P.C.Roberts: Nejžhavějši zpráva z ukrajinské fronty

P.C.Roberts

SKONČENO. PUTIN VYHRÁL. Victoria Nulandová, neokonzervativní válečná štváčka, jmenovaná bláznem z Bílého domu náměstkyní amerického ministra zahraničí, oznámila kapitulaci Washingtonu, když se obrátila na Čínu s požadavkem, aby tato využila svůj vliv na Rusko a odvrátila je od invaze. Dala tak na vědomí to, co už téměř každý věděl: USA a NATO postrádají válečnou kapacitu.

Kapitulace Washingtonu následovala poté, co se ukrajinský prezident obrátil na vládu USA s prosbou, aby zastavila svoji propagandu o přípravě „ruské intervence“, protože o této zaprvé nic nesvědčí, a zadruhé proto, že americká propaganda je až moc provokativní. Německo odmítlo dát souhlas s přeletem britských letadel, dopravujících zbraně na Ukrajinu, přes své výsostné území, a dvě země NATO oznámily, že své vojáky k silám NATO na Ukrajině nepřipojí. To vše si tedy dal Washington dohromady a stalo se, co se stalo.

Většina zemí pochopila, že americké odmítnutí vyslyšet návrh ruské vlády k zajištění vzájemné bezpečnosti je nerozumné i nebezpečné, a že strategie Washingtonu Ukrajince vyzbrojit a vycvičit je k boji, a tak je vyprovokovat k mohutnějšímu útoku na donbaské Rusy, selhala. Ukrajina totiž ví, že jakékoli škody a ničení v Donbasu Rusové nepřipustí. Ukrajinci si navíc nejsou vůbec jisti, zda by dokázali donbaskou armádu, pravděpodobně už vyzbrojenou novými a vysoce účinnými ruskými zbraněmi, porazit. Ukrajina dále chápe i to, že Rusko je schopno vymazat její vojenské síly konvenčními raketami, aniž by překročilo ukrajinskou hranici. Ukrajinci též vědí, že by jim v případě jejich útoku na Donbas nikdo nepřišel na pomoc, což potvrdil Pentagon svým oznámením, že na Ukrajinu nebudou vyslány žádné americké jednotky.

To, že Washington veřejně ruský návrh odmítl, nic neznamená, protože žádná jiná alternativa, než jednat podle něj se mu de facto nenabízí. Rusové se tedy Washingtonu konečně rázně postavili (a už byl nejvyšší čas tak učinit), a každý, včetně lidí ve Washingtonu, nyní rozumí tomu, že Ukrajina se nikdy nestane členem NATO.

Raketové základny USA a NATO v Polsku a Rumunsku budou časem a bez hluku vyklizeny. Washington bude sice i nadále burácet a vyhrožovat, ale schopen akce už nebude, a diplomatičtí Rusové mu nějakým naaranžovaným způsobem umožní, aby ze záležitosti vyšel bez ztráty tváře.

Svět se zkrátka neoblomnému požadavku Ruska a jeho bezkonkureční vojenské převaze, podporované Čínou, přizpůsobil.

Nu a nyní, kdy tedy na scénu světového dění vstoupila dlouho potlačovaná ruská asertivita, očekávám, že se Washington pohne směrem ke kooperativnější i mírumilovnější politice.

Překlad: Lubomír Man
(upraveno 31.1.2022

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pav-el
30. 1. 2022 23:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Česka potáhnou na okrajinu s vojenskou latrínou? Bezmozci tupí.

Albi
31. 1. 2022 00:15
Odpovědět  Pav-el

Taky je potřeba.
Možná to bude to nejpotřebnějí a nejužitečnější válečné zařízení.

Milan
31. 1. 2022 03:28
Odpovědět  Albi

Taky se jim k témuž účelu šikne těch 5 000 helm co jim poslali Němci. Kličko, kterýho to rozčílilo, ještě bude vděčnej, že budou mít banderovci do čeho trousit..

Pavel
31. 1. 2022 09:28
Odpovědět  Pav-el

Dejme si ale pozor na naše štváče. Ti se nám snaží zavést diktaturu, která přesahuje hranice chápání. Asi se tito noví šlechtici zhlédli ve feudální době, kde hierarchie moci byla jasně daná. Nepodceňujme jejich nenávist vůči všemu lidskému, prosím buďme obezřetní. Tito lidé jsou schopni zatáhnout nás jako otroky do války a poté nás předhodit vlku. Lidé bděte. Věřte tomu, že nic nekončí, boj dobra se zlem teprve začíná.

Pav-el
31. 1. 2022 14:44
Odpovědět  Pavel

Změna bez červených flákanců již nebude možná.

Václav V
5. 2. 2022 13:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale současná Slovenská vláda se na to dívá jinak. A tak nám, bratrům Čechům to vlastně po podpisu hanebné „obranné smlouvy“ mezi Slovenskem s USA pěkně pohnojili…
Ano, máme to teď společně, protože Kuchyňa je na „dostřel praku“ k nám.
Slovenská vláda funguje jako ta naše. Novodobí podílníci desperádů, otrokářů, zlodějů koní a kovbojských manýrů do Evropy nepatří !!!!! A vůbec už ne do blízkosti Slovanských národů !