P.C.Roberts: Aktuálně znovu o Ukrajině

Stejně jako vše, co vám média a zdravotní i vládní činitelé vyprávěli o kovidu, byla faleš, je faleš i vše, co vám titíž propagandističtí lháři vyprávějí dnes o Ukrajině.

K Američanům se od zavraždění amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, jeho bratra senátora Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga, vietnamské války, 11. září, neexistujících „zbraní hromadného ničení“ Saddáma Husajna, „Asadova použití“ chemických zbraní, iránských atomových bomb, pozoruhodných lží o  Kaddáfim, kovidové pandémie a ruských invazí, nedostává nic jiného, než lži. A tak celý západní svět žije v Matrixu, čili ve světě, vytvořeném propagandou, a široká většina lidí na Západě nemá tudíž tušení o realitě, ve které žije. Což je činí absolutně neschopnými bránit svou svobodu a stávají se tzv. sedícími kachnami ve světě tyranie, který je rychle obkličuje.

Vezměme si např. západní narativ o Ukrajině. Příběh, který veřejnosti předkládají západní média, nemá s realitou nic společného. Ruský vojenský pohled se v této oblasti upíral vždy jen na Donbas na východě a jihu Ukrajiny, který je obydlen Rusy a byl vždy součástí Ruska, dokud jej sovětští vůdci, každý z nich pro své specifické důvody – stejně jako Krym – nepřevedli ze správy Ruska do správy Ukrajiny. A když v roce 2014 svrhly USA demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu a samy pak Ukrajinu opanovaly, hlasovali krymští a donbasští Rusové pro připojení jejich území k Rusku. Kreml však přijal jen žádost Krymu a nikoli už žádost Donbasu.

Což byl tragický omyl, demonstrující nedostatek obezřelosti na straně ruské vlády. Neonacistické živly na západní Ukrajině, jejichž předkové v době Druhé světové války bojovali na straně Hitlera, začali totiž napadat Rusy, žijící ve východní části Ukrajiny, a nejpřevážněji pak Rusy v Donbase. Nu a americká loutková vláda v Kyjevě se k této kampani připojila, když pro celé území Ukrajiny vyhlásila zákaz používání ruského jazyka.

Aby se tomuto odnárodňovacímu tlaku ubránili, vyhlásili pak donbašští Rusové svou nezávislost vytvořením dvou tzv. odpadlických republik, a to republiky Doněcké a Luhanské, které ovšem ukrajinské jednotky a neonacistické milice začaly okamžitě trestat každodenními dělostřeleckými útoky, které pak pokračovaly dalších osm let a vyžádaly si tisíce civilních obětí. A po pouhém ostřelování následovaly i ukrajinské útoky, které po prvních neúspěších přece jen dokázaly ubrat z území obou odpadlických republik velké oblasti a připojit je zpět do pravomoci Ukrajiny.

Na zkrácených hranicích obou republik tak nakonec stálo zhruba 100 000 ukrajinských vojáků, připravených zmocnit se i zbytku odpadlického území, když ruská trpělivost vyprchala a vyprovokovala Kreml k intervenci. Přičemž washingtonské odmítnutí poskytnout Rusku bezpečnostní záruky toto rozhodnutí jednat jen urychlilo, a Rusko naprosto jasným vyjádřením oznámilo Washingtonu, že Rusko nedovolí Ukrajině, aby se tato stala členem NATO. Washington však v provokacích pokračoval i nadále.

Větší část vojenské intervence na Ukrajině směřuje k vyčistění Donbasu od ukrajinských a neonacistických sil. To je též důvod Putinova pomalého kroku války, vylučujícího používání těžkých zbraní proti oblastem a objektům, obývaným civilisty. Těmito civilisty jsou Rusové, a jak , Putin řekl, „přišli jsme tyto civilisty osvobodit, a ne je zabít“.

Západní mediální děvky a vládní činitelé zaměňují ovšem záměr Rusů vyhnout se usmrcení ruských civilistů za znamení „zastavené ruské invaze“, jak se vyjadřuje jak CNN, tak i NPR. Nu a některá ze západních médií jdou ještě dále a mluví o „ruské porážce“.

K čemuž přidávám já tohle: Jestli nějaká ruská porážka bude, odehraje se na jednáních, a ne na bitevním poli. Protože ruské bitevní pole projevilo výkonnost mimořádnou. Ještě než ruské jednotky vstoupily do Donbasu, byla veškerá ukrajinská vojenská infrastruktura zničena, letectvo a námořnictvo bylo z akcí vyřazeno a ukrajinská armáda se ocitla bez leteckého krytí, bez možností komunikace a bez možnosti být zásobována.

Smyslem mírových jednání pro Rusko je vyhnout se zničení ukrajinských jednotek, od nichž  neonacističtí komisaři žádají bojovat do posledního muže. A zdá se, že Rusové dosud nepochopili, že jednají s „vládou“, která ničemu nevládne.

Rusové nasadili 200 000 mužů proti 600 000 ukrajinských vojáků vycvičených a ozbrojených Spojenými státy a Velkou Britanií. Ukrajinská armáda, která tedy v přesile tři ku jedné byla jako bojová síla zničena rychleji, než Rusové porazili USA a Izraelem vyzbrojenou a vycvičenoou gruzínskou armádu, která v srpnu 2008 přepadla Jižní Osetii. A jedinou příčinou, proč nějaká budova na Ukrajině ještě stojí, je ruská zdrženlivost.

Kreml prostě věří, že Rusko dokáže dosáhnout svých cílů, aniž by přitom Ukrajinu zničilo. Což je ve smyslu vojenském možné, ale já opravdu věřím tomu, že ruská vláda je příliš důvěřivá na to, aby byla úspěšná též v jednáních. Rusko totiž má ještě stále morální vlákno a mylně  předpokládá, že je má i Západ. Rusové prostě nevědí, jak mají jednat se Satanem. Vzpomeňte např. na americkou ministryni zahraničí, která ve spojitosti s americkým zavražděním 500 000 iráckých dětí promluvila na obrazovkách Národní TV takto: „Stálo to za to“.Ano, dominance Izraele na Středním východě za tu hromadnou smrt stála.

Američaní, Britové, Francouzi, Němci, Japonci a vůbec všichni z amerického impéria netuší, jak byli zrazeni, jak byli zavlečeni do monstrózních zločinů, jak jim lži médií vymyly mozky, jak Washington zničil reputaci Spojených států, anebo proč většina světa dnes Ameriku nenávidí. A nevědí ani to, že americké impérium spěje ke svému zániku. Že sankce zničily na dolarech založený svět, a že zbytek světa, to je Rusko, Čína, centrální a východní Asie, vytvoří nyní své vlastní metody plateb, od Západu oddělené. Což zlikviduje jak dosavadní panství dolaru, tak panství americké moci.

Ale dokončeme kruh. Americká pýcha vytvořila aroganci, která nemůže převážit nad ruským, čínským a indickým odhodláním existovat jako suverénní národy. Americký globalizmus a washingtonský způsob uplatňování hegemonie se hroutí. A idioti ve Washingtonu sami ničí svůj vlastní vládnoucí systém. A to svými nedomyšlenými sankcemi, které vyhánějí Východ z dolarového systému.

Rusko pak má jediný problém a jde o problém vnitřní. V ruské vládě je veledůležitou osobou ředitel Ruské centrální banky, jejíž politika slouží Západu a nikoli Rusku. A Putin, bez ohledu na varování jediného rozumného ruského ekonoma Glazjeva, klade budoucnost Ruska do rukou proamerického ředitele Ruské centrální banky. Jde o banku, která nikdy nesloužila zájmům Ruska a která dnes představuje nejcennější položku Washingtonu v jeho nadějích Rusko konečně a definitivně porazit. A skutečnost, že Putin tuto hrozbu nevnímá, se podobá dýce, namířené na samotné srdce Ruska.

Vybral a přeložil Lubomír Man

4.6 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.6 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
vlastisl
3. 4. 2022 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Normální lidé to vidí ale co s tím když nám vládnou draví ptáci s rudou mžurkou přes oči ! Až přijde čas zatopíme jijich peřím !

Milan
3. 4. 2022 22:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Mýlíš se – vnímá.

Albi
3. 4. 2022 22:49
Odpovědět  Milan

On pan Roberts pravděpodobně podlehl rozšířenému klišé, že Putin je neomezený vládce.
Jednou všemocný vkládce planety po druhé krvavý agresor – cokoliv si vzpomene, tím je.

Ale ať je Putijn jakkoliv schopný – a to je! – stejně si některé věci nemůže dovolit.
Tak jako mu trvalo 20 let tvrdé práce než dostal Rusko tam, kde je teď, pořád ještě není a nikdy nebude v pozici vševládného Boha.
Ale kdo chce osa bít, hůl si vždycky najde. A to, co se přehlédne jinde a u jiných, v případě Putina je to cokoliv od chyby až po zločin.

Pavel
4. 4. 2022 09:02
Odpovědět  Albi

Doufejme. že má kolem sebe dostatek moudrých lidí, kteří ho na nebezpečí a nebezpečné lidi ve svém okolí upozorní včas.

Milan
4. 4. 2022 14:20
Odpovědět  Pavel

Pavel + Abi
Hlavně bojuje (už dvě dekády) proti páté koloně, která mu jde po krku a hází mu, v naději že národ ho svrhne, klacky pod nohy kde a jak může. To jsou ty nevysvětlitelné excesy, jako byli např. ti odvedení klučíci náhle se ocitnuvší na Ukrajině, při čemž Putin pár dní před tím veřejnost ujišťoval, že nic takového neexistuje, to jsou ty zatoulané konvoje se zásobami, to je to jednání s banderstátem, to je situace v Kazachstánu a Uzbekistánu a jiné a jiné. Před tím to byla důchodová reforma, vlasovská vlajka současného Ruska atd. atd. Několik let jsem si zjišťoval jak to s tou pátou kolonou je, neb jsem si myslel že je to alibistický blábol, ale není.

Gales
4. 4. 2022 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějakej Venca říkal že pravda a láska zvítězí. Tak doufejme že to myslel vážně.

vladimír
4. 4. 2022 11:58
Odpovědět  Gales

Určitě to myslel vážně, jenom neříkal čí pravda a láska k čemu

Milan
4. 4. 2022 20:26
Odpovědět  vladimír

G + V

Ále, prdlačku. Myslel to vážně. Jako to stojí v bibli: "Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi za dědictví. Blahoslavení ti, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti, neboť oni budou nasyceni. Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství." A na závěr to podstatné: "Radujte se a jásejte, neboť hojná je vaše odplata v nebesích." No a Všašek to myslel nemlich stejně. Akorát nedodal že zvítězí až budem v tom jiném skupenství. Asi aby nás nezarmoutil.

vladimír
4. 4. 2022 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Již delší dobu sleduji komentáře pana Robertse, někdejšího poradce presidenta Cartera. Snad to myslí dobře, ale často je zcela mimo mísu. V roce 2014 bylo Rusko (ale i USA a Západ) zdrojově v úplně jiné situaci než letos. Postavení Krymu jako autonomní republiky bylo zcela odlišné od LLR a DLR coby součásti unitární Ukrajiny. Jsem přesvědčen, že Rusko moc dobře ví, že protivník „morální vlákno“ nemá, ale také ví, že odložením svého morálního vlákna by de facto přistoupilo na pravidla hry protivníka. Ale to neví pan Roberts. Naštěstí se RF neřídí jeho radami, neboť to už by nejspíš bylo po Rusku nebo také po všem. Je naivní si myslet, že Putin neví, co je Nabiulinová zač, ale ví pan P.C. Roberts, že neoliberální ústava, kterou jeho krajané Rusku, za blahé vlády opilce Jelcina, vnutili, tento krok zatím neumožňuje? Nebo chce svou dobrou radou přiložit polínko pod ohýnek ruského majdanu? Jestli je Putin v něčem opravdu nejlepší, tak v rozvaze, trpělivosti lovce a logické posloupnosti kroků.

Milan
4. 4. 2022 22:51
Odpovědět  vladimír

On si hlavně myslí, že se na to musí „po ukrajinsku“ – co nejde silou, musí jít ještě větší silou. (Mimochodem, je zajímavé, jak brzy poté, co k nám chocholové po rozpadu SSSR přijuchali srazit cenu pracovní síly, toto úsloví vzniklo.) Napřed jsem Robertse podezíral z téhož jako vy, ale pak mi došlo, že je… Anglosas. Proto kolektivní západ Putina nechápe. Ono je ostatně téměř vyloučené, aby fanda silových sportů našel stejnou řeč s šachistou. Hm… Kdo vyhraje bitku? Kulturista nebo judista? A o tom to je. Když se judista nenechá nahnat do rohu a bude si hlídat, aby měl dost manévrovacího prostoru, je výsledek jasný. Proto ostatně „zvláštní operace“, proto Gazprombanka atakdále.

Petr
4. 4. 2022 13:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Snad se i u nás najdou rozumní lidé co dokážou najít ty spravné informace a nepodléhat blbé a sprosté propagandě ukrajinského komedianta !

Bozena K
4. 4. 2022 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

také Pjakin neustále upozornuje na tuto chybu Putina, že se ještě nezbavil těch podpindosníků, jako je Nabiulina, Siluanov, Peskov a další… Pjakin říká,že jsou i mezi generály…. což mi připadá divné, že by to Putin přehlížel… něco tam je, co nevíme

Milan
4. 4. 2022 20:31
Odpovědět  Bozena K

Tutově o tom ví, ale (zatím) má ještě svázané ruce. Nepochybuji však, že si je uvolní. Jako si je uvolní na Kazachstán a Uzbekistán a srovná si účty s Receptem. Myslím, že dobře ví co dělá a kdy si to bude moci dovolit.

zdena
4. 4. 2022 22:01
Ohodnotit příspěvek :
     

No tak Putin už to mezitím vyřešil a ustanovil místo Ruské centrální banky do čela celé akce Gazprombanku a vymalováno. Ta bude převádět platby na rubly, ať už se bude platit čímkoli. Zařídí to vše Gazprombanka.Geniální. Pan Roberts to jistě dobře myslí, ale Putin fakt nepotřebuje vodit za ručičku…. 🙂 🙂 🙂

Pavla
5. 4. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko není naivní, jen má pátou kolonu, která dělá různé ústupky a proto ten tlak nepolevuje.