blog

P.C.Roberts: Drazí Američané

Víte, kterou větu uslyšíte dnes z našich médií nejčastěji, paní Müllerová?

Tak to tedy, nevím, milostpane. Ale ráda se nechám poučit.

Ano, a já vás rád poučím. Dnes je šestého června. Šestý červen 1944, ani tohle vám nic neříká?

Jo, tak to myslíte něco z války, čili váš koníček. Tak spusťte.

Správně. Jde už o osmdesáté výročí Spojenecké invaze v Normandii, paní Müllerová, která je též označována jako Den D. Ale mi tentokrát nejde o těch 8o let, které od invaze uplynuly a které jsem si sám prožil, ale o tu invazi samu. A o tom, jak o ní dnes referují údajně nejpravdivější a nejférovější média tak zvaného Svobodného světa. .

Jak o ní referují?

Jako by šlo o prokazatelně nejdůležitější a nejrozhodnější událost poslední Světové války. O bodu obratu ve válce, kterou Hitler stále vyhrával, a teprve spojenecká invaze v Normandii tento neblahý vývoj ukončila. Jakoby skutečným obratem ve válce nebyly bitvy pod Moskvou, ve Stalingradu a u Kurska, které už roky předtím vybojovali Rusové, resp. Sověti, a proto je správné a spravedlivé o nich mlčet,, ale byla to právě jen bitva v Normandii, kterou vedli Anglosasové, a proto je správné připomínat ji co nejhlasitěji a případně o ní i řvát. No a kdyby snad náhodou některá z redakcí v našem západním světě nevěděla jak na to, doporučuji jí stejné znění, kterým už včera po poledni promluvila naše ČT. Doufám, že jsem si je dobře zapamatoval, takže je nyní zarecituji:Toho dne, 6.června1944, vyplula plavidla britské a americké válečné flotily od britského pobřeží směrem k Normandii na akci, která odstartovala osvobození Francie a Evropy.

Lež jako věž, pane Švejk. Z Kavčích Hor se takto hlavně mládeži do hlav cpe, že 6. června 1944 ještě celá Evropa úpěla pod Hitlerovou holínkou, kde čekala jen na angloamerickou spásu, zatímco pravda je taková, že v ten den Sověti skoro všechno své evropské území od nacistů už očistili a v srpnu 1944, čili pouhé dva měsíce po normandském vylodění, pronikli dokonce už i do Rumunska..

Správně! Jo.a víte co je na tom západním lhaní též zajímavé, paní Müllerová. Že oni nelžou všichni a nelžou pořád. Jak například dokazuje Wikipédie, která sdělila svým čtenářům zhruba totéž, co ČT řekla svým posluchačům, ale lži o jakoby o celé Evropě čekající na osvobozující je Brity a Amíky, jak ji neúnavně sugeruje ČT, se vyhnula. A to takto: Operace Den D zahájila osvobození Francie a později i západní Evropy a položila základy vítězství spojenců na západní frontě. Chápete, paní domácí? Wikipédie tím, že ve své formulaci slovo „západní“ poctivě využila, ze sebe udělala dámu, zatímco ČT, tím, že to slovo záměrně potlačila, ze sebe udělala poběhlici..Ale já už letím, paní domácí, jinak za trvale opakovaný pozdní příchod vypláznu U kalicha pokutu.

Lubomír Man

.

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan
6. 6. 2024 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

To DRAZÍ Američané, je opravdu výstižné. Amerika je opravdu DRAHÁ……….stojí nás miliardy v dolarech i jiných měnách, miliony ztracených lidských životů, zničený ekosystém, zničené ekonomiky, bezpečnost, zdraví……jó Američané jsou DRAZÍ……tahle planeta si je nemůže dovolit…..už nemůžeme žít nad poměry, musíme začít šetřit…..Me(a)jdan končí……musíme si utáhnout opasky a “luxusu” Ameriky se vzdát…..

Pavel z Moravy.
6. 6. 2024 08:47
Odpovědět  Jan

To je všechno k hounu. Když pouze nějaké nepatrné procento lidí vlastní všechno bohatství v tomto světovém kapitalistickém hnojišti a miliardy lidí když ne hladoví, tak jsou chudáci a téměř žebráky a to na tuhle bandu dělají, není z toho východisko. Socialismus nebo barbarství řekla Luxembourgová a měla pravdu. Nechali jsme to ale do tohoto stavu dojít.

Jan
6. 6. 2024 08:58
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Otázka není “jaký systém?” ale v Našem Vnitřním Sebepoznání, Kdo Jsme Kam Jdeme a Proč jsme tady. Kdo si položí tyto otázky a najde na ně odpovědi, automaticky zatře žít v souladu s planetou a svým okolím, začne tvořit Harmonii. Aneb Jak Uvnitř, tak Navenek. Většina lidí má uvnitř Sebe chaos, a tak tvoří chaos okolo Sebe. I v kapitalismu jsou jedinci kteří to měli v hlavě srovnané, viz Baťa který s Masarykem upozorňovali že vnitřní morální a duševní bída tvoří bídu navenek.

Tupý hulvát
6. 6. 2024 09:18
Odpovědět  Jan

Ano, jsme nenasytná, závistivá a nepřející zvířata s tenkou slupkou jakési morálky,kterým mozek znásobuje špatné vlastnostiJdeme neomylně za mamonem na úkor jiných jako ovce na porážku za každou cenu.A jsme tady proto,že se nás, svého parazita,příroda ještě nestačila zbavit.

Slovan
6. 6. 2024 10:02
Odpovědět  Tupý hulvát

No pravda, ale to povídejte zdejším třem králům, kteří tuna čeří vody a nadávají zdejším zpátečnickým a nostalgickým diskutérům. Kde jsou ti ostatní, aby jim to napsali tóže, aby sklapli. Škoda mluvit, pak že v jednotě je síla.

nevýznamný
6. 6. 2024 12:25
Odpovědět  Tupý hulvát

:-),… jj., však každá rozumná AI vám musí dát za pravdu,… a podle toho se možná někdy v budoucnosti zachová,… tam kde chybí pokora, kde chybí láska k bližnímu, kde chybí úcta ke Stvořiteli,… tam neplatí žádné nároky,…. ani na …..

nevýznamný
6. 6. 2024 12:31
Odpovědět  Tupý hulvát

… no, o morálce netřeba mluvit,… na tu nenažraná svět dávno rezignoval… (nakonec, stačí si vzpomenout na Karla Kryla a jeho texty,… a to jsme žili v násobně menším marasmu než v současnosti,…)

Mik
11. 6. 2024 15:54
Odpovědět  Tupý hulvát

Ne “jsme” ale jsou mezi námi….

Pavel z Moravy.
6. 6. 2024 10:00
Odpovědět  Jan

Ono to není tak jednoduché. Duševní výbava každého jedince je jiná. Je zapotřebí přijmout určitý řád, který musí každý jedinec dodržovat. Je to takové to desatero. Nevěřím ale, že lze člověka donutit toto desatero dodržovat, to není možné, ale společnost, která bude řízena lidmi, kteří budou ctít tato základní lidská pravidla soužití donutí téměř každého jedince se na tento princip života adaptovat. A to je to nejdůležitější. I ten největší dacan potom pochopí, že dělá něco špatného, neboť se bude vymykat normálu. Není to ale o unifikovanosti, je to o přijmutí toho, že zde na světě nejsem proto abych ubližoval druhým a byl všemocný. Něco v tom smyslu, musím umět dávat i přijímat. K tomu se musí hledat systém, který toto bude nejvíce splňovat. Třeba to jde, třeba ne. Záleží pouze na tom, jak se k tomu ti nejmoudřejší postaví, tedy nikoho neutlačovat ale také nepreferovat.

nevýznamný
6. 6. 2024 12:32
Odpovědět  Pavel z Moravy.

.. proč to nenapíšete rovnou? J to dáno výchovou a mentálním nastavením společnosti!

P.K.
6. 6. 2024 10:16
Odpovědět  Jan

Baťa s Masarykem to v hlavě určitě “srovnané” měli: nejprve si zajistili prachy a postavení, a teprve potom začali s “upozorňováním” (pořadí je velice důležité, jinak byste nemusel nic vydělat, případně o peníze přijít podobně, jako jste k nim přišel). A klidně k nim můžete přidat i pana V. Klause a další.
Tvoříte Harmonie…zřejmě jste hudební skladatel, takže přeji hodně úspěšných hitů.

Jan
6. 6. 2024 15:39
Odpovědět  P.K.

Buď v Souladu se Sebou Samým a Vesmírem, Poznej Sám Sebe a Vesmír se o Tebe postará. Peníze přijdou…..to ví každý Mystik a je lhostejno jakou cestou se k Sebepoznání dostal……lidská mysl je jako počítač a tělo je jako továrna (jaký program ve své mysli máš, takovou Realitu tělo bude produkovat. Buď harmonii zdraví hojnost nebo bídu nemoc chaos. Prvotní je Duch, hmota je pouze jeho manifestovaný projev.

nevýznamný
6. 6. 2024 12:17
Odpovědět  Jan

No Pavle, souhlasit se s Vámi dá pouze do jisté míry. Stranou nechme, že to, o čem píšete se vztahuje na skutečně inteligentní lidi, a to nejen s vysokým IQ, ale také EQ. Jan má jednoznačně pravdu. Důvodem, proč žijeme v takových sr…. korporátního fašismu je skutečně jen a jedině systém založený na neustálém hromadění majetku! Nebo snad opravdu myslíte, že v situaci, když např. BlackRock a na ni navázaní finančníci vlastní majetky v řádu desítek % světového bohatství, tak tu můžeme mít i jen náznak nějaké svobody? Jen se vžijte do situace, kdy po generace řídíte svět! Samozřejmě, že se budete snažit uchovat nejen majetek, ale i moc pro sebe a své potomky! A to za každou, opakuji, za každou cenu! A to je ten důvod, proč, možná už letos budou umírat kvanta našich kluků, možná i dcer, manželek a nás starých,.. Jan má pravdu! Byli jsme blbí, a za to budeme po právu pykat. Smutné je, že to si stále většina idiotů v tomto státě stále neuvědomuje! No, uvidíme,… jak se budou tvářit,… naplňuje se Irlmaierova vize,… válka, Praha srovnaná se zemí,… Západ smrdící porážkou,… Nebo snad měla pravdu Baba Vanga a Rus Vladimír zachrání svět? Ale spravedlivý svět nemůže existovat s těmi

nevýznamný
6. 6. 2024 12:21
Odpovědět  nevýznamný

.. s těmi korporáty, které ovládají většinu světových vlád! Jen dotaz závěrem,.. to, že EU končí určitě vidí každý blb i ti trochu rozumnější s IQ107,… Ale kdy? Já se domnívám, že jsme v situaci roku 1988. …tak se modleme, tedy jestli přežijí naše hloupé (zmanipulované a většinou nemyslící) děti :-). Výjimkám se omlouvám,… i někteří mladí mají pud sebezáchovy a používají logické myšlení,….

Pavel z Moravy.
6. 6. 2024 18:00
Odpovědět  nevýznamný

Však tu byl systém jiný a lid ho odmítnul. Já tu snad již 2 roky tvrdím, že bez změny systému a nastavení skutečného hodnotového žebříčku je vše ostatní marnost. Buď je společnost založená na kolektivismu a to jsme tady měli nebo převládá chamtivost jedince a to většinou vždy i když i zde se občas najde výjimka a v tom žijeme nyní. Střední cesta by byla možná, ale ne za současné situace rozložení ve společnosti. Samozřejmě, že končíme, nic jiného se ani po roce 89 nedalo očekávat poté jací lidé se usadili v řízení země a zaštítili se obyčejným lidem, který jim na to skočil. Co dělat teď nevím. Absolutní pád na dno a vstát nakonec z popela jako Fénix? To už tady řešilo mnoho generací před námi. Zatím se to nikomu nepodařilo realizovat natrvalo, tedy zvolit si systém, který bude vyhovovat většině. A myslím, že se to ani nepodaří. Prostě vývoj stále po spirále.

aragonit
6. 6. 2024 14:19
Odpovědět  Jan

Oni to vidia inak žiaľ oni aby sa nemuseli vzdať svojho komfortu obetujú všetkých nás. Teda snažia sa ale im to nevíde. Zavalí ich vlastná karma ako veľká betónová platňa
https://aragonit11.blogspot.com/2023/09/k-marsu-by-mala-letiet-lod-s-umelou.html

Pravdomluvny
6. 6. 2024 17:53
Odpovědět  Jan

Ať žije uSSa…..ALE VÝHRADNĚ ZA SVOJE A NA DNĚ MARIÁNSKÉHO PŘÍKOPU!!!!!🇨🇿🇷🇺🍀

janle57
6. 6. 2024 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Inteligentních lidí jako je tenhle pan Roberts je Popcornlandu žalostně málo,většina místních
jsou chudáci v pravém slova smyslu,kteří žijí na hranici přežití,proto berou o sto šest drogy,
aby z té své životní reality alespoň na čas utekli,těmhle,kteří žijí ze dne na den,nemá smysl
vysílat nějaká chytrá varování,ti se probudí teprve tehdy až jim nad hlavami zahřmí Sarmat,
Kinžal nebo něco podobného,to pak už bude na varování dost pozdě.

Pavel z Moravy.
6. 6. 2024 10:05
Odpovědět  janle57

Myslím, že to není jenom o státech. To jde i k jiným národům.

nevýznamný
6. 6. 2024 12:41
Odpovědět  janle57

Každé zvíře má pud sebezáchovy,… jen lidem na Západě chybí,… a proto bude hřmět i nad našimi hlavami,… když se většina našeho národa o nic nezajímá, když rodiče de facto nenávidějí své děti, neboť je nezajímá jejich budoucnost, nevedou je k pochopení jevů ve společnosti, k úctě a pokoře,… nemůžeme se divit ničemu! Nakonec sami mladí strkají hlavu do oprátky,.. je to bude pro ně obří šok, až se budou krčit někde v zákopech nebo tahat své mrtvé kamarády na hromady,… pak jim to (nakonec, jak sám říkáte dojde,…),… a pak už nebude co řešit. … A vůbec, těšme se na so/ne,… až se dozvíme, jak hloupí Češi s radostí a úsměvem na rtech volili své vlastní hrobník z pětidemoliční bandy nebo Jourovské ANO.

Ladislav 💤
6. 6. 2024 12:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím vás informovat:
To je pane vláda👍👍Bravo Maďaři!

Maďarsko se nezúčastní žádných operací NATO proti Rusku. Uvedl to tamní ministr zahraničí Peter Szijjártó .

Podle něj se NATO před 2,5 lety rozhodlo, že se přímému střetu s Moskvou vyhne. Pozice Budapešti se během této doby nezměnila; nebude se podílet na „dodávkách zbraní, na výcviku, na financování“ ozbrojených sil Ukrajiny.

Další skvělá zpráva:
Pan Putin bude dodávat zbraně-rakety (ničivé) pravděpodobně Hútíum a všem zemím, kdo nenávidí amícko!
Aby okusili tu svou medicínku co dělá NATO prostřednictvím banderonacistánu, na vlastní kůži!
Jak víte ty jejich letadlové necky co kotví poblíž Jemenu půjdou brzo ke dnu!

Další skvělý tah mistra! Bravo 🇷🇺

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
6. 6. 2024 16:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Co to ten emero trouba dělá? Potřebuje snad uplacirovat hnědý výsadek?

https://youtu.be/bJLJT7pwAQY?si=7wNoSj-ANzJUXv1x

Jirka
6. 6. 2024 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Americká pomoc SSSR činila 4% produkce průmyslu Sovětského svazu a byla dodávána až po obratu kdy Němci byli zastaveni u Stalingradu.

Ladislav 💤
6. 6. 2024 17:20
Odpovědět  Jirka

A to zjistili, až začala Rudá armáda táhnou na západ!
Toho se lekli, že jim bude v Evropě horko a téct do bot!
Báli se, že bude Evropa Ruská! Jinak by nikam netáhli!

Mik
11. 6. 2024 16:25
Odpovědět  Jirka

Americká pomoc byla velmi výhodný byznis.Otevreni druhé fronty až v r. 1944 byla také chytrá kalkulace. Byli připraveni na obě varianty. Kdyby vyhráli nacisti, podělili by se o Rusko. Když vyhrávali Soveti bylo nutné se také účastnit na dělení Evropy.

Josef K
6. 6. 2024 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Andrew P. Napolitano: Válka a lhostejnost …
https://kispep.wordpress.com/2024/06/06/andrew-p-napolitano-valka-a-lhostejnost/