P.C.Roberts: Washington plivl Kremlu do tváře

NATO slíbilo, že bude bez ohledu na ruské námitky expandovat i nadále.

P.C.Roberts

Náměstek ruského ministra zahraničí Rjabkov konečně a po zbytečně dlouhém váhání objasnil, že paktu NATO nebude povoleno expandovat dále na východ. Avšak přesně tak, jak jsem předvídal, Washington toto varování nevyslyšel. Viz:
https://www.paulcraigroberts.org/2021/12/16/cuban-missile-crisis-redux/

Stoltenberg, loutka mocných a proto nezodpovědna za své činy, sdělila přední vojenské mocnosti, aby šla do háje. Vzdor námitkám Kremlu, aby se Ukrajina stala členem NATO, Stoltenberg prohlásil: „Zda se Ukrajina připojí k paktu NATO je věcí členských zemí paktu NATO a jeho vedení, a Moskva do této věci nemá co mluvit“.

Bude teď Moskva předstírat, že toto sprosté obytí neslyšela?

Stoltenberg jí to zřejmě nedovolí. Přidal totiž ještě tato vychloubačná slova: „Země NATO už teď provádějí výcvik ukrajinských jednotek a radí jim. Vedou s nimi společná cvičení a poskytují jim vojenské dodávky i vojenskou technologii“.

Takže vše je jak Biden a jeho mnistr zahraničí řekli: „Ruské červené čáry nás nezajímají.

Výjimečné Spojené státy mají své červené čáry a ne tyhle bezvýznamné ruské čmárance“.

Co teď tedy Kreml udělá? Vyskočí Lavrov z křesla a „opraví“ Rjabkova slova v tom smyslu, že Kreml přece může i nadále ignorovat realitu, jak to až dodneška činil? A co může vůbec dělat? Poté, co veden svoji proamerickou intelektuální třídou, svými prozápadními atlanticistními integracionisty a svými CIA financovanými ruskými protestanty vložil svoji důvěru do západní demokracie, do jejího zdravého úsudku a do dialogu s ní, ocitl se nyní ve slepé uličce. Co učiní, aby se z ní dostal ven?

Svět překvapilo, když Rusové rázně zakročili v Sýrii a zabránili tak Američany naplánovanému svržení syrské vlády. Západ byl tehdy omráčen a byl to tehdy přesně ten čas, kdy Kreml mohl prosadit to své i v jiných otázkách, ale chyběla tam vize. Kreml se prostě obával, že na Západě by o něm někdo mohl nepěkně mluvit.

Vše, čeho tedy Kreml dosáhl, bylo, že prokázal svoji naivní víru ve vyhlašované hodnoty Západu, ve které Západ ovšem zcela jistě nevěří.

Tvrdím od počátku, že ruská zahraniční politika je chybná a že vede k nukleární válce. Nalézáme se v bodě, kdy se Rusko buď podvolí, nebo tím nejpřesvědivějším způsobem dá najevo, že je rozhodnuto svoji nadřazenou sílu prokázat. Cosi se stalo s lidskou inteligencí všude ve světě. Nad realitou převážil humbuk a nedůležité otázky se staly otázkami důležitými. Pravdě se fandí méně než iluzi a klamu. Za každou cenu se vyhněte realitě. Předstírejte a předstírejte.

Ti nejtotálnější hlupáci, kteří dnes tvoří vlády světa, nevidí, co přichází.

Překlad:Lubomír Man

sdíletj na

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
17. 12. 2021 21:01

Robertsi, zdaleka nejsi tak inteligentní, ani takový analytik, jak si o sobě myslíš. Znáš přísloví, že vyskakovat si můžeš jen tolik, na kolik máš sílu? Tehdy, když Rusko opětovně připojilo Krym, na víc sílu nemělo. Nemělo ještě hypersonické rakety, nemělo ještě zmodernizovanou armádu, ani ponorky jakými disponuje nyní, proto si vyskočilo jen tolik, na kolik se cítilo. Nyní je zde však jiné, mnohem sinější Rusko, než jaké bylo před sedmi lety. Robertsi, řeknu ti to česky – Jsi vů.l.
Tak. A hned je mi líp. I když je takový výkřik do tmy, ale ulevilo se mi.

anonym
18. 12. 2021 08:49
Odpovědět  Milan

Je to kecalek. Kdyz jsem to rekla na Zvedavci, tak mi to Stwora vymazal. Nevim, proc toho cloveka tak usilovne preposilaji.

Leon
18. 12. 2021 12:01
Odpovědět  anonym

Jak píše Milan, Rusko dělá jen to na co se cítí. Roberts je v poslední době často overkill, ale furt je to jeden z mála, možná jediný, Američan, který má ještě trochu zdravého rozumu. Každopádně je dobře, že se Rusové řídí vlastním rozumem. Myslím, že už jsou pořádně vyškoleni jakýmikoliv poradci ze západu.
Všechno co dělají USA se jim vrátí jako na gumě. Sázky v pokeru neustále zvyšují a jednou přijde okamžik, kdy hráči vyloží karty a kdy se ukáže, kdo hrál realisticky a kdo blafoval. V tom okamžiku se ta guma začne nezadržitelně smršťovat.

Leon
18. 12. 2021 12:33
Odpovědět  Leon

Jinak já si myslím, že Ameriku postihl po konci studené války imperiální syndrom. Bohorovnost, nadřazenost, neomylnost, všemocnost.
Vlastnosti, které se mohou snadno proměnit v bezvýznamnost, komičnost, bezmocnost a bezradnost. Roberts je ještě ze staré školy a imperiální syndrom mu nezatemnil mozek.
Myslím, že to vychází z chybné interpretace toho, co se stalo na konci studené války. Zatímco z východního pohledu jsou vnímány tehdejší události jako vlastní transformace, která se nepovedla, z pohledu západního jsou vnímány jako drtivá porážka východního bloku s USA jako nekompromisním vítězem. Druhý pohled je velice vzdálený realitě, přesto je dnes v americké sféře vlivu dominantní.

BB Rad
17. 12. 2021 21:11

VŠEHO DO ČASU mr.Quisling . NA KAŽDÚ SVŇU SÚ PŘIPRAVENÉ NOŽE & TROKY

josef
17. 12. 2021 22:40

Jen aby svina nezustala ve chlívku a na trokách jsme neleželi my !

Editor
18. 12. 2021 00:39

Nemohu se zbavit dojmu, že by do přijetí Ukrajiny hodilo vidle Maďarsko a možná i Bulharsko.

st.hroch
18. 12. 2021 09:55

Stačí se podívat tomu týpkovi se zaťatou pěstičkou na fotce do očí, a vidíme poseru… – nebezpečného svému okolí.

Milan
18. 12. 2021 13:18

Trochu z jiného soudku, aneb Velký Bratr se činí.

Už, tuším že pět dní, vždy, když si kliknu na NWOO.ORG, tak se chvíli nic neděje a pak mi vyjede:
“Tento web není dostupný.” a pod tím: “Odpověď webu http://www.nwoo.org trvala příliš dlouho.”
No není to úžasné?

Milan
18. 12. 2021 13:25
Odpovědět  Milan

Jéje! A dokonce když jsem to sem hodil, tak “to” do mého příspěvku samo připsalo http// – já to do něj nenapsal! Hezký od Velkýho Bráchy že mi to jeho robot opravil.