů,blahopřeji!.-)))

Pavel
3. 8. 2022 09:47
Odpovědět  All

Alle, ono to není tak jednoduché pro nás z města. Žiji v malém městě ve 2 pokojovém bytě s malým sklepem, ze kterého by mi stejně při možné bídě ty potraviny potom ukradli. Co mohu doma mít, trochu rýže, těstovin a nějaké konzervy? Do lednice také nenarvu potraviny na rok a navíc nemám jistotu, že nevypnou elektřinu. Vše je důvodem toho, že pár jedinců se rozhodlo zlikvidovat národ a tento zdebilizovaný národ/ samozřejmě to nejsou všichni/ mlčí a nechá si sr- át na hlavu. Problém je tedy ve zbabělosti lidí a absolutní ztrátě důstojnosti celých skupin tohoto národa. Češi už ale jsou takoví, to věděl již i mistr Jan. Skutečně je z celé této situace normálnímu člověku na blití.

Pavel
3. 8. 2022 10:13
Odpovědět  Pavel

Řešit se přece musí jak se vrátit k normálnímu životu a jak dostat do řízení země lidi, kteří tomu rozumí a vše co dělají tak pro svůj lid a vlast. Já vás sice chápu, ale copak toto je nějaké řešení? Nejprve si úmyslně zmrzačím nohu a potom budu hledat nějaký lék, který mi ji vyléčí? Ale dávám vám za pravdu, že za současné situace s těmito zblblými lidmi, kteří zde u nás momentálně žijí se asi nedá dělat nic. Potom je ale moje výhoda v tom, že mám 70+ a začíná mi to pomalu být u p….e. Nějakých přiblblých pár roků žití v takovém marasmu mi fakt může být jedno.

Lev Prch
2. 8. 2022 21:02

Protiruské sankce zaplatí nejen ČR z vlastní kapsy.A to si ještě musíme “”povinně půjčit “””od fašoEU na lichvářešký procenta.Inu,, ZLATÁ DOBA NENASTÁVÁ,BUDE KAMENNÁ…..a nejen pro ČR v roli Moose amiokupanta 🤮

Lev Prch
2. 8. 2022 21:03
Odpovědět  Lev Prch

Mopse

Albi
2. 8. 2022 22:05
Odpovědět  Lev Prch

Lupo Aneta “Fialovo kolečko” (pokud jste neviděli, ty necelé 2 minuty stojí za to).

https://th-clips.com/video/FMsqktONzFk/lupo-anetta-fialovo-kole%C4%8Dko.html

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 03:54
Odpovědět  Albi

Tak howno. Adresu nelze najít, napsal mi debil.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 03:57
Odpovědět  Albi

Napotřetí se povedlóóó! Parááádááá!
Díky.

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:04
Odpovědět  Albi

Jsem zvědav,co budem zpívat na konci roku……

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 17:48
Odpovědět  Lev Prchala

Přece “Nám je to jedno, nám je to jedno, my peníze nemáme…”

Lev Prch
3. 8. 2022 19:14

Tak prázdná,tak prázdná, tak prázdná…..

All
2. 8. 2022 22:15
Odpovědět  Lev Prch

Ano,jdeme do stále horších sraček,táhnou nás tam politici olízavači cizích zadků.Ale v této švancparádě je to potřeba,jinak z ovcí neodpadnou ,,brýle mámení”.My víme,co přijde a nás to nezaskočí,přežijeme.Dočkáme se vítězství dobra a lepších časů zcela určitě.

Albi
2. 8. 2022 22:12

“I tak prolhaný plátek jako britský the Guardian musel přiznat, že washingtonské sankce proti Rusku se prokázaly být totálním fiaskem: Rubl stoupá a Putin je silnější, než byl kdykokli předtím – naše sankce selhaly.”

To je fofr, to je fofr. Ještě včera tu trolíci psali, jak Rusko kolabuje rubl klesá, dolar letí nahoru, největší ekonomiku světa najdeme jen v USA – a dnes je to jinak? To jsou ale paradoxy, pane Vaněk, kdo by to řekl. Budeme muset počkat na trolíky, abychom byli v tom správném “obraze”. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 00:59
Odpovědět  Albi

Já jsem je chtěl jmenovitě jednoho každého oslovit a vyšklebovat se jim a třískat ji to o palice a vůbec je sr-át, ale při představě jak roluju zpátky a hledám jména těch tupounů mě naštěstí posedla lenora. Akorát Dana si z té grupy pamatuji. To je ten co tu blil o rublu a dolaru. Ale se-ru na něj. Leda že bych zase narazil na nějaké jeho moudro. Hm… Právě se mi líhne v hlavě inzerát.

[Trol-1] spam Dan
3. 8. 2022 09:05

Jestli se někdy v příštích letech vrátí rubl na volnej trh a bude se jeho kurz řídit nabídkou a poptávkou, ne jen politickým rozhodnutím na papíře, uvidíte ten sešup. Pokud budete chtít přijít o peníze, doporučuji rublíky koupit 🙂

Lev Prch
3. 8. 2022 09:31
Odpovědět  [Trol-1] spam Dan

Ty musíš být nejen SLABOMYSLNÝ, ALE I SLABOZRAKÝ?! Když už i západní degeneraci VIDÍ, že rubl na tom není ani po sankcích zlepšení, neb je krytZLATEM, tak ty, čOUDeljovo Tydýt bude pořád blokovat tu svoji…. Forever dolar😆😆😆

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:34
Odpovědět  Lev Prch

Po sankcích zle…..temn comp píše zřejmě po bidetovsku.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 15:58
Odpovědět  [Trol-1] spam Dan

Souhlas. Uvidíme…

All
2. 8. 2022 22:40

Přátelé,už jen to,že jsme a že se nebojíme říkat pravdu a vlastní názor,pozitivně ovlivňujeme ,,Informační pole”.Nemyslím to umělé, spravované za peníze. Myslím to energoinformační pole Země nás všech,kde existují všechny myšlenky.Řím a Vatikán spolu s anglosasy ho zahovnařili a zasvinili,my toto pole čistíme a obnovujeme a rušíme mnohé katastrofy. Tak dobro zesiluje a opět zvítězí.Lidé bděte,nedejme se,jsme ochránci jedinečné genetické energoinformační banky na planetě Zemi.A to není málo,udržovat tuhle božskou grácii života,proto jsme tady.

All
2. 8. 2022 22:58
Odpovědět  All

Jedinečnost Země spočívá především v Přírodě.Celá příroda planety je dokonalou energoinformační databankou.Od ní se učíme a ona nám pomáhá otevírat naše duše a propojovat nás s celkem a vesmírem. Slované tak žili a vědí. Proto nás tak nenávidí falešní samozvanci od Babylonu,Římu a Vatikánu po Londýn a Washington.Zaprodanci upsaní démonu.Čert je vem.

Pavel
3. 8. 2022 10:30
Odpovědět  All

Alle, když to tady tak pěkně rozebíráme, tak je zapotřebí si uvědomit, že toto již dávno věděli staří Číňané, dokonce již před tisíci roky. Oni kupříkladu tvrdili, že z velké prázdnoty/ tedy vakua/ v době velké změny/ velkého třesku/ vzešel náš vesmír, který poté prošel vesmírnou inflací a od té doby je stále takový. Jejich poznatky, které formulovali jejich mudrci se prakticky shodují s tím co říká dnešní astrofyzika. Není to úchvatné, staří Číňané toto věděli již před dlouhými tisíci lety. Ze všech těchto poznatků také vznikly základy čínské medicíny. A to, že je to špičkově propracované léčení, ale nejen to, on je to vlastně způsob života mohou popírat pouze takoví jako je Kubek a jiní.

Albi
2. 8. 2022 23:03
Odpovědět  All

Souhlas.
Ale ještě je na místě poděkovat adminovi/adminům tohoto webu, za odvahu jak ve výběru článků/informací, tak i k tomu, že nemažou zakázané názory a to není na mnoha webech samozřejmostí.
Sice ta volnost – jak můžeme v poslední době pozorovat – přitahuje ty správně ideologicky vyškolené, ale i to o něčem svědčí – jinde asi došel materiál k poučování = jejich počty jsou maximálně stabilní, nestoupají, jak by si nejspíš přáli, možná spíš naopak.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 01:20

UPOZORNĚNÍ !!! VŠEM TROLŮM !!!
Výhodná nabídka!
U příležitosti klesajícího dolaru a stoupajícího rublu, jakož i v důsledku trolích ksichtů protažených do sandálů, my, svobodná obec seniorů Bohemie, tímto vyhlašujeme:
DEN FIALOVÉHO SMUTKU !!!
Na vědomí dáváme, že máme k dispozici nemalé přebytky černého sukna vhodného na výrobu smutečních kokard, stuh a vlajek. Neváhejte, nakupujte!
Šířka 1 metr. Cena: 1 metr 50 kč. dva metry 80 kč, tři metry 100 kč,
každý další metr 20 kč !!!
Trudných dnů bude přibývat! Udělejte si zásoby na další trudné dny! Neváhejte, nakupujte! Výhodná koupě!
Na skladě rovněž křivá zrcadla zn. Ucho – ucho, měnící protažené sandály v úsměv..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
3. 8. 2022 09:06

Tož výborná nabídka,pštrosa už nechcu,Irenku mám kdesi v Napolitánii,tož kůpim teda teho sukna dva,tři vagóny.Budeš toho tolik mět,Milane ze zahrady Čech?.-))))

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 15:52
Odpovědět  Lev Prchala

Leve, nebudeš mi věřit, ale sám se sebou jsem se sázel, kdo se první ozve s podobným požadavkem. Vytipoval jsem si pět lidí – oba Pavlíky, Markýzu, Albi, a tebe. No, prohrál jsem. Vsadil jsem na Pavla K, a tumáš Káčo lívanec, on to zvedne sám prchající savany král.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 02:56

Zase jeden ruskej sen. Rubl není volně obchodován na forexu. Kurz je zcela umělý. Ruský průmysl jde do kopru. Zejména automobilový.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 04:13
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

A což teprve zbrojní! Ten je úplně v prde-li. Zrovna teď vymejšlej horkovzdušnej bombardovací balón. Budou z něj shazovat na nepřítele pitomce. A taky ponorky na vesla zn. Kamikaze ze sudů. Do těch budou pro změnu pitomce zavírat, aby se jich zbavili. Tak buďte rád, že žijete zde, u nás si pitomce hejčkáme. Ale i jinak se mi to moc líbí. Napsat, že ten ruskej sen sní britský list the Guardian, tak na to by se nezmohl ani poručík Dub. Ale vy jó. Na Forexu? Jak vidíte dle trvale stoupajícího rublu, tak to Rusku jen prospělo. Vy musíte mít velice zvláštní vzdělání. Doufám, že jste tu zvláštní školu aspoň dokončil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 05:07

Pouze dvoje Ph.D. na dvou univerzitách.

Ladislav
3. 8. 2022 05:56
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

💤 V Pzni! Tím se prsí kdejaký debil ve Fyjalové ne-vládě!

[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 08:17
Odpovědět  Ladislav

Ne. Tam většinou dávali malé doktoráty. Akreditací na velký doktorát příliš nemají.

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:08
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Třeba taková doktorka práv Verešová-Volopichová,to je kapacita!

Lev Prch
3. 8. 2022 06:12
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Kdyby byla blbost trestná, tak máš doživotí, Vygume!!!!!

[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 08:54
Odpovědět  Lev Prch

No jo, Tobě stačí pro život pár slov, havlolejno apod. Protos do školy tak dlouho chodit nemusel 😉

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:09
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Tebe opakovaně vyhodili v minulých dobách ze všech škol v republice……POMOCNÝCH ŠKOL!
Ty seš reklama na INKLUZI jako dělaná!!!!.-))))

Lev Prchala
3. 8. 2022 09:13
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Protos je co za slovo??????
Já znám slovo”” PROTEUS””,což je buď Enterobakterie nebo v řecké mytologii syn boha moří Poseidóna….a včil mudrj Vygume!.-))))

Pavel
3. 8. 2022 10:47
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Před tebou se asi všichni posadí na nočňák. Koukni na to skvělé dílko s panem hercem J. Krónerem- Bez ženské a bez tabáku. Ale ty to asi nepochopíš. Vy co máte ty dvě Ph.D jste odkojeni tou pakulturou současných taky herců a jejich hnusů na které tedy já už dlouhé roky nekoukám, protože z této plejády servility a ubohosti by se mi zvedal žaludek. Ono celé to vaše západní plutokraticko- globalistické společenství vydává zvláštní pachuť. Chcete- li konverzovat se sobě rovnými a jak říkáte rovnějšími, zůstaňte na domácím písečku. To naše základka ze socialismu stačí na ta vaše dvě PhD. Přeji pěkný den.

[Trol-1] spam Lukas
3. 8. 2022 11:39
Odpovědět  Pavel

Jasný, já ovšem chodil na ZŠ taky za komárů. U Vas jinak není nad VŠŽ. Kde by jinak Vochomůrka lovil blbečky, kteří mu dofinancují barák.

Lev Prch
3. 8. 2022 15:15
Odpovědět  [Trol-1] spam Lukas

Dutoleb a jeho mOUDra.

Pavel
3. 8. 2022 15:48
Odpovědět  [Trol-1] spam Lukas

Jedno je jisté, já nemám dvojité PhD. Nechybí vám tam něco. A jestli ne, měl byste se poohlédnout v Aspenu, tam tak akorát patříte, třeba nějaký ten titul přihodí. Nezapomeňte ale kdo jste, dnes je pohlaví důležité, ono se totiž v těch vašich končinách mění. Jinak už neodpovídejte a když už tak nějaká moudra hodná toho dvojího titulu. Jinak nevím kdo je tu za blbečka, já starý kmet vás utřu, kdykoliv budu chtít.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 16:11
Odpovědět  Pavel

Pán nás jaksi stydlivě opomněl seznámit s tím, z čeho má ty údajné doktoráty.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 16:08
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Pak byste měl státu, pokud jste študýroval za komárů a tudíž za naše daně, vrátit co ho stálo vaše školné. A pokud za své, po hadráku, vaše neschopnost kritického úsudku zcela odpovídá úrovni současného školství.

[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 17:21

Jaderná fyzika a ekonomie. Za komára ovšem jen SŠ, na VŠ mne kvůli původu nepustili. Tedy až po 1989. Souhlasim s tím vracenim peněz. Měli byste je státu vrátit, ona i ZŠ a SŠ něco stojí. Aby platil budoucí komouše či nácky, to fakt ne. Stačí, kolik Rusáků tady studuje zadarmo. Zpět do ruského rajezale většinou nejdou. Buď zůstanou, anebo jsou dále na Západ. Nejsou totiž padlí na hlavu jako většina zde diskutujících.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 18:08
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

My bychom evidentně nic vracet nemuseli; není mezi námi jediný parazit a všichni jsme byli – a v mezích možností ještě jsme – lidské pospolitosti prospěšní. Naše vzdělání bylo tudíž naší prací, naším životem, patřičně zhodnocené. Což se o vás evidentně říct nedá, když co údajný ekonom považujete HDP za reálný ukazatel reálného stavu ekonomie. Proto to také ostatně kolektivní záchod prosere a padne na hubu. A srazí ho na kolena stát se 2% HDP. A vůbec. Vy jste ekonom a jaderný fyzik asi jako ti migrantští kozo-jebové. Jen naučené mantry a v hlavě řezanka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
3. 8. 2022 18:28

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

[Trol-1] spam Tom
3. 8. 2022 19:50

Vy jste tak akorát užiteční idioti Putina, takže ČR vracet co máte.

Milan ze Zahrady Čech
3. 8. 2022 20:42
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Teprve budeme. A zadara! Až vám, parazitům, začneme vracet všechna svinstva.

[Trol-1] spam Tom
4. 8. 2022 09:41

Slovník Hitlera a jeho žáka Putlera.

Lev Prch
3. 8. 2022 19:21
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

A kolik banderovských pijavic tady zabírá místo a to nejen ve školách, nemocnicích,v hotelech……. vše na úkor našich občanů 👎
Doba kráčí vpřed a svět se předhání,, už i blbci mají vyšší vzdělání ….dvojctihodný PHD.🤣🤣🤣

Lev Prch
3. 8. 2022 06:11
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

F73 a A52 👎

Aleš
3. 8. 2022 09:11

Zapad se snad konečně zhroutí a s ním celá bolševická EU. Pak nastane sance na obnovu nové ale tradiční evropy a všechny levicaky a globalisty rovnou do basy.

Gales
3. 8. 2022 09:12

Sankce pomáhají Americe přežít.A proto se furt něco sankcionuje.Ať chcípnou.

Helena
3. 8. 2022 09:39
Odpovědět  Gales

Přesně tak. A nejspíš jim válka na Ukrajině nevynesla tolik, co chtěli, tak jezdí honem na “návštěvy” na Balkán, na Taiwan a vzápětí se po těch návštěvách rozhoří válečný konflikt. Asi tam dávají nabídky, co se neodmítají+zlomenou tužku. Zajímavé, že? Když už dostanou amíci do čumáku pořádnou bombu čenichovku?