blog

P.C.Roberts: Možná byla moje spekulace na místě.

Počátkem října 2023, přesně devátého dne toho měsíce, jsem zveřejnil tento článek: https://www.paulcraigroberts.org/2023/10/09/hamas-attack-on-israel-is-puzzling, čili Útok Hamasu na Izrael je záhadný. A tohle, co, co čtete nyní, má být popisem neproniknutelné izraelské bezpečnostní bariéry, táhnoucí se kolem Gazy, jak ji popsal bývalý velitel jednoho z jejích sektorů. Z jeho popisu lze vyvodit jediný závěr: Zdá se nemožné, že by Hamas v překvapivém útoku na izraelskou hranici mohl uspět.

„Něco mi tady nesedí a je to záhada, na kterou nedokáži najít odpověď. Vím, jak to chodí v Gaze a na hranicích. Byl jsem velitelem batalionu Kerem Shalom (Rafih), měl jsem na starosti sektor Kissuf, vím, jak tam armáda funguje. Byl jsem v uprchlickém táboře Shatti v Gaze, měl jsem na starosti i uprchlický tábor Jibaliya, vím, jak tam funguje armáda. Bariéra je vybudována tak, aby ji nepřekonala ani liška. Elektronická čidla v jejím těle upozorní, že je na ni vyvíjen tlak, upozorní, když je jakkoli poškozena. Síly, které za každý jednotlivý úsek bariéry zodpovídají, dorazí během několika minut, ne-li sekund do bodu, z něhož byl vyhlášen poplach. Každá divize má pohotovostní četu, jejímž úkolem je přivolat posily do místa nouzové situace. Pozorovatelky jsou přebornice v identifikaci. Detekují pohyb člověka ještě dříve, než se ten k bariéře přiblíží – ve dne i v noci.

Zkrátka a dobře, mluvíme o bariéře jako překážce, která se roky osvědčovala. Takže jak se propánakrále mohlo stát, že se palestinský traktor pohnul směrem k bariéře, aniž by na to někdo zareagoval? A jak se pak tomu traktoru podařilo bariéru překonat a tím otevřít přístup do Izraele – a zase bez reakce izraelských sil? Jak se teroristé dostali pěšky i ve vozidlech a ozbrojeni od hlavy až k patě do desítek izraelských osad, aniž by na to někdo upozornil? Jak mohly stovky teroristů i civilistů překročit bariéru, aniž by kdokoli zvedl prst? Jak se na izraelském území mohly dlouhé hodiny zdržet stovky teroristů, postřílet zde stovky Izraelců, drancovat majetek, aniž by z naši strany došlo k nějaké reakci? Jak se stalo, že stovky teroristů unesly do Gazy desítky Izraelců, včetně překvapených vojáků a důstojníků, aniž by je někdo zastavil? Jak to, že nebyla vypálena jediná kulka? Jak se to všechno a nám doslova pod nosem stalo? Kam se poděla celá jedna divize?A kam se poděly tři brigády? A devět praporů? Co se stalo s 36 společnostmi? Kde byly všechny záložní prapory, které pravidelnou armádu rozšiřují? Kam se poděly tisíce vojáků???

Někdo to musí vysvětlit!

Zatím se zdá nejpravděpdobnější, že útok Hamasu na Izrael byl Izraelem úmyslně vyprovokován. A to proto, aby se zrodila záminka pro zničující izraelskou pomstu, jejímž cílem jeje historii Palestiny konečně uzavřít.

Od roku 1947 neudělal svět nic, aby izraelské pohlcování Palestiny zastavil, takže Izrael ani teď žádný odpor neočekává. Jenže tentokrát může jít o jeho chybný odhad.

Vybral, přeložil a textem Googlu o Gaze doplnil Lubomír Man

GAZA

Pásmo Gazy je úzký pás země lemující pobřeží Středozemního moře mezi Izraelem a Egyptem. Je pouze 40 kilometrů dlouhý a 10 kilometrů široký, žije v něm 1,4 miliónu Palestinců a 8 tisíc izraelských osadníků. Většina Palestinců v pásmu Gazy, kde se nachází osm uprchlických táborů, jsou potomci uprchlíků, kteří uprchli nebo byli vyhnáni z oblasti, která po arabsko-izraelské válce z října 1973 přešla pod správu Izraele, např. část Golanských výšin.

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 09:33

Celá akcia smrdí Mossadom, tak ako 11.september,2001, ktorý spáchali pre Novus Ordo Seclorum v rokoch 2032 až 2033,September-September! Je tu koniec Anno Magnus, a aj koniec 5.veku slnka( je 5 vekov slnka v Anno Magnus, po 5,184 rokoch), a tak Globalistickým sviniam už nezáleží na ničom pred prichadzajúcim Chaosom vo svete, hlavne bielej rasy, ktorú židia postavili proti sebe a chcú vyhladiť( USAtan vs.Rusko)! Z Aztéckych zdrojov sa dozvedáme, že každý vek slnka skončil v Cat+astro+phe( Levie ci Jaguarie slnko+ hviezda+oheň)…A 4.vek, v ktorom vladla India a jej kolonisti,Indiáni, sa navzájom vykynozili v nuklearnych úderoch, píše o tom Mahabharáta= Veľká vojna! Prečo sa chce India premenovať prave teraz na ” Bharat”= Vojnu? Na Induse, Mohenjo-daro majú radioaktívne vykopavky…Aj v Severnej Amerike sú rádioaktívne oblasti! A pred červenými Indiánmi zle dopadli aj v 3.veku slnka, čierny ” Olmékovia”? , vlastne Jaguárí ľud s Ohnivými očami! A o takom píse aj židovska biblia, v Apokalypse Jána 1:14! Židovska biblia,v mnohích statiach spísaná v Hadich kultúrach Mezoameriky, odkiaĺ pochadzajú aj moderní židia cez genetiku, no nie chazari= AshkeNazi= Spopolnení,ale aj Nacisti!

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 09:43
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Je tu ich verzia KONCA DNÍ, vek Sata-juga= Satana vo veku Kali-juga= Ohňovom veku, kde vsetko smerujú do Globálneho OHŇA, nuklearnej a skalárnej WW3! Všetko je židmi skorumpované, zdegenerované a na úpadku! Liberálna démon+ rats+CIA, je konečnou zastavkou otupeného ĺudstva, ktorích preživší, si nebudú vedieť ani založiť oheň v jaskyni! Kazdému veku slnka vladne iná rasa! A v prichadzajúcom Zlatom veku bude pri moci Žltá rasa, vid Kodex Zouche- Nuttall, strana 36! Preto židochazari uchvatili moc nad modrým Západom ako sionisti s Modrou lóžou Západu, a Červený židobolševický chazari v krvavom kúpeli nad Východom! ( take farby strany Rat-childa su v UK a v USAtanskej Synagoge)- dnes ako RŽK okolo Rus.Putina v Zlatej pyramíde/ pagode…Podarilo sa im postaviť modrý sionistický Západ proti Rusku, a Rusko ako Stínač Hada/ Draka, zotne USAtana za jednu hodinu! V 2025!!!

Tupý hulvát
15. 10. 2023 12:35
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Blahoslavení chudí duchem,tady na vás čeká pole neorané.

PremekJ
15. 10. 2023 18:43
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Máte to popletené. USAtan – chybná konstrukce, USA má zcela chazarsky, tedy satanisticky řízenou současnost, ale většina Američanů je rozhodnuta s tím, tedy s vrchností chazarské kabalistické bažiny, skoncovat. Mahabharáta je staroindický epos o Bharátovcích, žádné “velká vojna”. Bharat je návrat ke kořenům, tedy k Bharátovcům, vy popletenče. Mossad, ač infiltrován Chazary, je ve většině na straně míru a má problém s chazarskými elementy v izraelské vrchnosti i uvnitř tajné služby. Z Mossadu je mnoho dobrých zpráv o globálním vývoji ve prospěch lidstva.

Spam Gaheris
15. 10. 2023 10:49

Pořád je mi milejší národ který učí své děti psát a počítat i přemýšlet než národ co učí ty své děcka střílet a nenávidět jinověrce, memorovat korán a pohrdat životem! Pokud je muslimů jen málo tak dělají svatoušky, ovšem jakmile usoudí že si můžou dovolit všechno tak se pustí do džihádu jak smyslů zbavení!

Albi
15. 10. 2023 15:38
Odpovědět  Spam Gaheris

Píšete a platí to o muslimech v Evropě, příp. v USA apod.

Pokud žijí na svém území, ať si žijí po svém. Pokud nelezou do Evropy, čímž ohrožují i ČR, pak mi nevadí – a součaasní Palestinci žijí na svém, které jim pod nosem už léta krade Izrael, bez ohledu na nensouhlasné rezoluce OSN!

Ať i Izrael ukáže viditelnou vůli žít v klidu vedle Palestinců a obě etnika se aspoň ignorují, když už nechtějí nebo nemohou spolupracovat a bude klid.
Bohužel ten klid se někomu nehodí.
Tam je ten zakopaný pes.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PremekJ
15. 10. 2023 18:47
Odpovědět  Albi

Chazarům vyhovuje nesoulad, nepřátelství, boj, uzurpování a parazitismus, že, Bibi?

Milan ze Zahrady Čech
15. 10. 2023 21:30
Odpovědět  Albi

“…Pokud žijí na svém území, ať si žijí po svém. Pokud nelezou do Evropy, čímž ohrožují i ČR, pak mi nevadí…”
Problém je v tom, že minulý týden byla otevřena druhá fronta džihádu, aniž by si toho zde kdo vůbec povšiml. Takže sem polezou – jakože sem už téměř deset let “lezou”.
P.S. A ne, nemám to ode zdi ke zdi. K arabsko-židovskému “konfliktu” mám pouze jeden trvalý postoj, ale je problém ho scuknout do pár řádků. Část toho, z čeho můj postoj pramení, je (díky Petrovi) uvedena v následujícím článku “Neodstranitelná anglická mina… atd.” Ono je toho víc, ale to skutečně nelze na pár řádcích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PremekJ
15. 10. 2023 18:45
Odpovědět  Spam Gaheris

Když někteří z těch, co umí číst, psát a počítat má Araby popuze za zvířata k lovu nebo k tahu, tak si takové “vzdělanci” vychovají jen své katy.

Bety
15. 10. 2023 21:20
Odpovědět  Spam Gaheris

Ono křesťanství bylo celá staletí všechno, jen ne mírumilovné – na to “civilizování” a převádění na “jedinou správnou víru” doplatilo nemálo etnik. A kdo si myslíte, že ty přistěhovalce do Evropy má na triku? Do všeho se ta západní Evropa s Amerikou s.erou, nikoho nenechají na pokoji, mají plnou hubu civilizování a lidských práv na náš způsob a kupodivu tam kde byl celkem klid je to najednou samý džihádista. Takový Kadáffí byl proti náboženským extremistům a byl i zábrana proti vystěhovalectví a co – Evropa s USA se postaraly aby skončil. A co taková Sýrie? Konflikt tam, kde vůbec nemusel být a pak hoplá!! velkorysé pozvání do Evropy se všmi následky. Ten záměr se vznikem Izraele také pocházel z Anglie. V historii Židé s Araby vycházeli líp než s křesťany a teď je mezi nimi nenávist a zloba. Tohle ti naši loutkovodiči ovládají ze všeho nejlíp.

Frank1
15. 10. 2023 11:40

Organizaci Hamas podporuje a financuje Izrael.
Hamas byl vyprovokovan k utoku znesvecenim Al Aksa mesity zidovskym Talmudem.
Jeho nasledna zverstva v Izraeli byla umoznena absenci izraelske obrany (proto zadna armada u hranice a Mossad selhal) a mela ospravedlnit naslednou genocidu Palestincu v Gaze bombardovanim izraelskou armadou.
Cilem je ziskat cele uzemi Gazy pod spravu Izraele. Tim se Izrael zmocni celeho uzemi byvale Palestiny. Palestince povrazdi a zbytek vystehuje. Na obou s stranach je obyvatelstvo pouzivane k obetovani za cile Sionistu Netanjahua a jeho hrdlorezu.

Bety
15. 10. 2023 13:52
Odpovědět  Frank1

Nebylo by to nic nového. False Flag. Mossad, prý nejvýkonnější tajná služba na světě nic netušil.
U 11. září CIA a FBI také nic netušily, americké stíhačky byly odveleny nad Atlantik, aby náhodou nezahlédly něco, co neměly…Hitler přepadení Polska také obhajoval přepadením Gliwic…
A že přitom nějací vlastní občané zařvou to organizátory nepálí, vždyť lidí je stejně až moc…
Zbytek, hysterii a rozhořčení, dokonají média.

PremekJ
15. 10. 2023 18:50
Odpovědět  Bety

9/11 2001 – vypnutý NORAD. 10/8 – vypnutý monitorovací systém Gazy. Nic není náhoda, vše je něčím záměrem, že, Bibi?

Albi
15. 10. 2023 15:45
Odpovědět  Frank1

Za každé války se mohou a taky objevují nějaká zvěrstva. Otázka je, jestli opravdu jen u jedné z bojujících stran.
Opravdu jen Rusové a Palestinci vraždí zajatce a hlavně děti, zatímco Ukrajinci a Izraelci jsou soucit a laskavost sama?

Příklad: včera se dvakrát objevila pravda, kterou nakonec musela omluvit i naše TV.
Problém je v tom, že jsme už z poloviny zpracovaní tak, že bez úvahy poslušně hýkáme do mediálního taktu.
Pozor na to.

Tupý hulvát
15. 10. 2023 19:49
Odpovědět  Albi

Samozřejmě,že máte pravdu,i když nesouhlasím,že všichni jsou stejní.Například žádná VĚTŠÍ tzv zvěrstva se u ruské armády nepotvrdila.
Jenže někteří DAVOVĚ hýkají i při informacích alternativy jako tady.Je viditelné,že nenávist a nezvratné přesvědčení hraničící s fanatickou vírou,zakořeněný rasizmus,schvalování kolektivní viny a podobné jevy JSOU NA OBOU STRANÁCH názorové barikády zhruba stejné.Lidé se prostě chovají a přemýšlí všichni podobně,bohužel.

Boomer
15. 10. 2023 20:06
Odpovědět  Albi

..děje se to na obou stranách. Efektivně bojující osoba je formátovaná odlišně od nebojujícího civilisty, má jiná měřítka vhodnosti chování, má kratší reakční doby od pohnutky po její realizaci, navíc si je vědoma principu společenské delegace oprávnění k násilí, které je civilistům zapovězeno.
Kolik násilných smrtí jste viděla na vlastní oči? Podílela jste se někdy na něčem takovém? Poprala jste se někdy s někým až do krve, do hodně krve? Taková zkušenost posouvá hranice možného..

Tupý hulvát
15. 10. 2023 20:47
Odpovědět  Boomer

Víte o čem mluvíte,ale je třeba odlišit boj od akcí typu Buča,to jsou neporovnatelné věci a já nevím,co Albi myslí.

Boomer
16. 10. 2023 12:37
Odpovědět  Tupý hulvát

.. skutečný boj má jediný kategorický imperativ a to přežít za jakoukoli cenu. To, co nám bylo předkládáno v rámci Akce Buča, postrádalo smysl. Ovšem nikdo se neobtěžoval byť jen s náznakem vysvětlení, proč by ustupující vojsko něco takového dělalo. Mělo se prostě jen věřit a basta.. a slepá víra v cokoli není můj šálek čaje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
15. 10. 2023 11:40

Evropa vpustila příliš mnoho imigrantů, říká Henry Kissinger v souvislosti s demonstracemi podporujícími Hamás na celém kontinentu

https://aktax.cz/evropa-vpustila-prilis-mnoho-imigrantu-rika-henry-kissinger-v-souvislosti-s-demonstracemi-podporujicimi-hamas-na-celem-kontinentu/

PremekJ
15. 10. 2023 18:30

Již brzy vyjde najevo, že nepochopitelný průnik Hamasu na území Izraele byl zařízen Netanjahuem, který dal příkaz k vypnutí veškeré techniky monitorující Gazu, která věděla o každém švábu, natož člověku v pohybu poblíž hranice či pod zemí. Důvodem je znaha tohoto Chazara zlikvidovat co nejvíce palestinských Arabů a rozpoutat 3. světovou válku. Jenže už se na něj chystají světlé síly.

Velitel
15. 10. 2023 19:24

Jako fakt, pokud se autor snaží říci, že Izraelské koncentrační stavitelství je řádově lepší než III.Říše , nemusí se snažit, každý kdo to v Izraeli viděl pochopil, nacisté byli amatéři.
Problém je že s Židů se stali SSaci se vším všudy hluboko nenávidíte tu pakáž,kterou držíte v lágru, myslíte si, že to jsou zvířata a jsou úplně blbí. No nejsou vy jste šmírovali je, oni šmírovali vás, sledovali vaší rutinu, vaše chyby a všimli si že čumíte do monitorů a ne na plot. A tak v lágru připravili paradesantní síly, které překovali plot vzduchem, vpadli židákům do zad a těmi traktory projeli až když zlikvidovali židácké SSáky na strážních “věžích”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
16. 10. 2023 08:06
Odpovědět  Velitel

Můžete mít pravdu,nikdo časovou posloupnost kroků útoku nezveřejnil.Bylo by to elegantní a jednoduché vysvětlení těch údajných záhad a konspirací.
A že ti mladí tupci čumí JEN na monitory,tomu věřím na sto procent.