blog

P.C.Roberts: Zabrání Rusko a Čína Washingtonu rozpoutat válku?

Jak jsem už napsal, je Rusko závislé na Iránu v tom smyslu, že jedině Irán může zabránit CIA od nasměrování džihádistů do Ruské federace a do bývalých sovětských republik Střední Asie. Zatímco Čína je na Iránu závislá zase v oblasti energetiky a energetických investic.

Závislé na Iránu jsou tedy obě tyto velmoci, a nejjistějším způsomem, jak od Iránu odvrátit nebezpečnou eskalaci ze strany USA, je okamžité oznámení Ruska, Číny a Iránu o společné bezpečnostní alianci, ve které bude oznámeno,že útok na jednoho z těchto tří je útokem na všechny. Přičemž Rusko by tomuto oznámení mohlo dodat důraz svým závazkem, že se vzdává svého dosavadního omezení vůči Sýrii, které této zemi až dosud bránilo použít své Ruskem poskytované moderní prostředků protivzušné obrany k zastavení amerických a izraelských vzdušných útoků na syrské území.

Putin žije v omylu pokud věří, že jeho omezení brání eskalaci konfliktu, protože ve skutečnosti tato jeho omezení eskalaci přiživují. Takže de facto čelíme agresi Washingtonu kombinovanou s ruskou zdrženlivostí, přičemž je to právě tato kombinace, jež vede svět k jaderné válce. A útoky Washingtonu na Jemen nemají žádný jiný smysl než zahájit konflikt s Iránem a vůbec se všemi odpůrci Izraele.

Pokud tohle Rusko a Čína nepochopí a takovémuto vývoji nezabrání, nejhorší provokace nás teprve čekají.

Překlad: Lubomír Man

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
15. 1. 2024 17:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, zabrání. 🇷🇺 🇨🇳

Pavel z Moravy.
15. 1. 2024 17:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si myslím, že spojení Rusko – Írán už funguje a není potřeba ho vytrubovat do světa. Rusové vědí, odkud přichází nebezpečí asi nejlépe. Abyste se nedivili amíci, jak rychle s vámi mohou skoncovat.

ijn
15. 1. 2024 19:38
Odpovědět  Pavel z Moravy.

doufejme a modleme za MÍR a pokud chtějí konflikt, tak pouze angloSSasů bez nás, EU členů NATO, jinak nás bílé muslimové v EU vyhubí

Bety
15. 1. 2024 23:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tenhle Američan pořád jen radí a radí Rusku a většinou to, aby eskalovalo konflikt.
Co kdyby se obrátil na tu svou Ameriku s radou, aby ty konflikty přestala vyrábět ?
Kdyby záměrně nevyvolala nepokoje v Tunisu, Egyptě, války v Iráku, Lybii, Afghanistánu, Syrii
a jinde podle plánu Pentagonu – pět válek do pěti let na Blízkém východě – tak by se nekonal ani ten příliv muslimských imigrantů do Evropy. O Ukrajině a dalším ani nemluvě.

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 10:32
Odpovědět  Bety

Bety, vy jste to řekla přesně. Tihleti radílkové mají za cíl eskalovat konflikt. To je tak průhledné, že je až trapné to komentovat.

Pravdomluvny
16. 1. 2024 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

uSSa je odepsaná veličina.
Potvrdila to nejen okupace kozomr@@@@dů z Afghánistánu,ale i podpora a “”””vítězství “””””Banderonacistánu.