blog

P.C.Roberts: Vymkne se konflikt na Blízkém východě kontrole?

Dle sdělení iránské PressTV oznámil iránský ministr obrany, že USA „budou tvrdě potrestány, jestliže se izraelská válka proti Gaze nezastaví“. Není jasné, proč iránský ministr adresoval toto varování USA a nikoli Izraeli, který válku proti Gaze vede. Nejspíš tak učinil proto, že spíš než celé USA měl na mysli americké základny v Sýrii a Iráku.

Ale nelamme si tím hlavu a zařaďme tuto hádanku do sbírky hádanek dalších. Jestliže např. za útokem Hamásu na izraelské území ze 7. října stojí Irán a Hizballáh, proč nebyl Hamás pro svůj výpad vybaven prostředky protivzdušné obrany proti tomu, co každý věděl, že bude po jeho útoku následovat? Což bude masívní izraelské bombardování Gazy? A proč Rusko poskytlo Sýrii systém protivzdušné obrany S-300, ale zabránilo jí použít tento systém proti izraelským a americkým letadlům, útočícím na syrské území?

Už jsem vysvětlil, že v útoku Hamásu proti Izraeli mají prsty jak neokonzervativci Bidenova režimu, tak i Netanjahu. Viz: https://www.paulcraigroberts.org/2023/10/30/the-israeli-hamas-conflict-is-a-continuation -of-the-9-11-spice/. Není to totiž jen Palestina, která je Netanjahuovým cílem, je to Velký Izrael, který se podle sionistů táhne od Nilu až k Eufratu. A záměrem tedy je vtánout do konfliktu navíc i Irán a Sýrii, což pak neokonzervativcům umožní otevřít další válku na Blízkém východě, tentokrát proti dodavatelům potřebného zboží Hizballáhu. Bez zbraní a peněz z Iránu a Sýrie by totiž Hizballáh nedokázal zabránit izraelskému tažení do jižního Libanonu, kam Izraelci mířili za bohatými zdroji nedostatkové vody.

Pochybuji, že Biden tomuhle rozumí. Neokonzevativci ve vládě mu pravděpodobně řekli, že silná americká vojenská přítomnost na scéně zabrání tomu, aby se věci vymkly kontrole. Mnoho Amričanů má za to, že prezident všechno ví a že věci řídí, ale faktem je, že ví jen to, co mu řeknou jeho neokonzervativní úředníci. A ti mají svůj vlastní program.

Že záměrem je konflikt rozšířit, dokazuje obrovské množství zbraní, vojáků a letadel, které do oblasti proudí nyní z USA. Toto soustřeďování, doplněné německými a francouzskými jednotkami, dalece přesahuje to, co je potřeba k pokoření Hamásu. Oficiálně se tato koncentrace západních vojenských sil vysvětluje snahou ochránit Izrael před Hizballáhem a Iránem.

Což ovšem představuje hádanku další: jestliže se totiž Izrael cítil tak zranitelným při svém útoku na Gazu, nabízí se otázka, proč tento útok vůbec riskoval. Riskovat porážku jen kvůli pomstě postrádá přece smysl.

Takže: Izrael musel předem vědět, že americké síly vstoupí na scénu v okamžiku, kdy Izraelci začnou střílet. Ale jak tohle Izrael mohl vědět, jestliže byl pro něj 7. říjen překvapením?

Zdá se, že Putin i Biden si uvědomili, že pokud se Irán a Hiballáh nechají do konfliktu vlákat, ten se rozšíří a mohl by vyústit ve třetí světovou válku. A tak Putin začal usměrňovat muslimy a Biden Netanjahua. Pokud Putin uspěje, neokonzervativci společně s Netanjahuem pravděpodobně zaútočí pod falešnou vlajkou na Izrael a z útoku obviní Hizballáh. Načež neokonzervativci, řídící Bidenův režim, útok pod falešnou vlajkou použijí k rozšíření války.

Jelikož se západní vlády a média zaměřují výhradně jen na zvěrstva Hamásu, nemají lidé možnost popřemýlet o tom, jaký je skutečný stav věcí. Republikáni se ocitají ve společnosti neokonzervativců, požadujících válku, a demonstranti v Evropě, protestující proti nevybíravému bombardování Gazy, jsou označováni za antisemity či „Židy, nenávidějící sami sebe“

A tak se zdá, jako by rozumný lidský hlas vymizel. Či řečeno jinak: Jako by přestala fungovat překážka, která až dosud bránila tomu, aby věci uniklydohledu lidí.

Vybral a přeložil Lubomír Man

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
7. 11. 2023 19:51

Židé jsou nyní na Václaváku.Od 19.00 h. Mávají vlajkama a řvou hesla.Asi jim byl holokaust málo. Je jich tady už zase moc. Nic proti nim, ale měli by se držet zpět.Provokují…..konečně , jsme 1 ze 14 zemí , proti 193 v OSN a máme…Černochovou, Filalu, Adamovou, Vystrčila, Rychetského ,NATOidního deb.la na Hradě, Jurečku ,Rakušana …to jste si si vycinkali..,chicht…Ale ..Mikronézie hlasovala s námi… úspěch.

pedro
7. 11. 2023 19:59
Odpovědět  Standa

Jestli se vymkne, potvrdí nám to záblesk a hukot leteckých motorů.

pedro
7. 11. 2023 20:00
Odpovědět  pedro

Nedej Bůh.

JoFa
7. 11. 2023 20:21
Odpovědět  pedro

Mám otázku, že ktorý Boh? Ak si si pozrel nedávne video od Kamasa čo som sem dal, tak židia majú svojho Boha, Rím -západná Európa a Amerika majú byť zničené a príde ich vytúžený mesiáš/mimochodom ten čo tu už bol im nevyhovoval a aj tak dopadol/, kresťania majú svojho Boha a islam má tiež svojho Boha a ešte je tu toľko božstiev čo som ani nespomínal.

Pedro
8. 11. 2023 03:59
Odpovědět  JoFa

Pod Bohem si já představuji tu moc, která ovládá vesmír, nic víc. Rčení o bohu je jen zvyk.Nejsem fanatik, neboj.

btp
8. 11. 2023 04:48
Odpovědět  JoFa

Ľudia vo svojich dejinách až podnes mnohorakým spôsobom vyjadrili toto hľadanie Boha svojím náboženským presvedčením a náboženskými prejavmi (modlitbou, obetami, kultom, rozjímaním atď.).
Hoci tieto formy vyjadrenia môžu obsahovať nejasnosti,
sú také univerzálne, že človeka možno nazvať náboženskou bytosťou,

Boh sa naplno zjavil, keď poslal svojho Syna (Ježiša – Krista),
v ktorom uzavrel svoju zmluvu naveky.

Syn je Otcovo definitívne Slovo,
takže po ňom už nebude iné Zjavenie.

/Katechizmus Katolíckej Cirkvi čl. 28 +73/

JoFa
8. 11. 2023 06:55
Odpovědět  btp

Ja som to až tak doslova nemyslel, chápem že to bolo skôr prianie, ale skús ten katechizmus vysvetliť židom, tí chcú svojho mesiáša za každú cenu. Ja s tým katechizmom súhlasím a tiež si myslím, že ďalší príchod Syna v takom rozmere ako bol už nebude, nevidím v tom zmysel.

Standa
8. 11. 2023 06:02
Odpovědět  pedro

Po tom záblesku už ten hukot neuslyšíme.

Albi
7. 11. 2023 20:10

Co mají znamenat slova zkušeného politika “Zdá se, že Putin i Biden si uvědomili ….. A tak Putin začal usměrňovat muslimy a Biden Netanjahua“?

Že prezident Putin, to je bez diskuze, ale u prezidenta Bidena nejdřív napíše “Pochybuji, že Biden tomuhle rozumí. …..,, ale faktem je, že ví jen to, co mu řeknou jeho neokonzervativní úředníci” a následně potom že si situaci a její vývoj uvědomuje?

ANTIUKRAJINEC
7. 11. 2023 20:14

Já myslím,že americký prezident neví ani,jestli si do gatí nasral nebo nachcal,natož aby věděl všechno nebo vůbec něco řídil

JoFa
7. 11. 2023 20:35

Citujem Robertsa: “Což ovšem představuje hádanku další: jestliže se totiž Izrael cítil tak zranitelným při svém útoku na Gazu, nabízí se otázka, proč tento útok vůbec riskoval. Riskovat porážku jen kvůli pomstě postrádá přece smysl.” Nepostrádá, tá pomsta je niekde inde…
Inak toto je otázka za 100 bodov.
Opäť sa vrátim k tomu Kamasovmu videu, je tam jasne povedané zo strany rabínov, že Rím záp. Európa a Amerika bude zničená. Ako to dosiahnuť? Zrejme tak, že ak napadnú Izrael, začne atómová vojna, aby sa dosiahlo proroctiev židákov a Rusko zlikviduje Ameriku tiež jadrom, no a dielo bude dokonané. Logiku to má, nie?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
7. 11. 2023 20:48
Odpovědět  JoFa

Otázka pre Ruskú elitu a Irán znie, buď zbavíte Izrael jadrových zbraní skôr ako vystrelia, alebo sa pripravme na jadro v celom svete, oni pôjdu cez mrtvoly a už to v Gaze dokazujú.

Albi
8. 11. 2023 02:10
Odpovědět  JoFa

Jo – chodí přes mrtvoly, ale cizí. Na to se mají moc rádi.
Spíš by to byl holocaust 2.0 té nejvyšší a definitivně konečné úrovně.

JoFa
7. 11. 2023 21:56
Odpovědět  JoFa

Obávam sa jedného, nikto si tu nekladie otázku, čo Čína? Ak by sa židom podarilo dotiahnuť ich projekt do konca, Čína sa stane svetovou veľmocou, židácke dohovory s Čínou sú veľmi znepokojivé a Čína môže zradiť kohokoľvek, im ide len o ich prosperitu. Počítate s tým?

Albi
8. 11. 2023 02:06
Odpovědět  JoFa

Žádnou logiku v tom nevidím.
Pokud dojde ke světové jaderné válce, mají to spočítané i sionisté. Nevidím možnost, jak by je jejich božstvo nebo proroci s jejich proroctvím mohlo ochránit.
Pokud se nějak vyhnou bombě, radioativita nerespektuje žádné hranice a najde si je jako každého jiného.

Pavel z Moravy
8. 11. 2023 09:04
Odpovědět  Albi

Za vším co se zde děje jsou pouze hrabiví a nenažraní parchanti, kterým chutná moc. Vše je dáno člověkem a vše provádí také člověk. Nějaká tzv. božská přání s tím nemají nic společného. Je to jednoduché, banda zdegenerovanců bojuje o moc a používá k tomu nevědomé masy.